Állatbarátok

Több
20 éve 2 hónapja #214356 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én Görögországban láttam a polip-dolgot: Ültem egy két méteres kavicson a vízen, egyszer csak alólam előúszik egy szigonypuskás alak, kimászik a vízből, késsel vág egy lyukat a polip fejbőrén, beledugja az ujját, és vagy húsz percig csapkodja a mellettem lévő sziklához. 8O Azt hittem felrobbanok.... :evil: :evil: :evil:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214350 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lábatlan gyík rulz! Én egyébként nem értem, a siklókat is mért ölik meg, nem ártanak azok senkinek, csak aranyosan másznak. (sőt a Mo.n található 2 mérgeskígyó, a keresztes meg a parlagi vipera se nagyon, farmernadrágot pl egyik sem harapja át, a parlagi vipera egyébként is akkora mint egy nagyranőtt giliszta. A mérgük se túl erős((megjegyzem, a csak nálunk őshonos rákosréti vipera meg kihalt a lakótelepek miatt)))
Nálunk sajna amióta macskák vannak azóta a gyíkok száma nullára csökkent... (múltkor egy hőscincért is úgy szedtem ki a macskák karmai közül)

A macskák félnek a víztől, kivéve a tigrist. Ha olyan helyzetbe kerülnétek hogy a kb 1000 vadon élő tigrisből egy a nyomotokba ered, ne vízbe meneküljetek. ;)
A mi kutyáink eleinte nem szerették a vizet, és amíg mi bent úsztunk a bányatóban kint rohangásztak iejdten ugatva. Aztán egyszer utánunk jöttek és akkor meg össze-vissza karmolásztak mert velünk akartak lenni csak közben úsztak... (sajna azóta a tavat elkerítették)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214339 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erda: polopokat tényleg így ölik meg.... bár én még nem öltem, és nem is láttam közelről egyszer messziről igen...

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214337 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Bugi, mint tudjátok, uszkár, és retteg a víztől, pedig az vízivadász fajta. De lehet, hogy azért, mert ha megfürdetjük, utána két órán keresztül kell fésülni és szárítani. Ezért aztán meg lehet érteni a dolgot... :? Bár érdekes, csak akkor fél, ha úszni kell. Amúgy egy patakon vagy pocsolyán lazán átgázol, sőt, még élvezi is! 8O


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214309 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskák alapból félnek a víztől. Egy vadászkutyánál viszont azért furcsa, mert azok a fajták, amiket vadkacsavadászatra tenyésztettek ki, azoknak bizony be kell menniük a vízbe, ha oda esik a zsákmány.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214301 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Ez a lábatlan gyík megfogta az eszemet... Rájöttem, hogy én is azt láttam. :D Még biológia órán beszéltek róla, hogy fokozottan védett is, de gyakran megölik, mert azt hiszik sikló. :? Ahhoz képest, hogy M.o.-n minden hüllő és kétéltű védett. Egyébként ITT van. Tök jó fej. 8)
Nekem van egy macskám és fél a víztől. :P (Nem angóra macska.) Sőt! A patkányom is fél a víztől, pedig ők elvileg szeretnek úszkálni.
Még a szoktatáshoz: Barátom kutyája utálta a macskákat, de ha a házba hoztak egyet sosem bántotta, legfeljebb nagyon izgatott lett. Igaz nem is dugták az orra elé. (Nem tartottak macskát)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214236 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erda: neeee... szegény kicsi polipooook... :(

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214195 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

gilloth írta:

Alyr Arkhon írta:

Luinelle írta: Nekem van egy Barack nevezetű kutyám!Vadász kutya, és ennek ellenére fél a víztől! :D


Szvsz nem szériatartozék vadászkutyáknál a víz szeretete....


Kiskorában nem történt vele vmi?Milyen fajta amúgy?

Alyr: tényleg nem, de bizonyos fajtáknál bizonyos ösztönök erősebbek, ami alapján a kitenyésztéskor szelektáltak. Így a németjuhász már kiskorában bátrabb és bizalmatlanabb idegenekkel szemben, mint pl a szetter. De vannak kivételek.... azt egyébként nem tudom, h a víz szeretete mennyire öröklődhet...

Na abbahagyom az ész osztását... :oops:


Persze.
De ha mondjuk újfundlandi lenne és nem szeretné a vizet az sokkal furcsább lenne...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 2 hónapja #214193 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Luinelle írta: Nekem van egy Barack nevezetű kutyám!Vadász kutya, és ennek ellenére fél a víztől! :D


Szvsz nem szériatartozék vadászkutyáknál a víz szeretete....


Kiskorában nem történt vele vmi?Milyen fajta amúgy?

Alyr: tényleg nem, de bizonyos fajtáknál bizonyos ösztönök erősebbek, ami alapján a kitenyésztéskor szelektáltak. Így a németjuhász már kiskorában bátrabb és bizalmatlanabb idegenekkel szemben, mint pl a szetter. De vannak kivételek.... azt egyébként nem tudom, h a víz szeretete mennyire öröklődhet...

Na abbahagyom az ész osztását... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214182 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Erda: úristen! szerencsétlen polipok! :cry:

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214165 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tengerparton én polipot láttam, de nem tudtam megfogni... egyébként egy helyi magyar idegenvezető elmesélte, hogy csinálják a polipsalátát, és kész állatkínzás!!!! Először elharapják az idegeit, hogy ne tudjon mozogni, aztán élve egy kőhöz csapkodják, meg súrolják rata!!! :embarassed: :crazy:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214127 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Luinelle írta: Nekem van egy Barack nevezetű kutyám!Vadász kutya, és ennek ellenére fél a víztől! :D


Szvsz nem szériatartozék vadászkutyáknál a víz szeretete....

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214121 Írta: Luinelle
Luinelle válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem van egy Barack nevezetű kutyám!Vadász kutya, és ennek ellenére fél a víztől! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #214116 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hella
a tengeren fogtam medúzát, levesestányér méretű volt
aztán még tarisznyarákot, kagylókat szedtem, meg híííííínárt :x
ja és fogtam halat is :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213950 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
sziasztok! Ööö... eddig erre még soha sem jártam, de itt az ideje elkezdeni, nem? :wink:
Én is nagyon szeretem a cicákat, meg a kutyákat, meg az összes mozgó élőlényt, bár a rovaroktól néha rám jön a frász...
A sáska addig ari, és jópofi, amíg nem kell testi kontaktusba lépnem vele, és ő se akar velem... :)

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213949 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Bocs, de ez off számba megy... Még egy ilyen, és törlök (hm... ahogy nézem ez magamnak is szól... :oops: )

A sáska egy nagyon cuki állat szerintem... Csak kicsit agresszív tud lenni, ha a zsákmánya közelébe mész (saját tapasztalat) :?

Timona: irigyellek a harmadik tipusú találkozásodért a macskával... *olvad*

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213814 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Suhifarok írta: Biztos, hogy az macska volt? 8O :)
Mer akkor :sárgulok:... 8)


Tutkóra az volt :D meg is mutatnám a róla készült fotót, ha nem a haveromnál lenne, aki csak igérgeti, hogy kiirom neked CDre az összes képet... :?

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213740 Írta: Coranar
Coranar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek, egyik este két sáska jött be hozzánk... :? Én persze húztam el a csíkot, mikor meg apa megfogta, jól megharapta a sáska...
Tegnap meg autózás közben egy darázs jött be a lehúzott ablakon... alig bírtuk kiüldözni... :crap:

Higgyél magadban, és megtörténik a csoda...!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213734 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: :arrow: imátkozó sáska utazott a hátizsákomon


Ilyet én is láttam táborban, halál édes volt, ahogy a hosszú fűszálakon egyensúlyozott, meg ahogy a fejét ingatta. :D

Timona írta: :arrow: az utolsó nap reggelén Arka nevű falucska boltja előtt egy irtó édi cica mászott a fán, majd a nyakamba ugrott 8O , végül össze vissza nyalogatott :P - én még ilyen szeid maccsal sose találkoztam előtte :D


Biztos, hogy az macska volt? 8O :)
Mer akkor :sárgulok:... 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213723 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Most értem haza egy 1 hetes túráról a természet lágy öléről és megosztanám veletek miféle állatokhoz volt szerencsém:
:arrow: láttam lábatlan gyíkot (olyan sikló szerű)
:arrow: imátkozó sáska utazott a hátizsákomon
:arrow: szöcskék aludtak a sátramban
:arrow: majdhogynem bárányhimlőszerűen foltosra csiptek a szúnyogok, böglyök, vöröshangyák
:arrow: egyik este vaddisznóröfögésre ébredtünk és moccannni se mertünk a sátorban reszketve
:arrow: sikitozó hanggú madártól alig tudtunk elaludni esténként
:arrow: kisbékákkal, apró rákokkal és piócákkal együtt fürödtünk a patakban
:arrow: rengeteg autó által kivasalt békát láttam :(
:arrow: az utolsó nap reggelén Arka nevű falucska boltja előtt egy irtó édi cica mászott a fán, majd a nyakamba ugrott 8O , végül össze vissza nyalogatott :P - én még ilyen szeid maccsal sose találkoztam előtte :D

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213052 Írta: Coranar
Coranar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Helló!

Szerintem meg lehet oldani az összeszoktatást, csak fokozatosan kell szoktatni. Kölyök cicát akarsz?
Amúgy nekem hörim van... :D

Higgyél magadban, és megtörténik a csoda...!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212785 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: jaaaaj, Toma! :evil: Hidd el nem az a szórakozásom, hogy hangyákat vagdosok! */me meg lett sértve*



ööö... Tomát ne okold, az én ötletem volt. :oops: , egyébként meg gondolom hogy nem szoktál reggelente hangyafelvágottat eszegetni, bármily jól illik is a hústeához... szóval bocsi :oops: :(

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212770 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra írta: Szerintem nem.Eleve a nagytestű kutyák- ezt otthon tapasztalatm- barátságosabbak.


Általánosítás. Menekültem én már kuvasz elöl, és tacskókeverékünk nevelt fel macskakölyköket... Minden kutyának más jelleme van. Amit erősen befolyásol hogy milyen gazdi mellett nőtt fel.

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212766 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

trinkler írta: Üdv mindenkinek!

Van egy kis állatproblémám, amiben a segítségeteket/tanácsotokat kérném. Van egy 3 éves, nagyon ragaszkodó, végtelenül buta és nagy testű korcs kutyánk. Annyira ragaszkodó, hogy ha mindenki elmegy itthonról, egyfolytában ugat meg nyüszít. A kérdés a következő: Egy ilyen kutyát össze lehet szoktatni egy kismacskával, vagy adandó alkalommal megölné szegény párát? Macskára nagy szükség van, az alábbi okok miatt:
1) Van néhány egér a ház körül és egy bent a házban. Lehet, hogy némely ember aranyosnak tartja az egeret; én nem
:crap:
és:
2) A macskák olyan cukik! Hízelegnek, dorombolnak, mindnek külön egyénisége van, kis puha szőrös imádnivaló lények, szóval kell nekem egy cica!!!

Még annak árán is, hogy keményen fel kell lépni a kutyával szemben.
Szóval, segítsetek, kérlek! Megöli egy ilyen kutya a kiscicát? :roll:


Szerintem nem.Eleve a nagytestű kutyák- ezt otthon tapasztalatm- barátságosabbak. Mondjuk attl is függ, milyen keverék, meg hogy volt előtte nevelve. Ha Sába nálunk nem vislekedik jól, megkérdezem, ráadjam-e szemüveget, hogy lássa, nem szabad a cicát, és erre elszégyelli magát.

A lényeg: határozottan kell rászólni, hogy nem szabad a cicát. Előtte letenni elé, és megszagolatni vele, vigyázva, hogy a cica meg ne kapja. Sabi rendesen dörgölődzik Gizi macskánkkal.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212715 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Állatbarátok
na, ez marhavicces volt..... mindegy

állatbarát vagyok, de....

UTÁLOM A SZÚNYOGOKAT!

most értem haza, annyi összecsípett, hogy azt sem tudom hol vakarjam magam! :evil: :?

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212707 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jaaaaj, Toma! :evil: Hidd el nem az a szórakozásom, hogy hangyákat vagdosok! */me meg lett sértve*

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212703 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: jaja, olyan mint a hangya, ha száz felé vágod akkor sem akar kimúlni... :?


állatbarátok topic....(by hv,and Toma)
hv,Toma

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212688 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Itt egy kis ízelítő a Bp-i állatkertből:)
www.freeweb.hu/musicen/allat.htm

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212622 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jaja, olyan mint a hangya, ha száz felé vágod akkor sem akar kimúlni... :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212604 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Milendoria írta: Valaki hozzáértő: Hogy lehet az, hogy a hernyó fele hiányzott, de mégis mozgott?


Mert elég "primitív" élőlényeknél nincsenek annyira elkülönült létfontosságú szervek, mint például az embernél. Egy ember nem mozog szív vagy agy nélkül. A hernyó "agya" nagyjából egy ideggóc, szíve meg nem hiszem hogy van. Nem marad életben ha kettévágod, de nem is feltétlenül pusztul el azonnal. Nem irigylem érte. :(

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.212 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére