Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Több
21 éve 3 hónapja #91876 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Első reakcióm: huh! ;) Most én is írok vmi kritikafélét, mert, ha nem írom ki magamból, az hiszem, felrobbanok, de sztem ez csak az első benyomás utáni vélemény lesz, majd még lehet, hogy írok, ha többször láttam már.

:arrow: kezdjük a legelejéről: a kezdés (sztem) vmi fanatasztikus!! Ahogy "suhanunk" a hegyek közt, és mintegy kívülről halljuk az előző rész történéseit... iszonyatosan el lett találva! A balrog is jó (látta vki, hogy van-e szárnya???? ;) )!
:arrow: (bocsi, hogy összevissza csapongok, de így jutnak eszembe a dolgok :oops: ) Gríma: 8O tökéletes! Nem tudom, de engem nagyon megfogott a figurája! Így első nézésre róla többet nem tudnék mondani, mert sztem az ő szerepe több "megfigyelést" igényel, de tényleg nagyon el lett találva! (Hála a sminknek, de talán jobban a színészi játéknak)
:arrow: Éowyn: nagyon jó! Féltem, hogy az ő kapcsolata Aragornnal el lesz túlozva, vagy ilyesmi, de egyáltalán nem volt, pont jó lett!
:arrow: Théoden: róla most így nem tudok mit mondani, különösebb bajom nincs vele, DE amikor Gandalf kiűzte belőle Szarumánt.... 8O ehh... sztem kissé eltúlozták, és egy ilyen jelenet sztem nem illik bele a középföldés világba... ez nem tetszett
:arrow: hát igen, Frodó kontra Nazgúl... én sem értem, miért kellett ezt bele tenni... ez is kissé hatásvadász jelenet volt. Meg ez az egész Osgiliath... nem értem, mi értelme volt
:arrow: khm...Faramir... na igen... erre már fel voltam készülve, de még így is dűhített: "A Gyűrű Gondorba megy!" :evil: Meg hogy Faramir keveset szerepelt, és akkor is fölényeskedően viselkedett. (Viszont az rulz volt, amikor Samu megkérdezte: "Tudod, mi lett a bátyád végzete...?" vagy vmi ilyesmit)
:arrow: tündék Helm-szurdokba vonulása... nagyon szép jelenet, meg minden, de nekem ez csak azért nem jön be, mert sztem amíg a GySz-ben a tündék még konkrétabban segítenek az embereknek, addig a történet többi részében sztem pont azt akarta Tolkien érzékeltetni, hogy a tündék ideje lejárt, igaz, ott vannak a háttérben, meg lehet rájuk támaszkodni, de immár az emberek ideje az, ami eljött, és nekik kell cselekedni, egyedül. De Haldír rulz! Amikor Aragornnal kösztik egymást az csúcs!
:arrow: Gollam: annak ellenére, hogy én nem igazán így képzeltem, nagyon jó lett!, Róla tényleg szinte csak jót lehet mondani (Nice hobbit, ez nagyon édes volt :) ), a vitája önmagával, meg, a nyuszis rész, nagyon hitelesek, és jók!
:arrow: entek... először is keveset szerepelnek, és kevesen vannak! Legalábbis a tanácsban sztem kevesen voltak. Róluk se tudok most így többet mondani, de még annyit: amikor vonulnak Vasudvardba, és sorra lépnek ki az erdőből: a zene, és vele a látvány vmi hihetetlen! Az a zene! Ez egy iszonyatosan eltalált jelenet sztem!
:arrow: Trufa és Pippin: kevés, kevés, kevés, bár igaz, több meg nem nagyon lehetett volna :? de, amikor szerepelnek, az nagyon jó!!
:arrow: sztem volt néhány olyan jelent, ai össze volt csapva, pl. a csata vége... bár lehet, hogy ez csak nekem jött így át...
:arrow: Frodó figurája: izé... nekem az nem tetszett, hogy csak azt az egy dolgot emelték ki, hogy a Gyűrű kezd rajta elhatalmasodni... jó, persze, nincs is nagyon más, de akkor is... de ettől függetlenül persze jó! ;)
:arrow: Tiltott Tó: amikor megláttam a vízesést elállt a lélegzetem: szinte teljesen így képzeltem el! A Tó is nagyon jól meg lett csinálva! Meg úgy általában az összes helyszínről el lehet ezt mondani.
:arrow: Legolas-Gimli: :hello: :hello: nagyon jó!! Erre mást most nem is mondanék :)
:arrow: a film vége... onnantól, hogy Frodó ráfogja a kardját Samura, ő pedig mondja, hogy nem ismersz meg, én vagyok az, a te Samud! Hát ott elkezdett hullani a könnyem, és meg se állt :) Nem semmi, az biztos...

Számot nem tudok mondani, inkább részletenként tudnám osztályozni, de az biztos, hogy PJ nagyot alkotott, és még valami: a változtatások egyáltalán nem voltak zavaróak (najó, kívétel erősíti a szabályt ;) ), a nézőt teljesen elviszi a történet sodra, és aki olvasta, az is ugyanolyan kíváncsian várja, hogy mi fog történni a következő jelentben :)

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91867 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hát ez is eljött....
Mielőtt osztályoznám megnézem még néhányszor

Gyönyörű volt és naon nyomasztó.
Egyetlen dolog nem tetszett: az entek kinézete, de végül is meg lehet szokni.

A többi: félelmetesen jó volt
Tökéletesen ábrázolta ezt a háború sújtotta világot, és a rettegést, szvsz a film igen szomorú és sötét, hűen mutatja Középfölde gonoszát, szauront és Szarumánt.
A Helm-szurdok lélegzetelállító (nekem a kedvenc részem a könyvben s a filmben is ), ahogy harcol az a párszáz ember a gonosz túlereje ellen....
Szméagol a tökéletesnél is tökéletesebb, elhiszi az ember, hogy lapul benne vmi jó még
A Gyűrű egyre nehezebb -> ebben minden benne van, Frodó szenvedése, a gonosz hatalmának megerősödése

Üdv:
Thaur

bővebben akkor ha már láttam néhányszor ;)

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91855 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hát...
A vége... Mentek a betűk és én ültem a székben, merettem magam elé, és rágtam egy szívószál végét... Úgy nemigazán tuttam, hogymost mivan.
Vége van, de végülis egy szál sincs lezárva... Üres maratt nekem.
Asztám gondolkosztam, meg gondolkosztam, és nektek van igazatok azzal, hogy nyomasztó. Alatta nem éreztem, de utána nagyon bennem maratt...
:arrow: Gollam: Kinézetre nemteccett, mert egészen másnak képzeltem, de ahogy a jelleme/szerepe meglett csinálva az naon felülmúlta az elképzeléseimm (képek alapján ) Ahogy vitatkozott magával... :roll:
:arrow: Entek: Nagyobbnak képzeltem őket, és vhogy vaskosabbnak... (mintahogy az öreg fák is vastag törzsűek... )
:arrow: Zene : Edorasnál király! :) Naonnaonn yoo! És naon odaillik! A többirész is naon yo (arra külön nem figyeltem fel, de naon odaillett mindenhova )
:arrow: Helm szurdok nekem idénkőnt zavaros volt így elsőre, deasztánmayd bisztoss kitisztul páradszorra... :wink: Nekem hiányzott a végén a győzelem... Egy-két bevágott kép... Nekem kevés volt.
:arrow: Rohan lehetett voplna zöldebb, meg síkabb... (Rohan mezeje :arrow: Nálam sima a mező... ) Amikkel 100 %ig megvoltam elégedve azok a hegyek :!: Megúgy a többi táj is. Nagyon teccett!
:arrow: Helm szurdokhoz: Mikor felvonul a tünde sereg az naon szép (?). Ott naonláccott, hogy ők tündék, és az emberek fölött állnak. Vagyvalami iesmi...
:arrow: vargok: hmm... elég érdekesek lettek... 8O
:arrow: Mikor Gollam odavágja a nyulat Frodó hasára RULZ! :D

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91853 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Faramir "jellembicsaklása":
Nem védeni akarom PJ-t - nem is szorul az én védelmemre
8) - de emlékezetem szerint a könyvben Samu elszólása után Faramir érdekesen reagál (teljesen pontosan nem tudom idézni, de valahogy így: Hát itt az Ellenség Gy?r?je, egy seregnyi ember, aki a parancsomat várja, és ha elvenném t?led, nem tudhatnám be ezt a Gy?r? hatalmának? - a pontosnak tessék utánanézni), de a Könyv szerint Frodó és Samu kardot rántott a kijelentése hatására. Tehát elég meggy?z? lehetett. Ezek után jelentette ki, hogy amit el?tte mondott "akkor sem venném fel....", fogadalomként is felfogható.
Lehet, hogy PJ ezt bontotta ki Faramir jellemében....

De még nem láttam a filmet, és ha megnézem, akkor lehet, hogy én is másként látom majd.... :?

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91850 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Hát szóval!
Ami nem tetszett olyan nagyon:
:arrow: Az entek számomra is kissé kicsik voltak, nem éreztem az elsöprő erőt a vasudvardi támadásukban.
:arrow: Nem tudom még mire vélni Faramir jellembicaklását.
Ami nagyon szuper volt:
:arrow: Gollam életrekeltése, Szméagollal való "viaskodása"
:arrow: Heim Szurdok. Szuper!
:arrow: Haldír halála. Benne volt a halhatatlanság elveszítésének szörnyűsége, hihetetlen, mégis igaz érzése!
Mindent összevetve az első érzések után: 9.

Még meg fogom nézni egy párszor!
Szendi[/b]

Ai lintulinda Lasselanta
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91847 Írta: Gollum
Gollum válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
nem is tudom mivel kezdhetném.

Szméagol a vártnál jóval tökéletesebbre sikerült, remek kidolgozás és véleményem szerint a szinkront is eltalálták (persze erről majd akkor tudok bővebbet, ha láttam az eredeti hanggal) Az entek viszont túl picik lettek. Jóval hatásosabb lett volna szerintem, ha a háttérben látható hatalmas fák méretével keltette volna életre PJ. Na de mindegy, Szilszakál karaktere ellensúlyozza a méretbeli hiányosságokat. Theoden átváltozása mesteri munka, de az Edorasi külső jelenetek szerintem túl rövidek voltak ahhoz, hogy a néző "kigyönyörködhesse" magát a látványban. Persze aztán lehet, hogyha majd tizedszer fogom látni a filmet, akkor meg soknak fog tünni. A Helm szurdoki csata hatásos adrenalin szint emelő volt, főleg az elején az orkok csattogása, meg amikor kirobbantották a falat (kicsit olimpiás képsor volt amikor szerencsétlen ork lassított felvételbe rohant a fáklyával) És ha már ennyire blemélyedtem a hejszinekbe, megemlíteném még a mordori fekete kaput. A látvány engem lenyügözött, jólehet nem volt sok extra benne.


Hát tömören ennyi! Apró szépséghibák ellenére szerintem 10-es

Kiszúrom a piszi szemét asztán Szompojoghat
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91839 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról

Sagrat írta: nem tetszett: Gimlire továbbra is a paprikajancsi szerepet osztották; a Faramiros kitér? (inkább rendes lett volna Aragorn és Faramir találkozása, ahogy a könyvben! ; .


Aragorn és Faramir?? 8ORemélem, csak félreírás, mert én csak 32 óra múlva tudom megtekinteni a filmet, és emlékezetem szerint ?k ketten csak a RotK-ben találkoznak......

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91836 Írta: Sagrat
Sagrat válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
no most akkor nemtom mit várnak itt el az embertől, mindenesetre írok valami számot meg egyebeket is, próbálom röviden.
mondjuk 7. sorry, nekem ennyi, bár a remek és a jajjjjj részek váltakozása kissé kaotikussá tette a képet.
nem tetszett: Gimlire továbbra is a paprikajancsi szerepet osztották; a Faramiros kitérő (inkább rendes lett volna Aragorn és Faramir találkozása, ahogy a könyvben! jól meg lehetett volna csinálni, látványosra - fura, hogy 3 idegennek odaadnak 2 remek lovat és már el is húznak); a holtláp is lehetett volna misztikusabb; az "ördögűzés" kissé fura volt, persze, a látványosságért mindent...
arról viszont senki nem tehet, hogy én a csatákban tobzódó 2. részt könyvben sem szeretem annnnnnyiranagyon. ilyen vagyok, no.
Gollam, a Balrog, Vasudvard elárasztása viszont rulez.
de az első rész azért jobban tetszett.
node még csak egyszer láttam.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91831 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Gollam alakja egyszerűen zseniálisra sikeredett! De nem volt semmi látni a tünde hadsereget és Haldír halálán keresztül a tündék halandóságát sem!
Gimli alakítása a csillagos eget verdesete, de a többi színész is ki tudott bontakozni!
Éomer kevés szerepeltetése nekem nem fájt, jobb volt látni a "fiatal király" (Aragorn) és az "öreg király" (Theoden) látásmódja közt a különbséget! (mesteri volt)
bocs hogy ilyen hosszúra sikerült!
Osztályzat:9

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91829 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
tegnap sikerlt megnéznem a filmet, és meg kell hogy mondjam szerintem a nagyon jóra sikerült!
Helm szurdok rövid volt! Épp csak elérte a kellő magasságot az adrenalin szintem, már vége is volt.
szvsz. Arwen és Aragorn jelenetei nem lettek "csöpögősek" vagy "nyálasak" mert vhogy a azokkal a nézőkkel is éreztetni kell azt az érzést ami a szereplőkben benne van, hogy milyen közeli számukra a halál, azt, hogy lehet sosem térnek haza. Azért is kellet bele, hogy a hozzá nem értő közönség megértse a tünde-ember szerelem vagy házasság nem olyan egyszerű mint az első részben volt (csak rajtam áll kinek akarom adni ....stb)
Az entek szerintem sem elég robosztusak, én is "nagyobbaknak" képzeltem őket!
Frodó konta Nazgúl: meg tudom érteni Faramír jellem változását: a könyvben én amikor olvastam ezt a részt, és láttam
Faramír nemeségét Új remény ébredt bennem : hogy az emberek igenis ellent tudnak állni a kísértésnek! A filmben ezzel a jelenettel PJ jó messzire küldte ezt az érzést a nézőkből!

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91825 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Üdvözlet mindenkinek! :wink:

Örülök,hogy én lehetek a harmadik,aki elmondja véleményét itt :)
:arrow: A legjobban kidolgozott karakterek: GOLLAM, Gimli és Aragorn
:arrow: Gollam egyszerűen lélegzetelállító volt! És a hangja!Fergeteges,hogy mit tudtak kihozni ebből a számítógépes figurából, fantasztikus!
:arrow: A szerelmi szál nem lett eltúlozva, ez jó!
:arrow: Éowynt eddig nem kedveltem, nagyon tartottam tőle, és kellemeset csalódtam! A csaj nagyon jó :!:
:arrow: Tetszenek Legolas szarkasztikus megjegyzései
:arrow: A varg-farkasok elég vacakul sikerültek...(és akkor még finoman fogalmaztam! "ez nem jött be PJ!")
:arrow: Nekem tetszenek az entek, bár való igaz, sokkal hatalmasabbak és masszívabbak a képzeletemben, és nem igazán jött át, hogy kik is ők valójában... :( (ezzel kapcsolatban rengeteg negatív kritikát hallottam)
:arrow: Nagyon jól oldották meg a cselekmény több szálon futását - ettől kicsit féltem!
:arrow: A film hangulata túl sötét (Bár a könyben is az)
:arrow: rohan mezeje nem zöld, és Edoras túl barna...vészjósló
:arrow: Faramirt valóban "eltorzították" - bár, ahogy Ancalimon nagyon helyesen kifejtette - még nem tudjuk, mi fog történni a 3. részben! Tehát nem tudjuk, mi volt a céljuk Faramir jellemének a megváltoztatásával.
:arrow: zseniális Gimli sziporkázása...apró beszólások... ez nagyon feldobja az egészet!
:arrow: A Helm szurdoki csata kicsit hosszúra sikeredett, s néhány helyen nagyon feltünően láthatóak a számítógépes megoldások... ez zavart!
:arrow: Nekem nincs bajom a változtatásokkal. Azt gondolom, hogy olyan filmet, ami mindenkinek tetszik, nem lehet csinálni. És 1300 oldalt filmre vinni nem kis feladat! Peter Jackson megcsinálta, s én hálás vagyok neki ezért!

Minden fogyatékosságával együtt óriási élmény volt a film! Sokan nem érezték olyan átütő erejűnek, mint az elsőt, de sztem ez csak a túl nagy elvárásoik miatt volt...
Alig várom a folytatást! Ha kétszer ilyen hosszú lett volna, akkor is túl rövidnek tartanám :!:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91819 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Azt hiszem, eljött a pillanat, hogy én is leírjam a véleményemet...
Kezdeném a számomra kevésbé tetszo - és többszöri megnézés után, feldolgozást igénylo momentumokkal, szösszenetekkel.
Való igaz, Faramir (megjegyzem jó elore a színész sem nagyon tetszik - nekem) jellemének picit megmásítása nemigazán tetszett. Ám azért tegyük hozzá, hogy a végén mégiscsak visszatér "valódi" (könyvbéli) nemes énjéhez. (Kíváncsi leszek, hogy e - talán jelentosnek és drasztikusnak mondható változtatás, hogy fog hatni, ha majd elottünk lesz mind a 3 rész... :roll: )
Egyetlen jelenet viszont sajnos nagyon tetszett: Frodó kontra szárnyas nazgúl...ennek nemigen láttam értelmét... :?
Egyelore (egy nézés után) más "nem tetszos" részt nem leltem fel. Az enteket másnak képzeltem; foleg Vasudvardhoz képest - nekem kicsit kicsik voltak és nem annyira masszívak, mint ahogy az én fantáziámban életre keltek. De üsse kavics, mert a jellemük megmarad...hmm-hmmm. :)

Ám akikkel maximálisan - és azon túl is meg voltam elégedve:
Gollamot kiemelném, mint a legnagyobb királyt (azért h nélkül... :P )!!! Felejthetetlen párbeszéde-monológja önmagával, ahogy felszínre bukik Szméagol, nagyon megkapó. Elhiszi az ember - ahogy Frodó is -, hogy ebben a szánalomra méltó kis lényben nagyon-nagyon mélyen van jó is.
A rohírok úgy összességében csodálatosra sikerültek, aminek duplán örülök, hisz ok a kedvenceim. A zene szerintem nagyon passzolt hozzájuk és az egész látványvilág! Théoden kiemelkedo volt, és...nem is tudok róla a nagyszerunél most jobb szót kitalálni! Éowyn - (nem tudom hál'Istennek) nekem nem voltak eloítéleteim Mirandával szemben (sot igen szimpatikusnak találtam és Éowynosnak a képek alapján) - ezt az érzést a film csak megerosítette bennem. Továbbra is kedvenc szereplom maradt!! :wink: Éomer - már amennyit láttunk belole - az nagyon jó volt! Keselyüstök - természetesen - gyönyöru lett! Sikerült találniuk egy olyan lovat, akiben mintha tényleg fellelheto lenne a mearák vére... :D
Végül, de nem utolsó sorban: Gimli csúcs volt és megismerhettük Aragorn "khirály vagyok" oldalát is... :lol:

Összességében 8-ast szeretnék adni.
(sajnálom, hogy nemigazán kritikának, mint inkább "tetszett-nemtetszett"re sikerült, de majd legközelebb...)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91803 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák A Két Toronyról
Most értem haza. Hááát... nem is tudom, mit írjak. Egy csomó rész nagyon jóra sikerült, de van, ami annyira el lett cseszerintve, hogy sírni lett volna kedvem. Faramir az egyik kedvenc szereplőm a könyvben. Peter Jackson Boromir 2-t csinált belőle. Éomer kb. 5 percet ha volt a vásznon, és akkor sokat mondok. Helyette viszont volt Arwen és egy rendkívül nyálas mellékszál, szörnyűbb, mint gondoltam. Nem igazán értem, hogy miért volt szükség erre az erőltetett szenvelgésre. [Na mindegy, túlteszem magam rajta, mert szerencsére a DVD-n át lehet majd ugrani ezt a fejezetet.] Mindezek ellenére mégis úgy vélem, hogy Peter Jackson nagyon jól nyúlt hozzá a filmhez. Sokan féltünk egy esetleges szerelmi háromszögtől, ami szerencsére nem volt. Éowynt sikerült jól eltalálni, legalábbis nekem nagyon tetszett. Théoden is. Az átváltozása fantasztikus volt. Talán csak az ő szerepük maradt csonkítatlan. Az Entek és legfőképp Gollam ruleznak.
Jó volt, jó volt, de valahogy nem éri el a FOTR színvonalát...

10-es skálán: hmmm. 7 és 8 között.

~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hónapja #91097 Írta: Vic
Kedves Mindenki!

Ezen topic azért jött létre, hogy AKIK MÁR LÁTTÁK A FILMET - DE CSAK ŐK -itt elmondhassák a véleményüket és osztályozhassák a filmet. Tavaly is volt egy hasonló topic, az nagyon jól bevált, ezt a hagyományt szeretnénk most folytatni.
Tudom, hogy már van egy "Vélemények, kritikák" topic, azt nemsokára zárolni fogjuk, hogy "tiszta" lappal lehessen indulni.


NAGYON FONTOS FELHÍVÁS!


Ebbe a topicba CSAK véleményt és kritikát kérnénk azoktól, akik már LÁTTÁK a filmet, 1-től 10-ig történő osztályozással, hogy kinek menyire tetszett, vagy mennyire nem.
Így követhetnénk, hogy ki látta már a filmet és mikor.

Viszont megkérnék mindenkit, hogy aki egyszer leírta a véleményét ide, a film részleteit már a szokásos többi topicban beszélje ki, mert különben az egésznek semmi értelme.
Természetesen, ha valaki többször nézi meg a filmet, és közben változik a véleménye, vagy ki akarná egészíteni a mondókáját, bármikor megteheti.

Köszönettel:

Vic
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.285 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére