Vallás

Több
18 éve 10 hónapja #261795 Írta: MagicGirl
MagicGirl válaszolt a következő témában: Vallás
Ez nagyon érdekes lehet...
Vallás:református vagyok, de lélekben igencsak vegyes vallásban hiszek, dimenziók, szellemek, reinkarnáció, főleg ez az ezoterikus vonal az, ami nyerő nekem...

Szeretni és szeretve lenni jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #261527 Írta: Zalmoxisz
Zalmoxisz válaszolt a következő témában: Vallás
Üdv!

Örömmel értesítelek Benneteket, hogy hosszú előkészítő munka után végre megnyílik Magyarország első MITOLÓGIA SZABADEGYETEME Budapesten, ahol bár diplomát nem, viszont az Őshagyomány, a mítoszok, rítusok és szimbólumok világában való magas szintű jártasságot nyerhetnek az érdeklődők.

Az MSZ-en belül tervezett "kurzusok" (jobbára előadások+vidám hangulatú beszélgetések):

- Kultúránkénti mitológia-szemináriumok (sumer, egyiptomi, kisázsiai, védikus, hindu, tibeti, kelta, germán, iráni, japán, közép-amerikai stb.)

- Bevezetés az iniciatív (=beavatási) tanrendszerekbe (olyan rendszerek, filozófiák megismerése, mint az orphikus, az eleusziszi, a pessinusi, a mithraikus, a tantrikus, a jógafilozófia). Titkos társaságok, "okkult" irányzatok (alkímia, reneszánsz társaságok, rózsakeresztesek, gnózis stb.)

- Ókori nyelvek

- Vallásbölcselet, teológia

- Általános vallástörténet, mítoszelmélet

- Jelképtan (szimbólumelemzés)

Érdeklődni a gondvana777@yahoo.com mailcímen lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #259125 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Vallás
Köszi!
Kicsit (talán) okosabb lettem.....

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #258657 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
Katolikus részről II. János Pál pápa Evangelium Vitae kezdetű enciklikája (1995. III. 25) nyilatkozott (többek között) a mesterséges megtermékenyítésről:

[size=9:3oeeqxd1]"A mesterséges megtermékenyítés különféle módozatai is - amelyek látszólag az élet szolgálatában állnak, s nemegyszer pozitív szándékúak - valójában kaput nyitnak az élet elleni új támadásoknak. Eltekintve attól, hogy erkölcsileg elfogadhatatlanok, mert kiszakítják az életfakasztást a házastársi aktus emberi egészéből, ezeknek az eljárásoknak igen nagy hányada sikertelen: nem annyira a megtermékenyülés szempontjából, hanem mert az embrió fejlődése nem történik meg, s ezzel halálveszélynek teszik ki az éppen megfogant életet. Továbbá olykor a beültetéshez a szükségesnél nagyobb számban történik a megtermékenyítés, s az úgynevezett "szám fölötti embriókat" elpusztítják vagy tudományos és orvosi kísérletekhez használják fel; valójában azonban az emberi életet egyszerű "biológiai anyag" szintjére fokozzák le, amellyel szabadon rendelkezhetnek."[/size]

Ez eddig alapvetően a homológ megtermékenyítés (házasságban élő apa/anya) - az enciklika itt idézett szövege nem beszél az Adangeleb által említett spermabankos sztoriról, vagyis a heterológ mesterséges megtermékenyítésről, ami katolikus részről természetesen további morális problémákat vet fel.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #258624 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

Ilweran írta: Sziasztok!
Én itt egy kicsit off emberke vagyok, mert semmilyen módon nem kötődöm semmilyen valláshoz, és nem is értek hozzá, de van valami, ami tegnap felötlött bennem és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Ugyebár a katolikus egyház szerint életet adni és elvenni csak Istennek van joga, ezért kategorikusan elvetik az eutanáziát illetve az ebortuszt. Namost, engem az "életet adni" része érdekel... Hogy viszonyul az egyház a mesterséges megtermékenyítéshez? Mert ha életet adni Isten joga, akkor józan paraszti logikával nekem az jön le, hogy a mesterséges megtermékenyítés ugyanolyan bűn mint az abortusz.
Nem akarok vihart kavarni vagy bárki lelkiismeretébe belegyalogolni, csak érdekel a véleményetek, mert tényleg nem értek a dologhoz.
:?: :?: :?:


Az élet Isten ajándéka, amit csak Ő képes adni és ezért csak neki van joga elvenni. Hogy miért? Azért, mert Ő teremtette, Ő tudja a célját, egyszóval egyetlen hozzáértő kezelője. A keresztyén életfelfogás alapja, hogy az életem ajándék, amit Istentől kaptam, nem magam szereztem. Ezért is mondja Isten a 6. parancsolatban: Ne ölj!, vagyis ne tégy olyan dolgot, amit ha egyszer elrontottál nem tudod maradéktalanul visszahelyezni eredeti állapotába. Ezért természetesen ítéletes cselekvés mind az abortusz, mind pedig az eutanázia. Az abortusz azért, mert könnyű egy terhességet megszakítani, de ugyanazt a magzatot nem lehet újra anyaméhbe ültetni és ezzel elveszik egy ember életét. Az eutanázia során nem hogy segítenénk a betegen, hanem egyenesen, ha már nem gyógyul fel beletaszítják a halálba. A mesterséges megtermékenyítés azonban szerintem egészen más kérdés. Isten azért teremtett férfit és nőtt, hogy azok házasságra lépve családot alapítsanak, de sajnos vannak olyanok aki valami betegség folytán akadályoztatva vannak ebben, ezért hála az orvostudománynak ma már úgy is lehet valakiknek gyereke, hogy azt mesterségesen megtermékenyítéssel hozzák a világra. Itt azonban van egy részletkérdés is, az u.n. spermabankok problémája. Nos itt csupán az a gond, hogy a leendő gyerek nem normális családi körülmények között fog felnőni, ami egy sor problémát fog majd okozni neki az élet során, ez minden jóérzésű embernek megfontolás tárgya. Ez protestáns, református etikai álláspont

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #258602 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Vallás

Ilweran írta: Sziasztok!
Én itt egy kicsit off emberke vagyok, mert semmilyen módon nem kötődöm semmilyen valláshoz, és nem is értek hozzá, de van valami, ami tegnap felötlött bennem és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Ugyebár a katolikus egyház szerint életet adni és elvenni csak Istennek van joga, ezért kategorikusan elvetik az eutanáziát illetve az ebortuszt. Namost, engem az "életet adni" része érdekel... Hogy viszonyul az egyház a mesterséges megtermékenyítéshez? Mert ha életet adni Isten joga, akkor józan paraszti logikával nekem az jön le, hogy a mesterséges megtermékenyítés ugyanolyan bűn mint az abortusz.
Nem akarok vihart kavarni vagy bárki lelkiismeretébe belegyalogolni, csak érdekel a véleményetek, mert tényleg nem értek a dologhoz.
:?: :?: :?:


Igen, a mesterséges megtermékenyítés ugyanolyan bűn az egyház szerint, mint az abortusz. Ha jól tudom II. János Pál pápa fel is lépett ellene.

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #258571 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Vallás
Sziasztok!
Én itt egy kicsit off emberke vagyok, mert semmilyen módon nem kötődöm semmilyen valláshoz, és nem is értek hozzá, de van valami, ami tegnap felötlött bennem és kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Ugyebár a katolikus egyház szerint életet adni és elvenni csak Istennek van joga, ezért kategorikusan elvetik az eutanáziát illetve az ebortuszt. Namost, engem az "életet adni" része érdekel... Hogy viszonyul az egyház a mesterséges megtermékenyítéshez? Mert ha életet adni Isten joga, akkor józan paraszti logikával nekem az jön le, hogy a mesterséges megtermékenyítés ugyanolyan bűn mint az abortusz.
Nem akarok vihart kavarni vagy bárki lelkiismeretébe belegyalogolni, csak érdekel a véleményetek, mert tényleg nem értek a dologhoz.
:?: :?: :?:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257709 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta:

A buddhista és hindu nézet szerint olyan testben születik újjá amilyet megérdemel.

Mi az, hogy megérdemel? Milyen szempontok alapján? Ki határozza ezt meg? Mifféle értékrendnek kell érvényesülnie ahhoz, hogy "jobb" testben szülessünk újjá? Egyáltalán, milyen alapon tesz különbséget bárki is a létformák között, miért magasabbrendű az emberi létezés az állatinál?


Az ember azért "magasabbrendű", mert emberi alakban van lehetősége elérni a nirvánát.
Az értékrend: ez sokban változik, megpróbálom a buddhisták 12es ok-oksági fokozatát leírni, otthonról még kiegészítem a jegyzeteim által:
Az ember rendelkezik érzékszervekkel, ezért aztán támadnak érzetei, az érzetek miatt érzései, az érzések miatt vágyai (és ezek miatt születik foylton újjá, mert vágyik a további érzésekre), a vágyak miatt keletkezik a szenvedés (merthogy ugye nem lehet mindig kielégíteni őket). A szenvedés pedig nem jó. Ahhoz hogy az ember ne szenvedjen, meg kell szabadulnia a vágyaitól. Ekkor kiszakadhat az újjászületések láncolatából, és megvilágosodhat.

Az értékrend: változó. Léteznek mindenféle szabályok, lehetőleg szimbolikus vagy szent számokhoz kötve, az eredeti - hindu alapú - "parancsolatok" nagyrészt megegyeznek a keresztyén-zsidó tízparancsolattal. A szerzeteseknek több száz ilyen parancsolata van, a világi hívőknek kevesebb.
Ezt az értékrendet Buddha (azaz pontosabban Gautama Sziddhátra mert a buddha az csak egy fokozat) állapította meg amikor kinyilatkoztatta filozófiáját, de miután így elfogadták, a továbbiakban nemigen törődött vele, mert a maga részéről feleslegesnek tartott minden ilyen szabályrendszert.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257654 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Ami azt illeti, már az általunk használt "emberi" és "állat" jelzők is annyira antropomofizáltak, hogy bármelyik állat nyugodtan kikérhetné magának őket. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257641 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta:

A buddhista és hindu nézet szerint olyan testben születik újjá amilyet megérdemel.

Mi az, hogy megérdemel? Milyen szempontok alapján? Ki határozza ezt meg? Mifféle értékrendnek kell érvényesülnie ahhoz, hogy "jobb" testben szülessünk újjá? Egyáltalán, milyen alapon tesz különbséget bárki is a létformák között, miért magasabbrendű az emberi létezés az állatinál?


Na, ez egy jó kérdés. Néhányszor pl az állatok sokkal emberibbek, mint mi magunk vagyunk.(gondoljunk csak arra, hogy mondjuk a farkasoknál is van hierarchia, de a legyözött félnek sosem kell teszem azt elhagyni a falkáját, hanem ugyanúgy visszafogadják maguk közé.Megkegyelmeznek neki meg ilyenek.)
Nem tudom, ki mondta, de igaza van: az ember a legnagyobb állat. :x

Bocs, nem ide tartozik, de ezt kellett. Légyszi, ne töröljétek le.Vagy ki. Vagy el.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257404 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás

A buddhista és hindu nézet szerint olyan testben születik újjá amilyet megérdemel.

Mi az, hogy megérdemel? Milyen szempontok alapján? Ki határozza ezt meg? Mifféle értékrendnek kell érvényesülnie ahhoz, hogy "jobb" testben szülessünk újjá? Egyáltalán, milyen alapon tesz különbséget bárki is a létformák között, miért magasabbrendű az emberi létezés az állatinál?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257357 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vallás

Ecthelion írta: Megkezdték II. János Pál bologgá avatását!
Bővebb info :arrow: www.mno.hu


És a meglepő ebben, hogy 5 évnél előbb senkit sem lehet elkezdeni boldoggá avatni!!!! Nos ez az eset, egyik kivételek egyike.... :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257329 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Estel Adániel írta: Azt a tudatot leszámítva, hogy lelke a halála után - hacsak nem jut el a Nirvánába - újjá fog még születni más testben, és lesz módja jóvátenni a hibáit, tehát nem a kárhozat vár rá, ha elszúrna valamit... nem hiszem hogy sok előnye van... (már amennyiben ez előny :roll: )


A buddhista és hindu nézet szerint olyan testben születik újjá amilyet megérdemel. A legtöbb ember, mivel nem él olyan életet amivel elérhetné a nirvánát, valószínűleg valamely állatként születik újjá, és sok újjászületésnek kell eltelnie ahhoz, hogy újra ember lehessen és esélye legyen elérni a nirvánát.
A hindu és buddhista vallású államokban ezért is nem ölnek állatot (elvileg) mert ki tudhatja, hogy nem egy rokonom-e amelyik üdvözölni jött közel hozzám?
(ez így elsőre eléggé bizarr, de így van)
Az újjászületések során megmaradhatnak emlékek az előző életből a tibeti buddhizmus szerint. Ha olyan szerencsés vagy, hogy egy nagy láma lelke született újjá benned (aki elég szent életű volt hogy újra embertestben születhessen meg) akkor az előző életedből származó emlékeid alapján ismernek fel.
A Dalai Lámát régóta választják így ki, bár ő más tészta mert nem akárkinek a lelke lakozik benne, hanem Avalókétisvaráé, egy Buddháé (tehát megvilágosodott emberé) aki bár elérte volna a nirvánát de visszatért hhogy segítse az emberiséget.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257285 Írta: Claire
Claire válaszolt a következő témában: Vallás
Tulajdonképpen rengeteg különféle elképzelés létezik a reinkarnációról. Van, ahol elképzelhetőnek tartják, hogy egy lélek állati testben szülessen újjá, de tudtommal a legtöbben azt vallják, hogy aki már egyszer ember volt, annak következő életében is emberi teste lesz.
A buddhisták hisznek a Nirvánában, ami valóban a teljes megsemmisülés, de ez egy pozitív dolog: megszabadít a további újjászületések kényszerétől. A Nirvánát akkor lehet elérni, ha valaki utolsó életében tökéletesen élt; le tudott mondani a földi vágyairól.
A reinkarnációra a legtöbb vallás szerint azért van szükség, hogy az ember minden egyes élettel tökéletesebb legyen. Ha valaki valamilyen rossz tulajdonsággal küszködik, akkor az élet folyton olyan helyzetekbe állítja, ahol ezzel a problémával szembesül. (Így lehet, hogy valaki ha "rossz" volt, akkor következő életében úgy néz ki, mintha rosszabb körülmények közé kerülne. A fejlődése szempontjából persze ez pozitív. Pl. egy kapzsi ember a következő életében szegény lesz, mert őt is kizsákmányolják- tanul belőle.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257161 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Vallás
Úgy tudom, hogy mittudomén valaki rossz volt egy életében, akkor lentebb kerül (pl.. eddig földesúr volt, mostantól rabszolga lesz) ha pedig annyiranagyon jó volt, akkor elérheti a nirvánát, ami nemis tudom: végsö megsemmisülés? talán.
Remélem seggítettünk adangeleb.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257114 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
Adániel azt hiszem lényegre tapintott. Köszönöm.

U.I. főleg az utolsó megjegyzés.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257092 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Azt a tudatot leszámítva, hogy lelke a halála után - hacsak nem jut el a Nirvánába - újjá fog még születni más testben, és lesz módja jóvátenni a hibáit, tehát nem a kárhozat vár rá, ha elszúrna valamit... nem hiszem hogy sok előnye van... (már amennyiben ez előny :roll: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257070 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

adangeleb írta: ok ennyit én is tudok róla, akkor konkrétabban fogalmazom meg a kérdést. Az élő embernek, aki érez és tapasztal mi előnye származik a reinkarnációból?



Attól tartok nem értem a kérdést.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257068 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
ok ennyit én is tudok róla, akkor konkrétabban fogalmazom meg a kérdést. Az élő embernek, aki érez és tapasztal mi előnye származik a reinkarnációból?

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #256963 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
A reinkarnáció annyit tesz: a lelked halálod után nem a túlvilágra kerül (vagy csak ideiglenesen) hanem egy más testben születik újjá.
Az hogy mifélében és hogyan, már nagyon változatos a különféle vallások, irányzatok, szekták, miegyebek szerint.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #256949 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
Volna egy kérdésem azok felé, akik jobban értenek ehhez: mi a reinkarnáció értelme és hogyan történik részleteiben? Nemrég találkoztam egy ilyen "reinkarnációt feltételező múltfeltárással", ami igencsak érdekfeszítővé vált számomra. Egy szó, mint száz, szeretném, ha valaki itt nekekm a fórumon beszélne a reinkarnációról. Előre is köszönöm.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #256518 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
Na az vidám menet lesz, mind a postulator, mind az advocatus diaboli részéről...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #256466 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Vallás
Megkezdték II. János Pál bologgá avatását!
Bővebb info :arrow: www.mno.hu

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254935 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vallás

Ecthelion írta: Az én véleményem az, hogy nem akar mindenki pápa lenni, ez nem egy hatalom, hanem csak egy "tisztség, itt nem világhatalomról van szó. Ez nem olyan, mint teszemezt valamelyik országnak az elnökének vagy uralkodójának lenni, ez nem jár tényleges hatalommal szvsz.


Igaz!!!!És ott logott a levegőbe hogy esetleg nem fehér füst fog felszállni, hanem fekete.Ha esetleg nem fogadta volna el a tisztséget.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254640 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Vallás

Phaedra/Namarie írta: Egy dolog valaminek mondani magunkat, és más dolog meg is élni azt. Szvsz semmilyen vallásnál nem az a lényeg, hogy melyik felekeztéhez tartozunk, hanem hogy az alapokat mennyirre éljük át, mennyirre teljesítjük be a szeretet törvényét, ami minden vallás közös alapja. Ha ezt valaki nem akarja beteljesíteni, beszélhet hozzá akárki.


Egyetértek. Nagyon sokat beszlünk szeretetről, vallásról, hitről stb, de nézzetek közül, milyen világban élünk. Mi számít értéknek? :cry:
Mégis hiszem, hogy mindez elvezet egy jobb világhoz minket.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254307 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Vallás
Most nem illik ez ide, na mindegy, azért leírom. Nem akartam az ajánlóhoz rakni, mert inkább vallás.

Későbbiekben Indiával és Egyiptommal szeretnék foglalkozni, ezért nekiláttam a Mahabharata-nak, a nagy indiai eposznak, hozzáteszem az eredeti 100000 4-soros versszakból áll. Én egy rövidebb, elbeszélésként leírt könyvet olvasom, és ajánlom mindenkinek, akit érdekel az indiai vallásvilág.
Nem vagyok Krishna-hívő, nem is leszek ezáltal, de sztem egy nagyon jó könyv!

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254163 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Raia Aiwart írta: Na jó, de azért a politikusok közt is van katolikus, vagy azt már mind leváltották? Lehet, hogy naív vagyok, de szerintem azért egy pápával senki nem fog kötekedni.

/Az is igaz, hogy ez óriási felelöség/


Egy dolog valaminek mondani magunkat, és más dolog meg is élni azt. Szvsz semmilyen vallásnál nem az a lényeg, hogy melyik felekeztéhez tartozunk, hanem hogy az alapokat mennyirre éljük át, mennyirre teljesítjük be a szeretet törvényét, ami minden vallás közös alapja. Ha ezt valaki nem akarja beteljesíteni, beszélhet hozzá akárki.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 23 órája #253873 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
A pápával természetesen kötekednek. Érdemes megnézni Vatikán állam megalakulásának körülményeit - pedig akkor az Egyház még inkább volt politikai tényező, mint ma...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #253864 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Vallás

Raia Aiwart írta: Na jó, de azért a politikusok közt is van katolikus, vagy azt már mind leváltották? Lehet, hogy naív vagyok, de szerintem azért egy pápával senki nem fog kötekedni.

/Az is igaz, hogy ez óriási felelöség/


Persze, hogy nem fog kötekedni! Ez egyértelmű. Csak maghallagatja mit mond és ennyi, nem tesz semmit abból, amit hallott. Itt van pl. az Iraki háború, nemtom Mr. Bush milyen vallású, de Nagy János Pál eléggé ellene beszélt, és mégis. (plusz még az egész világ de az mellékes a témánk szempontjából :D )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #253859 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Vallás
Na jó, de azért a politikusok közt is van katolikus, vagy azt már mind leváltották? Lehet, hogy naív vagyok, de szerintem azért egy pápával senki nem fog kötekedni.

/Az is igaz, hogy ez óriási felelöség/

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.925 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére