Mordor - Orkok

Több
21 éve 3 hónapja #125912 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az orkok valószínűleg éppen úgy elhalványultak, mint a tündék, és végül eltűntek. A gonoszság pedig tovább él, hiszen sok nagy hatalmú lény maradt, akik nem buktak el. Rejtőzik még egy-két balrog a világban, a keleti emberek többsége gonosz (ki tudja, mit végzett Alatar és Pallando), akad még egy-két kisebb sárkány is, a Bakacsinerdő hemzseg a Banyapók gyermekeitől, Sauron szolgái közül is sok életben maradhatott (Szauron Szájának a bukása sincs leírva, elmenekülhetett), délen ott vannak a fekete númenoriak, a dúnföldiek sem feledték még el régi sérelmeiket, észak tele van farkassal, Sauron "gyermekeivel"......
Maradt tehát Gondornak elég ellensége, bár pár évszázadra biztosan nyugtuk maradt. Az újabb gonoszok egyre csekélyebbek, de a velük szemben állók sem maiák és tündék már, csupán emberek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125887 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jó, de ilyen főgonosz, aki nem ember, hanem vala, maia, aki sokkal erősebb, és képes őket összetartani...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125884 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nóli írta: De Szauron halálával majdhogynem... Vagy akkor ko volt a gonosz?
:arrow: Morgoth egyenlőre mégf a világ körein kívül van.
:arrow: Szauron meghalt...
:?: Akkor ki itt a gonosz?
Tudom, az egész föld, de épp béke van...


Gondold el, hogy legyőznek egy sötét urat. a szolgái annyira a hatalmába kerültek, h képtelenek jó útra térni :arrow: támadások.
Pelenor mezei csatánál a haradiak inkább megölették magukat, minthogy megadták volna.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125874 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
De Szauron halálával majdhogynem... Vagy akkor ko volt a gonosz?
:arrow: Morgoth egyenlőre mégf a világ körein kívül van.
:arrow: Szauron meghalt...
:?: Akkor ki itt a gonosz?
Tudom, az egész föld, de épp béke van...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125867 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nóli: nem szűnt meg teljesen a Gonosz hatalma csak elaludt.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125864 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nem valószínű, hogy kihaltak, hiszen az alatt, ami alatt Szauron nem tudott testet ölteni, de nem tudták, hogy él, az alatt is vígan éldegéltek tovább... Valószínűleg egyes eldugott helyeken tovább éltek és szaporodtak, csak jóval később sikerült őket kiirtaniuk az embereknek.
Vagy az is lehet, hogy miután a gonosz hatalma gyakorlatilag megszűnt Középföldén, mind meghaltak. Ezt abból gndoloml hogy Szauron minde műve elpusztult halála után...Mondukaz orkok nem az ő művei voltak...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125849 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Arról mit gondoltok, hogy mi lett az orkok sorsa Szauron bukása után?
[size=9:3i7q2qyj](bocs ha már volt)[/size] :oops:


hmm. Szerintem vagy Meghaltak, vagy Mordorban bujkáltak, aztán lassacskán elfogytak a Király visszatérése után.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125844 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Arról mit gondoltok, hogy mi lett az orkok sorsa Szauron bukása után?
[size=9:21t3fmbs](bocs ha már volt)[/size] :oops:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125619 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Háhá! én megmondtam!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125400 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Tolkien mester írta: Mert ebben a percben a fény ellepte a dombot (...) Wiliam, (...) Bert és Tom pedig sziklaként merevedtek meg. (...) mert a trolloknak még napkelte előtt vissza kell kerülniük a föld alá, vagy pedig azzá váloznak, amiből eredtek, a hegyek anyagává, s többet nem mozdulnak.


Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125396 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nekem is. De lehet, hogy csak a filmbol.
Nem vagyok benne biztos, hogy ez a "mindig is kobol voltak" dolog feltetlenul az eredetukre utal. Lehet, hogy az eszukre, vagy az erejukre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125297 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ez nem biztos, de mintha volna vhol egy olyan beszólása Gandalfnak (talána babóban), hogy "ha fény éri őket, akkor vuisszaválnak kővé, amiből lettek" ez biztos nem így hangzott el, és nem is biztos hogy elhangzott, de nekem rémlik valami ilyesmi...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125038 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Töröltem az összes tündés hozzászólást...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124836 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Alyr, de nem mondja sehol az ellenkezőjét sem...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124827 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Annál is inkább, mert ha a tündékből lettek az orkok, akkor a trollok, akiket az entek megcsúfolására teremtett, miből lettek?


A kőtrollok gondolom kőből, de hogy a többi is... azt nem tudom. Mindenesetre nekem úgy rémlik, hogy az olog-hai trollok kivéttelével minden troll kővé változik napfény hatására...

Telcontar írta: Érdekes... a törpök asszonyait nehéz megkülönböztetni a férfiaktól. A tündék androgünek. Az orkokról jobb nem beszélni. Csak a hobbitok és az emberek normálisak?


Hogy érted, hogy a tündék androgünek? Az azt jelenti, hogy hímnős, vagyik női és férfi ivarszervei is vannak...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124658 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Én csak azért gondoltam arra, mert kővé válnak, míg az orkok nem...


Igen... de ez nem jelenti azt hogy kőből lettek...
Elvégre a mágia az mágia...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124655 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én csak azért gondoltam arra, mert kővé válnak, míg az orkok nem...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124654 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Telcontar, a dolgozásban igazad van hisz láthattuk a fimben a Vasudvardi orkokat is dolgozni.

Alyr kérdésére tényleg jó lenne megatlálni a választ...


Lehet hogy kőből vannak, de az orkok sem bírják a fényt, (kivéve az új fajokat) mert még azelőtt lettek kitenyésztve hogy ennek jelentősége lett volna.
Ez alapján tehát nemigen tudunk ítélni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124601 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Telcontar, a dolgozásban igazad van hisz láthattuk a fimben a Vasudvardi orkokat is dolgozni.

Alyr kérdésére tényleg jó lenne megatlálni a választ...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124443 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Érdekes... a törpök asszonyait nehéz megkülönböztetni a férfiaktól. A tündék androgünek. Az orkokról jobb nem beszélni. Csak a hobbitok és az emberek normálisak? :)
Az ork társadalomról nem nagyon lehet tudni semmit (van valamilyen forrás vagy levél, amelyben Tolkien bővebben nyilatkozott róluk?), ezért az egész társadalmukat csak feltételezések alapján ítélhetjük meg. Az tudjuk, hogy az életnek nincs becsülete előttük, bár bosszút állni azért szívesen megindulnak. Amilyen szaporák, valószínű, hogy az asszonyok otthon vannak és szüléssel, "orklingneveléssel" és az élelmiszerek gyűjtögetésével, elkészítésével, meg ruhaneműkkel foglalkoznak, míg a férfiak vadászattal, rablással és egymás mészárlásával, meg némi kovácsmunkával. Mert az orkok, ha kell, nagyon tudnak ám dolgozni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124423 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Galadh írta:

Nimdorc írta:

Nefadar írta: Én is úgy tudom, hogy harcoltak, de Nimdorc szerintem itt is több lehetett a férfi, de nem annyira mint a törpöknél.


Ez mondjuk egy válasz.


Mért az enyém mi volt?... Na mind1.
Szerintem különösebben ők sem külömböztették meg női és férfi társaikat, és nem hiszem, hogy romantikus vacsorára hívták volna egymást...
Asszem ez nemrég felmerült, ha kicsit visszalapozol, megtalálod.


Mondjuk arra, hogy szerinted nem volt több fiú.
[size=9:171ojdnx]Majd valamikor visszanézek, de most már muszáj hazamenni. Szia![/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124417 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nimdorc írta:

Nefadar írta: Én is úgy tudom, hogy harcoltak, de Nimdorc szerintem itt is több lehetett a férfi, de nem annyira mint a törpöknél.


Ez mondjuk egy válasz.


Mért az enyém mi volt?... Na mind1.
Szerintem különösebben ők sem külömböztették meg női és férfi társaikat, és nem hiszem, hogy romantikus vacsorára hívták volna egymást...
Asszem ez nemrég felmerült, ha kicsit visszalapozol, megtalálod.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124414 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Én is úgy tudom, hogy harcoltak, de Nimdorc szerintem itt is több lehetett a férfi, de nem annyira mint a törpöknél.


Ez mondjuk egy válasz.
Akár jobban is több lehetett, mivel igencsak nagy volt a háborús elhalálozások száma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124410 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nimdorc írta: [quote=""Galadh
Az ork nők is harcoltak, és kinézetre nem külömböztek a pasiktól.[/quote"]

Ezt hol olvastad?
Én is vhogy így képzeltem, de hol van leírva?
Náluk is több volt a fiú, mint a törpöknél?


Azért az sejthető hogy Szauron nem konyhásnéninek tartotta fenn az ork nőket... 8) :D
Nem hiszem, hogy kevesebb lett volna a nő, mivel az orkok elég szaporák voltak. :roll:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124409 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én is úgy tudom, hogy harcoltak, de Nimdorc szerintem itt is több lehetett a férfi, de nem annyira mint a törpöknél.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124406 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
[quote=""Galadh
Az ork nők is harcoltak, és kinézetre nem külömböztek a pasiktól.[/quote"]

Ezt hol olvastad?
Én is vhogy így képzeltem, de hol van leírva?
Náluk is több volt a fiú, mint a törpöknél?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124363 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Oisin, nem találtam meg újra, de mindegy, mert a legtöbb ork úgy sem élt tovább 50 évnél.
Az ork nők is harcoltak?

Alyr, szerintem kőből lettek, mert azzá is változtak a napfény hatására...

:? Kőből? Szerintem ez kicsitt átvitt értelem...

Az ork nők is harcoltak, és kinézetre nem külömböztek a pasiktól.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124352 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Oisin, nem találtam meg újra, de mindegy, mert a legtöbb ork úgy sem élt tovább 50 évnél.
Az ork nők is harcoltak?

Alyr, szerintem kőből lettek, mert azzá is változtak a napfény hatására...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124326 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

amanibhavam írta: ne feledjétek, hogy az, hogy az orkok eltorzított tündék, Tolkien szerint is a tündék szerint van így, és a Silmarillion különböző változataiban nem egységesen szerepel: van, ahol Melkor a tündék megcsúfolására (de nem tündékből) alkotja az orkokat, van, ahol tündéket torzít

szerintem ezt a kérdést T. maga sem döntötte el magában


Annál is inkább, mert ha a tündékből lettek az orkok, akkor a trollok, akiket az entek megcsúfolására teremtett, miből lettek?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123656 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
ne feledjétek, hogy az, hogy az orkok eltorzított tündék, Tolkien szerint is a tündék szerint van így, és a Silmarillion különböző változataiban nem egységesen szerepel: van, ahol Melkor a tündék megcsúfolására (de nem tündékből) alkotja az orkokat, van, ahol tündéket torzít

szerintem ezt a kérdést T. maga sem döntötte el magában


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.625 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére