J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 4 hónapja #159686 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Luinefaciel írta: Nos most itt egy jó pár nagyon édes kép, amit Thaurral csemegéztünk össze :D

www.hpuniverse.hu/galkristin02.html
www.hpuniverse.hu/galkristin04.html -ez főleg naon cukor!! :P
www.hpuniverse.hu/galkristin08.html
www.hpuniverse.hu/galkristin10.html
www.hpuniverse.hu/galkristin12.html - 8)
www.hpuniverse.hu/galkristin19.html
www.harrypotterrealm.com/fanart/syrena_snape.jpg
www.nariaunderiya.de/moonlight/fanart/merinid-siriusblack.jpg
www.hpuniverse.hu/galkristin03.html -a jómadarak :D
www.hpuniverse.hu/galkristin20.html
www.hpuniverse.hu/galkristin18.html

Kicsit késve bár, de szeretnék gratuzni ezekhez a képekhez. Tök jóóóók! :D
Ami a koppintást illeti: a fantasy- ill. mese témában jóformán elkerülhetetlen, hogy ne hasonlítsanak egymásra a különböző történetek. Tolkien szinte minden elemet fölhasznált a meséhez, és ha mindezt ki akarná kerülni bárki is, akkor már nem tudna mesét írni. Érthető voltam....? :look:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159672 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Zeneszerzők között ugyebár divat volt egymás témáira variációkat írni, és ez megtiszteltetésnek minősült, nem pedig lopásnak. Jóból jót csinálni nem szégyen: mindenki felhasznál korábbi ötleket és motívumokat. Shakespeare szinte az összes darabjához "lopta" a témát, és hogy mást ne mondjak, Tolkien is egyértelműen átvett elemeket máshonnan.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159671 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dínchamion írta: Rowling nevében kikérem magamnak...!! :wink:

De komolyan: miért? Szerintem fantasztikusan jó, elég új (a sorozathzo képest is tud újat mondani, meg máshogyan is), és nagyon jól megszerkesztett... De érdekelne, miért mondják néhányan, hogy sablonos/unalmas/rossz...


Azt nem mondom, hogy unalmas, azt sem, hogy rossz, bár az előzőekhez képest mindenképp gyengébb színvonalú. Sablonosnak viszont mindenképp sablonos, legalábbis a a lényeges része: a vége. A jóslat, amin olyan hűűűűű, de sok múlna a történet szerint, bár érdekes, de egy tökéletesen semmitmondó plusz infó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159663 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dínchamion írta:

Dae-elena/sissee írta: Pláne nem muszáj, mivel tudjuk mi mind, hogy az Iliász és az Odüsszeia óta minden irodalmi alkotás plágium :D Szerintem még jót is tett volna a HP 5-nek, ha Rowling ügyesen csen vhonnan... de így csak totál sablonos ötleteket tett bele, hogy úgy mondjam, füstje nagyobb, mint lángja. :?


Rowling nevében kikérem magamnak...!! :wink:

De komolyan: miért? Szerintem fantasztikusan jó, elég új (a sorozathzo képest is tud újat mondani, meg máshogyan is), és nagyon jól megszerkesztett... De érdekelne, miért mondják néhányan, hogy sablonos/unalmas/rossz...

Üdv:

Hát én pl az eddigiekhez hasonlítottam, azért mondom, hogy rossz. Az eddigieknél szerintem sokkal több izgalom volt, ezt itt nem éreztem. viszont Tonksnak és Lunának nagyon örültem, tök jó arcok :)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159662 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dae-elena/sissee írta: Pláne nem muszáj, mivel tudjuk mi mind, hogy az Iliász és az Odüsszeia óta minden irodalmi alkotás plágium :D Szerintem még jót is tett volna a HP 5-nek, ha Rowling ügyesen csen vhonnan... de így csak totál sablonos ötleteket tett bele, hogy úgy mondjam, füstje nagyobb, mint lángja. :?


Rowling nevében kikérem magamnak...!! :wink:

De komolyan: miért? Szerintem fantasztikusan jó, elég új (a sorozathzo képest is tud újat mondani, meg máshogyan is), és nagyon jól megszerkesztett... De érdekelne, miért mondják néhányan, hogy sablonos/unalmas/rossz...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159661 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Pláne nem muszáj, mivel tudjuk mi mind, hogy az Iliász és az Odüsszeia óta minden irodalmi alkotás plágium :D Szerintem még jót is tett volna a HP 5-nek, ha Rowling ügyesen csen vhonnan... de így csak totál sablonos ötleteket tett bele, hogy úgy mondjam, füstje nagyobb, mint lángja. :?

Huhh, Luine, naon jóóó képek!!!

www.harrypotterrealm.com/fanart/syrena_snape.jpg


Ezen olyan Piton, mint Hókuszpók :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159657 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Hmmm...
Az előzetes elég jó lett...
(hát igen, szvsz Rowling néni olvasta a GyUt... több, mondhatni sok déja vu-m volt olvasás közben)

Most vettem meg az 5. kötetet...


Izé... :roll: Meg ne bántódjon senki, de engem spec. a hideg ráz, amikor ilyeneket olvasok/hallok. Az ilyen deja vu-k (ahogy már többször elmondtam) abból fakadnak, hogy előbb olvasta vki a GyU-t és csak utána a HP-t... Pl. a dementorok, mint a nazgulok megfelelői :arrow: ennyi erőből a nazgulok meg mások megfelelői. Elég értelmetlennek tartom, hogy egyes hasonló elemeket rögtön "lopásként" meg "vhonnan származóként" aposztrofálnak emberek.

Bocsi, ha nyers voltam, de talán nem muszáj erőltetni ezt a témát.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159605 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
[size=9:31aeubpk]Találtam vmit: "Micsoda éjszaka - motyogta, és a teáskanna után nyúlt, miközben a gyerekek leültek köré. - Kilenc riasztás! Kilenc! Ráadásul az öreg Mundungus Fletcher rögtön rontást akart küldeni rám, amint hátat fordítottam neki..."[/size][size=9:31aeubpk](Arthur Weasley, Az Odú, Titkok kamrája)[/size][size=9:31aeubpk]
Ejnye, Mundungus.. zsugorodó kulcsok :roll: Csodálom, h ienek után bevették a Rendbe :roll: [/size]

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159576 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Laurelen írta: a könyven én nem emlékszem kórusos részre...(nem is volt?)

A könyvekben a legelsőben, A Bölcsek Kövében van kórus rész, mikor a Roxfort himnust eléneklik. Azóta semmi. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159543 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én Lunát kicsit "albino"nak képzeltem el, azt is irja, nem? Nagyon, rikitóan fehér bőr, szőke, vagy inkább fehéres haj..

Hmm, amiket mondtatok a Trailerről... Inkább meg sem nézem :evil: Nagyon nem rajongok a filmekért..

Nimdraug: Szerintem az aurorkodásból jól megszedték magukat... Vagy nem tudom.. :roll:

Én sem vagyok megelégedve _____, a kedvenc szereplőm halálával!!! 2 sor! Volt, nincs... És olyan... Hogy az unokatestvére...Egy párbajban, a semmiért... Azért, ez kicsit...Nem tudom megfogalmazni;(( Ha már ő, amit nem tudok, hogy miért, akkor valami dicsőbb halált kellett volna.. Feláldozza valakiért az életét, vagy ilyesmi...Nem? :bawling:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159535 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Én arra lennék kíváncsi, hogy mit énekelnek azokkal a furcsa izékkel a kezükben?
Nem emlékszem a könyre most ennyire...


Mert a könyvben nem is volt benne. Akkor Harry és Hermione McGalagony irodájában voltak, és nem látták a díszvacsorát, vagyis egy jó részét nem. :roll:

Ja és itt megtalálhattok egy jó pár fordítást (nevek, helyszínek stb) ;)

darkarts.uw.hu/szotar.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159532 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
a könyven én nem emlékszem kórusos részre...(nem is volt?)
de szvsz jó ötlet hogy belerakták, olyan hangulatos "varázslókórus" :D
"something wicked this way comes" - "valami komiszság közeledik" vagy ilyesmi :oops:
én konkrétan egy macskát láttam valakinek a kezében... :roll:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159508 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én arra lennék kíváncsi, hogy mit énekelnek azokkal a furcsa izékkel a kezükben?
Nem emlékszem a könyre most ennyire...

Lupin alig láccik...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159503 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szméagol: hát igen.. így télleg jobban néz ki. :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159478 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Erda niire (Area) írta:

Dínchamion írta:

Gyöngyszem írta: Prisoner of Askaban trailer:

www.waldmann-geodezia.hu/Riddle/ ... railer.mov ---11mb Quick timeos


az a szőke fiú, aki elengedte a papírmadarat a Malfoy? Eddig hátra volt zselézve a haja, nem?


Igen, ezen én is meglepődtem először, de utána már nagyon tetszett. Sokkal komolyabb és alatomosabb így. És a színész is jobban néz ki. Van egy Tom Felton rajongó barátnőm, ha ezt meglátja. :roll: Fel kell majd mosni, ahogy én ismerem. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159476 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát, szerintem, azon egy véleményen vagyunk, hogy jobb lett volna, ha tudja az egész jóslatot, és megvárja a míg felnőnek.... akkor Harrynek legalább boldog gyrekkora lett volna....

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159464 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nemtom. Talán nem véletlen, hogy Voldemort Harryt választotta. De ennyi erővel azt is kérdezhetnénk, mi lett volna, ha Tom Denemre tizenhat éves korában Hóborc rádob egy páncélt és meghal. Ha a nagynénémnek kerekei lennének, ő lenne a gyorsvonat...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159445 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Niph: Lunát én ilyen rokkeralter kiscsajnak képzelem (és mint ilyen, fekete hajú)
:D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159443 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Alyr: ez főleg az első részre igaz. Ott olyan nyilvánvalók a párhuzamok, hogy nagyon. A dementorok szerintem is a nazgúlok HP-változatai.
Ha Neville lenne Harry helyében, akkor ő volna párszaszájú stb, de biztos, hogy akkor is a nagyanyjához vagy valamilyen rokonához került volna, mert őt is a vér védné meg. De neki nyilván könnyebbséget jelentett volna, hogy nem él muglik között 10 évig.
Rabyn: Lunának én is világosszőke hajat képzeltem! :o :wink:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159410 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hmmm...
Az előzetes elég jó lett...
(hát igen, szvsz Rowling néni olvasta a GyUt... több, mondhatni sok déja vu-m volt olvasás közben)

Most vettem meg az 5. kötetet...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159392 Írta: Nimdraug
Nimdraug válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hello!

Ha Neville-t választotta volna Voldi, akkor szerintem is csak annyi lenne a változás, hogy Neville-t ismerné az egész világ.
A kedvenc szereplőm halála nekem se tetszett, valami látványosabbra számítottam volna egy...
Meg a jóslat is. Én valami komolyabb indokra számítottam volna.

Amúgy szerintetek honnét volt Lilynek és Jamesnek annyi pénze, amit később Harryre ráhagytak?

[size=9:2nft0mbt](csak megjegyzem hogy ma angolon pár osztálytársammal megalapítottuk Gelencsér seregét, mert az info és a fizika tanárunk nem éppen ért legjobban a szakmájához...)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159383 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Brisa eztse!

Ery írta: No és persze Harry Potter lenne a feledékeny visszahúzódó pancser :D

Potter került volna a nem létező nagymamájához mert a szülei a Szent Mungóban vannak? :roll: És akkor Dursleyék se léteztek volna, mivel nincs szükség rájuk, hiszen tudjuk, h Potter a nem létező nagymamájához került... :roll:
Neville meg mivel meghaltak a szülei egy nem létező mugicsaládhoz kerül, mivel más élő rokona nincs csak a nagymamája...

Vagy hogyan? Szerintem a jóslat nem változtatja meg a család összetételét... :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159380 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

E. Eia Ayna írta: Brisa ne olvasd!

Hogyha Voldemort Neville-t választotta volna ellenfelének... akkor Harry pálcája Neville-nél lenne? És Neville akkoris ien béna lenne? :D És Potter mennyibe lenne más? :roll:


Brisa ezt se olvasd!

Ha Neville lett volna az Ellenfél, akkor minden marad a régiben, csak a nevek cserélődnek meg, s a világ nem Harry Potter lázban égne, hanem Neville Longbottom lázban. No és persze Harry Potter lenne a feledékeny visszahúzódó pancser :D

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159373 Írta: Silmeriel
Silmeriel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Már sokan megkritizáltátok Sirius halálát, de én is tennék hozzá egy megjegyzést:

Nekem az a jelenet, ahogy meghalt, kissé Star Wars-os volt.........Ahogy először egész jól állt az ellenféllel szemben, aztán meg egy véletlen figyelmetlenség....és vége, meg ahogy döbbent arccal eldől.......szerintem pont olyan, mint a Baljós Árnyak végén Qui-gon halála.

"Volnék dalnok az időnek hajnalán
megállok a nyugatra nyíló kapu előtt"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #159371 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Brisa ne olvasd!

Hogyha Voldemort Neville-t választtta volna ellenfelének... akkor Harry pálcája Neville-nél lenne? És Neville akkoris ien béna lenne? :D És Potter mennyibe lenne más? :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #159324 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: ezek a demnetorok naggyon nazgulosra sikerültek.
Igen az a legrosszabb a fordítésban, hogy sok név BESZÉLŐ név.. és ezeket nem vette át a magyar fordítás.

No igen :D ! Ha egy széria beindul...
Ami pedig a beszélő neveket, szójátékokat illeti, azokat elég nehéz lefordítani, sokszor pedig egyenesen lehetetlen (gondolok itt elsősorban az OWL, RBF párosra).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159323 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igen az a legrosszabb a fordítésban, hogy sok név BESZÉLŐ név.. és ezeket nem vette át a magyar fordítás

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159322 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
ezek a demnetorok naggyon nazgulosra sikerültek

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159319 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A Sipor az ugye a Kreacher akar lenni, ugye? Mármint a Blackék gonosz házimanója. Na ezt a fordítást hogy sikerült összehozniuk? Ami még nagyon csípte a csőrömet a neveknél, az Ron kis baglya: Pulipinty. Az eredetiben ugyebár Pigwidgeon, vagy röviden Pig, ami ugyancsak abszurd név pont neki. Ezt az abszurditást a Pinty név egyáltalán nem fejezi ki.

Én abszolút megértem Harry dühkitöréseit, de attól még elviselhetetlenek. Neki sem ártana egy kis empátia a barátai helyzete iránt...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.314 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére