Gondolatok

Több
19 éve 6 hónapja #250995 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Olorin: én ettőlmég nem érzem magamat állatnak.


Én sem, de a tények azok tények maradnak...
1 millió évet álatsorban (egy L-el :D ), azért nem lehet figyelmenkívül hagyni, mert a létünket még mindig nagyon meghatározzák az ösztöneink. :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250991 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Olorin: én ettőlmég nem érzem magamat állatnak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250975 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

kriszana írta:

olorin.papa írta: Az emberek is 98% ban álatok

maximum állatok, de álatok semmiképpen...
másrészt meg, ha te állatnak érzed magad, wazeg
akkor nem csoda, ha elkerülnek a nők :lol:


Az ember és a csimpánz génállománya 98% ban megegyezik. Az úgynevezett "civilizáció" kb 6000 éves, előtte 100000 évig éltünk álatként, vagy még tovább.
A mostani kultúra Kb 2000 éves, és az emberek viselkedésének nagyrészét az ösztöneik határozzák meg!
Vagyis az ember meg az álat közöt nagyon vékony a határ, és én sokszor nem vagyok büszke embertársaimra.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250920 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fyra Ithilwen írta: Miért kellene mindenkinek kidolgozott test, legalább 180 centis magasság, sármos arc, pénz? Ezek annyira nem... nem fontos dolgok!


Dehogynem. Fogalmazzunk úgy, hogy az ismerkedésben döntő, és csak később válik másodlagossá. Attól még ugyanolyan fontos. Ha már "ösztönállatokról" beszélünk, nem muszáj megtagadni, hogy a szépség vagy épp az anyagiak mennyire elsődlegesek. Más kérdés, hogy mindenkinek más a szép, de létezik a "szépség" mint általános fogalom. Jelentős ráhatással.

...más.
"Miért férfi erényekben próbálják meg a nők, elérni, hogy megbecsüljék őket?"

Azért, Phelan, mert az olyan lelkületű pasi, mint te, kábé minden húszezredik. A mostani környezetnek meg csak úgy lehet megfelelni nőként, és emellett a nő saját magának is úgy képes, ha erős, független és ambiciózus.

Férfi-nő örök téma :) A barátsághoz meg nincs mondanivalóm... ez továbbra is definiálhatatlan. A korlátok pedig igen szubjektívek, azt hiszem...

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250906 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egymásnak ne essetek hé!!!!!!!

egyébként szerintetek mi válthatta ki ezt a változást?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250905 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Gondolatok

kriszana írta:

olorin.papa írta: Az emberek is 98% ban álatok

maximum állatok, de álatok semmiképpen...
másrészt meg, ha te állatnak érzed magad, wazeg
akkor nem csoda, ha elkerülnek a nők :lol:



Nah mármost szvsz pont erről beszélünk. Ne haragudj, ha most megbántalak, de miért kell egyből támadni és a másikat sértegetni? Ezzel csak magadat alacsonyítod le. Szerintem Neked sem esne jól, ha ilyeneket írnának Neked. Néha elgondolkodhatnál mielőtt leírsz vmit. Most lehet, hogy csak én akadtam ki és az egészet viccnek szántad mert ugye a mosolygós fej... de szvsz akkor sem kéne ilyen stílusban válaszolni...
Lehet, hogy ez csak az én véleményem... de gondolj(atok) bele.
Az pedig, hogy elírt egy szót és ezt kritizálod... Te sosem szoktál elgépelni vmit?

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250902 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: Az emberek is 98% ban álatok

maximum állatok, de álatok semmiképpen...
másrészt meg, ha te állatnak érzed magad, wazeg
akkor nem csoda, ha elkerülnek a nők :lol:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250901 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pont ez az!
Minden férfi/fiú azt hiszi, hogy csak akkor lehet vajmi esélye nőknél/lányoknál, ha ő maga Mr Tökély... DE EZ NEM ÍGY VAN!!!
Miért kellene mindenkinek kidolgozott test, legalább 180 centis magasság, sármos arc, pénz? Ezek annyira nem... nem fontos dolgok! Ettől senki nem lesz jobb ember! Tudjátok, mennyivel többet jelent egy utánozhatatlan mozdulat, egy álmos pillantás, egy bágyadt mosoly? Komolyan, nem kell itt mindig f*szagyereknek lenni! Egy lánynak (lehet, hogy csak nekem, de azt hiszem, nem vagyok egyedül) sokkal többet jelent a külsőségeknél (nem tagadom, azok is számítanak, de korántsem annyira, mint a világ hiszi) az, ha kedvesen szólnak hozzá, ha udvariasan viselkednek, ha néha kiöntik a szívüket... sőt, ha bizonytalanok, mintha állandóan adnák az érzéketlen vagány csávót, aki eszméletlenül néz ki!
Öm... hát nem tudom, érthető, amit leírtam? :?

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250899 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm saját tapasztalat: Egy oylan nő mellett, mint Eleira kifejezetten nehéz "igazzy" férfiként viselkedni, akárcsak hasonlítani( én inkább még csak a kamaszsrác vagyok). Temperamentumos, erős akaratú ( mondhatjuk úgy, hogy akaratos akár).
De ha sikerül az embernek, az vmivel nagyobb előrelépés, mintha egy "kislányos" visszahúzódó, megbújó nő mellett próbálna a fiú férfivá válni. De Különbözőek vagyunk. És ezért semmiképpen ne mtudok veled egyetérteni kriszana. Te is a megtestesítője vagy annak a leginkább újszerű feminizmusnak, amit látok. Miért férfi erényekben próbálják meg a nők, elérni, hogy megbecsüljék őket? Ez szerintem egy felesleges pótcselekvés. Férfi módjára próbál helytállni midnenki... holott mégcsak nem is nemek szerint kéne... hanem mint személy...

Egy oylan srác, mint én pl. aki akár szentimentális, idealista stbstb. a lányok nagyrésze már a puhány kategóriába sorolja. Pedig nem vagyok az.... (szvsz :) ). Maximum enyhén "papucs" beütésű. De én szeretem szeretgetni, simogatni kedveskedni annak a nőnek akit szeretek.... ez puhányság? :) Azért mert a nap midnen pillanatában ne mtudo kegyszerre törődő is lenni, és megfelelő fizikai, erkölcsi támasz, és mellesleg jóképű,( :D na EZ Caranthíros volt ;) (nyugi ne mtartom magam annak :D )) meg kiállítható bábú is és stb. Azért már férfi sem lehetek? :)

A férfinek igenisa kedvében kel ljárni, ahoz, hogy azon a hatásfokon tudjon működni.... de mind2 félről ezek a dolgok rendszeresen hanyagolva vannak... :/

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250887 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: De Nőnek is szüksége van arra, hogy a férfi csodálja, megbecsülje, tisztelje, szeresse, stb. Különben lőttek az egésznek. és én azt látom, hogy (tisztelet a kivételnek!) a férfiak nem tisztelik a nőket, és a nők sem a férfiakat, nincsen megbecsülés. Most nőnapon olvastam egy újságban egy közvélemény kutatást, hogy melyik férfi mit gondol a nőnapról.. Borzasztó volt azt olvasni, hogy a legtöbben NEM tartják a nőnapot mert nem látják értelmét...
egy kicsi figyelem pedig senkinek sem árt meg..


Én először ebben a társaságban jöttem rá, hogy mi az, ha a nőt ÉS az embert is tisztelik bennem. Hogy mi az, hoyg nem borítanak fel az ajtóban, nem rúgnak félre, mert nem vagyok hajalandó bizonyos konvencióknak engedni, és mert nem vagyok olyan hűha de csinos.
Hogy milyen az, amikor egy keringő alkalmával meghajolnak a lány előtt. Ez a tavalyi farsangon történt, és visszaadta zat a hitet, mei vagy sohasem volt, vagy elveszet.. köszönöm Nektek!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250882 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Van benne igazság, de én eleve ellene vagyok az általánosításnak, tehát elég sok ellenpédával szolgálhatnék.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250881 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az álatvilágban amikor egy álat bizonytalanná válik, akkor agresszív lessz. Az emberek is 98% ban álatok, és mivel a létük, életük (ezáltal, hogy elvesztették férfiasságk, nőiességük) bizonytalanná vált, olyan idolok dőltek meg, amik év ezredeken át biztosak voltak, és a bizonytalanság érzésére agresszióval válaszolnak. Ezt látjuk, tapasztaljuk a mai fiatalokban. lásd villamos ügy...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250877 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezzel a témával kapcsolatban van egy nagyon kedves olvasmányélményem, amelyet veletek is szeretnék megosztani gondolatébresztés és megfontolás végett... Varga Péter: Spielhózni című könyvének következő fejezeteiről van szó: Magát a könyvet egyébként is csak ajánlani tudom a "mai fiatalságnak"... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250870 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fyra írta: Itt megjegyezném még egy korábbi hsz-hez, hogy a nők/lányok önbizalma sem olyan sziklaszilárd...


Sőt...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250869 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Itt megjegyezném még egy korábbi hsz-hez, hogy a nők/lányok önbizalma sem olyan sziklaszilárd...

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250867 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De Nőnek is szüksége van arra, hogy a férfi csodálja, megbecsülje, tisztelje, szeresse, stb. Különben lőttek az egésznek. és én azt látom, hogy (tisztelet a kivételnek!) a férfiak nem tisztelik a nőket, és a nők sem a férfiakat, nincsen megbecsülés. Most nőnapon olvastam egy újságban egy közvélemény kutatást, hogy melyik férfi mit gondol a nőnapról.. Borzasztó volt azt olvasni, hogy a legtöbben NEM tartják a nőnapot mert nem látják értelmét...
egy kicsi figyelem pedig senkinek sem árt meg..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250865 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

kriszana írta: hát, elég szar, ha egy pasi csak attól érzi magát férinak, ha egy határozatlan nő van melette...
és ha ettől még identitás nélkül létező árnyakká is válnak, akkor lehet, hogy nem a nőkkel van a baj...


Látod Kriszana se te se más nő nem tudja megérteni a férfiakat.
Mint ahogy a férfiak sem a nőt...
A férfinak, hogy férfinak érezze magát, szüksége van a Nő hódolatára, ellenkező esetben .... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250863 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gondolatok
hát, elég szar, ha egy pasi csak attól érzi magát férinak, ha egy határozatlan nő van melette...
és ha ettől még identitás nélkül létező árnyakká is válnak, akkor lehet, hogy nem a nőkkel van a baj...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250857 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szvsz alapvetően felcserélődtek a szerepek, és a nők akarnak "férfi módra" viselkedni, lásd szingli életmód, de elfelejtették, hogy ők nők, és ezzel a nagy "egyenjogúsággal" elvették a férfiaktól, ami eddig csak az övék volt, a "férfiasságukat"! És ezzel a férfiak egy identitás nélkűl lézengő árnyakká válnak, akiknek semmi sem maradt. Mert bizony mondom (tapasztalatból), hogy egy férfi önbizalma a legbizonytalanabb dolog, amit minden pillanatban meg kell óvnia, táplálnia mert megszűnik, és nem marad semmi. Ezt erősíteni legjobban a nők tudják.
Eddig is tudtuk mi férfiak, hogy a nők irányítják az életünket, de legalább az illúzió megvolt, hogy mi vagyunk a "teremtés koronája". De ez a világ már ezt az illúziót is elvette tőlünk...
Ezért a fiatal fiúk (hogy bizonyítsák "férfiasságukat") agresszívvé válnak, és a lányok, mivel elvesztették a "férfiakat" dühödten próbálják helyettesíteni. Így válik teljessé a káosz :cry:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250852 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm.
Well-of-Souls: Szerintem kell a megújjulása "visszatéréshez".... kell, az, hoyg elevszítsünk valamit, hogy újra és újra rájöjjünk mennyire fontos. Ilyen a nemiség krédése is.
Azt hiszem túl sok a "széplélek" errefelé - könyebben kialakul a felsőbbrendűségi tudat... ill. az önsajnáltatás. Itt sem látom az egészséges eggyensúlyt. Főleg a lányoknak: Mindenki, tud ezekre befolyással lenni... ha "igény van" akkor, a "kínálat" is meglessz. De tú lsokan belenyugodnak, és még több aki gondol érez valamit de adott helyzetben ő sem úgyviselkedik... különböző kifogásokkal: Ha más leht bunkó akkro én is, Most fáradt vagyok. stbstbstb. Ha valaki ezekután azt gondolja én nem vagyok romantikus... vagy mittom... hát akkor: de, sőt. Nálam nagyobb idealistát ritkán hord a hátán a föld. Csak egy kis körültekintést és átgondolást is kéne elkövetni.... SZVSZ.

( Ha azt várjátok, hogy a férfiak férfiasak a nők nőiesek legyenek, akkor a társaitaktól, barátaiktól, szeretetőtöktől, feleségetektől, férjetektől stbstb. is ezt várjátok el... és később ők is ezt fogják... - így terjed a dolog... :P )

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250844 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azért ennek is megvan sajnos a maga dinamikája. Egyfelől ha jól látom, az emberek legangyobb része számára odalett a "határozott világszemlélet" (nem tudok hirtelen jobb szót kitalálni, de azért talán jó lesz ez is...) - ami minden viselkedési mintázat alapja kellene, h legyen, legalábbis szvsz -, így aztán nem csodálkozom azon sem, hogy a mai uniszex világban leépülnek a hagyományos férfi-női szerepek. Mi állna ellen a folyamatos homogenizáló törekvéseknek...? Ez tényleg elkeserítő, már csak azért is, mert a nemiség a psziché egyik legmélyebben gyökerező meghatározottsága, és semmi jó nem származik abból, ha az évezredek alatt (gondolom nem véletlenül pont így...) kialakult viselkésmintákat az egyik nemről a másikra passzolgatjuk, vagy esetleg teljesen elhagyjuk. (Természetesen nem az olyasmire gondolok, hogy az asszonynak a fazék, a férfinak meg a söröskorsó mellett a helye...). Szerintem az romlott el, hogy egy végletes módon individualizálódott társadalomban vagyunk kénytelenek élni, ahol a korábban megtartó erőt jelentő közösségek értéke is végletesen relativizálódott, ezért aztán fényes nappal is lámpával kell keresni határozott értékrendeket - így az azokra épülő határozott viselkedésmintákat is. De persze ez csak az én véleményem...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250841 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mi romlott el????

Sok minden! Rohanó világ, nem figyelünk egymásra, csak magunkra vagy arra se, a pénzkeresés az elsődleges cél. Szóval olyan dolgok amelyek nem igazán képviselnek értékeket! Teszem azt pl. A buszon a fiatalok nem adják át a helyüket és miért is ne?átadom én a helyet. Jó még én is az vagyok de akkor is! Elnézem ahogy csak terpeszkednek. Tudom suliba is el lehet fáradni, előadásokon pláne. De akkor is. Legalább ne röhögjék szemközt az embert?
Annyi de annnyi példát lehetne írni,de nem érdemes, mert a világ csak ebbe az irányba halad.
Nehéz megtalálni azokat a kis csoportokat akik még ebben élnek. És a gond az hogy sokszor elnyomják őket.
Mindenki eldönti hova akar tartozni, én személy szerint még az átlagos emberek közé sorolom magamat.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #250838 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nemtudom ti, hogy vagytok vele de én azt figyeltem meg az utobbi napokban, hogy kivesztek a világból a férfiak és a nők. A múltkor anyukámmal mentünk a nyugatiba, sok cucc volt nálunk mert kivittük a nagyit. A BKVn nemhogy nem segített egy férfinek látszó egyén sem segíteni, de még fel is löktek, bunkók is voltak, be-be szóltak. És ezt úgy figyeltem meg általános jelenség lett.. Megyek az utcán és alig látok olyan embert aki ténylegesen úgy néz ki, olyan a kisgárzása mint amilyennek a neme szerint lennie kéne. Ez főleg a 15-25 közöttiekre érvényes. legalábbis én így látom. És a nőknél sincsen másképp.. ők is tahók lettek, és figyelmetlenek és nőietlenek. Olyan mintha manapság azt jelentené a nőiesség fogalma, hogy halálrakikenjük az arcunkat, smink nélkül meg sem jelenünk az utcán mert jaj mi lesz,ehhez mégkitesszük kirakatba amink van.. Persze ez alól is van kitével de ez a nagy átlag.
Egy barátnőmmel arról beszélgettünk, hogy biztos egy másik bolygóra járnak a normális diákok is. Mert az ő és a mi sulinkba is olyan emberek járnak mint ami fentebb leírtam..
Szóval valami nagyon nincsen rendben... de mi romlott el?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #249944 Írta: voltam
voltam válaszolt a következő témában: Gondolatok
---

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #249432 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én is szoktam mosolyogni az utcán, sőt röhögni is szoktam magamban de azt általában próbálom addig visszatartani amíg nem látok magam előtt senkit (ez nálunk igen könnyű, mert kis város az enyém). Szóval, szoktam, és ez most nem mentegetőszés, csak én inkább gyogyósnak nézem, elnézést de én így érzem ne harapjátok le a fejem tudom most hülye idióta vagyok de akkor is, és én is úgy érzem hogy engem gyogyósnak néznek ha magamban vigyorgok az utcán. Az megint más ha rámosolygok valakire, szerintem. De mindenestre mosolyogjunk míg lehet, a főd alatt már úgyse lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #249380 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fyra írta: Panni, én a buszon kezdek el mindig vigyorogni, sőt, néha fel is röhögök... :D


eGYETÉRT..... Én is néha ezt csinálom az emberek meg bámulnak....gondolják biztos baj lehet az emeleten pedig nem csak olyan jó ha az ember vidám......................és nem depizik.
Amúgy is itt a tavasz...... Csicseregnek a madarak, nyílnak a virágok..... :P :P :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #249024 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondolatok
A HKT-ben elhangzó mondotot ("Carpe diem"/Ragadd meg a napot) választottam hosszú évekkel ezelőtt a filozófia füzetembe, ebből aztán remek vita kerekedett a tanárom és közöttem. Osztálytársaim legnagyobb örömére! Sajnos a tanár úr a filmet nem látta. Nemrég ismét megnéztem a filmet, nagyon érdekes élmény volt, mert éljük az életünket, hajlamosak vagyunk a hétköznapi taposómalomban elveszni, no és szemellenzössé válni. Pedig jó az asztalra fellépve vagy gugolva is, azaz több szempontból megnézni a körülöttünk lévő világot, a saját életünket ... Néha groteszk, vagy épp mulatságos, amit látsz. És igen, minden elmúlik, kedves kukaceledel tásaim! Ennek fényében válik minden nap fontossá. Eszembe jut, hogy talán nincs is multunk és jövőnk, az időben csak a jelenünk van, ezzel élhetünk, mert a múlt az ugye elmúlt azon változtatni nem lehet, a jövő pedig épp alakulóban van (gondolat többek közt from E. Tolle).

De azért vagyunk többek közt itt, értsd MTT, hogy tegyünk ez ellen. No és persze ez a dolgunk is :wink:



"Frodó: Bár sose került volna hozzám a gyűrű! És ne történt volna mindez!
Gandalf: Mind így van vele, ki ily időket megél, de a döntés nem rajtunk áll. Te arról dönts, mihez kezdj az idővel, amely megadatik neked."

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248949 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igyekszem kihasználni az életem minden percét. Nem jó semmit holnapra halasztani. Erre egy beszélgetés döbbentett rá: egy számomra majdnem ismeretlen lány mesélte, hogy volt egy ismerőse, aki imádta és élvezte az életet, de rengeteg mindennel volt úgy, hogy "majd egyszer..." Aztán egyszer az autópályán az előttük haladó kamionnak levált a pótkereke, és bement az ablakon. A lány azonnal meghalt. Mondom, nem is ismertem, de innen jöttem rá, hogy meg kell ragadni a percet.
Nem szoktam depizni, ha rosszkedvű vagyok, az is hamar elmúlik.
A témához kapcsolódóan mindenkinek ajánlom a Holt Költők Társasága című filmet! (Peter Weir rendezésével, Robin Williams főszereplésével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248948 Írta: Hokshelato
Hokshelato válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: én is ilyen voltam valamikor, nevettem, mosolyogtam, de aztán ez a mosoly már nem volt az igazi, el is tűnt már jó részt az életemből.
Én is valahogy így kelek táncra veletek, önfeledten, feledve vénségem, de tudva is, hogy egyszer ez is lelmúlik.


Egyszer minden elmúlik.Ez igaz. De addig is minden pillanatnak örülni kell.És nevess!Nem szabad átadni magunkat a szürkeségnek.semmi értelme.Nem tudom mi az oka annak, hogy szomorú vagy, de erőt kell venni, és kihasználni minden egyes napot.És nem beszélek a levegőbe.Én is depis voltam sokáig, és miután túltettem magamat rajta, rájöttem, hogy az élet legjelentéktelenebb dolgainak is örülni kell!!

"Unwakupe 'cela e wiconi wanji
unmakainapi ta yelo"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #248926 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Utcán szélesmosolygás: az a legjobb, amikor egy hasonlóan jókedvű ember jön szembe, és a tömegben már száz méterről látod, hogy ragyog egy arc, és amikor egymás közelébe érünk, el is nevetjük magunkat. Vagy egy pár mondatos beszélgetés, és mindenki megy tovább vidítani azokat, akik még egykedvűek. :)
"Nem vagy egyedül, vannak szövetségeseid, még ha nem is tudsz róluk" :wink: :) mosoly- hadjáratban is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.621 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére