J. K. Rowling: Harry Potter

Több
18 éve 9 hónapja #278911 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
MICSODA?! szlovákul megjelent, magyarul meg nem?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278731 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ez más téma: Aki esetleg szereti Daniel Radcliffe-t (pl. I) és szeretne aláírást tőle, az nyugodtan írjon neki!

Én kb. 2 éve írtam levelet, tél táján, nyáron jött egy nagy levél (nem küldtem válaszborítékot) és benne egy írás róla meg egy nagy kép aláírással :P és tök boldog voltam, emlékszem, hogy hihetek még az emberekben. :D

Ha vki kételkedik a válaszlevélben: nyugodtan írjon!

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278681 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A tévéhír szerint az egész első fejezet bennevan, ott az egyik hajléktalan azt mondta h 4 oldal, számoljátok ki ráfér-e a 4 A4 oldalra az első fejezet vagy nem fér.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278678 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta:

Felagund írta:

Ilweran írta: Magyarul még nem jelent meg. Február 10-én lesz (elvileg :? )


De, az első fejezet (gondolom egy része) a Fedél nélkülben megjelent, és szépen meg fog a többi része is. Febr. 10-én a teljes, könyvformátumú verzió fog megjelenni.


Azért kötve hiszem, hogy az egész megjelenne a Fedél nélkülben, esetleg néhány részlet... :?: :?: :?:


Hát, én se nagyon hiszem, de úgy hírlik... :look:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278677 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Felagund írta:

Ilweran írta: Magyarul még nem jelent meg. Február 10-én lesz (elvileg :? )


De, az első fejezet (gondolom egy része) a Fedél nélkülben megjelent, és szépen meg fog a többi része is. Febr. 10-én a teljes, könyvformátumú verzió fog megjelenni.


Azért kötve hiszem, hogy az egész megjelenne a Fedél nélkülben, esetleg néhány részlet... :?: :?: :?:
De azért az mégsem ugyanaz mint a könyv.... :?

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278674 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta: Magyarul még nem jelent meg. Február 10-én lesz (elvileg :? )


De, az első fejezet (gondolom egy része) a Fedél nélkülben megjelent, és szépen meg fog a többi része is. Febr. 10-én a teljes, könyvformátumú verzió fog megjelenni.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278662 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Magyarul még nem jelent meg. Február 10-én lesz (elvileg :? )

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278660 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
mikor jelent meg magyarul a hp6? én semmiről sem tudok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278656 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na megnéztem.... :D Tegnap este kétszer is egymás után....szegény ülőkém.... :D
Nagyon ott volt!!!!!!! A film első fél órája abszolút csalódás volt, nagyon kapkodó, összecsapott, kidolgozatlan....mindenbe bele-belekóstoltak kicsit, de semmit nem fejtettek ki. Amint elkezdődött a tusa, beindult a film is. A három próba nagyon jó lett, az legalább visszaadta a könyvet.
És hát a lényeg....Voldemort.... :P :lol: :twisted: Isteni lett!!!!!! Nem titkoltan Voldemort-fanatikus vagyok, szerintem a negyedik rész lényege nem a tusa, meg a bál, meg a tinik, meg egyebek, hanem hogy végre visszatér a Sötét Nagyúr!!!!!!! Ez 100%-ot érdemelt!!!!! Nagyon jó lett a jelenet, a temető, az újjászületés, a hangulat, a halálfalók érkezése, minden!!!!!!!!!!!!!!!! És persze Ő!!!!!! Alapjáratban imádom Ralph Fiennes-t, de ezek után..... :lol: Király volt! Őrült, egzaltált, zseniális....nagyon ijesztőre sikerült, gondolkodás nélkül elhittem neki, hogy kiirtaná a fél világot! Azért kár, hogy egy ilyen helyes pasit így elcsúfítottak, de nagyon elkapták azt amit Rowling leírt....a lebegő talár is nagyon király volt!!!!! Szegény Harry, már majdnem megsajnáltam...de csak majdnem.
A többi szereplő is jó volt, bár egyre többen vannak, és így egyre kevesebb kibontakozási lehetőség jut mindenkinek. Az amúgy nagyon jó Piton, McGalagony és Dumbledore is csak egy-két villanást kaptak, Karkarov és Vitrol is ígéretesek voltak, de nem kaptak elég szerepet.
Mordon nagyon tuti lett, jól játszott, bár én tök másnak képzeltem külsőre....
A cselekmény megkurtítása elmegy, főleg a Kupor-szál lett leegyszerűsítve, ami azért gáz, de ez van... A gyerekek elég színtelenek voltak, de azon jót mulattam, hogy Hermione lazán kenterbe verte a bálon Cho-t meg Fleurt....csak az a rózsaszín ruha ne lett volna!
A zene furcsa, még szokni kell, a látvány király volt, még a sárkány se lett nevetséges.
10-ből 8 pont nálam is, és egymillió pluszpont Voldemortnak!!!!!!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278652 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Drizzt írta: HP 4 suxxx

Drizzt írta: azért annyira nem lett rossz

Drizzt írta: azé így is zsír


Mondhatni nehéz kiigazodni a véleménye(i)den... :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278650 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azért annyira nem lett rossz, mint ahogy írtam...de mos mondjátok, hogy nem csalódtatok kellemesen :P PPP. A világkupa döntőjének megvágása, illetve egy csomó dolog kihagyása, illetve az indokolatlan változtatások még mindig fájó pontok...pár plusz jelenettel sokkal jobb lehetett volna...talán egy bővített változat. Na mindegy, azé így is zsír :P .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278642 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
No, tegnap volt szerencsém látni a filmet. Szerintem nagyon jó lett, kellemesen csalódtam benne, 10-ből 8 pontot adnék rá. :)

Egy pontot a film elejének nagyon durva megvágásáért vontam le, sztem már az előzetesekben többet láthattunk a halálfalók támadásáról a kupadöntőn, mint magán a filmen. Ezt persze még lehet orvosolni, pl. ha a DVD-re már eleve egy bővített változat kerülne fel. A másik pontot a zene miatt vontam le. Nem tudom mire föl volt jó ez a zeneszerzőváltás, de a film zenéje így elég gyatrácska lett. A Williams-féle taktusok csak nagy ritkán köszönnek vissza, ezt mindközül leginkább Voldemort feltámadásakor hiányoltam. Szinte már vártam, hogy a Bölcsek kövében hallott "Voldemort theme" fog ennél a résznél felcsendülni, de nem. :?

Amúgy nem tudom egyesek (nem itt, hanem más fórumokon) mit fanyalogtak azon, hogy mennyire megváltoztattak a dolgokat, sztem a film nagyon jól követi a könyv cselekményét, olykor nagyon is részletesen és szöveghűen. Apróbb változtatások persze vannak, de ezek sztem nem annyira gázosak. Amik engem valamelyest zavartak (persze ez már csak szőrszálhasogatás), azok a következők voltak:

Voldemort szemének lehetett volna legalább egyfajta vöröses csillogása, ha már nem is akartak neki vörösen izzó "terminátorszemeket" adni.

Mordon műlába elég furcsán hatott, pláne azután, hogy Voldemort a film végén egyetlen pálcasuhintással visszanövesztette Féregfark kezét, illetve ugye Harry karját is anno szépen rendbe tudták hozni még a második részben.

Nem igazán tetszett, hogy a Longbottom szülők megkínzását és halálát (!) Kupor nyakába varrták, bár ez sem orvosolhatatlan hiba.

Néhol úgy tűnt, mintha a rendező elfelejtette volna, hogy a szereplők varázslók. Harry maga pakolgatja a nehéz könyveket, világító pálca nélkül szaladgál a stötét labirintusban, Piton tockosok egész sorát zúdítja Harry és Ron fejére, stb. Talán maguk is elfelejtették volna, hogy varázsolni is tudnának? :)

Elsőre kb. ennyi. Holnap is megnézem majd, bár a véleményem nem fog megváltozni. :P Szerintem a film méltó adaptációja a könyvnek.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278561 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szlovákiában megjelent a Harry Potter és a félvér herceg, persze szlovákul. A könyv szerkezete szörnyű, kisebb mint a magyar változat és csak kemény brítója van. meg olyan idétlenül fordították le hogy "félvér herceg". :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #278557 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ízisz írta: ***

Update: Semmi mostmár :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278556 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ma este 8ra megyek egy ismerőssel nézni, úgyhogy remélek... bár valsz. úgyis szinkronizált lesz (blehh) de azért kíváncsi vok, főleg Voldyra...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #278525 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
********************* javítva*************
nem szőrszálhasogatás, de ha már egyszer kijavít Rabyn más hozzászólását, akkor legyen jó. :roll: remélem nem bántalak meg, de Harry Pottert= Daniel Radcliffe és nem Radchliff alakítja. Ne haragudj, légyszi, nem akarlak bántani!

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278326 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
uhh.. de régen volt :oops:
Minden esetre kösziii! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278319 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mikor Harry visszatért a temetőből, Cedric testével, Rémszem felvitte a kastélyba, ezekután(dióhéjban) kiderül, hogy Rémszem kicsoda valójában (Barty Kupor), azátn Veritaserum hatására elmond mindent, McGalagonynak kéne őriznie de behoznak egy dementort, aki megcsókolja. Ezekután Caramel nem hiszi el hogy Harry látta Voldemortot, összevitatkoznak, Harry megkapja a nyereményét. Azután van vacsora, ahol Dumbledore beszédet mond Cedricről, nyomott hangulatú vacsora, vonatozás és a legvégén Harry a nyereményét a Weasley ikereknek adja...(ja és még Krum, Fleur "búcsújelenete" és a vonatban a "cirkusz Malfoyjal és Rita Vitrol leleplezése)

Asszem ennyi, így gyorsan :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278313 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Már elég régen olvastam a 4. részt és sajnos nincs elérhető közelségben a könyv. Eltudná mondani valaki néhány szóban, hogy hogyan végződött?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278261 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én csak negyedikén látom:///
No nembaj:D Voldemort télleg naggyon ronda lettt:DDDD

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278208 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
HP 4 suxxx...ami akkor igaz, ha a közkézen forgó változatból nem hiányoznak részek. Ez esetben kritikán aluli a vágás, a rendezés, a szereplők kiválasztása, és a színészi játék, meg amúgy minden :P . HP 3 rulz, eh. Ha gonosz módon a kihagytak belőle pár percet, akkor még egész jó is lehetne...vagy modjuk tűrhető. Azé megnézem majd mégeccer...nemtom elhinni,h ilyen lett :P .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278143 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Ilweran, meg persze mindenki, akit érdekel: itt van egy kép Voldemortról. Elvileg, mert én nem akartam megnézni. :wink:


Szerintem nagyon látszik rajta, hogy maszk. Meg a műfogsor is enyhén szólva szemet szúr. :P .... Szvsz

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278129 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem nagggggggggyon tetszik :D
Igazi kígyó, csak emberi alakban.

Ha nekem ilyen orrom lehetne.... :lol:

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278092 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jééééé, de ronda... a szeme rulez, zöld, az orra meg nem praktikus, nem tudja kifújni (poém), de azért jó kis gonosz :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278043 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát a szeme nem túl piros... viszont az orra rúlz!

Vlody bácsit szeressük.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278040 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hű, de ronda...... :roll: :cry: :evil:
Hát ez nem kimondottan az a szívdöglesztő gonosz, akit én szeretnék...... :crying: De az alakítás azért lehet jó....
Várom a csütörtököt!!!!!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278034 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ilweran, meg persze mindenki, akit érdekel: itt van egy kép Voldemortról. Elvileg, mert én nem akartam megnézni. :wink:

Itt pedig egy kis videó, szintén Voldemortról. Quicktime kell hozzá.

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278007 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azért sokszor van úgy, hogy az embernek elsőre nem jön be egy film, aztán mikor másodjára is megnézni, teljesen megvátozik a véleménye. Jómagam így voltam pl. a FotR-el... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277952 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kifejtem jobban... Nem fogok szpojlekedni, nem kell szemeket takargatni!!! :D Csak általánosságban: az alakítások rosszak voltak, a történet felét kihagyták, a többit átírták, a jelenetek olyan gyorsan váltakoztak, hogy még egy olyan számára is állati nehéz volt követni őket, aki olvasta a könyvet, nemhogy annak, aki csak a filmet látta. De a látvány az jó volt, szal aki csak a filmet nézte meg, annak nagyon tetszhet. Persze végülis annak is, aki olvasta, bár nekem lassan az egész osztályom látta, és huszonöt emberből kb négynek tetszett a film, ők persze nem olvasták a Tűz Serlegét. De azért ezt is meg kell nézni, persze. Így értékelni tudom a harmadikat. :) Volt néhány jó jelenet is.
Persze mondom: szvsz.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277842 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ancalima Anarórë írta: Most néztem meg a Tűz Serlegét. Tömören: blöeederossz. De nem akarok szpojlerkedni.
Persze ez csak szvsz. ;) :oops:


:cry: Szomorú hogy ezt írod, de a kedvem nem veszed el....már megvannak a jegyek elsejére!!!!!
Egyvalamit lécci írj meg priviben, ha van időd.....MILYEN VOLDEMORT??????? Minden érdekel, a külseje, az alakítása, mennyire ijesztő...????? K*rvára várom már hogy lássam őt!!!!!!
Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.199 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére