Könyv kerestetik

Több
21 éve 7 hónapja #69431 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Laegolas írta: A WestEndben a minap a Libri boltban lattam egy konyvet aminek a cime "Tolkien A-tol Z-ig" volt.
Beleneztem es tele van lexikon szeruen megirt magyarazatokkal, hogy egy-egy szo mit jelent, vagy nevek, kifejtve hogy ki is volt az illeto es mit kell rola tudni, meg mindenfele finomsag.


Ez egy nagyon jó könyv. Az angol eredeti Robert Foster tollából "The Complete Guide to the Middle-Earth" néven jelent meg, és nagyon szinvonalas szakirodalomnak számít.
Egy jegyzetben még Christopher Tolkien is hivattkozott rá...
A magyar fordítás a második bővített kiadás alapján készült.

A sok pozitívum mellett két kisebb probléma van vele:
- A magyar kiadásból hiányzik az egyik legfontosabb funkció: az egyes címszavaknál az irodalmi hivatkozások oldalszám jelölésekkel.
- A kötet a Babó, a Gyűrűk ura és a Szilmarillok anyagát dolgozza fel, az azóta megjelent kötetek tudásanyagát nem tartalmazza. Ezért itt-ott ma már túlhaladott megállapításokat is tartalmaz.

Ettől függetlenül mindenkinek ajánlom, aki még nem vette meg...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #69427 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Lehet hogy most le vagyok maradva es nem mondok ujdonsagot, de hatha meg nem lattatok:

A WestEndben a minap a Libri boltban lattam egy konyvet aminek a cime "Tolkien A-tol Z-ig" volt.
Beleneztem es tele van lexikon szeruen megirt magyarazatokkal, hogy egy-egy szo mit jelent, vagy nevek, kifejtve hogy ki is volt az illeto es mit kell rola tudni, meg mindenfele finomsag.
En tutira megveszem mert szerintem egy ilyen magyarazo konyv nagyon jol jon minden Tolkienistanak :) 2200 Ft korul volt (lehet hogy egy-ket szaz forinttal dragabb de 3000-bol mindenkepp kifuttya).

Laegolas[/b]

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #69425 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Jól van, én is bejelöltem,hogy legyen újra:)
Ez már két szavazat, emiatt már érdemes újra beszerezniük:)

Üdv

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #69390 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Kösz JaMaN, de itt már több héttel ezelőtt elfogyott. Már akkor is bejelöltem, hogy szeretném ha újra megjelenne...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69364 Írta: JaMaN
JaMaN válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Szia!
A www.konyvkereso.hu oldalon meg lehet rendelni azt a kiadást, ha jól tudom...
az elöbb megnéztem, és most éppen elfogyott, de van olyan opció, hogy megrendeled, és amikor lesz nekik megint, akkor küldik....

Üdv

JaMaN

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69346 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok,

Nagyon keresem a Szilmarilok tavaly év végén megjelent illusztrált (Ted Nasmith) változatát.

Állítólag még néhány helyen lehet kapni, de sajnos BP-n már nem találtam sehol...

Tud valaki segíteni?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68954 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszi Nevrambaiel,majd utánanézek

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68950 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Lara: könyvtárban is megtalálhatod szerintem, én legalábbis megtaláltam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68858 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!

Az elveszett mesék könyvét tényleg már csak antikváriumban lehet megszerezni?

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67094 Írta: Ody
Ody válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Tudja valaki, hogy Zalában esetleg Vasban hol lehet kapni a Babót és a Szilmarillokat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67065 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
2000-3000 korul van egy The Hobbit, es a Silmarillion is ekorul mozog.
A West End-ben ahogy bementek, lenn az aluljaro felol, a Niagara melletti bejaraton, rogton balra van egy kicsi konyvesbolt. Ott mindig kaphato angol nyelvu Tolkien (legalabbis mikor arra jartam mindig volt) es a Libri boltjaiban is szoktam latni gyakran.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67064 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én láttam a Famulus könyvesboltban - Újpesti rakpart 4, asszem, a Jászaitól nem messze + a Libriben is volt, ott vettem a Szilmarilokat is angolul, szerintem Hobbit is van akkor :wink:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67023 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Brisa: Tényleg szerencsefüggő dolog, de én az elmúlt félévben már láttam egyszer-kétszer a Duna-pláza egyik második emeleti (a kettő közül a keletebbi) könyvesboltjában a The Hobbit-ot :!: Rögtön a DVD-k illetve videók utáni második polcon, néha egy-egy LOTR (szintén angol nyelvű) kiadás társaságában... Próba-szerencse! ;)
(Az árára sajna nem emléxem... de nem lehet pár ezernél több... :roll: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64889 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Igen, reméljük kikerülnek.

A vizsgák? Nos, még hátra van néhány jegy megismerése, de ha az átlagom 4,51 feletti lesz, akkor jól sikerültek, ha nem, akkor pocsékul, és tombolni fogok. :D

És hogy ne legyek csak OFF (az ilyen kérdéseket a Beszélgetős topikba menjenek inkább), engem The Hobbit érdekelne angolul. Nem tudja valaki hol és mennyiért lehet megkapni? (Én még sehol nem láttam. Még Libriben sem.)
(Svin, azóta várok türelmesen... :roll: :wink: :D )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64861 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
És végül hogy sikerültek a vizsgák Brisa?

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64811 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!

Akkor az is fel fog kerülni ide, az oldalra? Szuper!

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64705 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Tanúsíthatom Cica igazát. A lassúság oka, azonban nem Ulmo, hanem én. :oops: Ő már majdnem a 8. fejezetnél tart, de én még csak a 2.-at javítottam ki. Hiába, a vizsgaidőszak megkötötte a kezemet. :(
Ha minden igaz július második felében (el kell utaznom még nyaralni is) már lesz használható anyag. Svin felteszi, s már olvashatjátok is.
De az utolsó szó Ulmoé. Ha mást mond, rá hallgassatok. (Kivéve, amikor kisebbíteni akarja az érdemeit. :wink: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64697 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én úgy tudom, hogy drága Ulmo barátunk a Babót, pontosabbam a The Hobbit-ot is le fogja fordítani - ráadásul hobbitokkal meg Zsákos Bilbóval (ha jól tudom). Én megvárom azt, mert Ulmo fordítását nagyon élvezetes olvasni (Ulmo :wink: )
[size=9:3ax8vxdb](ez volt a reklám helye - de megérdemelten! :lol: )[/size]

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64680 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Hobbitleány írta: Én a Babót kerestem, és meg is találtam, csak az az egy baj volt vele, hogy nagyon drága!!!!! Ha v.ki véletlenül kölcsönadná kiolvasásra, nagyon örülnék neki....


Igen, A Babó télleg irtó drága, de szerintem inkább a neten kéne megkeresni, hátha fel van töltve! Vagy nem is érdemes keresni?

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64419 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én a Babót kerestem, és meg is találtam, csak az az egy baj volt vele, hogy nagyon drága!!!!! Ha v.ki véletlenül kölcsönadná kiolvasásra, nagyon örülnék neki....

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #63885 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A Szil már mindenhol kapható! Szegeden minden egyes könyvbódénál láttunk. Léli vett is egyet.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #63883 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én a legnagyobb Libriben, a Rákóczi út sarki Libri Könyvpalotában nem láttam a Szil.-t június 13-án, pedig voltak Tolkienok (megjegyzem, a GyU sem volt). :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #62921 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én már jún. 3-án láttam/megvettem, be is írtam a Hírek topicba de úgylátszik inkább ide kellett volna :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #62917 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Kösz, Robin! :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61892 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én tegnapelőtt, a Duna-plázában, ugyanennyiért! ;) ... egyszóval valószínűleg minden Libri tele van vele!! 8) Hajrá, mindenki!!! :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #61865 Írta: Robin
Robin válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!!

Aki A szillmarilokat keresi rohanjon a Mammutba,azon belül a Libribe,mert hegyekbe áll!!!! :) :) :)
Én tegnap vettem meg,1800 ft.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #58434 Írta: Eleven
Eleven válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
ezen a cimen eleg sok konyv elerheto: webshop.rpg.hu
meg minden mas is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #57568 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Szerintem a 2.már elfogyott!!

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #55367 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ja köszi!Mindjárt rendelek!!

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #54917 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ezeket most találtam. Elvileg meg lehet rendelni a Szilmarilokat, nézzétek meg. :)

www.saxum.hu/leiras.jsp?bookID=56443&app=j
www.antikva.hu/onan/reszletek.js ... s_id=10548

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.741 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére