Filmklub

Több
16 éve 7 hónapja #343799 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmklub

Dreamer_KF írta:

Alyr Arkhon írta:

Fio írta: V, mint vérbosszú........ kegyetlen jó film!!!

Én ezt ajánlom.


Hangulatos film, tipikusan olyan típusú diktatúrával amit csak az tervezhet aki sose látott még olyat (és ebből nem egy elég komoly logikai bukfenccel).


Teljesen igaz. A V for Vendettában csak a főhős jó, a történet igen butácska. Szeretnék én is olyan diktatúrában élni, ahol öreg bácsik a kocsmában iszogatják a sörüket, POLITIZÁLNAK, és közben nézik a plazmaképernyőt..

Az eredeti képregényt olvastátok? A film erősen lebutított változat (más kérdés, hogy még így is jó, de azt nagyrészt Hugónak köszönheti).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343790 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Filmklub

Alyr Arkhon írta:

Fio írta: V, mint vérbosszú........ kegyetlen jó film!!!

Én ezt ajánlom.


Hangulatos film, tipikusan olyan típusú diktatúrával amit csak az tervezhet aki sose látott még olyat (és ebből nem egy elég komoly logikai bukfenccel).


Teljesen igaz. A V for Vendettában csak a főhős jó, a történet igen butácska. Szeretnék én is olyan diktatúrában élni, ahol öreg bácsik a kocsmában iszogatják a sörüket, POLITIZÁLNAK, és közben nézik a plazmaképernyőt..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343788 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Filmklub

Fio írta: V, mint vérbosszú........ kegyetlen jó film!!!

Én ezt ajánlom.


Hangulatos film, tipikusan olyan típusú diktatúrával amit csak az tervezhet aki sose látott még olyat (és ebből nem egy elég komoly logikai bukfenccel).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343766 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Filmklub

Encsi írta: Hallottam egy filmről, ami arról szól, hogy egy embernek mindig ugyanaz a napja van (mondjuk úgy: amikor eggel bekapcsolja a rádiót, ugyan az a műsor van,minden ugyan úgy történik, mint az előző nap, stb), de még nem láttam. Viszont érdekelne. Ha jól tévedek a vonaton elcsípett beszélgetsekből, az a címe, hogy Idélen időkig, angolul meg azthiszem ground hog day* , vagymi, mert anya férje csak angolul látta, és úgy mesélte, h miről szól, ma pedig hallottam, h reggel erről beszélgetnek a vonaton.

*Az angol helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok, és ez a cím különben sem 100%, főleg, hogy az egészből csak a day szót értem :D


imdb.com/title/tt0107048/

Az angol címe azért ez, mert a Mormota napon van, ami az amcsi folklór szerint azt jelenti, hogy ha a mormota kibúvik a vackából, akkor tavasz van (vége a téli álomnak) ha nem, akkor meg még fagy. A főhős pedig Bill Muray, egy riporter, akinek erről kell felvételt készítenie. A napi ismétlődés pedig büntetés..és ugyanaz a nap..és megint..és megint..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343764 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
Hallottam egy filmről, ami arról szól, hogy egy embernek mindig ugyanaz a napja van (mondjuk úgy: amikor eggel bekapcsolja a rádiót, ugyan az a műsor van,minden ugyan úgy történik, mint az előző nap, stb), de még nem láttam. Viszont érdekelne. Ha jól tévedek a vonaton elcsípett beszélgetsekből, az a címe, hogy Idélen időkig, angolul meg azthiszem ground hog day* , vagymi, mert anya férje csak angolul látta, és úgy mesélte, h miről szól, ma pedig hallottam, h reggel erről beszélgetnek a vonaton.

*Az angol helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok, és ez a cím különben sem 100%, főleg, hogy az egészből csak a day szót értem :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343756 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Filmklub
A következő filmeket ajánlom szeretettel:

imdb.com/title/tt0075467/ :arrow: Az Ötödik Pecsét (rendező: Fábri Zoltán, szereplők: Őze Lajos, Márkus László, Latinovics Zoltán). Lehengerlő film, talán az egyik kedvenc magyar filmem (pedig van pár). Latinovics lenyűgöző, maga a története..hát..nem túl vidám, de sokáig fog az ember agyalni rajta.

imdb.com/title/tt0120731/ :arrow: Az Óceánjáró Zongorista Legendája
(Rendező: Guiseppe Tornatore, fsz.: Tim Roth, fényképezte: Koltai Lajos, zene: Morricone) Mély gondolatú, csodálatos film, felejthetetlen zenével. Aki egy kicsit is szereti a Jazzt és a zongorát, annak kötelező!

imdb.com/title/tt0083658/ :arrow: Blade Runner/Szárnyas Fejvadász (rendező: Ridley Scott, Fsz.: Harrison Ford, Rutger Hauer, zene: Vangelis (Oscar díj) Philip K. Dick novellája nyomán, szintén gondolatébresztő cyberpunk, talán az első. A zene szintén csodálatos, Ford hozza a cinikus magánnyomozót. A kibővített, rendezői verziót ajánlom, mert úgy teljes a mű.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343752 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
öööö... izé.. szóval... :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343686 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Felci: egyelőre filmeket szedünk össze, közben UGYE mindenki gondolkodik helyen és időpontokon. (hétvégék?)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343674 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Filmklub
No, én még egy utolsót. A Törést Anthony Hopkinssal. De azt talán moziban kék..ha esetleg valaki nem látta volna rohanjon megnézni. Természetesen nem "veri" a Hannibalt, deeee akkkor is. :lol:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343669 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Filmklub
V, mint vérbosszú........ kegyetlen jó film!!!

Én ezt ajánlom.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343653 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Filmklub
Srácok, ez így nem túl konstruktív...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343639 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
Macskafogó? :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342341 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Meg mg a legbelső félelmet is megkék nézni:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342301 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Filmklub
A Blöff? :D Az nekem marhára bejött ;)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342274 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub
Akkor megnyugodtam :P *bár a könyvet nem olvastam, de hallottam róla, azért jutott eszembe :) * köszi :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342272 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
A magyar alapján.
Külföldi nekem se rémlik. Van egy hasonló olasz családos könyvsorozat, Brunella Gasperini tollából de tudtommal abból nem készült film.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342265 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Filmklub

Altaris írta: Rabyn: a Szeleburdi család az melyik? magyar könyv alapján vagy külföldi? (lehet h keverem valamivel...?)

Szerintem a magyar könyv alapján, másról nem tudok, ez meg aranyos és életszerű. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342261 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Filmklub

Missy írta: És hol marad a Kiss kiss, bang bang? :wink: :P


Igen, ez valóban aranyos film... (a jelzőt kb. az utolsó két percre értem. :P aki látta értse :P , aki nem nézzük meg és értse :P )

Sörgyári capriccio, Legyetek jók ha tudtok... *olvad.. jó mind a kettőőőőő....*

Rabyn: a Szeleburdi család az melyik? magyar könyv alapján vagy külföldi? (lehet h keverem valamivel...?)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342258 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Amit még szerintem érdemes látni:
Égig érő fű, Szeleburdi Család, Sörgyári capriccio, Ludas Matyi (rajzfilm) Palacsintás király, Legyetek jók ha tudtok

Hirtelen ennyi jut eszembe:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342230 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Filmklub
Fight Club valóban jó kis alkotás, most olvastam el épp egy vonatúton a könyvet, ami alapján írták a forgatókönyvet. Chuck Palahniuk kicsit isten.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342227 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Filmklub
- Fight Club
- Dancer In The Dark
- Keeping The Faith
- PI
- X Men trilógia
- Minority Report
- Anna és a Király

- Nekem Lámpást Adott Kezembe az Úr Pesten

sztem ezek is jók.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342220 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
Aki tudna jönni az szombaton mondjuk 14:30 körül legyen az európa mozinál:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342204 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Nóli i linantea írta: Trithyn: azért hagytam ki, mert azt én nem láttam... De majd bepótlom.

Moziünneplés meg nekem sem lesz az idén :(


Helyes, helyes :P


Moziünnep nálam se nagyon lesz... miért csak 24 órából áll egy nap? :roll: :cry: :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342188 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Filmklub
Trithyn: azért hagytam ki, mert azt én nem láttam... De majd bepótlom.

Moziünneplés meg nekem sem lesz az idén :(

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342184 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Nóli i linantea írta: Nah amik eddig felmerültek:

...
Hayao Miyazaki filmjei (amiket én ismerek: Nausicää - the valley of the wind, Spirited away (Chihiro), Howl's moving Castle)
...


A legfontosabbat kihagytad! :arrow: Mononoke hime!
Nagyon nagy mondanivalója van a filmnek... szokásos Miyazakis stílus-lenyűgöző! :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342183 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Filmklub

Missy írta:

dorwinion írta: Szörnyen sok és kevés. :wink:

Írjuk hozzá az Isten városá-t? Repülő tőrök klánját? Oldboy? A graffiti királya? :wink:


És hol marad a Kiss kiss, bang bang? :wink: :P


Repülő tőrök nagyon jó :wink: ...ha már keleti filmek akkor Tigris és Sárkány :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 7 hónapja #342182 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Filmklub

Missy írta:

dorwinion írta: Szörnyen sok és kevés. :wink:

Írjuk hozzá az Isten városá-t? Repülő tőrök klánját? Oldboy? A graffiti királya? :wink:


És hol marad a Kiss kiss, bang bang? :wink: :P


Köszönöm!!!!! :lol:
Öregszem, vagy miffene... Nagy szerelem! Mindenkinek kötelező!

A moziünnep nekem nem akar összejönni. Mindig akkor van valami programom az ország másik felén. :roll:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342180 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Filmklub

dorwinion írta: Szörnyen sok és kevés. :wink:

Írjuk hozzá az Isten városá-t? Repülő tőrök klánját? Oldboy? A graffiti királya? :wink:


És hol marad a Kiss kiss, bang bang? :wink: :P

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 7 hónapja #342178 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Filmklub
FIGYELEM NÉPEK!!!!

Szombaton a moziünnep keretében az európa moziban lesz 300 filmvetítés. Arra gondoltam, hogy mehetnénk rá sokan. (mi Alyrral biztosan megyünk)

300 1-én 15.15

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342172 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Filmklub
Szörnyen sok és kevés. :wink:

Írjuk hozzá az Isten városá-t? Repülő tőrök klánját? Oldboy? A graffiti királya? :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.543 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére