Gondolatok

Több
21 éve 7 hónapja #98598 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hazai felsőoktatás színvonala: :disagree:
Hallottátok, hogy a Rigó utcai nyelvvizsgát nem fogadja el az EU? Helyette vmi 6fokút kell nekik letenni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98593 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Én még lehet, hogy kissé kontár módon szólok hozzá a vizsga ügyhöz, de általános iskolában is ez megy, csak kicsiben.
Egy vizsgám már volt és azt hiszem besorolhatom életem legkellemetlenebb dolgai közé. A kezem olyan hideg lett, hogy az már fájt. Az arcom pedig szószerint falfehér lett. Életemben nem láttam még olyannak.

Darkman!
Jó lenne a mának élni, de sajnos a jövő olyan, mint egy légy. Rád száll pillanatokra elhessegeted aztán visszaszáll és így tovább. Lecsapni pedig nagyon nehéz, de úgyis sok van belőle úgyhogy jön a másik...
Sajnos én ilyen vagyok, örökké a holnapra gondolok és arra, hogy még mennyi ideig kell tanulnom. Kereken 10 év! 8O Elájulok. Jaj, jövő, menj már innen... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98409 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kicsit a fölső-és egyéb oktatásbéli kínokhoz: azért az se mindegy, mennyire összetartó egy szak, vagy egy évfolyam. Nagyon sokat jelent mind emberileg, mind szakmailag, mind idegileg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98347 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Darkman: "De Yoda mester azt tanította, ügyelni kell a jövőre is!"


S azt is, hogy a jövő magját a mában vetjük el :-) S hogy a jövő mindig változásban van...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98250 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkman: "De Yoda mester azt tanította, ügyelni kell a jövőre is!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98245 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha mindenki csak a saját világát váltja meg, már nagyon közel leszünk a tökéletességhez. Nem a brazil esöerdöt kell nekünk megmenteni, elég, ha minden évben elültetünk két fát. Ez csak Magyarországon négymillió fa lenne évente (ha családonként számítjuk...) A világban (földrajzi sajátosságokat is figyelembe véve) talán kétmilliárd...
Kis kezek hajtják el?re a világ kerekét. A mieink.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98244 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Demon, váltsd meg Te a világot! Mert nem vagy egyedül! S mert képes vagy rá!
A jövővel pedig ne foglakozz, a fő, hogy MOST jól érezd magad. Mert a mostban alakul a holnap ;)

Üdvi

D.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98242 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
A mai egyetemi rendszer pont olyan, mint az általános és középiskolai. Lexikális tudást sokat ad (elvileg), de olyan stílusban, hogy gyakorlatilag amint vége a vizsgának, el is felejted. Én közgazda hallgató vagyok és látom, hogy a csoporttársaimnak fogalma sincs arról, hogyan kell az életben alkalmazni a tanultakat. A friss mérlegképes könyvelöknek esélye sincs egy egyszerü cég anyagának könyvelésére és adóbevallás készítésére. És ami nagyon nagy gond: 70%-ban ökörségeket tanítanak, olyat, aminek semmi hasznosíthatósága sincs, de néhány nagyon fontos dolgot kihagynak. Egy jó dolog van az egyetemben. Olyan kemény és értelmetlen bürokratikus rendszerük van, hogy aki azon keresztül érvényesülni tud, az megállja a helyét az életben is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98197 Írta: Demon Hunter
Demon Hunter válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves Cicafül!

Egy picit tényleg közhelyízü volt,de nem baj.Legalább tudom,hogy valaki figyel rám.Az a helyzet,hogy jó lenne,ha valaki megváltaná a világot...
Aztán meg,fő az optimizmus,meg a fanyar humor... :wink:

Demon Hunter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98192 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok

Demon Hunter írta: Egyébkéntmeg,van egy gondolatom.Nemrég jutott eszembe,mert sajnos elég sokat filozofálgatok mostanában:az a szomorú,hogy bármit is teszek,
100 év múlva semmi jelentosége.Ma már nincsenek Mozartok,stb...
Igy aztán bármit csinálhatok,tökmindegy.Akár öngyilkos is lehetnék,vagy
pofán vághatnék egy pár tanárt a foiskolán :D
Na mindegy.Ez az én bajom.

Demon Hunter


Nos, Kedves Damon!
(ahogy megígértem a Versek topicban...csak gondoltam ne azt offoljuk szét - és vmennyire kapcsolódik ez utóbbi témához is)

Amennyiben úgy érted, hogy "nincsenek Mozartok", h úgy érzed, h nincs olyan ember a mai világban, aki oly maradandót alkotna, mint Mozart, akkor ezt szeretném cáfolni...
Egyelore Te - itt és most - nem tudod objektíve megítélni, hogy a cselekedeteid milyen hatással lesznek a jövore - ezt majd visszamenoleg a jövo nemzedékei döntik el. Szvsz a világtörténelemben kevés embernek adatott meg, hogy munkásságát a saját korában ismerjék el. Gondolj csak Van Gogh-ra...vagy ha már a versektol jöttünk át, ott van József Attila is. Na meg az a vicces kis mondás, h "senki nem lehet próféta a saját hazájában" :)
Ha azt állítod, h nincsenek hatással a tetteid, azzal állandóságra ítélnéd a világot, kizárnád a változást. Pedig a világ folyton változik... :wink:
Lehet, hogy nem Te leszel, aki "megmenti a világot", de ettol még ne becsüld le a tetteid súlyát!

Lehet, hogy ezek a gondolatok nagyon elcsépelten és közhelyesen hangzottak... - akkor bocsi! Aztán azt se feledd, amit Galadriel mondott... :wink:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98191 Írta: Demon Hunter
Demon Hunter válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Lenne némi hozzászólásom az Aralataion nevü úriember által felvázolt problémákhoz.Hidd el,hogy nemcsak ott történnek ilyen dolgok.Ahova én "járok"ott is történik ilyen naponta.A főiskola/egyetemi évek a legszarabbak ebből a szempontból.Hála égnek a héten volt az utolsó vizsgám,azóta arany életem van és lazulok,de engem is teljesen kikészített a vizsgaidőszak.Engedjétek meg,hogy emlitsek néhány példát a sulimról.

Mechanika:a tanár bejött órára,felírta a táblára a feladatot(kb 5 perc),majd megelégedett képpel kijelentette:a továbbiakban nem hajlandó a feladattal törődni,oldjuk meg,óra végén egyeztetünk.
KOMOLY!!!

Más.Ezt a haver mesélte,nem tudom a tantárgy nevét,de a fazon nagy Fradista.És sokszor azért nem enged át,mert nincs rajtad fradis póló,vagy nem olyan tollat használsz... :cry:

Nevetséges.Aztán mindenki meggebed a tanulásban,megbetegszik már tényleg tele van a f...a mindennel és akkor nekem eszembe jut valami.
Egy közhely.Hát gyerekek,ezek életünk legszebb évei!!!
Hát ez jut eszembe mikor már nem látok a tanulástól, és olyan kínos,irónikus vigyort vagyon kénytelen magamra venni,hogy ha látnám akkor a tükörbe a képet,hát elsirnám magam.
De ezek életünk legszebb évei.Ilyenkor annyira elküldöm a p....ba a tanárokat,meg az egész felsőoktatási rendszer,hogy egész megkönnyebülök.
Aztán tanulok tovább... :wink:

Nade,fel a fejjel.

Demon Hunter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98137 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sajni a mai világ ilyen...vagy beállsz a sorba, és leszel birka, vagy megpróbálsz te is juhász lenni - hasztalan. :(
Aki gondolkodik és új irányokba menne, azt rögtön lecsapják, mondván: a régi jó és bevált és különben is te még zöldfülű vagy! Igencsak szamár látásmód. Egy irányba!
Nekem azt mondta egy egyetemi tanárnő az előadás után: Ha sikeres akarsz lenni, fejet hajtasz az egyetemi irányvonal előtt. Ha önmagad akarsz lenni, akkor elégedj meg a kettessel.

Ilyen világot élünk...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98095 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!
Kicsit rég nem jártam erre, ezér nem tom lefutott-e már a téma.De érdekelne a véleményetek. A VIZSÁZÁSról!
Szerintetek normális az, hogy:
-néhány ismerősön tövig rágja a körmét?
-egyik srácnál komoly gyomorproblémák léptek fel?
-elveszik az álmainkat?
-szubjektíven kérdezik a leadott és le nem adott és meg nem található anyagokat?
-ezen múlik befogad-e a társadalom mint diplomást vagy kidob mint egy "csak" érettségivel rendelkezőt?
-a tudásodat két órában le lehet mérni?
-a családod tönkremegy a tanulmányaid finanszírozásába?
-hiába végzel nincs biztosított jövőképed?
-Folyton változtatnak mióta csak bekerültem 1986ban a magyar iskolarendszerbe és nincs állandóság?
-nincsenek tanárok csak szakemberek akik képtelenek a tudást átadni?
-fontosabb egy barátom segítése (majdnemhogy emberélet mentése) mint a holnapi vizsgám?
-a folyosón szembejövők arcán csak kétségbeesést lehet látni?
-sírógörcsöt kapott egy lány a büfénél?
-5 percel vizsga előtt kijöttem a termből mert szabályosan rosszullettem?

Lehet, hogy nem hiszitek el ezt az egészet, de gyertek csak be a Szent István Egyetem Ybl Miklós Főiskolai karára, és nézzetek körül.Döbbenet!!!

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97915 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ghargoqurk írta: Őszintén tisztelem a véleményedet vagyis inkább a hitedet Istenben és főleg azt hogy olyan helyzetből amit leírtál fel tudtál állni. De számomra nem tiszta teljesen hogy abban az Istenben hiszel amit az egyház, a keresztények vagy akárkik tisztelnek, vagy Istennek hívsz egy fensőbb erőt melyben hiszel ?

Én Ábrahám, Jákób és Izsák Istenében hiszek, aki az Ószövetségben próféták által nyilatkoztatta ki magát, és az idők teljességében megszületett emberként, hogy meghaljon a világ bűneiért, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. A Biblia Istenében hiszek, és kereszténynek (=Krisztusi) vallom magam. De a hitem nem feltétlenül egyezik meg a különböző egyházak által tanított dolgokkal, most nem akarom részletezni, hogy mely egyházaknál mik ezek és miért. Bibliai értelemben vett kereszténynek tartom magam, és a Biblia Istenében hiszek, aki Atya, Fiú és Szentlélek, és aki részese mindennapi életemnek. Legalábbis, amikor hagyom, és nem a saját konok fejem után megyek :P

Egyébként pedig keress tovább. Ha gondolod, segítek :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97908 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ahogy az a Nagy Könyvben meg vagyon írva.

De ki írja a Könyvet?

... ;-)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97883 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gondolatok
Penngaladiel:

Őszintén tisztelem a véleményedet vagyis inkább a hitedet Istenben és főleg azt hogy olyan helyzetből amit leírtál fel tudtál állni. De számomra nem tiszta teljesen hogy abban az Istenben hiszel amit az egyház, a keresztények vagy akárkik tisztelnek, vagy Istennek hívsz egy fensőbb erőt melyben hiszel ?

Én részemről most ott tartok -ha már ez a téma- hogy el vagyok veszve ilyen téren. Sok valással kerültem már kapcsolatba. Az első akivel ilyenekről beszéltem az egy keresztény kispap volt. A lényeg az hogy nagyon nem tudott meggyőzni Isten létezéséről. Megpróbáltam hinni benne megpróbáltam megérteni a létezését de nem ment, nem állt össze kép, nem találtam értelmet a létezésében ( tudom nem kell értelmet keresni mindenben). Ezután egészen a sátánista elvekig jutottam amiben nagyon érdekes dolgokra leltem és azt a véleményem most is tartom hogy sokmindenben a sátánizmus a legbölcsebb vallás és néhány olyan elvet is követnek amiben még most is hiszek. Aztán anyám által a budhizmussal ismerkedtem meg, ami talán a legközelebb áll hozzám, mégse volt az igazi.
Most is keresem azt amiben hihetek, mivel egyelőre olyan egyedül érzem magam ebben a világban mintha csak én lennék ezen a bolgyón. Tudom hogy létezik az a bizonyos fensőbb erő de még nem találtam meg, lehet hogy csak magamba kell nézni és meglesz de nem biztos.
Azt tudom hogy 1 évvel ezelöttig én irányítottam az életem de ez csak azután tünt fel mióta megváltozott ez...és most csak sodródom, már valami befolyásol engem csak meg kell találni mi az vagy ki az. AKár Isten is lehet...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97758 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én megtaláltam magamban, azt amit hívhatunk Istennek, de mindegy mindek is hívjuk. Szóval valahogy úgy tudnám leírni, mint...
szóval én nagyon kimutatom az érzelmeimet. Tehát, ha valaki megbánt, jó nem mindenesetben, de elkezdek bőgni, vagy ha jó kedvem van, vigyorgok, mint a tejbetök. :oops: Ez néha jó, de mivel mostanában elég ideges vagyok, ezért mindenkivel olyan vagyok, mint egy hárpia.
De sikerült megtalálnom azt a bizonyos helyet.
Talán úgy tudnám megmutatni, mint a Gladiátorban van egy ajtó, amin átlép, és ott van a háza.
Na, csak ennyire fárasztottalak titeket. :roll: :oops:

"Ma van az a holnap, amit tegnap annyira vártál!" :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97734 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Penngaladiel: Annyira jó látni ezt... Nem is tudom, olyan fura érzés fogott el, mikor a hozzászólásodat olvastam. :roll: :wink: Talán boldogság... :roll: :roll:

És ha már idézeekről van szó, ha én nem is a szerelemmel kapcsolatban írok (remélem azért nincs harag):

"Manapság ahhoz is optimistának kell lenni, hogy az ember kinyissa a szemét reggel, amikor felébred."
/Care Sandverg/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97625 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha már az idézeteknél tartunk, az enyém egy icipicit a viszonzatlan szerelemrol is szól:

"Mást szeretni nem bun, tehát megbocsájthatatlan["/i] (Rejto Jeno)

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97616 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez szép 8)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97614 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta:

Penngaladiel írta: Hát itt van a lényeg. Nem önmagunkban vagyunk biztosak 8) Hanem Istenben, mert számtalanszor bizonyította valóságát, igazát, törődését, szeretetét.

Ez kissé nyakatekert nekem. Mintha lehárítanád a felelősséget. Mindent Istenre kensz. Mind pozitíve mind negatíve. Kvázi ő irányít engem. Kifejtenéd bővebben plíz?

Ha bőven akarnám kifejteni, akkor el kellene mesélnem az istenkeresésem és megtérésem történetét, és mindazt, ami azóta történt 8) - kicsit hosszú lenne itt. De azért megpróbálok röviden válaszolni:
Nem kenek mindent Istenre, nem hárítok. Ha valami az én felelősségem, azért vállalom a felelősséget, ami Isten érdeme, azt nem tulajdonítom magamnak. Isten volt az, aki előbb szeretett, aki már kiskoromban elkezdett keresni. Végül 22 évesen elvesztettem mindent, amiben addig bíztam, és miután nem maradt vesztenivalóm, megtaláltam Őt. Valamelyest igaz az, hogy Ő irányítja az életemet, hiszen a körülményekbe, a "véletlenekbe" van beleszólása, és noha a döntéseket én hozom meg, Ő már tudja, hogy fogok dönteni, mielőtt döntenék. Egész életemben keresett és hívott engem, csak keveset értettem meg ebből. De amit megértettem, az mind egy lépéssel közelebb vitt Hozzá. És valódi biztonságérzetet ad, hogy tudom, Ő őrködik minden lépésem fölött, és nem történhet velem semmi, ami - hosszabb-rövidebb távon - ne a javamat szolgálná. Amikor a legrosszabb és legnehezebb dolgokban is meglátom az Ő gondoskodó szeretetét, és vigasztalást, amikor arra van szükségem. El kell mondanom, hogy a múlt év nagyon nehéz volt nekem - volt egy balesetem, amiből még mindig nem épültem fel teljesen, elvesztettem a legjobb barátnőmet, egy iskolatársamat, akivel egy házban nőttünk fel, és karácsony előtt Anyukámat - , és Isten nélkül mindezt feldolgozni és túlélni sokkal, de sokkal nehezebb lett volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97581 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Hát ez bizony ez egy nagyon nehéz kérdés. Legalábbis nekem. Ugyanis én egy igencsak szélsőséges egyén vagyok. Vannak pillanataim, mikor nagyon jó kedvem van, minden szép és jó, abszolút elégedett vagyok mindennel és magammal is.
De sajnos egyre többször leszek szomorú. Egyre többször látom meg a világban a rosszat. Ettől persze rettentő rossz kedvem lesz(mondhatni "depressziós" leszek, már ha lehetek az ilyen korban :roll: ). Ilyenkor persze mindenben észreveszem a hibát és rosszat magam körül. Persze a végén rájövök, hogy bennem van a hiba.
Általában jóban vagyok önmagammal, de sokszor súgja azt egy hang, hogy nem lesz ez így jó. Próbálom korrigálni a hibáimat és egyszer talán megbékélhetek saját magammal és a világgal is. :?
(Bizonyos értelemben mindenki skizofrén egy kicsit, nem?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97555 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha csak mások szempontjait nézem, akkor nagyon nem vagyok megelégedve magammal. De nem is mások szempontja a döntő, úgyhogy erre részben nagyon magasról kakilni kell :D
Ha a magam szempontjait nézem, akkor még van mit alakítani, de ami van, az úgy jó, ahogy van. Minden rosszal és jóval, mert ez vagyok ÉN! Megtanultam, hogy nem szabad magunkat elítélni, sem a jó sem a rossz dolgainkat, mert az elfojtáshoz ergo lelki bajokhoz ergo betegséghez vezet.
Ha önmagadat szeretet, nyitott leszel mindenki szeretetére, és te magad is jobban fogod szeretni a világot :)

valahogy így vagyunk mi ketten, igaz, Drágaszágom ;)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97540 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Demon Hunter-san:milyen jó is ez a kérdés.Bizonyára sokan fognak reagálni.Én úgy fogalmaznék,hogy nem olyan rossz ebben a bőrben.Persze millió kis hibát vétettem már,de hát ebből tanul az ember(is).Elégedett így nem lehetek,de nem vagyok magbontránkozva rajta.
Majd a következőben jobban odafigyelek a hibákra :twisted: .Egyszer majd bizonyára elégedett leszek :wink: !

"A sast is megcsalja olykor a szeme" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97522 Írta: Demon Hunter
Demon Hunter válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Ha már a gondolatok-topicban vagyok,hát arra gondoltam,hogy felvetek egy kérdést,amit már régen fel akartam tenni.

Ti elégedettek vagytok az életetekkel?

Várom a véleményeket.

(Egyébként köszi Darkman,mondasz valamit :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97489 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
A szerelem szubjektív, mindenkinek más tartalmat hordoz, más a fontossága, másképp éli meg, másképpen dönt a hatására ugyanolyan helyzetben.
De egy közös. Akinem nincs módja átélni, az vágyik rá, és ha hosszú ideig nem találja meg, egészen megváltozik a jelleme. Új "dolgokba" menekül, magyarázatokat talál ki, miért nem fontos a számára, de közben elemészti a vágy. És ilyenkor veszélyessé válhat. Komplexusok. A legtöbb közülük szerelem/szeretet hiánya miatt alakul ki.
Van veszélyesebb fegyver a szerelemnél?
A kémelhárítók szerint nincs (és ez spec. komoly).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97371 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: Gondolatok
Megértjük mi egymást :) Csak nehogy a végén "Rossz Élmények Beszámolója" legyen belőle.
Nah, idézgetek is egy-kettőt, témaindítónak/folytatónak:

"A szerelem olyan mint egy ragályos betegség. Minél inkább félünk tőle, annál inkább megkapjuk." /Chamfort/

"Gyermekeim, szeressétek egymást, különben ki az ördög szeretne benneteket?!" /Voltaire/

"Aki csak egyetlen napig is szeretett, vagy akit csak egyetlenegy napon át is szerettek, nincs joga, hogy az élet ellen lázadozzék." /Montegazza/


Az uccsóval mélyen egyetértek, kivéve azt, hogy a "nap" szót akár ki is lehetne cserélni arra, hogy: "perc".

Amúgy ajánlom Ovidiust. :) A "Szerelmek" c kötete nekem nagyon teszett.

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97359 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem mondod? Hasgörcs, hányinger, étvágytalanság, álmatlanság... brr...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97353 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Az egyoldalú szerelem nem szép. Vágyódás, gyötrelem, görcs, szenvedés, kétségbeesés, összetört álmok, fájdalom, kínlódás, hiányérzet...


Egyet hozzátennék. Bizonytalanság.
És nem csak lelki fájdalom. Fizikailag is tud ám fájni az iesmi, nem is kicsit.

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97332 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az egyoldalú szerelem nem szép. Vágyódás, gyötrelem, görcs, szenvedés, kétségbeesés, összetört álmok, fájdalom, kínlódás, hiányérzet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.603 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére