Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 11 hónapja #54158 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, én is lázttam azt a filmet! Brad Pitt mfhh... najó, bocs off!
Szerintem a tündék nem unalmasak, attól még h bölcsek! itt van Gandalf, ő is bölcs, de nem unalmas! és Legolas is! mki csak olvassuk tetteit és szavait, és csak elképzelni tudjuk őt ( :cry: )
de Lothlórien tényleg kár, h nem létezik...de vannak még hozzá hasonlatos varázslatos helyek...tényleg! 8)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 22 órája #53675 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát, nem tudom, csak a Halál is olyan nagyon régi (tudod:
szorozd meg a végtelent az örökkévalósággal... :) )

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 22 órája #53671 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Olyan fura, hogy amikor megyek haza,
mindig elpróbálom játszani, hogy tünde vagyok (ugyanis
színész leszek)
De ez hihtetlenül nehéz!!!! 3000 éves lényt eljátszani,
hát kedves Cate és Liv minden elismerésem!
De azért ma sikerült! Egy film hatására a címe:
Ha Eljön Joe Black
Kár, hogy nem létezik már Lothlórien!!!! :(

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52170 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Gandalf\n

Csak azok a tündék, akik jártak Amanban.

Varda: A Dallamot Te is meghallhatod! :!:


Igen, közben én is utánanéztem. Frodó pl. fénylő alaknak látta Glorfindelt akkor, amikor már félig az árnyvilágban volt.

Mit gondolsz, hol lehet azt a Dallamot hallani? Arra a belső Dallamra gondolsz, amit épp nem hallok, mert épp túl zaklatott a lelkivilágom, vagy esetleg a .... hmmm .... kozmikus háttérsugárzásra.... :) :lol:


Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51900 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tolkien írja is, hogy Legolas nem félt a holtaktól.(már, ha jól emlékszem)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51892 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem látják. Pl, nem félnek az emberek szellemétől. Mikor Aragorn toborozta a szellemeket senki, még a legbátrabbak sem mertek hátra nézni rájuk, mert féltek. Egyedül Legolas, mert neki nem a félelmet jelentette amit látott. Nem gondoljátok????

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51640 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Csak azok a tündék, akik jártak Amanban.

Varda: A Dallamot Te is meghallhatod! :!:

''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51623 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Vajon mit értenek "árnyvilág" alatt? Látják a nazgúlokat is?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51621 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Gandalf jegyzi meg Frodónal Rivendellben, hogy a tündék egyszerre lakoznak a való- és az árnyvilágban


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51590 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, a tündék időérzékelése egészen más lehet, hiszen nekik az idő valószínűleg nem is számít igazán végtelen életük hosszúságában. Bár azt nem hiszem, hogy egyidejűleg élnének az "árnyvilágban" is, legalábbis nem olyan értelemben, ahogy Frodó került át oda, amikor az ujján volt a Gyűrű.

Azt meg tudom érteni, hogy a tündék megfáradtak és emiatt elfordultak a jelentől és jövőtől, hogy csak a múltban éljenek, hiszen elég rossz lehet azt látni, hogy minden fáradozásuk ellenére a világ ismétli önmagát, minden generáció ugyanazokat a hibákat követi el.

Viszont nem értem őket, amikor pl. Elrond azt mondja, hogy az Ember elbukott, mert nem tudott ellenállni a hatalom csábításának és Isildur nem dobta a Gyűrűt a Végzet Hegyének katlanába. Létük korábbi szakaszaiban a tündék is elbuktak, ők sem tudtak ellenállni a hatalom csábításának. Ahhoz nagyon sok tapasztalat kell, hogy rájöjjön valaki, nem kell hatalom ahhoz, hogy jól érezzük magunkat a világban.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51586 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
nem beszélve arról, hogy a tündék idő- és térérzékelése alighanem felfoghatatlan számunkra (egy yén, hosszú év 144 földi évig tartott!)egyszerre éltek a földi és az "árny"-világban, tehát nehéz eldönteni, mi jelenthette számukra az unalmat és mi nem


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51573 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Aiya Ilya!

Nem értem miért volnának a tündék unalmas lények? Azért mert bölcsek? A bölcsek unalmasak?

Ha beleképzelem magam egy bölcs helyébe (rengeteg tapasztalattal a hátam mögött gyakorlatilag nem érhetnek már meglepetések), akkor csak azt tudom elképzeni, hogy mosolyogva szemlélem a világot és benne azon lények fáradozásait, csetléseit-botlásait, akiknek még nincs annyi tapasztalatuk, mint nekem. És nem avatkoznék bele abba, amit csinálnak, mert a tapasztalatokat mindenkinek magának kell összegyűjtenie.
A tündék azért nem is adnak tanácsot semmiben, mert mindenkinek magának kell meglelnie az utat, amin halad.
Én ezt nem érzem unalmasnak és sajnálom, hogy nem vagyok bölcs és valószínűleg nem is leszek, hiszen rövid ehhez az emberélet. Így sajnos nem hallhatom a Dallamot, ami mélyen minden lényben ott szól, mert soha nincs elég csend a lelkemben ahhoz, hogy halljam. Sajnálom.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51360 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Dwin, hidd el, nekem felüdülés lenne egy kicsit ilyen unalmas lények között élni. Valójában kevés olyan lény van, akik között gyötrelmesebb lenne élni, mint az ember. Most ide teszek egy mosolyt, hogy tompitsam a kijelentésem élét és elvegyem a súlyát, de az ilyesztő az, hogy komolyan gondolom. :)

Azon, hogy ha a valóságban élnének tündék, akkor egy baromi unalmas társaság lennének. Gondoljatok csak bele: Bölcsek meg minden, de egy ember számára milyen unalmas lehet az a nagy nyugalom és "földöntúli lelkület", amit magukból sugároznak.
Ok, tudom, hogy szépen énekelnek meg minden, de egy munkában megfáradt embernek ez kevés.
Vélemény?


Pontosan a földöntúli lelkületet hiányolom én a mai munkában megfáradt emberből. A földhözragadtság, a materialista yuppie életmód az, ami miatt ma már nem lel az ember vigaszt és pihenést mindabban, amiben Tolkien tündéi.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51333 Írta: Kyra
Kyra válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
köszi Narquelie!én mikor megnéztem őket egyből Lothlórien jutott az eszembe! :)

Namárie!
Nurcúwen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51197 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jajj Kyra, el is felejtettem mondani, tök szépek a képek :) , szerintem is valami hasonló lehet a tündék világa, bár a film bezavart... :?

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51194 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
HÉKÁSOK!!!!
Valamit félreértettetek. Én nem ott akarok lakni Lórienben, Völgyzugolyba, hanem csata után a törődött testemet ott akarom pihentetni. Szerintem egy fárasztó csata után ez elég jó érzés lehet, minden szép és minden jó. De egyébként én is mindig mindenhova mennék.
de asszem Rohan lenne a legjobb, rohani úrnő szeretnék lenni.
Gondor csak azért nem jön be mert úgy olvastam, hogy nagyon megcsodálták a lovakat, nem nagyon látnak lovakat. Rohan pedig lovas népség, és ez bejön, mondjuk kevésbé nemesebb mint Gondor, de nem baj, fel lehet jobban is virágoztatni. Nem akarok tünde lenni. Tudom szépek, nagyon szépek, de én megelégszek az emberi szépséggel is...
Hoppá, eléggé beleéltem magamat :) , de annyira jót lehet gondolkozni rajta, nem????

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #51061 Írta: Kyra
Kyra válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
lehet,hogy nem ide vág,de azért megadok egy forrást ahol gyönyörű képek vannak.nekem először mikor megnéztem őket,Lothlórien jutott az eszembe.én valahogy így képzelném el.de végül is mindenki máshogy képzeli el ezeket.
tehát:
www.tau.hu/keptar/vizeses.htm
www.tau.hu/keptar/erdo.htm
www.tau.hu/keptar/szokokut.htm

a linkelés sose jön össze... :cry:

Namárie!
Nurcúwen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50943 Írta: Dwin Odiff
Dwin Odiff válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Akinek a szívében van bátorság és fantázia, az bármikor eljuthat Völgyzugolyba.
8O

„Isten nem vagyok,s ha elpackáztam
ne is legyek más,csak önmagam.
Kormányozzon,ha győzött!”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #50931 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Völgyzugolyba bármikor el lehet jutni! :lol:

''Nem látja az a csillagot,
ki először nem veszi észre,
hogy ezüstből van mindahány,
s váratlanul lángba borul tán
mint virág - egy ősi dal hallatán...''


(Mythopoeia)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50854 Írta: Dwin Odiff
Dwin Odiff válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én nem a kultúrák egymás közti meg nem értéséről beszélek, hanem arról, hogy egy ember számára nem hinném, hogy a "bűvölet" elmúlása után is sokáig érdekes lehet egy tünde. Itt a hevesebb vérmérsékletű emberekre gondolok.
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Legolas kocsmadalokat énekel egy késdobálóban... :)

„Isten nem vagyok,s ha elpackáztam
ne is legyek más,csak önmagam.
Kormányozzon,ha győzött!”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50833 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lothlórien nekem is túl földöntúli, de Völgyzugolyba gondolkodás nélkül mennék. Most, ebben a pillanatban.
Az idegenkedés oka talán leginkább az ember azon ősi és kitörölhetetlen tulajdonságából adódik, hogy félünk az ismeretlentől. Az ember mindenek felett hatalomra vágyik, ezt pedig két úton szerezheti meg. Birtoklással és tudással. A középföldi emberek talán éppen azért féltek a tündéktől, és mondtak rájuk kígyót-békát (Galadriel boszorkánysága), mert már nem ismerté őket. Bár ha utánaolvastok, a tündebarát-ság mindig kiváltság volt. Beor, a vén és még néhány embertörzs lezsármazottai bírák. Az átlagban miondig is benne élt egyfajta idegenkdés. Mert a tündék hatalmasabbak, bölcsebbek, titokzatosabbak voltak.
És mennyivel könnyebb elítélni valamit, mint az előítéletet tudatosan félretenni és utánajárni a valóságnak...
:?

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50807 Írta: Dwin Odiff
Dwin Odiff válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sztem azóta biztos kivágatta Lothlorien fáit valami ember földesúr, és bevetette mondjuk búzával. :twisted:

„Isten nem vagyok,s ha elpackáztam
ne is legyek más,csak önmagam.
Kormányozzon,ha győzött!”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50804 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Valószínűleg Celeborn is elhajózott hamarosan Nyugatra.
Lórien pedig teljesen elhagyatott lett, mint azt a Gyűrűk Ura végén írja Tolkien. Arwen ide tért meg Aragorn elmúlása után meghalni.
Ennél többet nem tudni róla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50797 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ebben igazad van, de talán csak a mai embernek lehet "túl" nyugodt. Ki tudja ha megkérdeznénk egy 19. vagy még előbbi, akár 13-14. századi embert, annak szerintem maga lenne az örök paradicsom, ahonnan sehová se vágyna el. Míg ha magamból indulok ki, szerintem én max egy hétnél többet nem tudnék eltölteni ott :roll: Nekem szükségem arra hogy menjek, és ne "csak" énekeket hallgassak...
De azt nem vonom kétségbe, hogy egy csodálatos hely lehet, ahova nemcsak egyszer látogat el az ember (ám nem időzik ott túl sokat :wink: )
Azon gondolkozom, hogy mi lett Lóriennel, miután Galadriel elhajózott és Celeborn Völgyzugolyba ment? :?:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50796 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem nem. Éppen az a lényeg, hogy ők teljesen mások. Lórienben egy rövidke békét és megnyugvást találhat a halandó :|

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50793 Írta: Dwin Odiff
Dwin Odiff válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hali!

Tudjátok, hogy min gondolkoztam? Azon, hogy ha a valóságban élnének tündék, akkor egy baromi unalmas társaság lennének. Gondoljatok csak bele: Bölcsek meg minden, de egy ember számára milyen unalmas lehet az a nagy nyugalom és "földöntúli lelkület", amit magukból sugároznak.
Ok, tudom, hogy szépen énekelnek meg minden, de egy munkában megfáradt embernek ez kevés.
Vélemény?

„Isten nem vagyok,s ha elpackáztam
ne is legyek más,csak önmagam.
Kormányozzon,ha győzött!”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50760 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem biztos, hogy tündésnek kell lenni ahhoz, hogy Lórienben élhessen valaki. Frodóék se nagyon akartak elmenni onnan.
Én viszont már csak kalandvágyból is megnézném mi van Keleten. Egy idő után biztos meg lehetne találni Hildórient, ahonnan az emberek származnak. Lórien pedig megmaradhatna otthonnak, ahová az ember (hobbit, tünde stb.) visszatér, hogy megpihenhessen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50746 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem tudom... én nem vagyok elég tündés ahhoz, hogy Lórienben éljek... nálam Gondor meg Rohan lenne a favorit, no meg a Megye. :)
De nyaralni bármikor szívesen megyek Lórienbe, igaz, Dez? :mrgreen:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50716 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem akkor sem lehetne unatkozni. De asszem, nem maradnék mindig ott, hanem bejárnám Középföldét... beleszeretnék egy királyba, királynő lennék és harcolnék mint Éowyn :) ...
Milyen szép lenne, de asszem ez túl megvalósítható álom :( ...
De azért néha elábrándozok róla.
Elmennék Lothlórienbe, Völgyzugolyba, Bakacsinerdőbe és még rengeteg helyre.
Vadásznám az orkokat :twisted: !!!!!!!

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #50394 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Elendil: egyetértek Veled, de nem teljesmértékben!
Sztem az emberek tündék felé táplált legerősebb érzése nem az irígység (Te ezt úgy fogalmaztad, hogy idegesíti őket, hogy a tündék bölcsebbek náluk), hanem a csodálat!

Persze, nem hiszem, hogy a legtöbb emberben ne merülne fel, hogy milyen jó lenne tüdnének lenni, de az ilyen lényekre nem lehet haragudni, negatív módon gondolni rájuk (najó, lehet hogy előfordult már, de sztem egyáltalán nem jellemző), hanem csak csodálni lehet őket!

(Persze általánosságban igaz, amit írtál, hogy az emberek irígyek, de ebben az esetben nem feltétlenül!)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.722 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére