Tolkien Klub

Több
20 éve 3 napja #182257 Írta: Nienna Táralóm
Nienna Táralóm válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sajnos csak egy klubbon voltam a közlekedés miatt, de nagyon jó volt.

"Fogd fel tenyeredben a végtelent,
S egy percben élj évezredet!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 4 napja #182024 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Tudom, hogy antiszoc vagyok, de a születésnapos és találkozó-szervezéses hozzászólásokat töröltem. Tessék átfáradni a Találkozások topicba.
Egy kérés van csak; ne szervezzetek rá a Klubra!

Na, jöhetnek a kövek...


ui.: minden időpont maradt az eredeti helyén és helyszínen!!!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete - 20 éve 4 napja #180865 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Miriam: gyere csak, mi szeretettel várunk! És ha megnézed az időpontokat, azt is láthatod, hogy szombatonként, kora délután kezdünk...
Szóval nincs akadály!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #179468 Írta: Miriam
Miriam válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Én még sajnos egy Tolkien klubbon sem voltam. :( Remélhetőleg valamelyikre majd el tudok menni, mert jó lenne meghallgatni egy-két előadást. (Csak lehetőleg legyen hétvégén.)

"A világ teli van veszedelemmel, és a szeretet most mindenfelé mély bánattal keveredik."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #179131 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Lamorak írta: Megvan fénymásolatban az egész Songs for the Philologists kötet, Shippey-től kaptam még 3 éve (ez azért érdekes, mert a Songs for the Philologists-ból összesen asszem 14 példány van plusz ilyen másolatok). Úgyhogy ha érdekelnek az óangolra/óészakira fordított 20-as/30-as évekbeli angol kocsmadalok, lehet válogatni :)

Hm, érdekelnek, nagyon is! 8) Majd legközelebbi talira/TK-ra vagy nem is t'om hova hozzál nekem némi "választékot" mutatóba kérlek! (Csak Várgesztesre ne, mert oda nem megyek...)

Ha pedig begépeled, csak még jobb... amúgy köszi!

N.

argh
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #179115 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sziasztok!

Huh ide is eljutottam végre!
Remek (kiváló, tökéletes=következőre is megyek :D ) volt a Tolkien Klub, mármint a beszélgetés, ami részt tudtam venni. Azt hiszem sikerült átcsempésznünk pár dolgot Középföldéről, bár ez nem olyan nehéz. A beszélgetés hosszabb is lehetett volna, mert titeket hallgatni is jó, ám!
Artemisz, köszönöm a beszélgetést.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #179039 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Mau Rauser írta:

Lamorak írta: Megvan fénymásolatban az egész Songs for the Philologists kötet, Shippey-től kaptam még 3 éve (ez azért érdekes, mert a Songs for the Philologists-ból összesen asszem 14 példány van plusz ilyen másolatok). Úgyhogy ha érdekelnek az óangolra/óészakira fordított 20-as/30-as évekbeli angol kocsmadalok, lehet válogatni :)

WOW!
Lam, nem tudnál nekem küldeni egy ilyen cuccot? (léccilécci....) (permínek régi gyengéje az óangol :) )

üvd:
-- Mau


Majd időm engedtével begépelem belőle az óangol szövegeket, és elküldöm.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #179011 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Lamorak írta: Megvan fénymásolatban az egész Songs for the Philologists kötet, Shippey-től kaptam még 3 éve (ez azért érdekes, mert a Songs for the Philologists-ból összesen asszem 14 példány van plusz ilyen másolatok). Úgyhogy ha érdekelnek az óangolra/óészakira fordított 20-as/30-as évekbeli angol kocsmadalok, lehet válogatni :)

WOW!
Lam, nem tudnál nekem küldeni egy ilyen cuccot? (léccilécci....) (permínek régi gyengéje az óangol :) )

üvd:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178999 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Léli írta: OFF
Héj, mindenki csak bícsérte a hajadat! Úgyhogy ne merészelj panaszkodni! :evil:

ON
Úgy tudom, a ZődCica kissé átrendezte az időpontokat. A Tolkien Klubbot ez mennyire befolyásolja?


Ki panaszkodik ?
A kérdés pedig bennem is felmerült...meg mán eleve az, hogy mikorra terveztétek a következőt...számolnám a napokat :)
Részben ide kapcsolódik, hogy biztos vagyon olyan, aki játszik a GyU kártyajátékkal. NEkem spec. nem volt még alkalmam kipróbálni, és érdekelne (viszont van egy csomó Magic the gathering lapom), nincs kedve valakinek közülük mondjuk klub után izé...biztos van más is, akit érdekel. Rémlik valami, hogy volt mán ilyen bemutató...talán a LEP-en, dehát annyi mindent nem tudtam ott megnézni...persze ez is csak egy ötlet.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178979 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Drizzt írta:

Brisa írta: Sziasztoooook! :D

Tök jó, hogy ti is ennyire élveztétek. Ígérem, legközelebb is lesz alkalmunk ilyen jót beszélgetni és vitázni. (Ennek fényében, arra kérek mindenkit, hogy szorosan körénk üljetek, ne legyünk ennyire távol egymástól.)
:wink:


Hozzám elég közel ültek egyesek...khhhhmléliiihhhmmm :P
De viccet félretéve jó ötlet, majd úgy kell pakolászni.


OFF
Héj, mindenki csak bícsérte a hajadat! Úgyhogy ne merészelj panaszkodni! :evil:

ON
Úgy tudom, a ZődCica kissé átrendezte az időpontokat. A Tolkien Klubbot ez mennyire befolyásolja?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178945 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Brisa írta: Sziasztoooook! :D

Tök jó, hogy ti is ennyire élveztétek. Ígérem, legközelebb is lesz alkalmunk ilyen jót beszélgetni és vitázni. (Ennek fényében, arra kérek mindenkit, hogy szorosan körénk üljetek, ne legyünk ennyire távol egymástól.)
:wink:


Hozzám elég közel ültek egyesek...khhhhmléliiihhhmmm :P
De viccet félretéve jó ötlet, majd úgy kell pakolászni.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178915 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Nólindir írta: Amúgy át tudnád esetleg küldeni (mármint a BB-t)? Már keresgéltem a neten, de nem jutottam igazán sehova... (bocs, ez itt kicsit OFF)


Megvan fénymásolatban az egész Songs for the Philologists kötet, Shippey-től kaptam még 3 éve (ez azért érdekes, mert a Songs for the Philologists-ból összesen asszem 14 példány van plusz ilyen másolatok). Úgyhogy ha érdekelnek az óangolra/óészakira fordított 20-as/30-as évekbeli angol kocsmadalok, lehet válogatni :)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178910 Írta: (i) ramba elenion
(i) ramba elenion válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sziasztok!
Már megint itt,bár mostmár bátran mondhatom,hogy még mindíg!!!!!!!
BRISA:Eleget tettem és nem esett nehezemre,ha valaki kedvesen kér szinte mindent!!!Egyébként a nevem csillagok falát jelentené elméletileg,remélem jól is írom?!Bár ez így egy egész összefoglalva lehet égbolt,csak a magyar-quenya szótáramban több megfelelő van rá ezért kérdezem melyik lenne a legmegfelelőbb????? :wink:

(i) ramba elenion

Arcunkon régmúlt évek árnyékai...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178863 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Köszi Melian!
:)

argh
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178857 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Nólindir írta: Amúgy át tudnád esetleg küldeni (mármint a BB-t)? Már keresgéltem a neten, de nem jutottam igazán sehova... (bocs, ez itt kicsit OFF)

Köszi!

N.



Kicsit OFF

Aiya Nólindir,

A gyönyörűséges Bagme Bloma (nekem egy ideig az aláírásszövegem is ez volt :wink: ) a tolkien.lap.hu-ról letölthető ("Nyelvészet - nyelvek, melyekkel a Professzor foglalkozott" box, az összes gót oldalon fent van).

Ez most önreklám volt... :oops: Bocs... :oops:

Kicsit ON

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178831 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Lamorak írta: Azért a Bagme Bloma első felolvasása óta valahogy értem, mi tetszett Tolkiennek ennyire a gótban.

Hm, ez volt az első? De nagyon jól ment! (mintha már tapasztalt ős-gótos lennél... :wink: )

Amúgy át tudnád esetleg küldeni (mármint a BB-t)? Már keresgéltem a neten, de nem jutottam igazán sehova... (bocs, ez itt kicsit OFF)

Köszi!

N.

argh
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178816 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sziasztoooook! :D

Tök jó, hogy ti is ennyire élveztétek. Ígérem, legközelebb is lesz alkalmunk ilyen jót beszélgetni és vitázni. (Ennek fényében, arra kérek mindenkit, hogy szorosan körénk üljetek, ne legyünk ennyire távol egymástól.)

(i) ramba elenion: Üdv körünkben! Asszem te itt nagyon jól fogod érezni magad. :wink: (Már csak ezért is - ti. hogy sokat leszel közöttünk -, kérdem, hogyan szólítsunk téged? Ramba? Elenion? [size=9:1kp96w5y]Megtehetnéd, hogy más avatart keresel, mert ez Ankalimoné, és mindig azt hiszem, ő írt...[/size])

Eneira írta: Remek volt a klub és nagyon örülök, hogy ott lehettem. Örültem a vitának is, vagy nevezzük beszélgetésnek, szót ejthettünk volna a barátság, a hűség és a remény mellett a szerénységről, a türelemről, a toleranciáról is.


Egyszer ezekről is elbeszélgetünk. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178813 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Icke, köszönöm, de ne OFFoljuk szét a topicot, ez inkább Gondolatok-téma..

Igen, nekem is meglepő volt, hogy egy kulurált vitában is milyen jól levezethető az adrenalin...
Azelőtt iszonyodtam a vitától, mert =nek tekintettem a veszekedéssel.. attól meg irtózom.
Azóta megokosodtam.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178812 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Üdvözletem!

Megnyugtattatok :)

(i) ramba elenion: a "vita" nem egyenlő a "veszekedéssel", félreértések elkerülése végett :) A vita egy legtöbbször kulturált hangvételű, észérvekre alapuló eszmecsere - magyarán egy beszélgetés, amelynek alapvető témája a felek véleménykülönbsége :wink: És én ilyenben mindig benne vagyok :twisted:

Artemisz (Celebthil): én hasonlóan érzek a megrögzött optimisták időnként a vakság hatrait súroló megnyilvánulásaival kapcsolatban :wink: Itt most nem rád gondolok, hanem a környezetemben előforduló néhány ilyesféle egyénre, akiknek nem győzök ellentmondani :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178790 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

icke írta: [size=9:ynm0n5jg](Csak halk kérdés Artemiszhez:
Az én gondolataim milyenek nem voltak? Okosak, helytállóak vagy optimisták? :? )

Okosak, helytállóak, és mélységesen elkeserítőek az ilyen /me féle megrögzött optimisták számára, akik kétségbeesve igyekeznek hátat fordítani mindeme tényeknek, és annyira szűkítik maguk körül a világot, amit még befolyásolni képesek... :wink:

Bocs, OFF... :oops:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178733 Írta: (i) ramba elenion
(i) ramba elenion válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Hali ICKE!
Szerintem csak optimisták nem voltak a gondolataid,majd folytathatjuk a dolgot és talán nem csak vita,hanem beszélgetés formájában?!!!! :wink:

(i) ramba elenion

Arcunkon régmúlt évek árnyékai...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178706 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Üdvözletem!

Látom, szépen egybegyűltek az ellenfeleim :lol: Be kell valljam, a vitát nagyon élveztem, sajnos ritkán nyílik módom hasonlóan intelligens beszélgetőpartnerekkel társalogni :)
Legközelebb folytatjuk, én ott leszek, hogy lándzsát törjek a Sötét Oldal mellett :twisted:

[size=9:md068n4d](Csak halk kérdés Artemiszhez:[/size]

Ó, szóval Te voltál az, aki okos-helytálló-optimista gondolatokkal segített tartani a frontot icke ellenében?!!


[size=9:md068n4d]Az én gondolataim milyenek nem voltak? Okosak, helytállóak vagy optimisták? :? )[/size]

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178705 Írta: (i) ramba elenion
(i) ramba elenion válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sziasztok!
sentinel1117,mostantól :arrow: (i) ramba elenion!!!!! :hello:

(i) ramba elenion

Arcunkon régmúlt évek árnyékai...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178695 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Remek volt a klub és nagyon örülök, hogy ott lehettem. Örültem a vitának is, vagy nevezzük beszélgetésnek, szót ejthettünk volna a barátság, a hűség és a remény mellett a szerénységről, a türelemről, a toleranciáról is.
Jó, hogy ennyi pozitív ember van közöttünk, s bár magam sokszor nem tartozom közéjük :oops: , néha talán jól is jöhet egy ilyen "sötétenlátó", már a beszélgetés szempontjából is. :)
Köszönet a szép előadásért, kár, hogy nem hallgathattuk végig, a quenya nyelv pedig egyszerűen lenyűgöz.
Eneira

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178685 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Nólindir írta: Lamorak, nagyon köszönjük az előadást! Igazán érdekes volt, én különösen a gót nyelvű felolvasást díjaztam.. 8)

Viszont sajnálom, hogy nem tudtuk befejezni...


Én is sajnálom, az előadásaimnak sokszor van így a levegőben vége... :) a tervezés nem az erősségem (még).
Azért a Bagme Bloma első felolvasása óta valahogy értem, mi tetszett Tolkiennek ennyire a gótban.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178665 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Csatlakozom az előttem szólókhoz :) Nagyon jó volt a klub, csak az idő tűnt kevésnek, dehát így van ez, ha jól érzi magát az ember vhol :) .
Beszélgessünk mééééég méééég :) És ne legyünk pesszimisták...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178664 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

sentinel1117 írta: Nagyon tetszett a klub,mind a beszélgetés mind az előadások is!!!!!Még az amúgy nem igazán Gyűrűk Ura rajongó barátnőmnek is nagyon tetszett!!!

Ó, szóval Te voltál az, aki okos-helytálló-optimista gondolatokkal segített tartani a frontot icke ellenében?!! :D

Szuper!

Brisa, Ery, mégegyszer kösz a türelmeteket!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178662 Írta: (i) ramba elenion
(i) ramba elenion válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Sziasztok!
Nagyon tetszett a klub,mind a beszélgetés mind az előadások is!!!!!Még az amúgy nem igazán Gyűrűk Ura rajongó barátnőmnek is nagyon tetszett!!!Bár azt hiszem kicsit jobb volna ha sűrűbben lehetne a klub!
Nem baj a következőn is biztosan ott leszek,de addig is itt ,ill. a chaten találkozunk. :lol:
Alföldi Laci
(i) ramba elenion(remélem így már helyes!) :P

(i) ramba elenion

Arcunkon régmúlt évek árnyékai...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178575 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Csak a Beszélgetősarkon voltam ott, de az nagyon jól sikerült. Jó volt látni, hogy ennyire meg lehet mozgatni az embereket, és hogy ilyen sokan vagyunk, akik szeretnék megváltani a világot. :D (De először ugye önmagunkkal kell kezdeni ezt a munkát. :wink: )

Egy hónap múlva folytatjuk!

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hete #178362 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Csodás volt a Klub!!! :D

A beszélgetősarok is, meg a Quenya nyelvlecke (Varda, kösz a türelmedet! :lol: ), na de aztán Lamorak!!!

ESZMÉLETLEN VOLT!!!

Köszönöm!!

[size=9:2nv5g1aq](Lam, ugye majd erről csevegünk bővebben is, ahogy megígérted? köszi! Fontos volna! - mielőtt kifúrja az oldalam a kíváncsiság.. :roll: )[/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.428 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére