A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 9 hónapja #155911 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Új kép a Khirályról és a Khirálynéról :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/view/10292


Gyönyörű ez a kép, nekem tetszik így a szakálla, valahogy királyhoz méltóbb. :D
Az elég baj, ha valaki nem tud legalább egy kicsit elvonatkoztatni, mert fizikai lehetetlenség úgy megcsinálni a filmet, hogy minden rajongónak megfeleljen és minden benne legyen...Szerintem...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155910 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Uh hát ez a korona valami észbóntó... (nem tetszik)
Tudom-tudom el kéne vonatkoztatni a könyvtő meg minden, de én nem tudok!!! Ha belegonolok, hogy menniy mindent leforgattak és egy hülye szabály miatt miszerint kb 3 órásnak kell lennie egy mozinak ki kell hagyni őket.... Kimaradnak.. grrr....
Én Pj heléyben biztosan sok sok sok sok sok mindent beletennék a bővítettbe...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155896 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155893 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Nilraen írta: Aragorn borostásabb mint régen.. 8O 8O 8O Ez nem olyan jó mint a régi...
[size=9:jf7453bi](hajnöveszővel mosta vagy mi?)[/size]

Ez nem borosta, hanem szakáll... :wink: Épp a héten olvastam az egyik cikkben, hogy a koronázásra dúsabb szakállat kapott, hogy khirályosabbnak nézzen ki. :wink:


Ez igaz. Mégsem lehet valaki borostásan Király :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155886 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Nilraen írta: Aragorn borostásabb mint régen.. 8O 8O 8O Ez nem olyan jó mint a régi...
[size=9:2z5uupkx](hajnöveszővel mosta vagy mi?)[/size]

Ez nem borosta, hanem szakáll... :wink: Épp a héten olvastam az egyik cikkben, hogy a koronázásra dúsabb szakállat kapott, hogy khirályosabbnak nézzen ki. :wink:


Hoppá...kissé nem tudok fogalmazni.. :oops: :oops: :oops:
Nekem jobban tetszik a régi... :cry: :cry: :cry: [size=9:2z5uupkx] Régit akaroook...[/size]

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155881 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Új kép a Khirályról és a Khirálynéról :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/view/10292

Egyébként most olvastam, hogy Tolkien egyik dédunokája, Royd Tolkien is szerepel a RotK-ban mint gondori kósza... 8O

Arra kiváncsi leszek :D Csak észrevegyem :)

Más lett a világ
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155880 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta: Aragorn borostásabb mint régen.. 8O 8O 8O Ez nem olyan jó mint a régi...
[size=9:359l44ir](hajnöveszővel mosta vagy mi?)[/size]

Ez nem borosta, hanem szakáll... :wink: Épp a héten olvastam az egyik cikkben, hogy a koronázásra dúsabb szakállat kapott, hogy khirályosabbnak nézzen ki. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155879 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nilraen írta:

Sil írta: Új kép a Khirályról és a Khirálynéról :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/view/10292

Egyébként most olvastam, hogy Tolkien egyik dédunokája, Royd Tolkien is szerepel a RotK-ban mint gondori kósza... 8O


Aragorn borostásabb mint régen.. 8O 8O 8O Ez nem olyan jó mint a régi...
[size=9:2bdhf5mx](hajnöveszővel mosta vagy mi?)[/size]

Hogy-hogy borostásabb? 8O Szerintem szakállas :D Én nem rudnám megállapítani, hogy a vándor-e a jobb, vagy a Király :) Szinte teljesen más karakter :D

Más lett a világ
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155874 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Új kép a Khirályról és a Khirálynéról :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/view/10292

Egyébként most olvastam, hogy Tolkien egyik dédunokája, Royd Tolkien is szerepel a RotK-ban mint gondori kósza... 8O


Aragorn borostásabb mint régen.. 8O 8O 8O Ez nem olyan jó mint a régi...
[size=9:8c6u3wz2](hajnöveszővel mosta vagy mi?)[/size]

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155865 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Új kép a Khirályról és a Khirálynéról :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/view/10292

Egyébként most olvastam, hogy Tolkien egyik dédunokája, Royd Tolkien is szerepel a RotK-ban mint gondori kósza... 8O

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155820 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ulmo: Azt megerősíted, hogy amiket Marty mond a tolkienonline-on, azok hiteles infók? (Mondjuk engem meggyőzött már az elején, de vannak, akik kételkednek. Egyébként a theonering-ről elég hamar leszedette a New Line ezeket a spoilereket, és a tolkienonline-on is eltüntették a topicot, aztán zárolták is egy időre.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155817 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szméagol: Két dolog:
Egy: nem azt ígértem, hogy hallgatok, mint a sír, hanem azt, hogy nem mondok el konkrétumokat. Kezdenek kiszivárogni infok, de nem tőlem, én max megerősítem őket. Tehát légyszíves ne szólj rám folyton.
Kettő: hidd el, nem fogsz röhögni. Nagyon nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155800 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

No! Szméagol mióta a fivére Déagolnak??? Én úgy tudtam csak barátok. És mióta "bugyuta"?????? :evil: Ez felháborított, bocsánat. Pont a Déagolról mondták, hogy lomha észjárású volt...

Sil: De ez akkor is durva. Várj! Most elképzelem, amint Gollam lembast tördel Samura. :lol: Hát megszakadok a röhögéstől, pedig a Grey Havens-t hallgatom.
Pedig ez tényleg igaznak mutatkozik. :cry: És különben is. Annyi lembasuk van, hogy abból még tördelni is lehet? Mennek Mordorban az éhhalál szélén: Nincs ennivalónk, mert Szméagol eltördelte. Na jó, inkább nem folytatom, mert mint látjátok kezdek bedilizni. :?

Ulmo írta: Emlékeztek, milyen irreális gondolat volt, hogy tündék jelenjenek meg a Helm-szurdokban? Vagy hogy Frodó és Samu összeverekedjen? Erre mondják: hihetetlen, de igaz :(
A RotK is tartalmaz pár ilyen elrugaszkodott dolgot. De ezektől függetlenül nagyon nagy lesz a FILM!


Ej-ej. :shake: Tartsd már be rendesen azt a hivatali titkot. :wink:
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155762 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Én mindezt nem hiszem el, mivel a TTT előtt is csomó ilyen hülyeség keringett, amiből semmi sem lett igaz. PJ nem fog semmi nagyon logikátlant csinálni. Nekem már megalapozta a film jó hírnevét a zene. Csak hallgassátok meg! Ilyen zenével nem lehet elrontani túlságosan. :wink: Mondjuk lehet, hogy csak én vagyok ilyen érzékeny a zenére? :?
És különben is... Én hiszek Ulmonak :mrgreen:


Valóban, én is hallottam ilyen kacsákat, mint az Aragorn "szüzesség-elvétele" :oops: :oops:
Viszont most láttam (csak) egy előzetest a RotK játékból. Úgy látom, ebbe a részbe simán a trolloké a főszerep - meg Gandalfé! Fogja a Glamdringot és irtja az orkokat! A botjával meg olyan akrobata-trükköket mutat, miket a Legolas se!
Mondjuk ez a játék, de sztem nem szakadtak el annyira filmtől... :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155724 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tarathradiel írta: Na igen, itt ez a lényeg! Nem olyan nehéz dolog az, meg mindenki jobban jár, ha nem úgy nézi a filmet, hogy vajon így volt-e a könyvben is...Akkor biztos csalódni fog.


Nem csak csalódni, de egy jó ideig, vagy mindvégig rágódni ezen...nem kell... vagy legyen jó így, vagy akkor nem kell megnézni...hiszen úgyis a könyv a teljes, meg az eredeti...
A 3. részre is szinte mindenki úgy ül be, hogy xar lesz /mert ezt veszem észre/, akkor tényleg az lesz... azért, mert nem is akarják másnak látni...

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155720 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Iowa írta:
Ezt sajnos sokan nem tudják... Én már korábban is mondtam, hogy tudni kell úgy kezelni a filmet, mint csak egy filmet és nem egy könyv adaptációt... :roll:


Na igen, itt ez a lényeg! Nem olyan nehéz dolog az, meg mindenki jobban jár, ha nem úgy nézi a filmet, hogy vajon így volt-e a könyvben is...Akkor biztos csalódni fog.

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155718 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tarathradiel írta: Hát nekem nem irreális volt, inkább csak furcsa, mikor megláttam...De aztán megnéztem megint a filmet, úgy hogy elvonatkoztattam a könyvtől és lenyűgözött...És ez így lesz a 3. résszel, ezt érzem. :)


Ezt sajnos sokan nem tudják... Én már korábban is mondtam, hogy tudni kell úgy kezelni a filmet, mint csak egy filmet és nem egy könyv adaptációt... :roll:

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155699 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Emlékeztek, milyen irreális gondolat volt, hogy tündék jelenjenek meg a Helm-szurdokban? Vagy hogy Frodó és Samu összeverekedjen? Erre mondják: hihetetlen, de igaz :(
A RotK is tartalmaz pár ilyen elrugaszkodott dolgot. De ezektől függetlenül nagyon nagy lesz a FILM!


Hát én annak idején eléggé kiakadtam ettől... még szerencse, hogy évekkel a film előtt tudni lehetett előre, különben nagyon nagyot csalódtam volna... ezért jók a spoilerek, az ember lelkileg fel tudja készíteni magát az ilyen sokkhatásokra... Sajnos a 3. részből kevés ilyet tudok... :?
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155697 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát nekem nem irreális volt, inkább csak furcsa, mikor megláttam...De aztán megnéztem megint a filmet, úgy hogy elvonatkoztattam a könyvtől és lenyűgözött...És ez így lesz a 3. résszel, ezt érzem. :)

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155694 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Számomra egyik sem volt az... lehet, hogy velem van a baj... :? :roll:

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155686 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Emlékeztek, milyen irreális gondolat volt, hogy tündék jelenjenek meg a Helm-szurdokban? Vagy hogy Frodó és Samu összeverekedjen? Erre mondják: hihetetlen, de igaz :(
A RotK is tartalmaz pár ilyen elrugaszkodott dolgot. De ezektől függetlenül nagyon nagy lesz a FILM!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155684 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Balrog Sándor írta: Lehet hogy már erről szó volt de miért ilyen ezen a képen Frodó?

www.warofthering.net/photos/rotkfrodo/images/scaryfrodo2.jpg


Volt róla szó igen és véleményem szerint remekül érzékelteti a Gyűrű, Frodora gyakorolt hatását...

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155675 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Remélem új kép:
www.theonering.net/scrapbook/gro ... view/10177

Nemcsak kép, hanem egy egész hosszú és érdekes cikk:
www.theonering.net/scrapbook/group/1177

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155672 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Szméagol írta:

Sil írta: Egyébként a változtatások közül én pl. azt tartanám talán a legkevésbé hihetőnek, hogy Gollam elhiteti Frodóval, hogy Samu a Gyűrűt akarja meg hogy lopja a lembast... :? de mivel ez egybeesik a
Topps kártyákkal... :roll:


Mi van??? :eek4:

Arra gondolok, hogy Marty azt mondta, hogy Gollam teljesen Samu ellen fordítja Frodót (aki ugye már eleve nem önmaga a gyűrű miatt), pl. elhiteti vele, hogy Samu magának akarja a Gyűrűt, meg hogy megdézsmálta a lembaskészletüket. Annyira sikeresen, hogy Frodó elküldi Samut, és egyedül van a Banyapókos jelenetnél (persze Samu végül megmenti, ami a film egyik csúcspontja).
És ezt a Topps kártyák szövege is alátámasztja, mert írják, hogy Gollam ellopja a maradék kaját, és morzsákat szór az alvó Samura, hogy gyanúba keverje.
Konkrétan a 64-es kártya, katt ide.


neeee már! :(

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155665 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Remélem új kép:
www.theonering.net/scrapbook/gro ... view/10177

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155657 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
na, nagyjábol visszaolvasgattam..... szerintem most már ne sirjunk h mindent kihagyanak, csak akkor, ha láttuk a filmet...

sztem az h Samu a gyurut akarja meg lopja a lembast egy nagy hul*eseg... meg olvastam, az "Ezek a jelenetek maradnak ki a filmbol" jellegu hozzászolásokat...honnan tudja mindenkie ilyen biztosra?
és itt van egy cikkecske (sorry ha már volt)



Útmutató a Király visszatérhez

Megtöri-e az egy Gyűrű a kis hobbit akaratát, Frodónak sikerül elpusztítani a hatalmas varázserővel bíró tárgyat? Végül felkerül a korona Aragorn fejére? Exkluzív bepillantás Peter Jackson rendező trilógiájának harmadik epizódjába: titkok a filmből, a ki –és bevágott szereplőkről, jelenetekről!

A gyűrűk ura befejező része egy visszapillantással nyit, az idők kezdetén járunk, a fiatal Deagol bugyuta és hátborzongatóan csúnya öccsével, Szméagollal (Gollam) halászik, amikor egy horogra akadt hal Szméagolt kirántja a csónakból, a víz alá, és a mederben rátalál egy csillogó gyűrűre. Pillantsunk vissza mi is: hogyan kezdődött?
Zseni vagy őrült Peter Jackson, és stábja? Ez volt a mindenkit foglalkoztató kérdés 2001 őszén, amikor az új-zélandi Wellington WETA műhelyben A Gyűrűk Ura – A Gyűrű Szövetsége premierjére vártak. J.R.R. Tolkien mesefolyama megelevenedni látszott: a műhely egyik hangárjában kosztümök, bábok, Orthanc fekete tornyának hat láb magas makettje, Andruil tőrje az egyik sarokban, hobbit lábak, kardok. Látszott, hogy a készítők nagy reményekkel vágtak neki a nem mindennapi munkának.
A New Line Stúdió producerei, a filmtörténelem legnagyobb szerencsejátékosai, mindent egy lapra tettek fel: Bob Shaye és Michael Lynne 300 millió amerikai dollárt szereztek a projectre, és megbízták a kis költségvetésű filmjeiről elhíresült új-zélandi Peter Jackson rendezőt, hogy forgassa le egyben a trilógiát. Ha valaki látta volna a félelmetes Uruk-hai lázadók jelmezeit, már akkor megértette volna az egyik internetes oldalon megjelent hozzászólást, miszerint A gyűrűk ura letaszítja képzeletbeli trónjáról a Star Wars-t.
Két évvel később járunk, napjainkban, a levegőben még a rekorddöntögető Mátrix harmadik részének a Forradalmaknak a füstje gomolyog, de a moziközönség már egy emberként a december 17-ét várja, amikor A király visszatér.
Frodó, a kis hobbit (Elijah Wood) a Gyűrű Szövetségének önkéntes-kijelölt Gyűrű hordozója folytatja emberfeletti erőt igénylő, önsanyargató útját a Végzet Hegyére, remélve, hogy ott elpusztíthatja az Egy Gyűrűt. Eközben a „kósza” Aragorn (Viggo Mortensen) egyfolytában háborúzik, nem adja fel a reményt, hogy megsemmisíti Középfölde ellenségeit, és elfoglalja a trónt Gondorban, feleségül veszi Arwent (Liv Tyler), álmai tünde hercegnőjét.
Úgy hírlik, A gyűrű-trilógia befejező, harmadik része minden eddigi filmet felülmúl és lenyűgözi a nézőt: a filmtörténet legkirályabb háborújáról, a legszebb képekről, a legnagyobb csatajelenetekről szólnak a pletykák. A forgalmazó a mesefolyam színészgárdájára építi reklámkampányát, az Amerikai Filmakadémia ugyanis köztudottan fantáziafilm-ellenes.
Nem úgy a nézők, akik nagy többsége imádja a mozit. A király visszatér című eposznak állítólag semmiért sem kell szégyenkeznie: úgy mesél el egy szenvedélyes történetet, hogy felhasználja a filmes technika legújabb vívmányait, így nem fukarkodik a speciális effektekkel sem. Fantáziafilm valóban. Az emberek pedig szeretik a meséket.
Érdekes, hogy a rajongók a premierek előtt nemcsak Liv Tyler, Cate Blanchett, Orlando Bloom és Elijah Wood színészek előtt visítoznak, de a rendező Peter Jacksont is hisztérikus örömujjongással fogadják. Tudatában vannak, hogy a mackós, legszívesebben rövidnadrágot viselő, kócos két gyermekes Jackson szívügye ez a film.
Amikor a rendező nyolc éves fiának osztályát kalauzolta végig a film forgatásának egyik helyszínén, végig videokamerával vette a csodálkozó, érdeklődő nebulók arcát, akik kérdéseikkel bombázták a jelenet szereplőit, így az Eowynt alakító Miranda Ottót, az orkokat, és ahogy bukdácsoltak a földön heverő lótetemek között ráakadtak magára Aragornra is. Mortensen barátságosan válaszolt a nekiszegezett kérdésekre, sőt megmutatta kardját a csivitelő porontyoknak, akik közül az egyik a nem mindennapi találkozás után már csak arra volt kíváncsi, hogy Aragorn vállal-e gyermekfelügyeletet?
A trilógia első két része, A gyűrű szövetsége és A két torony csak Amerikában eddig 650 millió dollárt kaszált, ekkora számról senki nem álmodozott a készítők közül. A szereplők sem sejtették micsoda terheket rak a vállukra a film forgatásával járó munka: utazásokat Új-Zélandra, új és még újabb felvételeket, véget nem érő sajtótájékoztatókat, és zajos premiereket. Liv Tyler megrémült még a gondolattól is, hogy egy-másfél évét teljes egészében leköti a forgatás, most már tudja, hogy elszámolta magát: minden keserűség nélkül mondja, hogy négy és fél év telt el a kezdetek óta.
Menjünk vissza A király visszatér kezdő jelenetéhez: Szméagol (Andy Serkis) a gyűrűért megöli fivérét Deagolt, és Gollammá válik. A gyűrű bűvkörében élő szerzet a harmadik epizódban - miközben a Végzet Hegye felé tart Frodóval és Samuval - csak azon töri a fejét, hogyan tudna végezni a hobbitokkal és birtokolni végre a „drágaszágot”, mielőtt azok bevetnék a mindent elemésztő tűzbe, Sza
szeme láttára. Gollam célja elérése érdekében semmitől sem riad vissza: Frodót bevezeti egy alagútba (ezt a jelenetet a rajongók már nagyon várják), hogy Shelob, a hatalmas pók martalékává váljon. Shelob egyébként fényképhűségű a filmben és lopakodva mozog.
Mi lesz még a filmben? Láthatjuk, hogy Eowyn úgy harcol, mint egy igazi katona, hogy megvédje Theoden királyt, a nagybátyját (Bernard Hill) a Nazgúlok Urától: „Megöllek, ha csak hozzáérsz” – figyelmezteti a szörnyű szerzetet. Faramir (David Wenham) még mindig atyjának, Denethor királynak (John Noble) próbálja bizonyítani rátermettségét, aki másik, elvesztett fia után kesereg.
Sarumán (Christopher Lee) Peter Jackson „ollójának” nagy áldozata - mint arról már hírt adtunk -, nagyjelenetei mind a vágószoba padlóján végezték.
Most ne olvass tovább, ha szereted a meglepetéseket. Csak akkor, ha mindent tudni akarsz!
Ami még kimaradt: Jackson ugyan leforgatta a regényben lévő jelenetet az Eowyn, a harcos szűz, Faramir, Aragorn szerelmi hármasról, de az mégsem került be a filmbe, kizárólag a dvd-verzión lesz látható. Ugyanígy Sarumán halálát sem láthatjuk a mozifilmen, mert a rendező szerint nagyon lelassította volna a történetet.
Ami pedig mindenhonnan kimarad: a könyv végén a hobbitok visszatérnek falujukba, amit földig lerombolva találnak és hozzákezdenek az újjáépítéshez. Nos, ezt a részt a rendező le sem forgatta, mert egyszerűen nem szereti, így ne várjuk a dvd-n sem.
Jól látszik, hogy a forgatás elején még hitetlenkedő és szűkmarkú filmstúdiót hogyan vette be Peter Jackson és csapata: ilyen nagy alkotói szabadsággal nem sokan büszkélkedhetnek napjainkban a filmművészetben.
(Newsweek)

Gyöngycem (voltam valaha)
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155651 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: Ami biztos visszakerül a bővítettbe:

-Szarumán hangja és halála / Ez, az Vasudvardról
-Ispotály, Éowyn és Faramir románca

Ami nagy valószínűséggel visszakerül:

-Szauron szája
-A két őr Cirith Ungol tornyánál
-Gandalf ütközése Morgullal
-Trufa esküje Theodennek
-Theoden siratása és temetése
-Éomer rátalál húgára a csatamezőn
-Aragorn és a Palantír

Ami nem valószínű, hogy bekerül:

-Ghan bur Ghan
-Denethor palantírja


Ezt meg honnét veszed? :roll:
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155650 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta:

Sil írta: Egyébként a változtatások közül én pl. azt tartanám talán a legkevésbé hihetőnek, hogy Gollam elhiteti Frodóval, hogy Samu a Gyűrűt akarja meg hogy lopja a lembast... :? de mivel ez egybeesik a
Topps kártyákkal... :roll:


Mi van??? :eek4:

Arra gondolok, hogy Marty azt mondta, hogy Gollam teljesen Samu ellen fordítja Frodót (aki ugye már eleve nem önmaga a gyűrű miatt), pl. elhiteti vele, hogy Samu magának akarja a Gyűrűt, meg hogy megdézsmálta a lembaskészletüket. Annyira sikeresen, hogy Frodó elküldi Samut, és egyedül van a Banyapókos jelenetnél (persze Samu végül megmenti, ami a film egyik csúcspontja).
És ezt a Topps kártyák szövege is alátámasztja, mert írják, hogy Gollam ellopja a maradék kaját, és morzsákat szór az alvó Samura, hogy gyanúba keverje.
Konkrétan a 64-es kártya, katt ide.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155649 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Még egy beszámoló egy RotK-vetítésről:
www.theonering.net/perl/newsview/2/1070062286

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 9 hónapja #155641 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: Meglátod, hogy ez lesz! Digitálisan felújított, újraszínezett, megtisztított kópiájú, a hiányzó jelenetekkel kibővített változat. Mondjuk 25 éves évforduló alkalmából.

Hát, a hiányzó jelenetekkel bővített dolog rendben van, de miért kéne digitálisan felújítani, újraszínezni és megtisztítani egy eleve digitálisan rögzített (és újraszínezett) filmet?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.428 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére