Gondolatok

Több
19 éve 7 hónapja #245852 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Phaedra/Namarie írta: Lány létemre én is nekiálltam néha a szalonnának, lestek is rendesen, miközben folyt a szobatársaim nyála. (Általában kunyeráltak is egy kicsit, én meg adtam jószívvel, miért is ne, bár soha nem értem, hogy hogy műxik az, hogy van nőise étel, és nem nőies étel, amit nő nem ehet....- ez is előítélet.)

Jajj ez a nőies - nem nőies olyan hülyeség.
Le az előítéletekkel! (Utáljunk egyformán mindenkit... :D Najó, ez csak vicc.)
;)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245847 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta:

Toma gazda írta: És ha a büdös Parasztja felmegy Pestre ugyanúgy megnézik.

és csak a burzsoák fürdenek naponként

és nemtudom megérteni mi kivetni való va abban ha Westendben a Mcdonaldsban töpörtyűt eszem zsömlével. :?: :?: :?: :?: :?: :?:

:lol:


van egy barátnőm, aki mesélte, hogy az osztálytársa minden nap kolbászt, szalonnát, kenyeret meg hagymát hoz magával a suliba és bicskával vágja fel. egyébént a lány nem vidékről jár be, meg semmi ilyesmi, de azért ez jó lehet :D D
persze mondanom sem kell, hogy mindennap mindenki jóóó alaposan megnézi a csajt ahogy szambázik a folyosókon egy kolbásszal meg bicskával a kezében :D


Mi kivetnivaló van benne: genius loci- azaz a hely szelleme. Hogy a Mekdönciben ilyesmit eszel, az nem előítéleti, hanem illemtani kérdés. Mint ahogy az is, hogy suliban ill. nyilvános helyen nem eszünk olyat, maitől kilométerre szaglunk.

Kolis voltam, én a koliban ettem hagymát, de minig szóltam előtte, nem zavar-é valakit, és utána eltüntettem a hagymaszagot. (Joghurtot vagy kefírt kell vele enni, utána fogmosás, utána gyümölcsöt kelle enni, narancs vagy alma a legtutibb, megint fogmosás, végül erős rágó.)

Lány létemre én is nekiálltam néha a szalonnának, lestek is rendesen, miközben folyt a szobatársaim nyála. (Általában kunyeráltak is egy kicsit, én meg adtam jószívvel, miért is ne, bár soha nem értem, hogy hogy műxik az, hogy van nőise étel, és nem nőies étel, amit nő nem ehet....- ez is előítélet.)

Előítélet: Shaman esete elgondolkodtatott. Szvzs az úgy működik, hogy azok, akiket hátrányosan megkülönböztettek, netán ennek következtében az életük is veszélyben volt, automatikusan azt gondolják, hogy őket direkt bántják, mert tudják róluk, hogy oda tartoznak, ahova. közben persze pl. Shaman és társai se tudták, de ha tudták volna, éppúgy látják el azt a beteget, mint bárki mást, és nem késlekednek vele. Csak a néni azt gondolta, hogy azért késlekednek, mert.. ez volt az ő előítélete.

De: a néni előítélete és a rasszista előítélete között van minőségi különbség.

Ilwaren: a srác szvsz egyszerűen bunkó volt, nem pedig hazásja ismerkedési szokásai szerint próbált meg eljárni. A kulturáltság meg a neveletlenség nem függ hovatartozástól. Ha otthon így próbálna meg ismerkedni egy lánnyal a buszon, az szvsz először is ordítana egy nagyot, utána meg a fiút minimum úgy megruháznák, hogy ötzsör is meggondolná, kire hogy nézzen, és kit hogy tapogasson.

Szvsz a zárkózottságod nem attól van, hogy nagyvárosban élsz, hanem a személyiségedtől. Én kisebb városban élek, de én is zárkózott vagyok, és határozottan utálok egyes közeledési formákat- bárki részéről.

Gondolom, közismert, hogy milyen nehezen viselem el , ha megölenek, és magam is megdöbbentem magam a farsangon, hogy a)elviseltem b)volt, amikor én kezdeményeztem.

Az ismert, hogy noha falun bizonyos téren közvetlenebbek az emberek, a férfi- nő viszonylatban zárkózottabbak, szemérmesebbek, mint a városban élők.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245842 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta:

Ilweran írta: És ha elhúzódsz, akkor rögtön antiszemitizmust kiáltanak.


Ugyanis (felmérések szerint) a legtöbben egyáltalán nem a megélhetési problémáik miatt bűnöznek.


Fehéreknél nem létezik olyan, hogy megélhetőségi bűnözés, ezt kizárólag akkor alkalmazzák, ha roma a bűnöző! :x


De létezik, csak elenéysző számban.
A romáknál ugyanígy.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245840 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Ilweran írta: És ha elhúzódsz, akkor rögtön antiszemitizmust kiáltanak.


Ugyanis (felmérések szerint) a legtöbben egyáltalán nem a megélhetési problémáik miatt bűnöznek.


Fehéreknél nem létezik olyan, hogy megélhetőségi bűnözés, ezt kizárólag akkor alkalmazzák, ha roma a bűnöző! :x

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245824 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ilweran írta: És ha elhúzódsz, akkor rögtön antiszemitizmust kiáltanak.


Azt aligha.
Hiszen ők nem sémi népek.
Max. rasszizmust.

Egyébként - távol álljon tőlem, hogy rasszista legyek - úgy veszem észre, van az emberekben egy hajlam manapság, hogy bármi van velük, azonnal jogtalanságról, meg ilyesmikről kezdenek kiáltozni és rohannak az első bíróhoz, ombudsmanhoz, EU-akármihez, mittomén.
Nem csak a roma emberek, de úgy átlalában mindenki.
Mellesleg szvsz ők (mármint a romák) tehetnének a legtöbbet azért, hogy ne legyen olyan a megítélésük amilyen. Ugyanis (felmérések szerint) a legtöbben egyáltalán nem a megélhetési problémáik miatt bűnöznek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245788 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az előzőek hatására elgondolkodtam, én magam hogy állok ehhez a kérdéshez, mint alapvetően toleráns, liberális, humanista lény, és furcsa dolgokra jöttem rá.
A kulcsszó a közvetlenség (az én esetemben).
Iszonyú elidegenedett, bezárkózó világban élünk, nem érintkezünk fizikailag egymással, nem pusziszkodunk, ölelkezünk az utcán minden rokonnalk, ismerőssel, stb. Ezek régen természetesek voltak, ma már nem. Más népcsoportoknál még mindig azok. (Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy ők lemaradtak a fejlődésben, lehet hogy csak közelebb maradtak a "természetes" állapotokhoz.) Egyszer a hetes buszon egy néger srác hmmm.... ki akart kezdeni velem. Ezt úgy hajtotta végre, hogy a kapaszkodón lévő kezemet megfogta az ő kezével egy szó nélkül. Én elhúztam, ő újra megfogta, ez ment egy darabig, mire közöltem, hagyjon békén és leszálltam. Én mint amúgy is zárkózott városi liba nem bírom elviselni ha idegenek csak úgy megérintenek, sőt a rokonaimtól sem tűröm, és ez független bőrszíntől, vallástól, stb. A srávnak viszont ez természetes, mert ők így ismerkednek, náluk ez a szokás. Mint ahogy a cigányoknál is természetes, hogy hozzádérnek, ha meg akarnak szólítani az utcán, megfogják a vállad, a karod, utánad nyúlnak. És ha elhúzódsz, akkor rögtön antiszemitizmust kiáltanak.
Sorry, hogy ennyit lovagolok a témán, de ez számomra fontos és érdekes. Különbözőek a szokásaink, másképp viselkedünk társas kapcsolatokban, én nem várhatom el tőlük, hogy változtassanak a szokásaikon, mert az már erőszakos beolvasztási kísérlet, de már bocsánat, én akkor sem tűröm el, hogy idegenek fogdossanak. Most akkor mi van???? Idegengyűlölő lennék?????

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245721 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta:

Toma gazda írta: És ha a büdös Parasztja felmegy Pestre ugyanúgy megnézik.

és csak a burzsoák fürdenek naponként

és nemtudom megérteni mi kivetni való va abban ha Westendben a Mcdonaldsban töpörtyűt eszem zsömlével. :?: :?: :?: :?: :?: :?:

:lol:


van egy barátnőm, aki mesélte, hogy az osztálytársa minden nap kolbászt, szalonnát, kenyeret meg hagymát hoz magával a suliba és bicskával vágja fel. egyébént a lány nem vidékről jár be, meg semmi ilyesmi, de azért ez jó lehet :D D
persze mondanom sem kell, hogy mindennap mindenki jóóó alaposan megnézi a csajt ahogy szambázik a folyosókon egy kolbásszal meg bicskával a kezében :D


:lol: Nem mindenki tud enni szalonnát, hagymát kenyeret enni menetközben egy kézből 8)
Nem is olyan egyszerű... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245715 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok
/me nevet egy nagyot.. :D

boccs az offért 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245714 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
EZ igen! Erre nem mindenki képes!!!!!!


:hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello: :hello:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245713 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Hagymát is?
ejha...

"Lányom, gyere ki felelni... Hááá! Menjélvissza! Menjélvissza!"


:D DDD

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245712 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Toma: az a baj, hogy nem ott vetted tee))
azt se szeressék ha literes gyümilét iszol ott:) a plázák egy külön világ.. Nemszeressem..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245711 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hagymát is?
ejha...

"Lányom, gyere ki felelni... Hááá! Menjélvissza! Menjélvissza!"

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #245709 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Toma gazda írta: És ha a büdös Parasztja felmegy Pestre ugyanúgy megnézik.

és csak a burzsoák fürdenek naponként

és nemtudom megérteni mi kivetni való va abban ha Westendben a Mcdonaldsban töpörtyűt eszem zsömlével. :?: :?: :?: :?: :?: :?:

:lol:


van egy barátnőm, aki mesélte, hogy az osztálytársa minden nap kolbászt, szalonnát, kenyeret meg hagymát hoz magával a suliba és bicskával vágja fel. egyébént a lány nem vidékről jár be, meg semmi ilyesmi, de azért ez jó lehet :D D
persze mondanom sem kell, hogy mindennap mindenki jóóó alaposan megnézi a csajt ahogy szambázik a folyosókon egy kolbásszal meg bicskával a kezében :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245701 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok
És ha a büdös Parasztja felmegy Pestre ugyanúgy megnézik.

és csak a burzsoák fürdenek naponként

és nemtudom megérteni mi kivetni való va abban ha Westendben a Mcdonaldsban töpörtyűt eszem zsömlével. :?: :?: :?: :?: :?: :?:



:lol:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245676 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Egyébként nem kell, hogy az ember egy másik népcsoporthoz tartozzon ahhoz, hogy ne fogadják el. Elég ha más zenét hallgat, ha más az életstílusa.
Mikor lent voltunk vidéken anyu unokatesojánál, akkor az egész falu csak úgy emlegetett minket, hogy a "Pesti rokonok" .. és ugy is kezeltek minket mintha valami gonosz rossz emberek lennénk.. Pedig csak másképp éltünk mint ők. Pl.: Mi a mosogatóvízbe tettünk mosogatólét, és szerettünk naponta megfürödni, és nem volt szórakozás számunkra a tvben a sok hülyeség ami ment, nem ittuk a márkátlan kitudjamibőlkészült üdítőket..
Azóta nem is voltam otta.. nem is szeretnék.



Szóval a vidéki entellektüell burzsoá lényetek nem tudta elviselni az eccerü falusi nép életmódját.
Ha ezt odafenn az elvtársak meghallják...
:D :D :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245675 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjj.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245663 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyébként nem kell, hogy az ember egy másik népcsoporthoz tartozzon ahhoz, hogy ne fogadják el. Elég ha más zenét hallgat, ha más az életstílusa.
Mikor lent voltunk vidéken anyu unokatesojánál, akkor az egész falu csak úgy emlegetett minket, hogy a "Pesti rokonok" .. és ugy is kezeltek minket mintha valami gonosz rossz emberek lennénk.. Pedig csak másképp éltünk mint ők. Pl.: Mi a mosogatóvízbe tettünk mosogatólét, és szerettünk naponta megfürödni, és nem volt szórakozás számunkra a tvben a sok hülyeség ami ment, nem ittuk a márkátlan kitudjamibőlkészült üdítőket..
Azóta nem is voltam otta.. nem is szeretnék.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245639 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Gondolatok
Olorin papa: érdekes módon, mintha Phelan hsz- a elkerülte volna a figyelmed!
Annyit tennék hozzá, hogy ha europid szemmel nézzük, a cigányok nem "őskori szinten állnak", hanem népvándorláskorin, ill. szeretnének ott lenni, csak ez a sok európai nép megakadályozza őket benne.
Bocs, nem akartam másfelé terelni a vitát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245570 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
és ha még + van hozzá leleményesség, az akkor király! :-)

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #245569 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok

TRANSLATION

Those who are free from false prestige, illusion and false association, who understand the eternal, who are done with material lust, who are freed from the dualities of happiness and distress, and who, unbewildered, know how to surrender unto the Supreme Person attain to that eternal kingdom.

Internet jó dolog... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245566 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

shaman írta: nirmáná mohá jita-sanga dosa, adhyatma nityá vinivrta kámah dvandvair vimuktáh sukhá-dujhá samjnair gacchanty amudhah padam avyayam tat.

Köszönjük. E vélemény igen hasznos volt számomra és a közösség számára, és biztos vagyok benne, hogy a többiek is értékelik, hogy ennyire a szíveden viseled más emberek sorsát.

:D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245565 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Az ember szereti élvezni, hogy valami okból a másik ember fölött áll. Akinek semmi nem jut eszébe az kitalálja hogy azért áll a másik fölött mert az sapkát hord. vagy éppenhogy nemhord.


Alyr, nálad a pont. Ez sajnos tényleg nagyon így van...

Hmm, látom elég sokmindenről lemaradtam... Volt pár hozzászólás, ahol igencsak viszketett a tenyerem, de láttam, voltak akik helyettem is szólottak. :wink:

Még ebbe a témába bekapcsolódva:
Miért kell állandóan általánosítani?! Mindenhol mindent fellelhetsz, csak mindig a kirívó eseteket jegyzik meg, de nem az ilyenektől függ... Annyira nem.
És egyébként is... ált te hozod ki a másikból a jót is meg a rosszat is.
Egen, aztán van, h egy mosolyra pofont kapsz válaszul, tudom. De az nem neked szól: vagy másoknak, vagy az illető inkább saját magának szánná azt a pofont. Rengetegen saját magukra haragszanak, és azt a világon vezetik le. Az a legnagyobb gond, h az emberek abszolut nincsenek kibékülve magukkal, legyen bármilyen a bőrszínük, kultúrájuk blabla... És akkor már el is terelődtem az eredeti témától... :P

De, helyesbítenék inkább egy idézettel:
„Mosolygó arcot kinek van ereje megütni? A mosolyt senkinek sincs bátorsága összetörni, Mosolyra mosoly a válasz.” (Mácz István)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245560 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
nirmáná mohá jita-sanga dosa, adhyatma nityá vinivrta kámah dvandvair vimuktáh sukhá-dujhá samjnair gacchanty amudhah padam avyayam tat.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245558 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nimashilin írta: Op: És? :D Ezeknek sztem semmi köze ahhoz, amit én mondtam. :P Annyi, h nem azért vagyunk csöndben a temetőben, hogy a holtak békében nyugodhassanak, hanem azért, mert úgy illik. Legalábbis javarészt ezért szerintem. /te jó ég, milyen idióta példáim vannak/

Ugyan Shaman, ne légy már ilyen közönséges. 8)


Akkor nem érted!
azért nem esznek disznóhúst, mert tiltja a vallásuk, :arrow: a vallásuk általában azt tiltja ami egészségtelen :arrow: nagyon emberközeli vallás4 :oops: Ennyi!!

Shaman!
Nem rossz ötlet, mindjárt lenne 10-20- sógorod meg sóginőn, aki szintén tüzes cigánylány4 8)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245550 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Op: És? :D Ezeknek sztem semmi köze ahhoz, amit én mondtam. :P Annyi, h nem azért vagyunk csöndben a temetőben, hogy a holtak békében nyugodhassanak, hanem azért, mert úgy illik. Legalábbis javarészt ezért szerintem. /te jó ég, milyen idióta példáim vannak/

Ugyan Shaman, ne légy már ilyen közönséges. 8)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #245547 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
na jó Nima, igazad van itt felettem. (mint egy teve)

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245543 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn! Őszintén csodálom az erődet! :P
Miért fogadjuk el az állatok sokféleségét, az emberekét nem?
Nagyon egyszerű, az embereknek egy életterük van, ami nem azonos az állatokéval...
Ez csoportos egressziót vált ki, a másik csoport ellen... Az a mai társadalom baja, hogy a csoportok egyre kissebek, és végül maradnak az egyszemélyes csoportok... :(
A cigányság megmaradt az őskori szinten, ami a 20-30 fős csoportoknak felelt meg, így ők is 20-30-40 fős családokban élnek, ami nem jelentett problémát akkor, amikor szintén ekkora csoportokkal álltak szemben, de ma, amikor már csak max 5-10 emberrel állnak szemben, akkor a fölényük nyomasztóvá válik, amit ők módszeresen ki is használnak az ő előnyükre, és a mi hátrányunkra.

A cigányok összetartásáról annyit, hogy cigányt cigánynál senki nem gyűlöli jobban. :D

Nimashilin!
A zsidó vallásban sok olyan tilalom van, amit később kiderítettek, hogy egészségtelen.
néhány példa: :oops:
A disznóhús: a legnehezebben emészthető, és a legtöbb káros anyagot tartalmazó húsféleség :roll:
Tej fogyasztása: Bizonyos ételekre nagyon egészségtelen tejet inni, ezek majd' mind tiltva vannak a vallás által
Tisztátalan asszony: A havi vérzés után két hétig "tisztátalan az asszony", és tiltva van a "közeledés", azért, mert az elvonástól a vágy megnövekszik, és épp a legfogékonyabb időszakban elégül ki,és legnagyobb a foganás (gyerekszaporulat) esélye :twisted:

talán ennyi elég is... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245535 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pffffúúú de benne vagytok a témában :-) ) Én nagyon szeretnék pl egy vérmes cigánylánnyal egy kiadós estét eltölteni, de sajnos a családja biztos levágná a répám, ha kiderülne. Így ez is marad a titkos vágyam 1-ike. :-) )

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245534 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Gondolatok
:agree:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245532 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az ember szereti élvezni, hogy valami okból a másik ember fölött áll. Akinek semmi nem jut eszébe az kitalálja hogy azért áll a másik fölött mert az sapkát hord. vagy éppenhogy nemhord.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.695 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére