J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 4 hónapja #159315 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dínchamion írta:

Gyöngyszem írta: Prisoner of Askaban trailer:

www.waldmann-geodezia.hu/Riddle/ ... railer.mov ---11mb Quick timeos


az a szőke fiú, aki elengedte a papírmadarat a Malfoy? Eddig hátra volt zselézve a haja, nem?

és amikor Pitonon olyan prém, vagy mi lesz, aza mumus ugye??? :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159309 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Nem tudom, de Ron nem igazán tudott mit kezdeni a prefektusi címével. "Hé, tökmagok!" :lol: , nekem nem esett volna jól, ha így szólítanak, de mindegy. Már inkább Neville. Mikor kínozták annyira sajnáltam, de azért mondta, hogy "De add oda dekik!"

Én nem nagyon vagyok oda a mi kis Harrynkért, de nem igaz, hogy senki (csak néhányan) értik meg. Jó, lehet, hogy nem értetek egyet vele, de nagyon is van oka a kirohanásokra többnyire és, mint már mondtam a kamaszság is rásegít.
Bírtam, mikor svk-n Umbridgeazt mondja csak Mógus volt jó svk tanár Harry meg beszól valami ilyesmit:"Szuper tanár volt, kivéve, hogy Voldemort feje lógott ki a tarkójából." :lol:

A 4. végén én nagyon meg voltam rémülve, hogy akkor most az igazi Mordon nem is ilyen humoros, de tévedtem. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159304 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gyöngyszem írta: Prisoner of Askaban trailer:

www.waldmann-geodezia.hu/Riddle/ ... railer.mov ---11mb Quick timeos


Váááááá! Ez nagyon jó! Erra vadásztam, de most megvan! :D

Amúgy Brisa, itt az első adag, bár a jegyzeteim még mindig nincsenek itt, így fejből szemezgetek:

Hogwarts :arrow: Roxfort
Hogsmeade :arrow: Roxmorts
McGonagall :arrow: McGalagony
Snape :arrow: Piton
Slytherin :arrow: Mardekár
Moody :arrow: Mordon

Most kutyafuttában ennyi. Ha lesz egy kis időm, akkor pontosan le is írom, miért nem tetszenek ezek a megoldások, és hozom a többit is.

Plusz, a többieknek: 1. nem igazán értek egyet azzal, hogy az egész sorozat Griffendéles szemszögből mutatná az eseményeket. 2. Piszkosul kíváncsi leszek, hogy hogyan viszik filmre Mordont... :lol:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159296 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mordon megmosta a szemét: az sztem is nagyon yo volt! :D
Mordon elég yofejnek tunik az 5.ben nem gondoljátok?

meg sipor a házimano, ahogy gonoszkodik az valami haláli :)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159291 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Niphredil/Szméagol írta: Tippek a 6. résszel kapcsolatban?


egy bizos: több lesz 750 oldalnál... :D

És mibe, hogy Harry vagy depis lesz, mert nincs senkie, vagy pedig még agresszívebb.... bár, ha Lupinék tartják az ígéretüket, és tartják vele rendszeresn a kapcsolatot, akkor egész jó lesz a nyara... :D

Mordon humora: az teccett nekem, amikor megmosta a szemét..... "Nem gondolod, hogy undorító amit csinálsz Rémszem?" :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #159290 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Prisoner of Askaban trailer:

www.waldmann-geodezia.hu/Riddle/ ... railer.mov ---11mb Quick timeos



te meik Tekergo vagy? teszt angol nyelvu

www.behindthemasks.com/dawnatell ... tter/quiz/

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159250 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Lunát én leginkább (eddig) magamhoz tudnám hasonlítani. Kb ilyennek láthattak tavaly az osztálytársaim. Én is különc vagyok.)))
Én bírom a csaj karakterét de a leírással szemben én nagyon világos mondhtatni fehérhajunak képzelem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159230 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Eia: azért ez akkor is egy kicsit egysíkú látásmód, nekem nem tecc és pont. :D
Tonks nem volna rossz tanár szerintem, egy auror nagyon jól képzett, még akkor is, ha ügyetlen. De szvsz nekik a 6. részben lesz elég dolguk, nemhogy még tanítsanak is. A következő kötetben valamennyire biztos javulni fog a helyzet, senki nem hiszi bolondnak Harryt, a halálfalók viszont nem lesznek túl jó helyzetben.
Na és Luna Lovegood? Mit gondoltok róla? Elég fura karakter, ebben a részben még nem derült ki túl sok róla, kíváncsi vagyok, lesz-e valami igazán fontos szerepe a következő részekben (persze lehet, hogy csak kellett valaki a történetbe, akinek az apja lapszerkesztő :D )

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159224 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Niphredil/Szméagol írta: A mardekárosok tényleg mind-mind velejükig romlott, rosszindulatú, setét halálfaló-kölkek??? Ez nevetséges. Persze, nagyrészt csak Malfoy&Co.-ról esik szó, de ha valaki annak a háznak a tagja, akkor mindjárt rém ellenszenves.
És még valami: ahhoz képest, hogy a Hollóhátban vannak az észkombájnok, nem tűnnek olyan okosnak, és az iskolaelsők is mindig griffendélesek (<- egy újabb idióta háznévfordítás)

Mardekárosokról: Az egész történetet a griffendélesek szemszögéből látjuk. és ugye a griffendél ellensége a mardekár.. akkor miért mutatnák be őket jóknak? Meg Piton a M főnöke, csodálkoznál ha ezek után jóba lennének a griffendélesekkel?
Iskolaelsőségről: Attól még h a hollóhátasoka az okosak, nem kell feltétlenül jónak is lenniük. továbbá Potterék mindig kapnak egy csomó plusz pontot a legvégén... és Piton nem von le eleget :D

(a duplázás meg < ezért van ;) )

Niphredil/Szméagol írta: A mardekárosok tényleg mind-mind velejükig romlott, rosszindulatú, setét halálfaló-kölkek??? Ez nevetséges. Persze, nagyrészt csak Malfoy&Co.-ról esik szó, de ha valaki annak a háznak a tagja, akkor mindjárt rém ellenszenves.
És még valami: ahhoz képest, hogy a Hollóhátban vannak az észkombájnok, nem tűnnek olyan okosnak, és az iskolaelsők is mindig griffendélesek (<- egy újabb idióta háznévfordítás)

Mardekárosokról: Az egész történetet a griffendélesek szemszögéből látjuk. és ugye a griffendél ellensége a mardekár.. akkor miért mutatnák be őket jóknak? Meg Piton a M főnöke, csodálkoznál ha ezek után jóba lennének a griffendélesekkel?
Iskolaelsőségről: Attól még h a hollóhátasoka az okosak, nem kell feltétlenül jónak is lenniük. továbbá Potterék mindig kapnak egy csomó plusz pontot a legvégén... és Piton nem von le eleget :D

(a duplázás meg < ezért van ;) )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159219 Írta: Nightmare
Nightmare válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Huuh, jó sokat írtatok, győztem végigolvasni...

Tonks, mint svk tanár? Ez nagyon-nagyon jól hangzik!!! Imádom :hello: !
Én is metamorfmágus akarok lenni! Egyébként lehetséges....
1.) Minél többen legyenek a rendből a roxfortban, hogy tudják védni a gyerekeket (Harry)!
2.) És persze, hogy ne megint egy minisztériumi banya legyen...

Én sem értem, miért pont az halt meg, aki meghalt... Nem sok logika volt benne.. Harrynek végre volt valakije, és akkor azt is elveszi tőle... Szemétség...
Van egy selytésem... A 6.részben tuti Harry végig sopánkodni fog, mert ugye mostmár azt is tudja, hogy a szülei miatta haltak meg, és Sirius is, és talán még Cedric-ért is... :roll:

A jóslatról...Tényleg tök fantáziátlan!!! De...Ezt gondolta már mindenki... Hogy nem élhet az egyik, mig a másik... Nekem sem tetszett, ezen tényleg látszott, hogy el lett kapkodva... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #159215 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szvsz Harry kirohanásai teljes mértékben érthetőek, én pontosan ugyanazt tettem volna a helyében. Az meg, hogy néha még a tanároknak is leordítja a fejét, rulz! Az igazságérzet az igazságérzet, nem lehet mit tenni ellene :wink:
A fordítással alpavetően nincs problémám, csak néhány hasonló dolog miatt akdaok ki, mint Dín. Pl.: Slytherinből mi a jó goblinért lett Mardekár??? Köze nincs egymáshoz a két szónak! Az eredeti valóban olyan kígyós hangzású, kissé hátborzongató, a mgyar meg semmilyen.
A filmeket nagyon szeretem, többségükben a szereplők tökéletesen el vannak találva (Piton egy isten!).
A könyvekkel a legnagyobb bajom:
A mardekárosok tényleg mind-mind velejükig romlott, rosszindulatú, setét halálfaló-kölkek??? Ez nevetséges. Persze, nagyrészt csak Malfoy&Co.-ról esik szó, de ha valaki annak a háznak a tagja, akkor mindjárt rém ellenszenves.
És még valami: ahhoz képest, hogy a Hollóhátban vannak az észkombájnok, nem tűnnek olyan okosnak, és az iskolaelsők is mindig griffendélesek ( :arrow: egy újabb idióta háznévfordítás)
Az 5. rész hihetelenül nyomasztó, még fel sem fogtam egészében, pedig augusztusban olvastam.

Tippek a 6. résszel kapcsolatban?

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159200 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Az összecsapottságról:
Hát igen, Rowling néninél beköszöntött a gazdaGsági válság, ezért is késett ennyit az 5. kötet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159184 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Eleniel (csillaglany) írta: Vigyázat! 5. részi hozzászólások!
Hmmm... Harry és az ő kirohanásai...Én simán el tudom képzelni, hogy egy olyan bizonyítási/mindenkit-megmenteni hajlammal megáldott kamasz srác tényleg ilyen, pláne, ha mellőzöttnek érzi magát.
És amúgy is... ha a 4. részben történtek után még Dursleyéknél kellene ottfelejtődnöm, lehet, hogy én is agresszívkodnék... :roll:


harry szvsz elviselhetetlen az 5. részben. az első négyben is elég idegesítő volt (na jó az elsőbne nem) de most a lelki bajai és kamaszkori vívódásai...sűrgősen kellene neki egy pszihológus.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159180 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Vigyázat! 5. részi hozzászólások!
Hmmm... Harry és az ő kirohanásai...Én simán el tudom képzelni, hogy egy olyan bizonyítási/mindenkit-megmenteni hajlammal megáldott kamasz srác tényleg ilyen, pláne, ha mellőzöttnek érzi magát.
És amúgy is... ha a 4. részben történtek után még Dursleyéknél kellene ottfelejtődnöm, lehet, hogy én is agresszívkodnék... :roll:

Ron előrelátását bevallom, nem vettem észre... lehet, hogy van benne valami. :D

Tonks mint svk-tanár? Kétlem. Komálom a stílusát, de azon csodálkozom, hogy egyéltalán auror lett... Bár lehet, hogy éles helyzetben nem kétbalkezes. Tanárnak akkor sem való.

Neville viszont nagyon el lett találva az 5. részben!
Eddig is rokonszenves volt, mert bár kicsit kétbalkezes, azért fontos dolgokban (a barátaiért) csak összeszedte a bátorságát.
A szüleivel a jelenet... hát, engem is jobban szíven ütött, mint Sirius halála, ami tényleg feleslegesnek és "szimplának" tűnik.
Persze ettől még hihető, hiszen általában így halhattak meg a varázslók... különösebb katarzis nélkül, egy varázslópárbaj kellős közepén.
(Egyébként Sirius a 3-4. részben tök szimpi volt, most valahogy nem, olyan zsémbes, zárkózott lett.)

Hogy Ron miért lett prefi?
1. volt már egy-két veszélyes helyzetben
2. többet tud a színfalak mögötti dolgokról, mint bármelyik más ötödéves fiú - Harryt kivéve
3. hallgat Hermionéra
4. gondolom, olyan rossz jegyei sem lehetnek
5. néha Harry is hallgat rá

Szóval ha Harry nem lehetett - ki más? Neville? Vagy Seamus, aki eleinte még az igazságban is kételkedik?

Dumbledore és Voldemort párbaja kicsit hamar le lett rendezve, ami nagy kár...

Mordonnál jó dobás volt becsempészni a humort a jellemébe. A végén, ahogy beszól Dursleynek, hát azon öt percig röhögtem...
:lol:
Mundungus engem idegesített, csodálkozom, hogy Dumbledore miért pont rá bízta Harryt.
Jamest télleg kicsit durvának ábrázolta Piton emléke... és valljuk be, elég gáz ez az öntömjénezés, de szerintem Pitont sem kellett félteni. Nyilván mindkettő megérte a pénzét.
Később remélhetőleg James is kinőtte ezt a viselkedést... hiszen másként Lily sem ment volna hozzá.

Bocs, kicsit csapongtam...
Még annyit, hogy nekem bejönnek a színészek (egyébként a hírek szerint a 4. részben is D.R. átssza Pottert).

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159148 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Háát (ha hozzászólhatok) nekem olyan nagyon nem jött be...

Ron mint prefektus: MIÉRT? HOGY? MINEK??? Ayyal együtt, hogy rohadtul elsikkadt a sztori folyamán, kicsit egy ilyen hirtelen jött, aztán nem folytatott ötletnek tűnt

Harry: Ezeke a dühkitörések az elején: háááát... :? Értem is, meg nem is, de ez se konzekvens... :roll:

Mindegy, még elolvasom magyarul is, majd aztán lesz végleges véleményem

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159139 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát nemtom. Ha én valakiben csalódtam az ötödikben, az Harry volt. A Jamesről kapott új info nekem tetszett (Lily: akkor sem mennék hozzád, ha te volnál az utolsó férfi a világon! :D ), kerekebb, kevésbé egysíkú lett tőle a kép. Mint ahogy nekem a Cho-szál alakulása is nagyon bejött. Kíváncsi voltam, hogy fogja megoldani. Nekem Cho egyáltalán nem ellenszenves: egy átlagos, alapvetően kedves, csinos és népszerű, de nem világmegváltó hajlamú és nem lángeszű lány. Aki szintén kamaszodik, és nem találja a hangot Harryvel. Nem tudják megadni egymásnak, amire a másik vágyik. Szerintem ez szép lezárás.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159131 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nah, már megint egy olyan topic született, amit hiába is akarnék követni, nem megy... :( Megpróbálok sorban válaszolni, de mivel jegyzetelni perpillanat nem tudok, egy csomó dolgot ki fogok hagyni...

Brisa: hozok én neked fordítási hibákat, ha kell... De egy nagyon fontos és rettentően szembetűnő: mi a jó francért kellett a "Howarts"-ot és a "Hogsmeade"-et "Roxfort"-nak és "Roxmorts"-nak fordítani?!?!? Ez olyan szintű dolog, hogy ha eszembe jut, mindig felháborodok.

Egyébként a fordítással úgy egészében véve az a bajom, hogy túlságosan játékos, és nagyon eltolja a gyerekkönyvek hangulata/hangvétele felé a szöveget, holott az eredeti korántsem ennyire súlyosan ilyen. Az egész olyan, mintha tudatosan a "kedveskedő, gyereknek elalvás előtt mesélő" irányítás jönne át a fordításon, és ez engem mérhetetlenül zavar.

Filmek: szvsz a HP-filmek jobban sikerültek, mint "szövegből film", mint a GyU... (főleg a második rész) :oops: Ez van. Az összes szereplő fantasztikusan el van találva, és nagyon nem tetszenek azok a hírek, melyek szerint le lesznek cserélve a harmadik rész után... Miért? Pont hogy fejlődésregény a lelkem, miért ne lehetne ugyanazokkal a szereplőkkel folytatni. Jó, oké, Richard Harris meghalt (mellesleg szerintem ő jobb Dumbledore-nak mint Ian McKellen Gandalfnak). De a Harry-Ron-Hermione hármas szvsz tökéletes. Arra viszont kíváncsi lennék, ki játssza majd Cho-t... 8) (Ötleteim lennének :D ) Gary Oldman, mint Sirius? Nekem is furcsa így, de majd meglássuk... Bár tegnap volt ugye a Drakula, és Oldman bácsi amúgy is túlnyomó többségben játszik gonosz karaktereket -- de van annyira jó színész, hogy el tudja hitetni magát. Az első két film alapján: a Malfoyok tökéletesek (el tudnám képzelni pl. Uma Thurmant, mint Narcissa-t :) ), Dobby rulzik de nagyon -- csak az zavart, hogy Dudley-nak fekete a haja, ettől eltekintve a Dursley-k is nagyon ott vannak. McGonagall szuper, Piton eszetlenül jó... És az egész díszlet, minden a helyén van. (Ja, és ne feledkezzünk meg John Cleese-ről, aki hatalmas, mint Nick :D )

Nagyon várom már a harmadik filmet. Pfű. De leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan bírkóznak meg a negyedik kötettel, de főleg az ötödikkel. Az Order of The Phoenix-ben nincsenek igazán kihagyható részek...

Harry és Cho: szvsz pontosan visszaadja ez a konfliktus azt, hogy Harry (az ismert előzményekkel) és Cho (szintén) hogyan próbálják felfedezni az élet olyan területeit, amelyik teljesen ismeretlen a számukra. És baromira sajnálnám, ha Rowling ezzel lezárta volna ezt a szálat. 8)

Na, most ennyi. Majd még jövök. :)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159090 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta:

Kincső írta:

Thaurwathiwen írta:

Ringbearer írta: Mint tudjuk, a gyerekek nem emlékszenek nagyon a 3 éves előtti korukra,
csak ha nagyon mély benyomást tett rajtuk.


Hát nem tudom, ha vkinek megölik a szüleit a szeme láttára, akkor sztem emlékezne az incidensre ....


Szerinted egy 1éves felfogja, mi a halál/gyilkosság? :roll:
Töredékekben emlékszik rá, gondoljatok a visszatérő rossz álmaira az első részből... :idea:


sztem igen, mert egy kisbaba is érzékeli a környezetét, érzékeli a szüleit.... másrészt végülis abban a fiktív világban minden lehetséges...
valóban vannak rossz álmai, de az a zöld fény...
nem tudom nekem rémlik egy olyan hogy anyja sikoltozását is hallja....


Igen, nomeg amit a dementorok visszahoznak szegénynek... :roll:
De még a kisgyerekek sem fogják fel teljesen a halált, csak azt, hogy valaki nincs, de azt is nehezen... :roll: Talán ezért...

Dae: szvsz egyáltalán nem így néznek ki... :roll: Sirius ennél szebb, Lupin meg rosszabb itt, mint Legolas a GyU-társasban, pedig az nagy szó :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159089 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
az esetnél Harry már több mint 1 éves volt.
(amugy nekem folyamatosan novemeri születésűnek tünik harryke)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159084 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Egy kisbaba nem úgy érzékeli a környezetét, mint egy felnőtt. A halált, mint olyat, nem is tudná felfogni. Oké, hogy emlékszik a zöld fényre, az közvetlen inger volt. Az anyukája sikoltozását meg csak akkor hallja, ha a közelében vannak a dementorok, tehát az is vhol a tudatalattijában raktározódott el. Brisa erről sztem jobban tudna beszélni...

Kincső: hát ez vicces, szerintem ők ketten a legjobb pasik azon a képen :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159082 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső írta:

Thaurwathiwen írta:

Ringbearer írta: Mint tudjuk, a gyerekek nem emlékszenek nagyon a 3 éves előtti korukra,
csak ha nagyon mély benyomást tett rajtuk.


Hát nem tudom, ha vkinek megölik a szüleit a szeme láttára, akkor sztem emlékezne az incidensre ....


Szerinted egy 1éves felfogja, mi a halál/gyilkosság? :roll:
Töredékekben emlékszik rá, gondoljatok a visszatérő rossz álmaira az első részből... :idea:


sztem igen, mert egy kisbaba is érzékeli a környezetét, érzékeli a szüleit.... másrészt végülis abban a fiktív világban minden lehetséges...
valóban vannak rossz álmai, de az a zöld fény...
nem tudom nekem rémlik egy olyan hogy anyja sikoltozását is hallja....

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159079 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Thaurwathiwen írta:

Ringbearer írta: Mint tudjuk, a gyerekek nem emlékszenek nagyon a 3 éves előtti korukra,
csak ha nagyon mély benyomást tett rajtuk.


Hát nem tudom, ha vkinek megölik a szüleit a szeme láttára, akkor sztem emlékezne az incidensre ....


Szerinted egy 1éves felfogja, mi a halál/gyilkosság? :roll:
Töredékekben emlékszik rá, gondoljatok a visszatérő rossz álmaira az első részből... :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159077 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ringbearer írta: Mint tudjuk, a gyerekek nem emlékszenek nagyon a 3 éves előtti korukra,
csak ha nagyon mély benyomást tett rajtuk.


Hát nem tudom, ha vkinek megölik a szüleit a szeme láttára, akkor sztem emlékezne az incidensre ....

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159076 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mint tudjuk, a gyerekek nem emlékszenek nagyon a 3 éves előtti korukra,
csak ha nagyon mély benyomást tett rajtuk.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159066 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ery írta: Kérdés: Mennyi idős volt Harry az incidenskor? Mert a csecsemők látása csak fokozatosan válik olyanná mint egy felnőttnek.


Sztem olyan pár hónapos...... Az 5.-be van is róla utalás, de nem írom be, mert lelövöm a "poént"... :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159065 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
HP-topic! :D

Kedvenc könyvem a 3., kedvenc szereplőm Lupin, az 5. kötet még emésztés alatt áll, és a többit jó rég olvastam...
A film szvsz nagyon-nagyon rossz lett, szinte semmit nem ad vissza a könyv hangulatából, csak magát a történetet, de azt is a végletekig leegyszrűsítve néhány szereplőre. :roll:

A kép, amit berakott vki a filmbeli Siriusról... RETTENETES! 8O :? :cry:

elfwood.lysator.liu.se/fanq/s/i/sidhanni...fthephoenix.jpg.html


James még elmegy, de Sirius, és pláne Lupin... 8O :dead:

Aki nem akar tudni az 5. részről, ne olvasson tovább!

Ami az 5. részben engem leginkább megdöbbentett, az Umbridge öncélú gonoszsága... Mert azt már mindenki tudja, hogy Voldemort és a halálfalók gonoszak, de hogy valaki, aki nem tartozik közéjük, sőt (legalábbis állítólag) ellenük van, ilyen legyen... 8O "Hazudni bűn" :? Szvsz vagy Imperius-átok alatt áll, vagy titokban Voldemorthoz húz... :roll:

Cho... nekem nincs bajom azzal, hogy ilyen lett. Végül is semmit nem tudtunk róla eddig sem, csak hogy egy szép lány, kviddicsjátékos és szépen mosolyog Harryre... :roll:

James... szvsz ezzel tökéletesen megindokolja, miért gyűlöli olyan engesztelhetetlenül Piton... Ledöbbentett, de elfogadtam. Én általában úgy
olvasok, hogy nem állok meg közben gondolkodni a dolgokon, hanem csak falom tovább a betűket, hogy hátha kiderül valami... ez itt is így volt.

Írjunk Rowlingnak, és indítványozzuk, h. Tonks legyen az svk tanár!... :D Szvsz McGalagony is el tudná fogadni... Végülis szeretnivaló, és McGalagony szvsz nem olyan "pikkelős". Apropó 4 kábító átok... hát az volt a másik legdurvább rész! Valami nem stimmel ezzel az Umbridge-dzsal... :roll:

A vége szvsz is kicsit összecsapott... Mi van a házkupával? A kviddicskupa is eltörpül... Jó, tudom, Harry nézőpontjából egyik sem érdekes... :roll: Azt sem magyarázta meg rendesen, hogy mitől lesz kísértet valaki...

A másik paradoxon, hogy Harry, aki az előző részekben olyan összefüggéseket fedezett fel, meg rejtélyeket fejtett meg, elfelejti, hogy Piton is a Rend tagja, és hogy Siriustól kapott valamit, amivel kapcsolatba tud lépni vele... de Sirius sem kérdezi ám tőle, amikor a merengő-kaland után odamegy a tűzben, hogy miért nem azt használja... :roll: :?

Nos, egyelőre ennyit. :wink:
Lumos!
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159064 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát 1 éves...

Előreszóláshoz:
Ron vhol a 3. részben monnya, h kiváncsi vagyok mit küldenek jövőre a nyakunkra. Talán sárkányokat. Hagrid komálná. ( kb...)
4. :arrow: Ottanvan a sárkány...

Ron, Sirius, Piton RULZ! :D

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159048 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kérdés: Mennyi idős volt Harry az incidenskor? Mert a csecsemők látása csak fokozatosan válik olyanná mint egy felnőttnek.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159044 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szegény Brisa lassan be sem jöhet a topicba me minde hozzászolás szembcsukással kezdődik...

egyébként nem ez az egyetlen logikai hiba a könyvben van még csak msot nem jut eszembe...


Szrintetek mivan hóbóvrccal? mitől olan amilyen?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #159042 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Szemeket becsukni!

Jó, tegyük fel, hogy becsukta a szemét vagy valahogy nem látta a halál pillanatát. Mert lényegében csak az számít. Ugyanis ha belegondoltok hullát azért már nagyon sokan látnak 11 éves korukra tehát már nem lehetne a gyerekeket azzal etetni, hogy "láthatlan lovak". Szóval tegyük fel, hogy a halált magát nem látta.
De a negyedikben miért nem látta a lovakat??? Ezen kicsit elmosolyodtam, ez komoly baki, erre nincs mentség. Látta Cedric halálát, érezte, tudta. Negyedik év végén nem látta a thesztrálokat ötödikben már igen. Na, akkor ezzel mi van? Itt becsúszott egy hiba...

Egyébként én akkor sajnáltam nagyon Pitont, mikor okklumencián Harry véletlenül behatol az elméjébe. :cry: Azóta értem meg igazán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.490 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére