Gondolatok

Több
21 éve 7 hónapja #101716 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem bármilyen könyv megteszi, ha kicsit le akarok higgadni. Nem feltétlenül Tolkien. Vagy a számítógép. Ez a fórum, vagy egy szg-es játék (:) )

A görög tragédiákra jellemző volt a katarzis. Helyreáll a nyugalom, létrejön a harmónia. Ezt a harmóniát keresték az ókori görögök. Ezt kéne megtalálni. Nekünk.

A politikáról meg megvan a magam véleménye, és az álláspontom.
Inkább nem fejtem ki :D

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101702 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Tényéeg ne menjünk át politikába!

"Töri óra volt, mikor a törifüzetbe írtam:
II. világháború
Háttér:
Okok:
Események:
Töri óra volt, mikor megállta a tollam,
Töri óra volt, mikor rádöbentem,
Senki se lesz aki a törifüzetbe írja majd,
III. világháború
Háttér:
Okok:
Események:"

Már nem emlékszem ki írta, de nagyon tetszett már akkor amikor elolvastam.


Az a valaki jól írt!!!

Ettől elrugaszkodva:

Én ha már tényleg nem bírom elviselni a világ zaját, nem feltétlenül Tolkienba rohanok. Hanem Ide, vagy zenét hallgatok. Ha jó zene akkor megnyugtat. Ha nem jó akkor nem. De miért csak beszélünk(írunk), ahelyett, hogy tennénk valamit a világért? Ezért is támogatom Telcontart, tán a Noldásokon kívül is lehetne cselekedni. Mit gondoltok?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101692 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok

hobbit írta: Azért az, hogy az emberek menekülnek ebből a világból mégis csak jó jel mert azt jelenti, hogy észre vették, hogy nagy bajok vannak. Az viszont rossz, hogy mindenki, úgy gondolja, hogy semmit nem tehet ezért a világért, így még azt sem teszi meg amit meg tudna.

Sajnos az emberek ma késztermékeken élnek. Így ha valami nem stimmel, akkor a menekülés módját sem tudják másként elképzelni, mint megvásárolható dolgok által. Ezért inkább nézik és szidják a TV-t ahelyett, hogy felállnának és elolvasnának egy könyvet, vagy kirándulnának egyet vagy leülnének játszani a gyerekükkel.
Sajnos ma már az is frázis, hogy "baj van a világgal". Mesterségesen szított elégedetlenség, hogy a cselekvéspótló termékek jobban fogyjanak... És mivel az önállóság teljesen kiveszik belölünk, kevesen tesszük meg önmagunkért és a környezetünkért az elvárható minimumot is, nem hogy társadalmi forradalom kiindulópontjai legyünk. Sajnos a "Szabadság" fogalma ma azt jelenti, hogy a kötelességeinket is elhanyagolhatjuk. Ez inkább szabadosság.
Azt látom, hogy efféle gondolatok elevenen élnek e fórum látogatóiban. A mai fiatalokat még lehet nevelni. Mit gondoltok, nem kellene a Noldás program részévé tenni ezt? És akkor máris tíz ember helyett teszünk a jövöért...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101679 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Tulajdonképpen azzal töltjük az egész életünket, hogy azt a "nézőpontot" keressük, melyből a világnak a legkevesebb árnyoldala van.
De, hogy ezt megtalálhassuk, sok-sok tapasztalatra és hosszú évekre van szükség, nem? Őszintén megmondom, hogy túl fiatal vagyok (vagy legalábbis túl fiatalnak érzem magam) ahhoz, hogy megtalálhassam a harmóniát. Én úgy fogalmaznék, hogy még lángol bennem az "ifjúság tüze" és ez olykor igencsak heves. De már most érzem, hogy ez a tűz hamar kialszik már, mert kezdek úrrá lenni az érzelmeimen és a gondolataimon.

Most még menekülök Tolkien világába, a megvalósítás csak ezután jöhet...
Ostom a véleményed Telcontar!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101674 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azért az, hogy az emberek menekülnek ebből a világból mégis csak jó jel mert azt jelenti, hogy észre vették, hogy nagy bajok vannak. Az viszont rossz, hogy mindenki, úgy gondolja, hogy semmit nem tehet ezért a világért, így még azt sem teszi meg amit meg tudna.
Én igenis elhiszem Tolkien nézeteit pontosabban hinni akarom, hogy volt egy ilyen kor mert túl szép ahoz, hogy ne legyen igaz. :roll: :wink:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101672 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Cicafül szinte belőlem is kiírta, amit gondolok a világról. Telcontar is jókat írt (mint mindig). Csak annyit teszek hozzá, hogy nekem az fáj a legjobban, hogy az emberek nagyon elfordultak a természettől. A természetet egy legyőzendő, kaiknázandó valaminek tekintik, és nem becsülnek meg semmit. A felgyorsult világban olyan életvitelben élnek az emberek, hogy szinte elmegy mellettük az élet.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101622 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tolkien világa tisztább, mint a miénk valaha volt, egyértelmüek a szerepek és a pólusok. Amikor önmagamat helyezem ebbe a világba, meglátom, hogy kilógok belőle: emberi gyarlóságaim, gyengeségeim kétes pozíciót engednek sejtetni számomra. Inspirál, hogy ezeket legyözzem, hogy erkölcsileg elérjem azt a "nagyságot", amely akár Papsajt Ászok, akár Bögyös Fredegár sajátja volt. A "Nagyokra" nem is merek tekinteni, bár törekszem arra, hogy az ö állhatatosságuk, büszkeségük jelen legyen életemben.
Döntéseimnél néha megkérdem magamtól: ök mit tennének? Biztos, hogy nem választanák a könnyebb utat csak azért, mert az könnyebb, velem ellentétben. Ha sikerül az életemet jobbá tennem azáltal, hogy hallgatok ezekre a "tanácsokra", már nem hiába éltem bele magam. Így lehet a "menekülést" jóra fordítani. Nem az életünket kell egy fantáziavilágba helyezni; a képzelt vagy valóságos tanulságokat kell alkalmazni az életben. És aki ezt mindig szem elött tartja, bármilyen mélyen is merül el Középföldén, sosem felejti el, mi célt szolgál az Irodalom. Tanít.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101613 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Világunk torzulásának egyszerű oka van. Az ember, amióta öntudatra ébredt, megvolt a hajlam arra, hogy ne harmóniában éljen a környezetével, hanem kizsákmányolja azt. A manufaktúrák megjelenéséig azonban nem volt meg erre tömegesen a lehetőség, egy-egy uralkodó, kereskedő vagy rablóvezér nem tudott annyit "elvenni", hogy a világ társadalma megváltozzon. A gazdasági fejlődés azonban megteremtette ennek lehetőségét. A tömegipar megjelenésével mind a természet, mind az emberi munkaerö (együttes hatásuk pl. az angol-kór) kizsákmányolása megindult. Ez felborította a társadalmat és az anyagi javak felhalmozása sosem látott méreteket öltött. Napóleon már egy ilyen kaotikus, öntudatát vesztett társadalomban jelent meg és válhatott Nostradamus első "antikrisztusává". A termelés, az eröforrások megszerzéséért indított háborúk és a gazdasági hatalom összpontosulása tette lehetővé a fogyasztói társadalom kialakulását, ahol hamis ideálokat adtak a jónépnek, eltörölve a - vallásból vagy egyszerű morális jóérzésből - fakadó erkölcsi normákat.
Az arab kultúra ettől a "szennytől" máig többé-kevésbé mentes maradt, és ezt a "fehér kultúra" sérelmezi: kiaknázatlan piacként tekint rájuk. A szokásos nóta. A "fehérek" sosem tűrték, hogy az övéktől (sajnos azt kell mondanom: miénktől) eltérő kultúra létezzen (minden bennszülött népet leigáztak). Könnyebb valamit elpusztítani vagy átalakítani, mint megérteni.
Ez a háború más egyebek mellett erről a kulturális különbségről is szól, pontosabban ez akadályozza meg a békés megoldást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101574 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én Cicával értek egyet, és nagyon tisztelem őt azért, amiért képes volt a saját bolgogságát a valóságban megteremteni. Hasonlóképpen vagyok ezzel én is.

Szerintem az a gond a mai világban (a régebbi korokban természetesen nem volt jobb vagy rosszabb, csak más), hogy az embereknek egyre több lehetőségük van arra, hogy elmeneküljenek saját maguk és a valóság elől. És így nem tanulják meg irányítani az életüket, nem lesznek céljaik, de még saját magukat sem ismerik meg.

Problémák mindig is voltak és mindig is lesznek. Talán a halálon kívül csak ez az, ami biztos. Ezért nem érdemes siránkozni és elmenekülni, hanem tanulni és cselekedni! Mindezt azért, hogy magad teremthesd meg a boldogságodat! Ugyanis a boldogság nem jön el csak úgy, azt minden embernek saját magának kell megteremtenie. Ehhez a problémákat meg kell oldani, olykor pedig saját magunkat legyőzni (pl. sokszor a saját fantáziavilágunk, a "Menedékünk" a legfőbb gátja a boldogságunknak).

Ebben az értelemben baj lehet, hogy Tolkien világát valóságnak tekintjük!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101573 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nem használnám a menekülés szót... Véleményem szerint nem menekülni kell Tolkien világába, hanem megpróbálni megvalósítani a mi világunkban (ami nem az egész bolygót jelenti, hanem az életünket). Az életünket mi alakítjuk, és abban nem hiszek, hogy aki másképp szeretne élni, más (talán szebb, jobb) emberi értékek szerint, az ne tudna. Idealista vagyok??? Lehet...sot biztos. És??? Kit érdekel? A saját életem, úgy élem ahogy én szeretném (ezalatt nem azt értem, hogy bármit megtehetek), és nem ahogy elvárható lenne... És az a vicces, hogy mióta így nézem a világot, sokkal jobb. Úgy érzem, nemcsak A Gyuruk Ura olvasása közben tudom magam egy számomra ideális/v. ideálisabb világba képzelni, hanem talán ezt sikerül megvalósítanom a saját élemben - a cselekedeteimben, az emberi kapcsolataimban. Aki ismer - talán - érzi és érti, hogy mirol beszélek.

ui: csak arra nincs idonk, amire nem is akarjuk, hogy legyen...

Pussz:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101562 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cueddo írta:
Én annak tekintem, minden további nélkül :) A történelem úgyis agyon van manipulálva, abból nem tudunk meg semmit, még ha mindent is tudunk.

Végülis miárt ne? Hiszen egy olyan mítoszkincs, lett légyen bár egyetlen zseniális író által összeállítva, amelyet minden európai a magáénak érez. Miért ne lehetett volna így millióévekkel ezelőtt. Tolkien hitte, hogy igaz, amit leír, csak "újrafelfedezi" a szövegeket.

-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101523 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Én annak tekintem, minden további nélkül :) A történelem úgyis agyon van manipulálva, abból nem tudunk meg semmit, még ha mindent is tudunk.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101516 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aralataion: Igen, én egy kicsit átfogalmaznám a témát:
Baj az ha ezt a Tolkien-által teremtett múltat tenkintjük tényleg a múltunknak?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101509 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tényéeg ne menjünk át politikába!

"Töri óra volt, mikor a törifüzetbe írtam:
II. világháború
Háttér:
Okok:
Események:
Töri óra volt, mikor megállta a tollam,
Töri óra volt, mikor rádöbentem,
Senki se lesz aki a törifüzetbe írja majd,
III. világháború
Háttér:
Okok:
Események:"

Már nem emlékszem ki írta, de nagyon tetszett már akkor amikor elolvastam.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101487 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Egy biztos. Nagyon sokan szeretnénk hinni, hogy Középfölde igenis létezett, és megtalálhatjuk még.
De miért van szükségünk erre? Miért nem találjuk helyünket a jelenben?
Mi az amit elvesztettünk a mából és pótolnunk kell a GyUból vagy a Szilmarillokból?
Lenne egy-két ötletem de arra vagyok kíváncsi nektek mi a véleményetek erről.Mi a GONDOLATotok.


Szerintem (ugye mint a TV - volt valamikor :( ) egy kicsit elfeledkezhetünk a valóságról, amíg ezeket olvassuk. Vagy amíg ezeken gondolkozunk. Egy "menekülés" kicsit a világ gondjai elől. Én, ha olvasok, teljesen elmerülök a történetben, a külvilág totál eltűnik (szívtam is ezért múltkor angolórán :wink: )
Ez egy szebb világ, egy ábránd. Én is gyakran álmodozom, beleképzelem magam a könyve(i)m hőseinek helyébe - nem is titkolom, hogy mindegyikben van olyan, akit magamról mintáztam :wink:

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101477 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Jocii!! Mindenben egyetértek veled!

Ezzel a témával nagyon rátapintottatok a mostanábsn engem nyomasztó dolgokra. Azt hiszem elég kusza leszek, mert rengeteg mindent szeretnék megosztani veletek, de nem tudok mindent megfogalmazni.
Ebből a világból hiányoznak a mély érzelmek. Minden olyan felületes és minden olyan hazug. Hiányoznak a lovagias erények. Mindent elsietnek, kimondják, hogy szeretlek, de túlságosan könnyelműek, mikor ezt teszik. Az emberek nem állnak meg. Nem állnak meg gondolkodni, nem állnak meg figyelni.
El kell rejtőzniük, nem lehetnek azok, akik akarnak lenni, mert akkor "abnormálisnak" titulálják. Az emberek olyan dolgokon nevetnek és úgy nevetnek, hogy annak a láttszatát keltsék, hogy boldogok. Holott korántsem azok. Ma már minden embernek meghatározzák, hogy min szabad, min lehet és min kell nevetni. Ami hiányzik innen az a szabadság és az egyszerűség (ahogy Darkman mondta) és az igazság.
Mindezek valamilyen formában megtalálhatók A Gyűrűk Urában. Mikor egy ember olvassa elszáll ebből a világból és ott él. Nem saját magával törődik, Középföldével törődik. Nem bizonyítható, hogy ez a világ nem létezett, mert Tolkien (ha megfigyelitek) beleszőtte a reményt, hogy ez a világ létezett, létezik vagy létezni fog...
A Gyűrűk Ura egy menekülési lehetőség, azt hiszem. :roll: :?
(Elég képletesen fogalmaztam, de azért remélem érthető :roll: :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101447 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Gondolatok
A természet mindenek lelke,
A természet mindenek teste,
De ha nem vigyázunk rá mi marad,
Csak a düh, és a harag.

Az életünk mi irányitjuk,
az életünk mi éljük,
de ha nem lesz természetünk,
soha nem is lesz és nem volt életünk.

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101415 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezzel a civilizációval az a baj, hogy kiüresedett és válságát éli. Talán száz év múlva már semmi sem marad belőle.
Mert az ember a "szabad(os)elvűség" és az európai szellemi-vallási háttér kiüresedése következtében elvesztette azt az értékrendet, ami visszafogná a Hatalmasok egyéni önzését. (Itt nem a nagyszájú pojáca-politikusokra gondolok, hanem akiké az igazi hatalom.)

És sokan belülről érzik ezt, ha nem is olyan világosan és élesen. De hasonló ez a Gyűrűk Ura hangulatához, ahol egy személytelen, hatalmas gonbosz és az elmúlástól való félelem kíséri végig az egész történetet. És mégis,, vannak jók és rosszak, kristályként letisztultan. Ez egy tökéletes világ, ahova sokan - köztük magam is - szívesen elmenekülnének.

A másik ok pedig szerintem az, hogy Középfölde olyan mélyen és kibogozhatatlanul át van itatva a saját mítoszkincsünkkel (mármint az európaival és talán a finnugorral is), hogy egyszerre idegen és ismerős, s olyan közeli és e,beri, aáér egy mai regény.

nem tudom, érthető voltam-e. Bocsánmat a sok hellyesír. hibáért, de negyon kell sietnem. Majd később leülök javítani.

-- Mau | Meoi

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101404 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Gondolatok

Peredhil írta:

hobbit írta: Üdv!1. Egyszer beszélgettem egy hivatásos katonával és ő elmondta, hogy tulajdonképp minden ember a háborúban akár katona akár nem azért szív, mert egypár fejes nem tudott megegyezni. És a legjobb, hogy úgyis mindíg ők maradnak életben..
2. Ez a kormány ..... Nem elég, hogy átadjuk a légterünket az esetleges háborúra , támogatjuk az AMCSIKAT, még lépfene elleni oltást sem kapunk..
3. És minket kifog megvédeni?Ha mi segítünk vili, hogy ide is támadni fognak
OK bocs a nyavajgásból de ennyit ki kellet írnom. :(
Amúgy olyan fura, mert olyan mintha az emberekben is lakozna egy darabka a tündékből. Persze ez már csak egy kis töredéke annak a kornak, mégis olyan mintha ez az emlék megmaradt volna. Egy szebb korból. OLyan fura: minden ember törekszik a boldogságra. Akkor miért nincs mégse :?: /bocs ha off voltam/


"A Hobbitok nagyszerű teremtmények. Egy hét alatt meg tudhatsz róluk bármit, de később akár 100 év múlva is képesek meglepetést okozni."
:wink: :gandalf2: :itscool:


Nagyszerű hobbit vagy! :)

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101402 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Gondolatok

hobbit írta: Üdv!1. Egyszer beszélgettem egy hivatásos katonával és ő elmondta, hogy tulajdonképp minden ember a háborúban akár katona akár nem azért szív, mert egypár fejes nem tudott megegyezni. És a legjobb, hogy úgyis mindíg ők maradnak életben..
2. Ez a kormány ..... Nem elég, hogy átadjuk a légterünket az esetleges háborúra , támogatjuk az AMCSIKAT, még lépfene elleni oltást sem kapunk..
3. És minket kifog megvédeni?Ha mi segítünk vili, hogy ide is támadni fognak
OK bocs a nyavajgásból de ennyit ki kellet írnom. :(
Amúgy olyan fura, mert olyan mintha az emberekben is lakozna egy darabka a tündékből. Persze ez már csak egy kis töredéke annak a kornak, mégis olyan mintha ez az emlék megmaradt volna. Egy szebb korból. OLyan fura: minden ember törekszik a boldogságra. Akkor miért nincs mégse :?: /bocs ha off voltam/


"A Hobbitok nagyszerű teremtmények. Egy hét alatt meg tudhatsz róluk bármit, de később akár 100 év múlva is képesek meglepetést okozni."
:wink: :gandalf2: :itscool:

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101399 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdv!1. Egyszer beszélgettem egy hivatásos katonával és ő elmondta, hogy tulajdonképp minden ember a háborúban akár katona akár nem azért szív, mert egypár fejes nem tudott megegyezni. És a legjobb, hogy úgyis mindíg ők maradnak életben..
2. Ez a kormány ..... Nem elég, hogy átadjuk a légterünket az esetleges háborúra , támogatjuk az AMCSIKAT, még lépfene elleni oltást sem kapunk..
3. És minket kifog megvédeni?Ha mi segítünk vili, hogy ide is támadni fognak
OK bocs a nyavajgásból de ennyit ki kellet írnom. :(
Amúgy olyan fura, mert olyan mintha az emberekben is lakozna egy darabka a tündékből. Persze ez már csak egy kis töredéke annak a kornak, mégis olyan mintha ez az emlék megmaradt volna. Egy szebb korból. OLyan fura: minden ember törekszik a boldogságra. Akkor miért nincs mégse :?: /bocs ha off voltam/

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101395 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Nagyon szomorúan olvasgatom a topikot
Ha a mi gondolatainkba ezek a szavak, mint háború felmerülnek akkor az szerintem TÉNYLEG elszomorító.
Nem volt elég Szauron rémuralmának lerázása azzal a rengeteg áldozattal? :? ???
Szóval a Magyar Tolkien Társaság amely tulajdonképp mostanra teljesen gyámságába fogadta a fórumot, KIZÁR (!) minden politikai hozzászólást és törli azokat. Ez nem vicc. Tavaly én is hasonló hibába estem és törölték is a hozzászólásom.
Nem tudom most a Moderátorok miért nem teszik meg de azért készüljetek erre is fel, és örüljetek neki ha megtörténik, mert valós gondolatainkból úgysem tudjuk törölni a háború szót. Legalább ITT ne legyen ez a fő téma.

Felvetek inkább egy új témát!
Mikor lenn ültem Szegeden a Téli konferencián, meglepett egy pillanatra, hogy ilyen kijelentésekkel találkoztam:
-ezek nem az eredeti tündeszövegek, melyek elvesztek...
-vagy Tolkien teremtéstörténete megkérdőjelezhetetlen...
Mennyire érdekes, hogy el lehet fogadni a Szilmarillokkal együtt Tolkien teljes munkásságát egy lehetséges múltnak!!!
Néha már úgy folyt a vita, hogy észre se vettük, hogy ezek csak fikciók. Tényleg azok?
Egy biztos. Nagyon sokan szeretnénk hinni, hogy Középfölde igenis létezett, és megtalálhatjuk még.
De miért van szükségünk erre? Miért nem találjuk helyünket a jelenben?
Mi az amit elvesztettünk a mából és pótolnunk kell a GyUból vagy a Szilmarillokból?
Lenne egy-két ötletem de arra vagyok kíváncsi nektek mi a véleményetek erről.Mi a GONDOLATotok.


Hmm.
Én ugyan nem voltam ott a konferencián, de ha tényleg ezek a dolgok fel merültek akkor kezdek itt valamit nagyon nem érteni.
"Amit elvesztettünk a mából..." ? Igen sok mindent elvesztettünk. Nagyon sok mindent. Az emberekben egy csepp büszkeség sincsen, ha valaki sokat olvas azt már egyből ki nevetik és strébernek titulálják.
Sajnos, a világ elszált. A világ fénykora elmúlt. Az lenne a dolgunk hogy vissza hozzuk. De nem, soha nem fogjuk tudni vissza hozni az egész világ fénykorát. De ha meg teszünk érte egy pár dolgot, az MTT vissza tudná hozni, vagy legalább egy kis értelmet tudna adni annak a világnak amit magunk körül felépitettünk. Mi, akik vissza tudnánk hozni a régi világot, Középfölde világát.
És szerintetek ez politika? Nem tudom.
De ha a tisztelt társaság szerint ez ide nem illő szöveg, kérem töröljék és ne lássa senki soha többé.
Én nem tehetek róla. Én egy fiatal kósza vagyok, akinek elég sok szomorú dolgot kellett végig nézni, és végig élnie.
De ha tényleg nem ide illő ez kérlek Svindler töröld a hozzá szólásom.
Csak ennyit akartam mondani.



:legolas5: :aragorn3: :gandalf2: :elrond1:

verie-mel-sére-kala-níra-tuo

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101385 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az élet varázsát vesztettük el. Az egyszerűséget. Az egyenességet. A toleranciát...

Ma minden olyan modern, minden olyan szuper, mégis, az emberek 100al rohannak fel s alá két utcasarok között, hogy elérjék a zöld lámpát mert ki tudja hány dolgot kell még elvégezniük. A nagy sietségben csak magukra figyelnek, így aztán szép lassan önzővé válnak, és semmi más nem érdekli őket csak az, ami közvetlenül körülöttük van. Azt hozzák fel mentségül: " Nincs időm! " Ami valljuk be, azért igaz. A világ nagy tempót diktál, de ez csak azoknak jó, AKIK diktálják. Nekünk nem. Semmi kedvem széthajtani a belem, csak azért, hogy az elit ipse Hawaion dupla annyi koktél tudjon rendelni aranypohárban.

Bonyolódik minden, már a gubancon is gubanc van, információáradatok lepnek el minket, s annyian próbálják nekünk megmagyarázni, hogy NEKÜNK mi lenne a jó, hogy a szegény szegény polgár szépen lassan elveszíti az identitását. Csodálkozik, hogy stressz meg rák meg isten tudja mi csoda.

Szerintem a bonyolultság álca: amivel az egyszerűságet akarják elrejteni. A ferde út csak tévesztés, az egyenes út vezet mindig sikerhez.

Üdv

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101354 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos röviden. A mostani helyzetet leginkább a Kr.e. 300-tól kezdődő időszakhoz tudnám hasonlítani. Nincs egy egséges filozófiai iskola, amely az élet minden területé választ ad a kérdésekre, és szilárd támpotot ad. A régi vallások veszítenek erejükből (legalábbis itt Európában) divat a misztika, a misztériumvallások szaporodnak, szektásodás stb...
A világ kitágult, többféle kultúrát ismerünk meg és ezeket próbáljuk integrálni, leginkább sikertelenül.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101299 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nagyon szomorúan olvasgatom a topikot
Ha a mi gondolatainkba ezek a szavak, mint háború felmerülnek akkor az szerintem TÉNYLEG elszomorító.
Nem volt elég Szauron rémuralmának lerázása azzal a rengeteg áldozattal? :? ???
Szóval a Magyar Tolkien Társaság amely tulajdonképp mostanra teljesen gyámságába fogadta a fórumot, KIZÁR (!) minden politikai hozzászólást és törli azokat. Ez nem vicc. Tavaly én is hasonló hibába estem és törölték is a hozzászólásom.
Nem tudom most a Moderátorok miért nem teszik meg de azért készüljetek erre is fel, és örüljetek neki ha megtörténik, mert valós gondolatainkból úgysem tudjuk törölni a háború szót. Legalább ITT ne legyen ez a fő téma.

Felvetek inkább egy új témát!
Mikor lenn ültem Szegeden a Téli konferencián, meglepett egy pillanatra, hogy ilyen kijelentésekkel találkoztam:
-ezek nem az eredeti tündeszövegek, melyek elvesztek...
-vagy Tolkien teremtéstörténete megkérdőjelezhetetlen...
Mennyire érdekes, hogy el lehet fogadni a Szilmarillokkal együtt Tolkien teljes munkásságát egy lehetséges múltnak!!!
Néha már úgy folyt a vita, hogy észre se vettük, hogy ezek csak fikciók. Tényleg azok?
Egy biztos. Nagyon sokan szeretnénk hinni, hogy Középfölde igenis létezett, és megtalálhatjuk még.
De miért van szükségünk erre? Miért nem találjuk helyünket a jelenben?
Mi az amit elvesztettünk a mából és pótolnunk kell a GyUból vagy a Szilmarillokból?
Lenne egy-két ötletem de arra vagyok kíváncsi nektek mi a véleményetek erről.Mi a GONDOLATotok.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101281 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Engem is az bosszant, hogy hülyének nézik az embert. Irak esetleges lerohanása, és "demokratizálása" egyáltalán nem a megelőzés és védekezés céljait szolgálja, hanem szimpla befolyásszerzés a térségben +olaj.
A falra tudok mászni, amikor azt hallom, hogy demokratizálni kell a térséget. Az arabok kb. annyit értenek a nyugati tipusú demokráciához, mint hajdú a harangöntéshez. Teljesen más társadalmi és kultúrális alapok vannak ott. Soha az életbe nem fogják ott ezt megtanulni. Legfeljebb lassan, párszáz év alatt.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101277 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dez: én a magam részéröl maximálisan megértelek.
Nagyon szomoru hogy idáig fajult a világ , hogy ma már akinek hatalma , vagy pénze van ,az bármit megtehet.
Pedig rá kéne végre jönni az embereknek hogy nem minden a pénz , a hatalom !
És valoban igaz , hoyg nem a nagyfejesek "szivják meg".
a kisember itt is a vesztes !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101255 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sajnos azt hiszem, lesz háború. Amerika nem a sérelmeit akarja megtorolni, nem is a fenyegetést elhárítani, hanem a fegyveriparát fellendíteni, hogy legyen oka, hogy pénzt pumpálnak bele. És ennek nem ők isszák meg a levét, a tengerentúlon, hanem mi, itt középen... Egyre kevesebben vannak Amerikában is a háború mellett, de észrevettétek, hogy erre senki nem figyel? Még a kormányuk sem? Az európai tiltakozó akciókról nem is beszélve...
De nem azok fogják megszívni ezt az egészet, akik a parancsokat osztogatják, hanem a sokszor erőszakkal besorozott katonák, a falvak lakói, a lakosság.
Bocs ezért a beszólásért, de nagyon nyugtalanít a téma...

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101235 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Demon: Ha igaz a mondás, minszerint mindenki a maga sorsának kovácsa, akkor a kudarcodat magad termelted - kissé keménynek hangzik így elsőre, de érdemes rajta elgondolkodni. A barátnőddel való viszonyban pedig egy tanáccsal segítenék Neked: fogadd el, hogy szereted őt, és egyben engedd is el: így szépen lassan megszabadulhatsz a kínzó érzésektől.

Háború: A kérdés a miért? Miért kell a háború? Mi az oka? Alapvetően a félelem. A félelem attól, hogy azt, ami az enyém, elveszíthetem azáltal, hogy pl. elveszik tőlem - erőszakkal. De ezt megvárni senkinek sincs kedve, így aztán alkalmazzák a " Legjobb védekezés a támadás " elvet. És bumm, már kész is van a háború! ! !

Üdv

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101212 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: Gondolatok
de hogy aki nincs tisztában mi is lett aláirva Ime:

origo.hu/nagyvilag/20030130anyolc.html

ezek után döntse el mindenki hogy mi is van ....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.613 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére