MTT Nyári Tábor - 2004

Több
20 éve 2 hónapja #170675 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Aiya

Az elnökség a mai napon Morganát (Sándor Annát) és Kriszanát (Kovács Krisztina Annát) bízta meg a 2004. évi MTT Nyári Tábor szervezésének és helyszíni lebonyolításának vezetésével. Sok sikert kívánunk nekik! :up:

Gondolom terveikről és elképzeléseikről rövidesen beszámolnak e topicban is.


A programmal, helyszínnel szervezéssel kapcsolatos ötletekkel, javaslatokkal ezután érdemes őket keresni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #170472 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Én is bárhová követlek titeket:) DE AKKOR KÖNYÖRGÖM LEGYEN MÁ NÁLUNK RENDES GYÓGSZERES DOBOZ!! (fájadlom és láz csillapito valamint DEDALON!!) Bár ebben az évben kizárólag HÁZBAN vagyok hajlandó aludni:) (ha megint elerende az eső akkor lehet jönni újra menekültnek:D) /hamtidamti ruulz/

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #170471 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Tudjátok mit? Szerintem se olyan nagy gond, ha Velembe lesz...- megoldható a sátorozás, és Magyarország többi részéhez képes tényleg nincs olyan meleg :roll: ...meg egyébként is: Én bárhova követlek titeket!!! :D

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #170425 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Hali emberek,

A pályázat lezárult, és a holnapi elnökségi ülésen várhatón döntés születik az ügyben. Vagyis ha minden jól megy még egyet kell aludni és ennek a topicnak is lesznek végleges gazdái, akik mederbe terelik a beszélgetést.

A helyszínről annyit, hogy ez a kérdés alapvetően a szervezőkre van bízva, de az elnökség két okból javasolja nekik a tavalyi helyszín fenntartását:
- Ha nem kell új helyszínt keresni, kiválasztani, ellenőrizni, leszervezni, egy csomó értékes szervezői erőforrást fordíthatnak más dolgokra.
- A tavalyi táborozók elsöprő többsége úgy nyilatkozott, hogy Velem ideális helyszín volt.

[size=9:3m99p1f0]Aki tavaly nem járt ott, annak el kell hinni a többiek általános véleményét: a helynek egészen különleges hangulata van...[/size]

Szombathely 20 perc autóútra van Velemtől, ha valami nagyon sürgős, akkor ennyi idő alatt lehet odaérni...

Az utazásról egyébként annyit, hogy szintén a tavalyi táborozók között végzett felmérés szerint a döntő többség kifejezetten pozitívan nyilatkozott a 3 órás vonatútról.


Szerintem a keretjátékkal kapcsolatban is mindenki megnyugodhat: a táborozók elsöprő többsége szerint tavaly is nagyon jól sikerült. Az idei pedig egészen biztosan még sokkal jobb lesz...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #170364 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Sikonda iszonyat messze van úgy kábé mindentől. Velemmel egy kalap alá vehetjük ilyen értelemben... Különben Velemmel csak 1 bajom van, hogy tavaly is ott voltunk. És nincsen vízpart ugyebár, amit a 99% hiányol. Szipp. De 10 nap együttlét simán kárpótol. =)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #170124 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Pusztafalut lőjétek ki a tervek közül. Messzebb van mindentől mint Velem! Tavaly jártam ott öcsémék tárobárban, a kaja rémes, a hely rémes, (nekem legalábbis nagyon nem testeztt) a kajálda kicsi, és a tábor területét nem lehet elhagyni este tíz után! ja és busz van kb reggel 6kor 8kor és este.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #170118 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Szia népek!

tudom, h tegnapelőtt lejárt a határidő, meg midnen, de ma kaptam ezt az emilt (egy kedves barátomat kérdeztem meg, hogy tud e olyan táborhelyet, ami megfelelne az elvárásoknak.
ezeket küldte át (megjelenítem az elérhetőségeket is, lévén én nem sokat tudok feljönni):




:arrow: 2627 Zebegény, Bartóky u. 7.
Dunakanyar Ifjúsági Tábor
2627 Zebegény, Bartóky u. 7.
április 15-október 15.
minden korosztálynak
1400 Ft/nap/szállás, 1477 Ft/nap/étkezés
A tábor férőhelye: 130 fő. Elhelyezés hatszemélyes faházakban. Külön főépület zuhanyzókkal,
sportpálya, büfé. Az étkezés megrendelhető.
06-27-373-357


:arrow: Öreg Bence Turistaház 30-925-1097
3995 Pusztafalu, Fő u. 13-17.
szálláshely négy parasztházban
Érdeklődés, szállásfoglalás:
Matusz Imre - 4200 Hajdúszoboszló, Baross u. 13. - 52- 364-189,
minden korosztálynak
egész évben nyitva
700 Ft/fő/éj/20, 650 Ft/fő/éj/30, 600 Ft/fő/éj/40 főig, 40 fő fölött 550 Ft/fő/éj -
melegvíz 100 Ft/fő/éj

Elhelyezés: 4-16 ágyas szobákban, házanként hideg-melegvízes fürdőszoba, WC. A tábor területén van vegyes bolt, büfé.
Öthektáros kert játszótérrel, focip-, streetball-, pályával. Az étkezés megoldható, ágyneműhuzatot hozni kell.

itt van hompage is:

www.travelport.hu/szallas/EHotel ... 280&prf=24

- Ez nem tűnik rosznak, meg olcsó is! -


:arrow: Déryné Művelődési és Ifjúsági Központ 59-503-224
5300 Karcag, Dózsa György út 5-7. deryne02@axelero.hu web.axelero.hu/deryne02
Berekfürdői Ifjúsági Tábor
5309 Berekfürdő, Határ u. 1.
59-503-403
május 1-szeptember 30.
800 Ft/fő/éj, 850 Ft/napi háromszori étkezésű
Zöldövezetben lévő faházaink 114 személy fogadására alkalmasak. A tábor közelében melegvízű termálstrand van.
Programkínálatunk: üveggyár-látogatás, lovaglás, horgászat.


:arrow: Kardos Lajos vagyok, egy pécsi iskolában tanítok. Igen szeretem a természetet, és e miatt a kárpótláson vettem
egy 18 Ha-os völgyet (rét) a Keleti-Mecsekben Magyaregregy községben, és igazából hasznosítani mezőgazdaságilag
nem tudom. Szívesen venném nyáron diákcsoportok (cserkész) táborozását a területen. Forrás, patak van a helyszínen,
távol van minden lakóhelytől, erdő veszi körül a területet. Orfü. Sikonda, Komló, Magyarhertelend könnyen
megközelíthető. Jelenleg egy cserkészcsapat jelezte a területen a nyári táborozást, de szívesen venném, ha mások
is jönnének. A területen semmi infrastruktura nincs, korrekt, természetet nem rongáló csoport számára díjmentesen
is rendelkezésre bocsájtanám a területet azért, hogy a környéket megkedveljék, ideszokjanak. Üdvözlettel:

Kardos Lajos
Pécs Gadó u, 16.
Tel: (72) 450-427
e-mail: kardos12@gustav.zipernowsky.hu



És itt van még két link:


:arrow: home.iae.nl/users/nickl/umek-25.html

:arrow: www.aporisk.hu/Elerhet/udulohaz/udulohaz.htm


Bocsi mégeccer, h késve küldöm, de azért lehet innen válogatni-))))

puisszantás midnenkinek: mogy.

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169975 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Szerintem semmi baj nincs Velemmel.
És ott legalább lehetett sátrazni is, ami nagy előny, a hely is gyönyörű volt.
Az nagy hátrány lenne viszont, ha több más csoporttal együtt táboroznánk.
Gondoljatok bele, hogy mondjuk az üdülő másik felét egy táborozó középiskolás osztály tölti ki, akikkel nem biztos, hogy a legjobban megértenénk egymást...
Velem egy nyugalmas szép hely, elszigetelt is.

Minerva: Keretjátékra mindenképpen szűkség van. Az adja a tábor egyik fő lényegét, hogy elmerülhetnek a táborozók középfölde világában.
Ezért is Tolkien Tábor.
A csapatbeosztásra meg biztosan sor kerül, mert ennyi embert nem lehet felosztás nélkül "kezelni". Túl sokan vagyunk hozzá...
Így az újaknak is sokkal könnyebb megismerkedni velünk, kisebb csoportokban jobban megismerhetjük egymást.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169967 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004

Rabyn írta: Tavaly se haltunk bele a csapatbeosztásba, de Olyan embereket válasszatok csapatvezetőknek akik komolyan is veszik a munkájukat. Áfi pl nagyon jó vezetője volt a Dúnadánoknak:)


[size=9:1nrva83i]OFF:

Ahhhh, Rabyndrága, köszönöööm! :oops: (Ez most jól esett. :D )

/OFF[/size]

Szürke: Ez az ötlet ígéretesen hangzik...! Utána kéne nézni, hogy állnak a foglalásokkal idén nyárra!

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169949 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Tavaly se haltunk bele a csapatbeosztásba, de Olyan embereket válasszatok csapatvezetőknek akik komolyan is veszik a munkájukat. Áfi pl nagyon jó vezetője volt a Dúnadánoknak:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169931 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
No akkor kedves szervezők, pályázók! Íme egy konkrét ötlet, potenciális táborhelynek. Pécs közelében, benn a Mecsek közepén.

Sikondai Gyermeküdülő
A tábor:
- A tábor kb. 250 fős, így lehet, hogy lennének rajtunk kívül mások is - de elég tágas, hogy ez nem okoz gondot
- 10 ágyas téglaházak vannak, ezért az aludni vágyó és nem vágyó emberek jobban osztozhatnak
- Árnyas, fás terület - a nyári kánikulában nagy előny a napsütötte réttel szemben
- Sajnos nincs lehetőség sátrak elhelyezésére, de van elég szoba
- Tűzrakóhely van a táborban (kisebb létszámhoz, max 40 embernek, de padokkal és asztalokkal), és a táboron kívül is (nagy terep, rendes tábortűz-jellegű)
- A táborban van egy kellően nagy tér előadások megrendezéséhez
- A táborban van étkező (nagy, sokan elférünk benne), konyha (napi 3 étkezés megoldható)
- Sportolási lehetőség: foci-, röplabdapálya, ping-pong-asztal, kosárlabda-palánk...

A környék:
- A tábor a Mecsek közepén van...
- Sikonda üdülőfalu, ennek megfelelő a környezet
- A közelben tó, szigettel (horgásztó, fürödni nem lehet benne)
- Elvileg van strand, de átépítés miatt nem tudjuk, hogy mennyire lesz használható a nyáron
- Közel van Pécs, kb. 18km (és a Tesco...)
- Közel van Komló (egy dombbal odébb), ha kell orvos...

A tábor nagyon népszerű, ezért ha erre esne a választás, elég hamar le kell foglalni.

Sajnos meg kell még említeni, hogy ez a hely - Velemmel ellentétben - nem a világvégi falucska világvégi kőháza, hanem egy üdülőterület. Ennek megfelelően többen járnak a környéken, így a közbiztonság szempontjából kicsit jobban oda kell figyelni.

Ha érdekel valakit a lehetőség, Ryanával vegye fel a kapcsolatot.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169848 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Drágáim!

Akinek fenntartásai vannak, az is legyen kedves, és kezdjen megbarátkozni a gondolattal, hogy a tábor *Velemben lesz*, mivel nem áll rendelkezésre megfelelőbb hely 100-akárhány ember elhelyezésére, úgy, hogy szép is legyen, jó is legyen, és ne menjen rá a gatyánk is. :roll:
Akinek van jobb ötlete, az a pályázat keretein belül vázolhatja, de szerintem erre nem túl sok esély van (tavaly is jó ideig keresgéltünk). Tehát aki pályázik, az elsősorban Velemet és környékét vegye figyelembe.

Keretjáték: táborszervezői koncepciótól függ. Annyiban szükséges lenne, hogy kell egy vázat adni, ami összefogja a 10 napot. Az összezördülésre okot adó elemeket és a gyakorlati tapasztalatok alapján nem megfelelően működő játékokat mellőzni fogjuk. (Elméletben. Mint mindig. 8) )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169810 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
A potenciális táborszervezők majd eldöntik, akarnak-e keretjátékot. Bár szerepel a kiírásban, nem hinném, hogy kötelező. (elnézést, ha OFF voltam)
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169795 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004

Minerva írta: Feltétlenül szükséges ez a keretjáték? :oops: Úgy értem, mindig vannak olyanok, akik kicsit túlságosan komolyan veszik, és emiatt, hát, volt némi balhé... :oops: [size=9:1r81dpyo](Persze ez csak az én véleményem...)[/size]


ez mindenkeppen megtortenik, ha csapatokra osztod a bandat...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169784 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Feltétlenül szükséges ez a keretjáték? :oops: Úgy értem, mindig vannak olyanok, akik kicsit túlságosan komolyan veszik, és emiatt, hát, volt némi balhé... :oops: [size=9:h67ka20s](Persze ez csak az én véleményem...)[/size]

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169730 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Remélem nem szólok túl későn, de ezennel felajánlom (mint a tavalyi tábor egyik szervezője) a személyes konzultáció lehetőségét, mindenkinek, aki érdeklődik a táborszervezési pályázat iránt.

Lehet kérdezni a tapasztalatokról, tanulságokról ezzel is segítve, hogy mind jobb pályázatok szülessenek.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #169475 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Kedves Leendő táborszervezők!

Ezúton szeretném felajnlani közreműködésmet a tábori teendők megszervezéséhez, már ami a pénzügyek kézbentartását és szervezését illeti. :)
Megrögzött táborozó vagyok...
A szerveződő pályázó csapatok közül aki szivesen látna körükben, e-mailben vagy mobilon hivjon.
Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #168772 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
A koncepcióra vonatkozóan igazi előírás nincs. Mindent érdemes lehet leírni, amelyről a pályázók azt gondolják: ezzel meggyőzhetik a döntéshozókat saját alkalmasságukról.

Ennyi idővel a tábor előtt igazi konkrétumokat még valószínűleg nem lehet mondani, de nyilvánvaló előnyt élvezhetnek azok a pályázók, akiknek azért már vannak kézzelfogható ötleteik, elképzeléseik.

Ideális esetben, ezekről mind lehet írni a koncepcióban:
-A tervezett helyszín és időpont
-A tábor előezetes propagálásának, meghirdetésének módjai
-A 10 napos programban tervezett tevékenységek ismertetése
-A végleges program összeállításának módja
-A tábori keretjáték alapelveinek rögzítése, a végső keretjáték forgatókönyv elkészítésének menete
-Az étkeztetés, szállás és egyéb feltételek megteremtése különös tekintettel az emelt létszámra
-A tábor előzetes szervezőinek és helyszíni vezetőinek tervezett létszáma, kiválasztási módja


A koncepciótól függetlenül mindenképpen fontos lehet még a tábor fő szervezőinek életrajza, azokkal az eddigi elméleti ismertekkel és gyakorlati tapasztalatokkal, amelyek hasznosíthatóak lehetnek a szervezés során


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #167930 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Oké!
Mit kell tartalmazni a pályázatnak? Pontosan!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #167848 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004

Rabyn írta: A július augusztus mit jelent? Július közepe aug vége vagy lehet aug közepe is? (mondjuuuk 14.től)


A tábor pontos időpontját a szervezők határozzák meg. Ez itt csak azt jelenti, hogy a tábor szervezőinek a 10 napos időtartamot valamikor július-augusztus során kell kijelölniük.


Egyébként pedig mindenkit arra kérek, hogy a hozzászólásokat a tábor szervezésével, előkészítésével kapcsolatos kérdésekre, felvetésekre és javaslatokra korlátozza.
Jelen pillanatban pedig koncentráljunk a pályázatra: ezen a helyen lehet kérdéseket feltenni a kiírással kapcsolatban, egymásnak jelezni, ha valaki szeretne tábor szervezőnek jelentkezni, és társakat keres, vagy koncepció ötlete van, amit másokkal meg akar osztani, stb...

"Hajrá Középfölde, hajrá hobbitok!"


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #167617 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
A július augusztus mit jelent? Július közepe aug vége vagy lehet aug közepe is? (mondjuuuk 14.től)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #167524 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Hivatalos felhívás


A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2004. évi Nyári tábor koncepciójának és fő szervezőinek kiválasztására. A rövid tábori koncepciót, és a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást a vezetoseg@tolkien.hu címre várjuk 2004. február 1. éjfélig.

A keretek:
A tábort 2004 július-augusztusában kell lebonyolítani 10 napos időtartamban max 150 fős létszámmal, lehetőség szerint a tavalyi helyszínen (Velemben). A tábort a tavalyihoz hasonlóan 100 %-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni.

A kijelölt táborvezetőnek és a 2-3 fő szervezőknek kell előkészíteni a tábor alapfeltételeit (szállás, étkezés), kidolgozni a programot, kialakítani a keretjátékot, megszervezni a jelentkezéseket és a befizetéseket, rendezni a tábor pénzügyeit, kiválasztani és a tábor helyszínén irányítani a legalább 10 fős táborvezetőség tagjait.

Túljelentkezés esetén biztosítani kell, hogy első körben az MTT regisztrált, tagdíjhátralékkal nem rendelkező tagjai, második körben a www.tolkien.hu fórumának regisztrált résztvevői előnyt élvezzenek.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #167523 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor - 2004
Itt taláhatóak a tavalyi táborban készült képek -->

Kiindulópontként itt egy csokor a tavalyi tábor értékeléséből:

Általános eredmények
A tábor általános megítélése 88,21 %-os volt a válaszolók körében.
A felmérés alapján a velemi helyszín osztatlan sikert aratott (93 %). Általánosságban véve a táborozók teljesen elégedettek voltak a gyermeküdülővel (81 %), a kaja mennyiségével (86 %) a programok minőségével (89 %) a keretjáték színvonalával (81 %) és a szervezők munkájával (85 %).
Kis mértékű fenntartások fogalmazódtak meg a szállással (78 %), a vonat utazással (79 %), a meleg étkezéssel (75 %) kapcsolatban.
A hideg étkezések minőségével viszont határozottan elégedetlenebbek voltak a táborozók (65 %)
Tréfás kérdésnek szántuk a Tesco gazdaságos termékek minőségét firtató kérdésünket ám meglepő módon a vártnál magasabb értéket kaptunk: 72 %-ot.
A tábor időtartamát a táborozók elsöprő többsége rövidnek találta. Olyan válaszoló egyáltalán nem volt, aki szerint hosszabb lett volna a tábor a kelleténél, és a 22 %-os „pont megfelelő időtartam” véleménnyel szemben 30 % kicsit rövidnek, 48 % viszont túlságosan is rövidnek találta az egyhetes intervallumot.
A programok mennyiségével kapcsolatban arra számítottunk, hogy az általános vélemény szerint túlságosan zsúfoltra sikerült, mivel a táborban ez nagyon sokszor elhangzott. Ezzel szemben az értékelés szerint a többség (55 %) elégedett volt a programok mennyiségével, és mindössze 30 % volt aki kicsit, és 12 % aki nagyon soknak találta a programkínálatot. 3 % kifejezetten kevésnek találta a programokat…

A keretjáték szükségességének megítélése is pozitív, mindössze 6 % értékelte kisebb vagy nagyobb mértékben feleslegesnek, viszont 35 % szerint fontos, és további 35 % szerint egyenesen elengedhetetlen volt a tábori programok ilyenfajta egységes rendszerbe szervezése. 25 % helyezkedett semleges álláspontra ebben a kérdésben.
A programtípusok közül messze az esti, előadás jellegű programok vitték el a pálmát (60 %). A túrákat 18 %, az ismeretterjesztő előadásokat 16 %, a kézműves foglalkozásokat 6 % értékelte legérdekesebbnek.
A kreatív tevékenységek közül az üvegfestés (45 %), a batikolás (38 %), a jelmezkészítés (36 %), a gyöngyfűzés (33 %), a paraván festés (30 %) és a kovácsolás (21 %) bizonyult legnépszerűbbnek. A kiscsoportos, mesterek által vezetett kézműves foglalkozások a teljes táborozó közösség létszámához viszonyítva a vártnál jóval kisebb sikert arattak.


A pozitív élmények:
(zárójelben, hogy hány ember említette őket)
esti előadásokhoz kapcsolódó esmények (33)
esti szertartásokhoz kapcsolódó események (10)
Az utolsó tábortűz (9)
A tabvezek hegymenete a zászlóért, majd a színpadi előadás ( 8 )
filmvetítés (7)
éjszakai csillagnézés (7)
ismeretterjesztő előadások (6)
Túrák (6)
vasárnap reggeli napfelkelte (5)
TTT paródia feliratai (5)
Éjszakai kirándulások (4)
Hajfonások (4)
Számháború (3)
_Neo és Elanor párbaja (3)
Kis Vardahantale (3)
A vízipisztolypárbaj (3)
A Nazgúlos játék (3)
Telcontar békaügetése Gyűrűvel a szájában. (3)
A kard összekovácsolása (2)
Hazaérkezés az Írott-kőről díszmenetben, énekelve, zászlóval (2)

A negatív élmények:
búcsúzás, elutazás ( 18 )
Sátor beázása (9)
törp/rohír összeesküvés a koronázás előtt (6)
sok kolbász (6)
darazsak (6)
pontozási problémák (5)
hideg víz (3)
nézeteltérések az alvás fogalmáról (3)
mikor megöltek (3)
a tünde zászló eltűnése (3)
fehér bohóc (3)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 2 hónapja #167521 Írta: Ankalimon
MTT Nyári Tábor - 2004 téma létrehozva Ankalimon által
Hát eljött az idő, hogy újra készülődjünk a nyári táborra. Ez a topic a tábor szervezésének, előkészítésének és lebonyolításának van szentelve.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.462 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére