Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek

Több
16 éve 10 hónapja #330624 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Aiculosse: még nem éreztem rá a szó ízére, de hamarosan. Sokkal jobb, mint a Ninqueaicale --ez a kimondhatatlan :D

Fekete-fehér színkombináció maximálisan támogatva, az egyik kedvenc színösszeállításom. Azonnal megindította a fantáziámat.
A kendő pedig igen praktikus dolog, tavalyi táborban már megtapasztaltam.
A köpeny is jó ötlet, csak az a leülős dolog... Egyszer ráülünk és mire felállunk már nem lesz túlságosan fehér. :D

Megnézném, ahogy Celebrom játsza icke gondoskodó apukáját. :) :D :lol: :mrgreen: (lécci, lécci :twisted: :twisted: :twisted: )

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330610 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Én azért javasolnám a köpenyt, mert tavaly is meg volt az a haszna, hogy akárhol le akartunk ülni, arra lehetett, melegben kézben is elfér és ha hűvösebb van bele lehet bújni. Persze tök eccerű ronydarabra gondoltam, nem olyan extrákkal mint csukja, mint amilyen a Cardolaniaké volt.
Nem azért, de Lórienben is Galadriel viselte a kalapot....
Azért mondjuk lennék férj, h Ickének lehessek az apja... :)
Szerintem addig nehéz karaktereket alkotni, amíg nem tudjuk, h mi lesz a csapatunk (a család) szerepe a történetben. Majd gondolom kiderül (másnem "teszünk egy visszautasíthatattlan ajánlatot" 8) ).
A színünk nekem mind1, de a fehér-vmi sötétnek örülnék.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330593 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Sziasztok,
ezer bocsánat, néhány napig korlátozottan voltam netközelben, szóval csak most láttam :oops:
Örülök Nektek, éljen a Fehérszirt csapat, sokáig!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330552 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Nem feltétlenül kell "apunak" ott lennie. Elment néhány évtizedes tanulmányútra, esetleg elhúzódó rokontlátogatást tart Valinor másik szélén. :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330546 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Üdvözletem!

Finwë volt az első tünde, aki meghalt - nem csupán Amanban, általában is :) Családfőként lehetsz mondjuk a küldöttek vezetője, ha már bürokratizálunk :D Lehetőleg húgok és öccsök jelentkezzenek, különben kitör a trónviszály :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330542 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek

icke írta:

Esgal írta: családtagok: hát hogy a fenébe ne lehetne? bárki, bármit, csak azt jegyezném meg, hogy a gyermekáldás még a tündéknél sem megy férfiú nélkül, tehát ki kell találnom, hogy ki által is lennének nekem fiaim-leányaim... :P úgyhogy, icke, csak óvatosan azzal az alárendeléssel :P ezidőtájt még özvegy se lesz olyan könnyen a tünde... :P

Üdvözletem!

Oké, akkor most döntsd el, hogy Celebrom legyen a férjed vagy én :D Komolyra fordulva: szerintem mi a családunk képviselői leszünk az ünnepségen, szóval nem kell feltétlenül erre a tíz emberre felrajzolni a teljes családfát. Viszont parciálisan talán nem árt :D

icke


hm, szerintem egyikőtöket se terhelném inkább magammal :twisted: , arról nem beszélve, hogy egy nem matriarchális társadalomban hogyan adódik egy házasságból, hogy a nő a főnök :P szerintem a fiktív uram sok száz évvel ezelőtt sujtólégbalesetben megpusztult egy bányában (vagy egyéb, kitalálok én minden gonoszságot, ne tessék félteni :twisted: ), a továbbiakban a vezetés az enyém, és ha ragaszkodsz hozzá, légy hát a fiam, de testvéreimet, és azok leszármazottait is örömmel látom. és természetesen nem szükséges nagyon közeli rokonnak lenni, valami távoli is lehet ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330539 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek

Esgal írta: családtagok: hát hogy a fenébe ne lehetne? bárki, bármit, csak azt jegyezném meg, hogy a gyermekáldás még a tündéknél sem megy férfiú nélkül, tehát ki kell találnom, hogy ki által is lennének nekem fiaim-leányaim... :P úgyhogy, icke, csak óvatosan azzal az alárendeléssel :P ezidőtájt még özvegy se lesz olyan könnyen a tünde... :P

Üdvözletem!

Oké, akkor most döntsd el, hogy Celebrom legyen a férjed vagy én :D Komolyra fordulva: szerintem mi a családunk képviselői leszünk az ünnepségen, szóval nem kell feltétlenül erre a tíz emberre felrajzolni a teljes családfát. Viszont parciálisan talán nem árt :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330538 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek

Esgal írta: Ki felel hát hívásomra? ;)


Éééééééééééééééén!!!!! :D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330535 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
családtagok: hát hogy a fenébe ne lehetne? bárki, bármit, csak azt jegyezném meg, hogy a gyermekáldás még a tündéknél sem megy férfiú nélkül, tehát ki kell találnom, hogy ki által is lennének nekem fiaim-leányaim... :P úgyhogy, icke, csak óvatosan azzal az alárendeléssel :P ezidőtájt még özvegy se lesz olyan könnyen a tünde... :P

egyébként dorw jól mondja, a fiú-lány aránynak én se tulajdonítok nagy jelentőséget.

és utoljára: nem lesz szoknya, és ha egy mód van rá, pl sem. Nem kell félni ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330533 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Esgal: megelőztél a ruhadaradok tárgykörében. Nekem határozottan a kendő a favoritom, a szoknya viszont semmiképp!! A köpeny ellen a kifogásom csak az, hogy 40 fokban nem biztos, hogy jó lesz az nekünk.
(Tetoválófilc nekem tecc, de akkor már arcra- szépet. :D )
.
Fehérszirt: az már többször elhangzott, hogy magányos, magas (távoli?). Én tovább fűzném azzal, hogy kívülálló, tárgyilagosan, hűvös nyugalommal szemléli a körülötte zajló eseményeket. Viszont, ha egyszer ez a szirt megmozdul... és akkor akár el is juthatunk oda, hogy mi köze a Fehérszirtnek a vanyaszerű noldákhoz. :wink:

Nem hiszem, hogy az identitásunk kialakításában bármi jelentősége van annak, hogy hány fiú/ lány van a csapatban.

Az Aiculosse, mint név, nekem is jobban tetszik, mint az előző, csak folyamatosan Aiszkhülosz jut róla az eszembe. :wink:

Rpg: menjen, aztán lesz aki lesz.


Csapattali: nekem ezen a héten csak a vasárnap délután a jó, vagy jövő héten hétköznap este 5-6 körül.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330532 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Elnézést az őrült pörgésért, lassítok.

Icke: a táborban, az első adandó alkalommal el fogom mondani. ezt vedd ígéretnek. ha lesz erőm, leírom.

Esgal: ha család, akkor apa,anya, testvérek, nagynénik, stb?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330531 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Üdvözletem!

Én, hamarost, talán már ma este :)
Magamat alárendelni szabad, anyu? :lol:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330523 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
No, itt figyel. Szabályok:

1. dőlt betűvel a karakter gondolatai, cselekvései.
2. Rendessel, amit mond.
3. Karaktert magatoknak találhattok ki, lehet fiatalabb vagy idősebb, nincs megkötés, hogy kinek a kije. Fontos: akárki vagy is a családban, azért ne nagyon rendeld magad alá a többieket ;) mindenki egyformán számít.

Remélem, így kicsit fílingesebb lehet a csapat identitásának kialakítása ;)
Ki felel hát hívásomra? ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330505 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
na látom, páraknak beindult a fantáziája, ez tetszik ;)

akkor én úgy nézem az eddigiek alapján, hogy a fehér-fekete nem gáz. akkor ez lesz. Nam, neked írtam privit is, családfői hatalmamnál fogva felmentelek a kiegészítő fekete szín használata alól, lehet a tied csak fehér.

jó-e lesz? ;)

csapatruhadarab: vagy egyéb megkülönböztetés. ugye csapatkendőnk nem csak nekünk lesz, tehát érdemes lenne valami extrát művelnünk - a teljes ruhát viszont nem minden esetben gondolnám célravezetőnek. macerásabb hordani, ha sokszor használjuk, bepiszkolódik - én valami másra gondolnék. a köpeny nem rossz ruhadarab, bármi fölé oda lehet kanyarítani. ha fehér, fekete mintával (kivéve Nam, ő lehet ezüst mondjuk - igaz, hogy a heraldika nem különbözteti meg, de jobbat így hirtelen nem tudok), akkor viszont úgy fogunk kinézni, mint a johannita lovagrend... ami engem például egy cseppet sem zavar. karkötő-nyaklánc-ilyesmi sem rossz, viszont az nem túl jellegzetes, és végképp nem eredeti :P póló szintén, és ugyanaz a helyzet vele, mint a többi full ruhával: nem mindig néz ki jól, és egy idő után koszos és büdös - lásd holtak vezére pólóját a második velemi táborban :P úgyhogy ötleteket-szavazatokat várok. nekem speciel még ilyen elrugaszkodott ötleteim is vannak, mint tetováló (bőrbarát, viszont nehezen kopó) filccel vagy hennával felrajzolni a csapatnevet valahová, akár kézfejre, vagy mittomén, de ez már meredek ;) szóval, tietek a pálya.

csapattali: nekem a hétköznap is megoldható, ha nem csüt-péntek. még várom, mit írnak a többiek - úgy alkalmazkodunk, hogy a legtöbben ráérjenek. sajnos csak egy alkalmat tudok vállalni, kissé korlátozott az időm sajnos.

menni-vagy-maradni: elvileg nem muszáj ezt most eldönteni, lehet a táborban is - szerintem viszont megadná a dolog sava-borsát, ha már egy kész koncepcióval mennénk - ha még el nem is döntjük, maradunk-e, azért nem árt kidolgozni azt a gondolkodásmódot és hátteret, amiből az erre adott válasz következik.

rpg-topik legyen akkor? de lehet, hogy megnyitom, aztán csatlakozzon, aki akar. sőt, majdnem biztos, így aztán biztosítva lesz a beleélés ;)

(és ha holnap estig sem lesz ellenvetés az Aiculosse név ellen, akkor ez lesz - jó mindenkinek?)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330489 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Üdvözletem!

Szabad identitás-szimbológiai-asszociáció, elnézést érte, de ha valakinek tetszik, felhasználható :)
Fehérszirt: fehér a hótól, tehát magas - szirt, tehát magányos; az igazán kreatív alkotó örök magánya, mely csak a hozzá hasonlók körében oldódhat fel egy kevéssé, és amely mindig felfelé, új magaslatokba tör. Nem is a cél, hanem annak elérése számít, és rögtön utána egy újabb, még távolibb kitűzése, legyen szó bármilyen művészetről vagy alkotó munkáról... Valinor, legyen bármilyen dús és tökéletes, előbb-utóbb szembekerül az ismeretlen, kihasználatlan Középföldével, ahol sosem látott lehetőségek tárulhatnak fel - igaz, azt mondják, Valinorban minden megvan egy helyen, ami Középföldén szétszórva, de ki látta ezt a saját szemével közülünk? Hátha csak régi mese, tévedés... Fëanor pedig szerintem számunkra - a fentiek okán - valahol érthető, ha nem is elfogadható: a tipikus "nem így kéne hozzáfogni, de az alapvetés nem rossz" esete.

Namarie: nem kierőltetni akartam belőled (sem a színt rád :) ), csak furcsa volt a kategorikus elutasítás. Senki nem fogja kötelezővé tenni a csapatszínek viselését (bármi(k) is lesznek) - már gondolom én... ;) Viszont abban igazad van, hogy egy egységes csapat-ruhadarabot kéne választani. A kendőt, a pólót vagy köpenyt javaslom - mi, fiúk hülyén néznénk ki szoknyában, és ez nem skót csapat :D

Az Aiculosse, mint név, valamivel jobban tetszik :)
Csapattali kéne, de ha csak hétvégében gondolkodunk, akkor kicsit szűkülnek a lehetőségeink - én például alig fogok ráérni a hátralévőkön. Viszont közeleg a suli- és vizsgaidőszakok vége, szerintem akár hétköznap délután is lehetne. Tünde-identitás alkotását meg inkább élőben preferálnám (ez szavazat volt :) )...

[size=9:3br4ogph]Ja, és a fehér-fekete színhez egy oldalirányú információ: a Templomos Lovagrend zászlaja, a Beauceant volt még ilyen színű. Szintén többféleképpen értelmezhető: a vitézség és az örökkévalóság színeivel indultak csatába, de hirdethették azt is, milyen tiszták ők Krisztus híveiként, és milyen sötétek és kegyetlenek az Ő ellenségeivel szemben.[/size]

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330465 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Esgal: támogatom mind a két ötletet. Közben agyaltam, mindjárt leírom, miket hoztam össze.


Icke: nézd, nagyon nagy fájdalmak kapcsolódnak az általam finoman szólva nem kedvelt színhez. Ne haragudj, képtelen vagyok beszélni róla, legalábbis most. Szóban egyszerűbb lenne. Lehet, hogy rászánom magam, és leírom, de addig is kíméletet kérek. Természetesen lehet fekete a csapatcucc, csak ha lehet, nekem ne kelljen viselnem. Tavaly ezt megértették, remélem, idén is így lesz. Köszönöm, és elnézést.

Viszont a táborban el fogom mondani, addig összeszedem magam. Hidd el, nem kósza szeszély miatt tiltakozom a fekete ellen.


Amin studíroztam:

Ruha:
-milyen ruhát akarunk? Szeretnénk-e köpenyt, pólót, és a lányok, mivel zömmel lányok vagyunk, szoknyát?
-ha pl. szeretnénk szoknyát, pólót, mi magunk hozzuk magunkkal, vagy egységes legyen? A szoknyát tuti varrni kéne, ez időigényes. valamint kötségkímélő, ha mi magunk hozzuk a cuccot.

-kendő: a fiúkra is gondoljunk- jó, ők hordhatják a nyakukban, vagy másutt.

-szerintem ne nagyon cifrázzuk, csak akkor, ha sokan tudnak varrni, lesz elég varrógép, és idő

Identitás:

-az Esgal által mondott név nekem tetszik
-az elébb írtam, hogy mivel két kivétellel lányok vagyunk, ez si szerepet kaphatna az identitásban
- Feanorhoz való viszony: nem véletlen, hogy elkülönölünk, hiszen ő majdnem leszúrta a saját testvérét, mit várhat más tőle? Nem szeretjük a kradcsörtetést, nem lázadunk a vanyák ellen, de azt, hogy a nyugalmunkat háborgassák, kikérjük magunknak.

-Nme tudom, hogy annak, hogy miért is távozunk, miért akarunk menni, előre kész kell lenni, vagy a táborba kell, kibontakozzék?

Azt gondolom, hogy lélektanilag elég klassz dolgot hozhatunk ki ebből a "vanyaszerű, mégis lázadó" karakterből. Ki ellen, és miért lázadunk? Ki ellen tuti nem? Miért is vagyunk mi Fehérszirt?

-a kezünk művéhez való ragaszkodás lehet átvitt értelmű is, hiszen a kezünk műve egyben az elménk műve is, és ez tölthet el minket jogos örömmel, anélkül, hog bárki számára sértő lenne. A vanyák gyengédek, bőkezűek, békések- ha van bennünk vanyaszerűség, akkor akár ilyenek is lehetnénk.

Magamról is írok bővebben, hiszen Esgal kérte. elöljáróban. iszonyú kreatív tudok lenni, még akkor is, ha nincs se hallásom, e kézügyességem. Viszont jó elemző vagyok, és ha nekilendülök, rengeteg ötletem van, igaz, ezek néha magasröptűek.

:P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330404 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Ninqueaicale, ejtsd: ninkeájkále. ha jól tippelem. még én is csak írásban láttam :mrgreen: mivel szerintem nem egyszerű ejteni, ezért lobbizom valami másért.

Egyébként ezúton kérdeném meg két dologról a t. családot:

1. szeretnétek-e csapattalit. hm? margitsziget, valamely hétvége?

2. támadt egy ötletem, ha van kedvetek egy kicsit szerepjátszani. nevezetesen, nyitnék itt oldalt egy topikot, ahol tündeként (saját karakter, olyan lesz, amilyenre megírod - persze a személyes hasonlóság nem kizárt) lehetne megszólalni, és beszélgetni - egyéb virtuális módokon tevékenykedni. mint egy hagyományos rpg-fórumban. volna rá igény?

____________________
Update:

Felagund javasolt egy olyat, hogy Aiculosse. Ez egyszerűbb. Szerintetek?

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330381 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Ninqueaicale :D

Valaki leírná hogyan is kell kiejteni? :lol:

Szerintem is jó lenne családnak lenni, csak ne legyenek nagyon behatárolva a szerepek. Márminthogy kinek hol a helye, mert az szerintem kinyír egy családot.
Vagy legyen vadházasság. :D

A csapatkendőket/kendő lesz? :?: úgy emlékszem az../remek jól meg lehetne oldani fekete alapon ezüst orgamentrikus/izé..leveles, meg ágas, meg szép tündés kacskaringós/mintával, de fehér alapon feketével is jól mutatnának, benne egy kis ezüsttel.Az ezüst vhogy jobban illik a tündékhez szerintem, nemesebb.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330329 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Mivel engedélyt kaptam szólni:

Ha jól értem fehér alapon fekete mint a Német Lovagrendnél? Hmmm... Nem rossz!

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330316 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Jelzem, én is azonosítottam kicsit magamban a fehéret az ezüsttel, és ennek olyan praktikus okai is vannak, hogy fehér alapanyagot bármihez - köpenytől zászlóig - könnyebb és olcsóbb beszerezni, mint ezüstöt. Egyébként, ha megnézitek az ezüstöt, mint fémet, az fehér, és nem szürke (hasonlítsatok össze egy ezüst tárgyat valami bizsuval mondjuk, a különbség látható).

Mindez a gyakorlatban: nagyobb felületnél a fehéret támogatom, esztétikai jellegű beezüstözés viszont minden további nélkül jöhet mellé vagy helyette, attól függ. A fekete szerintem meg azért jönne jól kiegészítőnek, mert így hangsúlyosabb a másik.


Amúgy fekete vagy fehér, de szerintem bárányok éppenséggel nem leszünk :P lesz elég (nolda)vér a pucánkban a saját akaratunkat követni ;)

Nam, már korábban írtam: kifejezetten nem tervezem, hogy csak a csapatidentitás miatt egész nap feketében főjön mindenki. Ezért is a fő szín a fehér, és ezért nem ragaszkodom a pólóhoz, mint megkülönböztető jelhez ;) magyarul, akkor leszel fekete pólóban, ha te választod. Nyugi ;) Azért engem is érdekelne, hogy a praktikumon kívül más ellenérved van-e, szívesen meghallgatom.

Lamy: elvileg nincs megkötés arra, hogy hogy legyen a család, én viszont már a megnevezés alapján is kultiválnék egynémely rokoni szálakat, magyarul igen, szerintem jó lenne egy családnak lenni. Hogy kihez, és milyen fokon... nos, alteregót kitalálni, azt lehet. ;)


És még egy fontos: elvileg a csapatnevünk át lett írva quenyára, ugyanis elvileg ez lenne a hivatalos elnevezés. Ez úgy hangzik, hogy Ninqueaicale, ezt Alcar és Alyr rakták össze. Ha tetszik nekünk, hagyjuk meg, ha nem, akkor viszont jó volna kitalálni valamit quenyául, ami azt jelenti, hogy fehér szirt, viszont könnyebben kiejthető. Vagy jobban hangzik.

Várom a javaslatokat! ;) Még azért én is elmélázok a hiányos szókincsem romjai fölött...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330305 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek

Alyr Arkhon írta: [size=9:prvvyvpc]Pontosabban: Heraldikában nem létezik fehér és sárga csak ezüst meg arany. (meg fekete, kék, zöld, vörös, esetenként bíbor)[/size].

Üdvözletem!

Ollé, elnézést, én csak fordítottam a Wikipediát :) Köszönöm a korrekciót :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330281 Írta: Alyr Arkhon

icke írta: Üdvözletem!

a heraldikában nem különböztetik meg a fehértől,


[size=9:yjjikw6g]Pontosabban: Heraldikában nem létezik fehér és sárga csak ezüst meg arany. (meg fekete, kék, zöld, vörös, esetenként bíbor)

Elnézést a közbeszólásért[/size].

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330263 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Akkor folytatom a jó példákat.
Valamikor naaagyon régen találtam meg a fórumot, de nehezen szántam rá magamat a regisztrálásra. Személyiségemet talán a játékos kamasz-kutya ill. kiscsikó írná körül legjobban. Lelkes, nyüzsi típus, melóban maximalista. Zsiger tyúkanyó (ötye :lol: ).
És roppant módon örülök a fekete bárányoknak. :D

Szín: ha fekete-fehér, akkor talán egy kis ezüst is odaférne, pusztán esztétikai okokból. A fehér-sötétkék kombó esetében eltudnék tekinteni tőle.

Túra: szeretem. Nézzük meg Középföldét! :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330214 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Üdvözletem!

Fehér: az ártatlanság, a tisztaság, a halál, az újjászületés, a fény, a Nyugat és a bátorság színe.
Fekete: a halál, a semmi, az örökkévalóság, a sötétség, a hatalom, a méltóság, a nemesség, a kor, a tapasztalat, a gonosz, a tökéletesség, a titok színe. (Namarie, a jó okod engem mindenképpen érdekelne, és szerintem más is van így ezzel :) )
Szürke (ezüst): a semlegesség, a, Hold, a vitézség színe, és a heraldikában nem különböztetik meg a fehértől, úgyhogy annyira nem javasolnám az identitásba történő túlzott beépítést :)
A szirthez túl sokat nem tudok hozzátenni a felsoroltakon kívül, de a színek tekintetében talán kicsit bővítettem a választási lehetőségeinket :)
Ami pedig azt illeti, egy jókora fehér kendőm véletlenül akad itthon. Akár csapatzászlónak is dekorálható, ha valakinek ahhoz lenne kedve, nem nagyon használom :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330191 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Magam részéről a feketét abszolút mértékben ellenzem köpenyként/pólóként- és erre jó okom van.

Viszont azon elgondolkodtam, hogy mit is jelent ez a Fehérszirt?

A fehér mindenképp a tisztaság szimbóluma, a szirt pedig a sokat bírásé, az állhatatosságé, az ellenállásé, és veszedelemé- ugyanakkor a magányé is. Ebből is ki lehet kerekíteni valamit.
Esgal: magam is így gondoltam a Galadriel-dolgot. (Ekkor még amúgy se Galadrielnek hívták)

Valinor nem unalmas szvsz, de egy idő után érthető, ha az agyunkra megy.. különösen, ha Feanor beleszól a dolgainkba, és "lenéz" minket...

Más, praktikus dolog: ha lehet, mentül több embernél legyen HASZNÁLHATÓ, ÉLES kés. Egy nap mi fogunk főzni, és borzasztó volt, hogy annyiónknál nem akadt, csak egy normális kés. Azt gondolom, az se ártana, ha nem is itt, de előre megbeszélnénk, mit is szeretnénk főzni, mert nem túl jó dolog a főzés napján ezzel kínlódani. (Háztartási tapasztalat)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #330186 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Hali!
Fekete-fehér nem rossz, de tegyünk hozzá egy kis kiegészítő ezüstöt is, hogy "nemesebb" legyen, oder?
Én spec. nem lennék annyira lázadó-féle, de támogatom Celebrom ötletét. Középfölde érdekes és izgalmas lehet "ehhez az unalmas Valinorhoz képest", szóval menjünk, de a kaland kedvéért!
A kendő nagyon jó és praktikus teremtmény: bármire jó, hidegben-melegben (ötlet díjazva)
Aki még nem ismer, annak kezdésként ajánlom a profilomat. ;) =
Teljes családot fog alkotni a csapatunk/csapatok?

[size=9:qqyq8v8g](Atyus, a bárányságot hagyd meg nekem! ;) = [/size]
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330172 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek

Phaedra/Namarie írta: Szín: a fehér szerintem nagyon jó, és ha lehet, felülre legyen praktikusabb is. Alulra: szürke, vagy sötétkék. Ha lehet, kerüljük a feketét felülre, de köpenynek is.


(De jó, hogy Galadriel alteregója vagyok!!- igény esetén konkrétan is felvállalom ezt a szerepet, és mivel vanya meg teler vér is csörgedezik az ereimben, azt hiszem, nem lesz gond..)


Természetesen, akármi is lesz a csapatszínünk, nem kell majd egyenruhában járnunk (végig :twisted: ), én még a pólóhoz sem ragaszkodom - legutolsó infóim szerint idén csapatkendők lesznek. ez öltözködési szabadság szempontjából igen hasznos ;) szóval nem kell megijedni.

Nam: Azért a Galadrielség konkrétan szerintem necces lenne, ismertebb személyeket, ha lehet, ne jelenítsünk meg közvetlenül. De nem bánom, ha az "alteregód" rá hasonlít ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330151 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
Sziasztok!!!!

Örülök, hogy így együtt vagyunk, egymásra találtunk. Sokakat ismerek, akit nem azt majd megismerem, ill. ő is megismer engem.

Identitás: magam részéről fenntartással viseltetnék Feanor iránt, hiszen nagy az önteltsége, na meg az egója.

Viszont. a valák iránt feltétlen a tisztelet. /Ezért is sikerül némileg, de nem teljesen elbolondítani melkornak a jónépet/. Azt gondolom, hogy alapvetően legyünk józanok.
Mivel majdnem vanyák vagyunk, ezért a mehetnékünk nem feltétlenül a saját fejünkből pattanjon ki, hanem megcsinálhatnánk azt, hogy akarunk is menni, meg nem is, mert ugyan a valákkal semmi bajunk, de a torzsalkodást utáljuk.

Szín: a fehér szerintem nagyon jó, és ha lehet, felülre legyen praktikusabb is. Alulra: szürke, vagy sötétkék. Ha lehet, kerüljük a feketét felülre, de köpenynek is.


Egyetértek Celebrommal abban, hogy kell egy kis nolda ego, de: ez nem a többiek rovására nyilvánuljon meg, inkább abban, hogy pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy noldaként mik az értékeink, és mik azok az egyedi vonások, amik noldává tesznek.

(De jó, hogy Galadriel alteregója vagyok!!- igény esetén konkrétan is felvállalom ezt a szerepet, és mivel vanya meg teler vér is csörgedezik az ereimben, azt hiszem, nem lesz gond..)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330118 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek

dorwinion írta: Ha már lehet választani, én inkább Feanorista lennék, de kompromisszum képes vagyok. (És ezzel már sokat is mondtam magamról. :wink: )


FEANOR ,FEANOR, FEANOR!!! Na jó, kompromisszumolhatunk is. :) /[size=9:23hfvjrh]Feanor!Feanor!Feanor, meg szépszégesz rokkantnyugdíjasz vörösz hajú tünc!/[/size]

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330116 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Aiculosse - Fehérszirt csapat - Előkészületek
JEEEEEEEEE! :D VÉGREEEE! ITT VAGYOK! ITT VAGYOK! /Jó, rendben, befejezem... :lol: /

Hát....mivel most nem lenni sok időm, mert könyvtárban vagyok/és el sem hiszitek, de ezek valóságos rablók!!!Egy óráért 300 Ft-t kell leperkálni! 8O /, ezért csak azt szerettem volna mondani, hogy itt vagyok, és 8) /na tudom, hogy most hülyének néztek, de nem baj/nagyon örülök, hogy itt vagyok, meg, hogy ti is itt vagytok, meg, hogy ilyen szép a nevünk, meg, hogy itt vagyok, és mindenki itt van, kivéve aki nem, és, hogy végre nethez jutottam...meg végre tudtam ide beírni, meg, hogy elmondjam , hogy nagyon örülök, és,hogy tökjóóóó! :D Szóval ezzel csak azt akartam kimukkantani, hogy holnap írok be magamról vmit, ha eddig már nem vagyok elkönvelve, de úgyis :P , ezek után pláne :P , hogy azért mégis legyen vmi képetek rólam...de asszem már több is van, mint kék. :P
Na nem gáz, de itt vagyooook, meg ti is és juhúúúúúúú!!!!!!!! holnapig. :-)
Ja, és olyan szép a csapatnevünk. :)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.225 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére