Kérdések

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39858 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Drága Olórin, nem tom, miért írod ezt, amikor ekkora baki nem lehet a fordításban. Éowyn nem a nazgúl fejét csapja le, hanem a szárnyas jószágét, amin a nazgúl csücsül. És miután a Nazgúl leszállt a döglött izéről, Éowynnak eltörik a kardja+ pajzsa. És akkor Trufa levágja a nazgúl fejét. Nyah.<br> <br> Amúgy a kérdés nem a főnazgúlra vonatkozott - részemről - hanem arra, hogy mi lett a maradék 8-cal!? (Amúgy a Humor topicban van egy feltevésem, akinek szívfájdalma az Oscar, az olvassa el, mert jobban lesz tőle.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39857 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Re: eagle_31 - 03.22. - 14:32<br> Estel: bizony, Remény!!<br> Adániel: keresztnevem + a névelő<br> De az is igaz, hogy Adán sindául embert jelent - csak az -iel végződés gyanús nekem; mintha csak női nevek végződnének erre... Ez vajon véletlen? Ugye igen?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39856 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Miiii?<br> Kb. 8 milliószor olvastam ezt a jelenetet, hogy nem tűnt fel nekem ilyesmi?<br> Szóval én voltam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39855 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
<br> Na akkor vegyük át újra a FŐNAZGÚL esetet:<br> <br> Az ANGOL eredetiben EGYÉRTELMŰEN ez történt:<br> <br> 1. nazgúl lecsap Éowynre, eltöri a pajzsát és a bal karját.<br> 2. Trufa hátulról belebök a nazgúl lábába<br> 3. nazgúl térdre roskad<br> 4. ÉOWYN lecsapja a láthatatlan fejét<br> 5. nazgúl szelleme eltűnik<br> <br> A MAGYARban az okozta a galibát, hogy az angol szövegben a SHE névmás nőnemű (1. sz. 3. szem), de a magyarban ezt mi csak Ő-nek mondjuk, és vmi figyelmetlenségből nem került bele a magyar szövegbe, hogy ''Éowyn lecsapott'', csak maga az ige.<br> <br> És mivel előtte Trufáról volt szó, úgy olvasható ki, hogy Trufa vágottt a nazgúl nyakába is.<br> <br> De MÉGEGYSZER: ez NEM ÍGY VOLT.<br> ÉOWYN ölt nazgúlt.<br> TRUFA orvtámadása nélkül viszont Éowynnek nem lett volna módja és ideje, hogy levágja a nazgúlt.<br> <br> Tiszta most már minden?<br> :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39854 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Az a lényeg hogy megölték...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39853 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
akkor most ki ölte meg? :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39852 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
ezer pusszantás Olórin! :) )<br> ne,m nem nem nem nem nem nem nem nem nem nem?????????????????????????? nem Tufa ölte meg a fő nazgúlt?? mert a könyvben az van, h Trufa ölt, Éowyn sebzett, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39851 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Kösz,nem vettem észre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39850 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
a pajzs lenn maradt a csónakoknál, a kamera mutatta is, amikor Aragornék rájöttek, hogy Boromir is, Frodó is elt?nt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39849 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
+ hova lett Boromir pajzsa akkor,amikor ott küzdött az orkokkal?(máskor mindig nála volt,most meg szőrén-szálán eltűnt)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39848 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
De hova lett Buga a Caradhrason!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39847 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Éowyn ölte meg; ez teljesen egyértelm? az angol szövegben szerintem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39846 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Boreger, tudom én, csak gondoltam akadékoskodok egyet. :) <br> <br> Egyébként nekem az angol szövegből se egyértelmű, hogy ki ölte meg! Hajlok arra, hogy közösen, de inkább Trufa szvsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39845 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Lord Maul: igen, csak az eredetiben tudod, hogy mikor she és mikor he, de magyarul csak annyit látsz hogy ő ezt csinálta, aztán ő azt csinálta, egyik mondatban még Trufa az ő, a cselekvő, a következőben Eowyn, és nem nyilvánvaló a váltás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39844 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Olórin: nincs hiba a magyar fordításban, a She-t Ő-nek kell fordítani. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39843 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Egy kérdés:<br> Móriában az orkok miből éltek? Mert szerintem nem sok minden van ott. Kimerészkedtek a bányákból? És ha igen, ott mit találtak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39842 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
FŐNAZGÚL BUKÁSÁHOZ:<br> <br> ÉOWYN vágta le a fejét, Trufa csak megsebezte! <br> A magyar fordításban hiba van!<br> <br> ----<br> <br> Az EGY GYŰRŰ tündéül:<br> <br> Sindául nem tudom, de QUENYÁUL valószínűleg ez:<br> <br> MINE CORMA <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39840 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Mint tudjuk a Kilenc az Egy Gyűrű szolgája (ahogy egyébként a Három és a Hét is). Tehát a gyűrűlidércek csak addig léteznek, amíg az uruk is. Mivel azonban Gollam (egy kis unszolással) elpusztította a Gyűrűt, így már nem léteznek a nazgúlok sem, sőt az összes többi megmaradt gyűrű is elvesztette az erejét (az a szellemük meghalt - mint a Kilencé is - csak hogy költői legyekk).<br> Így az általunk ismert nazgúl itt a fórumon, már csak a Kilenc emlékének lenyomata. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39838 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok! Engem is érdekelne egy internetes hely, ahol Tolkienről és a Gyűrűk ura a kultúrára gyakorolt hatásáról lehetne magyar nyelven olvasni (szóval valami szociológiai tanulmányszerűség vagy hasonló).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39839 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Persze Éowyn nélkül nem sikerült volna Trufának elpusztítania a Főgyűrűlidércet (jókor jüt az eszembe.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39837 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Szóval akkor tunképpen a Nimrodel vize mire gyógyszer?<br> Eagle: mi Boromir és Lúthien?(majd holnap a suliban újra megkérdezem... :) <br> A Nazgúlok?<br> A Fő Lidérc lesett (ugyebár egy igen derék félszerezet végzett vele...) a többi 8 meg, mivel az Egy a Végzet Katlanába esett, végleg elpusztultak. (Ők összefüggtek a Gyűrűvel) szerintem.<br> Ja, még valami...:Mi a tündéül Az Egy Gyűrű?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39836 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, ha ide írsz akkor biztos megvagy!?:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39835 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, szeretném tudni, hogy akkor én most még vagyok-e vagy mi van? Mert ha nem, akkor nem harcolhatok hálivúd ellen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39834 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
De olvastam, csak az a kérdés, hogy mi lesz velük? Merthogy elvileg a Sötét Urral állnak-buknak, de pontosan mi lesz velük?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39833 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Ragoran: Nem olvastad a könyvet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39832 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Én kedvelem a nazgúlokat és igenis érdekelne, hogy mi lett velük! Valaki nem tudna segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39831 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Ááá, köszi mindenkinek, Trufa ügyében konkrétan a Saradokra voltam kíváncsi, köszi...<br> Viszont szerintem Gollam nagyon is viseli a Gyűrűt, úgy tud vadászni, nem?<br> Nem toom ti hogy vagytok vele, de engem nem nagyon érdekelnek a nazgúlok...mitöbb, örülök hogy eltűntek...sorry azgúl-nak.<br> De a legközelebbi hely, ahonnan plakátot tudok szerezni, az még mindig Hollandia!<br> Nem tud vki egy közelebbit? Bármi áron!<br> Éowyn: Sokat gondolkoztam Boromir kedvesén, és mikor rátaláltam, nem hittem el, hogy előbb nem jutott eszembe...szóval nem olyan élő szereplő, de ott van, és őőő......Lúthien Tinúviel.<br> Mert ő nemcsak a legszebb, hanem több is...illik Boromirhoz, nem olyan félénk tünde, mint a népe, mert végülis kiszabadította Berent, és együtt megszereztek egy Szilmarilt, ...tehát szerintem NAGYJÁBÓL ő az igazi...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39830 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
NA DE MI LETT A NAZGÚLOKKAL???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39829 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Emberek!Nem tudna vki segíteni,hogyhol találok vmilyen site-ot,ahonnan tudnék valami érdkes infot szedni a cikkemhez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #39828 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kérdések
Hobbit családfa ügyben tessék a Függeléket felcsapni! :) ) Konkrétan Trufa apját Saradoknak hívják. :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.989 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére