MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

×

Szavazás: Mekkora anyagi problémát jelent a nagytábor részvételi díjának kifizetése? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Nagyon fontosnak érzem a nagytábor intenzív Tolkien élményét, ha kell többet szívesen fizetnék érte.
6 16.2%
Ez az összeg nem okoz problémát, ennyi előtermthető egy ilyen időtartamú és programkínálatú táborért
18 48.6%
Egyértelműen az anyagiak döntenek: abba az MTT táborba fogok menni, amelyik olcsóbb.
4 10.8%
Mindenképpen a Relax tábor érdekel csak. Ha sokkal olcsóbb lenne, akkor sem választanám a nagytábort
7 18.9%
Mindkét táborba el szeretnék menni, és nem okoz problémát kifizeti mindkét részvételi díjat.
2 5.4%
Szavazók száma: 2 ( Sünee, sylvia )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 5 hónapja #251846 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Szavazási kérdés volt: Mekkora anyagi problémát jelent a nagytábor részvételi díjának kifizetése?

Nagyon fontosnak érzem a nagytábor intenzív Tolkien élményét, ha kell többet szívesen fizetnék érte.
15% [ 6 ]

Ez az összeg nem okoz problémát, ennyi előtermthető egy ilyen időtartamú és programkínálatú táborért.
45% [ 18 ]

Egyértelműen az anyagiak döntenek: abba az MTT táborba fogok menni, amelyik olcsóbb.
10% [ 4 ]

Mindenképpen a Relax tábor érdekel csak. Ha sokkal olcsóbb lenne, akkor sem választanám a nagytábort.
17% [ 7 ]

Mindkét táborba el szeretnék menni, és nem okoz problémát kifizeti mindkét részvételi díjat.
5% [ 2 ]

Csak a nagytáborba szeretnék menni, de ezt részvételi díjat semmiképpen sem tudom kifizetni.
7% [ 3 ]

Szavazatok száma : 40


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251738 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
bocsi,hogy közbevágok egy hülyeséget,de honnan tudhatom meg időben,hogy megkaptátok-e a jelentkezésem?Mert a mai posta kicsit bekavarhat és nem szeretnék emiatt lemaradni a táborba jutás lehetőségéről... :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251682 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Icke (meg tulajdonképpen akárki más, nem személyeskedni akarok), már ne is haragudj, de én így látom a problémát: az első két táborban történetesen épp úgy alakult, hogy a résztvevők számára lehetőség nyílt egy extra választásra, nevezetesen dönthettek, hogy sátrazni, avagy házban lakozni óhajtanak-e. Ez egyáltalán nem kötelező kelléke minden tábornak a világ fennállása óta, és felteszem, hogy a többségben fel sem vetődik az ötlet, ha véletlenségből nem nyílik rá lehetőség. A harmadik évben (megjegyezném, tudtommal a táborozók többségének egyértelmű kívánságára) változik a helyszín. Erre néhányan nekiállnak hangosan követelni a sátrazás lehetőségét, mintha az holmi személyiségi joguk, nem pedig egy véletlenszerű extra lehetőség lett volna.
Uff, szóltam. Senki ne vegye magára (főleg az ne, akinek nem inge).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251657 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Üdvözletem!

Felagund írta: Icke: bocsáss meg, nem tudok mást mondani: magad fogalmaztad meg: nyilván...


Mint ahogy azt is, hogy a párhuzam felállítását sértőnek érzem...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251645 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Yiqqe Linyaqussu írta: Üdvözletem!

Nellas: én egy szót se szóltam a táborszervezők igyekezetére. Komolyan elhiszem, hogy Várgesztes volt a leghasználhatóbb, legjobb lehetőségük. Én csupán annyit gondolok, és ezt fenntartom: a legjobb, de nem elég jó. Nekem. Nyilván túl finnyás vagyok, nyilván nem lobog bennem eléggé fennen Tolkien szeretetének lángja - bár a párhuzam felállítását továbbra is nemhogy erőltetettnek, de sértőnek érzem -, de vannak elvárásaim. És esetleg bele lehet abba is gondolni - pláne annak könnyű ez, aki ismer - hogy ezen elvárásaimhoz nem csupán a magam, de a közösség érdekében is ragaszkodom. Kevés embernek kívánom, hogy tíz napig legyen velem összezárva egy szobába az éjszakai nyugodalom idejére, mert igenis, gyakran tudok elviselhetetlen és tapló lenni. Ez a sátorban aránylag kevesebb embert zavar, mint egy húszfős (tíz, öt, x, mindegy) szobában.

icke


Icke: bocsáss meg, nem tudok mást mondani: magad fogalmaztad meg: nyilván...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251638 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Üdvözletem!

Nellas: én egy szót se szóltam a táborszervezők igyekezetére. Komolyan elhiszem, hogy Várgesztes volt a leghasználhatóbb, legjobb lehetőségük. Én csupán annyit gondolok, és ezt fenntartom: a legjobb, de nem elég jó. Nekem. Nyilván túl finnyás vagyok, nyilván nem lobog bennem eléggé fennen Tolkien szeretetének lángja - bár a párhuzam felállítását továbbra is nemhogy erőltetettnek, de sértőnek érzem -, de vannak elvárásaim. És esetleg bele lehet abba is gondolni - pláne annak könnyű ez, aki ismer - hogy ezen elvárásaimhoz nem csupán a magam, de a közösség érdekében is ragaszkodom. Kevés embernek kívánom, hogy tíz napig legyen velem összezárva egy szobába az éjszakai nyugodalom idejére, mert igenis, gyakran tudok elviselhetetlen és tapló lenni. Ez a sátorban aránylag kevesebb embert zavar, mint egy húszfős (tíz, öt, x, mindegy) szobában.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251546 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
És még melegvíz is lesz.... 8)
[size=9:1jvvmk5w]bár megjegyzem, hiába volt tavaly hideg a víz, ennek ellenére nagyon jó volt a tábori hangulat, szóval ilyen apróságok idén sem ronthatják el a tábort (nomeg tavaly is volt mindenféle kritika, hogy miért vannak ott a sátorok,ahol, meg hasonlók)[/size]

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251541 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Patiszon írta:

Angwen írta: Népek, azért azt értsétek meg, hogy nem Várgesztes miatt kerül ennyibe a tábor--úgy értem, a többi helyszín egy fillérrel sem lett volna olcsóbb! Távol álljon tőlem a "ne szóljatok bele, amikor nem tudjátok, milyen NAGGYON nehéz dolguk volt szegény szervezőknek" hozzáállás, de tényleg nem könnyű ennél olcsóbb (és persze azért elfogadható) helyet találni ennyi ember számára!
Még mindig nem értem, mi baja mindenkinek Gesztessel! :roll:


Angwen!
Én biztosíthatlak afelől, hogy számomra Várgesztes tökéletesen megfelel - bár még nem jártam ott, de csak jót hallottam felőle! - semmi bajom incs vele ;)

Csak ennyit szerettem volna közölni Veled. És sok kitartást a szervezkedéshez!


Nagyon egyetértek Nellassal!!! És hozzátenném még azt is hogy tavaly is csak alig volt valamivel olcsóbb! Sok sikert a további szervezkedéshez.!!!!!!!!!!!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251511 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Na azért. A szervezők nevében köszönöm az erkölcsi támogatást. :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251471 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Úgyvan. Azóta várom ezt a tábort, mióta tavaly nem mertem elmenni az akkoriba. (Hú hogy bánom, hogy kihagytam... :oops: ) És amit hallottam VG-ről... Hát... Nem lehet rossz. Nekem meg mindegy csak mehessek és veletek lehessek... :lol:


"... And that was the beginning of fairies..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251457 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Patiszon írta: Angwen!
Én biztosíthatlak afelől, hogy számomra Várgesztes tökéletesen megfelel - bár még nem jártam ott, de csak jót hallottam felőle! - semmi bajom incs vele ;)

Csak ennyit szerettem volna közölni Veled. És sok kitartást a szervezkedéshez!


Csatlakozom.

És még valami: úgy vélem a tábor szervezőinek munkáját kritizálókra érvényes lehet az, hogy aki tudja, csinálja jobban.
Biztos vagyok benne, hogy Aeglosék a legjobbat akarják mindannyiunknak és szeretnék, ha nagyon-nagyon jól érezné magát minden kedves táborozó.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251313 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Angwen írta: Népek, azért azt értsétek meg, hogy nem Várgesztes miatt kerül ennyibe a tábor--úgy értem, a többi helyszín egy fillérrel sem lett volna olcsóbb! Távol álljon tőlem a "ne szóljatok bele, amikor nem tudjátok, milyen NAGGYON nehéz dolguk volt szegény szervezőknek" hozzáállás, de tényleg nem könnyű ennél olcsóbb (és persze azért elfogadható) helyet találni ennyi ember számára!
Még mindig nem értem, mi baja mindenkinek Gesztessel! :roll:


Angwen!
Én biztosíthatlak afelől, hogy számomra Várgesztes tökéletesen megfelel - bár még nem jártam ott, de csak jót hallottam felőle! - semmi bajom incs vele ;)

Csak ennyit szerettem volna közölni Veled. És sok kitartást a szervezkedéshez!

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251030 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Rabyn írta: Én sem tapsolok Várgesztesnek (mondjuk relaxba megyek de ez más kérdés, mennék én mindkettőbe de csak egyre lesz pénzem, és akkor oda megyek ahol szervező is vok) de azt azért nézzétek meg, hogy ezt a 29ezret nem egyszrre kell befizetni hanem részletenként! (ha jól olvastam)

Népek, azért azt értsétek meg, hogy nem Várgesztes miatt kerül ennyibe a tábor--úgy értem, a többi helyszín egy fillérrel sem lett volna olcsóbb! Távol álljon tőlem a "ne szóljatok bele, amikor nem tudjátok, milyen NAGGYON nehéz dolguk volt szegény szervezőknek" hozzáállás, de tényleg nem könnyű ennél olcsóbb (és persze azért elfogadható) helyet találni ennyi ember számára!
Még mindig nem értem, mi baja mindenkinek Gesztessel! :roll:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #251023 Írta: sylvia
sylvia válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Icke mondta:

"A fő gondot a sátrazás hiánya jelenti - gy. k. a privát szféra, a többi táborlakótól elzárt magánélet, ...egy körülhatárolt, zárt, "csakazenyém" (horribile dictu "csakamiénk", párok vagy jó haverok esetében) terület, ahol nem kell húsz emberrel osztoznom a szobán, nem kell csitítgatnom őket, ha korábban szeretnék aludni menni, satöbbi. Tolkien világának szeretetével ezt az igényt nem lehet párhuzamba állítani."


Sajnos más is érezhet így. Ez még nem különcködés, vagy individualizmus, hanem van olyan ember, akinek nagyobb a személyi tere,és szüksége van egy kis saját intim szférára, különben rosszul érzi magát. Szeretnénk a nagytáborba menni, de inkább sátorban, és jó lenne, ha a táboron belül lehetnénk. Ez egészen lehetetlen? Kérlek ne értsetek félre, nem telhetetlenségből mondom.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250879 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
...Respekt.
Azt viszont megtehetjük itt, a topikban, saját szavainkkal... :) És nem kell hozzá annyiféle választási lehetőséget adó szavazásokon töprengeni, ahányan és/vagy ahányféle véleményen vagyunk. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250868 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Estel... emlékeim szerint az utolsó lehetőség pár perce még en mvolt kint... még arra az 1 szavazatra se emléxem az alján... ha benéztem akkro sorry... de ettől függetlenül kéne azért foglalkozn ia krédéssel... :P

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250864 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Gondolom, mivel az Ankalimon által leírtak szerint az MTT nyári táboraiba jönni vágyók anyagi helyzetének statisztikai felmérése kedvéért született a szavazás, ezért az, aki az alábbi felvetéssel ért egyet, az utolsó szavazati lehetőséget kellene, hogy válassza. :idea:
A Tolkien szeretetéhez és az anyagiakhoz fűződő vélemény összehasonlításával kapcsolatos általános érvényű közvéleménykutatásra ez a szavazás már eredeti szándék szerint sem szolgál... :shake: :roll: ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250862 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Én sem tapsolok Várgesztesnek (mondjuk relaxba megyek de ez más kérdés, mennék én mindkettőbe de csak egyre lesz pénzem, és akkor oda megyek ahol szervező is vok) de azt azért nézzétek meg, hogy ezt a 29ezret nem egyszrre kell befizetni hanem részletenként! (ha jól olvastam)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250853 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Artemisz (Erenya) írta:

_Phelan_ (Caranthír) írta: ANkalimon.... Igaz, nem az én nézőpontom... mert én Relaxba megyek( ha megyek) de: Öszintén... tudom mennyibe kerül átl egy 10 napos tábor.... csak megjegyezném, hogy oylan lehetőség miért nincs hogy: Imádom Tolkien világát de nem tudok 30-et költeni rá?


CSATLAKOZOM!!! :? :roll: :roll: :roll:


:oops: Nekem itt nincs szavam 8) De catlakozom ehez a lehetőséghez... :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250849 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

_Phelan_ (Caranthír) írta: ANkalimon.... Igaz, nem az én nézőpontom... mert én Relaxba megyek( ha megyek) de: Öszintén... tudom mennyibe kerül átl egy 10 napos tábor.... csak megjegyezném, hogy oylan lehetőség miért nincs hogy: Imádom Tolkien világát de nem tudok 30-et költeni rá?


CSATLAKOZOM!!! :? :roll: :roll: :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250845 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
ANkalimon.... Igaz, nem az én nézőpontom... mert én Relaxba megyek( ha megyek) de: Öszintén... tudom mennyibe kerül átl egy 10 napos tábor.... csak megjegyezném, hogy oylan lehetőség miért nincs hogy: Imádom Tolkien világát de nem tudok 30-et költeni rá?

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250828 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Ne haragudj Icke, de SZVSZ az ember egy táborba úgy megy, hogy tudja: fel kell adnia a magánszférájának egy részét. A tábor típusától függ ennek mértéke...

Köszönjük, hogy megosztottad velünk ebbéli aggályaidat ;) , de ha jobban belegondolsz, akkor neked is be kell látnod, hogy ez igazán nem lehet lényeges szempont a tábor helyszín kiválasztásánál...

Egyébként pedig, mint korábban írtuk: ha elég jelentkező lesz, lehet majd sátorozni. Ha nem lesz elég jelentkező akkor meg nem.

Ez van.

Szerintem ezzel zárjuk le ezt a lassan off topikba hajló témát.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250825 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Üdvözletem!

Ankalimon ezt egyszer már kimoderálta, de privátban elmeséltem, mire is gondoltam, ergo kicsit átfogalmazva beírom még egyszer. Sajnos pontosan már nem emlékszem rá, de próba cseresznye.

Ankalimon írta: Erre mondtam amit lentebb írtam: ha igazán fontos Tolkien szellemisége...


Erre mondtam, amit lentebb írtam: az általánosítás...
Alapvetően nem az anyagi kérdések miatt gondolkodom egy Relax-es jelentkezésen. Eredeti terveink szerint Mauval a nagy táborba mentünk volna, meg tudtuk - és máig meg tudnánk - oldani. A fő gondot a sátrazás hiánya jelenti - gy. k. a privát szféra, a többi táborlakótól elzárt magánélet, ahol (moderátor úr ezt értette félre, pedig előbb is oda volt írva) nem bizonyos tevékenységekre célzok, hanem egy körülhatárolt, zárt, "csakazenyém" (horribile dictu "csakamiénk", párok vagy jó haverok esetében) területre, ahol nem kell húsz emberrel osztoznom a szobán, nem kell csitítgatnom őket, ha korábban szeretnék aludni menni, satöbbi. Tolkien világának szeretetével ezt az igényt nem lehet párhuzamba állítani.
Ergo, hogy a szavazás kérdését kicsit átfogalmazzam: abba a táborba megyünk, ahova sátorral tudunk menni. Ha mindkettőbe lehet, akkor a nagyba.
Na, tényleg nem ugyanaz, de a lényeg benne van.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250820 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Icke:

Megértem a szempontjaidat, egy dolgozó embernek nyílván kevesebb gondot okoz a részvételi díj előteremtése, mint egy "csóró" diáknak, különösen ha a szülei sem támogatják. Azonban neked is látnod kell, hogy ez nem igazán tipikus: még a diákok többségének sem jelenthet problémát egy nyári táborra 25-30 ezer Ft-ot összegyűjteni, különösen ha erre van 4 hónapja. Ha négy nónapig takarékoskodik és gyűjt, akkor havonta mindössze 1000-1500 Ft plusz összeget kell félretennie a Relax táborhoz képest. Erre mondtam amit lentebb írtam: ha igazán fontos Tolkien szellemisége...

Ettől függetlenül a szociálisan nehéz helyzetbe levőknek mindenképpen ki kellene találni valami könnyítést. Ha elég sokan jelentkeznek a táborba, akkor valószínűleg lehetne képezni egy olyan keretet, amire rászorultsági alapon pályázva 30-50 %-os kedvezményt lehetne kérni.

Egyébként meg tényleg érdekes lehet, hogy ez a probléma hány embert érint, ezért indítok egy szavazást.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250795 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Icke: mint Aeglos is írta, keresik erre a megoldást :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250792 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Üdvözletem!

Ankalimon írta: Aki mindezek figyelembevételével sem tudja elfogadni a kényszerű kompromisszumokat, amelyeknek némi anyagi következménye is van, annak valószínűleg nem is olyan fontos a tolkieni világ - és akkor valóban jó döntésnek tűnik, ha a Relax tábort választja - végül is az pont azok számára szerveződik, akik az MTT alapvető közösségformáló erejéhez kevésbé intenzíven kapcsolódnak.


Aki pedig mások anyagi helyzeten alapuló döntésein méri le az említetteknek a Tolkien megalkotta világhoz és annak értékeihez való vonzódását, továbbá az azokkal kapcsolatos értékrendjét, az nálam kiérdemli az "általánosító", hovatovább a "demagóg" jelzőt...
Neked, Ankalimon, nem ügy négy-öt-x-ezer forint. Viszont egy 19-20 éves diáknak, akinek a szülei már nem biztos, hogy kifizetik a nyári programjait, viszont önálló keresetforrásként maximum egy aránylag kevéssé jövedelmező diákmunkával rendelkezik, igenis ügy lehet előteremteni, és mondhatja azt, hogy bocs, ha ennyibe kerül, akkor Relaxezek. Mégpedig pont azért, mert "kapcsolódni szeretne az MTT közösségformáló erejéhez", viszont ezt csak egy bizonyos határig tudja megtenni, és végül "ha ló nincs, a szamár is jó"-alapon megy a Relaxbe, ha nem bírja kifizetni a nagy tábort.
Uff, beszóltam.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250770 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Hozzátenném még Ankalimon hozzászólásához, hogy több nagyon jó helyszínt is találtunk, ami megfelet az előbb állított feltételeknek, DE!
-nekünk kellett volna főzni.
-végig fürödhettünk volna hideg vízben.
-nem is tudott volna az egész tábor megfürödni...

Egyébként valószínüleg nyílik arra lehetőség, hogy maximum 20 ember sátorban lakhasson. Ez még sok minden rajunk kívül álló tényezőtől is függ. Mindenesetre, ha valaki csak csökkentett díjat tudna fizetni (sátrazás esetén) az megintcsak az egyéb közlendők rovatba írja be ezt a jelentkezési lapon.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250760 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Sünee írta: Nemá, hogy Várgesztesen lesz a tábor! Azér annyira nem jó hely! Az bőven jó a tavaszi taliknak, de bővülhetne már a helyszínkínálat!
+29 rugó azér elég húzós, ahhoz képest, h ilyen csíra hely. Sztem...
Bocs, ha ***** voltam, de enyhén meglepődtem, mikor bejött a főoldal...

Kedves Sünee!
Nem vagyok biztos benne, hogy szerencsés a meglepetésedet ilyen érdes stílusú hozzászólás formájában kifejezni.
A tábor szervezői több hónapon keresztül kerestek olyan helyszínt amely:
- alkalmas 80-120 ember elhelyezésére, és az étkezés kiszolgálására
- az épített és természetes környezet méltó a tolkieni hagyományokhoz, és megfelelő teret nyújt a tábori programokhoz
- az egy főre jutó szállás és étkezés költség nem haladja meg a napi 2300 Ft-ot a kőházban, és 1700 Ft-ot sátorban
- valamilyen mértékben zárt elszaparált környezet, és nem kell más táborozókkal vagy üdülőkkel osztozni a helyszínen.

Mindezeknek a feltételeknek 100 %-ban egyetlen helyszín sem felelt meg. Minden tényező mérlegelése mellett a várgesztesi helyszín volt a legkedvezőbb. Várgesztes tökéletesen megfelelő mind a keretjáték hangulatának, mind az egyes konkrét programok helyszínének. Az ára is megfelelő, mivel kapcsolatban emlékeztetnék három tényre::
- Egy tíznapos, teljes ellátásos, magas szintű programot kínáló tábor díja ma Magyarországon 50-60 ezer Ft körül van.
- A nagytábor napi díja kb. megegyezik a relax tábor napi díjával, az árkülönbség elsősorban abból adódik, hogy a nagytábor 10 napos, míg a relax csak 7 napos.
- Az idei tábor mindössze 2000 Ft-tal drágább, mint a tavalyi kőházas elhelyezés, viszont a szolgáltatás kicsit jobb (pl.: itt napi két meleg étkezés lesz).

Az egyetlen létező probléma, hogy itt nem lehet sátorozni. Illetve elvileg nem lehetetlen, hogy a vár körüli füves részen sátorozni lehessen, de ez ellen két fontos érv szól: ha nem töltjük meg a vár nagyobb részét, akkor oda másokat is be fognak szállásolni, akik zavaróan fognak megjelenni a keretjátékban, másrészt a tábor körüli rész nincs körbekerítve, ezért a sátorok és a bennük levő értékek őrzése nehezen megoldható, bár nem lehetetlen. Mindezek alapján tehát kivételes esetben és kellően nagy tábori létszám esetén nem teljesen elképzelhetetlen a sátorban való szállás - korlátozott számban.

Engedjetek meg azonban még egy megjegyzést:
100 %-ban egyetértek Aeglos-szal abban, hogy igenis érdemes a nagytáborért egy kicsivel nagyobb összeget fizetni: lényegesn hosszabb, sokkal gazdagabb programkínálatot vonultat fel, és ne feledjük a két tábor lehetőség közül ez az amely intenzíven közvetíti azokat az értékeket, amelyek Tolkien munkáját áthatják, és ameylek az MTT céljai között is szerepelnek és amely értékek mentén az MTT közössége is kiformálódott.

Aki mindezek figyelembevételével sem tudja elfogadni a kényszerű kompromisszumokat, amelyeknek némi anyagi következménye is van, annak valószínűleg nem is olyan fontos a tolkieni világ - és akkor valóban jó döntésnek tűnik, ha a Relax tábort választja - végül is az pont azok számára szerveződik, akik az MTT alapvető közösségformáló erejéhez kevésbé intenzíven kapcsolódnak.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250663 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
1, Várgesztes nagyon jó hely lesz. Voltál már ott nyáron?
2, Igen, idén a táborban nem lehet majd sátrazni, mivel nincs rá lehetőség. Én se örülök neki. Ha Almamelléken maradtunk volna, ott lehetett volna sátrazni, de a tábor a helyi rk templom szomszédságában volt, szvsz ott tábort tartani őrültség.
3, Olorin Papa, értsd meg kérlek, hogy most már késő.
4, Lehet, hogy én vagyok csak ilyen durva, DE! Nem értem meg, hogyha valakinek ilyen fontos ez a tábor mi a lópikulának nem akarja összeszedni a különbségként jelntkező 5-6 ezer forintot, ami a vári szálláshoz kéne.
5, VISZONT! Vannak olyan emberek is, akiknél ez valóban indokolt, annak a pénznek tényleg meg lenne máshol a helye. Próbálunk megoldásokat találni, de ha sátrazni lehetne, akkor ott nem lenne erre a célra körülkerített rész, és az úgy naggyon rizikós... :roll:

Icke: már vannak ötletek, hogy hogyan oldjuk meg, hogyan lehet csökkenteni a díjakat, hogy lehetne sátrazni. Azon vagyunk, hogy sikerüljön. :wink:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 5 hónapja #250634 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
A helyszín el lett döntve visszavonni lehetetlen.
nemtudom ezezn mit nem lehet érteni szerintem se a legjobb választás de ez már lezárt téma

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.511 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére