Állatbarátok

Több
19 éve 8 hónapja #239450 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta:

Phaedra/Namarie írta: szerintem az állatok jóval többet tudnak és éreznek, mint mi azt gondolnánk. Az ember csak hiszi, hogy ő a legokosabb.

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Az az igazság, hogy az embernek semmi joga magasabb rendű lénynek kinevezni magát, míg arra sem képes, hogy megértse az állatokat.


Ezzel én is egyetértek. És valahol mélyen tulajdonképpen szégyellem, hogy az emberiség tagja vagyok és itt kell élnem olyanok közt nemritkán, akik... hát szóval... nincs rá szó. De ezt nem ide kéne írnom... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239441 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: szerintem az állatok jóval többet tudnak és éreznek, mint mi azt gondolnánk. Az ember csak hiszi, hogy ő a legokosabb.


Ezzel teljes mértékben egyetértek. Az az igazság, hogy az embernek semmi joga magasabb rendű lénynek kinevezni magát, míg arra sem képes, hogy megértse az állatokat.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239439 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: A növények... Szerintem éreznek ők is, bár erre a tudatos akármicsodára nem tudom mit mondjak. Azt mindenesetre beveszem, hogy ha beszélünk hozzájuk, akkor nőnek. Hallottam egy olyat is, hogy egy pasi vett egy kaktuszt, és folyton mondogatta, hogy jó helyen van, nem kell félnie, nem bántja senki, és a kaktusz ledobta a tüskéit!


Én is beveszem, és nagyon szeretem a kaktuszaimat meg a növényeimet és lehet röhögni, de gondolatban néha még én is szoktam nekik üzengetni. Olvastam erről egy kétoldalas cikket. Hát... nem tudom, mit gondoljak, de érdekes. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239432 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pont ma mesélte a tesóm, hogy van egy ismerőse. Vegetáriánus, és közben még versenyszerűen bicajozik is, de olyan szinten, hogy országosan elismert. Na, a kiscsaj egyik verseny előtt kapott egy tök egyszerű kis vírust, és majdnem belehalt. Hogy miért? Mert nem volt meg benne az az aminosav, ami meg tudta volna ölni a bacikat? Hogy miért? Mert azt csak a hússal tudod bevinni a szervezetedbe. Azóta a kiscsaj kétpofára zabálja a húst. Hát igen... én is megijedtem volna a helyében. Mindenevők vagyunk vagy mi a szösz... (na de a csigát én akkkkkkor sem eszem meg! :crap: )

Az állatok tudata. Szerintem ők is érzik, ha meghalnak, és fel is tudják fogni. Az elefánthímek haláluk előtt elválnak a csordától, hogy egyedül haljanak meg. A társai elbúcsúznak tőle, és ha véletlenül a csontjaiba botlanak később, felismerik a szagáról, és megyászolják. Na ez mi ha nem haláltudat?

A növények... Szerintem éreznek ők is, bár erre a tudatos akármicsodára nem tudom mit mondjak. Azt mindenesetre beveszem, hogy ha beszélünk hozzájuk, akkor nőnek. Hallottam egy olyat is, hogy egy pasi vett egy kaktuszt, és folyton mondogatta, hogy jó helyen van, nem kell félnie, nem bántja senki, és a kaktusz ledobta a tüskéit! 8O

Silmarillion: ööö... üdv! :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239426 Írta: Silmarillion
Silmarillion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kedvenc állatom az Oroszlán:) Na meg a kutyák is 8)

The Silmarillion

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239381 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
mesélek valamit:

A környékünkön van egy általános iskola, és a gyerekek a mi házunk előtt mennek el, de olyan módon, hogy kilométerről hallani őket.
Valamelyik nap Any arra lett figyelmes, hogy az egyik kis vakarék nyarvikol meg pofázik a ház előtt. Teddy cicánk az előkertben a kelő krókuszokat szimatolta- volna. Így viszont halálra rémülva lapult a ház mellett. Anya ezt észrevette, kihajolt az ablakon a gyerekhez:
-Bántott téged? Mindjárt p****n rúglak!

Emberek, ha láttatok gyereket egy pillanat alatt eltűnni....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239363 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sztem az állatoknak megvan a maguk tudata az életről ill. halálról. Nyilván nem így megfogalmazva, mint nekünk, de érzik a halál közelségét. A kutyáktól kezdve a lovakon át az elefántokig, mindegyik érzi, hogy közeledik az élete vége... Nem biztos, hogy tudják, mit jelent ez, de annyira más az érzékelésük, mint nekünk, hogy vmilyen szinten biztos érzik (ha úgy tetszik) akár önmagukban, akár máson, hogy valami hamarosan megváltozik... Nem tudom ezt elmondani, mert csak egy földhözragadt, elkényeztetett emberi lény vagyok, aki azt sem tudja, ő maga mit gondol...

A növények sztem is érzékelik, vagy tudják (?), mi folyik körülöttük. Sőt, még valamennyire egymással is tudják tartani a kapcsolatot. Kimutatható volt egy kísérletben, hogy egy növényt tűzzel perzseltek, mire parányi elektromos impulzusokat tudtak kimutatni benne - és a mellette levő fajtársain is, akiket pedig nem bántottak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239334 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Mint mondottam, nem nagyon eszem állatot, de csak az objektivitás végett: az állat, amit épp legyilkolnak, soha nem tudja, hogy meg fog halni. Nem tudja, mi az, hogy meghalni. Csak annyit tud: menekülni, menekülni, vagy harcolni, harcolni.


Ennek ellentmondanék: szakkönyvben olvastam, hogy a kiskecskék a vágóhídon összebújnak, mert érzik, tudják, hogy meg fognak halni. És egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az állatoknak nincs haláltudatuk. Ezzel kapcsolatban voltak személyes tapasztalataim. Lehet, hogy ezért sokan őrültnek vagy épp hülyének néznek de szerintem az állatok jóval többet tudnak és éreznek, mint mi azt gondolnánk. Az ember csak hiszi, hogy ő a legokosabb.

Növények érző lények: a hinduizmus szerint nekik is van tudatuk. Nme tudom, ki hisz benne, ki nem, de olvastam arról, hogy a növények, ha késsal közelednek feléjük, és azzal a szándékkal, hogy beléjük vágjanak, szabad szemmel nem látható mértékben, de elhúzódnak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239302 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ancalima: persze, mert már fürdött... többször tapasztalta...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239285 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta:

amberblood írta: de a növény is élőlény, amit megeszünk!

jó-jó, az almafát talán nem zavarja, ha megdézsmálod a termését, de a hagymát, vagy a krumplit meg kell ölni, hogy megehessük...


Naaa
Azért egy hagyma sose volt érző lény.

Ilyen meggondolással éljünk levegőn és vizen... :roll:

OFF: Táplálkozzunk fénnyel! :P

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239280 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát az én kutyám aztán pontosan tudja, mikor lesz fürdés, vagy mikor... Hát, hogy egyáltalán mi fog történni... :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239276 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mint mondottam, nem nagyon eszem állatot, de csak az objektivitás végett: az állat, amit épp legyilkolnak, soha nem tudja, hogy meg fog halni. Nem tudja, mi az, hogy meghalni. Csak annyit tud: menekülni, menekülni, vagy harcolni, harcolni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239229 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima: háát.. szerintem is szegénykék, akik kinnt fagynak,de van aki élvezi ezt az időt. ;) A kutyusom pl. nagyon jól érzi magát és pont nekivaló ez a klíma :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239161 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr: Hát ez az!!! Micsoda disznóság, hogy a verseskötetek ellen senki nem lamentál, ha meg vki szőrmében mászkál, azt már összesprayzik? Micsoda pazarlás, hogy a könyveknek csak egy keskeny sávjába írnak! A regények legalább kiérnek a lap széléig... :?
Amilyen randa idő most van... minden állatot sajnálok, aki kénytelen kinn szaladgálni... :? 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239155 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Timona írta: Naaa
Azért egy hagyma sose volt érző lény.

Ilyen meggondolással éljünk levegőn és vizen... :roll:


A hagymák lelkivilága alighanem már filozófiai és tudományos probléma is... A töritanáromnak kéne felvetni :D
A vízen-levegőn élést már csiszolgatom... Egyszer rádöbbentem, hogy némmá, én 3 napja nem ettem... 8O Majd szóok, ha tökéletesítettem... :D
Nem azzal van a baj, ha valaki húst eszik, mert a szervezetünknek arra is szüksége van (jó, biológusnövendék vagyok, sorry... :oops: ) Nekem azzal van bajom, ha azt kell megennem, akit addig ismertem és szerettem....(hú, de morbidul hangzott... 8O)


No igen.
Ha úgy vesszük, a kenyér maga a búza abortusza, satöbbi satöbbi.
Én sem szívesen ennék meg olyan állatot amit előtte jól ismertem, főleg nem úgy, hogy ismerem, aztán levágom, hogy megegyem.
Az állat kint szaladgálhatna?
A papír amire írsz, még nőhetne odakint az erdőben, ezernyi állatnak nyújtva táplálékot és menedéket, nyáron hűs árnyékot és télen védelmet a szél ellen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239152 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: Naaa
Azért egy hagyma sose volt érző lény.

Ilyen meggondolással éljünk levegőn és vizen... :roll:


A hagymák lelkivilága alighanem már filozófiai és tudományos probléma is... A töritanáromnak kéne felvetni :D
A vízen-levegőn élést már csiszolgatom... Egyszer rádöbbentem, hogy némmá, én 3 napja nem ettem... 8O Majd szóok, ha tökéletesítettem... :D
Nem azzal van a baj, ha valaki húst eszik, mert a szervezetünknek arra is szüksége van (jó, biológusnövendék vagyok, sorry... :oops: ) Nekem azzal van bajom, ha azt kell megennem, akit addig ismertem és szerettem....(hú, de morbidul hangzott... 8O)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239138 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Semmit... már "meg van halva".


Igaz... akkor már nem. De előtte? Szerintetek érezte,hogy Őt meg fogják ölni? Valszeg.. nem egy kellemes érzés.. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239124 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: de a növény is élőlény, amit megeszünk!
jó-jó, az almafát talán nem zavarja, ha megdézsmálod a termését, de a hagymát, vagy a krumplit meg kell ölni, hogy megehessük...


De ez nem a növénybarát fórum. :lol:
Valamit meg enni kell. Ha nem akarsz semmit megölni, maradnak a gyümölcsök és a tejterméket. Hacsak nem sajnálod megölni a baktériumokat amik tenyésznek a sajtban. :D

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239112 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: de a növény is élőlény, amit megeszünk!

jó-jó, az almafát talán nem zavarja, ha megdézsmálod a termését, de a hagymát, vagy a krumplit meg kell ölni, hogy megehessük...


Naaa
Azért egy hagyma sose volt érző lény.

Ilyen meggondolással éljünk levegőn és vizen... :roll:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239108 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok
de a növény is élőlény, amit megeszünk!

jó-jó, az almafát talán nem zavarja, ha megdézsmálod a termését, de a hagymát, vagy a krumplit meg kell ölni, hogy megehessük...

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239095 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: De attól függetlenül, hogy igazi állatbarát vagyok, nem érzem, hogy ne kéne húst ennem. Mindenevő faj lennénk, vagy mi a szösz.


Persze, de a "minden" fogalmába akkor a nyúl is beletartozik. Meg a kutya, macska... :wink:
De mondom, ez nem egy vega kampány! Én sem úgy lettem vegetáriánus hogy felnőtt fejjel elgondolkoztam azon, hogy "Jaj, szegény állatok, hát miattam ne kelljen meghalniuk!" (Bár azt hiszem ha korábban nem lettem volna az, ma már úgy is vega lennék.). Egyszerűen óvodás voltam, amikor felfogtam, hogy az ott a tányéron egy halott állat darabja, és szegény még rohangálhatott volna. És ettől kezdve jött a hiszti ha húst akartak etetni velem, mert az nekem undorító volt. :D

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239087 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Semmit... már "meg van halva".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239056 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: A nagypapámnak sok- sok évig voltak nyulai, nagy ritkán, de volt, hogy pörköltként végezték... Sajnos többször volt "szerencsém" látni a nyúzási procedúrát :cry: szörnyű... Nem tudtam feldolgozni, hogy az a kis puha szőrös állatka a tányéromra kerül. Ezért nem is ettem belőle soha, azaz majdnem soha, egyszer nem tudtam, hogy miaz és megkóstoltam, de amint kiderült, enyhén rosszul lettem.


8O Elég megrázó élmény lehetett egy nyúzást vagy mit végignézni.. Fúha.. Szegény.. :cry: Mit érezhetett az a szegény nyuszi.. :cry: :cry: :bawling:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239024 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na most ha én generáltam a nyuszit nem esszük meg - csirkét megesszük vitát: én nem akarok diszkriminálni! Már alig eszek meg valami húst. Eddig se ettem túl sokat, de nemrég láttam videókat egy malac meg egy tehén brutális meggyilkolásáról, és elgondolkoztam, hogy egyetlen élőlény sem erre született, hanem arra, hogy a maga módján boldog legyen (még ha utána el is kapja egy ragadozó). Akiket meg megeszünk, brutálisan kicsi helyen, vasketrecekben, egymástól elzárva tartják és hizlalják. Most már egyedül a csirke meg a hal az, amit megeszek, de azt is csak ha vendégségben az van, kb. kéthavonta egyszer.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238995 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Falusi gyerek vagyok, hát sajna már jó korán megszoktam, hogy ha vannak tyúkjaink, akor azokat megesszük... :? Aztán, mikor egyszer a nagyszüleim a kézzel nevelt kakasomat vágták le, akkor kiborult a pohár, és többet nem voltam hajlandó saját pipiből enni... Azóta (gondolom, ettől függetlenül...) nem is tartunk tyúkokat, és ha hús kell, akkor inkább a bolt polcán bökünk rá, hogy ebből fél kilót. Azt legalább nem etettük kézből... :cry: Ezt hívják struccpolitikának.
De attól függetlenül, hogy igazi állatbarát vagyok, nem érzem, hogy ne kéne húst ennem. Mindenevő faj lennénk, vagy mi a szösz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238965 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát én nem tudnék megenni olyan állatkát, akit láttam/ismertem élőben...

Viszont ismeretlenül diszkrimináció ilyen szempontból megkülönböztetni mondjuk egy nyulat egy csirkétől...

És hát azt kell mondanom, hogy az őz meg a szarvas is kedves élőlény, de a húsuk akkor is nagyon finom! Bocánat!

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238944 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem tudom mit problémáztok a nyúlhúson. Az a szegény malac, csirke, pulyka, marha stb. ugyanúgy aranyos kis állat volt, és ugyanúgy szeretett volna még élni, ugyanúgy megölték, megnyúzták, kopasztották stb.
De nem akarok a vegetarianizmus mellett kampányolni. :D

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238925 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A nagypapámnak sok- sok évig voltak nyulai, nagy ritkán, de volt, hogy pörköltként végezték... Sajnos többször volt "szerencsém" látni a nyúzási procedúrát :cry: szörnyű... Nem tudtam feldolgozni, hogy az a kis puha szőrös állatka a tányéromra kerül. Ezért nem is ettem belőle soha, azaz majdnem soha, egyszer nem tudtam, hogy miaz és megkóstoltam, de amint kiderült, enyhén rosszul lettem.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238913 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nimrocco: Nem egészen... :D Kb. omlós. De én elvből nem eszek nyulackát, nálunk a nyúl totemállat... bár az utolsó nyuszinkat most ölték meg a kutyák... :bawling: :bawling:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238912 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
neee. Egyszer volt egy nyuszim. Mikor már túl nagyra nőtt, mert fiú volt szerencsétlenségére, akkor tovább lett ajándékozva egy igen kedves rokonhoz. Na, egy nam megyünk hozzájuk, ebéd, és... hát... anyustim visszaköszönt a tányérról... kis suhanc voltam akkor még, és ez egy óriási lelki törés volt! :bawling:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.136 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére