Gondolatok

Több
20 éve 3 hete #204945 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Ha ki akarok valakit ragadni, hogy beszégletni akarok vele akkor megteszem. És nem érdekel, hogy a többiek mit szólnak hozzá.


Rabyn, én is. De sajnos 1) nem mindenki tud ilyen könnyen ellentmondani a csoport elvárásainak, 2) a csoport büntet ilyenkor. :roll:

Rabyn írta: Itt már régen nem Tolkienről van szó hanem barátokról, haverokról, ismerősökről.


Persze, az természetes, hogy az MTT-s összejövetelek NEM CSAK Tolkienről szólnak, de én a magam részéről szeretném, ha nem is csak "barátokról, haverokról, ismerősökről" szólnának, hanem azért Tolkienről IS, ha már egyszer MTT-s / Tolkien fórumos öszejövetelek. :roll:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204928 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mindenki másmilyen, s mindenki másképpen mutatja ki, hogy szeret valakit (kedvel, bír, imád, mind1), s természetesen mindenki másképpen veszi, fogadja ezeket a megnyilvánulásokat. Tudomására lehet hozni mindenkinek finoman, gondolom, hogy jó néven veszem-e a megnyilvánulásait avagy sem. Mert gondolom azt senki nem gondolja, hogy az "örülök neked", "de jó, hogy látlak", "tökjó, hogy megismertelek" , stb. megjegyzések illetve netán az üdvpuszik bántó szándékkal adódnának/fogalmazódnának, ugye? S azt sem hiszem, hogy üres szólamok lennének - magamból kiindulva - aki nekem nem szimpatikus, annak úgysem fogok ilyeneket mondani. Én nem tudom nem kimutatni azt, ha valakinek örülök, s ilyen bizony sok van a társaságban. Remélem ezzel senkinek nem okozok gondot, ha igen, szóljon. S igen, vannak kapcsolatok, amik régen túlmutatnak Tolkienen. Ez törvényszerű.

A határt mindenki érezze maga... ha nem megy, azon sem kell besokallni sztem.
De ez szigorúan szvsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204864 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin: Ha ki akarok valakit ragadni, hogy beszégletni akarok vele akkor megteszem. És nem érdekel, hogy a többiek mit szólnak hozzá. Itt már régen nem Tolkienről van szó hanem barátokról, haverokról, ismerősökről.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204803 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok,

Szokás szerint kicsit provokatív leszek: szerintem ezek a problémák - sok mással együtt - részben arra vezethetők vissza, hogy az MTT mostanában nagyon "felhigult". Én úgy látom h az MTT-s / fórumos közösség az utóbbi időben túl gyorsan fejlődött, legalábbis létszámban, és ez a mennyiségi növekedés részben a minőség rovására történt, sajnos. Gondolok itt az emberi kapcsolatok minőségére éppúgy, mint a talikon folyó eszmecserék minőségére, pld. Mielőtt bárki félreértené, szeretném leszögezni: nem azt akarom mondani, hogy bárki, aki az mostanában csatlakozott ehhez a kis közösséghez, az rontaná itt a színvonalat, és nem is azt, hogy nem kell örülni minden új embernek. Kell. Csak éppen úgy érzem, hogy miközben örültünk az új embereknek, ismeretségeknek, és az MTT villámgyors "fejlődésének", szem elől tévesztettünk néhány fontos dolgot, fontos célt. Az ember érzelmi feldolgozóképessége véges, és ha túl sok új kapcsolatot kell kiépítenie túl rövid idő alatt, akkor nem marad energiája a kapcsolatok elmélyítésére. Ez pedig felszinességhez vezet, és szerintem ez az, amit itt többen őszintétlenségnek érzékelnek. Hasonló a helyzet az beszélgetésekkel. Az utóbbi időben egy talin már-már lehetetlen hosszan tartó, komolyabb eszmecserébe bonyolódni valakivel, mert mindenki mindenkivel akar beszélgetni, márpedig egyszerre 40 emberrel nem lehet komolyan beszélgetni. Ezért aztán nem marad más, csak a jópofizás, ami kell, de nem elég. És ilyenkor szinte lehetetlen egy embert kiszakítani a társaságból egy komoly beszélgetésre, mert a csoportnyomás ez ellen hat. Az emberek félnek attól, hogy a csoport ezt különcködésnek értékeli, vagy félreérti - és sajnos nem is ok nélkül (ld. Beltaine). Ezért van az is, szvsz, hogy a talikon már szinte szó sem esik Tolkienről, és a szakadék a "szűk tudományos elit" és az "bulizó közösség" között egyre nagyobb. Márpedig ez nem igazán segíti elő az MTT céljainak a megvalósítását, mert ahhoz h Tolkien minél több emberhez jusson el, egyfelől persze minél több embert kell összegyűjteni, másfelől azonban lehetőséget is kell nekik adni, hogy elmélyíthessék a kapcsolatukat egymással és Tolkien műveivel, és szvsz erre sem a tudományos előadások és konferenciák, sem is a hatalmas bulik nem alkalmasak. Szerintem érdemes lenne elgondolkodni azon, mit lehetne tenni annak érdekében, hogy ez a két oldal egyensúlyba kerüljön. Mostanában, úgy látom, az MTT a csatlakozó emberek számát tekinti a sikeresség szinte kizárólagos mércéjének, és ezért szinte minden tudatos erőfeszítése vagy arra irányul, hogy még több új embert hozzon be "a tető alá", vagy a "tudományos elit" berkein belül marad. Szvsz ezen változtatni kéne, és legalább annyi erőfeszítést kellene tenni annak érdekében, hogy minél több alkalom legyen a szűkebb körű, komolyabb, Tolkienről szóló beszélgetésekre, egymás és Tolkien mélyebb megismerésére. Az ilyen alkalmak egy sokkal mélyebb közösségi érzést is felépítenének egyúttal, hiszen egészen más érzéssel viseltetünk valaki iránt, akivel valami értelmes dolgot csináltunk együtt, mint valaki iránt, akivel csak úgy együtt voltunk, együtt jópofiztunk. Az utóbbi is kell persze - amint már mondtam - de szvsz nem elég. Ez az én véleményem.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204796 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nemgyenge eszmefuttatás.

Én szemszögemből a szeretlek titeket szókapcsolat tök őszinte és tök egyszerű és tök zsigerből jön. A kulcs a többesszám.

Az igazán értékes embereknek szemtől szemben sosem (csak a kínok kínját kiállva =)))) mondom meg, hogy szeretem őket.

A legtöbb kapcsolat (páros is) emiatt megy szét, az üres vallomások...

Közösségi szinten a "szeretés" tök jó, egyénileg csak komoly alapon működik. Az igazi problem, amit Brandir írt, hogy "olyan dolgokat engednek meg maguknak egyesek, amiket hosszas szelídítgetés után merünk csak megtenni egymás között".

Ennek folyománya, hogy az embernek szüksége van pihenőre. Én besokallási időszakom tavaly nyáron történt meg. De elmúlik, aztán feltöltődünk =)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204740 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Na, szóval azért írtam le ezt az egészet, mert nekem többek közt az jött le Ary problémájából, hogy látszólag mindenki szeret mindenkit, nyakbaborulás meg puszizás meg gruphág, és közben "igazi elismerést" nem kapnak a gumifotelfújók. Vagy mi. Szóval remélem sikerült normálisan megfogalmaznom végre, hogy miért jutott ez eszembe. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204713 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát, azért most már hozzászólok. Gondoltam kibírom a lájvgondolatoktopikig, de két teljesen különböző dologról beszéltek. Amit Kincső leírt, az MTT szempontjából nagyon fontos. Sokáig a közösséget én is a társasággal azonosítottam, de a tavaly szegedi konferencián rájöttem, hogy ennél sokkal több. Persze, hogy azt a munkát amiért a Társaság létrejött sokan szívesen csinálják, de amiatt senki nem akadt volna ki, hogy egy kicsit többet kell tennie. (Ilyenkor szépen csöndben besokallnak, és „pár napra kihúzzák a telefont”. Ezeket a szüneteket a nagy többség észre sem veszi: hogy volt, aki nem volt Szegeden, vagy végre egy kis időt szeretne tölteni a kislányával, stb.) Amibe egyesek belefáradnak, az a Közösségben, az emberi kapcsolatokban fellépő „munkamegosztási” probléma. Nem lovagolnék most szavak értelmezési különbségén, mit jelent: szeretni, kedvelni, bírni valakit. Ancalimon bővebben leírta, hogy a szeretet (legyen ez most egy gyűjtőszó) egy aktív érzelem. Ezt sokszor sokan elfelejtjük. Sokan láncreakciónak tekintenek kapcsolatokat: én segítek A-nak, A segít B-nek, és nem érti, hogy C mért nem segít ötvenedszer is neki. Úgy tűnik, hogy idővel hajlamosak vagyunk az elkényelmesedésre, és kezdünk figyelmetlenekké válni.

A másik kérdés, amit Ancalimon is fölvetett (nem értek vele egyet), és amely problémát Yavi fogalmazott meg, a „régi” – „új” „ellentét”. Én ilyet nem látok, és ezért nem is kapcsolnám az előzőhöz. By Anci: „A régiek sok esetben megütköznek azon, ahogy az újak megpróbálják bejárni ugyanazt a közösségi integrációt, amit annak idején ők is végigjártak.” Akikkel ez a helyzet azokkal régebben sem volt, és most sincs probléma. Sokan félnek, nem mernek találkozókra menni, mert, igazából nem tudom miért. A komikus, hogy pont Ők azok, akiket valószínűleg szívesen látnánk körünkben. Ami zavar embereket, az az, ha valaki természetesnek, magától értetődőnek tart dolgokat, cselekvési formákat. Durva megfogalmazás, de olyan dolgokat engednek meg maguknak egyesek, amiket hosszas szelídítgetés után merünk csak megtenni egymás között. Már az gáz, ha egyes kapcsolati megnyilvánulások standardizálódnak, de az kifejezetten zavaró (engem legalábbis zavar), ha messziről jött emberek csípőből alkalmazzák ezeket.

A második nevem nem Ibolya (Gonosz)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204705 Írta: SzlaniTomi
SzlaniTomi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Az tud érdekes lenni, amikor valakire felnézel, és TE a barátodnak tartod Ő viszont nem tart annak. ÉS ebből vannak érdekes szituk.


De még milyenek... :P

Az élet egy szarral megkennt kenyér amit élvezettel kell elfogyasztani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204688 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az tud érdekes lenni, amikor valakire felnézel, és TE a barátodnak tartod Ő viszont nem tart annak. ÉS ebből vannak érdekes szituk.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204658 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Batti írta: Szó esett a barátságról,a szeretetről, a szeretésről. Kiváncsi lennék, vajon ti hogyan ragadjátok meg ezeket a dolgokat. Mert nekem nehéz szavakba önteni mik is ezek. Csak banális vagy közhelyes dolgok jutnak eszembe legtöbször, s néha cinikusak. Barát (ha van szerencséje az embernek) kevés adatik. De jól is van ez így. Barát az, akinek nem kell magyarázkodni, aki mellet jókat lehet halgatni, aki nem hagy magadra és nem taszit sehová. S annyi minden még. De a szerető is ilyen, és olyan vékony a határ, mint a penge éle (s legalább olyan veszélyes is).


hm... valahogy így én is.
Barát: kölcsönös bizalom. Szerintem ez még független is lehet az ismeretségtől. Bár úgy könnyebb bízni a másikban, ha jobban ismerem, de anélkülis lehet, legalábbis én úgy érzem most. Hm, tulajdonképpen hit a másikban és önmagamban.
Ezt a bizalmat nehéz sok emberre kiterjeszteni, hisz a bizalom aktív dolog, vagy a szeretet az, ezek nagyon átfedik egymást vagy mi. A nyakbaborulások, jajdeörülöknekedeket szvsz mindenki olyan szinten próbálja viszonozni, amilyen mélységű személyes dolognak érzi, és ha sok jön rá, akkor egyszerűen nem bírja, de érzi, h kéne, ezért csordul túl a pohár.

Gumifotelfújás vagy mi: ez olyan dolog, amiről csak közeli barátaimnak mesélek, h én mit érzek, mit tettem/teszek a társaságért. Nem utolsósorban azért, mert jó eséllyel vérig sértenék egyeseket :twisted: és ez (most) nem célom. De jó érzés, persze, olyan társaságba tartozni, akikért tehetek valamit, és esetleg megesik, h elfogadják és értékelik a tevékenységemet, vagy egyáltalán érzékelem, h hatásom van, bármily kevés is legyen az. Barátság. Önmagunkért cselekszünk elsősorban, de ehhez másokat is kell segíteni. Körben tükrök, meg ilyenek.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204594 Írta: SzlaniTomi
SzlaniTomi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én azt nem fogom sosem elfelejteni amikor elöször találkoztam Árnyelf-el :mrgreen:

Az élet egy szarral megkennt kenyér amit élvezettel kell elfogyasztani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204551 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sohasem felejtem el, én az első baráti ölelést itt a Társaságban (életemben a másodikat) a velemi tündeelőadás után kaptam :wink:

és úgy érzem, nálam jól működik ez, nagyon meg tudom becsülni az öleléseket, és nagyon sokat jelentenek nekem attól a pár embertől, akikkel olyan jó kapcsolatban vagyok.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204443 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Kincső én kb értettem mire célzol.
Most elkezdhetnénk beirogatni, hogy ki hogyan fújja a gumifotelt, ki mit tesz azért, hogy jobbkevünk legyen, hogy társaság legyünk. De ennek azt hiszem nem lenne sok értelme.

Szerintem itt nem az a nemelismerésről van szó.


Nem csak arról, de vajon miért hozza fel Ary huszadszor is a gumifotelt? :roll: :wink: Nem mondtam, hogy kezdjük el beírogatni, hogy ki mit tesz. Szerintem ha valaki amit/amennyit tesz, azt már nem szívesen csinálja, akkor ne csinálja, és nincs jogunk neheztelni érte, hogy korábban sokat tett később meg nem. (Persze mint mondtam bizonyos határokon belül, ha valamit elvállalt azt csinálja végig, de ha utána nem vállal újat az az ő dolga.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete - 20 éve 3 hete #204431 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincső én kb értettem mire célzol.
Most elkezdhetnénk beirogatni, hogy ki hogyan fújja a gumifotelt, ki mit tesz azért, hogy jobbkevünk legyen, hogy társaság legyünk. De ennek azt hiszem nem lenne sok értelme.

Szerintem itt nem az a nemelismerésről van szó.


Yavanna: Igen ez az olyanok is a nyakamba ugranak akik nem állnak hozzám olyan közel szitácio, néha nagyon megterhelő tud lenni. Nekem sok idő kell ahhoz, hogy valakihez hozzáérjek (nem a sziaköszönő pusziról van szó). És vannak akik már a második harmadik negyedik talin a nyakamba ugrabugrálnak. És ez tényleg furcsa.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204432 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Már régen nem jártam erre, de ezt már nem hagyhatom szó nélkül! :roll:

Először is meg kell mondanom, hogy olyan Tmát boncolgatunk itten, ami nem újkeletű, hanem már jó ideje feszít egyeseket, köztük engem is.
Be kell valljam, hogy időnként engem is zavar, amikor szinte halál ismeretlen emberek ugranak a nyakamba, vagy bánnak úgy velem, mintha a legjobb barátok lennénk. Én ettől gonosz lennék, vagy nem szeretném a társaságot? Egy fenét! Nem erről van szó!!! Hanem arról, hogy minden embernek van egy személyes szférája, ami körülvesz és biztonságot ad. Ha pedig ezt valaki túl hirtelen lépi át, sérti meg, az naggggyon zavaró tud lenni! Lehet barátkozni, ismerkedni másképp is! Csak valamiért ebben a bandában egyre jobban kezd elharapóddzni ez a nyakbamászó stílus! De miért? Nem értem... Akik ismernek tudják, hogy elég nyílt emberke vagyok, mégsem közeledtem soha így az emberekhez. Az öleléseknek és pusziknak megvan a maguk helye, azokban a kapcsolatokban és szituációkban, ahova tényleg illenek. Emberek! Tiszteljük meg az érzelemkifejezés eme eszközeit annyira, hogy ne osztogassuk boldognak-boldogtalannak! Csak ha már tényleg ismerjük, szeretjük és tiszteljük annyira az illetőt!

SzlaniTomi írta: Furi nekem ez a egész topic mert nem igazán merek semmihez hozzászólni...
...Lehet nem is kéne itt lennem? :?
Én nem tudom maximum leszurtok...


Ugyan már... :wink: [/b]

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204429 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmm... Készüljetek fel hogy nem lesz egy értelmes gondolatmenet...
Azt értem, hogy Ary nem arra gondolt, hogy dicsekedésből beírjuk hogy én ezt és ezt tettem, hanem arra, hogy most amikor megpróbáltuk megfogalmazni minek örülünk itt, nem azt írtuk, hogy annak, hogy tettünk valamit a közösségért/másokért. Utóbbi magánügy, és a barátsághoz tartozik. Az előbbi például amikor közösen szervezünk/kreatívkodunk valamit (pl. LEP minden részletében). Nekem pl. ez is tényleg nagy élmény, hogy részt vehetek valamiben, ami ilyen nagyszabású, és ennyi ember ennyi munkája van benne. És tényleg nem írtam be. De szerintem az, ha kapunk cserébe valamit, az sokkal nagyobb örömet okoz. Hogy valaki elismeri a munkánkat, vagy ettől függetlenül kapunk valamit. De nagyon sokan a háttérben tesznek sokat vagy kevesebbet (szerintem mindkettő értékelendő, mindenki saját tudása, ereje és ideje szerint teszi). Például ki foglalkozik avval, hogy ki és mikor csinálja meg a tagdíj és tábori befizetés táblázatokat (azért hozom ezt példának, mert én ezt látom ill. ebben vagyok benne), csinálja meg az utolsó pillanat után leadott könyvelési anyagokat és ilyeneket? Ki foglalkozik azzal, hogy tavaly hogy lett kész a tábori videózásra a videó? Ez is gumifotelfújás, de én azért örülök, hogy segíthetek valamit "kicsi" létemre, ha senki nem tud róla akkor is, mert látom hogy sokan örülnek és jól érzik magukat amiben az én munkám is benne van, vagy segíthetek annak aki nagyon sokat tesz. Persze ezek apróságok, amiket csinálok, azokhoz képest, akik sokat tesznek, néha sokmindent feláldozva érte, és valószínűleg örülnének néha egy-egy köszönő/elismerő szónak. De felszólítás vagy célozgatás nélkül. Ha jól értettem Arynak ez (is) egy problémája, de amennyire tudom nincs egyedül ezzel a sokat tevők közül. Valaki lassan veszi észre ezt a titkos gépezetet, és csak a felszínt, a gumifoteleket látja, a fújókat nem. De én úgy érzem, hogy sokan észrevették, akár spontán is, és sokan fújják szívesen. És aki elfáradt az pihenjen. Az a kérdés merült még fel bennem, hogy a gumifoteleket külsősöknek is fújjuk, a különböző rendezvényekre. De azoktól nyilván nem várunk el semmit, hiszen értük csináljuk, azért vagyunk MTT. De ha valaki rálép a határra, és elkezd fórumozni ill. talikra járni, az már nem külsős ezért nem használhatja a gumifoteleket? Miért? Hiszen elvileg épp az a célunk, hogy minél több ember egyre jobban megismerhesse és szeresse Tolkient, ami ha idekerül akkor a legkönnyebb. És ha fújjuk, magunknak is fújjuk. És szerintem mi is kapunk érte valamit, bár lehet hogy néha kevesebbet és ez rosszul esik, de ha emiatt abbahagyom, lehet pont lemaradok arról hogy végre észrevegye valaki. (De nekem nem áll szándékomban abbahagyni, sőt szívesen teszem amit csak koromnál és lehetőségeimnél fogva tudok, 10 év múlva majd többet tudok.) Persze lehet hogy valakinek egy idő után elege lesz, mint Arynak, és nem akar többet tenni. De ez nem baj szerintem. Ő miért ne léphetne vissza egy időre (rövidebb vagy hosszabb időre) csak az eredményt élvezők közé? [size=9:1fyhn57h](Persze akkor, ha nem vállalta hivatalosan is x időre a feladatot, mint a vezetőség, vagy ha valaki elvállalta egy konkrét dolog teljesítését.)[/size] Szerintem vagyunk sokan, akik szívesen csináljuk.
Na, ez asszem nagyon zavaros lett, remélem azért értitek a lényeget. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204427 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Batti valaki feltörte a nevedet, vagy csak én olvasom úgy mintha két külöböző ember írta volna hozzászólást?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204417 Írta: SzlaniTomi
SzlaniTomi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Furi nekem ez a egész topic mert nem igazán merek semmihez hozzászólni...
Összesen ismerek az egész fórumról 2 emberkét :roll:
De ha jól tudom mostanában ők sem éppen a legtársaságibb alakok itt :)
Lehet nem is kéne itt lennem? :?
Én nem tudom maximum leszurtok...
Addig is maradok és tanulok a ti hozzászólásaitokból.

Az élet egy szarral megkennt kenyér amit élvezettel kell elfogyasztani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204411 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aral, tele a t***d? Hogy milyen igazad van. W***e nekem is vót má' ilyenem.(oszt ki le nem s***ta) Ilyenkó' kell csináni valami IHB-t vagy ZTE-t, de csak szigorúan szűk baráti közben. Ha szerencséd van és közhelyen vagytok akkor még ütésváltás is lehet belőle. De csak ha szerencsés vagy. (de te nem vagy az, akárhogy is nézem)No mindegy, ez má' így szakadt. No de ne add fel komám, eccer majcsak sikerül. Osztán ha nem komálod az IHB-t meg a ZTE-t, akkó mindent fogj a pékekre és máris megkönnyebbül a lelked édesöcsém. S ha mán a pékeknél tartunk, a pékné se kutya. Mondom néked édesöcsém, kár búsúni nem ér az egy fabatkát se. Lógassa a fejét a ló, annak úgyis nagy van. No meg "ökör iszik négylábon, oszt úgyis utólérik, mint szódás a lovát" vagy mi a fene. Ha meg mán így a fehérnép felé kanyarodtunk akkor jó ha tudod, megvan annak a magához való esze, oszt véged ha ráveted a szemed.

[size=9:25dhgpl7]Néha úgyérzem lazítani kell mert különben elszállok magamtól, ha már el nem szálltam ezért aztán tudok én a giccsbe belevinni, de ezt már mondtam[/size]

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204408 Írta: Daffodil
Daffodil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elolvasva a hozzászólásokat csak egy dolog jutott az eszembe: miért nem találtam meg korábban ezt a topicot? Vajon azért, mert épp próbáltam megszerezni a diplomámat és csak hébe hóba "ugrottam fel" a lapra két Tolkien Klub és a szakdolgozatom között? Na mind1, a lényeg, hogy a mai napnak is van már egy kis örömforrása, mert amit itt találtam, az eccerűen szívetmelengető (minden über feeling nélkül- hoppá, ez már nagyon internacionális lett :? )
Az a legfurább, hogy Ankalimon és Batti után nehéz bármit is hozzáfűzni, mert csak egyet tudok érteni, bár meglehetősen újoncként én a közösségi dolgot más szemszögből látom. Csak egy dolog Ankalimon: nem biztos, hogy ilyen súlyos dolgok miatt vannak bizonyos emberek a periférián. Lehet egyszerűen csak nyuszik és nehéz számukra utat találni egy összeszokott társaságba. Néha hiányzik a kurázsi, hogy mosolyogva odamenj valaki(k)hez, idegen emberekhez. Pedig szeretnél nagyon is közéjük tartozni. (Persze ennek idő multával meg kéne szünnie, mert a sült galamb...)

Remélem nem hordtam össze sok sületlenséget, így újoncként... :?: Ja és ha még a jó emotikonokat is használtam, akkor ez télleg az én napom.
Jövök máskor is! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204407 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Batti írta: Szó esett a barátságról,a szeretetről, a szeretésről. Kiváncsi lennék, vajon ti hogyan ragadjátok meg ezeket a dolgokat. Mert nekem nehéz szavakba önteni mik is ezek. Csak banális vagy közhelyes dolgok jutnak eszembe legtöbször, s néha cinikusak. Barát (ha van szerencséje az embernek) kevés adatik. De jól is van ez így. Barát az, akinek nem kell magyarázkodni, aki mellet jókat lehet halgatni, aki nem hagy magadra és nem taszit sehová. S annyi minden még. De a szerető is ilyen, és olyan vékony a határ, mint a penge éle (s legalább olyan veszélyes is).


Tudjátok, most mennyire irigyellek Benneteket ezekért a hozzászólásokért? :oops: (Jóformán az összesért...)
Mert jelenlegi életem egyik legnagyobb fájdalma az, hogy nem tudok Veletek, a Közösséggel eleget lenni, nemhogy fizikai értelemben, de még virtuálisan sem.

Nem tudok annyit foglalkozni sem az engem olyannyira elvarázsoló világgal, sem a szintén erre fogékony társakkal, amennyit szeretnék, és valószínűnek tartom, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki ezzel a problémával küszködik.

Aztán most, ezeket az oldalakat olvasva rá kellett döbbennem, hogy ebben is van valami jó... Méghozzá az, hogy amikor végre-valahára találkozom Veletek, olyan nagyon boldog tudok lenni. :oops: :)

Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni, köszönöm, hogy elolvastatok.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204382 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Ankalimon! Lájvgondolatoktopikot kell ebből csinálnunk!!!!


Bizony.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete - 20 éve 3 hete #204381 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Gondolatok
Közösség? a tolkinen.hu fóruma? MTT? Hmmm......

Mint a tóba dobott kő, vet gyűrűző hullámokat Aralataion írása. S nincs is ezzel semmi baj. De vajon mindenki veszi e a fáradtságot, hogy végig gondolja, neki ez mit is jelent? Vajon kinek a joga tetteinket mérlegre tenni? Csak azt érzem fontosnak, hogy teszünk valamit. S így vag úgy mindenki hozzáteszi a magáét. A világunk többé-kevésbé lehetővé teszi azt, hogy ha van bennünk elszánás, akkor az ész olyan szintjére jussunk, amely önálló gondolatokat és véleményt jelent(ha van merszünk is hozzá). S ez lehetővé teszi, hogy ne kelljen mások dolgait minden kontroll nélkül magunkévá tenni. De vajon, tudunk e az érzelmeinkkel is így bánni? Meg tudunk-e, vagy merünk-e mártózni a felénk zúduló érzelmi áradatban? S ha meg is merünk, vajon hogyan kerülünk ki belőle? Több-kevesebb sikerrel mindenki kitalál valami módszert, hogy kezelni tudja a saját reakcióit. A távolságtartás vagy annak időleges felvétele, csak egy a sok közül. Lehet ezt úgyis, hogy más nézőpontba helyezkedve önnmagunkat mint szubjektumot, kézbe vesszük és alaposan megvizsgáljuk. (mi a franc lehet ez itt a kezmben?). Azt gondolom mindenkinek megvan a saját módszere. De nézzük a mi esetünket (MTT+fórum). Volt szerencsém ott lenni a kezdeteknél. Most vissza tekintve leginkább egy bolygó kialakulásához hasonlított. A nagy zagyva térben az első csomó mintegy véletlen összetalálkozásból alakult ki, de a kialakult konglomerátum már tömegénél fogva is kezdett másokat vonzani. (vannak persze más elméletek is a bolygó születésről) Mindenesetre a társaság továbbra is a konglomerátum jellemzőit hordja magán. De mint olyan már sajátos jellegekkel is bír. Az egyik ilyen a közös nevező (Tolkien). Bármennyire is kevéssé látszik, a mag azért igyekszik az alapvető célkitűzés irányában tartani a halmazt. Kétségtelen a felszín izzik fortyog(de remélem kék bolygó leszünk).

Szó esett a barátságról,a szeretetről, a szeretésről. Kiváncsi lennék, vajon ti hogyan ragadjátok meg ezeket a dolgokat. Mert nekem nehéz szavakba önteni mik is ezek. Csak banális vagy közhelyes dolgok jutnak eszembe legtöbször, s néha cinikusak. Barát (ha van szerencséje az embernek) kevés adatik. De jól is van ez így. Barát az, akinek nem kell magyarázkodni, aki mellet jókat lehet halgatni, aki nem hagy magadra és nem taszit sehová. S annyi minden még. De a szerető is ilyen, és olyan vékony a határ, mint a penge éle (s legalább olyan veszélyes is).

Nézem futó gondolataimat, és egyre nehezebb egy kévében tartanom őket.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204366 Írta: SzlaniTomi
SzlaniTomi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igaz-igaz!
Ebben igazat adok mert sok könyvet olvastam már és szinte mindben volt olyan dolog ami változtatott egy kicsit a gondolkodásomon.
Én nem leírni akartam Boro-t csak nem értettem kristálytisztán amit írt.
Az is igaz hogy érzésekre alapul minden mű és tükrözi az író emberi értékeit.
Többek között ezért tartom hihetelenül nagy dolognak Tolkien műveit (igaz még csak az elején tartok a megismerésükben).
Elolvastam amit írt Boro de akkor ezekszerint félreértettem.
A félreértések elkerülése végett leszögezném nem lehurrogni akartam Boro véleményét csak hozzáfüztem valamit.
Ugyanannyit ér az amit ő mond mint amit más mond.
Mert mindenki egyenlő.
Ezt tiszteletben tartom és jó dolog ha valaki talál olyan dolgot az életében ami összeköti másokkal.

Az élet egy szarral megkennt kenyér amit élvezettel kell elfogyasztani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204365 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hű, gyerekek, a téma kezd egyre komplikáltabbá válni... :)

Peti írta: Egy ideje itt mindenki ÜBERDEPIS, ULTRABOLDOG, HULLAR*SZEG (én marha!!!), HALÁLOSBETEG, HIHETETLENÜLFONTOS, stb... Hol a fenébe maradtak az egyszerű érzelmek.


Amikor azt mondom, hogy "Szeretlek Titeket!", vagy "Szeretlek Téged!", akkor ez nem pontosan az "egyszerű" érzelem kivetülése? Persze, a szeretet éppenséggel egyáltalán nem egyszerű érzelem, csak egyszerű a *megfogalmazásban*. Tehát ez a szó jut először eszembe, amikor arra gondolok, hogy jól érzem magam Veletek, hogy kedvességet kapok Tőletek, hogy vidám vagyok, ha Veletek töltöm az időt. Csak éppen ezt egy szóval fejezem ki. Nem kéne így dobálózni ezzel a szóval? Lehet. Csak ebbe nagyon kevesen gondolnak bele (velem együtt), annak ellenére, hogy belül tudják, hogy nem feltétlenül EZ az igazi szeretet.

Ankalimon nagyon jó érveket hoz fel. Nem lehet mindenkit szeretni, és ez így van. Ennek ellenére vannak emberek, akiket igenis *szeretek* - a szó minden értelmében - és nem úgy gondolok rájuk, mint az MTT-s közösség tagjaira, hanem mint a barátaimra. Ennek az MTT-hez semmi köze. Ez olyan, mintha a barátnőmnek, akit nyolc éve ismerek, nem mondhatnám azt, hogy szeretem. Miért ne?

Viszonylag kevesen boldogok attól, hogy ŐK tettek MÁSOKÉRT.


Azáltal, hogy én tettem másokért (most konkrét példára gondolok), nem váltódott meg a világ, de helyreállt valamiféle béke/rend, és ez jó dolog. De ÉN ezt nem érzem olyan fontosnak, mint azt, amit mások tettek értem. Tényleg örülök, ha segítettem valakin, de ahogy Drizzt is írta, ezt azért nem dörgölöm mások orra alá. :)

Néhány napja nagyon örültem valaki miatt, és azt mondtam neki, hogy szeretem. És tudom, hogy ezt KELLETT mondanom, és tudom, hogy jól esett neki. :) Ilyen egyszerű lenne? Talán. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204359 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok

SzlaniTomi írta:

Boro írta: A társaság összekötő kapocsa (feltételezésem szerint) a Tolkieni mű.(Ha nem így van várom az ellenvetéseket.)Én az vettem észre, hogy akik olvasták a művet, és vmifajta nyomott hagyott bennük a könyv azok egytől-egyig értékes emberek.És bennük leltem igazi barátra.
Ezáltal csatlakoznék az előttem szólókhoz és megerősíteném, hogy habár az emberi jellem sokféle lehet, aki szereti TOLKIENT az rossz ember nem lehet!


Sziasztok!

Én sem vagyok az aki olyan régóta itt lenne de szerintem ne egy könyvhöz vagy egy műhöz kapcsoljunk emberi érzéseket mert ez nem jó!
Azért tartoznak össze itt az emberek mert egymás iránt érdeklődnek .
Nem hinném hogy csak az lehet értékes aki olvasta a könyvet... :?
Valljuk be ez azért elég hülyén hangzik.
Igaz mivel ez a egész fórum lényegében a Tolkien művekre alapul de basszus emberek vagyunk és nem olyanok akiket el lehet ítélni/szeretni azért mert olvasott egy könyvet...


Esetleg olvasd el, hogy mit írt...és utána reagálj rá úgy, mintha olvastad volna. Ha jól látom sehol nem írja Boro, hogy csak az lehet értékes, aki olvasta a könyvet, és nem ítélt el senkit. Amúgy hogyne lehetne emberi érzéseket kapcsolni egy műhöz ? Hogy képzelsz egy művet azok nélkül ?
Egy könyv életeket változtathat meg...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204355 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: 5-A legutolsó két oldalt olvassátok el, és nézzétek meg hányszor szerepel abban, hogy MÁSOK tettetek értem, és ezért ÉN mennyire boldog voltam... Viszonylag kevesen boldogok attól, hogy ŐK tettek MÁSOKÉRT.


Továbbra se mszeretnék részt venni ebben a...hát beszélgetésben. Erre szeretnék csak írni, amit idéztem. Amit leírtál, azt kábé úgy hívják szerénység és én nm tartom rossz dolognak :) . Én is olyan vagyok, hogy roppantul meg lehet hatni és néha még zavarba is lehet hozni olyan dolgokkal, amiket valaki azért tesz, mert kedvel, vagy ne adj isten, szeret. Ugyanakkor, ha én teszek ilyet, azt nem írom ide be a fórumra, hogy mindenki tudja: ÉÉÉÉÉÉÉN EZT ÉS EZT CSINÁLTAM, és utána MILYEN JÓ VOLT NEKI. Azért ez egy kicsit gáz lenne, míg ha azt írom be, hogy fú, és amikor valaki azt csinálta, hogy...fú, hát akkor...kicsit más, nem ?
Na mindegy, lehet, hogy én látom rosszul...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #204354 Írta: SzlaniTomi
SzlaniTomi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Boro írta: A társaság összekötő kapocsa (feltételezésem szerint) a Tolkieni mű.(Ha nem így van várom az ellenvetéseket.)Én az vettem észre, hogy akik olvasták a művet, és vmifajta nyomott hagyott bennük a könyv azok egytől-egyig értékes emberek.És bennük leltem igazi barátra.
Ezáltal csatlakoznék az előttem szólókhoz és megerősíteném, hogy habár az emberi jellem sokféle lehet, aki szereti TOLKIENT az rossz ember nem lehet!


Sziasztok!

Én sem vagyok az aki olyan régóta itt lenne de szerintem ne egy könyvhöz vagy egy műhöz kapcsoljunk emberi érzéseket mert ez nem jó!
Azért tartoznak össze itt az emberek mert egymás iránt érdeklődnek .
Nem hinném hogy csak az lehet értékes aki olvasta a könyvet... :?
Valljuk be ez azért elég hülyén hangzik.
Igaz mivel ez a egész fórum lényegében a Tolkien művekre alapul de basszus emberek vagyunk és nem olyanok akiket el lehet ítélni/szeretni azért mert olvasott egy könyvet...

Az élet egy szarral megkennt kenyér amit élvezettel kell elfogyasztani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #204345 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ankalimon! Lájvgondolatoktopikot kell ebből csinálnunk!!!!

1-a tolkien-gumifoteleket felerészben a régiek használják, és ők ücsörögnek benne nagy semmittevésben. Az "újak" egyik felel dolgozik, és fújja, hogy tartson, a másik fele örömében ugrál rajta... Az még rosszabb. Így próbálj meg fújni...

2-Természetes, hogy el vagyunk szállva magunktól, mert gondolkodó, értelmes társaság alakul itt. De azért NÉHA annyira nevetségesnek tűnik mindez... Túl-lihegjük.

3-Egy ideje itt mindenki ÜBERDEPIS, ULTRABOLDOG, HULLAR*SZEG (én marha!!!), HALÁLOSBETEG, HIHETETLENÜLFONTOS, stb... Hol a fenébe maradtak az egyszerű érzelmek. Minek kell felfújni minden érzést? Mindenki azt hiszi, hogy én is ezt csinálom, de engem szimplán rossz érzéssel tölt el a túl sok színjátszás, és valamiért idegesíteni kezdett. Nem lettem ettől öngyilkos hajlamú, hanem elbizonytalanodott, amiből következik a védekezés az agrasszió (persze kicsibe :wink: )

4- Igen. Néha megéhezem, és egy picike sültgalamb azért jöhetne :twisted: . Komolyabbra fordítva: Megpróbálok kiállni, és kivárni. Eddigi tapasztalatok alapján erre aztán várhatok... Túlságosan megszokták a körülöttem lévők, hogy a problémákat megoldom és jó képet vágok hozzá. Ezért KELLETT kirobbantani ezt a vitát, hogy a sorstársak is észrevegyék mit is csinálnak tulajdonképpen, és a problémák is felismerjék végre önmagukat. Bár nemtom hatással lesz-e ez bárkire is...

5-A legutolsó két oldalt olvassátok el, és nézzétek meg hányszor szerepel abban, hogy MÁSOK tettetek értem, és ezért ÉN mennyire boldog voltam... Viszonylag kevesen boldogok attól, hogy ŐK tettek MÁSOKÉRT.

"Akárki akármit mond leírni engem nem lehet, én NEM vagyok egyszerű mondat..."- Ez meg egy Tancsapda-nóta... :twisted:

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #204336 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ankalimon, ahogy olvastam a hozzászólásod, magamra ismertem benne. Nekem mostmár nincsenek ilyen problémáim, azthiszem megtaláltam azt a pár embert a társaságban, akire támaszkodhatok, és akik támaszkodhatnak rám, de régebben talán azért éreztem magam sokszor olyan furcsán, mert csak felszínesen ismertem mindenkit... persze én erre magamtól sose jöttem volna rá. Csak azt éreztem, hogy valami nem jó.
Aztán a farsangon rájöttem, hogy valami olyasmit kerestem, ami végig az orrom előtt volt, és hogy számtalan barátság lehetősége elől zártam el magam...

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.599 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére