Díjak

Több
20 éve 8 hónapja #164533 Írta: Aragorn
Aragorn válaszolt a következő témában: Díjak
Undómielnek igaza van!
Én mint a király szólok! :)
Itt aztkellene értékelni,hogy mennyi munka van benne.
Oscar ide vagy oda,művész,nemművész,megkell kapnia.
Ha összehasonlítjuk más Oscarfilmekkel.
Ez az a film ami teljesen megérdemli,mind téma,és mind látvány,szóval egészében.
A szinészek is kiválóak voltak.
Kérdem én, mivel volt jobb a Titanic?(az oscarok szerint)
Szerintem,és ez az én véleméynem,hogy azt megcsinálni ehhez képest ujjgyakorlat volt.
Nemhiába a sok sztárrendező nemmerte ezt bevállalni.
Jött P.J.,és ahogy ő látta nekiállt,és megcsinálta.
Remekmű lett,mint film!
Ez az egyetlen film ami esetleg képes a Titanic Oscarzuhatagát űberelni.
az előzöngék eléggé bíztatóak.Csak elismerik végre,hogy egy nagyközönségfilmnek is van értelme,mondanivalója,nemcsak a látvány.
Drukkolok nagyon!
-kósza aki királlyá lett-
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164531 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Díjak
Az Oscar szerintem se ér túl sokat. Olyan őstehetségek, mint Cate Blanchett, vagy Ian McKellen nem kaptak még díjak, bezzeg a Halle Berry- és Angelina Jolie-félék igen... 2001 volt talán az eddigi legidegesítőbb (legalábbis számomra): az Egy csodálatos elme jó film, de a FOTR és a Moulin Rouge ezerszer jobbak, Halle Berry egy tök átlagos alakítással vitte el az Oscart Nicole elől, ha meg Sir Ian McKellen játékáért nem jár díj, akkor semmiért se, a legjobb rendezőről meg NO COMMENT... 2002-ben ott volt pl. A magdolna nővérek, ami ezerszer értelmesebb mint a Chicago, dehát ugye az csak egy sz*ros kis európai film, hol van az a Hollywoodi szuperprodukciókhoz képest, a TTT meg már biztos 'nem volt újdonság' :evil: Vagy amikor Gwyneth vitte al a nála fényévekkel tehetségesebb Cate elől... :evil: :evil: :evil:
Bocs ha elragadtattam magam, de az Oscartól a ROTK nem lesz se több, se kevesebb...nekem ez mindigis egy gyönyörű film marad.

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164497 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak

Morgul írta:

Undómiel írta: Nem adhatják másnak!!!!! Könyörgöm. Ha más kapja a legjobb film és rendezés díját, akkor az a rakás magát filmessztétának tituláló sötét egyén nem látott életében filmet!!! Én nagyon ki leszek akadva és nagyon remélem, hogy nem merik megtenni. Onnantól kezdve nagy ívben teszek az Oscarra. Nem mintha ez bárkit meghatna.

Gyönyörű film, de attól még nem lesz nagyobb, hogy Oscart kap. Szerintem a Kapitány és katona jobban megérdemli a díjat. Egyébként az Oscarra már most is nagy ívben tehetsz, hiszen nem a film művészi értékén múlik az, hogy ki kapja. Rengeteg kisebb költségű, de emberi és szép film nem kapja meg ezeket a díjakat. Ezen filmek közül sokat a mozik nem is adnak, hiszen nem a nagy bevétel reményében készültek. Pedig gyakran jobban megérdemelnének egy díjat. A GyU ezen filmek legtöbbjéhez képest nem egy nagy kaliberű alkotás.

Én nagggyon szeretem a művészfilmeket, és kétségtelen, hogy van igazság abban, amit mondasz, de kérdem én, miért kap egy Chicago legjobb filmnek járó Oscart, amikor vannak nála sokkal értékesebb filmek? Valóban nem lesz nagyobb attól, hogy Oscart kap. A mi szemünkben. De én igenis látni akarom Hollywoodot, meg azt a ,,rakás szerencsétlen 610éves embert", ahogy fejet hajt az egész stáb munkája előtt, ahogy Minas Tirith tette a hobbitkák előtt (csak hogy stílusos maradjak). Mert sokak szemében igenis jelent valamit az Oscar.

[size=9:26xu50o0]Én személy szerint azokat a filmeket szeretem, amik nem ,,nagy filmeek" mégis kapnak jelölést. Ez számomra egy amolyan értékítélet-szembesítés. De sajnos sokszor vagyok a zsűrivel eltérő véleményen...[/size]
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164312 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Díjak

Undómiel írta: Nem adhatják másnak!!!!! Könyörgöm. Ha más kapja a legjobb film és rendezés díját, akkor az a rakás magát filmessztétának tituláló sötét egyén nem látott életében filmet!!! Én nagyon ki leszek akadva és nagyon remélem, hogy nem merik megtenni. Onnantól kezdve nagy ívben teszek az Oscarra. Nem mintha ez bárkit meghatna.


Gyönyörű film, de attól még nem lesz nagyobb, hogy Oscart kap. Szerintem a Kapitány és katona jobban megérdemli a díjat. Egyébként az Oscarra már most is nagy ívben tehetsz, hiszen nem a film művészi értékén múlik az, hogy ki kapja. Rengeteg kisebb költségű, de emberi és szép film nem kapja meg ezeket a díjakat. Ezen filmek közül sokat a mozik nem is adnak, hiszen nem a nagy bevétel reményében készültek. Pedig gyakran jobban megérdemelnének egy díjat. A GyU ezen filmek legtöbbjéhez képest nem egy nagy kaliberű alkotás.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164309 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: Díjak
Nem várhatjuk el hogy egy rakás szerencsétlen 610éves embernek annyira jó izlésük legyen! de az tény, hogy megérdemli!

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164293 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Nem adhatják másnak!!!!! Könyörgöm. Ha más kapja a legjobb film és rendezés díját, akkor az a rakás magát filmessztétának tituláló sötét egyén nem látott életében filmet!!! Én nagyon ki leszek akadva és nagyon remélem, hogy nem merik megtenni. Onnantól kezdve nagy ívben teszek az Oscarra. Nem mintha ez bárkit meghatna.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164167 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Díjak
Sziasztok!

Az Online Filmkritikusok Szövetsége 9 díjjal jutalmazta a RotK-t
Többek között megkapta a legjobb filmnek,rendezőnek,és legjobb eredeti filmzenének járó díjat!

Itt a teljes cikk: :arrow:

www.danubius.hu/FilmCikk.aspx?ArticleID=...2b-860c-e16ec0fb7e04
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164120 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Tinúviel!Tinúviel! írta: Szerintem, ha a Rotk nem fog Oscar díjat kapni, akkor pár napig mindeki nagyon elkeseredett és csalódott lesz, de utána minden ember rá fog jönni, hogy egy ilyan filmnek nincsen szüksége Oscarra, mert mindenki eldöntötte már, hogy megérdemli és én már neki is ítéltem. Igazából ezzel csak annyit akartam mondani, hogy a Gyűrűk Ura elejétől kezdve megérdemli az ilyesfajta díjakat, de nem szorul rájuk! :wink:


Ne haragudj meg, de erre szokták azt mondani, hogy sovány vígasz!

Talán Peter Jacksont is meg köllene kérdezni, akar-e nyerni Oscar-díjat!


H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164039 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: Díjak

Tinúviel!Tinúviel! írta: Lehet, hogy ezzel nem mindenki fog eggyet érteni, de muszály leírnom. Szerintem is nagyon fontos, hogy a GYU kaopjon oscart, de nem létfontosságu. Most, hogy láttam a filmet azt, kell, hogy mondjam, hogy tényleg nagyon megérdemli. Szerintem, ha a Rotk nem fog Oscar díjat kapni, akkor pár napig mindeki nagyon elkeseredett és csalódott lesz, de utána minden ember rá fog jönni, hogy egy ilyan filmnek nincsen szüksége Oscarra, mert mindenki eldöntötte már, hogy megérdemli és én már neki is ítéltem. Igazából ezzel csak annyit akartam mondani, hogy a Gyűrűk Ura elejétől kezdve megérdemli az ilyesfajta díjakat, de nem szorul rájuk! :wink:


Telesen egyetértek veled Tinúviel. Mindenki tudja, hogy ez az év filmje, és ha nem adnak oscart, az csak azért van, hogy a többieknek is esélyt adjanak.. De igazából nem is a díjak a lényegek.. Hanem a közönségszámok, és az, hogy mi tudjuk, hogy ez a legzseniálisabb film. Én személy szerint minden egyes szereplőnek adnék oscart, nem is beszélve a PJ-ről, és a többiekről..

Elijahnak :arrow: a Banyapókos jelenetért, a "múmiás" jelenetért, a Végzet hegyéért, és a legvégén azért a mosolyért.. Az mindent elárul
Sean Astinnak :arrow: a Lebasos részért..Az nagyon.. nem tudom leirni... Amikor a hátára kapja Frodot, és amikor összeházasodik Rozival..
Billynek :arrow: a palantírért...
Dominicnek :arrow: azért, amikor Gandalf ellovagol Pippinnel..
Viggonak :arrow: a beszédéért... Kár, hogy nem azt hagyták a filmben, ami a trailerben volt.. Amikor a sereg is felkiállt, hogy "We fight" De azért igy is nagyon jó volt.. Meg amikor hátrafordul, az a tekintet... "For Frodo"
Livnek :arrow: Azért a részért, amikor a jövöbe lát, és a zászlós jelenetért.. Amikor Gorni nyakába ugrik;)
Mirandának :arrow: a nazgul megöléséért..
Ian McKellen-nek: "Inkább ne szolj semmit"-ért, a "Hobbitok"ért, és amikor szembeszáll a nazgulokkal..
Andynak :arrow: azért a fenomenális első jelenetért..

Ööö, bocsi, hogy ennyi írtam, de az igy kijőtt belőlem;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164020 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: Díjak
Lehet, hogy ezzel nem mindenki fog eggyet érteni, de muszály leírnom. Szerintem is nagyon fontos, hogy a GYU kaopjon oscart, de nem létfontosságu. Most, hogy láttam a filmet azt, kell, hogy mondjam, hogy tényleg nagyon megérdemli. Szerintem, ha a Rotk nem fog Oscar díjat kapni, akkor pár napig mindeki nagyon elkeseredett és csalódott lesz, de utána minden ember rá fog jönni, hogy egy ilyan filmnek nincsen szüksége Oscarra, mert mindenki eldöntötte már, hogy megérdemli és én már neki is ítéltem. Igazából ezzel csak annyit akartam mondani, hogy a Gyűrűk Ura elejétől kezdve megérdemli az ilyesfajta díjakat, de nem szorul rájuk! :wink:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163553 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Itt egy link a Directors Guild of America honlapjára.
általában aki ezt a díjat nyeri, az nyeri a rendezői Oscart is!

www.dga.org/index2.php3

A DGA jelöltjei, ha valakinek nincs kedve linkeskedni:

- Sofia Coppola - Lost in Translation (Fordítási hiba)
- Clint Eastwood - Titokzatos folyó
- Peter Jackson - A Gyűrűk Ura - A király visszatér
- Gary Ross - Vágta
- Peter Weir - Kapitány és katona - A világ túlsó oldalán

"És a díjat kapja...Peter Jackson - A Gyűrűk Ura - A király visszatér!"

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163171 Írta: Gwaleriol
Gwaleriol válaszolt a következő témában: Díjak
Las Vegas Film Critics Winners for 2003

Best Picture - "Lord of the Rings: The Return of the King"
Best Supporting Actor - Sean Astin, "Lord of the Rings: The Return of the King
Best Director - Peter Jackson, "Lord of the Rings: The Return of the King
Best Cinematography - Andrew Lesnie, "Lord of the Rings: The Return of the King"
Best Score - Howard Shore, "Lord of the Rings: The Return of the King "
Best Costume Design - Ngila Dickson and Richard Taylor, "Lord of the Rings: The Return of the King
Best Art Direction - "Lord of the Rings: The Return of the King"
Best Visual Effects - "Lord of the Rings: The Return of the King"

Dallas Fort Worth Critics Winners:

BEST PICTURE: The Return of the King
BEST DIRECTOR: Peter Jackson for The Return of the King
BEST CINEMATOGRAPHY: Andrew Lesnie for The Return of the King

Forrás: www.oscarwatch.com/

A közeledő vihar elől a bátorság a legjobb menedék, meg a remény.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163165 Írta: Gwaleriol
Gwaleriol válaszolt a következő témában: Díjak
Cinematrix.hu

Hét film indulhat a legjobb hangvágás Oscar-díjáért
2004/01/06
Az Amerikai Filmakadémia megnevezte azt a hét filmet, amelyek a legjobb hangvágás Oscar-díjáért indulhatnak. A Mátrix-folytatások erre a listára sem kerültek fel, A Gyűrűk Ura – A király visszatér azonban ott van a hét kiválasztott között.

A másik hat film ábécésorrendben a következő: Kapitány és katona, A Karib-tenger kalózai, Kill Bill Vol. 1., Némó nyomában, Az utolsó szamuráj, Vágta.

Január 20-án az ún. hangvágási bizottság mindegyik filmből egy tízperces klipet fog megnézni és még inkább meghallgatni, majd a tagok szavazataitól függően három forgatókönyv képzelhető el:

1. ha két vagy három film megkapja a szükséges számú voksot, akkor jelölik őket; 2. ha csak egy film szerzi meg a megfelelő mennyiségű szavazatot, akkor a bizottság azt javasolja az akadémiának, hogy az adott alkotást részesítse különdíjban; 3. ha pedig egyetlen film sem gyűjt be elegendő voksot, akkor ebben a kategóriában idén február 29-én nem osztanak díjat.

Tavaly három film, A Gyűrűk Ura – A két torony, A kárhozat útja és a Különvélemény szerzett a legjobb hangvágás kategóriájában nominációt, az aranyszobrocskát végül A Gyűrűk Ura – A két torony kapta.


A közeledő vihar elől a bátorság a legjobb menedék, meg a remény.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #162147 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Díjak
Ez nem Oscar, csak internetes szavazás! Regisztráltok az oldalon ímélcímmel (már aki még nincs) és nosza rajta!!! Rengeteg jelölés, de van, ahol lehet még szépíteni!
www.imdb.com/features/rto/2004/poll/bestresults
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #162085 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Díjak
Sziasztok!

Őszintén szólva engem már a vizuális effektek nemigen izgatnak... :roll: Ahogy ti is mondtátok: Egyértelműen a miénk. :D (Bár lehet, hogy csakazértis alapon nem adják nekünk. :evil: )

Engem most már a komolyabbak érdekelnek. A legjobb film, a legjobb rendező, a legjobb mellék szereplő (a Samus topicban azt írták, hogy esetleg jelölik őt az Oscarra)... :roll: Engem ezek érdekelnek. Ezt mikor hírdetik ki? Szintén január 26-án?
Szerintetek a legjobb filmet és a legjobb rendezőit egyszerre kapja meg? Szvsz nem. szerintem as rendezőit fogja megakapni.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #162023 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Díjak
Reklámok az Oscar-jelölésért:
www.theonering.net/scrapbook/group/1266/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161795 Írta: Gwaleriol
Gwaleriol válaszolt a következő témában: Díjak
Az online kritikusoknál A király visszatér vezet 11 jelöléssel
THE 2003 SEATTLE FILM CRITICS AWARDS

Best Supporting Actor
Sean Astin, The Lord of the Rings: The Return of the King.
Cinematography
The Lord of the Rings: The Return of the King (Andrew Lesnie)

A közeledő vihar elől a bátorság a legjobb menedék, meg a remény.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161660 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Alyr Arkhon írta: Nem kell idegeskedni és nem kell rögtön kiabálni, én csak szépen csöndben kérdeztem, nem mondtam hogy nincs igazad csak csodálkoztam hogy miért nem öt jelölt van. Vannak akik nem tudnak olyan jól angolul, vagy egyáltalán nem tudnak, ők sokra mennek egy angol nyelvű honlappal...


Nem kiabálok, ha kiabálnék, akkor ÍGY CSINÁLNÉK .

Sok angol tudás nem köll ahoz, hogy megszámold egy kategóriában hány jelölt van.

És nem is kérdeztél, hanem állítottad, hogy minden kategóriában öt jelölt van, nem három.

De nem Ti vagytok a hibásak, csak felbosszant, hogy ilyenkor Oscar környékén minden újság és médium eszeveszett baromságokat ír Oscarral kapcsolatban.

Két dolog van jelenleg, amit biztosan ki lehet jelenteni a díjról:

- 7 film indul a képi hatás kategóriában, de csak 3 lesz jelölve
- Blake Edwards filmrendező díjat nyer február 29-én. Ez már 1-2 hete nyilvánosságra van hozva, mivel díja versenyen kívüli életműdíj.

Pá!

H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161659 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Díjak
Nem kell idegeskedni és nem kell rögtön kiabálni, én csak szépen csöndben kérdeztem, nem mondtam hogy nincs igazad csak csodálkoztam hogy miért nem öt jelölt van. Vannak akik nem tudnak olyan jól angolul, vagy egyáltalán nem tudnak, ők sokra mennek egy angol nyelvű honlappal...
Ezért aztán nem kell dühöngeni ha valaki rákérdez valamire. Másrészt sok magyar médium félre van informálva, Elessar király is egy cikkből linkelt be, nem tehet róla hogy azok akiknek kötelessége tudni, nem tudják.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161658 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Egyébként jómagam is megnéztem ezt az oldalt, amit belinkeltem, és az is feltűnt, hogy pl. tavaly a legjobb rövid dokumentum film (IGEN!!!ILYEN IS VAN!!!) kategóriában sem öt(5), hanem csak négy(4) jelölt volt!!!!


H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161657 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Alyr Arkhon írta: Lehet hogy valami új divat de az Oscar jelölést eddig minid 5 film kapta meg kategóriánként nem 3... (egyébként 7ből hogy lehet rendesen 3mat választani?)


Elmondom úgy, hogy még ti is megértsétek. Öt(5) jelöltet választanak az úgynevezett major (fő) kategóriákban, mint pl: film, rendezés, színész, színésznő, forgatókönyv. De a kevésbé irodalmi, úgynevezett technikai kategóriákban van, hogy csak három, esetenként kettő jelölt van. Példa erre 2002, amikor is a legjobb smink kategóriában kettő(2) jelölt volt, a Frida és az Időgép.
A hang-vágásban és a képi hatásokban már csak három-három volt tavaly:
Hang-vágás:
- LOTR-TTT
- Különvélemény
- A kárhozat útja


Képi hatás:
- LOTR-TTT
- Star Wars-EP II
- Spider-man

Nem értem miért kell elvtelenül szembeszállni tényekkel! Bárki vitatkozót szívesen látok szerény hajlékomban, ahol is a szeme láttára nyitom meg az Oscar eredeti amerikai honlapját. Ott saját szemével is megnézheti, kinek van igaza!!!!

De megint iderakom a tavalyi jelöltek hivatalos linkjét, ezt nézzétek meg, és ezzel vitatkozzatok!!!!


www.oscar.com/nominees/nomineelist.html


Nehéz elismerni, ha a másiknak van igaza?


H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161651 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Díjak
Lehet hogy valami új divat de az Oscar jelölést eddig minid 5 film kapta meg kategóriánként nem 3... (egyébként 7ből hogy lehet rendesen 3mat választani?)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161633 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Nimrodel Melian írta: Ugyan nem láttam ezek közül mindet, de ELFogultságomat félretéve is az a véleményem, hogy A Gyűrűk Urát ebben a kategóriában nem (...sem :wink: ) lehet megelőzni!


Egyetértek, jövőre harmadszorra is elnyeri ezt a kategóriát is a film.
Egyébként kezd elszállni a pesszimizmusom. látván, hogy New Yorkban, Friscoban és Torontóban is nyert.
Mienk lesz a végső győzelem. Három éve erre várok.

H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161615 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Díjak

Hegyirabló írta: Hulk – Dennis Muren; ILM
A Gyűrűk Ura – A király visszatér – Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook, Alex Funke; Weta
Kapitány és katona – A világ túlsó oldalán – Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness; ILM, Asylum Effects
A Karib-tenger kalózai – A Fekete Gyöngy átka – John Knoll; ILM
Pán Péter – Scott Farrar; ILM
Terminátor 3. – A gépek lázadása – Pablo Helman; ILM
X-Men 2. – Mike Fink; Cinesite

Ugyan nem láttam ezek közül mindet, de ELFogultságomat félretéve is az a véleményem, hogy A Gyűrűk Urát ebben a kategóriában nem (...sem :wink: ) lehet megelőzni!

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161579 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak

Elessar király... írta:

Hegyirabló írta: Ne haragudj Elessar király..., de azt hiszem összekevered a szezont a fazonnal. Nem azt a hét filmet választotta ki a filmakadémia, amelyek jelölve lesznek Oscar-díjra, hanem azt a hetet, amelyek INDULNAK A JELÖLÉSÉRT!!! Ebből csak három fogja végül a JELÖLÉST megkapni, a maradék négy hoppon marad.
A jelölteket az akadémia csak január 26-án hozza nyilvánosságra.

H.

Nem keverek össze semmit.
Egyébként a hozzászólásom egy cikkből van kimásolva. Ezt nem én írtam, csak beillesztettem ide.
Amúgy meg tudom, hogy az Oscaron 5 jelölt van.


Igen? Akkor lásdd:






Csapás a Mátrix – Újratöltvének és a Forradalmaknak
2003/12/22
Kellemetlen meglepetés érte a Mátrix – Újratöltve és a Mátrix – Forradalmak vizuális effektjein dolgozó szakembereket: a trilógiának sem a második, sem a harmadik része nem került be azon hét film közé, amelyből hármat a legjobb vizuális effektek Oscar-díjára jelölnek majd.

Az Amerikai Filmakadémia a múlt héten választotta ki azt a hét alkotást, amelyek közül három január 27-én Oscar-nominációt kaphat
a legjobb vizuális effektek kategóriájában, és a lista a következőképpen néz ki:

Hulk – Dennis Muren; ILM
A Gyűrűk Ura – A király visszatér – Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook, Alex Funke; Weta
Kapitány és katona – A világ túlsó oldalán – Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness; ILM, Asylum Effects
A Karib-tenger kalózai – A Fekete Gyöngy átka – John Knoll; ILM
Pán Péter – Scott Farrar; ILM
Terminátor 3. – A gépek lázadása – Pablo Helman; ILM
X-Men 2. – Mike Fink; Cinesite

Mint a fentiekből kiolvasható, a vizuáliseffekt-készítésben továbbra is az Industrial Ligh & Magic (ILM) a király, hiszen a hét film közül csupán a A király visszatér és az X-Men 2. effektjeit készítette más cég: az előbbiét a Peter Jackson résztulajdonában levő új-zélandi Weta, az utóbbiét a londoni székhelyű Cinesite.

A Variety szerint a két Mátrix-epizód kihagyása mind a szakmát, mind a forgalmazót, a Warner Bros.-t meglepte: az eredeti Mátrix vizuális effektekért adott Oscarja után mindenki arra számított, hogy a két folytatás egyike (a Warner végül csak a Forradalmakat indította) legalább nominációt szerez, és ádáz csatát vív majd az aranyszobrocskáért A Gyűrűk Ura harmadik részével.

Nem így történt, mégpedig állítólag azért, mert a hét filmet kiválasztó bizottság tagjai úgy érezték, az effektek többségükben megegyeznek az első részben láthatókkal, csak sokkal több van belőlük.

A szerencsés hét film egyébként az effektbiznisz minden területét lefedi: vannak bennük a forgatáson felvett kaszkadőrjelenetek, miniatűrök, digitális karakterek, digitális dublőrök, számítógéppel készített hátterek.

A nominációk kihirdetéséig még egy komoly feladat vár az effektek alkotóira: január 21-ére mindegyik effektgyártónak egy 15 perces összeállítást kell készítenie filmje azon jeleneteiből, amelyek fontosak az effektek szempontjából, és azt be kell mutatnia a jelölésekről döntő 200 tagú bizottságnak.

Itt a forrás linkje:
www.cinematrix.hu/hirveg.php?hir_id=11798

Plusz:
www.oscar.com/nominees/nomineelist.html

Tavaji Oscar-jelöltek listája, ahol a legjobb vizuális effektben három(3) jelölt van és nem öt (5).

Azt a linket, ahol írják, hogy csak Január 27-án hozzák nyilvánosságra a JELÖLTEKET nem találtam meg!!!
De egyébként magadnak is ellentmondasz, mert előző hozzászólásodban azt írod, hogy megvan a hét(7) jelölt, amelyből egy nyertes lesz, míg most meg azt írtad, hogy tudomásod szerint öt(5) jelölt van. De ha szerinted ezek már a végleges jelöltek, akkor biztosan azt is tudod, hogy a többi kategóriában kik a jelöltek, igaz?!
Akkor ki kever össze, mit?
Várom reagálásod!


H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161525 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Díjak

Hegyirabló írta: Ne haragudj Elessar király..., de azt hiszem összekevered a szezont a fazonnal. Nem azt a hét filmet választotta ki a filmakadémia, amelyek jelölve lesznek Oscar-díjra, hanem azt a hetet, amelyek INDULNAK A JELÖLÉSÉRT!!! Ebből csak három fogja végül a JELÖLÉST megkapni, a maradék négy hoppon marad.
A jelölteket az akadémia csak január 26-án hozza nyilvánosságra.

H.

Nem keverek össze semmit.
Egyébként a hozzászólásom egy cikkből van kimásolva. Ezt nem én írtam, csak beillesztettem ide.
Amúgy meg tudom, hogy az Oscaron 5 jelölt van.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161519 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
Ne haragudj Elessar király..., de azt hiszem összekevered a szezont a fazonnal. Nem azt a hét filmet választotta ki a filmakadémia, amelyek jelölve lesznek Oscar-díjra, hanem azt a hetet, amelyek INDULNAK A JELÖLÉSÉRT!!! Ebből csak három fogja végül a JELÖLÉST megkapni, a maradék négy hoppon marad.
A jelölteket az akadémia csak január 26-án hozza nyilvánosságra.

H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161435 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Díjak
Goldn Globe jelölések:
www.mozinet.hu/display.php?table ... veny_id=96

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #161434 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Díjak
A leglátványosabb Oscar jelöltek
Az amerikai Filmakadémia kihirdette, hogy melyik 7 film kapott idén jelölést és ezáltal esélyes az Oscar-díj elnyerésére a Legjobb vizuális effektek kategóriában. Lássuk őket: Első jelölt a képregényből mozivászonra került zöld óriásunk Hulk az Universaltól, majd következik a nálunk jövőre bemutatandó A gyűrűk ura - A király visszatér a New line-tól, a Russel Crowe fémjelezte Kapitány és katona - A világ túlsó oldalán a 20th Century Foxtól, a másik híres képregényfilm folytatás, az X-Men 2., majd egy újabb Universalos film a Peter Pan, Disneyéktől A Karib-tenger kalózai - A fekete gyöngy átka és a Warner Bros. idei elég szerényre sikeredett durranása a Terminator 3. - A gépek lázadása.
Forrás: Mozinet (Wolfi)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #160936 Írta: Géza
Géza válaszolt a következő témában: Díjak
A film jelenlegi állása az IMDB-n 23508 szavazattal a 3. Ez világviszonylatban is reprezentatív. Csak azért nem lép egyenlőre előrébb, mert az előtte lévő két filmnek 4x, 5x több szavazata van, mint neki. De biztos vagyok benne, hogy ahogy érkeznek a szavazatok, úgy fogja szépen átvenni az első helyet, ami ÓRIÁSI dolog lesz, mert tudomásom szerint a Keresztapa évek óta az első helyen van ezen a listán. És az IMDB tényleg a legnagyobb mozis portál, tehát lehet rá adni!


H.

"Az nevet igazán, aki utoljára nevet." - közmondás
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.629 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére