Tábori program - 2005

Több
18 éve 11 hónapja #256030 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

kriszana írta:

Cueddo írta: uff, hupikék víziló, szólottam.

te nem barna sólyom voltál? :lol:

Hát igen, asszem igazán színes társaságra sikeredtünk... :mrgreen: Csatlakozom az előttem szólókhoz: remek volt a foglalkozás, és azt hiszem, az ilyeneknek hatalmas hasznát vesszük, ha tényleg rá akarunk játszani a keretjátékra, és érzékeltetni akarjuk a hangulatát.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #256004 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Cueddo írta: uff, hupikék víziló, szólottam.

te nem barna sólyom voltál? :lol:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255994 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

csatlakozom, rendkívül jó volt! kérünk még ;)

Ana: ne feledd, én már kitaláltam egyszer. jelen állapotban is 90% kész a keretjáték. ha úgy dúskálsz az ötletekben, hogy szűk két hét alatt gyökerestül ki tudnád cserélni a keretmese felét, úgy, hogy illeszkedjen a másik feléhez, hát, kérlek, oszd meg velem javaslataidat :) uff, hupikék víziló, szólottam.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255992 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Brandirnak és nővérének köszönjük a mai délután lehetőségét.
Szerintem nagyon jól sikerült, nagyon hasznos volt, és én remekül éreztem magam.
Sajnálhatják, akik nem jöttek.
Jövő héten szerdán 18.00 Szabó Ervin Gyerekkönyvtár

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255834 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Kriszana, bocs, de ezt nem értem. Ha Cue találja ki a keretjátékot, abból miért következik, hogy neki nincsenek időkorlátai? :?:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255812 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Cueddo írta: nos, ez az, amire már nincs idő, mert ehhez rengeteg ötlet kell & bele is kellene szőni a kerettörténetbe.[/color]

ööööö
igazán nem kötözködni akarok
és javíts ki, ha tévedek
de nem három hozzászólással lejjebb írta Felagund, hogy te találod ki a keretjátékot?

Mire nincs idő?
És miért nincsenek ötletek? (ötleteid) ha már te találod ki a keretjátékot...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255781 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Brandir: köszönöm a hozzászólást :)

én abban látom a különbséget, hogy az I.-nél a tündék fejenként csak 3 órás hangulatcsináló délutánt tartanak (+1-2 kisebb, kb. egyórás programot, nem a saját napjukon). A II.-nál viszont négyszer 3 óra jut minden tündére, tkp. rendi kurzus-szerűen. a II. változat hibája az, hogy tizenkét óra rengeteg, nem kell tanfolyamot tartani >> ezért lesz az első.

a tematikus napok - a 2003-as táborral ellentétben - most délután is(!) és este is érvényesülnek. hangulatteremtő&ismeretterjesztő&érdeklődéskeltő du., este pedig ünnepség.

a nyersanyagok pedig nemcsak a király fogadásához kellenek, sőt, ahhoz a legkevésbé. ott van mindenekelőtt az adó, azonkívül a játékok kiadásai/nyereményei (köztük a számháború), stb.
ha ezt elvetnénk, akkor a játékokban nyersanyag helyett infókat kellene nyerni, amiket egy rendszerbe kéne összehozni - szóval hogy egy böszme nagy rejtéllyé álljon össze a dolog, amit hűdeérdekes kitalálni.
nos, ez az, amire már nincs idő, mert ehhez rengeteg ötlet kell & bele is kellene szőni a kerettörténetbe.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255703 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Jelentem továbbítottam a Lau által küldött plakátot a középiskolai angoltanáromnak, illete egy műegyetemista haveromnak. Mindketten elvállalták, hogy terjesztik a saját helyükön...

Más: a nép nagyon sír jellapvisszajelzésért... mi legyen?

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255663 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Brandir írta:
„nyersanyagrendszer marad, most már nincs idő felépíteni a semmiből egy sok ötletet igénylő, teljesenúj meseszálat ehelyett.”

-Magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy nem tudtatok kitalálni semmit, amit a királynak kell elkészíteni?
-Az ellenérvek továbbra is ugyan azok.

Megoldási javaslat: Egy fölösleges szál helyett ne találjunk ki semmit :D
Amennyiben mégsem fölösleges elmagyarázná nekem valaki, miért is nem az?


Brandir: azt hiszem nem értetted. magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy Cueddo találja ki a tábor keretjátékát, és ez lesz benne...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255655 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
=Először a napirend változásához:
Jó! :) Így legalább egyel több délutáni tündeprogramra van idő. A délelőtti programok meg nem változtak.

További hozzászólás a kérésnek megfelelően pontonként, bár ha jó rémlik ezt nevezik flém-nek.

„II. (az újabb): a kreatív tevékenységek-foglalkozások rendje
Alapkoncepció: nincsenek tematikus napok; a tündékhez konkrét kreatív tevékenységeket rendelünk, amit 4x3 órában meg kell tanítaniuk a résztvevőknek. párhuzamosan mennek egymás mellett a foglalkozások, elvileg akárhogy lehet ugrálni közöttük a napok során.”

-A tematikát nem zártuk ki.
-Amit itt ugrálásnak hívsz, az a másik megoldás legfőbb pozitívuma.
-Nem teljesen párhuzamosan, mert minden nap lenne egy FŐ program.

„először is, meg kell tartani a tematikus napok rendszerét, ami a 2003-as táborban kitűnően működött.”

-Jó tudni, hogy az első táborban tematikus napokat tartottunk. ;)
-Azt nevezed tematikának, hogy esténként volt egy kis szertartás a különböző valák tiszteletére és ültettünk egy-egy fát a hozzájuk kapcsolódó „matériákra” emlékezve?

„és mi lesz addig a többi tündével? a tervem az, hogy mindennap lesz egy kiemelt tünde, aki a városnép nagyobbik részének, esetleg egészének tart foglalkozást /…/ akit pedig annyira fellelkesített az illető tünde nagy-foglalkozása, és akar mééég, az folytathatja az illető tünde másnapi kisebb foglalkozásán.”

-Ha jól emlékszem erről volt szó a második variációval kapcsolatban is.

„az első: azért jó, mert az alaptémák rendkívül jól meg tudják adni egy-egy nap alaphangulatát. erre fel lehet építeni egy "lelkesítő" típusú délutáni foglalkozást és esti programot, aminek a célja az, hogy a résztvevők számára kaput nyisson az adott témakör felé. (lásd 2003-as tábor!)
(hosszabb távú cél: ha sikerül felkelteni az érdeklődésüket, meglátják, miről szól a dolog mélyebben, és a későbbiekben csatlakozhatnak az MTT megfelelő szekciójához, beépülhetnek a valódi kreatív közösségi munkába, ami az MTT-ben folyik.)”

-Tehát akkor ez miért csak az elsőre igaz?

Szép állat az elefánt: elöl kígyó, alul oszlop. A két verzió között jó esetben csak csoportosítási és sorrendi különbségek lehetnek, lényegi differencia nem. Eltérés abból adódhat, ha az első variációnak nevezettnél, a különböző napokhoz nem tartozik TÉNYLEGES tevékenység. Ettől egy kicsit tartok, remélem nem lesz igazam. Ha meg véletlenül odaírja valaki ezeket a tevékenységeket, láss csodát: megkapod a kettes verziót.

Nem pontokban válaszolva: A kettő között én nem látok eltérést, tehát szerintem mindegy. :D A lényeg, hogy ne csak az árnyékban ücsörögve tespedjünk, amíg valaki hosszan és bölcsen beszél.

„nyersanyagrendszer marad, most már nincs idő felépíteni a semmiből egy sok ötletet igénylő, teljesenúj meseszálat ehelyett.”

-Magyarra fordítva ez azt jelenti, hogy nem tudtatok kitalálni semmit, amit a királynak kell elkészíteni?
-Az ellenérvek továbbra is ugyan azok.

Megoldási javaslat: Egy fölösleges szál helyett ne találjunk ki semmit :D
Amennyiben mégsem fölösleges elmagyarázná nekem valaki, miért is nem az?

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255573 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Jelentem a gyilkosos játék modulja már úton van felém, valahol a cybertérben... :mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255546 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

a lentebbiek mellett azt is el szeretném mondani, hogy a nyersanyagrendszer marad. DE: árfolyamváltozás nem lesz, mert az már tényleg őrült-bonyolult.

május van, két hét múlva vizsgaidőszak, most már nincs idő felépíteni a semmiből egy sok ötletet igénylő, teljesenúj meseszálat ehelyett.

a stabil értékű 5 nyersanyag sztem felfogható mindenki számára.
a csapvezek feladata lesz, hogy bátorítsák a csapatot a nyersanyagok felhasználására, hogy ne maradjanak felbontatlanul a készletek, mint 2003-ban. a csapvezeknek elmondjuk, hogy nagyjából mikor várható kiadás, nagyjából hogy kell gazdálkodni. manipulálni tilos.


A keretjátékot 90%-os állapotban még a vizsgaidőszak előtt véglegesítjük. Onnantól kezdve nincs apelláta, hanem csak finomítunk a részleteken.

MÁJUS 15-ig bezárólag várom a kritikákat, ha vannak, de aki kritizál, az egyben mondjon megoldási javaslatot is, egyébként már nemtudok vele mit kezdeni.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255481 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Kedves Brandír!
Köszönöm, hogy megszervezted a keddi vezetőképzést! Nagyon szégyellem magam, de én nem tudok jelen lenni, pedig szeretnék. Hétfőtől kezdődnek az írásbelik, és kisebb nagyobb megszakításokkal egészen 20.-áig tartanak. Közgyűlés után igyekszem minél több helyre elmenni. Köszönöm a türelmetek!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255460 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Szép.
Csütörtökön, felvételi után fel tudtam volna menni Pestre.
De előbb nem.
Sajnálom.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255333 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Angwen: a foglalkozást egyetlen tünde vezeti. tegyük fel, hogy eljön 80 ember erre, akkor természetszerűleg szüksége lesz segítőkre. rosszul fogalmaztam, ilyenkor max. +1-2 tündéről lenne szó. a többi 5-6an csinálják a háttérben futó miniprogramokat.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255327 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
őőőőőőőő
Holnap asszem net közelbe kellene jutnom :twisted:

Addig se felejtse el senki, hogy 10-én (jövő hét kedden) 18:30-kor találkozunk a Szabó Ervin Könyvtár (a Kálvinnál) gyerekkönyvtárában Vezetőképzés céljából.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255323 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Cue, ezt jól összeszedted, és számomra elfogadható az érvelésed--egy dolog van, ami szemet szúrt, mégpedig ez:

Cueddo írta: :arrow: és mi lesz addig a többi tündével? a tervem az, hogy mindennap lesz egy kiemelt tünde, aki a városnép nagyobbik részének, esetleg egészének tart foglalkozást. ebbe vsz. be is kell segítenie a többi tündének & a csapatokból kiemelt, előre megbeszélt segítőknek is.

ezt pontosan hogy értetted? Minden foglalkozást 8 ember (/tünde) csináljon? Persze, a tündék elsődleges feladata a hangulatkeltés. Mégis, nem kevés az, ha csak egy nap programjának a lebonyolításáért felelnek?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #255320 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

nos,

először mindenki nyugodjon meg :) másodszorpedig tisztázzuk a dolgokat.

:arrow: a tábor főszervezője Nólindir. rajta kívül a két tábvez Aeglos és jómagam. mi hozzuk a döntéseket, és mi felelünk azért, hogy az egyes területeken minden a helyén legyen.

:arrow: nézzük a tündebeosztást. kétféle szerkezetet vázoltunk el eddig, az alábbiaknak megfelelően:

I. (az eredeti): tematikus napok rendje
Alapkoncepció: minden nap az esti hantalén "felvillantjuk" a tolkieni hagyomány különböző aspektusait, és az aznapi tünde-foglalkozáson ahhoz kapcsolódó kreatív tevékenység/ismeretterjesztés/stb. folyik.
3. nap (V) - világ teremtése/kozmológia/filozófia - színjátszás - Cueddo
4. nap (H) - mesék I. (tündék ébredésétől Bragollachig) - Ádám
5. nap (K) - mesék II. (Bragollachtól Aldarionig) - Eglar
6. nap (Sze) - tánc - Laurelen
7. nap (Cs) - harc - Felagund
8. nap (P) - versek/dalok - Lamorak
9. nap (Szo) - fa - természetismeret - Angwen + Artemisz

II. (az újabb): a kreatív tevékenységek-foglalkozások rendje
Alapkoncepció: nincsenek tematikus napok; a tündékhez konkrét kreatív tevékenységeket rendelünk, amit 4x3 órában meg kell tanítaniuk a résztvevőknek. párhuzamosan mennek egymás mellett a foglalkozások, elvileg akárhogy lehet ugrálni közöttük a napok során.
- színjátszás: Cueddo
- ismeretterjesztés/mesék: Angwen + Lamorak
- tánc: Laurelen
- harc & természetismeret: Felagund
- dalok/versek: Ádám
- kézművesség (hantale nélkül): Eglar + Artemisz


nagyjából így fest a dolog. kérem, hogy ebből induljunk ki, ez legyen a további disputa alapja.
melyik miért jó/rossz (szerintem)?


:arrow: az első: azért jó, mert az alaptémák rendkívül jól meg tudják adni egy-egy nap alaphangulatát. erre fel lehet építeni egy "lelkesítő" típusú délutáni foglalkozást és esti programot, aminek a célja az, hogy a résztvevők számára kaput nyisson az adott témakör felé. (lásd 2003-as tábor!)
(hosszabb távú cél: ha sikerül felkelteni az érdeklődésüket, meglátják, miről szól a dolog mélyebben, és a későbbiekben csatlakozhatnak az MTT megfelelő szekciójához, beépülhetnek a valódi kreatív közösségi munkába, ami az MTT-ben folyik.)
nem utolsósorban nagyobb hangsúly helyeződik a csapattevékenységre (és Aldarion fogadása is kizárólag csapatfeladat lesz) > így a közösségszervezés a csapatok feladata lesz - a tündék szerepe pedig a hangulatteremtésre terelődik át.

:arrow: a második: a tündék többet foglalkoznak a táborlakókkal, közösséget szerveznek, tanítanak, erősebb a másodlagos keret. bár elvileg szabadon lehet járkálni a témák között, mégis, szerintem lehetetlen, hogy ne mozduljon el kurzus-irányba a dolog (= többé-kevésbé egymásra épülő foglalkozások). ebben a kiszabott 3x4=12 órában nem hiszem, hogy bármit meg lehet tanítani komolyabban a népeknek. ha csak a felszínt érintjük, akkor túl lagymatag lesz. ha megpróbálunk valamivel komolyabban belemenni a témába, akkor meg félő, hogy túl komolyra sikeredik, elvégre ez nem színjátszó/tánc/harcművész-stb. tábor. arra meg kevés az idő, hogy egy téma valódi mélységeit felmutathassuk.

úgy látom, a megbeszélések során mindig egy picit, mégegypicit, mégegypicit hozzátettünk az eredeti tervhez, ide-oda csűrtük-csavartuk, és az lett a vége, hogy jelen pillanatban nagyjából a 2004-es tábor rendi szerveződése áll előttünk, vagy egy ahhoz kísértetiesen hasonlító valami. ez pedig nem tartozik bele a most szerveződő tábor koncepciójába (és tavaly nem is vált be.)

Mik az elképzeléseim? lássukcsak >>

:arrow: először is, meg kell tartani a tematikus napok rendszerét, ami a 2003-as táborban kitűnően működött.
[size=9:3iy9kmdk](arra figyelni kell, hogy minden témakör egyenlő súllyal szerepeljen, tehát olyasmi ne essen meg, ami 2003-ban, hogy az Oromehantalét csak épphogy lezavartuk, hogy meglegyen.)[/size]
:arrow: a foglalkozások kétféle rendje közül - ezután a meggondolás után - én az első mellett foglalok állást. mármint az egynapos-hangulatcsináló délután mellé. (mégpedig azért, mert 3 órát nagyon tartalmasan ki lehet tölteni, de a 12 órának nagy valószínűséggel rétestészta-hangulata lesz, mint az többször megesett a tavalyi rendi foglalkozásokon.)
:arrow: és mi lesz addig a többi tündével? a tervem az, hogy mindennap lesz egy kiemelt tünde, aki a városnép nagyobbik részének, esetleg egészének tart foglalkozást. ebbe vsz. be is kell segítenie a többi tündének & a csapatokból kiemelt, előre megbeszélt segítőknek is.
(aki semmiképp nem akar ebben résztvenni, az punnyad egész du., illetve ezeknek az embereknek lesznek kisebb, párhuzamosan futó programok a háttérben, pl. rövid tudományos előadások, íjászat, ütőfa, kézművessarok, stb.)
akit pedig annyira fellelkesített az illető tünde nagy-foglalkozása, és akar mééég, az folytathatja az illető tünde másnapi kisebb foglalkozásán.

hangulatcsinálásról még annyit: gondoljatok csak bele, milyen remekül ki lehet dolgozni egy 3 órás programot pl. mesék, versek, tánc, harc, mindenféle téma köré, úgy, hogy színes és tartalmas programot adjunk. ezzel szemben a négyszer 3 órás verstopic téma híján vsz. verselemzésbe fordul át, a tánctanítás félig-tánckurzusba, stb. (kb. úgy, mint a 2 éves történész-latinoktatás, hogy mire eljutunk addig, hogy Cicerót olvasunk, vége a kurzusnak, aztán meg elfelejtünk mindent.)

ha ez érthetetlen, mondok egy példát, pl. a saját foglalkozásom körvonalait:
először is, minden foglalkozást fel kell fűzni egy láncra, egy határozott téma köré. jelen esetben ez a filozófia, ill. kozmológia. a színjátszás pedig úgy jön ide, hogy szerintem abban fogható meg a legjobban a képzeletünnkel-hangunkkal-mozdulatainkkal való világalkotás. ennek megfelelően ebbe a hangulatcsináló délutánba belefér egy tudományos előadás (pl. Ankalimont felkérném erre mint segítőt), egy beszélgetés és néhány jól összeválogatott színjátszós gyakorlat.
hangsúlyozom, nem az a cél, hogy tényleg tanítsunk, hanem hogy megadjuk az alaphangulatot.


Ezután pedig megkérem tisztelt Táborszervezőtársaimat, hogy a tündeügyekhez csak a fentiek elolvasása után szóljanak hozzá, mégpedig pontonként. Egyébként még júliusban is ugyanitt fogunk tartani, hogy van hatszázféle verzió,, és senki sem tud semmit.

A pályázat koncepciója valóban nem volt világos címszavakban. Most kifejtettem; én így értelmezem azt, amit januárban beadtunk. Egyrészt illik tartani magunkat az alapkoncepcióhoz, ha már egyszer ezt hagyták jóvá, másrészt pedig teljesen működőképesnek is tartom, a fentebb említett módosításokkal.

(Még lenne mit mondanom, de asszem, mára elég ennyi. :) )

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255175 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Aeglos írta: jah, és a Númenori hét struktúrát legyenek szívesek tartani :twisted: :D
nem térjünk már ennyire el az egész pályázattól...

és még valami.
nem akartalak leszólni, Lau, senkit sem, aki ezeket kitalálta. csak legyenek megmagyarázva!!! mert így full fura... 8O

Aeglos, el kéne jönni a megbeszélésekre, és akkor nem lenne fura...
így, hogy a fórumon keresztül utasításokat adsz, miközben egyetlen megbeszélsére nem jössz el, kicsit fura...

Tök mindegy, hogy mennyire tértek el a pályázattól vagy sem.
A tábornak kell jól sikerülnie.
Mindenki leszarja a pályázatot, pláne, hogy kb csak ti hárman tudjátok, hogy mi volt benne.

Ezen felül jó volna eldönteni, hogy ki a tábor tényelges főszervezője, hogy mi csapatvezetők, ne csak a fejünket kapkodjuk a homlokegyenesen ellentétes utasítások kereszttüzében...

És kommunikáljunk, könyörgöm, emberek, kommunikáljunk.
Ha mindenki hallgat, vajon hogyan jutnak el az egyik ember fejében lévő információk a másikig?

Aki meg nem jár megbeszélésekre, az ne háborodjon fel utólag, ha a tudta nélkül lettek eldöntve dolgok.

...

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255159 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
7 hantale a nem fér bele a programba- a jelenlegi állás szerint.

most ismét visszatértünk a 6s felosztáshoz(tevékenységi körök szerint, nem napok szerint)

harc
tánc
színjátszás
versek és dalok
mesék-történetek
természet

és ha a fentiekhez egy-egy tündét rendelünk, az azt jelenti hogy 6 azaz hat darab tünde van. ha egy témához többet, akkor természetesen ennek megfelelően növekszik a tündék száma is.

Ami fontos/szem előtt kell tartani/oda kell rá figyelni az hogy a keretjáték a gyakorlatban működjön.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255075 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
jah, és a Númenori hét struktúrát legyenek szívesek tartani :twisted: :D
nem térjünk már ennyire el az egész pályázattól...


és még valami.
nem akartalak leszólni, Lau, senkit sem, aki ezeket kitalálta. csak legyenek megmagyarázva!!! mert így full fura... 8O

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255074 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
:arrow: Menelya (Mennyek-nap; Vasárnap): kozmológia, filozófia, elméleti tudás (izé, színjátszás)

:arrow: Earenya (Tenger-nap; Hétfő): utazások, végtelenség

:arrow: Valanya/Tárion (Valák-nap; Kedd): mitológia és mesék az első kor előtti időkről, az első korról és a másodkor elejéről

:arrow: Elenya (Csillagok-nap; Szerda): tánc

:arrow: Anarya (Nap-nap; Csütörtök): Középfölde harcosai, Beleriand csatái

:arrow: Isilya (Hold-nap; Péntek): versek és dalok

:arrow: Aldea (Fa-nap; Szombat): természet szeretete, állatok, fák, növények, hegyek…


ez volt az eredeti terv
tudom, hogy vannak benne megfoghatatlan dolgok:

Earenya: utazás, végtelenség...
mit lehet ezzel kezdeni?

pl.: nappal kézműves foglalkozások, függetlenül a végtelenségtől és az utazástól, este viszont "hantale" ilyen névvel.

szerintem a tündék:

Cueddo (tünde koordinátor) a Menelyán a színjátszókörösökkel előadják az Aldariont (vagy egyik felvonását) este, az lesz egy bevezető hantale.

(hú, kéne valami szó a hantale helyett... Felagund? :D )

Artemisz és Angwen: legutóbb azt hallottam Angwentől, hogy ő Artemsizt vele egyenértékű tündének tartja, nem segítőnek. Övék a Fa nap.

Felagund: nap nap
Laurelen: táncolósdi
ez a kettő tiszta

éééés, versek, dalok regék Lamorak!!! ez nagyon fontos :!:

Ádám: övé lenne az "utazás, végtelenség" Earenya, a mumus, de ő az aki, az ilyesmiből kihozza a maximumot, mindenben talál fantáziát. (nem tudom, nektek miért mumus, szvsz állati jó téma)

Eglar: mitológia és mesék az első kor előtti időkről, az első korról és a másodkor elejéről. Tűz csarnoka projekt, stb... Eglar, és Arda születése...

ismeretterjesztő hantale, természetismeret??? 8O
5 darab hantale... Lau, ezt mikor beszélted meg és kivel... ugye nem gondolja így mindenki?? :crap:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255056 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Felagund írta: Természetismeret??? :crap:

"kószakiképzés" nem kell növényeket vizsgálgatnod :twisted:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255044 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Természetismeret??? :crap:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #255042 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
a legfrissebb tündebeosztás a mindenfélefajta kavarok után:

1. színjátszás: Cueddo
2. ismeretterjesztés/mesék: Angwen + Lamorak
3. tánc: Laurelen
4. harc & természetismeret: Felagund
5. dalok/versek: Ádám
6. kézművesség (hantale nélkül): Eglar + Artemisz

hat helyett öt hantale lesz így.


akinek problémája van vele, fejtse ki!

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254985 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

no, végre én is megtaláltam ezt a topicot :P

van itt pár dolog, ami feltűnt a topic átolvasása közben:

- a csapatvezetők leírása nagyjából rendben van. ebben a szellemben lehet még hozzátenni a próságokat, de amit leírtál, az a lényeg.

- a király nem késik. csak a hírek érkeznek róla, hogy közeledik-közeledik-közeledik.

- a dúnföldiek ellen harcolunk. az, hogy mikor jönnek, meg kik, a jelentkezések lezárulása után derül ki + attól függően, hogy Julcsi mint tábvez hogy tudja megoldani logisztikailag.

=Nyolcadik nap reggel megérkezik Ancalime vlálasza – tegyük fel pozitív – a segítségnyújtásról, majd pár órával később kitör a háború. Ancalime küld csapatokat? Ha a város meg tudja magát védeni a támadástól, mi szükség a függóségre. Ha nem tudja megvédeni, vége a mesének. Ha a környező népek támadásának segítség nélküli leverése után mégis nehezebb lesz a helytartóválasztás Ancalime miatt, kitör a Függetlenségi háború.


>> ha pozitív a válasza, akkor pl. több különleges egységet állíthatnak ki a városiak. amit dőlttel szedtem, az stimmel. vsz meg tudják védeni magukat, mert csapatonként másfél-kétszeres túlerőben lesznek :) ha nem, akkor az gáz, de ez is része a mesének.

alábbi is stimmel, amit Angwen írt: >>

Ancalime-projektet.
Amennyire én értettem, leginkább attól függ a projekt sikere, hogy a táborozók mennyire veszik komolyan az ügyet.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254961 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Aeglos írta:

Brandir írta: 7. kézművesség (ez esti hantale nélkül): Eglar


nem tudom, hogy ezt ki találta ki, de nekem erről nem szólt senki ( :!: ), én nem így akartam...
szorri tényleg, lehet erről beszélni, ha probléma van körüle.
meggyőzhető vagyok

Miért, te hogy akartad?
Amúgy a tündebeosztások körül elég nagy kavarok vannak oda és vissza (szinte biztos nem az lesz, amit Brandir beírt), de talán tisztább lenne, ha most leírnál egy pontos elképzelést...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254950 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005

Brandir írta: 7. kézművesség (ez esti hantale nélkül): Eglar


nem tudom, hogy ezt ki találta ki, de nekem erről nem szólt senki ( :!: ), én nem így akartam...
szorri tényleg, lehet erről beszélni, ha probléma van körüle.
meggyőzhető vagyok

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254928 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Idézet a napirendből: "8. nap: Számháború!" :D

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
18 éve 11 hónapja #254904 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tábori program - 2005
Az tudtommal bőven előtte lesz...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.413 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére