Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28753 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
de alapvet?en elmondható, ha úgy ejted a quenya szavakat, mintha magyar szavak lennének, akkor nagyon nagyot nem tévedsz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28752 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jóféle (vagy annak látszó) weboldal, ahol a kiejtést lehet hallgatni (WAV fájlokat nyit meg a rákattintásokra):<br> <br> Elvish Pronunciation Guide:<br> <br> <b><a href=http://www.dcs.ed.ac.uk/misc/local/TolkLang/pronmid/pronguide.html> www.dcs.ed.ac.uk/misc/local/Tolk ... guide.html </b><br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28751 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Beth: ai, oi, ei, ui és au, ou, eu, ezek diftongusok, tehát mindkét hangzó ejtend? (tehát pl. a 'roita' üldöz szó rojtának)<br> <br> hogy hibás-e a föggelék, majd megnézem, de végül is nem mindegy, hányas számmal szerepel egy tengwa? meg kell tanulni, melyik hangot melyik jelöli<br> <br> ez ügyben a legjobb honlap:<br> Amanie Tenceli<br> hem.passagen.se/mansb/at/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28750 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: én is úgy gondoltam, hogy elírás lehet, csak nem tudtam, hogy melyik van elírva. :) És amúgy sem gondoltam végig nyelvtanilag ennyire, mert még igencsak az elején vagyok a tanulásnak. Elég bonyolult egyelőre, bár biztos az időhiány is gond. Sajnos. <br> <br> A kiejtésekkel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy az auta szóban az au-t 'au'-nak ejtjük? <br> Ill. a következők így ejtendők? <br> oi- 'oj'; ai- 'aj'; iu- 'iu'; eu- 'eu'; ui- 'uj' <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28749 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Beth:<br> <br> Gandalf nevében a szó elején van a G, talán ezért... (nem annyira nazális) és azt hiszem, a Gandalf név se tősgyökeres quenya :) <br> <br> A másik kérdés:<br> <br> Nálam van HÁROM táblázat, egyik a qeunyához, a másik a szabvány és a beleriandi sindához.<br> Mindegyikben a 9. a THÚLE és a 10. a FORMEN.<br> <br> A Függelékbe, ahol ezt olvastad, valószínűleg hiba csúszott. Az eredeti is hibás ezek szerint.<br> <br> A 9. tengwa sosem lehetett a FORMEN jelölője, mert NEM F hangot jelöl!<br> Amíg a hyarmen, a rómen és a númen mindegyike az I. témába tartozik ( tincotéma, dentálisok), addig a formen a II. témába (parmatéma, labiálisok) tartozik.<br> <br> Ha a 9-et akarnánk FORMEN-re használni, összegabalyodna a nyelvünk :) <br> <br> Szóval ez szerintem egyszerűen hiba. <br> <br> Többiek, vélemény?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28748 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya! Az legalábbis igen, hogy észak. Különben a tengwákhoz nem értek.<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28747 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Varda!<br> Bocs, azt én írtam el, tényleg nyugat, ez csakugyan csak elírás lehetett... az én elírásom. :) És köszi, hogy javítottál.<br> <br> De a 9-es jó? <br> <br> B.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28746 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Beth!<br> <br> Númen - nyugat! Szerintem, ha a 17-es tengwánál a númen mellett dél szerepel, az csak elírás lehet.<br> <br> Üdv.:<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28745 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Természetesen külön írva akartam az f-et, csak összehúzta ez az izé:<br> 9. f-formen-észak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28744 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! <br> <br> A lev.listás feliratkozásom kútba esni látszik. De akkor jövök ide, csak ritkábban...<br> <br> A GyU-ban Gandalf jele a 8. betű (ungwe). Vajon miért nem a 7. (anga), ami az ng/g jele?<br> <br> A táblázatban a 9. betű a thúle(súle) és a 10. a formen - észak. De azt olvastam, hogy a leggyakoribb és legtöbbet használt betűnevek:<br> 17. n númen dél<br> 33. hy hyarmen dél<br> 25. r rómen kelet<br> 9. f formen észak <br> Akkor a 9. melyik??<br> <br> Üdv. B.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28743 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az Aryoni Eldaron és benne a levelez?lista készül? FAQ-ja ezen a címen is elérhet? már:<br> <br> drstrange.cjb.net

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28742 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
khm. megpróbálom értelmezni:-)<br> <br> Manló (?)<br> <br> Úr amanibhavam és országrész, élet (esetleg koratavasz)! Tudás tengwa hella(?)?<br> Nyelvtan áldott! Beszélsz jó!<br> Hosszú élet!<br> <br> :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28741 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Manloo!<br> heru amanibhavam ar meena, koire! isse tengwa hella?<br> Tengwesta maana! Quetil maar!<br> Anda kuile!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28740 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
FAQ 0.1 verzió:<br> <br> www.tar.hu/frameset.phtml?path=/ ... aryon.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28739 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
gyere csak, mi is tanulunk minden kérdésb?l

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28738 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
kösz mindkettőtöknek... lehet, hogy fogok még hasonló dolgokkal jelentkezni, főleg ha egyszer elkezdem a nyelvtant is :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28737 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja és a levlistára is rövidesen feliratkozom,csak csinálnom kell 1 címet:)))<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28736 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv!!<br> Sajna elég rég jártam erre.Na mindegy,majd igyekszem gyakrabban jönni,így is totálisan le vagyok maradva!!<br> Olórin!Köszi az üdvözletet (sajna így utólag:))ÉRTEM,HOGY MIT JELENT!!Hát nem fantasztikus?:)))<br> Most nagyon büszke vagyok ám magamra.Azt nem tudom helyes e,ahogyan leírtad,de amennyire ismerelek(kár hogy csak 1 kicsit)szerintem tuti jó.<br> Majd jövök!!<br> Namárie...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28735 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
balazsbb:<br> <br> RENGETEG szótár van, sinda és quenya egyaránt.<br> <br> De KAPNI boltban, könyv alakban egyet se lehet.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28734 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a kérdés nem az volt, hoy létezik-e ünde++ szótár, hanem hogy kapható-e<br> létezni létezik, nekem is van vagy 5

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28733 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Galadriel@13: vannak itt emberek, de ez forum es nem chat... Igy a reakciok lassabbak, es ha kell vkinek akkor ir egy emailt majd Neked. Ha pedig nem kell neki, akkor azt nem fogja jelezni, mivel nincs semmi ertelme...

balazsbb: olvass vissza a topicban par oldalt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28732 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nekem van egy tünde szótáram, és egy nyelvtanom (hála uncsitesomnak:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28731 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Érdekes elgondolkozni, hogy a film készítői és a dalszövegek írói vajon honnan szedték azt a rengeteg tünde nyelvű szót. Biztos, hogy létezik tünde szótár. Megpróbálok utánanézni a neten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28730 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na nincs itt senki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28729 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kell valakinek a May it Be szövege, mert akkor szívesen leírom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28728 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Elanor: nem lehet tünde szótárt kapni, hacsak a Tolkien m?veiben el?forduló szószedeteket nem tekinted annak<br> sindarin szótár megrendelhet? CD-n a netr?l, de hogy az mennyire hivatalos, az kétséges

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28727 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hadmik, kénytelen leszel er?sen balra dönteni a hyarmen szárát, és akkor elfér mellette a tehta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28726 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Haliho mindenkinek!Tudom hogy létezik Tünde szótár, kapható egyártalán?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28725 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Csak a néven tűnődtem, hogy mit jelenthet...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28724 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tengwar Cursive-ot használok (meg Tengwar Quenyát, de azt ritkábban).<br> de igazság szerint a kérdésem kézírásra vonatkozott...<br> arra, hogy helyileg hová kellene tenni azt a tehtát, mert ennél a jelnél elég bonyolult normális helyet találni neki (a kézírásom amúgy kb. olyasmi, mint a Tengwar Cursive).<br> ja, és a teljes nevemet akarom hőn szeretett rajzmappámra írni, mióta le lettem hülyézve, hogy LoTR függeléket olvasok... ilyen emberek is vannak :( (

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.359 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére