Állatbarátok

Több
19 éve 8 hónapja #241785 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok
mondjuk állatkertben látni állatokat nem ugyanaz, mint a természetben...

jó, jaguárt bajosan fogok látni a Pilisben... remélem nem kóborol arra egy-két példány...
de mondjuk szarvassal találkozni az erdőben nagy élmény, az állatkertben nem annyira...
persze az is több a semminél, szegény lakótelepi ember legalább ott lát állatokat...

csak az a baj, hogy sokan lusták felülni a buszra, vonatra, és kimenni a természetbe... pedig a Börzsöny, meg a Pilis igazán nincs messze...
és szép!
menjetek kirándulni!!! :)

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241783 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta:

Snuffles írta: snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/macs.jpg

Hát ezt a ciccet meg köll zabálni :mrgreen:


én is akarok ilyen cicát!!!!!
:roll: :roll: :roll:

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241760 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskák ölég intenzíven tudják élvezni az életet!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #241759 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az nem kifogás, hogy valaki városi. Akkor a szülője kezébe nyom egy-két könyvet a természetről. Elviszi kirándulni és falura, meg állatkertbe.

Sajnálom azokat, akik nem ismerik és értékelik a természetet. Az emberben kódolva van a természettel valól kapcsolat, és ha ez hiányzik, az nem egészséges.

Én nagyon hálás vagyok, hogy pesti létemre minden nyáron a telkünkön fogdoshattam a szöcskéket meg a csigákat :)

vazz...nekem az, amiket írtál, meg az előzők hogy a szarvas a fiú az őz a lány, legalább olyan durvák, mintha magyar ember nem ismerné Petőfit...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241749 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/macs.jpg

Hát ezt a ciccet meg köll zabálni :mrgreen:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241738 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/macs.jpg
snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/bandi...jpg
snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/teknos.jpg
snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/dottie.jpg
snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/cicc.jpg
snuffles.uw.hu/cucc/akarmi/hernyooo.jpg

Linkek, "dögök", imádom őket :)
Az utolsó egy osztálykirándulásról összeszedett hernyó, később majdnem háziállat, csak győzött a természet és inkább visszaraktam a szőlősbe.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241729 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Hát ööööö erre nem találok szavakat. Emotikont se. Ez minden határon túl durva...


Nem is kell. Ezen felesleges kiakadni, ez már a röhej határát súrolja. Én azon búslakodom, hogy oké, én tudom, hogy a kígyó hüllő. De a városi kisgyerek, aki a tizediken nőtt fel?!... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241719 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Még a tankönyvekben is írnak érdekes dolgokat... Nekem elsőben a tanító néni azt magyarázta, hogy a bálna az hal, és hogy a kígyók gerinctelenek... Mert tudnak tekeregni. Én meg nem hagytam magam eltéríteni, mire behívta a szüleim a suliba...
Öcséméknek azt tanították, hogy a bokornak gyöktörzse van... Merhogy oan kicsi és a főd fölött elágazik...
Meg egyszer öcsikém (a hüle madárbarát öccse, aki már zsenge gyermekkorában értesült a "kakapó" avagy bagolypapagáj című madárról, aki Új-Zélandon él és már csak 62 példány van belőle...) mikor számneves szerekezeteket kellett alkotniuk, beírta, hogy Hatvankét kakapó. És a tanár nem fogadta el! Merthogy annak nincs értelme. Vitt neki könyvet, hogy tessék, itt van a madár, ez a neve és ennyi van belőle... nem hitte el a tantónéni. Ezen csúszott le egy jegyet, és asszem a félévi bizonyítványban is rosszabbat kapott

Hát ööööö erre nem találok szavakat. Emotikont se. Ez minden határon túl durva...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241657 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Egy egzotikus állat:
photobucket.com/albums/v338/Sili ... ction=view ¤t=DSCF1030kisebb.jpg
Ez egy mopsz akart lenni... kicsit már öreg szegényem... jó 12 éves, meg beteg is.


Jaaaaajj, nagyon aranyooooos :) )) Vááá, kis helyes. :)
Nekem volt régen boxerem, majd megpróbálok képet előásni róla a gépen, mert tudott ém hülyeségeket csinálni, mi meg előszeretettel fényképeztük.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241649 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy egzotikus állat:
photobucket.com/albums/v338/Sili ... kisebb.jpg
Ez egy mopsz akart lenni... kicsit már öreg szegényem... jó 12 éves, meg beteg is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241565 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Még a tankönyvekben is írnak érdekes dolgokat... Nekem elsőben a tanító néni azt magyarázta, hogy a bálna az hal, és hogy a kígyók gerinctelenek... Mert tudnak tekeregni. Én meg nem hagytam magam eltéríteni, mire behívta a szüleim a suliba...
Öcséméknek azt tanították, hogy a bokornak gyöktörzse van... 8O Merhogy oan kicsi és a főd fölött elágazik... :?
Meg egyszer öcsikém (a hüle madárbarát öccse, aki már zsenge gyermekkorában értesült a "kakapó" avagy bagolypapagáj című madárról, aki Új-Zélandon él és már csak 62 példány van belőle...) mikor számneves szerekezeteket kellett alkotniuk, beírta, hogy Hatvankét kakapó. És a tanár nem fogadta el! Merthogy annak nincs értelme. Vitt neki könyvet, hogy tessék, itt van a madár, ez a neve és ennyi van belőle... nem hitte el a tantónéni. Ezen csúszott le egy jegyet, és asszem a félévi bizonyítványban is rosszabbat kapott... [size=9:35udrksu]Ami nem jelent semmit, mert én elsőben azért lettem matekből négyes, hogy jobban tanuljak... A pedagógia csodája! 8) [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241426 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: láttatok már olyan filmet, ahol egy nő két hónaposnál fiatalabb gyereket szült volna?

Egyet igen :D , meg nem mondom mi volt a címe, Richard Gear játszott benne vmi nőgyógyászt, vacak film volt különben, talán vígjáték, de ez stimmelt :wink: sőt még a szülést is teljes totálban mutatták...

Asszem ez itt OFF lesz :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241411 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Száraz kiscsirke... De ha már itt tartunk, láttatok már olyan filmet, ahol egy nő két hónaposnál fiatalabb gyereket szült volna?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241399 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Meg mert olyanok az ismertető könyvek amilyenek.

(Szarvasbika igen, őzsuta igen, nade szarvastehén meg őzbak az nincsbenne... )


Én a gyerekkönyveken szoktam kiakadni... A rajzok között alig van egy-két normális!! A kiscsibe szárazon, pihésen bújik ki a tojásból, a zebrának olyan farka van, mint a lónak, azt állítják, hogy ha a csigának levágod a fejét, visszanő... mármint a feje... de a kedvencem: szarvval ellátott szarvasborjú... 8O Kellemes lehetett a tehénnek megelleni!! 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241363 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hiéna klán :D

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241342 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Meg mert olyanok az ismertető könyvek amilyenek.

(Szarvasbika igen, őzsuta igen, nade szarvastehén meg őzbak az nincsbenne... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241339 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na mert a lány a kisebb, a fiú nagyobb.
Látszik, hogy nem pókok vagyunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241322 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Silima írta:

Alyr Arkhon írta: Silima: van néhány fehér toll a nyakadon? (bocs de ezt nem tudtam kihagyni) :D :D


Há-há... :D Naggyon vicces. :D Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy igen, van? ;)

Beren: egy ismerősöm szerint a lúd a fiú, a kacsa a lány... Ami azért szomorkás, mert vidíki gyerök az illető, szóval ezt azért illene tudnia... :?


Meglepődnék. :D

A lúd a fiú, a kacsa a lány és a hattyú a gyerekük... nem? :D :D :D


Pontosan. A sógor meg a vöcsök. A nagynéni a réce.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241319 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Alyr Arkhon írta: Silima: van néhány fehér toll a nyakadon? (bocs de ezt nem tudtam kihagyni) :D :D


Há-há... :D Naggyon vicces. :D Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy igen, van? ;)

Beren: egy ismerősöm szerint a lúd a fiú, a kacsa a lány... Ami azért szomorkás, mert vidíki gyerök az illető, szóval ezt azért illene tudnia... :?


Meglepődnék. :D

A lúd a fiú, a kacsa a lány és a hattyú a gyerekük... nem? :D :D :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241315 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Silima: van néhány fehér toll a nyakadon? (bocs de ezt nem tudtam kihagyni) :D :D


Há-há... :D Naggyon vicces. :D Meglepődnél, ha azt mondanám, hogy igen, van? ;)

Beren: egy ismerősöm szerint a lúd a fiú, a kacsa a lány... Ami azért szomorkás, mert vidíki gyerök az illető, szóval ezt azért illene tudnia... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241300 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima: van néhány fehér toll a nyakadon? (bocs de ezt nem tudtam kihagyni) :D :D

Beren: lehet, hogy egy varjúnak álcázott szarka volt (vagy fordítva) esetleg varjúmama megcsalta a férjét az ékszerésszel... ;) :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241208 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Persze, tudom hogy pigmenthiba. (Bár én úgy fogalmaztam akkor hogy "részleges albínó". :lol: ) De akkor is, én már majdnem láttam fehér hollót! Még ha varjú is volt, de sokan meg azt sem tudják mi a különbség. (Azért a csúcs nálam az hogy "A szarvas a fiú, a lány az őz, ugye?" :) )

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241141 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Beren írta:

Silima írta: A dolmányos az a szürke. Ennek alfaja a teljesen fekete kormos varjú, de az nagyon ritka. (A csőre is fekete, nem úgy, mint a vetésinek.)


Tudjátok mit láttam egy hónapja Pápán? Egy varjút, aminek az egyik szárnyában volt pár fehér toll. Nem, nem szarka volt, megismerem. :D És nem is a szemem káprázott, mert barátnőm is látta. Kár hogy nemvolt nálunk fényképezőgép.


Az sztem pigmenthiba lehetett, [size=9:10yvjafz]nekem is van a nyakamon... :D :oops: [/size] de olyat varjún én még nem láttam. Kár, (hogy stílusosak maradjunk :lol: ) hogy nem tudtad lefényképezni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241106 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: A dolmányos az a szürke. Ennek alfaja a teljesen fekete kormos varjú, de az nagyon ritka. (A csőre is fekete, nem úgy, mint a vetésinek.)


Tudjátok mit láttam egy hónapja Pápán? Egy varjút, aminek az egyik szárnyában volt pár fehér toll. Nem, nem szarka volt, megismerem. :D És nem is a szemem káprázott, mert barátnőm is látta. Kár hogy nemvolt nálunk fényképezőgép.

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241104 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Snuffles írta:

Silima írta: Snuffles: Kérdés: ez a macsek tényleg kövér, vagy csak a szőre miatt tűnik nagynak? Mert a mi cicánk (jó, nem sovány, szintén herélt kandúr) elég jó bőrben van, de részben a bundája "kövéríti".
Ha nem tudod lefogyasztani, adjál neki diétás kaját. Lehet kapni, sajna nem túl olcsó, de jó...


Perzsa. Nemcsak kövér, de a szőre is nagy. Egyébként a legsoványabb akkor volt, amikor 8 kiló volt, most szerintem olyan 13 körül lehet.


8O 8O Aaaz szép súly... De sztem ha 8 kiló volt fénykorában, akkor nagytestű alkat, és ennélfogva a 13 tán még nem olyan vészes... mint pl. egy szimpla mezei házimacseknál...
De azért beszéld rá a mozgásra, mert rosszat nem tesz neki! ;)


Attól is függ, milyen magas, és miylen hosszú. Ha nehezen mozog, kövér. A mi cicánk 10 kiló, de a nagyon is kritikus állatorvos , aki a 3 kg 20 dkg kandúrunkra azt mondta, ponta legjobb súlyban van, nem sokallta. Állítólag szibériai tigriscsíkos keverék a nagycicánk. De szerintem sem kövér, mert elég fürgén mozog, és jó erős.

Akkora legédesebbek, amikor a fent említett két kandúr együtt védi a területet. Kiwi, a nagyfiú elbánik az ellenséggel, jól agyonveri, Teddyke, mert kisebb és kisebb lukon is átfér, elüldözi. A farka meg oylan, mit az üvegmosó. Az igazán aranyos, amikora kd, két és fél kilós Szimeníta meg Teddyke kooperál... análl is inkább, mert Szimen, lány létére, terrorizálja Teddyt.

Teddy's favourite sport: ha nem adjuk neki időben, amit akar, jobb esetben négy lábbal ránkugrál, rosszabb esetben a polcról karmolászik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241033 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A dolmányos az a szürke. Ennek alfaja a teljesen fekete kormos varjú, de az nagyon ritka. (A csőre is fekete, nem úgy, mint a vetésinek.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241032 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A szürke az milyen?
Nálunk csak dolmányos meg vetési szokott lenni, az is főleg ősszel/télen.
Nyáron össze egy-két fészek van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #241030 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vetési varjú nálunk is csak télen van, de akkor millió. Szürkevarjú egész évben akad, néha hallanni, ahogy ölik egymást az ölyvekkel. De a varjúfélékben azt szeretem, hogy olyan tanulékonyak és intelligensek! Maradjunk a hollónál, egyszer láttam egy filmet, amiben szabályosan hemperegtek a hóban: felmentek a kis dombra aztán legurultak... :) Ha láttatok már aranyosat... elég bocsbalettes, de aranyos!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240927 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Varjak azok felénk is vannak/voltak (általában télire jönnek be a kiserdőbe, de mosanság nem hallom őket, ami azt is jelentheti, hogy tényleg nem túl erős ez a tél) hollót csak ritkán szoktam látni a Börzsönyben.
Az a macsek tényleg el van hízva. Mondanám, hogy tartsátok kertben, de szvsz az nem lehetséges. :) )

Nekünk két herélt kandúrunk van, csak az egyik van kissé elhízva. Mivel folyton kint vannak, és az új kutya még nem barátkozott meg velük nagyon, folyton sportolnak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240895 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nimrocco mirimafea írta: Állítólag a mi macskánk vadmacska keverék :D MI sem bizonyítja ezt jobban,mint h emberevő :D favourite sport: bokor mögül kiugrani a járókelők lábára :D


hmmm... ismerős :wink:
macek otthon mindenre vadászik... bebújik a tujafák alá, és az első arrajáró embert levadássza... máskor meg a rózsát gyomlálja ki, mert fújja a szél és mozog... de volt, hogy a 10 méter magas fenyőfát támadta meg... :wink: vadmacska!
...de olan aranyos...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.236 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére