Mordor - Orkok

Több
21 éve 5 hónapja #110722 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
De legalább ez több, mint a semmi...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #110717 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
No ez remek, végre egy kézzel fogható 'bizonyíték'...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #110655 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

amanibhavam írta: az orkok nem voltak menthetetlenül rosszak; lásd az alábbi levélrészletet Tolkien 153. sz leveléből Peter Hastingnek



Igazad van, és a levélben is benne van, már amennyire el tudtam olvasni szótár nélkül
OFF: Sajnos nem vagyok profi angolos, de már vagy 9 éve tanulom :oops: ON

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #110637 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
az orkok nem voltak menthetetlenül rosszak; lásd az alábbi levélrészletet Tolkien 153. sz leveléből Peter Hastingnek (lefordítani most nincs erőm)

So in this myth, it is 'feigned' (legitimately whether that is a feature of the real world or not) that He gave special 'sub-creative' powers to certain of His highest created beings: that is a guarantee that what they devised and made should be given the reality of Creation. Of course within limits, and of course subject to certain commands or prohibitions. But if they 'fell', as the Diabolus Morgoth did, and started making things 'for himself, to be their Lord', these would then 'be', even if Morgoth broke the supreme ban against making other 'rational' creatures like Elves or Men. They would at least 'be' real physical realities in the physical world, however evil they might prove, even 'mocking' the Children of God. They would be Morgoth's greatest Sins, abuses of his highest privilege, and would be creatures begotten of Sin, and naturally bad. (I nearly wrote 'irredeemably bad'; but that would be going too far. Because by accepting or tolerating their making ? necessary to their actual existence ? even Orcs would become part of the World, which is God's and ultimately good.) But whether they could have 'souls' or 'spirits' seems a different question; and since in my myth at any rate I do not conceive of the making of souls or spirits, things of an equal order if not an equal power to the Valar, as a possible 'delegation', I have represented at least the Orcs as pre-existing real beings on whom the Dark Lord has exerted the fullness of his power in remodelling and corrupting them, not making them. That God would 'tolerate' that, seems no worse theology than the toleration of the calculated dehumanizing of Men by tyrants that goes on today.



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #110628 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

zsoffija írta:

Nefadar írta: Én is azt mondtam, hogy van bennük vmi jósság, és szerintem azokat a többiek meg is ölik. A gyengék elhullanak, az erősek életben maradnak...

Elég szomorú... :shake:
De valószínű...
És az ork-anyák is ilyen szellemben nevelik föl kicsunyeiket(vagymiket...)?
Egyáltalán van különbség ork férfi és nő közt? 8O

Szerintem Tolkien nem szándékozott semmilyen jóságot megjeleníteni az orkokban... :?
(csupa negatívumot írt róluk...még egymást is utálták...persze,lehet,h okuk volt,hogy ne bízzanak egymásban... 8O )


Hmmm...
Orkok és jóság...

Mivel az orkok kitenyésztett faj, nyilván célirányosan az agresszív hajlamaikra lett téve a hangsúly (ami később némi bajt okozott, lévén túl agresszívek, az egyéni hősiesség kedvéért nem voltak túl fegyelmezett katonák) és mindenféle jóság ki lett irtva belőlük, hogy ne kegyelmezzenek senkinek.
Gondold magad egy ork helyébe.
Agresszív vagy alapból, a szüleid is azt tanították, hogy bármely problémára az elsődleges megoldás az erőszak és erődemonstráció.
Nem vagy egy szépség, főleg azokhoz képest, akikből lettél. A tündék az őseid, ők a szépség megtestesítői, és gyűlölnek mindent ami nem szép, vagy nem törekszik szépségre. Gyűlölnek téged, mert tudják, hogy rokonok vagytok, és látják, mivé tettek téged.
Gyűlölöd őket, mert szebbek nálad, mert tökéletesebbek nálad, és mert egy vérből valók vagytok.
Persze a történet némileg eltorzítva is kerülhetett eléd, hiszen Morgoth bármit mondhatott az orkoknak, csak hogy gyűlöletet szítson a tündék ellen.

Ha volt is némi jóság az orkokban, a közösségeikben hamar pária lehetett aki "jó" volt.

"Mindenki ellenség, vagy egyik pillanatról a másikra azzá válhat. Ne bízz hát senkiben, mert vesztedet okozhatja. A bizalmat az érzelmek szülik: a szeretet, a féltés, a ragaszkodás. Az érzelem tehát a gyengék sajátja, alsóbbrendű dolog, amit kerülni kell. "

Ez egy máshonnan való idézet, de szerintem ideillik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #110594 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Én is azt mondtam, hogy van bennük vmi jósság, és szerintem azokat a többiek meg is ölik. A gyengék elhullanak, az erősek életben maradnak...

Elég szomorú... :shake:
De valószínű...
És az ork-anyák is ilyen szellemben nevelik föl kicsunyeiket(vagymiket...)?
Egyáltalán van különbség ork férfi és nő közt? 8O

Szerintem Tolkien nem szándékozott semmilyen jóságot megjeleníteni az orkokban... :?
(csupa negatívumot írt róluk...még egymást is utálták...persze,lehet,h okuk volt,hogy ne bízzanak egymásban... 8O )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110463 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Pff??? :eek4:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110381 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta:

Nefadar írta: Én is azt mondtam, hogy van bennük vmi jósság, és szerintem azokat a többiek meg is ölik. A gyengék elhullanak, az erősek életben maradnak...


Igen, ezért is került elő a 'mi lenne ha egy orkot tündék nevelnének fel' dilemma...


pff...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110339 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Én is azt mondtam, hogy van bennük vmi jósság, és szerintem azokat a többiek meg is ölik. A gyengék elhullanak, az erősek életben maradnak...


Igen, ezért is került elő a 'mi lenne ha egy orkot tündék nevelnének fel' dilemma...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110336 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én is azt mondtam, hogy van bennük vmi jósság, és szerintem azokat a többiek meg is ölik. A gyengék elhullanak, az erősek életben maradnak...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110324 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Sorel írta: ...a tolkieni koncepció szerint ez egyszerűen kizárt. Azért, mert Ő ilyennek teremtette meg őket, és kész.


De azért annak, hogy a tündékből lettek, csak van valami jelentősége, nem?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110287 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ragoran írta:

Cerebrum írta:

Oisin írta: Különben az is lehetséges, hogy az orkok sokkal jobban hasonlítanak a tündékre, mint bárki gondolná. Abból, hogy a filmben nem hasonlítanak, nem következik, hogy Tolkien képzeletében sem hasonlítottak.


Na, pont erről folyt a vita korábban is. Ezért mondottam, hogy ennyi erővel az orkokban is maradhatott valamiféle jóság...


Igen!Még mindíg nem mondtatok semmit erre a Tmámra,hogy mért is ne lehetne jóság egy orkban :roll:


Ha mondjuk Freud írta volna a könyvet, biztos lenne bennük jóság, meg mániás-depresszió, meg Ödipusz-komplexus ... stb.

De a tolkieni koncepció szerint ez egyszerűen kizárt. Azért, mert Ő ilyennek teremtette meg őket, és kész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110264 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta:

Oisin írta: Különben az is lehetséges, hogy az orkok sokkal jobban hasonlítanak a tündékre, mint bárki gondolná. Abból, hogy a filmben nem hasonlítanak, nem következik, hogy Tolkien képzeletében sem hasonlítottak.


Na, pont erről folyt a vita korábban is. Ezért mondottam, hogy ennyi erővel az orkokban is maradhatott valamiféle jóság...


Igen!Még mindíg nem mondtatok semmit erre a Tmámra,hogy mért is ne lehetne jóság egy orkban :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110062 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Oisin írta: Különben az is lehetséges, hogy az orkok sokkal jobban hasonlítanak a tündékre, mint bárki gondolná. Abból, hogy a filmben nem hasonlítanak, nem következik, hogy Tolkien képzeletében sem hasonlítottak.


Na, pont erről folyt a vita korábban is. Ezért mondottam, hogy ennyi erővel az orkokban is maradhatott valamiféle jóság...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110026 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
De azok az orkok félték is a Nap fényét...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110023 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Apropó! Még egy hasonlóság- bár lehet, hogy sokan kötözködni fognak - az orkoknak is hegyes volt a fülük. (jó jó tudom, hogy a hobbitoknak is, és ez nem feltétlenül jelenti az azonos eredetet).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109995 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ery így volt.
Amúgy a Fák Fénye már akkor is volt, de azt meg sok tünde nem látta...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109992 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azt azért vegyük figyelembe, hogy amikor a tündék először megjelentek, akkor még sötét volt (most nem emlékszem pontosan, de azt hiszem nem volt még meg a nap és a hold).
Az orkok fényutálata innen eredeztethető (a megrontott tündékként már nem tudtak örülni a fénynek).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109960 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Oisin írta: Különben az is lehetséges, hogy az orkok sokkal jobban hasonlítanak a tündékre, mint bárki gondolná. Abból, hogy a filmben nem hasonlítanak, nem következik, hogy Tolkien képzeletében sem hasonlítottak.


Igen, nagyon elképzelhető, hogy tolkien hasonlatosnak képzelte őket. De ebben már benne vannak a fantasy filmek is, hogy ilyennek ábrázolta őket PJ.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109954 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: max. klónozással, vagy szándékos DNS változtatással de kétlem, hogy akkoriban lett volna...


Jaj, felejtsétek már el ezeket a természettudományos magyarázatokat! Ez színtiszta anakronizmus, vagyis inkább anakozmizmus! Tolkien világának a törvényei nem azonosak ennek a világnak a törvényeivel. Nincsen benne klónozás, sejt, DNS, stb! Az ilyen erőltetett racionalizálásnak az egyetlen következménye, hogy az egész történet elveszti a varázsát. Igenis ebben a világban a tartós testi és lelki kínzás öröklődő változásokat okoz. Ez van. Pont. Különben is, Melkor, a valák leghatalmasabbika, az új lélek teremtését leszámítva bármit megtehet!

Különben az is lehetséges, hogy az orkok sokkal jobban hasonlítanak a tündékre, mint bárki gondolná. Abból, hogy a filmben nem hasonlítanak, nem következik, hogy Tolkien képzeletében sem hasonlítottak.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109951 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A tark szó az orkok nyelvhasználatában gondori embert jelent, ha jól emlékszem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109916 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hali! Nem tudja valaki, hogy mi az a tark? Ez a szó a Gyűrűk Urában kétszer fordul elő, de nincs rá magyarázat. A VI. könyvben, az első fejezetben mondja Shagrat valamelyik másik orknak, mikor találgatják, hogy a Samu most "véres kezű tünde, vagy azoknak a mocskos tark-oknak az egyike. Eljött az Őrök előtt és ez tark-ra vall..." Nem biztos, hogy szó szerint így van, de a lényeg ez. Már elég sok embert megkérdeztem, de biztosat nem tudtunk. Valszeg mágust jelenthet, kizárásos alapon. De ha valaki tud valamit róla, legyen szíves írja meg, mert már egy hete rágódok rajta! Nagyon köszönöm! Éljen Szauron!

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109597 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta:
Egyébként szerintem is valamiféle sötét mágiával változtathatta Melkor a tündéket orkokká, természetesen mindezt nem két perc alatt vihette végbe. Nyilván fokozatosan torzultak a fogságba ejtett tündék, mind lelkiekben, mind testiekben, míg orkokká nem váltak. Aztán gondolom hamar elterjedtek és formai tekintetben igen változatos törzseik fejlődtek ki az évezredek során.


Így lehet vhogy sztem is,(egy csöppnyi fizikai kínzással vegyítve)én azzal nem értettem 1et,hogy akik Melkor oldalára álltak,azokból csak "így simán" ork lett.Az nekem vhogy sántít :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109547 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Javaslom, hogy a "keresztezte az orkokat a lidércekkel" dologról mindenki vésse a fejecskéjébe, hogy ez egy baromság, ráadásul duplán.


Így van. A könyvben kétszer is elhangzik (egyszer Gamling, egyszer pedig Szilszakáll szájából), hogy Szarumán az orkokat emberekkel keresztezte. Logikusan következik ebből, hogy ezért is képesek elviselni a napfényt. Ráadásul a filmen Gandalf ezt mondja: "...Saruman has crossed orcs with goblin men." A 'goblin men' itt nyilván az olyan sötét képű, gonosz fickókra vonatkozik, mint pl. Páfrány Pockó.

Egyébként szerintem is valamiféle sötét mágiával változtathatta Melkor a tündéket orkokká, természetesen mindezt nem két perc alatt vihette végbe. Nyilván fokozatosan torzultak a fogságba ejtett tündék, mind lelkiekben, mind testiekben, míg orkokká nem váltak. Aztán gondolom hamar elterjedtek és formai tekintetben igen változatos törzseik fejlődtek ki az évezredek során.

A gonosz hatalmaknak ezután már csak be kellett "gyűjteniük" őket, mikor szükség volt rájuk, aztán felszaporíttatni őket...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109525 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Barazkibil írta: Tessék ezt az ominózus sort egyszer és mindenkorra elfelejteni, "Uruk-hai elleni harcommal" egyetemben.



Ominózus sort Lfelejtettem!
Uruk-hai elleni harcot mért kell Lfelejteni? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109507 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Kedves mindenki!

Javaslom, hogy a "keresztezte az orkokat a lidércekkel" dologról mindenki vésse a fejecskéjébe, hogy ez egy baromság, ráadásul duplán. Szimplán, mert ez csak a filmben van, ami teljesen máshogy prezentálja a dolgot, mint ahogy az Tolkiennél történt. Duplán meg azért, mert az angolul elhangzó "goblin"-nak kb. annyi köze van bármiféle lidérchez, mint húsvéti nyuszinak a hengersajtológéphez. Arról van szó, hogy a FotR fordítója (mármint a filmé; nem Göncz Árpád) soha az életben nem vette kezébe Tolkien egyetlen művét sem, ami több helyen meg is látszott a fordításon. Tessék ezt az ominózus sort egyszer és mindenkorra elfelejteni, "Uruk-hai elleni harcommal" egyetemben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109382 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Ragoran írta: Nefadar!!Az uruk-hai kérdésről és hogy ki keresztezte őket mivel..arról itt naon hosszú értekezlések voltak.Nem 1értelmű.


Ok! Akkor maradok a sima ork kérdésnél.
Bár szerintem erre sem fogunk sajnos megfelelő választ találni...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109380 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nefadar!!Az uruk-hai kérdésről és hogy ki keresztezte őket mivel..arról itt naon hosszú értekezlések voltak.Nem 1értelmű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109374 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Tudom, hogy vala volt.
Aljas mágiával keresztezték az orkokat lidércekkel :?: (goblin) :arrow: uruk-hai keletkezett

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109372 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Elrond írta:

Ragoran írta: Elrond:De hogy csinálta? Minden egyes tündéhez odaállt és most ork leszel! vmi? :oops:


Sok ideje volt, és meg volt 10 pár akkor már gyorsabban nőtt a számuk. Vagy pedig csoportosan? Ezt sem tartom kizártnak.


csoportterápia? :lol:

Nefadar:
Melkor vala volt.
Az se tiszta,hogy keresztezték-e lidércekkel az orkokat :roll: (asszem)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.645 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére