Filmklub

Több
15 éve 4 hónapja #374871 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Alyr Arkhon írta:

Trithyn írta:

Ben írta: Aki nem veti meg az elgondolkodtató(bb) filmeket, annak ajánlanám figyelmébe <i>A nagy csend</i> (eredetiül <i>Die Große Stille</i>) című filmet.


Ez egy nagyon mély és megható film! Nekem megvan, 2cd-s változatban... Ha emellett döntötök szívesen elhozhatom, mindenki egy hatalmas élménnyel gazdagodna. Ezt garantálhatom!


Nem hiszem, hogy ez a leírások alapján pont MTT-s filmezésekre való.
A komoly filmnézést MTT közegben eléggé el lehet felejteni :D


Azért megpróbáltuk... :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374864 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Filmklub

Trithyn írta:

Ben írta: Aki nem veti meg az elgondolkodtató(bb) filmeket, annak ajánlanám figyelmébe <i>A nagy csend</i> (eredetiül <i>Die Große Stille</i>) című filmet.


Ez egy nagyon mély és megható film! Nekem megvan, 2cd-s változatban... Ha emellett döntötök szívesen elhozhatom, mindenki egy hatalmas élménnyel gazdagodna. Ezt garantálhatom!


Nem hiszem, hogy ez a leírások alapján pont MTT-s filmezésekre való.
A komoly filmnézést MTT közegben eléggé el lehet felejteni :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374854 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Ben írta: Aki nem veti meg az elgondolkodtató(bb) filmeket, annak ajánlanám figyelmébe <i>A nagy csend</i> (eredetiül <i>Die Große Stille</i>) című filmet.


Ez egy nagyon mély és megható film! Nekem megvan, 2cd-s változatban... Ha emellett döntötök szívesen elhozhatom, mindenki egy hatalmas élménnyel gazdagodna. Ezt garantálhatom!

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374742 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Filmklub
Aki nem veti meg az elgondolkodtató(bb) filmeket, annak ajánlanám figyelmébe <i>A nagy csend</i> (eredetiül <i>Die Große Stille</i>) című filmet. Leginkább dokumentumfilmnek lehet nevezni, a Grande Chartreuse-beli karthauzi némabarátok életét mutatja be. Hagyományos értelemben vett cselekménye nincsen, és pár mondaton kívül egy szó sem hangzik el, a közel három óra alatt az összes hangforrást a természetes zajok, zörejek és a zsolozsma alkotják. Amellett, hogy érdekes, van egy igen erős lelki töltete is, amit nemigen lehet visszaadni.

Nem tudom, hogy lehet-e kapni valahol, de időről időre felbukkan az Uránia meg a Tabán mozi műsorán, érdemes figyelni a port.hu-t. Adatlap, illetve előzetes.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374015 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Leguanember írta:

Attila írta:

Rabyn írta: Ádám:akkor egyértelmű, hogy 20-a lesz:)

Esetlegkarácsonyilidércnyomástnézni?


Az kezdési időpontot én is kérdezném, mivelhogy nekünk lesz szombaton tanítás.... :roll: :evil:


Be ne menj, mégis,mit fogtok csinálni? Bár gondolom, vmi osztálykarácsony-félét, azért talán érdemes.


Nem tudom, hogy mit fogunk csinálni, de már tele van ezekkel a tutyim. :evil:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374013 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Filmklub

Attila írta:

Rabyn írta: Ádám:akkor egyértelmű, hogy 20-a lesz:)

Esetlegkarácsonyilidércnyomástnézni?


Az kezdési időpontot én is kérdezném, mivelhogy nekünk lesz szombaton tanítás.... :roll: :evil:


Be ne menj, mégis,mit fogtok csinálni? Bár gondolom, vmi osztálykarácsony-félét, azért talán érdemes.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #374005 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Bővíteném a listát: :wink:

-Kezdjük ott hogy én bármelyik Tim Burton filmet ajánlanám(!) az eddigi Karácsonyi lidércnyomás mellett kiemelném az Ollókezű Edwardot és a Nagy Halat(nem teljesen karácsonyiak de hangulatteremtőek az biztos)... de jöhet a Charlie és a csokigyár meg a nemrég futott Sweeney Todd is...stb,stb

-Nálam kihagyhatatlan karácsony környékén egy Peter Pan történet. szóval: Hook(1991); Én, Pán Péter(2004) stb...

-Humorkategóriába pedig: Grincs(Jim Carrey), Karácsonyi vakáció( Chevy Chase), Bunyó Karácsonyig(Bud Spencer, Terence Hill)Reszkessetek betörők(najó az nem teljesen humor)

- Animációs rengeteg lehet, de ha már karácsony akkor: Polar Expressz :wink:

-Komolykategória: Fegyverszünet karácsonyra

Kiemelném hogy a közönségkedvenc Igazából szerelem nálam is favorit, karácsonykor szerintem kötelező!!! :P

Egyelőre ennyi! 8)

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373945 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Szerintem addigra felérsz te is.

Tehát valami karácsonyi témájú vagy ahhoz hasonló kellemes kis múvit fogunk nézni.

Ötleteket kérek (az igazából szerelem meg a karácsonyi lidércnyomás van eddig versenyben)

(ja és halkan megjegyzem, hogy a filmklubban filmeket nézegetünk, nem más típusú videókat.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373901 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: dec20án???

Én olyan négy félöt fele gondoltam egy kezdést.


Igen, mert, legalábbis velünk ledolgoztatják a január 2. pénteket. :evil: Aki ezt kitalálta... :evil:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373892 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
dec20án???

Én olyan négy félöt fele gondoltam egy kezdést.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373887 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: Ádám:akkor egyértelmű, hogy 20-a lesz:)

Esetlegkarácsonyilidércnyomástnézni?


Az kezdési időpontot én is kérdezném, mivelhogy nekünk lesz szombaton tanítás.... :roll: :evil:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373874 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Ádám:akkor egyértelmű, hogy 20-a lesz:)

Esetlegkarácsonyilidércnyomástnézni?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373864 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: December 13 vagy december 20 szombatja legyen ez a karácsonyozós filmnézős délután-este?

Mikor kezdődne, és mikor lenne vége kb? Egy Love Actually-nézésre én is beneveznék, úgyse néztem még közösen egy Alan Rickman-filmet sem (ráadásul Bill Nighy is benne van, mint a Blow Dry-ban is, és ugyanolyan lökött :mrgreen: )... Ez esetben 20-ára szavazok, 12-én este nekünk céges buli, úgyhogy 13-án nem nagyon szeretnék még utazgatni is. (Bár ha nagyon este lesz vége, akkor még szállást is kell szereznem...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373861 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub
Szerintem a karácsonyi esttel egybekötött filmnézéses party, az nagyon jó lenne. :D :D:D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373827 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: December 13 vagy december 20 szombatja legyen ez a karácsonyozós filmnézős délután-este?


A karácsonyi est az fix, december 20.
Nyilván, ha kb. öt ember menne, és egy héttel előbb 40, akkor érdemes váltani. De ragaszkodjunk a 20-ához egyelőre, ahhoz igazítsatok.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373823 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Filmklub

Orsie írta: ...ha már karácsony, akkor nézzük meg a Love Actually-t! :bounce:

Vagy a Holiday-t, az is nagyon aranyos - esetleg javasolnám még a Születés c. filmet (Nativity Story), bár az jóval komolyabb kategória, viszont gyönyörű.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373806 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Orome írta: Love Actually! Én is támogatom!

Gyerekek ne vegyetek drogot!Legyetek inkább popsztárok és megkapjátok ingyen! :D


és még sorolhatnánk(belőle az ökörségeket)... :P

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373805 Írta: Orome
Orome válaszolt a következő témában: Filmklub
Love Actually! Én is támogatom!

Gyerekek ne vegyetek drogot!Legyetek inkább popsztárok és megkapjátok ingyen! :D

"Miért van egyáltalán létező, nem pedig inkább semmi?Ez a kérdés." (Martin Heidegger)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373786 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
December 13 vagy december 20 szombatja legyen ez a karácsonyozós filmnézős délután-este?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373785 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Orsie írta:

Rabyn írta: Őőő ja. Szóval az van, hogy most már van hol nézni a filmeket:D

Mit szólnátok egy kis karácsonyi esttel egybekötött filmnézéshez?

jó, akkor ha már karácsony, akkor nézzük meg a Love Actually-t! :bounce:


Wááá... az jó! :P

:arrow: Jump (For My Love) :dance: :bounce:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373782 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
:) Például:)
De szavazzátok meg mit nézzünk. Ajánlatokat kérek, olyat amit karácsony környékén szeret nézni az ember. (tehát depresszív filmek most kizárva)

Egyébként én olyanokra is gondoltam a későbbiekben, hogy lehetne nézni európai filmeket, meg magyarokat mert azt nem sűrűn ad a tv.
Pl.: Régebbi magyar animációs filmeket mint a Sárkány és Papucs:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373780 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Filmklub

Rabyn írta: Őőő ja. Szóval az van, hogy most már van hol nézni a filmeket:D

Mit szólnátok egy kis karácsonyi esttel egybekötött filmnézéshez?

jó, akkor ha már karácsony, akkor nézzük meg a Love Actually-t! :bounce:

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373770 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Őőő ja. Szóval az van, hogy most már van hol nézni a filmeket:D

Mit szólnátok egy kis karácsonyi esttel egybekötött filmnézéshez?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373762 Írta: Orome
Orome válaszolt a következő témában: Filmklub

"Miért van egyáltalán létező, nem pedig inkább semmi?Ez a kérdés." (Martin Heidegger)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373697 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Filmklub

Attila írta: Anno volt arról szó, hogy majd, az MTT-s irodában tartunk filmklubbos estéket, vagy összejöveteleket. Na már most, ez a jelenlegi iroda úgy tűnik?, hogy biztos (nem?). Én szívesen elvállalom ennek a szervezését, és levezényelését, (amennyiben szeretnétek ilyet, és elfogadjátok). :idea:


Igen, szó van róla most is, úgy tudom viszont, hogy Rabyn, a topikgazda még anno tervvel is készült, őt kell megkérdezni erről elsősorban. Koncepciót elkezdtek összerakni eleinte, nem tudom, hol tart a dolog.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373675 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Filmklub

Bounce írta:

Cerebrum írta: Angyalok és démonok előzetes:

www.sg.hu/cikkek/63639


Jól néz ki. Bár érdekes, hogy ez előbb játszódik, mit a Kód, nem tudom, hogy ez lejön-e majd mindenkinek / fontos-e..
Mindegy. Várjuk. ^^


Sztem abszolúte nem lényeges, simán játszódhatna utána is.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373660 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Filmklub
Anno volt arról szó, hogy majd, az MTT-s irodában tartunk filmklubbos estéket, vagy összejöveteleket. Na már most, ez a jelenlegi iroda úgy tűnik?, hogy biztos (nem?). Én szívesen elvállalom ennek a szervezését, és levezényelését, (amennyiben szeretnétek ilyet, és elfogadjátok). :idea:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373654 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Filmklub

Cerebrum írta: Angyalok és démonok előzetes:

www.sg.hu/cikkek/63639


Jól néz ki. Bár érdekes, hogy ez előbb játszódik, mit a Kód, nem tudom, hogy ez lejön-e majd mindenkinek / fontos-e..
Mindegy. Várjuk. ^^

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373641 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Filmklub
Angyalok és démonok előzetes:

www.sg.hu/cikkek/63639

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #372020 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmklub
Ha jól tudom, a Guiness Rekordok Könyve szerint a legtöbbször filmben megszemélyesített könyvfőhős nem más, mint Sherlock Holmes (kb. 70 színész, több mint 200 filmen). Gondolom, legalább két-háromféle változatot mindannyian ismertek Ti is. Most is készül egy újabb feldolgozás Guy Richie rendezésében, de nem erre akarom felhívni a figyelmet, hanem egy igen régi klasszikusra:

Priklyucheniya Sherloka Kholmsa i doktora Vatsona

Pl.
www.imdb.com/title/tt0079902/
www.imdb.com/title/tt0080263/
www.imdb.com/title/tt0459946/
www.imdb.com/title/tt0459945/
www.imdb.com/title/tt0459944/
www.imdb.com/title/tt0229922/
www.imdb.com/title/tt0083100/
www.imdb.com/title/tt0086333/
www.imdb.com/title/tt0091942/

Ez a feldolgozás a szovjet filmművészet egyik remeke, ráadásul a britek szerint az egyik legjobb és legautentikusabb Holmes-ábrázolás a sok közül.

Magyarul is adták néhány epizódját (sajnos, nem a teljes gyűjteményt...), én speciel ezekből ismertem meg a magánnyomozó történetét. Idősebbek közületek talán még emlékezhetnek rá.

A címszerepben Vasili Livanov:

en.wikipedia.org/wiki/Vasily_Livanov

www.bakerstreetdozen.com/russianholmes.html

www.sherlock-holmes.org.uk/press ... .php?id=58

YouTube-on fent van a "Sátán kutyája" (Hound of the Baskervilles) angol felirattal, érdemes végignézni, bár elég hosszú (az első rész 9 teljes videó, a második 8 teljes videó)!

A főcímzenéje pedig egészen zseniális!
8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.512 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére