MTT Szülinap

Több
20 éve 6 napja #188893 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Nekem it tetsitk!!

Valakinek a kertjáben nem lehetne ezt megoldani?
(ha lenne kerütnk...)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188887 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Cassie írta: NAGYON-NAGYON TECCIK!!!!


Egyetértek!

Költségkímélő, nem is annyira fárasztó, (mint leutazni Szegedre) és hangulata is van.
Bár kérdés, hogy hol találunk helyet ahol zavartalanul lehet szalonnát sütni, és elfér annyi tűz ami köré leülhetünk...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188885 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
NAGYON-NAGYON TECCIK!!!!

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188884 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
És mi lenne, ha szalonna-sütögetős lenne ez a buli? Csak mi lennénk a helyszínen. Lehetnének programok, műsorok, játékok. Lehetne MTT-méltatás, mindenki mondhatna beszédet a mi kis Társaságunkról stb.

A sütögetnivalót olcsón be lehetne szerezni, az innivalókat is mindig meg tudtuk oldani. Néhányan hozhatnának tortát két szép szál gyertyával. (A többiek pedig valami jelképes /humoros/ ajándékot az MTT-nek.)

Ki lehetne találni egy olyan "ünneplést", amely hagyománnyá válhat az elkövetkező 100 MTT-születésnap során. (100 évenként nem árt egy kis reform. :D ) És amely gondoskodik arról, hogy ez az ünnep más legyen, mint a Telco-féle, ill. a "sima" bulik.

Én ezt a bulit már mondjuk 12-13 óra körül elkezdeném (előtte mindenki ebédelne otthon), az MTT köszöntés, torták, sütik 15 óra körül lennének, 17-19 óra között szalonna sütögetés. Így aki nem tud/akar/mer maradni éjszakára, az haza tud menni időben.
És közben persze jöhetnek a programok, műsorok és játékok.

Sőt, lehet rostonsütögetést is rendezni, csak rácsokat meg bepácolt húsokat kell hozni.

Mit szóltok?

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188880 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Visszaolvastam az eddigi ötleteket és a véleményem a következő:
Mint 14 éves gimisnek,akit mellesleg nem nagyon engednek el mindenhova(szval szeged nekem kilőve/sajnos :( /én az egy estét King Arthurt vagy szabadtéri sütést támogatom.Egyrészt budapesthez közeli/remélem 8) /,egy estés+nagyon hangulatosnak hangzik mindkettő.Az étterem-rendelés-és mi magunk szállítás nem is rossz.A programmal vannak ötletek?Úgy értem,HA ,mondjuk egy estés,akkor a "bulizáson"kívül mit lehetne még csinálni?

vezetőség:ÖÖÖ...lesz valamiféle körlevél?

U.i.:jah,új tag vagyok,ha ez számít valamit :twisted:

Cassie

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188848 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Namarie/Alatariel írta:

Felagund írta:

Laurelen írta: A görényből is biztos ki lehet hozni valami finomat... :twisted:
(a kínaiak szerint minden állatot meg lehet enni valahogy... ;) )


Off:

Bocsáss meg, de Laurelen mióta állat???? 8O 8O :P :P :P


Csak amióta TG ;) (Nólindirrel együtt)

Ha Szegeden lesz a dolog akkor a véleményem nem fontos mert az innen túl messze van...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188800 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Én elmegyek akár Szegedre is. (meg bárhová)
És a főzést is vállalom ha a többiek segítenek) (nemtul sok mindent tudok főzni :roll: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188781 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Felagund írta:

Laurelen írta: A görényből is biztos ki lehet hozni valami finomat... :twisted:
(a kínaiak szerint minden állatot meg lehet enni valahogy... ;) )


Off:

Bocsáss meg, de Laurelen mióta állat???? 8O 8O :P :P :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188776 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Nólindir írta: Ja, és egy fontos információ: Sültgörény NEM FINOM!


OFF
:lol: :lol: :lol:

Lásd eggyel lejjebbi hozzászólásom ;)
ON

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188774 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Laurelen írta: 1.számú ötlet: tizenx ember aki tud és szeret főzni, összegyűlik csinál sok finom étel+grillezés,ökör/egyéb(itt megjegyzem a sült görény igen ízetlen...)sütés- italt pedig mindenki hoz

Hű... ökört akarok sütni... :mrgreen: Vagy disznót vágni Előddel! [size=9:1s81bvwl](boncolás?)[/size]

Na, komolyra fordítva a szót: benne vagyok bármilyen főzős projektben, [size=9:1s81bvwl]ha nem gyújtod fel a sütőt, Lau... [/size]:roll:

Ja, és egy fontos információ: Sültgörény NEM FINOM!

argh
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188766 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Laurelen írta:
1.számú ötlet: tizenx ember aki tud és szeret főzni, összegyűlik csinál sok finom étel+grillezés,ökör/egyéb(itt megjegyzem a sült görény igen ízetlen...)sütés- italt pedig mindenki hoz


Fiatal, dinamikus szakács, 5 év szabad tűzi sütés/főzésben szerzett szakmai tapasztalattal jelentkezik! :hello:

A görényből is biztos ki lehet hozni valami finomat... :twisted:
(a kínaiak szerint minden állatot meg lehet enni valahogy... ;) )

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188765 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Dínchamion írta:

Laurelen írta: biztos, hogy étterembe kell menni? én inkább a szabadban ennék! kell szerezni asztalokat, székeket, esetleg fáklyákat, elkészíteni a sok-sok kaját egy erre alkalmas helyen, a helyszínreszállítani és kész! szvsz meg tudnánk csinálni...


Na ja, de ki csinálja meg a kaját? Korántsem biztos, hogy rá tudunk venni egy éttermet, hogy jöjenek ki nekünk akárhova, és ott főzzenek/oda szállítsák az ételt.


1.számú ötlet: tizenx ember aki tud és szeret főzni, összegyűlik csinál sok finom étel+grillezés,ökör/egyéb(itt megjegyzem a sült görény igen ízetlen...)sütés- italt pedig mindenki hoz

2. számú ötlet: a fenti helyett vagy kiegészítésképpen a kajákat megrendelni és elhozni.

aztán ez már lehet szegeden vagy bárhol. :wink:
tg

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188706 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Off:

Közbevetés: össze lehetne kötni Szegedet a lovagéteremmel, mert itt is van - ha még működik- ilyen jellegű dolog.

Szeged esetében szerintem max. csak középiskolai kollégiumot lehetne szerzni, azt is csak a tanítás befejezése után.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188702 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Kedveseim

Amint látom kezdenek körvonalazódni dolgok. A társaság azon része aki beírt ide, Szegedet mint helyszínt szeretné viszont erősen vozódik egy középkori vacsorához. Mielőtt nagyon belemennétek a részletek megtervezésébe, elérkezettnek látom az időt a teljes társaság megkérdezésére. Mármint, hogy ki az aki biztosan eljönne, ha Szegeden lenne a buli és mi az a hely ahová biztosan elmenne, ha szegedre mégsem tud eljönni. Ezt vagy szavazó topikkal vagy levéllel fogjuk megtenni, esetleg maillel. A megvalósításról konzultálok az illetékesekkel.

Hamarosan feláll egy szervező bizottmány aki lebonyolítja amit le kell.

Természetesen ötleteket és pontos információkat továbbra is várok.

"Kane o Keizai Suru"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188679 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Ery írta:

Minerva írta: Ha már vacsora: a King Arthur éttermet javaslom, az Új Udvarban van Budán, ott volt a bankettünk is. :) Tök jó középkori hangulat, előadás, egy hadseregnek is elég kajaadagok meg minden. :) Úgyhogy csak ajánlani tudom :)


Ezt megerősíthetem. Kérdés, hogy az MTT tagság elférne-e ott?

Hááát, nem tudom... Végülis, ha egy osztály meg egy egész tanári kar elfért, akkor ha összehúzzuk megunkat, talán igen :)
Basszus, egy hatszemélyes tál elég tíz embernek is! :mrgreen: Saját tapasztalat! Az árakat már nem tudom :oops: :roll:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188672 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
6 te ökör..
najó ez csak vicc volt :D
az ökör az jó.. vag yesetleg vehetne az MTT eg ymalacot.. citrommal a szajaban :D D en valalom a disznóvágást.. de nem egyedul :D

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188671 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Már csak azért is biztonságosabb szabadban, mert így nincsenek bonyodalmak az italszámlából. Az ugyanis ravasz egy jószág. Ha összegyűlik egy nagy társaság, és dorbézolnak egy nagyot, akkor itt-ott felbukkannak meg nem ivott tételek a számlákon...
(persze az előbb lemaradt a t betű a tételek elejéről :D )

Az a kombináció szerepelt már, hogy megrendeljüka kaját egy étteremben, akik elkészítik, becsomagolják, mi pedig magunk a helyszínre szállítjuk?

Hány személyes egy ökör?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188669 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Supersonica írta:

Dínchamion írta: Na ja, de ki csinálja meg a kaját? Korántsem biztos, hogy rá tudunk venni egy éttermet, hogy jöjenek ki nekünk akárhova, és ott főzzenek/oda szállítsák az ételt.


Dín, tévedsz. Ha van rá pénzed, akkor bármelyik partyservice kiviszi akár a patakpartra a piknikhez valót :D
De sztem Laurelen arra gondolt, hogy majd mindenki csinál valamit és hoz egy széket...


:D Aha! Ökörsütés, miegyéb? Kúl. ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188668 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Dínchamion írta: Na ja, de ki csinálja meg a kaját? Korántsem biztos, hogy rá tudunk venni egy éttermet, hogy jöjenek ki nekünk akárhova, és ott főzzenek/oda szállítsák az ételt.


Dín, tévedsz. Ha van rá pénzed, akkor bármelyik partyservice kiviszi akár a patakpartra a piknikhez valót :D
De sztem Laurelen arra gondolt, hogy majd mindenki csinál valamit és hoz egy széket...
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 napja #188666 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Laurelen írta: biztos, hogy étterembe kell menni? én inkább a szabadban ennék! kell szerezni asztalokat, székeket, esetleg fáklyákat, elkészíteni a sok-sok kaját egy erre alkalmas helyen, a helyszínreszállítani és kész! szvsz meg tudnánk csinálni...


Na ja, de ki csinálja meg a kaját? Korántsem biztos, hogy rá tudunk venni egy éttermet, hogy jöjenek ki nekünk akárhova, és ott főzzenek/oda szállítsák az ételt.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188639 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
biztos, hogy étterembe kell menni? én inkább a szabadban ennék! kell szerezni asztalokat, székeket, esetleg fáklyákat, elkészíteni a sok-sok kaját egy erre alkalmas helyen, a helyszínreszállítani és kész! szvsz meg tudnánk csinálni...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188623 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Igen a King Arthurban az italok elég drágák, de nagyon finomak (legalábbis ami a bort illeti). Egyébként a lakoma adagokat nyugodtan lehet duplán számolni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188588 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Ulmo írta: Sonica, te jobban értesz ehhez, de emlékeim szerint egy "lakoma", ami a King Arthurban 3-4 ezer Ft, nem egyszemélyes kaja, bőven elegendő kettőnek is. Így pedig már másképp alakulnak az árak egy személyre számolva.


Jaja, lakomát érdemes venni, mert abban van némi innivaló is. Hogy két személyre elég-e... hát, két jóétkű koleszos sztem összeveszne, hogy mennyit eszik, de normálisan elég. De elcsomagolják örömmel a megmaradt kaját kis dobozokba.
Amúgy az innivalónak, legyen az üdítő vagy sör vagy bor, elég horror az ára. Mi már 5 évvel ezelőtt is alsó hangon 6-7 ezret hagytunk ott egy este. Látatlanba ne kérjetek semmit, tisztázzátok előre az árakat!
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188579 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Supersonica írta:

Vénia írta:

Esgal írta: a King Arthur is jó ötlet...habár kissé drága lenne, nem?


Ez valóban nem mellékes kérdés, de ha anyagilag nem nagyon megterhelő, akkor támogatom

www.kingarthurs.hu/
Étlap is van. Fejenként 3-4 ezer Ft-ba kerül ott egy evés - ivás minimum.


Sonica, te jobban értesz ehhez, de emlékeim szerint egy "lakoma", ami a King Arthurban 3-4 ezer Ft, nem egyszemélyes kaja, bőven elegendő kettőnek is. Így pedig már másképp alakulnak az árak egy személyre számolva.
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188550 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Vénia írta:

Silmeniel írta: Nem tud valaki esetleg középkori táncokat? Tudjátok, ami ilyen klassz kis filmekben a vacsora előtt szokott lenni, mikor sokan eccerre ugyanazt táncolják....


Lovagregény típusúra gondolsz, vagy vmi komolyabbra?


Bármelyik, amire képesek vagyunk.... Sztem pl. elég vicces dolog lenne, ha teszemazt délután 2-3 óra alatt akik szeretnék, betanulnának egy egyszerűbb koreográfiát és aztán azt este a vacsi előtt előadnánk... Nem kell rá nagyon készülni, de a hangulat megvan...

És amúgy támogatom a pénztárcakímélő megoldásokat! ;)

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188533 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Alyr Arkhon írta:

Supersonica írta: Fejenként 3-4 ezer Ft-ba kerül ott egy evés - ivás minimum.


Ez nekem eléggé borsos árnak tűnik...

Igen. De ha ugyanennyiért többnapos vacsorát (értsd: maratoni kajaparty) sikerülne szervezni, akkor azt támogatnám!

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188531 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Supersonica írta:

Vénia írta:

Esgal írta: a King Arthur is jó ötlet...habár kissé drága lenne, nem?


Ez valóban nem mellékes kérdés, de ha anyagilag nem nagyon megterhelő, akkor támogatom

www.kingarthurs.hu/
Étlap is van. Fejenként 3-4 ezer Ft-ba kerül ott egy evés - ivás minimum.


Ez nekem eléggé borsos árnak tűnik...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188530 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Vénia írta:

Esgal írta: a King Arthur is jó ötlet...habár kissé drága lenne, nem?


Ez valóban nem mellékes kérdés, de ha anyagilag nem nagyon megterhelő, akkor támogatom

www.kingarthurs.hu/
Étlap is van. Fejenként 3-4 ezer Ft-ba kerül ott egy evés - ivás minimum.
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188514 Írta: Vénia
Vénia válaszolt a következő témában: MTT Szülinap

Esgal írta: a King Arthur is jó ötlet...habár kissé drága lenne, nem?


Ez valóban nem mellékes kérdés, de ha anyagilag nem nagyon megterhelő, akkor támogatom
[size=9:1gk21mfw]bár Szeged se lenne rossz, csak hát megint a piszkos anyagiak (persze ez attól függ, honnan nézzük)[/size]

Ery írta: Esetleg lehetne kombinálni. A lakoma előtt valamiféle programmal...


ez így elég jól hangzik szerintem

Silmeniel írta: Nem tud valaki esetleg középkori táncokat? Tudjátok, ami ilyen klassz kis filmekben a vacsora előtt szokott lenni, mikor sokan eccerre ugyanazt táncolják....


Lovagregény típusúra gondolsz, vagy vmi komolyabbra?

"Vajon bekerülünk-e valami regébe vagy
énekbe, fel fogják-e olvasni vaskos
könyvekből hosszú-hosszú évek múltán
is"
Téma zárolva.
Több
20 éve 1 hete #188488 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: MTT Szülinap
Szvsz vizsgák meg egyebek miatt tényleg célszerűbb volna egy csak egy estés...és a King Arthur is jó ötlet...habár kissé drága lenne, nem?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.355 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére