J. K. Rowling: Harry Potter

Több
20 éve 3 hónapja #158799 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Szeretném leszögezni: Nem ítélem el, ha valaki kijelenti, hogy A Gyűrűk Ura nem is olyan jó, mint a Harry Potter, legföljebb nem értek egyet vele. Viszont akkor is méltatlannak találom, ha összehasonlítják. Nincsenek egy szinten. Mások.


Na ezzel az utolsó mondatoddal igazán szívemből szóltál. Én is gyakran bosszankodtam az ilyen összehasonlításokon.

Szerintem a filmben elsősorban az a baj a gyerekszínészekkel, hogy túlságosan jólfésültre vették őket. Például Hermione egyszerűen túl bájos. Ahelyett, hogy egy idegesítő, pöffeszkedő, mindenlébenkanál stréber lenne (ne értsétek félre, az egyik kedvenc szereplőm, de azért néha ilyen, főleg az elején), egyszerűen elbűvölő. Lucius Malfoy szerintem egy az egyben olyan, mint valami tündeherceg azzal a hosszú coffjával. Határozottan tündésebb, mint, teszem azt, Haldír... (Ezer bocsánat minden rajongójától.)

Percyvel kapcsolatban arra lennék nagyon kíváncsi, hogy mi lett a barátnőjével? A második részben összejön egy Penelope Clearwater nevű lánnyal. A harmadikban még van róla említés, de a negyedikre egyszerűen abbamarad az a szál.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #158765 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Némá! HP topic!

Én mos olvasom az 5.et és nem vagyok től annyira elájulva mint mondjuk a 3.tól (az akedvencem)
a filmeket én is rühellem (Alan Rickman idevagyoda)
De bízom a 3.filmben.. Lesz benne Emma Topmhson (mint trelawney)

Az én kedvenceim a Weasley Ikrek.. kár, hogy szvsz a következőben már nem fognak szerepelni.
Amennyit eddig olvastam az 5.ből nekem úgy tűnik mintha ezt naggyon gyorsan írta volna meg az írónő (kicsit hasonlít a gyorsan fejezzük be a 3.filmet /gyu/ dolgohoz)
Valahogy nem tűnik úgy -mint az előző négynél- hogy örömmel írta volna meg. és szvsz így is van. ezt már MUSZÁJ volt megírni..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158751 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szméagol:brühaha... Ezt vegyem célzásnak. :D

Aeglos: Az igaz, hogy Rickman kicsit duci, meg én elvileg nem is igy képzeltem, de Alan akkor is Egy Félisten! (szabadon Min után. :) ) De nagyon jó Pitonnak is. (szvsz)

A Filmben még nagyon tetszett nekem Petunia. :D Imádom azt a színésznőt. (Fiona Shaw :D )

Most olvastam el az ötödiket..... Életemben először bőgtem így komolyabban egy szereplőért (Mufasa után). :bawling: :bawling:

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158749 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mrs. Black tök jó fej!!! :D Olyan aranyosan beszélget a fiával.... :lol:
Percy.... hááát nem is tudom.... nekem nem a karrier a fontos, szal én nem tudom megérteni őt...
A színészekkel kapcs.: egyiket sem így képzeltem el.. a film nekem egy nagy csalódás volt. Most azért izgulok, hogy Lupint meg Siriust eltalálják, mert ha nem... :rmad2: :bawling:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158744 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szvsz Mrs. Black, Lupin, Tonks és Luna Lovegood rúlzok:)) akit meg eddig is szerettem, azokat most is szeretem :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158722 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Figyelem! az itt következő részt csak az olvassa el, aki kíváncsi az 5. kötetre! [size=9:23p9awn3](bocsánat, de muszáj leírnom)[/size]

Szméagol írta: Hogy itt mennyien odavannak Luciusért. Nem tudom, engem annyira nem fogott meg. Ellenben Mrs Black-kel. :mrgreen: Hallhatatlan személyiség. Imádom. Tényleg! Drága Percynkről mi a véleményetek?

Mrs Black imádnivaló :D [size=9:23p9awn3](najó, ez túlzás) [/size]ahogy kiabál :mrgreen: Ha valaki nem hallaná meg a csengőt, ott van kihangosítónak :mrgreen:

Drága Percy... ha nem követné Caramelt, rövid úton repülne, márpadg neki a karrier naon fontos! Pontosabban az a fontos.

Merengőről: Harrytól nagy pofátlanság, h belenézett, de valljuk be.. mindenki kíváncsi, nem? Meg ha nem nézett volna bele, nem lehetne tudni, h miért utálja annyira Piton. És így Piton személyisége is bővült. Viszont naon nem teccett, h Jamest így... "befeketítik"... az oké, h rossz kölyök volt meg minden.. de én max Weasley-félének tudtam volna elképzelni.. de így! :cry:

Mégvalami: ellenben az előző kötetekkel, itt mintha senkinek se volna annyira fontos az iskola. Attól még, h Voldemort visszatért, nem mindenki hiszi el. És az egész történetben.. valahogy eltörpülnek az iskolai örömök.. a Kviddicskupa.. a Ház-kupa (persze várható h Griffelndél győz( :? ) - de figyeljétek meg az első kötetben mennyire örül neki mindenki.. "mintha bomba robbant volna".. ittmeg ki se hidetik - vagy csak nekem kerülte el a figyelmem?)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158715 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Hogy itt mennyien odavannak Luciusért. Nem tudom, engem annyira nem fogott meg. Ellenben Mrs Black-kel. :mrgreen: Hallhatatlan személyiség. Imádom. Tényleg! Drága Percynkről mi a véleményetek?

A harmadik rész trailerét láttátok már? Abban hogy mutál Harry hangja! :D Vicces. De ha jól tudom erre a problémára számítottak, nem?

Brisa: Nem maradsz Harry Potter nélkül. :wink:

Fiona írta:

Szméagol írta:

Fiona írta:

Erda niire (Area) írta: Harry dührohamai télleg kicsit uncsik voltak már a végére, meg már mérges voltam, hogy mindenbe bele kell ütnie az orrát... [size=9:33m1xlan](lásd: merengő)[/size]


Na azt most olvastam azt a részt... hu de gáz már!!! Akkor nagyon haragudtam!!!!


Nekem tetszett! :lol: Legalábbis nagyon, nagyon megértettem. De Phineas Nigelusnak igaza volt, elismerem.


A rész az nekem is tetszett, marha jo rész volt, de egy bizonyos mértékben pofátlanság. :)


Bizonyos mértékben a kamaszkor is pofátlanság, nem? :roll: :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158685 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jéééé, HP topic *Min is örül egy sort*
Kedvencem Sirius Black, Lucius (cool) és Piton (Rickman egy félisten), utóbbit Gollam drága kedveletette meg velem a tavalyi táborban :) Tulképp bárki jöhet, de Dracótól néha a falra mászom, meg attól az idióta jósnőtől is (fene tudja, hogy hívják :oops: )
Még nem olvastam az ötödik kötetet (az első négyet is csak kölcsön kaptam, kétszer is :) ), de ami késik...

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158677 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Fenntartom, hogy igenis jó színészek a kölykök is. :) Csak a magyar szinkron pocsék úgy, ahogy van. Az egyik leggyengébben kiválasztott szereplő szerintem Richard Harris, aki Dumbledore-t játssza. Kedves, jószívű, de nem képes eljátszani azt az elemi erőt, ami Dumbiból sugárzik.

Dín, én is kíváncsi vagyok ilyesmikre. :) Én mindegyiket olvastam angolul is, és a magyar szöveg mindig jobban megfogott - sztem sokkal szemléletesebb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158673 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Tarathradiel írta: Húha látom itt nagyban beszélgettek az 5. kötetről is, talán jobb ha addig nem jövök amíg ki nem olvastam, nem akarok megtudni semmit. :P


Igeeeen. Nem lehetne csak az első négy kötetről beszélgetni, amíg ki nem olvasom az ötödiket? :biggrin2: :mrgreen:

Nekem is a harmadik kötet a kedvencem. Mindjárt kiolvasom a 2. kötetet (megint) és a 3. meg a 4. az uncsitesómnál van Kiskőrösön, és csak karácsony másnapján megyünk hozzájuk. Hogy fogom én addig HP nélkül kibírni? :bawling: (Egy kicsikét bezsongtam a könyvektől...)

Dín, mondj már példákot a rossz fordításra. Én annyira élvezem a magyart. (Nem olvastam az eredetit.)

Lucius-t zseniálisan eltalálták a filmben. De szerintem a három főszereplőt is. Csak hát nem túl jó színészek még a srácok.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158660 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Húha látom itt nagyban beszélgettek az 5. kötetről is, talán jobb ha addig nem jövök amíg ki nem olvastam, nem akarok megtudni semmit. :P

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158649 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Fiona írta:

Erda niire (Area) írta: Harry dührohamai télleg kicsit uncsik voltak már a végére, meg már mérges voltam, hogy mindenbe bele kell ütnie az orrát... [size=9:3fn4cg5w](lásd: merengő)[/size]


Na azt most olvastam azt a részt... hu de gáz már!!! Akkor nagyon haragudtam!!!!


Nekem tetszett! :lol: Legalábbis nagyon, nagyon megértettem. De Phineas Nigelusnak igaza volt, elismerem.


A rész az nekem is tetszett, marha jo rész volt, de egy bizonyos mértékben pofátlanság. :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158648 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Húúúú....ha ide beszabadul HP imádó barátnőm! :twisted:
Kicsit sem mondok valótlant,ha azt mondom, őrült!
De én így szeretem,őrülten. :)
Ha nem olvastam volna a HP-t most nem lennék itt és csak (esetleg) hallanék a GYU-ráról, de különösebben nem izgatna.
Engem ez vett rá az olvasásra és ennek köszönhetem,h most itt vagyok. :D
Az 5-et most kapom meg tőle.(Hermione lásd fentebb)
Kedvenceim az unikornisok,sárkányok,hippogriffek és egyéb varázslények.
Emberek közül:hmmm...azt kell,h mondjam nincs.Hermione,Ron és Harry egy csapat, egy közösség, úgy szeretem őket ahogy vannak. :)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158645 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Fiona írta:

Erda niire (Area) írta: Harry dührohamai télleg kicsit uncsik voltak már a végére, meg már mérges voltam, hogy mindenbe bele kell ütnie az orrát... [size=9:2czldbt9](lásd: merengő)[/size]


Na azt most olvastam azt a részt... hu de gáz már!!! Akkor nagyon haragudtam!!!!


Nekem tetszett! :lol: Legalábbis nagyon, nagyon megértettem. De Phineas Nigelusnak igaza volt, elismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158638 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Erda niire (Area) írta: Harry dührohamai télleg kicsit uncsik voltak már a végére, meg már mérges voltam, hogy mindenbe bele kell ütnie az orrát... [size=9:46uy6q5r](lásd: merengő)[/size]


Na azt most olvastam azt a részt... hu de gáz már!!! Akkor nagyon haragudtam!!!!

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158637 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Az ötödik már tényleg nem volt éppen gyerekeknek való. Az a penna... Viszont én Harryvel nagyon együtt tudtam érezni. (Pontosan az a fajta kamasz vagyok, mint ő, erre persze nem vagyok büszke. :? ) Nem tudom, de Siriuson én nem tudtam annyira elkeseredni. Nem volt elég szépen leírva. Elég "elhasznált" motívumokkal írta le a halálát, pedig lehetett volna drámaibban is. :roll: :cry: Imádtam Siriust. Mikor Neville-t kínozták. Ott sokkal jobban meghatódtam, még egy kicsit könnyeztem is.
Egyébként nem gondoljátok, hogy túl sok volt benne a vér? Szerintem igen. Ez igenis gyerekkönyv.

Szeretném leszögezni: Nem ítélem el, ha valaki kijelenti, hogy A Gyűrűk Ura nem is olyan jó, mint a Harry Potter, legföljebb nem értek egyet vele. Viszont akkor is méltatlannak találom, ha összehasonlítják. Nincsenek egy szinten. Mások.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158635 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Áháháháháááhháá

Harry Potter topic :)
a rövidke véleményem, én is beállok a HP rajongók népes táborába...
én még nagyon régen olvastam az 1.-et (akkor amikor megjelent) és rögtön beleszerettem... :)

Aztán egy időre kiszerettem belőle, mert divattá vált, azt rájöttem ,hogy nem éri meg, letagadni hogy imádom :)

az 5. kimondottan tetszett csak a vége nem :cry:

kedvencek: Lupin, Sirius, Piton, Lucius Malfoy, Weasley-család (úgy ahogy van, mindenkivel kivéve Percy, mert ő nem méltó a Weasley névre :D )

Harrykét kezdem nem kimondottan szeretni kissé nagyképű néha a drága meg hisztis :twisted:
De a DA király volt :twisted:
Umbridge-t meg utálom (ehemm, ehemm) :mrgreen:

Egyébként kíváncsi leszek a további filmekre is :D nekem a 2. nagyon tetszett az 1 kevésbé

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158631 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Harry dührohamai télleg kicsit uncsik voltak már a végére, meg már mérges voltam, hogy mindenbe bele kell ütnie az orrát... [size=9:1l5678b4](lásd: merengő)[/size]
Az én kedvenc részeim egyébként a 3. és az 5. Ja, és Angwen: a befejezettlenséfggel kapcs, egyetértek veled.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158627 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én az ötödikből a megszokott csavart, váratlan fordulatot hiányoltam. A többivel ellentétben szerintem többé-kevésbé ki lehetett következtetni az eseményeket. No meg Harry hisztiei néha kicsit idegesítővé váltak. Egyébként szerintem nem rossz. Azt az irányvonalat viszi tovább, amit a 4-ben elkezdett: lehangolóbb, ahogy ti mondjátok, "sötétebb", és sokkal vontatottabb, mint az előzőek. A jellemek alakulását tényleg jól követi. Frappáns, szellemes beszólás is akad, bár talán kevesebb, mint eddig.
Egyébként nem vagyok éppenséggel Harry Potter rajongó, de azért szeretem. Bár nem versenyezhet nálam pl. a GYU-val, dehát mindkettőnek megvan a maga helye. És rendkívül idegesíteni szokott, amikor valaki a felkapottsága miatt látatlanban leszólja.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158623 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ryana írta: Jéé, Harry Potter-topic! :D
Én is nagyon szeretem, leginkább a környezetet, a hangulatot... Szerintem jó a fordítás: a nevek és kifejezések akkora pluszt adnak az egésznek, hogymég. ;)


Izé... :? :roll: Szerintem meg éppen a fordítás (főleg a nevek) az, ami eléggé lehúzza... De mondjuk lehet, h ez nekem most azért feltűnő, mert párhuzamosan olvasom az angolt és a magyart, de néhol határozottan nem tetszenek a fordítói megoldások, megint máshol pedig sírni tudnék... (pl. a Tűz Serlegében: a "Fair enough" helyett "Gazdag Jézuska"... atyaég! 8O )

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158620 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jéé, Harry Potter-topic! :D
Én is nagyon szeretem, leginkább a környezetet, a hangulatot... Szerintem jó a fordítás: a nevek és kifejezések akkora pluszt adnak az egésznek, hogymég. ;)
Kedvenc szereplőm... Hát, nincs kifejezetten, talán Lupin meg Sirius. Ja meg a dementorok! :D
5. részt majd csak eccer akkor fogom elolvasni, ha kölcsönkapom vkitől... Bízom unokatesómékban...

Na most eszembe jutott, h még anno mikor nagy hatása alatt álltam a könyveknek, teszteket csináltam hozzájuk. Meg vannak szóbeli vizsgatételek is. :) Ha esetleg érdekel vkit, felpakolhatom honlapomra, és ki lehet próbálni, menniyre emlékeztek! ;)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158611 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nemrég fejeztem be az 5. kötetet, és mit mondjak, elbőgtem magam a végén.... Sirius a kedvenc szereplőm... Tonksot is nagyon bírom, és persze Ront meg az ikreket... halálosak a beszólásaik... :wink: és nagyon jó HP 5. részes képek:
elfwood.lysator.liu.se/fanq/a/n/ ... neth3.html

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158609 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

mithril írta: Az első kötet kivételével mindet angolul olvastam, így néhány névben nem vagyok biztos. Sipor=Umbridge? (ötletes) Mordon=Moody?


Umbridge nem egyenlő Siporral! Umbridge egy utálatos nőszemély, míg Sipor egy undok házimanó. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158601 Írta: mithril
mithril válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Megint egy jó topic!

Én sokáig éppen a divatossága miatt nem olvastam Harry Pottert, mert az a nagy hisztéria amit csaptak körülötte, csak elvette a kedvem. Azt mondogattam: csakazértse! Aztán szerencsére legyőzött a kiváncsiságom, de igazából csak a 2. kötettől fogott meg.
Az első kötet kivételével mindet angolul olvastam, így néhány névben nem vagyok biztos. Sipor=Umbridge? (ötletes) Mordon=Moody?

Abszolút kedvencem Sirius, utána Lupin meg a Weasley gyerekek (-Percy) következnek. És mostmár valamennyire Snape(Piton) viselkedését is meg tudom érteni...

szvsz a HP egyre kevésbé gyerekkönyv (ha egyáltalán valaha az volt). Mindegyikben voltak durva dolgok, de az 5. túltesz rajtuk. Nagyon tetszett!

"...magamat kigúnyolom, ha kell,
de hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158577 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én nagy rajongoja vagyok a HP-nek!!!!! Kedvenc kötetem a harmadik, az ötödiket most olvasom. Nem olyan jó mint a többi, de apu azt mondja, hogy a magyar forditás sokatt dobott rajta. :) Kedvenc Karaktereim: PITOOOOOOOON (imádom), Sirius, Lupin, Mordon, Dumbledore, Hagrid.

Film:
Nekem a film tetszik, csak már egy kedves családtagom (ehem,ehem :) ) annyiszor nézte, hogy már unom. A filmből én nagyon szeretem Pitont (kimást :D Alan Rickmant imádom), Hagridet, McGalagonyt.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158562 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Brisa, Szméagol nagyon köszi ezt a topicot!

Én is feliratkozom a HP rajongó listába, ide. Szóval én még akkor olvastam az első könyvet amikor még abszolút nem volt felkapott, alig ismerték, de engem egyből megfogott. Onnantól kezdve kezdtem el olvasni más és más könyveket is! Mindenfélét ami a kezembe akadt!

Szóval a kedvenc könyvem eddig a 3. volt, de most, h végig olvastam az 5.-et erősen veszélyezteti az első helyet :D
Sztem az 5. nagyon jó lett! Főleg a vége teccett nagyon, mindenkinek el kell olvasnia!

Kedvenc szereplőim: Lupin 8) , Piton, és a Weasley srácok (főeg most Fredet és George-ot, mert amit műveltek az 5. könyvben az szenzációs!! :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158561 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Viszont mit szóltok ahhoz a megszeretteti az olvasást gyerekekkel dologhoz? Mert én ebben nem hiszek igazán. :roll: Számtalan emberkét ismerek, aki elolvassa a Harry Pottert, de a világért se olvasna el más könyveket. A Harry Potternek könnyed a nyelvezete a témája és a cselekménye is gyors és gördülékeny. Ellenpéldának mondjuk a kötelező olvasmányok 3/4-ét fel lehet sorolni.


Én tudok rá pédát. A nagyobbik unokahúgom - most 15 éves - két éve a nyári szünetben elkérte a Bölcsek kövét, a film után el akarta olvasni könyvben, mert kiváncsi volt rá. Úgy ráállt az olvasásra, hogy ő, aki addig utált olvasni, két hét alatt elolvasta a négy HP könyvet. Utána még egyszer átrágta magát rajtuk, azóta meg már több könyvet is kiolvasott más témában, nem csak a kötelezőeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158560 Írta: Nimdraug
Nimdraug válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Helló!

Én is imádom a Hp-ket. A harmadikat szeretem, mert imádom a varázslatos lényeket pláne ha madarak (itt Csikócsőrre gondolok). Az ötödiket pár napja olvastam ki és nekem tetszett.
A kedven szereplőim Sirius és Lupin na meg az ikrek (kár hogy a 6. 7-ben nem lesznek a suliban)
Akit a legjobban utálok és örjöngeni tudnék tőle az Umbridge.
Filmekről:
Nem tetszettek mert szvsz túl gyorsan történt minden. A szereplőkkel se vagyok nagyon megelégedve, de a színészek közül mondjuk Lucius Malfoy és Piton nagyon jó volt. Remélem a harmadik részt nem fogják elszúrni.

Egyenlőre ennit. Bye!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #158557 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Sziasztok!

Tényleg, Weasly-ékről meg is feledkeztem. Fred és George felülmúlhatatlan! :D Főleg az ötödikben. Ott márnagyon közel állnak hozzám.

Lamorak írta: Harry Potter rulez. Amióta csak elolvastam az elsőt, mindenhol erősen kiálltam mellette: lehet, h divatos, de attól még jó. Nagyon jó--jól, igényesen megírt szöveg, és érdekes elméleti kérdéseket vet fel (mondhatni "professzionálisan érdeklődöm" HP iránt, mint Gandalf Bilbó gyűrűje iránt).


Na, ezzel tökéletesen egyetértek, nekem is valami ilyen viszoyom van a HP-hez.

Viszont mit szóltok ahhoz a megszeretteti az olvasást gyerekekkel dologhoz? Mert én ebben nem hiszek igazán. :roll: Számtalan emberkét ismerek, aki elolvassa a Harry Pottert, de a világért se olvasna el más könyveket. A Harry Potternek könnyed a nyelvezete a témája és a cselekménye is gyors és gördülékeny. Ellenpéldának mondjuk a kötelező olvasmányok 3/4-ét fel lehet sorolni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #158551 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A HP-ről csak annyit, hogy az első könyv, első kiadása óta, nagy rajongója vagyok - még a túl nagy HP örjöngés és felkapottság előttről.
Az eddigi négyet imádom, és már a GyÚ-hoz hasonlóan, ezeket is többször kiolvastam.
Az első helyen nálam az első és a harmadik könyv áll holtversenyben, a másodikon pedig a második és a negyedik könyv - ebből is látszik mennyire szeretem őket.
Az ötödik könyvnél a 150. oldal körül járok. Már rég kiolvastam volna, de sok a munka - túlóra, tanulás - vizsgák miatt most sajnos kénytelen vagyok egy kicsit háttérbe szórítani az olvasását. De amitt eddig olvastam az nagyon tetszett.
A filmek nekem speciál tetszettek, meg vagyok velük elégedve, megcsinálhatták volna őket rosszabbul is.
A kedvenceim a Weasley fanillia, Sirius, Lupin, de egyébként mindenik szeretek.
[size=9:2qx27u16]Na egyelőre erről ennyit. Még azt szeretném hozzá tenni, örülök, hogy ennyien szeretik itt Tolkien.hu-n a HP-t.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.169 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére