LEP 2004.

Több
20 éve 8 hónapja #165403 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Sötét Úr írta: Még egy mondat erejéig a MN-re, meg hogy mi bajunk lehet belőlük:
'Ne verekedj disznóval - mindketten sárosak lesztek, de ő még élvezi is!"


Kedvenc Balassi-idézetemmel: 'Ha az szarral harcolsz, ha megbirod is, ha megbir is, szaros lészesz.'

Szerintem semmi félnivalónk nincsen.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165369 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Lamorak: jó az ötlet, a
SZapuljunk
Nagyon,
Occsó pénzér'
Belefér! előadóteremre :o ))))

Némileg <off>, viszont algihanem érdekelhet pár embert...
A LEP-en látott mallornlevél-brossokból még van néhány. Úgy gondoltuk a cégnél, hogy még egy ideig fenntartjuk ezeket az MTT tagjai számára. Az ára változatlan, 6eFt (szemben a bolti 8,5-9,9 köztivel), aminek egy (szerintem igencsak tisztességes) része az MTT-hez visszaforog támogatásként. Akinek szüksége van rá, az a Profil-ban is megadott emailcímemre jelezze, és egyeztetjük a hogyant meg a mikéntet. [size=9:2nrc5zmc]Akinek nincs szüksége rá, némi felárért lemondhat róla! ;o)[/size] (Mivel rengeteg junk mailt kapok, a Tárgy mezőbe írjátok bele, hogy miért külditek a levelet! Különben előfordulhat, hogy le se töltöm, csak törlöm... És ne a Privát üzenetbe írjatok, azt jó, ha havonta nézem... Köszi!)


Még egy érdekesség: a bross kialakítása olyan, hogy medálként is hordható.

Még egy mondat erejéig a MN-re, meg hogy mi bajunk lehet belőlük:
'Ne verekedj disznóval - mindketten sárosak lesztek, de ő még élvezi is!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165349 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Gyémánt, azért mert nagyon kevesen pályáztak azokban a kategóriákban. (A két kategóriában együttesen - ha jól tudom - mindössze hárman, de pontos infót Melian és Virág /Szanten/ tud csak mondani.)

Brisa
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165347 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Gyerekek, én arra lennék kiváncsi, hogy mozgófilmes kategóriában miért csak egy díjazott lett, ha több kategória is volt? Én pl. animációra pályáztam és semmi :( (((( Pedig mindenki dícsérte a munkámat.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165287 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ugyan magyarázzátok már el nekem, miféle világ ez ahol tartanunk kell egy újságtól mert esetleg rossz hírünket kelti? Nekem tiszta a lekiismeretem és gondolom a többi MTT-s is így van ezzel. Az aggasztana, ha az MTT tagjai nyilatkoznának vagy viselkednének úgy, hogy az ártana a Társaságnak. Ha a Társaságnak szüksége lesz valaha, valamilyen ügyben, hivatalos állásfoglalásra, neadjisten kiigazítás kérésére, akkor az is lesz. De nem hinném, hogy minden gumicsontra ugranunk kellene.

A moderálás pedig sztem továbbrais a topik gazda dolga.

"Kane o Keizai Suru"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165282 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Magyar Tolkien Társaság 2004. január 3.-ai pályázatok nyertesei:

Képzőművészet

8-13 éves korosztály

I. Tóth Ágnes
II. Nemeskéri Dorina
III. Kotiers Rebeka

14-17 éves korosztály

I. Sasvári Balázs
II. Madaras Andrea
III. Bakos Barbara

18 éves korosztály

I. Tarcsai János
II. Malárik Kálmán
III. Sirály Dóra

Egyéb kategória:

Fodor István

Száítógépes grafika:

Eötvös Gábor

Különdíj:

Csimár Bernadett

Iparművészet:

I. Abonyi Alma
II. Orbán Dóra
III. Kovács József

Irodalmi:

8-13 éves korosztály

vers

Díjazott Székelyhidi Eszter

próza

Díjazott Selmeczi Szonja
Különdíj Török Soma
Sztermen András


14-17 éves korosztály

vers

I. Ábrahám Zsófia
II. Győr Veronika
III. Karácsony Fanni

próza

I. Demény Anita
II. Halmai Ildikó
III. Galla Ádám

Különdíj Binszki Gergő

18 éves korosztály

vers

I. Deák Barna
II. Kiss Judit Ágnes
III. Moldvai Viktor

próza

I. Szolnoki Zoltán István
II. Merényi Krisztina
Mercz Éva
III. Szecsődi Tamás
Molnár Karina

Mozgófilmes:

Díjazott Tiszavölgyi Péter

GRATULÁLUNK!

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165261 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Lamorak írta:

Adrianne írta: és hogy nem kéne a továbbiakban nevesiteni az újságot mert bajunk
lehet belőle... :!: :!:


Nem tudom elképzelni, miért lehetne bajunk belőle--itt mindenki magánemberként beszél, és hangsúlyozottan mindenkinek a saját véleményéről van szó (ha tetszik, azért beperelhetnek). Bár az említett lap nem éppen olyan irányú, amelynek szerzői fórumokra járnak, hogy utána feljelenthessenek.

De gondolkodom azon, hogy eljövendő rendezvényeinken mindig legyen majd egy terem, ahol lepukkantnak kinéző viszont rohadt drága ruhákban hátradőlő, pózoló, lehetőleg unott arcú és borostás fiatalok gúnyosan és folyamatos ironizáló retorikával beszélnek Tolkienről, h ennek a közösségnek is adjunk valamit :)


Esetleg annyi bajunk lehet belőle hogy az adott lapban lejárató-kampányt indítanak az MTT ellen, de (bár a cikket nem olvastam még) nem hiszem hogy nagy vizet zavarna a dolog, másrészt pedig szerintem nemigen járnak errefelé.
Lamorak: előadásötletedet támogatom! :D
Ajánlom hogy jövőre tartson vki előadást : "Hö! Tolkien a Király!" címmel...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165199 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Adrianne írta: és hogy nem kéne a továbbiakban nevesiteni az újságot mert bajunk
lehet belőle... :!: :!:


Nem tudom elképzelni, miért lehetne bajunk belőle--itt mindenki magánemberként beszél, és hangsúlyozottan mindenkinek a saját véleményéről van szó (ha tetszik, azért beperelhetnek). Bár az említett lap nem éppen olyan irányú, amelynek szerzői fórumokra járnak, hogy utána feljelenthessenek.

De gondolkodom azon, hogy eljövendő rendezvényeinken mindig legyen majd egy terem, ahol lepukkantnak kinéző viszont rohadt drága ruhákban hátradőlő, pózoló, lehetőleg unott arcú és borostás fiatalok gúnyosan és folyamatos ironizáló retorikával beszélnek Tolkienről, h ennek a közösségnek is adjunk valamit :)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165176 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Áfonya írta:

Adrianne írta: Üdvözletem nektek!

Megkérek mindenkit nagyon szépen hogy ugorjon le a MN-os dolgot,
és hogy nem kéne a továbbiakban nevesiteni az újságot mert bajunk
lehet belőle... :!: :!:

Többször nem akarom hogy ebben a topic-ba erről szó legyen!!!!!

Egyetértek Lamorak-kal hagyjuk ezt a dolgot...

A bulin meg minden cikket meg lehet tekinteni,
mert holnap készen van a sajtófigyelés is :wink:

TÉMA LEZÁRVA AZ MN-nel kapcsolatban :)

Köszönettel:
Czakó Ada
médiafelelős


OFF:

Már elnézést, de a fórum azt a célt szolgálja, hogy az emberek kifejtsék a véleményüket különböző témákban. Csak természetes, hogy erről a cikkről (annak ellenére, hogy én is egyetértek azzal, hogy nem érdemes vesztegetni rá az időt) is van mindenkinek véleménye, és azt pedig joga van itt megfogalmazni, bárki akaratától függetlenül.

A topicban folyó beszélgetést pedig legyen olyan kedves, korlátozza a *topicgazda*, ha ő úgy látja jónak.

/OFF.


OFF.

Csatlakozom. Tudom, h nem érdemes szót vesztegetni rá, és különben sem ez alapján lesz igazán bárkinek véleménye az MTT-ről (remélem :roll: ), de ez tényleg egy fórum, ha vkinek puffogni támad kedve, hadd puffogjon... :) Bár nem ebben a topicban kellene, sőt szvsz ezt lassan le is lehet zárni.

Akinek meg véleménye van (és kulturáltan elő tudja adni), az mondja el, legyen szó akár a LEP szervezőiről, a crew.ról, a sajtóvisszhangról vagy bármiről.

ON.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165136 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Ada: Hogy lehetne bajunk belQle? ez nem az MTT hivatalos véleménye a cikkröl, hanem egy csapat magánemberé. ha már egy kritikáról sem lehet beszélgetni a fórumon, mi lesz itt késöbb??

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165112 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Adrianne írta: Üdvözletem nektek!

Megkérek mindenkit nagyon szépen hogy ugorjon le a MN-os dolgot,
és hogy nem kéne a továbbiakban nevesiteni az újságot mert bajunk
lehet belőle... :!: :!:

Többször nem akarom hogy ebben a topic-ba erről szó legyen!!!!!

Egyetértek Lamorak-kal hagyjuk ezt a dolgot...

A bulin meg minden cikket meg lehet tekinteni,
mert holnap készen van a sajtófigyelés is :wink:

TÉMA LEZÁRVA AZ MN-nel kapcsolatban :)

Köszönettel:
Czakó Ada
médiafelelős


OFF:

Már elnézést, de a fórum azt a célt szolgálja, hogy az emberek kifejtsék a véleményüket különböző témákban. Csak természetes, hogy erről a cikkről (annak ellenére, hogy én is egyetértek azzal, hogy nem érdemes vesztegetni rá az időt) is van mindenkinek véleménye, és azt pedig joga van itt megfogalmazni, bárki akaratától függetlenül.

A topicban folyó beszélgetést pedig legyen olyan kedves, korlátozza a *topicgazda*, ha ő úgy látja jónak.

/OFF.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165041 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Adrianne írta: TÉMA LEZÁRVA AZ MN-nel kapcsolatban :)

Köszönettel:
Czakó Ada
médiafelelős

Oké, bocsesz!!! :oops: :oops:
Értettem!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165040 Írta: Adrianne
Adrianne válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Üdvözletem nektek!

Megkérek mindenkit nagyon szépen hogy ugorjon le a MN-os dolgot,
és hogy nem kéne a továbbiakban nevesiteni az újságot mert bajunk
lehet belőle... :!: :!:

Többször nem akarom hogy ebben a topic-ba erről szó legyen!!!!!

Egyetértek Lamorak-kal hagyjuk ezt a dolgot...

A bulin meg minden cikket meg lehet tekinteni,
mert holnap készen van a sajtófigyelés is :wink:

TÉMA LEZÁRVA AZ MN-nel kapcsolatban :)

Köszönettel:
Czakó Ada
médiafelelős
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164959 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Cicafül írta: Akit érdekel....felraktam IDE

A "selypegős" szót elipszilonnal írják, bunkó népség!!!! :evil:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164942 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Ryana írta: (Nem tud vki olyan tárhelyet, ahova videókat lehet pakolni?)

Ide sztem nyugodtan pakolhatc...(regelj, és úgy rakd fel, de azért ne túl nagy videókat, olvasd el, h mekkorákat lehet, mert nem emléxem pontosan...)
igaz le fogják törölni, de remélhetőleg egy pár hetet fent marad...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164932 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Már a LEP szervezésének kezdetekor jeleztük, hogy noha továbbra is tartjuk magunkat ahhoz az alapelvhez, hogy az MTT-ben végzett munkáért tiszteletdíjat senkinek sem fizetünk, a szervezés során felmerült tételes költségeket azonban igyekszünk téríteni.

Nos, ugyan nem állunk túl jól anyagilag (az utolsó napokban becsúszott néhány gikszer illetve néhány nem várt plusz kiadás), azért némi pénzt sikerült félretenni ilyen jellegű költségek térítésére. Arra kérek, mindenkit, aki érintve érzi magát ebben a kérdésben e-mail-ben jelentkezzen nálam.

A költségek, amiket téríteni tudunk, amennyiben a LEP szervezése érdekében végzett szállításról, partnerekkel való találkozóról, telefonos egyeztetésről, illetve a szervezők egymás közötti telefonos kommunikációjáról van szó:
- Taxiköltség.
- Magán autó használat költsége.
- Vonalas telefon használat költsége.
- Előfizetéses mobiltelefon használat költsége.
- Kártyás (pre-paid) mobiltelefon használat költségei.

A költségek elszámolása egyáltalán nem egyszerű feladat, minden költség típusnál egy elég összetett tételes elszámolást kell készíteni. Ezért, illetve az MTT nem túl jó anyagi helyzete miatt mindenkit arra bíztatok, hogy csak akkor éljen ezzel a lehetőséggel, ha valóban számára komoly összegről van szó.



Elnézést kérek, hogy a megígért költségtérítés ilyen bürokratikus módon zajlik, de még a látszatát is kerülni szeretnénk, hogy bárki jogosulatlanul kap pénzt a szűkösen rendelkezésre álló forrásokból.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164921 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Ankalimon írta: A korábbi hozzászólokhoz hasonlóan számomra is pozitív meglepetés volt viszont a harmadik cikk. Nem csak azért, mert annak jóindulatú, pozitív megközelítése teljesen ellentétes az első kettővel, hanem, mert a szerző meghökkentő jártasságot mutat a témában. Azt hiszem, hogy az utóbbi években a magyar sajtóban (a Lassit kivéve ;) ) nem is jelent meg ilyen gondos, értő összefoglalás a Professzor életművéről. Én ennek különösen örülök, és igazából arra vagyok kiváncsi, hogy e cikk szerzője mit szólt az első kettőhöz, illetve, ahhoz, hogy írását ilyen környezetbe látta viszont. Gondolkodom azon hogy Glózik Gábort meg kellene hívni egy MTT-s rendezvényre és elbeszélgetni vele erről a dologról.


Szerintem nem volt még Mo.-n olyan rendezvény (semmilyen témában és horizontban), amiről a Narancs jót írt volna. Ennek fényében egyszerűen nem kell vele foglalkozni, h a pesti sznobok mit gondolnak (én azért megkérdezném, minek is jött a rendezvényünkre egy olyan tudósító, aki láthatóan előre eldöntötte, h ez szar lesz--akkor már nem mindegy? Nem kell eljönni, ezt meg lehet írni a sajtóközleményünk alapján is).

Glózik Gábor már a HP 5-ről írott igen korrekt (ezért a Narancsban nagyon meglepő) írásával is felhívta magára a figyelmet; de 2 éve, az első film megjelenésekor a HVG-ben ennél sokkal jobb cikk jelent meg a 'Tolkien-jelenségről', amelynek írója láthatóan még az Author of the Century-t is elolvasta.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164687 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: LEP 2004.
LEPes képeim :arrow:
sebcsaba.freeweb.hu/LEP2004

(Nem tud vki olyan tárhelyet, ahova videókat lehet pakolni?)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164683 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Újra szépen megkérnék mindenkit, hogy ezt a témát mostmár tényleg hagyja... Légyetek szívesek... :(

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164680 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: LEP 2004.
az teljesen rendben van, ha valakinek más a véleménye, mint az enyém vagy mint a mienk. tolkienről, a filmről,az mttről vagy bármiről. én csak azt nem birom, amikor ezt agresszív, bunko és görény stílusban adja a világ tudtára. ha nem lennek olyan kedves, higgadt és megfontolt,amilyen ugye vagyok, akkor egy elegáns lábemeléssel úgy lerúgnám a fejüket, mint szél...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164677 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Aiya melda meldonyar!

Szerintem az elso 2 cikk nem er annyit, hogy egyaltalan foglalkozzunk vele. Igaz, tegnap/ma hajnalban az en agyvizem is felforrt kisse, de miutan elkezdtem egy kicsit linearis algerbraval foglalkozni (ami szornyubb, mint a politika, vagy ez a cikk 8) ), s kesobb a frissen szerzett Hobbitot olvasgatni, rajottem, hogy ez a ket, magat ujsagironak nevezo goreny nem erdemli meg, hogy egyaltalan szo essek a cikkeikrol. Irtak valamit, megkaptak erte a kis penzuket, oszt kesz. Ha neki az okoz oromet, hogy sarat dobal es mindennek a fonakjat latja, hat fulladjon meg benne, ne adjuk meg neki azt az elvezetet, hogy foglalkozunk a cikkevel. Ha neki ez a velemenye a korulotte levo vilagrol, ha fanyalog, hogy lat nehany embert, akik osszetartanak es szeretik egymast, uram bocsa' mosolyognak, hat tegye, ilyen a "lelkivilaga". Kesz.

Annyit azert sajnalok, hogy sokan e cikk alapjan fognak velemenyt alkotni az MTT-rol es soha nem fogjak megvizsgalni az elmondottak valosagtartalmat, netan meg tovabb is adjak...
Aki viszont megnez minket, tudni fogja, hogy nincs igaza a "cikk" irojanak, tudni fogja, hogy a szerzo milyen "ember"... Szolgaljon ez elegtetelul mindnyajonknak! (Mi az ilyen emberekhez szolunk!)

PS: a kep elotereben a lanyok es a srac kollegistak, ket emelettel felettem laknak es jokat szoktam sorozni az egyik holggyel ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164663 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Azért van több lányzó a rendezvényen mert eleve több lány van a világban.. (vegyétek csak alapul hogy az MTTben mennyi a nőnemű....)
Nomeg általában nagyon sokan a film miatt jönnek.. és a filmben nem elhanyagolhatóna jóképű színészek vannak.. (vagy sármosak)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164661 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Áfonya írta:

Barazkibil írta: Ha bárki - akár magánszemély, akár az MTT mint testület - bármiféle írásos választ, panaszt, korrekciót, levelet, etc. szándékozik írni, zeretném javasolni, hogy a rendezvény/az MTT/a film/Tolkien/etc. védelme helyett a cikk hibáira helyezze a hangsúlyt.


Pontosan, és éppen ezért nehéz megfogni a MN-cikket: az előző index-es szájtépésben voltak tárgyi hibák, tévedések és fals információk, amikre rá lehetett mutatni, és tényadatokkal cáfolni őket (ahogy Ankalimon nagyon ügyesen meg is tette), a MN cikkben viszont egyedül a rosszindulat dominál, és ezt nem tudjuk aláaknázni. Sajnos. :evil:


Aiya Elendili!

Sajnos nagyrészt egyet kell értenem Áfonyával. A cikkek minden szempontból korrektek: tényszerű tévedést nem tartalmaznak, és a szerzők még arra is ügyeltek, hogy világossá tegyék a vitatható állítások a saját véleményüket tükrözik - márpedig véleménye mindenkinek lehet. Éles ellentétben az Indexes írással, ami obejktív körülménynek igyekezett beállítani egy szubjektív véleményt, és tetejében tömve volt tárgyi tévedésekkel.

A LEP-ről szóló beszámoló a MANCS-ra jellemző gyomorforgató stílustól eltekintve igazából semmi negatívumot nem ír: mindössze a szerzőnek azt a meggyőződését önti formába, amely szerint nem igazán érti, hogy olyan sok ember miért csap akkora felhajtást valami körül, ami az ő lelkét nem érintette meg. Az egyetlen ténylegesen negatív állítása, vagyis, hogy a közönség között többségben voltak a fiatal lányok, nehezen támadható, mivel az MTT tagságának, és rendezvényeinek közismerten általános jellemzője, hogy alapvetően a 15-25 év közötti közönséget mozgatja meg, és hogy e közönség általában 60-70 %-ban nőnemű... [size=9:3iunow3t](Egyszer komolyan megérne egy szociológiai-pszichológiai felmérést, hogy miért van ez...)[/size]

A filmkritika is hasonló. A kritikusnak egyszerűen nem tetszett a film, és roppant mód nem érti a körülötte feltámadt kultuszt. És jól láthatóan nagyon zavarja, hogy nem érti. Sajnálatos, hogy ez nem arra ösztönzi, hogy jobban utánanézzen a dolognak (mondjuk elolvassa a könyvet...).
Azonban ez csak egy filmkritika - egyike a filmről megjelent több tucat hasonlónak. Szerinetm nyugodtan belefér a világ normális működésébe, hogy egy-egy filmkritikusnak nem tetszik a film - inkább örüljünk, hogy a kritikusok többsége ezzel ellentétesen gondolkodik.

A korábbi hozzászólokhoz hasonlóan számomra is pozitív meglepetés volt viszont a harmadik cikk. Nem csak azért, mert annak jóindulatú, pozitív megközelítése teljesen ellentétes az első kettővel, hanem, mert a szerző meghökkentő jártasságot mutat a témában. Azt hiszem, hogy az utóbbi években a magyar sajtóban (a Lassit kivéve ;) ) nem is jelent meg ilyen gondos, értő összefoglalás a Professzor életművéről. Én ennek különösen örülök, és igazából arra vagyok kiváncsi, hogy e cikk szerzője mit szólt az első kettőhöz, illetve, ahhoz, hogy írását ilyen környezetbe látta viszont. Gondolkodom azon hogy Glózik Gábort meg kellene hívni egy MTT-s rendezvényre és elbeszélgetni vele erről a dologról.

Mindezek azért azt bizonyítják, hogy kár lenne az újságírókról sommásan véleményt formálni. Csak azért mert ketten közülük nekünk nem tetsző véleményt fogalmaztak meg, még nem szabad elfeledkeznünk, hogy sokan mások akik szintén újságjrással keresik kenyerüket, viszont a mi véleményünket osztják. Tetejében talán a MANCS-ot sem kellene egyértelműen elitélni, hiszen a két negatív vélemény mellett teret adtak egy igazán kellemes irásnak is, és még negatív véleményüket is újságírói szempontból korrekt keretek között adták közre. (Személy szerint sokkal jobban haragszom az Indexre, ahol teljesen egyértelműen szenzációhajhász indokokból, inkorrekt tálalásban, tévedésektől és tudatos ferdítésektől hemzsegő írást tettek közzé, tetejében a címlapon.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164660 Írta: Adrianne
Adrianne válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Sil írta:

Brisa írta: Amúgy érdekes, hogy a 3 cikk közül, a harmadik, amelyik Tolkien életművéről szólt, mennyire korrekt és alapos munka (bár annak is vannak hibái - látszik, hogy a Lassit nem olvassa :D ), mennyire szemben áll az előző két cikk felszínességével és elfogultságával.

De legalább a Carpenter-féle életrajzba belenézett, már az is valami... :wink:


A MN-hez elöször és utoljára fogok hozzászólni.

Egy az életrajzot tőlem kapták, kettő késve érkeztek a rendezvényre ebből adódoan kevés dolog hivta fel a figyelümket akármire is...Harmadszor tényleg külön állatfaj, ( és mit mondtam ezért is kellett volna a sajtónak valami különleges valami vagy akármi) .
Ezek az emberek felszinesek, de sokan olvassák és olvasták cikket, és nem mindenki a rosszat vette ki abból a négy oldalból. Higyétek el, nekem is kinyilt a bicska a zsebembe, de ez van és ezt kell elfogadni. Ez soha nem fog megváltozni...

Ne haragudjatok, ők is csak a munkájukat végezték!

Ez nem politikai beállitotság kérdése, hanem ez maga a politika!

"...a lehetetlenre képes vagyok, a csodákra még egy kicsit várni kell..."


Különben akárki, akármit is ir/irt, ez a csapat a körülményekhez képest igenis maximálisan teljesitette a feladatot. Legyetek erre büszkék!

Tisztelettel:

Czakó Ada
médiafeleős
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164647 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: LEP 2004.

svindler írta: Szerintem semmi ertelme ezen a kritikan barkinek is felhuznia magat, azzal ugyis csak a szerzo alantasabb celjait eri el.
Az egeszbol csak az jon le, hogy sem a rendezveny, sem a film de mega konyv sem erdekli, nem szereti. Mivel lehetosege volt ra, mindezt formaba is ontotte egy ujsag lapjain.
Amugy eleg gyer kritika, raadasul joforman nem is erinti a temat. Kar foglalkozni vele.


Egyetértek. Persze azokat is megértem, akiknek több hónapi munkája és lelkesedése volt a LEP-ben. Jómagam csak segítő voltam de mélységesen átérzem a szervezők elkeseredését, viszont tegnap este nagyon kiborított, hogy a Tolkien chaten mekkora vita és anyázás támadt belőle. Nem azért, merthogy bárki is kiborult, hanem mert utána a dolog politizálgatásba és általánosításba ment át. Az nevezetes cikk írója tényleg egy szemétláda, ilyen szemétládából nem is egy van sajnos, de szvsz ez még nem ok arra, hogy azt a következtetést lehessen levonni, hogy minden firkász egy szemétláda és hogy csak a vér meg a szex az, ami eladható. Sajnos a negatív tartalmú és a szenzációhajhász híreknek tényleg nagyobb hírértéket szavaznak a médiaszakemberek és az olvasók egyaránt, de szeretném ha nem feledkeznénk meg azokról az újságírókról, műsorokról és médiumokról, ahol pontosan ennek az elenkezőjére folynak az erőfeszítések. Példákat most hadd ne hozzak, szerintem van elég.

A politizálásról pedig annyit, hogy szvsz ez a chat nem arra való, ha valakinek valamilyen véleménye van, azt jó lenne priviben lerendezni. Nem haragszom senkire, csak nagyon bánt a dolog.

Hangsúlyozom, hogy én is szemét dolognak tartom a cikket de bármennyire is fájdalmas volt olvasni, a következményei a chaten még jobban kiborítottak. És aki szívét-lelkét beletette a LEP-be, az úgyis tudja, hogy mi az igazság...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #164646 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Van egy javaslatom. Ez a N témát nyikvánítsuk lezártnak. Több hozzászólás ne essék e téren, mert fölösleges. Mindenkinek megvan a maga véleménye, és kész. Nyugodjon le mindenki, és szép lassan tekintsünk előre: hamarosan szervezni kéne a Farsangot ;)

Léli

[size=9:10l7s9f6]Ui.: Egyébként megjegyezném, hogy az első cikk írója játszott a tolkien.hu kvízén! :) [/size]

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164645 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: LEP 2004.

Rabyn írta: Nem vasárnap?? (egyébként az még mindig szünetnek bizonyul ha jól tudom.)


Idén szökőév van :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164644 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Nem vasárnap?? (egyébként az még mindig szünetnek bizonyul ha jól tudom.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164643 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Tulajdonképpen örülhetünk, hogy nem fanatikus őrülteknek mutattak be minket az újságok :roll:

Millenáris Park, körülbelül 1,5 millió a napi bérleti díja, és irgalmatlan sok dekoráció kell a puritán, vasszerkezetes falak borítása miatt. Az a pár zászló, ami a moziban volt elveszne a térben...
(voltam ott már több rendezvényen is (céges party) meg kiállításon is, így nagyjából tudom miből mennyi lenne szükséges)

Amúgy január 3-a jövőre hétfő lesz...
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #164637 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: LEP 2004.
Aza alapvetQ probléma ezzel a cikkel az, hogy az írója úgy tette be a lábát a Corvinba, hogy "Én ezt juszt se fogom élvezni, ti vagytok a hülyék, én okos vagyok, nem hiszek nektek hogy ebben van érték!!". Ez az egyetlen sztem, amin ebben a cikkben fel lehet háborodni. Hogy vannak ilyen emberek, és még publikálni(ha túlzásba akarok esni, írni tanulni) is hagyják Qket. De ezek után nem riadok meg! Igen, ha ez az ember publikálhatott, elQttem a világ!!!! Én is megtehetem!! Jeeeeeeee!!!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.374 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére