Vallás

Több
20 éve 6 hónapja #187242 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

a jó öreg Hubbard pl így járt szerény bevallása szerint a Holdon

Hááát igen, de ne felejtsük el azért azt sem, hogy a jó öreg Hubbard - mielőtt még vallásalapításra adta volna a fejét - egészen népszerű sci-fi író is volt :lol:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #187241 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
Ebben a félévben az egyik szemináriumi munkánkon belül éppen ezzel a jelenséggel foglalkoztunk. A világon rengeteg vallási irányzat létezik, az ember nem is képzelné el hogy mennyi pihent eleme, hány meg hány marhaságot ki bír találni, és aztán azt ráhúzza valamelyik nagy tanító (Jézus, Budha, Lao-Ce stb.) tanításaira, vagy pl. ahogy a szcientológusok is csinálják mindezt egybekeverik, megfűszerezik egy kis misztikával, aztán jöhetnek a hívek fogyasztani. A XX. száza vallási élete annyiban különbözik az előző századokétól, hogy a XX században a vallás csinálás vette át a vallás alapítás helyét. Vallást alapítani ugyanis ma is a régebbi korokban is nehéz és veszélyes feladat volt. A nagy vallásalapítók, mint pl Mohamed, vagy Jézus megszenvedtek a munkájukért. A mai "vallásalapítóknak" egésszen jól megy soruk. Ma a szcientológusokat senki sem vádolhatja, azért mert, azt mondják rájuk, hogy nem hisznek a feltámadásban (régen a zsidók közt ez meghasonlást okozott), nem mert hisznek, a jó öreg Hubbard (azt hiszem ez az alapítójuk neve) azt mondta van feltámadás, még pedig akkor, mikor szintet lépsz. Szintén nem vádolhatja meg senki sem őket azzal, hogy nem hisznek a lélekvándorlásban, hiszen szerintük az is van, mégpedig teleportálhatod magad egyik testből a másikba, vagy egyik helyről a másikra (a jó öreg Hubbard pl így járt szerény bevallása szerint a Holdon), abban az esetben, ha eléred a megfelelő szintet. Nos azért a szcientológiát hozozm fel példának, mert a szcientológia ilyen félig meddig keresztény beütésekkel bíró egyház, de nem állnak tőle távol a keleti tanok, meg a gnoszticizmus sem, szóval egy jófajta keverék, amiben minden benne van és nagyon jól tükrözi a módszerük azt, hogy mi is a célja valójában. A szcientológia felkinálja neked az istenné vállás lehetőségét jó pénzzé (ezért vannak olyan híres és főleg gazdag hívei, mint Tom Cruise, vagy John Travolta), és ha egyszer te ezt vállaltad és még sem tetszik nemes egyszerüséggel eltávolítanak az egyházukból, meg ebből a földi világból is, (nehogy aztán még a végén a tőlük eltanult titkos praktikákat ingyen tovább add)-mindenki eldöntheti, hogy egyáltalán egyház az ilyen? Magyarországon jelenleg a kis egyházakat nem más, mint az állam motiválja-mivel az állam minden egyes egyházat anyagilag támogat, sőt a történelmi egyházakanak is egy problémát okoz ez. Példának a Református egyházat veszem. a Református egyház jelenlegi gazdasági-pénzügyi rendszere itt Magyarországon elavult (még a határontúli ref egyházak rendszeréhez képest is), ez egy nagy hátrány, ugyanis ha egy ref, gyülekezet úgy gondolja, hogy neki több pénz kellene, de az egyház nem képes neki elég gyorsan elég összeget biztosítan, akkor a gyülekezet karakteres egfyénei fogják magukat és azt mondják, létrehozzuk pl. Jézus keresztény egyházát- amit nekünk ügyesen bejegyeznek, külön állami támogatást kapunk annak értékében, hogy hány tagú is az egyház, sőt még mi is nagyon jól fel tudjuk tartani magunkat, ha a belépő új tagogat előre idecsábítva jól kifosszuk (anyagilag). Ezzel a hosszú példasorral arra próbáltam rávilágítani, hogy sokszor egy kis egyház, vagy szekta megalakulásának körülményei nem feltétlenül "isteni" eredetüek. A kereszténységen belül voltak igazi egyház alapítások de ezek ki is állták az idő sarát. Én Kálvint, vagy Luthert nem is merem hasonlítani Német(h) Sándorhoz. A XX században alakult számtalan szekta még az idő tűzpróbája előtt áll. A történelem során- még az inkvizició üldözése ellenére is voltak egyházalapítások, csak azokat az irányzatokat mára már sehol nem találjuk, mivel nem állták ki azok sem az idő tűzpróbáját. Főleg a XVIII-XIX. sz-ban rengeteg új tant kezdtek hírdetni, egy csomó konzervatív-liberális-puritán ébredés volt, amik valamilyen oknál fogva mind eltüntek, illetve később ebből a magból születtek meg a mai baptisták.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #187240 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Mist: Hát... amíg az inkvizíció létezett, a vallási irányzatok csak titokban működhettek, azért nincs is róluk feljegyzés...
Régen azért az egyházalapításhoz több kellett mint manapság...

Azért inkvizíció ide vagy oda, volt ilyesmi akkoriban is, feljegyzés is van róluk bőven, csak a régi szép időkben még nem szektának, hanem eretnekségnek hívták a dolgot. A teljesség igénye nélkül álljon itt néhány:
- az ókorból: ebioniták, manicheusok, Márkión követői, montanisták, szubordinacionizmus, modalizmus, arianizmus, makedonianizmus, dokéták, apollinarizmus, racionalista szírek, monofüziták, pelagiánusok...
- a középkorból (ezeknek valóban van némi átfedésük az inkvizícióval, bár az intézmény így, mint "inkvizíció" a középkorban egyáltalán nem is létezett: a püspöki, a pápai meg a spanyol inkvizíció fogalmait az utókor forrásai kapcsolták csak össze, sokszor sajnos azzal a nem is nagyon titkolt szándékkal, hogy az utóbbi kegyetlenkedéseit - amely egyébként nem is egyházi intézmény volt - az előbbi kettő nyakába is varrják): Bresciai Arnold mozgalma, kistestvérek, valdensek, katharok, a "láthatatlan egyház" hívei, Wicliffe követői, Husziták...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #187235 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vallás
Na igen. Az erőszakos utcán térítő szervezetek saját magukat tudják lejáratni. A vallás, és a hit kérdése szvsz nem erőltethető. Vagy belülről fakad az igény, hogy az ember lelke Istent keresi vagy nem fog ilyen kérdéssel foglalkozni egyáltalán. De azt vettem észre, hogy valami minél inkább harmóniában van önmagával, és a környezetével, az életmódja annál inkább lesz hasonló az egyház által leírtakhoz, mégha nem is hisz Istenben.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186987 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
Mist: Hát... amíg az inkvizíció létezett, a vallási irányzatok csak titokban működhettek, azért nincs is róluk feljegyzés...
Régen azért az egyházalapításhoz több kellett mint manapság...

Pl ajánlom figyelmedbe a Rózsa neve c könyvet...

Én a jehovista kiadványokban az önellentmondásokat szoktam gyűjteni, jópár van benne...
(éppen azért teszek ilyet mert nagyon nem bírom ha az utcán leszólítva térítenek)

Az ilyenekről mindig az uristen@menny.hu jut eszembe...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186945 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Ilmarë írta:

Toma gazda írta: Szélszőséges formák: Hit Gy.


Na ehhez van elsőkézből jött tapasztalatom.... :?


A Hit Gy. még viszonylag nem is szélsőséges, említhetnénk a jehovistákat, a szcientológiát (hogy ez utóbbi miamanó, aztnemtom, de Tom Cruise biztos tudja mert ő a leghíresebb hívük) vagy ilyesmiket.

Hit Gy. : én csak annyit tudok amennyit a TVben láttam és hát... érdekes... (de van akin pont ez a fajta hit segített)


igen de van ennek háttere is :roll:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186939 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Vallás
A hit gy.ben nem az a rossz amit a TVben mutatnak hiszen minden közösségnek más a szertartása, hanem az, hogy ha mégiscsak nemet mondanál nekik egy hosszabb idő után amit köztük töltöttél, akkor nem eresztenek el. A szcientológiai egyház egy szigorúan gazdasági alapokra (értsd pénz) épült szervezet. A vicc benne az, hogy az egész egy olyan egyház, ahol nem hisznek Istenben. Számomra egy kissé paradox a dolog. Amúgy szvsz mindent meg kell ismerni legelőször, és nem szabad a nyakatekert neveknél elriadni. Az erőszakos terjesztést én se bírom, de elég csak visszagondolni Jézus életére, ő is a csendességével térített, nem kezdett el harsányan üvöltözni az utcasarkon.

Üdv: Csavargó

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186930 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Hát, amíg a katolikus egyház a köznapi életre is olyan befolyást fejtett ki amilyet, szerintem nem. Ez a nagy vallásalapítósdi csak a XX. század terméke...

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lettek volna titkos szakadár vallások, bár én ilyenról konkrétan nem tudok...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186925 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Az okosakat megkérdezném, hogy régebben is ennyi szektás vallási irányzat volt, meg olyanok, amiket szélsőségesnek nevezünk? Mert szerintem egyre növekszik a számuk, de laikusként nem akarok hülyeséget mondani. :roll: Nekem nincs vele túl sok bajom, amíg nem terjesztik erőszakosan. Pl ezért a Wicca is olyan, hogy felőlem lehet, de nem izgat különösebben. Viszont a Jehova tanúivan 11 éves koromban elég közeli kapcsolatba kerültem egy angliai úton, ahol a nő, akihez kerültem jehovista volt. :? Mindegy, végül is nevezhetem hasznosnak...

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186914 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Ilmarë írta: Nem akarom a fentieket bántani, de szvsz pont ezek azok az irányzatok, amik jól átvágják az embert. A HGYról annyit, kétszer voltam a gyűlésükön, de mind a kétszer menekülhetnékem támadt. Másodszor határozottan az volt az érzésem, hogy az őrangyalom állt a hátam mögött, a vállamra tett kezekkel és megállás nélkül azt suttogta menj innét ez hazugság...


Sejtem mire gondolsz, de Alyr szvsz az önszuggesztióra, vagy valami ilyesmire gondol.
Mmint hogy vannak olyan emberek, akiknek - furamód - ez kell az életéhez...

Jeee....
Csupa egyes!!! :D


Önszuggesztió meg más is... Az ember nem piára költi a pénzét hanem beadja... van akin ez segít...

Nekem nincs őrangyalom, vagy legalábbis nemigen szokott súgdosni, de amikor megláttam a Tv ben a gyűlésüket és a főmuki azt mesélte éppen, hogy legutóbb amikor Jézussal beszélt mit is mondtak egymásnak... háááát...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186911 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Ilmarë írta: Nem akarom a fentieket bántani, de szvsz pont ezek azok az irányzatok, amik jól átvágják az embert. A HGYról annyit, kétszer voltam a gyűlésükön, de mind a kétszer menekülhetnékem támadt. Másodszor határozottan az volt az érzésem, hogy az őrangyalom állt a hátam mögött, a vállamra tett kezekkel és megállás nélkül azt suttogta menj innét ez hazugság...


Sejtem mire gondolsz, de Alyr szvsz az önszuggesztióra, vagy valami ilyesmire gondol.
Mmint hogy vannak olyan emberek, akiknek - furamód - ez kell az életéhez...

Jeee....
Csupa egyes!!! :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186910 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Ilmarë írta:

Toma gazda írta: Szélszőséges formák: Hit Gy.


Na ehhez van elsőkézből jött tapasztalatom.... :?


A Hit Gy. még viszonylag nem is szélsőséges, említhetnénk a jehovistákat, a szcientológiát (hogy ez utóbbi miamanó, aztnemtom, de Tom Cruise biztos tudja mert ő a leghíresebb hívük) vagy ilyesmiket.

Hit Gy. : én csak annyit tudok amennyit a TVben láttam és hát... érdekes... (de van akin pont ez a fajta hit segített)


Nem akarom a fentieket bántani, de szvsz pont ezek azok az irányzatok, amik jól átvágják az embert. A HGYról annyit, kétszer voltam a gyűlésükön, de mind a kétszer menekülhetnékem támadt. Másodszor határozottan az volt az érzésem, hogy az őrangyalom állt a hátam mögött, a vállamra tett kezekkel és megállás nélkül azt suttogta menj innét ez hazugság...

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186862 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Ilmarë írta:

Toma gazda írta: Szélszőséges formák: Hit Gy.


Na ehhez van elsőkézből jött tapasztalatom.... :?


A Hit Gy. még viszonylag nem is szélsőséges, említhetnénk a jehovistákat, a szcientológiát (hogy ez utóbbi miamanó, aztnemtom, de Tom Cruise biztos tudja mert ő a leghíresebb hívük) vagy ilyesmiket.

Hit Gy. : én csak annyit tudok amennyit a TVben láttam és hát... érdekes... (de van akin pont ez a fajta hit segített)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186843 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Vallás

Zarándok(Mist) írta: Brisa: és a magam részéről nagyon nem szeretem, hogy most az új divatirányzatok hatására ez "térjünk vissza a természet lágy ölére még a hitünkben is" szisztéma érvényesül.


Egyet kell értsek. Bár én is egyfajta természeti vallást követek, de a wiccáról megvan a véleményem. Egy időben nagyon érdekelt, és rengeteget foglalkoztam vele, de minél inkább belemélyedtem, és minél többet olvastam róla, nekem egyre inkább az ősiség köntösébe öltöztetett modernkori ember nadenagytermészetbarátvagyokén-féle pacsmagjának tűnik, legalábbis abban a formában, ahogy a könyvek leírják. Nincs meg az igazi hagyományos alapokon nyugvó hitélet, sokkal inkább erőlködésnek tűnik az egész. Elnézést kérek azoktól, akik ezt a vallást követik, ők nyilván meglátják a szépségét. Biztos én vagyok vak. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186835 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

Brisa írta: Én úgy tudom, hogy a modernizmus pont az ellenkező folyamatot váltotta ki: egyre kevesebb a hívő.

Ez szerintem attól függ, hogy mit értük modernizmus alatt: modernséget, a technikai civilizáció (stb.) által kialakított megváltozott társadalmi struktúrákat, vagy a XIX.-XX. század fordulóján valóban létezett, és ténylegesen "modernizmusnak" nevezett szellemi áramlatot. Ez utóbbiban a liberalizmus filozófiai hátterét próbálták a katolikus egyház tanaival összebékíteni, de nem nagyon sikerült: már X. Piusz pápa uralkodása alatt nagyjából rámutattak a két dolog természetből adódó összeférhetetlenségére. Természetesen a modernizmus ezen értelmezése tényleg nem kedvezett a hívők számának (sokan elbizonytalandodhatnak, ha egymással inkompatibilis valóságokat akarnak egy kalap alá hozni...), de a "modern világ", a technika, a tudomány, a műveltség (ha ebben az értelemben nézzük a "modernizmust") szerintem nem szükségszerűen interferál a vallásos emberek számával. Azt gondolom, hogy a hit és a tudás nem egymást kölcsönösen kizáró valóságok.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186777 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vallás

Toma gazda írta: Szélszőséges formák: Hit Gy.


Na ehhez van elsőkézből jött tapasztalatom.... :?

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186757 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Szélszőséges formák: Hit Gy.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186711 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Brisa: hát sztem két oldalú a dolog. Az egyik oldalon, ahogy Ilmare is írta, az emberek biztos pontot keresnek, és ezt gyakran a hitben találják meg ( az más kérdés, hogy egy részük a szektás vagy valamilyen szélsőségesebb formában :roll: ) A másik részről ennek pont az ellentéte következik be. Azaz, ahogy írtam, sztem tágul az olló. De ez még mindig csak szimpla meglátás.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186666 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Vallás

Zarándok(Mist) írta: Na megválaszolom a saját kérdésemet a saját szemszögemből. Azt ugye már ezelőtt is írtam, hogy a modernizmus következményeként az emberek elvesztettek nagyon sok biztos dolgot az életükben, elbizonytalanodtak a tudományokban, és emiatt egyre többen lesznek vallásosak.


Én úgy tudom, hogy a modernizmus pont az ellenkező folyamatot váltotta ki: egyre kevesebb a hívő.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186598 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

büzsü2003 írta: ALLELUJA, KRISZUS FELTÁMADT!!! :D :D :P :!: :!: :bounce: :hello: :bounce: :dance: :smokin: :itscool: :sungl: :biggrin2: :cheers: :cool2:


MINDEN BIZONNYAL FELTÁMADOTT

"Mert ha Krisztus fel nem támadt hiába való a mi hitünk"

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186541 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vallás
Zarándok, egyet tudok érteni veled. Sajnos a mai világban akármilyen türelmes is az ember, ha a legkisebb szikráját is érzékeli annak, hogy az emberek milyenek tudnak lenni, sajnos robbanásig feszülnek az érzelmek. A történelem során a háborúk egyfajta levezetésként is szolgáltak. Brutális megoldás, de a pusztítást mindig felvirágzás követte, és ez egyfajta egyensúlyt hozott a társadalom és a természet rendszerébe. De a mai világban már nem lehet ilyen eszközökkel kiállni egymás ellen. A mai ember sajnos végleg kipusztítaná saját magát, ha egyszer oda jut. Szörnyű érzés magamon is tapasztalni sokszor azt, hogy az érzelmektől és meggondolatlanságtól vezetve megteremtek bizonyos helyzeteket, amiket persze van, aki törvényszerűen félreért és ebből aztán következtetéseket von le. A hit és a józan ész ilyenkor gyakran rádöbbent arra, hogy ember embernek farkasa. Azt mondják, hogy ez a korszak nemcsak a vallásháborúk, de az emberek Isten felé fordulásának is kora lesz. Hiszen minden lélek igényli a békét, és a nyugalmat.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186394 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Na megválaszolom a saját kérdésemet a saját szemszögemből. Azt ugye már ezelőtt is írtam, hogy a modernizmus következményeként az emberek elvesztettek nagyon sok biztos dolgot az életükben, elbizonytalanodtak a tudományokban, és emiatt egyre többen lesznek vallásosak. Az előző vitára visszagondolván, ahol ugye jórészt vallási alapon ment az egymást bírálás (szép magyar mondat...), már egy jó példa. A városokban összezsúfolt és a mindennapi stressztől agyongyötört emberekben felgyülemlik az agresszió. És ugye azt valahogy muszáj levezetni. Megoldás: mivel úgysem erőssége a társadalomnak a különcök tolerálása, ezért és a valahova tartozás iránti vágyakozás miatt valószínűleg világméretű konfliktusok, ha nem is háborúk, de komoly súrlódások biztos lesznek. Hát, ahogy Ghandi mondta: magad légy a változás, amit a világban látni akarsz. Csak a Húsvét alatt (!!!!!) annyi rasszizmussal találkoztam, és annyi időt töltöttem azzal, hogy meggyőzzem az embereket, hogy teljesen kikészültem tőle.
[size=9:3rnovpxx]Na, ennyi voltam, és ez végül is egy tök laikus vélemény féleség volt, szedjétek szét nyugodtan. [/size]

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186353 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Vallás

Ilmarë írta: Sziasztok. Jó látni, hogy lecsitultak a kedélyek. Végre újra kellemes beszélgetésbe jutottunk. Remélem mindenkinek kellemes, áhitattal teli húsvétja volt.
Amit Zarándok mondott, azon elfilózgattam. Van abban valami, bárhonnét is nézzük, hogy e század a vallási háborúk jegyében telik el. Személy szerint már félek bekapcsolni a tvt, mert a híradóból ömlik a terrorizmus, az Allah és a hit nevében elkövetett különféle akciók.
De had tegyek fel egy kérdés ehhez fűzően én is.

Isten mióta kívánja népétől, hogy nevében irtson másokat?

Üdv, Ilmarë


Igazad van...én is annak örültem a legjobban, hogy mindenki abbahagyta a civakodást, egymás döfködését...
Ja, és szerintem nagyon jó lenne ezekért a dolgokért imádkozni (vallásháborúk)... az ima sokszor segit, és nem hiábavaló :wink: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186310 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Vallás
Sziasztok. Jó látni, hogy lecsitultak a kedélyek. Végre újra kellemes beszélgetésbe jutottunk. Remélem mindenkinek kellemes, áhitattal teli húsvétja volt.
Amit Zarándok mondott, azon elfilózgattam. Van abban valami, bárhonnét is nézzük, hogy e század a vallási háborúk jegyében telik el. Személy szerint már félek bekapcsolni a tvt, mert a híradóból ömlik a terrorizmus, az Allah és a hit nevében elkövetett különféle akciók.
De had tegyek fel egy kérdés ehhez fűzően én is.

Isten mióta kívánja népétől, hogy nevében irtson másokat?

Üdv, Ilmarë

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186302 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

Mit szóltok ahhoz a jövendöléshe, hogy ez a század a vallások háborújáról fog szólni?

Kedvenc Chesterton-om kedvenc "Eretnekek" című művében (:)) azt írja (elnézést, nem tudom fejből pontosan az idézetet, de nagyjából ez a lényege), hogy a mai világban "minden számít, kivéve a Mindent". OK, az írás nyilván a viktoriánus Anglia keretei között (és arra vonatkozóan)született meg, de egyetértek abban, hogy manapság tényleg minden részletkérdés megkapja az őt megilletőnél jóval nagyobb figyelmet, a végső kérdéseket (és azok feszegetését) pedig a privát szférába, a szubjektívbe (így implicite a - társadalmilag legalábbis - lényegtelenbe!) űztük. Ez szvsz hosszú távon nem a különböző nézetek békés egymás mellett éléséhez, hanem egyfajta tömeges elfojtáshoz fog vezetni, aminek gondolom, sosincs jó vége...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186300 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Brisa: és a magam részéről nagyon nem szeretem, hogy most az új divatirányzatok hatására ez "térjünk vissza a természet lágy ölére még a hitünkben is" szisztéma érvényesül. Az embereket nagyon könnyű befolyásolni, és a mai életmód pszichológiai hatásai miatt ( lásd Konrad Lorenz) nagyon fogékonyak az emberek az ilysmire. Az eredeti animista vagy totemista vagy más a természettel szoros kapcsolatban lévő vallássok eredete tökéletesen világos-az életmódból adódóan alakultak ki. A mai mozgalmaknak szvsz már nem sok közük van ehhez. Tény, hogy az élemód miatt egyre többen lesznek vallásosak, akik pedig ateisták, azok csak megerősödnek a "hitükben" . Magyarán nyílik az olló. Mit szóltok ahhoz a jövendöléshe, hogy ez a század a vallások háborújáról fog szólni?

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186298 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

Brisa írta: Ti mit gondoltok erről?

Én azt nem értettem sohasem, hogy mi okból veszi az ember a természetet vallásos tisztelettel körül... (Vagy félreértek valamit? :roll: Nekem tudatlannak mindenesetre nagyon úgy tűnik így első olvasásra, hogy a természetközeli hitek kimerítik a klasszikus vallások minden elemét...) Ha már természetről van szó, akkor egyetértek veled, Brisa, hogy adjuk meg a császárnak, ami a császáré - ne kevesebbet, de ne is többet.
Minden jót:
Well

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186278 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Vallás
Szuper a Tanmese, én is küldök egy jót:

Egy életre szóló lecke

Volt egyszer egy csoport béka...
...akik versenyezni akartak.
Egy nagyon magas toronyba akartak feljutni.

Sok néző gyűlt össze, hogy figyeljék a versenyt és biztassák a békákat.

Elkezdődött a verseny...

De...

A nézők közül senki nem hitt abban, hogy egy békának is sikerülni fog feljutni a torony csúcsára.

Ilyeneket mondogattak:
" Oh, de fárasztó!!!
Sosem fognak feljutni!"

Vagy:
"Semmiképp sem sikerülhet, a torony túl magas!"

A békák kezdtek lemaradozni...

...egyetlenegy kivételével, aki élénken kapaszkodott felfele...

A nézők kiabáltak:

" Ez túl fárasztó! Senki sem fog feljutni!"

Egyre több béka gondolta meg magát és fordult vissza...
...csak az az egy haladt tovább kitartóan és nem akarta feladni!

Végül mindenikük feladta, azt az egy békát kivéve, aki hatalmas ambicióval és kitartással egyedül jutott felé a torony csúcsára! Ezután a többi béka és a nézők is meg akarták tudni, hogyan sikerült neki az, amit mindannyian lehetetlennnek hittek.

Egy néző odament a békához és megkérdezte, hogyan volt annyi ereje, hogyfeljusson a csúcsra.

Ekkor derült ki, hogy...
A győztes béka SÜKET volt!!!

A tanulság?


Sose hallgass azokra az emberekre, akik mindig nagatívak és pesszimisták...
...mert ők elrabolják a legszebb vágyaidat és reményeidet, amiket a
lelkedben
hordozol!


Gondolj mindig a szavak erejére, mert bármit hallasz vagy olvasol
befolyásolja tetteidet!

Tehát:
Légy MINDIG...
OPTIMISTA!
És leginkább
Légy egyszerűen SÜKET, ha valaki azt mondja, hogy nem tudod
megvalósítani legszebb álmaidat!

Gondold ezt:
Bármi sikerülhet, ha igazán akarod!

[size=9:3h8vlmh9]Küldd el ezt az üzenetet mindazoknak, akik kedvesek neked.
Őket is bátorítani fogod!!![/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186061 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Vallás
Boldog Húsvétot!
jó tanmese.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #186042 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vallás
beraknék egy érdekes mailt, amit a barátnőmtől kaptam:

Tanmese ateistáknak
Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében. Az egyik egy "kis
hívő", a másik egy "kis szkeptikus". A "szkeptikus" azt kérdezi:
- Te hiszel a születés utáni életben?
- Hát persze - mondja a kis "hívő". - Az itteni életünk arra való, hogy
felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk arra,
ami ott kint vár bennünket!
- Hülyeség! - mondja a "szkeptikus". - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a
kinti, külső élet?
- Pillanatnyilag még nem tudom - mondja a kis "hívő" -, de biztos sokkal
világosabb, mint itt bent! Lehet, hogy a szánkkal fogunk enni es a
lábunkkal fogunk menni!
- Nonszensz, lehetetlen! - mondja a "szkeptikus". - Megyünk a
lábunkkal és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet,
hogyan is működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a
táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már
így is túl rövid!
- Hát persze hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog
kinézni - mondja a kis "hívő".
- Soha sem fog működni! - véli a kis "szkeptikus". - Még soha senki nem
tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet
nem más, mint egy nagy sötét tortúra!
- Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet -
mondja a kis "hívő" -, de azt tudom, hogy találkozni fogunk az
édesanyánkkal, és Ő nagyon vigyáz majd ránk!
- Anya!? Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis "szkeptikus".
Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem
is létezhetnénk! - válaszolja a kis "hívő".
- Mire a kis "szkeptikus":
- Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen!
A kis "hívő" elgondolkozik egy pillanatra.
- Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel,
vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! - Majd halkan
hozzáteszi:
- Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után
kezdődik!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.968 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére