Könyv kerestetik

Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #83021 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
ja a Baycsi Zsillinszki úton a Nyugati és az Arany János utca között a Skála oldalában van, közelebb az Arany János utcához, a térképbolt mellett, könnyü megtalálni :P

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83020 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
De igen, a szilmarilok legújabb kiadása az Európa kiadótól került a boltokba, így hát célszerú az EURÓPA Könyvesboltokban megnézni.
Van egy a körúton a Rákóczi tér és a Blaha között, de jobban jársz, ha a Bajcsi Zsillinszky úti boltba mész, mert ott 15% kedvezményt is kapsz a könyv árából (1800Ft). Ott biztosan van,mert most voltam, és láttam 8)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #82761 Írta: Carneandúmiel Nillómeiel
Carneandúmiel Nillómeiel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Hi,
most határoztam el, hogy elolvasom a Szilmarilokat, és már egy csomó könyvesboltban kerestem, de vagy azt mondták, hogy nem is volt, vagy azt, hogy elfogyott.
Szóval, nem tudna valaki mondani nekem egy boltot Bp-n, ahol még kapható?:hein: :hein: :hein:
Elöre is köszi.

"Örült" - mondták énrám, s rád, hogy: "Hülye". Vajon rád vagy rám irigyebbek-e? /Blake/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #82755 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Penngaladiel írta: Ha ez az, amire gondolok, akkor a Kolossy téri piac épületében van, a Lajos utca oldalán.


Haha, a Lajos utcába' lakom!!!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #82634 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ha ez az, amire gondolok, akkor a Kolossy téri piac épületében van, a Lajos utca oldalán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #82502 Írta: Leana
Leana válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Melian: Van Budán egy Silverland nevű könyvesbolt, ami (ha emlékezetem nem csak) fantasy regényekkel (is) foglalkozik. A pontos címét nem tudom, de a többi fórumlakó biztosan meg tudja mondani. :wink:

"All we have to decide is what to do with the time that's given to us." (Gandalf)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80378 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
melian: könyvesboltot nem, de könyvtárat rengeteget tudok

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79455 Írta: Melian-fantagroo
Melian-fantagroo válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudnátok nekem olyan könyvesboltot vagy esetleg antikváriust mondani (Pesten lenne a legjobb), ahol lehet kapni az Elveszett Mesék Könyve 1-2-t? (magyarul kéne, mert angolul már megtaláltam, de így egy kicsit macerásabb lenne)

"Nehéz az út,
de célba visz.
S nehéz pályán
szép küzdeni!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #77690 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Megkockáztatnék egy tippet: a LOTR után, az első Középfölde témájú mű, ami megjelent Tolkien mester tollából, az a "Road goes ever on" volt. Szerintem pusztán e tényből, és a cím félreértelmezéséből a szócikk szerzője azt a következtetést vonta le, hogy ez egy folytatás...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76994 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudom, ki írta a Világirodalmi Lexikon Tolkien-cikkét, de az emlékeim szerint kb. 10 sor nem valószínű, hogy túlságosan sok utánanézést takarna. Különben is a VL készítőinek kánonjában Tolkien egy eléggé mellékes alak, akivel nem nagyon érdemes foglalkozni, így a tévedések (a Road Goes Ever On tökéletesen biztos, hogy _nem_ a GyU folytatása, _nem_ azonos a Fa és levéllel, stb. stb.) Egyszerűen fogalmuk nem volt róla, miről írnak, és nem is érdekelte őket, már amennyiben Tolkienről volt szó. Ennyit.
A Tolkien-szövegek hiteles és meglehetősen teljes listáját Völgyzugolyon meg lehet találni; reményeim szerint rövidesen ki fogjuk egészíteni vmi tartalom-félével, hogy lehessen látni, melyik kötetben mi is van tulajdonképpen, és melyik magyar kiadásnak felel meg.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76938 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nienor írta: Amiről te beszélsz az nem lehet hogy a Fa és levél?
Riportokat tartalmaz Tolkienékkel ,a szegedi könyvtárban találtam rá 2.emelt T58 ha valakit érdekel...
De azt hogy tolkien nagyon jó fej azt eddig is tudtuk! nem?

A Fa és Levél (avagy a Gyűrű nyomán) nekem megvan otthon. Ronda lila eleje van, és a címlapon olyan kép, aminek köze nincs a témához. Nem riportokat tartalmaz, hanem Tolkien tündérmesékről szóló esszéjét, a Levél című mesét (ami a Tolkien meséiben is benne van más fordításban), és a Mythopoeia c. verset.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76822 Írta: Lady Paradox
Lady Paradox válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Amiről te beszélsz az nem lehet hogy a Fa és levél?
Riportokat tartalmaz Tolkienékkel ,a szegedi könyvtárban találtam rá 2.emelt T58 ha valakit érdekel...
De azt hogy tolkien nagyon jó fej azt eddig is tudtuk! nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76813 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ulmo: Én a Világirodalmi lexikon egy ősrégi kiadásában olvastam, a könyvtárban. nehéz volt kisilabizálni, mert volt benne egy csomó helyesírási hiba. Egyébként, azért kerestük a könyvet a barátaimmal, mert van benne egy riport Tolkiennel. A riporter a végén azt mondta, Tolkien nagyon jó fej! :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76784 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
The Road Goes Ever On

mellesleg a tolkien.ru-n fenn van egy részlete, a Namárie és az Elbereth, Gilthoniel elemzése


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76777 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Area: sajnos ez van. Ha meg tudnád nevezni a forrást ahol hallottad, kideríthetnénk, mi az igazság.
Én a Gyűrű Keresésével voltam így. Azt hittem, egy vadi új mű, aztán kiderült, hogy az Unfinished Tales magyar kiadása.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76706 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudom. Azért kérdeztem meg itt, mert én hallottam róla, de nem tudom, tényleg van e ilyen. Ezek szerint van, de rövid, nem ez a címe, hanem csak egy fejezet, de ez a cím valószínüleg egy zeneművet takar, van akinek rémlik az ilyen könyv, de nem tudni hannan, ésmégfolytathannámnapestig.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76695 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Area: én csak egy írásról tudok, ami a Gy.U. sztorijának folytatása. A Peoples of Middle-Earth (HoME 12) könyvben jelent meg, egy pár oldalas befejezetlen írás, már Eldarion uralkodása alatt játszódik, a címe The new Shadow.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76692 Írta: Lady Paradox
Lady Paradox válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Azt hol lehet elérni?
Már nem azért de mintha valami nekem is rémlene...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #76399 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ancalimon: ez a világirodalmiba volt. Tolkien a Gyűrű Ura után megírta e könyvek folytatását És az út megy tovább címen. Durván ezt írta. De nem tudom, hogy tényleg van e ilyen, vagy csak elnyomtatták. Minden esetre, kéne egy ilyen könyv!!!! :) :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 órája #75862 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Lamorak írta: Ancalimonnak igaza van, ilyen valóban nincs magyarul. Még az Adventures of Tom Bombadil-t is csak most fogja kiadni a Szukits (azért hozom fel ezt, mert mint versgyűjtemény még ez áll hozzá legközelebb).

Ezt az Adventures of Tom Bombadil-t már kiadta a Szukits. Benne van a Tolkien Meséiben.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 8 órája #75769 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ancalimonnak igaza van, ilyen valóban nincs magyarul. Még az Adventures of Tom Bombadil-t is csak most fogja kiadni a Szukits (azért hozom fel ezt, mert mint versgyűjtemény még ez áll hozzá legközelebb).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 13 órája #75755 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Area: Ilyen könyv nincs magyarul. Hol hallottál róla?

Van egy könyv angolul, aminek az a címe, hogy "Road Goes Ever On", de ez nem a trilógia folytatása, hanem a GYU-ban szereplő dalok megzenésített formája (egy Donald Swann nevű zenésszel együtt csinálták), plusz egy csomó hasznos történeti és nyelvészeti infó a tündékről. Ez még a 60-as években jelent meg először, Tolkien mester gondozásában, és a legjobb tudomásom szerint sosem fordították magyarra. Egyébként még az angol eredeti is meglehetősen nagy könyvritkaságnak számít, 20 ezer forintnak megfelelő dollárért vesztegetik az amerikai antikváriumok. Én nagyon szeretném megvenni, talán egyszer összegyűlik rá a pénz...
(Ja, most olvatam, hogy Angliában 25 év után újra meg fog jelenni októberben...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #74684 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ez a trilógia folytatása, ami nyugathonban játszódik. Csak ennyit tudok.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 napja #74641 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Area írta: Figyeljetek! Aki valahol, akárhol látja magyarul J.R.R. Tolkientől [size=9:2oex4qjo]Az út megy tovább[/size] című könyvet, az légyszi írja meg hol, mert számomra az a könyv elérhetetlen. Köszönet előre!

Ez milyen könyv? Erről még nem is hallottam. Pedig nekem a magyar nyelvűek megvannak. (Legalábbis eddig azt hittem... :wink: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74221 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nevra: a Szilmarillokat meg lehet venni Nagykanizsán a plázában az Alexandrában asszem (nem biztos) 2000-3000 forint.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74220 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Figyeljetek! Aki valahol, akárhol látja magyarul J.R.R. Tolkientől [size=9:1uem0gr4]Az út megy tovább[/size] című könyvet, az légyszi írja meg hol, mert számomra az a könyv elérhetetlen. Köszönet előre!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70546 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Az Elv. mesék van a Fővárosi Szabó Ervin könyvtárban. :mrgreen:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #70488 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A Tolkien meséi az egy másik könyv. Én néhány héttel ezelőtt a Libriben láttam még a Gyűrű keresésének új kiadását, de az Elveszett mesékkel már nagyon régen nem találkoztam...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69986 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Van a Libriben egy olyan hogy "Tolkien meséi", nem tudom ez ugyanaz-e, de 2290 Ft a bolti ara (neten olcsobb, de csak ha meg egy konyvet veszel hozza).

probald meg a www.libri.hu oldalt

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #69983 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A Libriben kapható-e a Gyűrű keresése, vagy az Elveszett mesék?
Ha igen akkor mennyi?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.632 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére