LEP 2004.

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #164631 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: LEP 2004.
A MN cikke kapcsán nehogy bárki magára vegye ezt a sértő,megkeseredett,gúnyolódó véleményt! Ti Rendezők és mindenki szívvel-lélekkel dolgoztatok, és nagyon sok ember (én is) véleménye szerint fantasztikus munkát végeztetek!! Sajnos a mai újságírás egy része tényleg erről szól,de mit lehet tenni,amíg van rá kereslet,addig lesznek ilyen cikkek is.Azért van két fülünk,hogy ami az egyiken bement a másikon kijöhessen.
És nem uszítani akarok,de ha valaki komolyan sértve érzi magát és van jogász ismerőse, aki segíthet,ajánlom figyelmébe a Ptk.78.,79.§ alapján a jóhírnévhez való jogot, és esetleg a sajtóhelyreigazítást.Egy kedves hangvételű levélre valószínűleg úgysem válaszolnának,vagy ha igen,akkor válaszadás elnevezés alatt még több sértő,gúnyos megjegyzést tennének csak,láttam már ilyet.Szerintem a politikát meg tényleg nem kellene belekeverni,akármilyen beállítottságú az újság,ha ez volt a háttérben.(Mármint,hogy az újságnak nem a politikát kellene néznie ebben az esetben.)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164627 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: LEP 2004.
MN: nem vártam valami túl sokat ettől az újságtól, de be kell vallanom, én is meglepődtem (és felháborodtam) ezen a cikken...

A válaszírás bennem is felmerült, de szerintem ennek az újságnak az olvasóközönsége nem az a fajta akire egy helyreigazítással v. felháborodott levéllel hatni tudnánk (vagy érdemes lenne hatni).
Annak az esélye, hogy megjelentetik, pedig tényleg eléggé hangyányi. :evil:

Barazkibil írta: Ha bárki - akár magánszemély, akár az MTT mint testület - bármiféle írásos választ, panaszt, korrekciót, levelet, etc. szándékozik írni, zeretném javasolni, hogy a rendezvény/az MTT/a film/Tolkien/etc. védelme helyett a cikk hibáira helyezze a hangsúlyt.


Pontosan, és éppen ezért nehéz megfogni a MN-cikket: az előző index-es szájtépésben voltak tárgyi hibák, tévedések és fals információk, amikre rá lehetett mutatni, és tényadatokkal cáfolni őket (ahogy Ankalimon nagyon ügyesen meg is tette), a MN cikkben viszont egyedül a rosszindulat dominál, és ezt nem tudjuk aláaknázni. Sajnos. :evil:

Azért ha valakinek van egy frappáns kritikája/panaszlevele/helyreigazítási kérelme, az küldje el nekem, lehet hogy tudunk vmit csinálni. :)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164621 Írta: Jocii
Jocii válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ami a MN cikket illeti. Én ezen a kedves hangvitelü cikkeken nem lepödtem meg.Sajna volt szerencsém pár MN emberkéhez , és aszem bátran állithatom elsö céljuk a figyelemfelkeltés , a botrányhajkurászás.
talán azt is ki merem jelenteni , hogy egy kicsit a kedves hangvitelü cikk megirásában Göncz Árpád neve is közrejátszott , hisz nem titok , hogy egy mai kormánypárt tagja , és a MN nem épp csipi, ha bármiféle KOrmányzati szinten kötödés van. Valamint az is kiderül számomra hogy a drága Cikkiro a LEP-töl talán ugyanazt várta el , mint esetleg egy több tiz- vagy százmillios költségvetésü rendezvénytöl.Én csak azt mondom , ha ök jobbat tudnak csinálni , ako ne ocsároljon , hanem csinálja meg , de ugyaniylen körülmények közt mint MI. DE aszem a felénél közölné , hogy kösz nekem ennyi elég volt !

Laurelen írta: tudom, ez még a jövő zenéje vagy lep-je vagy egyéb-nagyszabású-tolkienes-rendezvénye, vagy mije...de szóval, még decemberen egy színház alkalmával elvetődtünk a millenáris parkba, ami egyszerűen tökéletes rendezvény-helyszín, sok jó hellyel és sok-sok jó nagy színpaddal! :D


szerintem is jo helyszin , de az ára bizti huzos .DE egy probat szerintem megér érdeklödni , hogy mennyi is az annyi :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164613 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Sajnos ahogy látjátok a mostani újságok a hangulatfokozásra, botránykeltésre alkalmasok, és nem vagyunk abban a helyzetben, hogy MI határozhassuk meg, mi jelenhet meg a sajtóban és mi nem...

Ahogy emlegetni szoktam az újságírók egy külön állatfajta... néha ledöbbenek, hogy egy-egy sajtótájékoztatón hogy viselkednek... (természetesen tisztelet a kivételnek), miket szólnak be a sajtóajándéknál... és mennyire az megy, hogy ki kinek a haverja...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164595 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Brisa írta: Amúgy érdekes, hogy a 3 cikk közül, a harmadik, amelyik Tolkien életművéről szólt, mennyire korrekt és alapos munka (bár annak is vannak hibái - látszik, hogy a Lassit nem olvassa :D ), mennyire szemben áll az előző két cikk felszínességével és elfogultságával.

De legalább a Carpenter-féle életrajzba belenézett, már az is valami... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164591 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Brisa írta: Amúgy érdekes, hogy a 3 cikk közül, a harmadik, amelyik Tolkien életművéről szólt, mennyire korrekt és alapos munka (bár annak is vannak hibái - látszik, hogy a Lassit nem olvassa :D ), mennyire szemben áll az előző két cikk felszínességével és elfogultságával.

Én is épp ezt akartam mondani :) Na, azt a cikket érdemes elolvasnia mindenkinek! (főleg levezetésképp jó az előtte lévő 2 oldal után :) ) Lássuk be, azért van ott valaki (megérdemli, hogy a neve itt álljon: Glózik Gábor), aki tudja is, hogy mit csinált Tolkien ;)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164590 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Az újságot mi is megvettük (egyébként nem szoktuk de most mindent amiről tudom, hogy MI vagyunk benne megveszek).
Előszőr csak néztem, hogy MIVAN??? Aztán eszembe jutott, hogy jah valószínűleg aki írta a cuccot az bejött körbement oszt kiment.. és halvány lila gőze se volt róla, hogy miről ír.. Nem húztam fel magamat rajta csak sajnáltam azt a (300?) forintot amit kidobtam az újságért (abol a pénzből már egy reggelit tudok megvenni, vagy egy üveg tintát)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164589 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Szerintem sem érdemes még olyan tárgyilagos levél megírásával sem fáradozni, mert az az újság tuti nem fog bocsánatot kérni sem tőlünk, sem Tolkien-tól, és helyreigazító cikket sem fog megjelentetni.

Amúgy érdekes, hogy a 3 cikk közül, a harmadik, amelyik Tolkien életművéről szólt, mennyire korrekt és alapos munka (bár annak is vannak hibái - látszik, hogy a Lassit nem olvassa :D ), mennyire szemben áll az előző két cikk felszínességével és elfogultságával.

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164584 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Szerintem semmi ertelme ezen a kritikan barkinek is felhuznia magat, azzal ugyis csak a szerzo alantasabb celjait eri el.
Az egeszbol csak az jon le, hogy sem a rendezveny, sem a film de mega konyv sem erdekli, nem szereti. Mivel lehetosege volt ra, mindezt formaba is ontotte egy ujsag lapjain.
Amugy eleg gyer kritika, raadasul joforman nem is erinti a temat. Kar foglalkozni vele.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164581 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Nos olvastam az alább említett ún. cikket... a mancs-ról megvan a magam véleménye: durva, mocskos, gyakran nyomdafestéket nem tűrő nyelvezete, provokatív, pimasz stílusa kritikán aluli...
Ordít az egészről, hogy a fickó épp csak benézett a rendezvényre, hogy aztán fikázhasson egy jót. Én ugyan nem voltam szervező, de örömmel segítettem, amennyi tőlem tellett, így meglehetősen zokon vettem azt a gyalázatos szöveget, amit ez a jóember ideírt...
Van azonban más, ami mélységesen elszomorít...
Tegnap a chaten épp e cikk miatt lángolt fel a vita. Ebben én is ludas voltam, ha valakit megbántottam netán ott, elnézést érte. Keményebb megjegyzéseim csakis ennek a cikknek szóltak. Ami számomra megdöbbentő és elszomorító, hogy vannak olyan emberek, akik kedvenc lapjuk védelme érdekében képesek sutba dobni az MTT-t, azt a fantasztikus rendezvényt, amit megrendeztek. Különösen elkeserítő, hogy (ex)MTT-s is dícséri boldogan ezt a lapot... ha ez a véleménye, ám tegye, szíve joga hozzá: ami azonban nagyon felháborító az az, hogy mindezt az MTT - Tolkien.hu chatjén teszi... ez nekem nagyon erős! Azt hittem ide csak olyanok járnak, akiknek szívügye az MTT, a LEP, Tolkien... úgy látszik tévedtem, sajnos. Kár volt az egészért!!!
Alcar

PS: bocs, ha némileg OFF vagyok, úgy érzem itt helyénvalóbb ez a hozzászólás, mint a beszélgetősben.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164572 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Nem akarok a véleményemml a Magyar Narancs szintjére süllyedni, de erről az újságról köztudott, hogy szemét. Cinikus, pimasz újságírói vannak, akik tipikusan azt a missziót próbálják betöletni, amit az Index írói... A magam részéről először növekvő idegességel olvastam végig a cikket, és miután végeztem, röhögtem egy jót. Ennyi rosszindulaton és korlátoltságon már csak nevetni lehet.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164525 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Olvastam a kérdéses cikkeket. Ha valaki kivácsi a véleményemre, az a következő:

Ha bárki - akár magánszemély, akár az MTT mint testület - bármiféle írásos választ, panaszt, korrekciót, levelet, etc. szándékozik írni, zeretném javasolni, hogy a rendezvény/az MTT/a film/Tolkien/etc. védelme helyett a cikk hibáira helyezze a hangsúlyt. Az előbbi stratégia azt az érzést keltené az olvasóban, hogy az elfogult fanboy-ok meg akarják védeni az (esetleg jogosan lehúzott) kis kedvenceiket. A második megoldás sokkal alkalmasabb annak a véleménynek a kifejezésére, hogy a maga megjelent cikk az, súlyos fogyatékosságokkal bír, és mi csak az elfogulatlan, tényszerűen pontos újságírás hiányát akarjuk számonkérni. Lehet, hogy mi most fel vagyunk háborodva, de felháborodásból csak olyan levél születhet, amilyen a cikk is volt.


PS: Természetesen ezt nem azért vetettem ide, hogy bárkit is "kioktassak", egyszerűen csak ez a véleményem a dologról.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164519 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Akit érdekel....felraktam IDE

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164500 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: LEP 2004.

_Neo írta: valahol elektronikus formaban fellelheto e cikk?


Kicsi kezedbe tudom nyomni az újságot :)
Begépelni nem gépelném azt a 8 oldalt...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164498 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Cicafül írta: Kedves Mindenki, legfőképp T. Vezetőség!

Nem tudom, ki olvasta a Magyar Narancsban megjelent cikket, így nem tudom, hogy történtek-e valamilyen ez irányú lépések. De véleményem szerint mindenképpen kellene valamit lépni, mert mind a cikk mondanivalója, mind a stílusa vérlázító mindenre nézve (a Magyar Tolkien Társaságra, a filmre és magára a Professzorra is!)!! :x :evil: :evil:
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen szemetet, hogy adhatnak ki?!

Bocsánat, ha off volt esetleg vagy már nem aktuális? De egyszerűen kibuktam, és cseppet fölment bennem a pumpa....


valahol elektronikus formaban fellelheto e cikk?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164496 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Kedves Mindenki, legfőképp T. Vezetőség!

Nem tudom, ki olvasta a Magyar Narancsban megjelent cikket, így nem tudom, hogy történtek-e valamilyen ez irányú lépések. De véleményem szerint mindenképpen kellene valamit lépni, mert mind a cikk mondanivalója, mind a stílusa vérlázító mindenre nézve (a Magyar Tolkien Társaságra, a filmre és magára a Professzorra is!)!! :x :evil: :evil:
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen szemetet, hogy adhatnak ki?!

Bocsánat, ha off volt esetleg vagy már nem aktuális? De egyszerűen kibuktam, és cseppet fölment bennem a pumpa....

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164480 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Nem tudom hogyan lehet törölni a hozzászólást, ugyhogy helyette offolok..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164320 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.
_Neo, Svin nem olvassa a topikot, úgyhogy ha tőle szeretnél bármit is kérni, mailt kell írnod neki.

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164285 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Aiya melda meldonyar!

a hippy.csoma.elte.hu/neo/tolkien/ ... cial_picz/ cimre pakoltam ki a hivatalos fotosunk altal keszitett kepeket, mintegy 230 MB-ot.
Keretik leszedni es a Tolkien.hu-ra kipakolni, ugyanis a vegtelensegig nem tudom a weben tartani ß)

Visszajelzest kerek, ha leszedtetek!

koszi

PS: ha felkerulnek a Tolkien.hu-ra, ki kene irni, hogy a fotokat Fábián Borbála keszitette.

hantale

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164243 Írta: Adrianne
Adrianne válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Sziasztok

Megkérnék mindenkit, hogy a biztonságiakról ne beszéljünk a topic-ba, mert az senkinek nem jó. :x

De volt egy egyetemi forgató csoport akik felvették az első előadást, és ahölgynek azt mondtam, hogy jövök eggyel, ha segit. Segitett, :lol: de sajnos nem tudom teljesiteni az igéretemet, :oops: aki tud róla vagyis roluk valamit irjon a privátba...Fontos! 8O

Köszönöm:)
Ada
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164210 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: LEP 2004.
tudom, ez még a jövő zenéje vagy lep-je vagy egyéb-nagyszabású-tolkienes-rendezvénye, vagy mije...de szóval, még decemberen egy színház alkalmával elvetődtünk a millenáris parkba, ami egyszerűen tökéletes rendezvény-helyszín, sok jó hellyel és sok-sok jó nagy színpaddal! :D

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163794 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: LEP 2004.

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163788 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Hi mindenkinek!

háát csak azt szeretném kérdezni lehet e egy másolatot kapni abbol a fergeteges GiXerből :itscool: :?

nemtom ki az illetekes, de ha elaruljatok, akkor ot fogom majd zaklatni
8O

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163772 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Dae-elena/sissee írta: KÉÉÉPEK! :D

kep.tar.hu/arnyekmacs/index.phtml?aid=27620143


Ezt itten kikérem magamnak. Hát utasítottam én bárkit is bármire? Hallottatok e tőlem parancsnak hangzó mondatokat? Üvöltöttem-e le bárkinek is a fejét, amiért nem volt a helyén? [size=9:3j524fdj](Bocsi Luthn!)[/size]
Ártatlan vagyoooook!!!!!!!! :cooljump: :bounce:

:evil3: :mrgreen: :biggrin2: :smokin:

[size=9:3j524fdj]Ugye azért senki nem haragszik rám...[/size]


Ada, nemhogy imádjuk a biztonsági őreidet, de én a magam részéről, hős, megmentő lovagokként ünneplem őket azóta is!
Lécci, szervezd be mind a hetukat az MTT-be, mert sokszor tudnánk a hasznukat venni. :mrgreen:

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163761 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Melyik újságban írták ezt a cikket? (amugy megjelent a Magyar Narancs oszt benne vagynk)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163754 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Adrianne írta: "Izi rájder by biztonsági őr"

Ada, ezt nem piszkálásnak mondtuk... ne értsd félre,imádjuk a biztonsági őröket ;)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163742 Írta: Adrianne
Adrianne válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Na üdv,

Két gondom volna, az egyik hogy én felelősséget vállaltam a biztonságiakért, és mivel régóta ismerem őket, nem kivánok senkinek sem magyarázkodni, de az biztos hogy ez a beszólás nem teljesen helyén való "Izi rájder by biztonsági őr" Szóval le kéne szállni róluk.

Erről csakis privátba értekezzetek velem, amennyibe gondotok vagy véleményetek van/volt a biztonságiakkal kapcsolatban. Szívesen válaszolok minden kérdésre :roll:

Adrienn als: Ada
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163700 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163638 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163594 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Alyr Arkhon írta: RHCP rulz by sejtemki


Nem én voltam :) , de egyetértek (nagyon király a Greatest Hits DVD!!!)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.379 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére