LEP 2004.

Több
20 éve 6 hónapja #173919 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Tényleg jó írás volt.Jól tette,hogy megemlékezett a szerző a tavalyi eseményről.

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #173619 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Minerva írta: Ezt olvastátok már? Sztem tök aranyos :D
www.ekultura.hu/mutat.php?cid=383
Bár kicsit mintha keverné a tavalyi meg a idei LEP-et... 8O


Tényleg jó :) , de nem keveri a kettőt, csak éppen megemlékezik a korábbiról is.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #173611 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ezt olvastátok már? Sztem tök aranyos :D
www.ekultura.hu/mutat.php?cid=383
Bár kicsit mintha keverné a tavalyi meg a idei LEP-et... 8O

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #173554 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Még a februári CINEMA is beszámolt a január 3.-i Tolkien napról!Igaz,írt zagyvaságokat is:a közönséget a magyar szinkron színészei:Bács Ferenc (Gandalf),Kovács Nóra (Galadriel),Selmeczi Roland (Aragorn) kárpótolták-ha jól emlékszem,ők nem jelentek meg...De voltak ott azért mások,és ismét mondom:jól siekrült!

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #173052 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
FIGYELEM NÉPEK! Akinek kell az Alcarlamio féle LEPES video (megjegyzem, hogy a hangminőség nagyon jó, az arcok nem látszanak mindig mert eléggé messziről vette, viszont van rajta egy próba (a fő NHE proba) s egy körbemászkálás magán a LEPen)
Az szoljon nekem és én átmásolom neki! Csak egy cserekazetátt kérek.
Továbbá nemsokára lesz nekem Lepes DVD-m (az öcsém haverja csinálnja) Amin a NHE lesz rajta meg képek azt hiszem. akinek ilyen kell az is szoljon majd kb két hét mulva!
Csók!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #172555 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.
És a Cinema (Filmbemutatók?) 2004-ben is!!!

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #172543 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: LEP 2004.
ehemm; csak pironkodva merem megjegyezni, hogy a "Topmodell" magazinban van a lepről egy 2 oldalas cikk; majd ellopom a munkahelyemről és eljuttatom az illetékes(?)-nek :)

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171353 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Üdv!

Mielőtt bezárna a topic: Elkezdtem feltenni a LEP Afterpartys képeket a képtáramba. Szép lassan felkerül majd mind, időt kérek hozzá. Meg persze majd meg is lesznek nevezve a képek lassacskán...

kep.tar.hu/leli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171282 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Semmi gond. Feltettem az idei LEP összefoglalóját is . :wink:

Ezenkívül peddig egy jó hírrel is szolgálhatok. Megindult a pályázati anyagok feltöltése a TolkienHU-ra. Érdemes figyelemmel kísérni ezt az oldalt , mert folyamatosan töltődik tartalommal. Az összes olyan novella fent van már, ami e-mailen érkezett hozzánk. Most éppen a verseken dolgozom. Cica ígérete szerint, hamarosan a képek is felkerülnek.

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171265 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Tényleg ne haragudjatok. :( *nagyonbánatosemotikon* Csak megzavart, mert úgy pont rátatlátam könnyen, és azt hittem, a mostani.
Figyelmetlen voltam. :(
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171262 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Húha. Most mindenkitől elnézést kérek, mert megtaláltam, amire gondoltam; www.tolkien.hu/view.php?m=5&c=1&a=731
de rájöttem, h ez a tavalyi. :) Most megkönnyebültem. :D
Ne hari rám, :( csak a cikket olvastam, magát a dátumot átfutottam. :(
Tényleg ne haragudjatok.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171261 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Volt a főoldalon egy ilyen cikk, h "Egy régen várt ünnepély", vagy ilyesmi. Ne haragudjatok, most h megnéztem, már én se találom, de emlékszem rá. Az írások v. a hírek között volt. Remélem nem hiszitek, h hiteltelenül állítok ilyesmit :? de én tényleg olvastam. Talán egy-két nappal ezelőtt, még a héten.
Most olyan hülyének érzem magam, :( de tényleg láttam. Biztos vagyok benne. Régi cikkeket nem mentenek el sehol az oldalon?? Mert már rákerestem a kereősvel, de nem találtam.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171254 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Dínchamion írta:

Neframíel írta: Üdv!
A következő kérdésemmel nem akarok senkit megsérteni, vagy vádolni, egyszerűen csak számomra /és még valalki számára/ nagyon fontos kédés, ami már napok óta nem hagy nyugodni.
Miért írtátok, h G. Árpi bá ott volt a díjkiosztón, amikor nem volt ott? Nem értem, h ezt mért nem lehet vállalni, elvégre maga a szervezés erről teljes mértkében nem tehetett. Akkor miért?


:hein: Hol írtuk?


Erre én is nagyon kíváncsi lennék. Én egyetlen egy LEP után íródott cikket sem láttam, amiben ez szerepelt volna, és tudomásommal tőlünk meg aztán pláne nem vetett papírra senki ilyet.

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171250 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Neframíel írta: Üdv!
A következő kérdésemmel nem akarok senkit megsérteni, vagy vádolni, egyszerűen csak számomra /és még valalki számára/ nagyon fontos kédés, ami már napok óta nem hagy nyugodni.
Miért írtátok, h G. Árpi bá ott volt a díjkiosztón, amikor nem volt ott? Nem értem, h ezt mért nem lehet vállalni, elvégre maga a szervezés erről teljes mértkében nem tehetett. Akkor miért?


:hein: Hol írtuk?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #171225 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Üdv!
A következő kérdésemmel nem akarok senkit megsérteni, vagy vádolni, egyszerűen csak számomra /és még valalki számára/ nagyon fontos kédés, ami már napok óta nem hagy nyugodni.
Miért írtátok, h G. Árpi bá ott volt a díjkiosztón, amikor nem volt ott? Nem értem, h ezt mért nem lehet vállalni, elvégre maga a szervezés erről teljes mértkében nem tehetett. Akkor miért?
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169471 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Swanheart írta: Pontosan ezt szerettem volna én is megjegyezni: az évtizedek során rengeteg illusztráció készült a könyv ihletésére, melyek aztán minden bizonnyal egymásra is hatottak -- mint tudjuk, a film képi világát is ezek az illusztrációk befolyásolták.

Tan mert John Howe es Alan Lee voltak a muveszeti vezetok ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169447 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ha kicsit megkésve is, de felkerült az Afterpartyról készült képeim második adagja :)
www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?& ... 7913053103
(Remélem, bejön, az ofoto kicsit hülye mostanában... Tessék többször próbálkozni, ha elsőre nem sikerül :) )

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #169442 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Sziasztok!

Összeszedtem egy látogatót a LEP-en, aki pont az iskolatársam volt, és együtt rittyentettünk egy cikket az iskolaújságba. (Egy látogatói, és egy szervezői beszámolóból áll.) (Ha elolvastátok, léci írjátok meg hogy tetszett. :) )

www.poli.hu/poli/iskelet/poligraf/index.htm

A legfrissebb Poligráfra kell rákattintatni, egy Adobe nevű program kell hozzá. És már fut is! Egyébként a cikk címe: Egy rég várt ünnepély

Megpróbálom bemásolni a szövegét ide a topicba, hogy ne legyen ilyen körülményes. De ehhez sajna idő kell, úgyhogy addig érjétek be a linkkel. :mrgreen:

Ja és található nálam két eredeti példány, szóval lehet licitálni!! :wink: :lol: :smokin:

*****by KÁJ*****
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169409 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Swanheart:

A pályaművek jelenleg szkennelés, fényképezés stb., azaz feldolgozás alatt állnak. Mivel mi is dolgozó/tanuló emberek vagyunk, lassan haladnak ezek a munkálatok.

Ezért hát a türelmedet kérjük.

Kiállítani hely- és anyagi keretek szűkössége miatt nem tudtuk mind a (kb.) 300 művet.

A javaslataidat köszönjük. Igyekszünk majd figyelembe venni a legközelebbi pályázaton. Addigis minden építő jellegű kritikát szívesen fogadunk. [size=9:y89q8yxr](Ugye, emberek?)[/size]

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169389 Írta: Awen (Swanheart)
Awen (Swanheart) válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ja, még mielőtt valaki félreértene: a javaslatom célja nem az, hogy a zsűri munkáját bíráljam. A zsűriben, mint intézményben csak az a hátrány (az én véleményem szerint), hogy lényegében az ő (vagy egy bizottság -- tehát néhány ember) véleménye alapján dől el, ki az, akinek a közönség elé kerül a munkája, és kié nem. Úgy gondolom, senki sem érezhetné hátrányban magát, ha minden egyes mű eljuthatna az érdeklődőkhöz. Mert már maga az, hogy a munkája megjelent egy kiállításon, a siker érzetét nyújtja, és valószínűleg mindeki örömmel venne részt a versenyen. Hiszen, ha nem is az ő munkáját találják a legjobbnak, de megoszthatta az emberekkel azt, amire vágyat érzett -- és nem dolgozott "hiába".
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169387 Írta: Awen (Swanheart)
Awen (Swanheart) válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Rabyn: Szerintem is nagyon sok gyönyörű kép van a beküldöttek között -- legalábbis a múlt évi termésben; nemegyszer megnézegettem már a galéria ezen oldalait. Sajnos az "újakat" még nem láthattam, ezért remélem is, hogy hamarosan hozzáférhetőek lesznek a 2003-as pályázati munkák is a honlapon. :)

Dín apó azon állításával teljes mértékben egyetértek, hogy a nevezés minden egyes pályázónak a saját lelkiismeretére van bízva. ... Ebből legfeljebb leszögezhetjük, hogy a grafikusoké egy ritka szerény fajta. :)

Az értékelés természtesen nem egyszerű, és a zsűri tagjai is csak szubjektív véleménnyel bíró emberek, saját ízléssel, preferenciákkal. Rabyn sorait olvasva az jutott eszembe, talán működhetne a pályázat szavazásos alapon is: mindenki leadhatná a voksát a neki legjobban tetsző mű(vek)re. (Persze itt is felmerül az esélye, még a jeligés nevezés esetén is, hogy valakire a barátai/hozzátartozói szavaznak, akik esetleg már ismerik a művet.) Ennek a megvalósításában csak az a nehéz, hogy akkor olyan helyszínt kellene találni egy több napos (hetes) kiállításra, ahol minden egyes alkotás bemutatható, és a látogatók ez alapján szavazhatnának. Viszont a kiállítás önmagában is vonzóerővel bírna szerintem, nem is csak a Tolkien-kedvelők számára. Persze ezt igazán az MTT "reklám-csopotja" tudja felmérni, mennyire lenne kifizetődő egy ilyen vállalkozás. A másik lehetőség az internetes szavazás, amikor egy külön erre szánt galériában, mondjuk 2 héten át lehetne szavazatokat leadni a pályaművekre. Tudtommal megoldható az olyan programozás, amely alapján egy IP címről csak egyetlen szavazat adható le, úgyhogy nem szavazhatna valaki a saját alkotására tucatszor.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169292 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Én is nagyon sok díjazott, és díjazatlan képeket láttam (azok egyike voltam akik ragasszgatták a paravánra a képeket) és igen voltak olyanok amikre azt mondtam, hogy BAKKER EZ MÉRT NEM NYERT HISZEN GYÖNYÖRŰ!!
De aztán rájöttem, hogy én csak egy laikus vagyok akit a színek, a formák befolyásolnak, és nem is értek az egészhez. De tényleg voltk olyan képek amik egyszerűen nem nyerhettek! Én szinte minden képet profinak láttam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169289 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Swanheart: Gandalf szintén azok közé a szereplők közé tartozik akiket Tolkien elég részletesen leírt, míg a hobbitok, az emberek és a tündék nem. Teszemazt Legolas hajszínéről sem ír semmit, itt tehát bőven van helye művészi szabadságnak.

Az iparművészetin valaki megtanulhatja, hogyan tud valamit szépen lerajzolni, de ez a díjazásnál csak egy kitétel, bár nem voltam benne a zsűriben, de láttam olyan képeket amik sokkal jobban voltak kivitelezve mint amik nyertek, mondhatni "élethűbbek" voltak, mégsem nyertek, mert nem volt bennük egyéniség...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169204 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Swanheart írta: Node. Én NEM azért fejeztem ki itt a fórumon vegyes érzelmeimet a pályázattal kapcsolatban, hogy a zsűri -- vagy akár az alkotók -- munkáját méltassam/kritizáljam. Mindössze azt szerettem volna megtudni, létezik-e rá mód, hogy egyenlőbb esélyekkel folyjon a játék. Mert való igaz, hogy egyfelől maga az alkotás öröme minden körülmények között az enyém marad. Másfelől, ha valaki ezt a módját választja az önkifejezésnek, akkor a cselekedetében benne van annak a vágya is, hogy minél több emberhez juttathassa el a művet. A LEP-en azonban, helyhiány miatt csak a rajzok töredéke kerülhet kiállításra -- felteszem, hogy értelemszerűen a legjobbak. A naptárba ugyancsak a professzionális grafikák kerülnek be. Ennyi erővel tehát a rajzaimat nyugodtan hagyhatom a fiókban pihenni -- esetleg feltölthetem egy személyes honlapra. De ezért felesleges indulnom a versenyen.


Szerintem ez baromira off, de ha már... :roll:

Nem tudom, mennyi kép került ki a LEP-en (valószínúleg nem az összes), nem tudom, miért és hogyan döntött úgy a zsűri, ahogy -- de nem is érdekel. Amennyire tudom, senkinek nem volt feladata, hogy végignyálazza a pályázók listáját, nem bújt-e el köztük profi... Ez mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva, csakúgy, mint pl. a nicknév a neten -- ergo elbújhatsz vagy vállalhatod magad, a te döntésed. De azt senki senkitől nem várhatja el, hogy ilyen miatt pluszmunkát végezzen. A pályázat szervezői megbíztak azokban, akik jelentkeztek, és senki nem várhatja tőlük, hogy ne tegyék ezt meg.

Röviden: nem megoldható, hogy minden pályázót ellenőrizzünk. Emiatt lehet szidni azt, aki szándékosan "játszotta ki" a rendszert (amennyiben tudatában volt a dolognak), de nem lehet szidni azt, akinek rengeteg munkája volt vele, akár pályázóként, akár zsűriként, akármi. Pont.

Ne haragudjatok, de ezzel az erővel semmilyen pályázatra ne jelentkezzetek, mert kevés olyan van, ahol a vázolt feltételek teljesülhetnek. A LEP-es rajzpályázat nem tartozik ezek közé. Ez van.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #169018 Írta: Awen (Swanheart)
Awen (Swanheart) válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Pontosan ezt szerettem volna én is megjegyezni: az évtizedek során rengeteg illusztráció készült a könyv ihletésére, melyek aztán minden bizonnyal egymásra is hatottak -- mint tudjuk, a film képi világát is ezek az illusztrációk befolyásolták. Úgy gondolom, Gandalfot szinte mindenki hosszú, fehér szakállal, mókás kalapjában képzeli el. (Ezzel szemben például a hobbitok, vagy ez emberek több teret hagynak a képzelőerőnek.) Nagyon nehéz megszabadulni ezektől a hatásoktól. Természetesnek tartom, hogy ha írok egy dalt, arra igenis rányomja bélyegét minden olyan dal, amit naponta hallgatok, sőt, benne lesz minden dallam, amit valaha, valahol hallottam életem során. Véleményem szerint, ha a művészi értéket kapcsolatba állítjuk az eredetiséggel, a személyes látásmóddal, akkor az lenne az elvárás, hogy a művön valami újat lássuk, ami az alkotó egyéniségét, saját gondolat- és érzésvilágát tükrözi. ... Mondok egy példát. Szerintem a Gyűrűlidércek hallatán az első dolog, ami beugrik az emberek többségének, az a köpenyébe burkolt lovas alak a lován, amint a szélbe szagol -- esetleg a hágó megáradt vizével küzdő csapat. Eredetiséget például abban látnék, ha nem ez a mindenkiben elevenen élő, első hallásra előhívott kép jelenne meg egy rajzon, hanem -- teszem azt -- egy fergetegsebesen vágtató, parázslószemű alak, akiről sugárzik az (elvakult) elszántság.

Node. Én NEM azért fejeztem ki itt a fórumon vegyes érzelmeimet a pályázattal kapcsolatban, hogy a zsűri -- vagy akár az alkotók -- munkáját méltassam/kritizáljam. Mindössze azt szerettem volna megtudni, létezik-e rá mód, hogy egyenlőbb esélyekkel folyjon a játék. Mert való igaz, hogy egyfelől maga az alkotás öröme minden körülmények között az enyém marad. Másfelől, ha valaki ezt a módját választja az önkifejezésnek, akkor a cselekedetében benne van annak a vágya is, hogy minél több emberhez juttathassa el a művet. A LEP-en azonban, helyhiány miatt csak a rajzok töredéke kerülhet kiállításra -- felteszem, hogy értelemszerűen a legjobbak. A naptárba ugyancsak a professzionális grafikák kerülnek be. Ennyi erővel tehát a rajzaimat nyugodtan hagyhatom a fiókban pihenni -- esetleg feltölthetem egy személyes honlapra. De ezért felesleges indulnom a versenyen.

Attól, hogy valami teljes mértékben törvényszerű, még lehet sz*r érzés. Az Olimpiai Játékokon is csak amatőr sportolók indulhatnak, de ha a MTT megrendezné évi rendes úszóversenyét, és a medence partján derülne ki, hogy a szomszédos pályákon Egerszegi Kriszta és Kovács Ági úszik, azért lenne némi alapom, hogy kellemetlenül érezzem magam?
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #168964 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Swanheart írta: Jogilag semmi kifogásom a rendszer ellen; elismerem, jobban nem megoldható az elkülönítés, ezt már többször is említettem, nem fogom ezután magam ismételni, mert unalmas.

De abban már nem sok eltérést látok, hogy valaki végzős hallgató, vagy végzett művész, amennyiben az Iparművészeti padjait (krétáját?) koptatja. Nem jogilag, hanem emberileg. Művészileg ... mifene.

Ami pedig az eredetiséget illeti ... jogos, hogy nem a színészek portréit benyújtók nyernek. Ellenben:
Naptár1: Gollam a barlangjában ... khm. És NEM a filmtől eltérően, egyedien ábrázolva a karaktert, hanem a már meglévő elképzeléshez nagyon is hasonlatosan.
Naptár2: Köpenyes nazgúl mered Hobbitfalva felé. Ezt a jelenetet sem láttam a filmben.

Ezek a grafikák gyönyörűek, kompozicíójuk szemnek öröme, technikai kivitelezésük mesteri -- de ugye, éppen ez a "tanult" oldala a dolognak -- az eredetiséget olyannyira nem vélem felfedezni bennük. Ha legalább egy egyedi karaktert látnék megjelenni Gollamként, vagy egy meghökkentően új elképzelést a Gyűrűlidérc kinézetéről?!

Persze nem az alkotók kritizálására fogtam bele ebbe a témába. De, hamár a zsűri értékelési szempontjait említetted, én ezeket nem látom megvalósulni.


Naptar, Gollam: abszolut nem hasonlit a filmes kollegajara...
Naptar, Nazgul: ha jol emlekszem, o egy tavalyi nyertes palyamu. Nem volt a filmben ilyen kep...

Masfelol, a naptarban nincs tul sok dijazott mu, bevalogatasuknal a fo szempont az volt, hogy szines es mutatos legyen. A kalendarium kepei a muveszeti palyazat zsurijetol TELJESEN fuggetlenul kerultek a naptarba.

Gollam es a nazgúlok nem jo pelda, hisz Tolkien meglehetosen pontosan korbeirta oket, keves szabadsagot hagyva ezaltal az alkotoknak...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #168960 Írta: Awen (Swanheart)
Awen (Swanheart) válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Jogilag semmi kifogásom a rendszer ellen; elismerem, jobban nem megoldható az elkülönítés, ezt már többször is említettem, nem fogom ezután magam ismételni, mert unalmas.

De abban már nem sok eltérést látok, hogy valaki végzős hallgató, vagy végzett művész, amennyiben az Iparművészeti padjait (krétáját?) koptatja. Nem jogilag, hanem emberileg. Művészileg ... mifene.

Ami pedig az eredetiséget illeti ... jogos, hogy nem a színészek portréit benyújtók nyernek. Ellenben:
Naptár1: Gollam a barlangjában ... khm. És NEM a filmtől eltérően, egyedien ábrázolva a karaktert, hanem a már meglévő elképzeléshez nagyon is hasonlatosan.
Naptár2: Köpenyes nazgúl mered Hobbitfalva felé. Ezt a jelenetet sem láttam a filmben.

Ezek a grafikák gyönyörűek, kompozicíójuk szemnek öröme, technikai kivitelezésük mesteri -- de ugye, éppen ez a "tanult" oldala a dolognak -- az eredetiséget olyannyira nem vélem felfedezni bennük. Ha legalább egy egyedi karaktert látnék megjelenni Gollamként, vagy egy meghökkentően új elképzelést a Gyűrűlidérc kinézetéről?!

Persze nem az alkotók kritizálására fogtam bele ebbe a témába. De, hamár a zsűri értékelési szempontjait említetted, én ezeket nem látom megvalósulni.
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #168958 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Swanheart írta: Csak kíváncsiságból rákerestem a számomra első ránézésre "profigyanús" nevekre, azok közül, akik a 2002-es pályázaton díjat nyertek, és a naptárban is szerelnek művükkel. Rögtön az első két névre kaptam találatot ... Egyiküknek még e hónap elején is megtekinthetp kiállítása volt, lévén a Fiatal Iparművészek Stúdiójának tagja. Másikuk a Magyar Iparművészeti Egyetem hallgatójaként több más pályázatot is megnyert, valamint egy cég számára készít ex-libris grafikákat.


Tehat nem vegeztek (kepzo)muveszeti felsookatatasi intezmenyben, ergo nem profik, hivatalos ertelemben. Nem kerhetunk minden palyamu melle oneletrajzot...
Mellesleg a tavalyi felnott gyoztes iden zsuritag volt, velem egyetemben, tehat egy potencialis "profit" maris ki lehet huzni...
Megjegyeznem azonban, hogy nem feltetlenul a technikai megvalositas alapjan biraltuk el a muveket, sokkal fontosabb volt az eredetiseg, az alkotas "varazsa". Rengetege, szebbnel szebb kep hullott ki az eselyesek kozul, mert semmi eredeti nem volt bennuk, mar letezo kepek reprodukcioi voltak, vagy a filmbeli szereplok portrei pl.
Szoval szvsz az eselyegyenloseg turheto szinten megvalosult.

Ez az en velemenyem, nem a szervezoke ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #168957 Írta: Awen (Swanheart)
Awen (Swanheart) válaszolt a következő témában: LEP 2004.
... Gondolkodtam, hogy leírjam-e ezeket a sorokat, mert nem akarok háborút szítani a társaság soraiban. Viszont a tisztességes játszma megköveteli, hogy szóljak, ha kétségeim merülnek fel. Elöljáróban még annyit, hogy tudom, az internet nem 100 százalékosan megbízható információ forrás, és a névazonosság miatt is adódhatnak félreértések.

Csak kíváncsiságból rákerestem a számomra első ránézésre "profigyanús" nevekre, azok közül, akik a 2002-es pályázaton díjat nyertek, és a naptárban is szerelnek művükkel. Rögtön az első két névre kaptam találatot ... Egyiküknek még e hónap elején is megtekinthetp kiállítása volt, lévén a Fiatal Iparművészek Stúdiójának tagja. Másikuk a Magyar Iparművészeti Egyetem hallgatójaként több más pályázatot is megnyert, valamint egy cég számára készít ex-libris grafikákat.

Ne értsetek félre, teljesen rendben lévőnek tartom, hogy valaki az interneten publikálja a műveit, részt vegyen kiállításokon, sőt -- bár ez már nem szigorúan vett "amatőrizmus" -- akár pénzért készítsen grafukákat. Velem is előfordult már hasonló, annak ellenére, hogy soha sehol nem vettem részt képzésben (az általános iskolai rajzórákat leszámítva).

Ellenben nem és nem tartom fair-nek, hogy az Iparművészetin diplomázó művészekkel méressen össze a tudásunk. Írtam már, és elismerem bármikor, hogy nehéz lenne tökéletes kategóriákat felállítani. Nem is reménykedem benne, hogy ez megvalósulhat -- inkább csak a lelkem megnyugtatása végett "lázadozom" egy kicsit ... :cry: :?
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #168955 Írta: Awen (Swanheart)
Awen (Swanheart) válaszolt a következő témában: LEP 2004.
A pályázat szövegében szerepel, hogy csak amatőrök pályázhatnak, profik nem. Pontosan az általad említett okok miatt.[/quote]

... Hmm, hát igen. Viszont aki a Képzőművészetin harmadéves, az elvileg minden jogi következmény nélkül vallhatja magát amatőrnek, hiszen nem ebből él ... :? Persze, ezt a kérdést úgysem a Tolkien Társaság fogja megoldani, csakhát sokakat elriaszthat, hogy a bemutatott művek alapján semmi esélyük. Sajnos a LEP-en sem adott a lehetőség, hogy az összes rajzot kiállítsátok (hehe, ezt hívják eufémizmusnak), így aztán méginkább várom, hogy legalább a galériában helyet kapjon az összes pályázó műve.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.931 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére