Kószák Szövetsége

Több
22 éve 2 hónapja #71567 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
:itscool: Hiába, no... mindig is tudtam, hogy Eru nagyon jó fej! ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71566 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
nazgul: de jó Neked!!!! :wink: Szivesen lettem volna a helyedben!! *sóhajt*
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71560 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Szorri, ez most off lesz, de muszáááj!!! ;) Emlékeztek még az ERU-s történetre? VAn egy hasonló sztorim... tegnapi.

Este korán le kellett feküdnöm, mert reggel korán kellett kelnem, még a netre sem tudtam feljönni, sőt, géphez sem nyúltam, pedig igencsak kedvem lett volna egy kis szinkron-íráshoz. Kinyitottam az erkélyajtót, hogy a macska kimehessen, és bebújtam a jó meleg ágyikóba. Nem tudtam elaludni, mert nem vagyok hozzászokva ehhez a korai fekvéshez (este 10). Eszembe jutott, hogy mi lenne, ha a GYU zenéjére aludnék el. Erre valahol kint, a közelben megszólal valami zene. "Milyen poén lenne, ha ez a film zenéje lenne!" mondtam és jót rötyögtem magamban ezen. Aztán persze elkussoltam, amikor felismertem a dallamot... És akkor hirtelen egy hang üvöltött: "YOU SHALL NOT PASS!".
A szomszéd kertben nézték a filmet, projektorral, mint a táborban mi.
AZT HITTEM ÖSSZEPISILEM MAGAM A GYÖNYÖRŰSÉGTŐL!!!!
Csak ennyit akartam megosztani veletek, kószatársak!

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71338 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Kincső írta: Jó lenne tudni, de én nem tudom, és szerintem ha egy minas tirithi katona (márpedig a férfiak, ha nem is főállású katonák voltak, értettek a kardforgatáshoz) el akart menni Ithiliába harcolni, nem azt nézték, hogy númenori vér folyik-e az ereiben avagy sem. Nem igaz :?:


Igazad van, de ettől még nem lesz kósza! Hanem csak simán katona.

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71169 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Jó lenne tudni, de én nem tudom, és szerintem ha egy minas tirithi katona (márpedig a férfiak, ha nem is főállású katonák voltak, értettek a kardforgatáshoz) el akart menni Ithiliába harcolni, nem azt nézték, hogy númenori vér folyik-e az ereiben avagy sem. Nem igaz :?:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71079 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Sil írta: Szerintem a gondoriak - legalábbis egy részük, akik még nem keveredtek el a "sima emberekkel" - is ugyanúgy Dúnadánok, mint az északi kószák. Szerintem Faramirnak igenis "örökölt kósza-vére" van. A gondoriak csak azért nem kószálnak, mert a déli birodalom fennmaradt, ők nem szóródtak szét. Az ithiliai kószák sem teljesen azt csinálják, mint az északiak, ők tulajdonképpen katonák, határőrök. Csapatban járnak, jól felszerelve, nem magányosan, mint az északiak.


Ez nagyon jó magyarázat. Csak azt kéne tudni, hogy a gondoriak közül pontosan kik dúnadánok? Az oké, hogy az uralkodó és a helytartói család az (és így Kincső, szabad a pálya előtted), de rajtuk kívül ki még? Vajon az ithiliai kószák között mindenki dúnadán volt? Tök jó lenne tudni, hogy kábé hány númenóri élt Középföldén a sziget pusztulása után...

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71008 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Köszi!!!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71005 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Kincső írta: Sil: Fogalmam sincs, milyen nyelvű nevek, a Szilmarilok névjegyzékéből rakosgattam őket ki, és más forrásom nincs... :roll: :(
Tudsz segíteni :?:

Hát, megpróbálok valamit kitalálni. Sindául én sem tudok, sőt, még amnibhavam sem, de talán menni fog.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #71001 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sil: Fogalmam sincs, milyen nyelvű nevek, a Szilmarilok névjegyzékéből rakosgattam őket ki, és más forrásom nincs... :roll: :(
Tudsz segíteni :?:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70995 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Kincső írta: Ezt most nem értem. :roll:
Egyszer már megbeszéltük, hogy vannak ithiliai kószák, akiknek Faramir a vezérük - őróla igazán nem mondható el, hogy örökölt kósza-vére van. :)
:arrow: akkor miért ne lehetne az én kószám is ilyen? Miért ne lehetnének az ithiliai kószák közt eredetileg Minas Tirithi lakosok :?: :look:
Ezt sürgősen beszéljük meg, mielőtt megírom a történetemet! :crazy:

Szerintem a gondoriak - legalábbis egy részük, akik még nem keveredtek el a "sima emberekkel" - is ugyanúgy Dúnadánok, mint az északi kószák. Szerintem Faramirnak igenis "örökölt kósza-vére" van. A gondoriak csak azért nem kószálnak, mert a déli birodalom fennmaradt, ők nem szóródtak szét. Az ithiliai kószák sem teljesen azt csinálják, mint az északiak, ők tulajdonképpen katonák, határőrök. Csapatban járnak, jól felszerelve, nem magányosan, mint az északiak.

Amúgy a neveid ugye quenyául vannak? Nem lenne jobb sinda neveket használni a történetekben? Akkoriban már nem használták hétköznapi célokra a quenyát, az a tudomány nyelve volt. Ha megfigyeled, a Gy. U.-beli nevek - még a tündék nevei is - sinda nevek.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70895 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ezt most nem értem. :roll:
Egyszer már megbeszéltük, hogy vannak ithiliai kószák, akiknek Faramir a vezérük - őróla igazán nem mondható el, hogy örökölt kósza-vére van. :)
:arrow: akkor miért ne lehetne az én kószám is ilyen? Miért ne lehetnének az ithiliai kószák közt eredetileg Minas Tirithi lakosok :?: :look:
Ezt sürgősen beszéljük meg, mielőtt megírom a történetemet! :crazy:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70851 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Elanor írta: Felraknám én is a történetemet (bár még igen kezdetleges állapotban van), csak az a baj, hogy nem ezen a gépen van, és amelyiken van, az éppen rossz!!! :evil: :rmad2: :nono: :confused2: És félek is attól, hogy esetleg le fog róla törlődni, vagy ilyesmi!! Der megígérem, ha épségben ''visszakapom'', ennek örömére fel fogom tenni :)


Na igen, ez mind szép és jó, csak éppen nem jöttek össze a dolgok, és sajna letörlődött a gépről..... :evil: :cry:
Most nincs erőm újraírni az egészet (annak ellenére, hogy mint mondtam, nem volt vmi sok), de majd később vlsz. meg fogom tenni.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70847 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Tünde-lány írta: ha a királyi lagzin fél Középfölde ott volt, egy magánesküvőbe is belefér néhány száz, a kószáknál meg gondolom minden kószát összehívhatnak, akit ismernek és elérhető...


Ezzel nem értek egyet. A kószák igen maguknak valók. Szerintem már ezt a Megye-őrséget is összehozni egy nagy vállalkozás (ennyi kósza egyszerre egy helyen...) de, hogy egy esküvő miatt összejöjjenek sokan... Nem tudom elképzelni. Szerintem ők nem fektettek ekkora hangsúlyt a házasságra (persze A Király kivétel). De nyugottan kössetek bele, ha szerintetek nincs igazam...

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70843 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
No, most önreklámozok egy csöppet. :) Nekem vót egy leírásom Nené és Legolas esküvőjéről, de aztán likvidáltam, mert, urambocsá, amúgy is csöpög a sztori, nem kell még egy vödör... Olyasmi volt, mint a természeti népek esküvője, tehát nem "akarod?akarod?igenigen", hanem egy kicsit hosszabb. Akit érdekel, szóljon, elküldöm.
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70838 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Nem baj, Esmeraldán és Titkok és szerelmeken nevelkedett geerációknál ez elfogadható:-)

Mért ne írhatnánk rövid kritikákat ide is? Tutommal azért van a fórum, hogy bármit megvitathassunk...


Én is csak egy rövid találkozást terveztem Faramirral, nem lesz gond.

Hobbit esküvőt kétségkívül könnyebb lenne megírni:-)Mi lehet ott..de azért Minas Tirithben sem lehet ritka a nagy tivornyázás..ha a királyi lagzin fél Középfölde ott volt, egy magánesküvőbe is belefér néhány száz, a kószáknál meg gondolom minden kószát összehívhatnak, akit ismernek és elérhető...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70761 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ez igaz, nekem is szöget ütött a fejembe az előbb. Esetleg úgy, ha mondjuk a szülők vhogy elfelejtették a származásukat, aztán a gyerek deríti ki valahogy... bár a kószákra nem jellemző a származás-elfelejtés...

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70760 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Csak azt ne felejtsük el, hogy a 'sima embereknek' nem lehet kósza (azaz dúnadán) gyermekük :!: Kéretik utána nézni a kósza/dúnadán fogalomnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70743 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok!!
Végre hazatértem (és ellenállhatatlan vágyat érzek arra, hogy ezt minden fórumon hangoztassam :) :) )
Sajna nem haladtam a kószás sztorival, de jó látni, hogy mások igen!
A kósza (vagy ,,sima" ember) esküvővel kapcsolatban:

Ha kószákról van szó, szerintem az illik legjobban hozzájuk, ha valahol a természetben esküdnek meg, csak úgy, egymásnak (esetleg pár rokon, de az hülyébben jön ki). Mint Aragorn és Arwen a Cerin Amrothon. Keresnek egy szép helyet, Minas Tirith környékén biztos sok van. De polgári esküvőt iratokkal meg minden vacakkal biztos nem tartanak. Bár igaz, templomit se :) .
A ,,sima" embereknél én még egy nagyobbfajta lagzit is el tudok képzelni, persze a körülményektől függ (békében és jólétben mondjuk, de a háború küszöbén már kevésbé).
A hobbitok tutira hatalmas lakodalmat csapnának :) :) :)

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70705 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kószának még nem kósza az esküvő, szegény kószám nem a családi hagyományokat őrzi, :wink: és a történet a szülei esküvőjével kezdődne, akik nem kószák, csak egyszerű Minas Tirithi emberek... Most azt írtam, hogy örök hűséget fogadtak egymásnak, hogy hol, miképp, azt rábízom mindenki fantáziájára. De ha valaki már kitalált egy házasodási módot, azt örömmel várom!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70688 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Kincső írta: Hmm... :? Már majdnem elkezdtem írni, hogy egy őszi napon a kószám szülei Minas Tirith egyik kis templomában megesküdtek, de rájöttem, hogy templomban nem esküdhettek... De akkor hol? :( Segítsetek légyszi! :roll:


Mivel Tolkien sehol nem részletezte, milyen is egy kósza-esküvő (ami persze nem Királyi :wink: ), ránk vár, hogy leírjuk. Én úgy tudom, hogy többen szeretnének kósza-nászról írni, javaslom üljetek össze, és dolgozzatok ki egy "hagyományos esküvőt", amit aztán lehet majd követni.

Tündelány: Faramirral vigyázz, mert már Kincső is lecsapott rá! Feltétlen egyeztessetek.
A szeptemberi kószataliról még nincs infó. Egyenlőre az augusztusi tábort kéne összehozni...

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70642 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Felraktam a történetem elejét a Kószák Szöv.-re :!: Ha valakivel találkozhat a kószám, azzal szívesen találkozik! És várom a kritikákat! (Csak ne itt, mert kikapunk! :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70638 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Én még a könyv előtt találkozom Faramirral... Jobban mondva, kezdettől fogva vele együtt vagyok egy csomószor. És csak egy-két jelenetet írok meg a gyerekkorából (a kószámnak is meg Faramirnak is), meg néhány ithiliait. Szerintem ez még belefér, úgyhogy vedd bele nyugodtan Te is! (Én úgy tervezem, hogy megírok egy jelenet kb. 2991-ben, azután háromezer-néhányban... :roll: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70637 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok, megint Pesten tanyázom.

Láttam a képeket, nagyon szép helyeken jártatok, úgy elmentem volna én is..na mindegy. :cry: :roll:

Tegnap láttam megint a filmet:-)érdekes, mintha egyre jobb lenne...
mondjuk mikor Gimli mondta hogy a fejszéje is akkor az előttem kettővel levő sorból egy pasi arra az általam már ismert felfedezésre jutott, hogy az eltört, mire kb.20 ember kezdett röhögni, de csak picit, kulturáltan, mondjuk én ezt a poént már második alkalommal lelőttem...
Meg ezúttal sok volt a kisgyerek, ami jobb, mint azok a bunkó velem egyidősek, akikkel a múltkor voltam egy teremben, de sok mindent nem értettek.Egy icipici terem ugyan, de még mindig teljesen tele volt.Hát igen, ha valami jó, az jó...


Bár lemaradtam arról, hogy mire reagált Brisa, Faramirt én is bele akartam venni valamilyen módon a sztorimba, na nem baj, meg lehet oldani a téves ábrázolások elkerülését.

Szeptemberben pontosan mikor lesz a tali, vagy még nem lehet tudni?

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70598 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hmm... :? Már majdnem elkezdtem írni, hogy egy őszi napon a kószám szülei Minas Tirith egyik kis templomában megesküdtek, de rájöttem, hogy templomban nem esküdhettek... De akkor hol? :( Segítsetek légyszi! :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70574 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hmm... nem túl nagy errefelé a forgalom! :(

Mindenesetre örömmel tudatom minden kószával a hírt, hogy kószámat és testvérét Szeretetgyermeknek és Ezüstösen Ragyogó Ajándéknak. Magyarul - azaz dehogy magyarul :wink: - : Melhín és Silanna. Apja neve Thinthon, azaz Szürkefenyő, anyjáé Elenrin, Csillagragyogás, a barátnőé Rilrómen, Ragyogó Napkelte. Mindezt a Szilmarilok névjegyzékéből sakkoztam ki. Megyek is, kifundálom a többi nevet. 8)
Szió:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70174 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hali!
Jó,hogy alakul végre a könyv!Komolyan mondom,öröm olvasni!Naon teccenek az eddigi irományok.Brisa,kösz a dícséretet,mindjárt nem izgulok annyira a fogadtatás miatt!

Szóval jó munkát mindenkinek!
Namárie!

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70127 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Köszi Brisa a felvételt! :P
Az csak felvetődött bennem, hogy Faramirról írjak, közben már kitaláltam a kószámat. Nagyvonalakban meg is írtam a történetet, bár eddig a "nem-kószálós" részek születtek meg részletesebben. Úgyhogy most megyek is és megpróbálom feltenni a Kószák Szöv.-re...
Szió:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70049 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kincső: Be vagy véve a kószák közé. Te vagy az 51. tag (ha jól számoltam :roll: ).
Nekem erős fenntartásaim vannak Faramirral kapcsolatban. Szerintem nincs olyan ember - Tolkien bácsin kívül -, aki Faramirt képes lenne az általunk megismert módon mozgatni, leírni, bemutatni stb. És a szememben itt már ütközik a dolog Tolkien-nal. De én nem akarom ráhúzni a véleményemet ráhúzni a társaságra. A döntés joga nem az enyém.
Az ithiliai kószák élete viszont roppant érdekes lehet...

Telu: Az a nazgúlos dolog nekem is sántít. Viszont az, hogy "rossz embernek" nézik a kószádat... nos az már Aragornnal is előfordult már. :wink:

Astragan: Örülök, hogy jönnél. Kósza tali viszont csak szeptemberben lesz. Kár, hogy nem jössz Szegedre... Az I. Táborról ( :roll: ) készült képek hamarosan feliratozva lesznek. Csak türelem...
Ami pedig a kószádat illeti: magam is jobban kedvelem a kevésbé hősies dúnadánokat, akik "hétköznapi" életet élnek és nem mentik meg minden fél órában a világot. Én is egy ilyet szeretnék írni (azért persze Anárion is megment 3 hobbitot. :roll: ).

Elrond: Természetesen akaratod ellenére nem veszlek be. :D (Olyat csak egy valakivel csináltam. :roll: :evil3: ) Azért szólj bátran, ha meggondolod magadat. Mert tényleg jó társaság vagyunk. 8) :mrgreen:

Esgal: Nekem nagyon tetszik a kósza-sztorid :!:

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70020 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Eia: Ezt csak azért itt, publikusan írom, mert, ha esetleg van akkor valaki Gondorban még, akkor kapcsolódhasson a történetünkba, ha akar. Szóval miután Arival találkoztunk, a Ringló folyónál csatlakozunk a társasághoz, 3019. március 10.-én (ezt pontosan írja a GyU). Azt majd valahogyan megoldjuk, hogy közvetlenül Aragornnal ne találkozzunk (már van is ötletem!), illetve tudomást szerezzünk róluk. Egyelőre jussunk el addig...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 2 hónapja #70018 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Léli: Asszem igazad van.. de arra gondoltam, hogy a Holtak Ösvénye után hol tudnánk csatlakozni? Azután már csak a csatába tudnánk (ha jól emléxem), de Aragornék akkor is a másik oldalon vannak...(vagy nem? :roll: ) Igaz még hajókat is kell szereznünk, de most ráakasztod a vércsédet Aragorn kardjára, és akkor majd úgy megtudunk valamit? :?

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.469 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére