Könyv kerestetik

Több
15 éve 4 hónapja #375643 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sirgon Esgalnor írta:

Tünde írta: röhej, én pont a tizedéért vettem vadiújat

Vadi újat? Azaz nem használtat 1500ért. Hol, mikor, honnan kerítettél egy bolondot? :twisted:


www.szellemlovas.hu - elő lehet jegyeztetni :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375635 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Angolul tudóknak kicsit bővebb infó:
www.tolkienlibrary.com/press/Cel ... .Bliss.htm
(Egyébként eredetiben is ilyen a könyv, hogy az egyik oldalon vannak a képek Tolkien kézírásával, a másikon a gépelt verzió, szóval ez tényleg hasonmás kiadás, még a fordítás miatt sem kellett átvariálni.)
Mondjuk egy Father Christmas Lettersnek jobban örültem volna, az sokkal aranyosabb, szvsz. És pont időszerű is lett volna.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375634 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Ben írta:

Attila írta: És a fakszimilie kiadás?

Nem 'fakszimilie', hanem 'fakszimile'. Sőt, sokkal inkább 'facsimile'

Tudod mit? Fax a smilie! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375631 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta:

Inferno írta: Sziasztok!
A minap nézegettem az Alexandra honlapját és megütötte a szememet ez a kiadvány: www.partvonal.hu/index.php?menu= ... gle_id=137

Jé, a Mr. Bliss... Jó, hogy szóltál, ezt meg kell rendelnem. :D
Egyébként azon a bizonyos jó öreg orosz oldalon (cím priviben, ha valaki nem ismerné) bele lehet nézni. :wink:


Így már beugrott, a Mr. Bliss név ismerős, én is fontolgatom, hogy megveszem, mert hát a mesternek nem tudok nemet mondani :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375630 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Attila írta: Az Alexandra oldalán az van, hogy többnyelvű, ez mit takar? Mivel, hogy a borítója, ahogy látom magyar? És a fakszimilie kiadás? :oops: :oops:

Az általad is idézett hozzászólásban volt ugyebár egy link, namármost arra kattintva többek között ez olvasható: "A könyv páratlan oldalain megőriztük a mester saját kézírását és csodálatos rajzait, a páros oldalakon pedig az eredeti angol szöveg magyar fordítása olvasható." Válaszol ez valamennyire a kérdésedre?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375629 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Ben írta:

Attila írta: És a fakszimilie kiadás?

Nem 'fakszimilie', hanem 'fakszimile'. Sőt, sokkal inkább 'facsimile' (bocsánat, ki nem állhatom az értelmetlen magyarításokat, brrr). 'Hasonmás kiadás'-t jelent, mint azt a neve is mutatja (<i>fac simile</i>). Olyan mintha az eredetit lapozgatnád, csak persze mégsem.


Pardon a fakszimilie az elütés fakszimile akart lenni. :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375627 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Attila írta: És a fakszimilie kiadás?

Nem 'fakszimilie', hanem 'fakszimile'. Sőt, sokkal inkább 'facsimile' (bocsánat, ki nem állhatom az értelmetlen magyarításokat, brrr). 'Hasonmás kiadás'-t jelent, mint azt a neve is mutatja (<i>fac simile</i>). Olyan mintha az eredetit lapozgatnád, csak persze mégsem.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375626 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta:

Inferno írta: Sziasztok!
A minap nézegettem az Alexandra honlapját és megütötte a szememet ez a kiadvány: www.partvonal.hu/index.php?menu= ... gle_id=137

Jé, a Mr. Bliss... Jó, hogy szóltál, ezt meg kell rendelnem. :D
Egyébként azon a bizonyos jó öreg orosz oldalon (cím priviben, ha valaki nem ismerné) bele lehet nézni. :wink:


Az Alexandra oldalán az van, hogy többnyelvű, ez mit takar? Mivel, hogy a borítója, ahogy látom magyar? És a fakszimilie kiadás? :oops: :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375624 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: Sziasztok!
A minap nézegettem az Alexandra honlapját és megütötte a szememet ez a kiadvány: www.partvonal.hu/index.php?menu= ... gle_id=137

Jé, a Mr. Bliss... Jó, hogy szóltál, ezt meg kell rendelnem. :D
Egyébként azon a bizonyos jó öreg orosz oldalon (cím priviben, ha valaki nem ismerné) bele lehet nézni. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375622 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!
A minap nézegettem az Alexandra honlapját és megütötte a szememet ez a kiadvány: www.partvonal.hu/index.php?menu= ... gle_id=137
Tudtok erről valamit esetleg, valaki beszerezte már? 2400FT egy fakszimile kiadásért sztem teljesen korrekt, egyébként miért pont a Partvonal kiadónál jelenik meg?
Amúgy olvastam az ismertetőben, hogy Tolkien a gyermekeinek írta ezt a történetet, de pl. én az életrajzi kötetében nem olvastam erről, teljesen újdonság számomra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375550 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Tünde írta: Igen most dicsekszem :)

1500ért Elveszett mesék I-II.
antikváriumból
yess

dicsekvés OFF

Ha jól tippelem, erről az esetről lehet szó :wink:
(Ugyanebben a topicban K Júl 01, 2008 9:25 am)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375521 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Tünde írta: röhej, én pont a tizedéért vettem vadiújat

Vadi újat? Azaz nem használtat 1500ért. Hol, mikor, honnan kerítettél egy bolondot? :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375504 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sirgon Esgalnor írta:

Sil írta: EMK I-II. 3000-ről indítva, villámár nélkül:
katt ide

Embörök, az EMK I-II. végül 15 000 Ft-ért kelt el! Ha nem látom, nem hiszem el.


röhej, én pont a tizedéért vettem vadiújat

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375502 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: EMK I-II. 3000-ről indítva, villámár nélkül:
katt ide

Embörök, az EMK I-II. végül 15 000 Ft-ért kelt el! Ha nem látom, nem hiszem el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375442 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Mááázlista :D remélem én vagyok a következő :P (t.i. nekem is elő van jegyezve már rég)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375411 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Zsongás ON

EMBEREK!!!!! Szombaton kaptam egy levelet a booklinetól, hogy az EMK II. figyelőmre érkezett könyv. Ma megjött postán, és :mrgreen: :mrgreen::cheers::bounce::bounce::dance::dance: Megszereztem az Elveszett Mesék könyve II.-t. :D :D:D:DJólehet használt könyv, de szerintem olvasatlan példány, mivel még nincsen se betörve, se kitépve egy oldal sem (hál' Isten) és a borítója is a két sarkán levő apró arany szakadáson kívül sértetlen. :D

Zsongás OFF

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #375174 Írta: Gelmir86
Gelmir86 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Elvileg Sil, azt mondta hogy őt érdekli. Én hiszek neki, úgyhogy ezennel elkelt (Sil - mi majd e-mailen tartjuk a kapcsolatot!)

Destiny Calls

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #375121 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Egy eltévedt hozzászólás a Tolkien tanulmányok topicból:

Gelmir86 írta: Sziasztok! Új vagyok a fórumon. Ezért bár kerestem a megfelelő topikot, nem találtam. Ezért írtam ide. Pontosabban egy konkrét céllal regisztráltam. Egyetemista vagyok, és szakdolgozat témámnak Tolkien mitológiai alapkoncepcióját választottam volna, de az egyetem most ősszel azt mondta, hogy mivel színháztörténelem szakirányon vagyok, ezért nem írhatok Tolkienból, csak színházas témából.

Viszont én a nyár folyamán megrendeltem külföldről a The Complete History of Middle-earth II. és III. kötetét (azért csak ezt mert az első akkor nem volt beszerzhető). Ez a két vaskos kemény borítású könyv tartalmazza az eredeti könyvek számozása szerint VI. és XII. kötetéig az írásokat:
The Return of the Shadow
The Treason of Isengard
The War of the Ring
Sauron Defeated
Morgoth's Ring
The War of the Jewels
The Peoples of Middle-eart

Link róluk:

www.amazon.co.uk/Complete-Histor ... 888&sr=8-2

www.amazon.co.uk/Complete-Histor ... 888&sr=8-5

Szóval ezen a két könyvön túladnék. A könyvek sértetlenek, max ha egyszer átlapoztam őket. Eredeti áruk 60 font, de én 42 fontért vettem meg egy akció keretében. Ha átszámítom mai árfolyammal picivel több lenne mint 25.000 ('hála' a gazdasági válságnak, mert nálam 29.000 volt). Mindegy a lényeg az, hogy 20.000 forintért eladnám őket + postaköltség.

Ha valakit érdekel, akkor kérem írjon a gelmir86@gmail.com címre.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #375087 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Gandalf írta: Az Európa Könyvkiadó és a Park Könyvkiadó összes kötetét 35% kedvezménnyel vásárolhatjuk meg nov. 28. éjfélig az alexandra.hu-n!!!

Vááá... Kellett nekem megvenni a Gy.U-t olyan korán. :evil: Most csak 4225 Ft. A Szilmarilok meg 1690.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #375081 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Az Európa Könyvkiadó és a Park Könyvkiadó összes kötetét 35% kedvezménnyel vásárolhatjuk meg nov. 28. éjfélig az alexandra.hu-n!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374957 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
EMK I-II. 3000-ről indítva, villámár nélkül:
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374815 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Rendelhető az új Gy.U. :D :
www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... kID=150431

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374686 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Kar'sa írta: De a CDknek miért nem a gerince látszik? :(
Így most nem tudok rájuk irigykedni... :(

Mert úgy nem férnek be, próbáltam. Meg azoknak a nagy része nem Tolkienes, csak úgy összevissza mindenféle, nincs helyem máshol. Muszáj lesz lassan vennem valami külön CD-tartó polcot is, csak hova rakom... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374683 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: Fél-off: kicsit átrendeztem a polcocskámat... :P katt ide

De a CDknek miért nem a gerince látszik? :(
Így most nem tudok rájuk irigykedni... :(

SÚÚÚÚÚ: TÖBB MINT EGY MÉTER PRATCHETT??? OMG... UGYE TUDOD, HOGY MEGYEK ÉS KIRABOLLAK? :O

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374678 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sötét Úr írta:

Sil írta: Fél-off: kicsit átrendeztem a polcocskámat... :P katt ide

Aha, szép lett. Így tényleg egész rendes. :D :D :D (- szólt az irigység belőlem. ;) Nálam még alig éri el Tolkien az egy métert. Pratchett meghaladja, Egyiptom meg úgy hat méter körül jár... :D )


OFF

Wow. csak csatlakozni tudok SÚ-hoz. Nálam a Tolkienes könyvek nem érik el még az 1 métert. Bár már csak egy kell az össze megjelent magyar Tolkien könyvek polcára. Az pedig Sil 2. polcán jobbról, a 4. :mrgreen:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374674 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: Fél-off: kicsit átrendeztem a polcocskámat... :P katt ide

Aha, szép lett. Így tényleg egész rendes. :D :D :D (- szólt az irigység belőlem. ;) Nálam még alig éri el Tolkien az egy métert. Pratchett meghaladja, Egyiptom meg úgy hat méter körül jár... :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374648 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Leguanember írta:

Sil írta: Azért a Fa és Levél borítója szvsz überel mindent a magyarok közül.
www.silverland.hu/termek/728/FA_ES_LEVEL/


Annyira nem gáz, bár kissé fura egy koszos csavargóval, tűzgolyóval meg Natalie Portmannel. :wink:

Meg a beduinnal, aki a tűzgolyót kilövi... :P Mondjuk ezt teljes pompájában érdemes megcsodálni (a hozzáillő lila gerinccel és hátsó borítóval együtt), ilyen kis méretben nem érvényesül annyira a döglött állat a csavargó kalapján, meg a csaj tetoválásai sem...
Jé, tényleg Natalie-ra hasonlít, pedig ez egy 1996-os könyv, akkor még nem is volt ismert, meg jóval fiatalabb is volt... Vajon mit szívott a "művész"?

Fél-off: kicsit átrendeztem a polcocskámat... :P katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374644 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: Azért a Fa és Levél borítója szvsz überel mindent a magyarok közül.
www.silverland.hu/termek/728/FA_ES_LEVEL/


Annyira nem gáz, bár kissé fura egy koszos csavargóval, tűzgolyóval meg Natalie Portmannel. :wink:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374589 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Azért a Fa és Levél borítója szvsz überel mindent a magyarok közül.
www.silverland.hu/termek/728/FA_ES_LEVEL/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374555 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Maedhros írta: Ez a borító határozottan jobb, mint azok a furcsa izék...
(Sikerült már valakinek rájönni, hogy mi van a TTT és a RotK Európás borítóján?)


Nagyon érdekelne engem is ez a válasz, ileltve hát ötletek. Nekem ugyan nagyon tetszik az a fajta misztikus-mozaik, engem az zavart, hogy a könyvben egyetlen utalás sincs arra, hogy ki készítette a borítótervet, vagy a képet magát. Semmi sincsen, legalábbis a 2000-es kiadásban nem.
Ki tudna felvilágosítást adni?

Egyébként ehhez tartozó érdekesség, hogy a most nyári, Szlovéniában tett látogatásunkkor a Német Tolkien Társaság elnöke, Marcel Bülles bemutatta a német GYU borítóit, és elmondta, hogy a Társaság egyik fő célkitűzése volt, hogy valahogy lecseréljék a pszichopata illusztrátor alkotásait a címlapokról. Sikerült nekik... :P

Itt megnézhető

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.670 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére