Könyv kerestetik

Több
15 éve 11 hónapja #374554 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Leguanember írta: SEGÍTSÉGET KÉREK!

Nagy erőkkel keresem azt az egy-három MTT-s személyt, aki(k)nél a három Philip Pullman-könyvem tartózkodik olvasás céljából. ŐK lennének a Sötét anyagok-trilógia, Északi fény, A titokzatos kés, A borostyán látcső.

Ádám


TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #374512 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Gandalf írta: Igen, egy magyar írónő írta álnéven, 2002-ben még fel is akarta venni velünk a kapcsolatot.

Fel is vette, ott volt az alapító kgy-n is (legalábbis a konferencián). Frankyvel beszélt egy csomót, és árulta is a könyvét ott.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #374511 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Igen, egy magyar írónő írta álnéven, 2002-ben még fel is akarta venni velünk a kapcsolatot.

Gyakorlatilag az Ainulindale történetét dolgozza át (az eredeti szövegeket is felhasználva) fan fiction-né. A mókás az, hogy ehhez nem volt semmilyen engedélye vagy joga. Csúnyán el is kapták őt és bezúzták a könyveket, évekkel később kaptunk tőle egy panaszkodó levelet, hogy sajnáljuk egy picit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #374510 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Üdv!
Tud valaki valamit egy bizonyos G. D. Saran: Istenek hazája - Valinor c. könyvről? Mi ez a könyv? Miről szól? Mennyire kapcsolódik Tolkien világához, stb?
Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #374476 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ez a borító határozottan jobb, mint azok a furcsa izék...
(Sikerült már valakinek rájönni, hogy mi van a TTT és a RotK Európás borítóján?)

Sztem megveszem az újat és azt eladom antikváriumba.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #374399 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Még mindig megvan az Elveszett mesék könyve első kötete, és még mindig eladó 2500 Ft-ért!
Érdeklődni priviben, emilben.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373989 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: Oké, ott nem néztem meg, a kép pedig most került fel, mert legutóbb nem volt fent róla.

A kép alapból nem volt fenn mindenhol (pl az Előkészületben résznél), csak rákerestem az összes Tolkien-műre, és ott mentem rá a Gyűrűk Urára, ott találtam meg. :wink: De most már átvariálták, és most ott van a karácsonyi ajánlatnál.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373988 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Metaflora írta: A szavazás fórumban van egy topic az új kiadással kapcsolatban, ott is körbenézhetnél válaszokért :)

Sil a 'Megvennéd-e A Gyűrűk Ura könyv javított kiadását?' témában írta:

Gandalf írta: Három kötetes lesz, kötött, kemény borítású, ha minden igaz. Fekete színű borítók, és mindegyik elején a Tolkien által az aktuális részhez rajzolt stilizált jelek lesznek.

A kép szerint igaz:
www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=3&n=94


Oké, ott nem néztem meg, a kép pedig most került fel, mert legutóbb nem volt fent róla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373987 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: Elolvastam, de mivel a Szilmarilok esetében is volt ellentmondás, ezért gondoltam Silt is megkérdezném, hogy ő mit tud róla. Ha három kötetes lesz, akkor is kíváncsi lennék, hogy kap valami díszborítást, vagy hasonló lesz az előző 3 kötetes verzióhoz?

A kinézetén kívül nem sokat. Mondjuk az engem is érdekelne, hogy sima keményfedeles lesz, vagy pl vászonkötéses, papír védőborítóval...

A fekete borítós kiadások egyébként talán puhafedeles változatban néznek ki legkülönlegesebben: ott lehet kombinálni a matt és a fényes részeket, úgyhogy a fekete alapon fekete minta is tök jól néz ki rajtuk (keményfedeles verzióban ezt szürke vagy ezüst betűkkel oldják meg). Bár a matt borító miatt az összes ujjlenyomat meglátszik rajtuk.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373984 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Európa Könyvkiadó a saját fórumán írta: Tolkien: A Gyűrűk Ura c. tündérmeséjének háromkötetes, átdolgozott, mutatókkal ellátott új kiadása november 20. után lesz kapható a boltokban.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373929 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A szavazás fórumban van egy topic az új kiadással kapcsolatban, ott is körbenézhetnél válaszokért :)

Sil a 'Megvennéd-e A Gyűrűk Ura könyv javított kiadását?' témában írta:

Gandalf írta: Három kötetes lesz, kötött, kemény borítású, ha minden igaz. Fekete színű borítók, és mindegyik elején a Tolkien által az aktuális részhez rajzolt stilizált jelek lesznek.

A kép szerint igaz:
www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=3&n=94

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373928 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Kar'sa írta:

Inferno írta: Köszi mindkettőtöknek, de A Gyűrűk Ura esetében akkor 3 kötetes lesz, vagy a korábbi díszkiadáshoz hasonlóan egybekötve? És kapott esetleg valamilyen díszborítást? Köszi.

Attila írta: - A GYU pedig 3 kötetes lesz. Több, és jobb tulajdonságokkal, mint az előzőek, és az MTT végezte a szaklektorációját. Valamint, belekerült, egy az előzőekben hiányzott, névmutató is. A GYU a könyvesboltokban előreláthatólag csak november végén fog megjelenni.,

Megköszönöd az infót, de ezek szerint el se olvastad... :roll:


Elolvastam, de mivel a Szilmarilok esetében is volt ellentmondás, ezért gondoltam Silt is megkérdezném, hogy ő mit tud róla. Ha három kötetes lesz, akkor is kíváncsi lennék, hogy kap valami díszborítást, vagy hasonló lesz az előző 3 kötetes verzióhoz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373905 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: Köszi mindkettőtöknek, de A Gyűrűk Ura esetében akkor 3 kötetes lesz, vagy a korábbi díszkiadáshoz hasonlóan egybekötve? És kapott esetleg valamilyen díszborítást? Köszi.

Attila írta: - A GYU pedig 3 kötetes lesz. Több, és jobb tulajdonságokkal, mint az előzőek, és az MTT végezte a szaklektorációját. Valamint, belekerült, egy az előzőekben hiányzott, névmutató is. A GYU a könyvesboltokban előreláthatólag csak november végén fog megjelenni.,

Megköszönöd az infót, de ezek szerint el se olvastad... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373904 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszi mindkettőtöknek, de A Gyűrűk Ura esetében akkor 3 kötetes lesz, vagy a korábbi díszkiadáshoz hasonlóan egybekötve? És kapott esetleg valamilyen díszborítást? Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373553 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: -Először a Húrin gyermekei szerepelt előkészületben, amit nem értettem, mivel most jelent meg nemrég, de azóta kivették az előkészületben lévő kötetek közül, ezek szerint csak egy elírás volt?

Csak nem frissítették időben az oldalat, elfelejtették kivenni az előkészületben levők közül, amikor megjelent.

Inferno írta: -Aztán láttam a Szilmarilokból is lesz új kiadás, aminek a borítója fekete színű, mint az angol kiadásnál, ezt esetleg vette már meg valaki, menyiben tér el mondjuk az előző díszkiadástól?

Csak sima utánnyomás, újratördelve, új borítóval, mert a korábbi kiadások elfogytak. Ez nem az illusztrált díszkiadás, csak a sima verzió. Nincsenek benne javítások. A kiadó 2-3 év múlva ígért egy javított kiadást.

Inferno írta: -Végül megjelenik A Gyűrűk Ura megírásának 50. évfordulója alkalmából, elvileg az angol kiadást vették alapul ennek kiadásához, akkor ez most az a vaskos, zöldes színű angol kiadás magyar verziója lesz?

A felülvizsgált, javított szövegű angol nyelvű díszkiadás jelent meg anno a Gy.U. megírásának 50. évfordulójára, még 2004-ben. Ebből a HarperCollins-féle (brit) verzió bordó színű volt (világosszürke/bordó), a Houghton Mifflin-féle (amerikai) pedig fekete bőrkötéses. Az azóta megjelent angol nyelvű kiadások szintén a javított szöveget tartalmazzák. A most megjelenő magyar kiadás szövege ezzel a felülvizsgált angol szöveggel lett összevetve, és persze javították benne a már ismert hibákat is (pl fordítási hibák, kimaradt szövegrészek, stb). Magát a szöveg felülvizsgálatát végül nem az MTT végezte, hanem a kiadó saját szaklektora. Az MTT (elsősorban Ankalimon) is közreműködött persze, többek közt a terminológia felülvizsgálatában. Ezenkívül most figyelembe lett véve a Tolkien által a fordítók számára készített útmutató is a nevek fordításánál (bár szerencsére a durvább változtatásokról sikerült lebeszélni Ankalimont :P ). Ehhez a kiadáshoz lesz index (név- és tárgymutató) is, ami az eddigiekből kimaradt, és a térképek is újra lettek rajzolva.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373548 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: Sziasztok!

Nemrég böngészgettem az Európa kiadó oldalán és láttam, hogy 3 Tolkien könyv is van készülőben.
-Először a Húrin gyermekei szerepelt előkészületben, amit nem értettem, mivel most jelent meg nemrég, de azóta kivették az előkészületben lévő kötetek közül, ezek szerint csak egy elírás volt?
-Aztán láttam a Szilmarilokból is lesz új kiadás, aminek a borítója fekete színű, mint az angol kiadásnál, ezt esetleg vette már meg valaki, menyiben tér el mondjuk az előző díszkiadástól?
-Végül megjelenik A Gyűrűk Ura megírásának 50. évfordulója alkalmából, elvileg az angol kiadást vették alapul ennek kiadásához, akkor ez most az a vaskos, zöldes színű angol kiadás magyar verziója lesz?

Köszi előre is az infókat!


- A Húrin gyermekeinek ez csak egy után nyomása lesz, mivel elég sikeres. :D
- A Szilamriloknak ez egy új kiadása, szerintem, magyarosabb mint az előző. A Szilmarilokat már lehet kapni a könyvesboltokban.
- A GYU pedig 3 kötetes lesz. Több, és jobb tulajdonságokkal, mint az előzőek, és az MTT végezte a szaklektorációját. Valamint, belekerült, egy az előzőekben hiányzott, névmutató is. A GYU a könyvesboltokban előreláthatólag csak november végén fog megjelenni.,

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373543 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!

Nemrég böngészgettem az Európa kiadó oldalán és láttam, hogy 3 Tolkien könyv is van készülőben.
-Először a Húrin gyermekei szerepelt előkészületben, amit nem értettem, mivel most jelent meg nemrég, de azóta kivették az előkészületben lévő kötetek közül, ezek szerint csak egy elírás volt?
-Aztán láttam a Szilmarilokból is lesz új kiadás, aminek a borítója fekete színű, mint az angol kiadásnál, ezt esetleg vette már meg valaki, menyiben tér el mondjuk az előző díszkiadástól?
-Végül megjelenik A Gyűrűk Ura megírásának 50. évfordulója alkalmából, elvileg az angol kiadást vették alapul ennek kiadásához, akkor ez most az a vaskos, zöldes színű angol kiadás magyar verziója lesz?

Köszi előre is az infókat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373440 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Snuffles írta:

Attila írta: Ez mondjuk elég...khm...durva dolog, hogy valaki 7.500 ft-ot kér egy könyvért...VILLÁMÁRON!!! :evil:

Öö, a villámár mindig magasabb.


De nem akkor is. Ok, hogy egy könyv eszméletlenül ritka, és sehol sem lehet már manapság rátalálni, de az, hogy 7.500, vagy 5.000 ft-ot kiadj egy darabért, amit megjegyzek nem lehet, mert csak egyben lehet megvenni. Szörnyű. :evil:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373155 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Attila írta: Ez mondjuk elég...khm...durva dolog, hogy valaki 7.500 ft-ot kér egy könyvért...VILLÁMÁRON!!! :evil:

Öö, a villámár mindig magasabb.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373151 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: EMK I-II., csak együtt:
www.vatera.hu/j_r_r_tolkien_az_e ... 34364.html
(10 ezerről indul, villámár 15 ezer... 8O )

Csak I. kötet:
www.vatera.hu/j_r_r_tolkien_az_e ... 41210.html


Ez mondjuk elég...khm...durva dolog, hogy valaki 7.500 ft-ot kér egy könyvért...VILLÁMÁRON!!! :evil:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373116 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
EMK I-II., csak együtt:
www.vatera.hu/j_r_r_tolkien_az_e ... 34364.html
(10 ezerről indul, villámár 15 ezer... 8O )

Csak I. kötet:
www.vatera.hu/j_r_r_tolkien_az_e ... 41210.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372803 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
könybtárban nézted már?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372764 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Bölcsész vagy társ. tud.-os (ex)egyetemista fórumtársaim!

Keresnék két tankönyvet, megvételre vagy kölcsönbe (szkennelésre).
Az egyik Paul Kennedy: A nagyhatalmak tündöklése és bukása című kötete, a másik pedig Vadász Sándor szerkesztésében a 19. század története (1789-1890).
Ha valaki tudna segíteni, hálás lennék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 órája #372201 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Alyr Arkhon írta:

Attila írta: Apropó EMK...nincs meg valakinek véletlenül az EMK II. magyarul?
Mert a szilverlandon, az antikváriumon, már néztem. A kiadónak is írtam., náluk sincs, szóval. Valaki? :bociszemek:


Kedves Attila, ha picit is visszaolvastál volna a topikban, tudhatnád, hogy az EMK évek óta hiánycikk.
És akkor nem kellett volna írnod a kiadónak, meg a többi.


Tisztában vagyok, hogy nem kapható, ennyire please ne nézz már verébnek :P A kiadónak nem most hanem már több mint 1.5 éve írtam, csak miután elég ritkán járok erre, és hátha, (közbe lett olyan oldal ahonnan...) meg egyébként is a reményhal meg utoljára. :D

Szellemlovason, meg Vaterán én is figyeltetem, de azért köszönöm :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 23 órája #372137 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 napja #372136 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Az I. kötetből egyébként van most Vaterán is két példány, az egyiknél 1700Ft-on áll épp a licit. A II. kötet valamiért még ritkább.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 napja #372134 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Attila írta: Apropó EMK...nincs meg valakinek véletlenül az EMK II. magyarul?
Mert a szilverlandon, az antikváriumon, már néztem. A kiadónak is írtam., náluk sincs, szóval. Valaki? :bociszemek:


Kedves Attila, ha picit is visszaolvastál volna a topikban, tudhatnád, hogy az EMK évek óta hiánycikk.
És akkor nem kellett volna írnod a kiadónak, meg a többi.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 napja #372128 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Apropó EMK...nincs meg valakinek véletlenül az EMK II. magyarul?
Mert a szilverlandon, az antikváriumon, már néztem. A kiadónak is írtam., náluk sincs, szóval. Valaki? :bociszemek:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 napja #372125 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Népek!!!!

Már vagy ezer éve előjegyeztem az Antikvarium.hu-n az Elveszett mesék könyvét, most kaptam az értesítőt, hogy beérkezett hozzájuk az első kötete (sajna csak ez). Mivel nekem már megvan, felajánlom valakinek.
Aki úgy érzi, hogy szüksége van rá, legkésőbb szombat este 8-ig írjon nekem emilt, vagy privit (ide ne írjon senki!). Az ára 2500 Ft.
Ha minden jól megy, akkor a KÖMT-ön át tudom adni a szerencsésnek (feltéve, ha jön, ha nem, akkor postázom).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hete #371594 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
De hiszen ez nevetségesen olcsó! *ugrál* Megrendelve.

Imádom ezt a könyvet. Csak gondoltam, ha már megveszem, inkább eredetiben.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.700 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére