Melyik néphez csatlakoznál szívesen az Első Korban?

×

Szavazás: Melyik néphez csatlakoznál szívesen az Első Korban? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Emberek - Bëor háza
48 10.7%
Emberek - Haleth népe
50 11.2%
Emberek - Hador háza
38 8.5%
Noldák
125 28%
Sindák
118 26.4%
Törpök
39 8.7%
Orkok
29 6.5%
Szavazók száma: 155 ( Miya, Turlas, Hirannis, Anduin, Heledir ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
18 éve 6 hónapja #287923 Írta: Alyr Arkhon

Svelder írta: A félelfek a legjobbak!!!! Bár mindenki útálta őket. :wink:


Egyvalakit mondj, akit utáltak.
Earendilt?
Elrondot?
Elrost?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287922 Írta: Ancalima Anarórë

Svelder írta: A félelfek a legjobbak!!!! Bár mindenki útálta őket. :wink:


Aha, nézd meg, Elrondot szegényt is mindenki kiközösítette... :( ( :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287919 Írta: Kiszhobbit

Svelder írta: A félelfek a legjobbak!!!! Bár mindenki útálta őket. :wink:


Én szeretem őket :lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287158 Írta: Niph

Svelder írta: A félelfek a legjobbak!!!! Bár mindenki útálta őket. :wink:


:?: :?: :idea: Nekem valahogy nem rémlik hogy utálták volna őket..... :P 8O

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287116 Írta: Svelder
A félelfek a legjobbak!!!! Bár mindenki útálta őket. :wink:

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #286801 Írta: Nelossel

Daeron írta: Olvass vissza. Egyébként sztem a legelején (A hobbitokról), de lehet hogy nem. Esetleg a Függelékben.


De, ott írja Tolkien. Prólógus - I. A hobbitokról

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #286475 Írta: Daeron

Gwendir Mama írta:

Alyr Arkhon írta:

Gwendir Mama írta: Egyébként tényleg, milyen eszmefuttatással jutottatok el oda, hogy a hobbitok egy levált embercsoport?


Tolkien írja a Gyűrűk Urában.


De hol? Melyik fejezetben? Bár tényleg, a hobbitok azt mondták Szillszakállnak, hogy a róluk szóló sort közvetlenül az emberek sora után tegye be. S ez sejtet valamit...


Olvass vissza. Egyébként sztem a legelején (A hobbitokról), de lehet hogy nem. Esetleg a Függelékben.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #286278 Írta: Gwendir, a Keresztapa

Alyr Arkhon írta:

Gwendir Mama írta: Egyébként tényleg, milyen eszmefuttatással jutottatok el oda, hogy a hobbitok egy levált embercsoport?


Tolkien írja a Gyűrűk Urában.


De hol? Melyik fejezetben? Bár tényleg, a hobbitok azt mondták Szillszakállnak, hogy a róluk szóló sort közvetlenül az emberek sora után tegye be. S ez sejtet valamit...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285545 Írta: Alyr Arkhon

Gwendir Mama írta: Egyébként tényleg, milyen eszmefuttatással jutottatok el oda, hogy a hobbitok egy levált embercsoport?


Tolkien írja a Gyűrűk Urában.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285444 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Én végül is a noldákhoz csatlakoznák, bár ha tehetném, maradnék Valinorban...
Vagy a sindákhoz, de akkor úgy, hogy Melian övén belül, de mégis egy mini-tünde-törzs körében.
Egyébként tényleg, milyen eszmefuttatással jutottatok el oda, hogy a hobbitok egy levált embercsoport? Ugyan azt tudom, hogy nyelvük a rohaniéval rokon, de ez szerintem csak sovány indok. Hát az eldák is átvették a sindát, de mégsem azért, mert komolyabban keveredtek volna..
Bár lehet valami köze....

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279929 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Melyik néphez csatlakoznál szívesen az Első Korban?
*Moderátori megjegyzés: A hobbitok első kori megjelenését taglaló beszélgetés nem érdemi része a csatolt mellékletekkel együtt törlésre került.*

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279245 Írta: Raia Aiwart
Én a magam részéről a telereket kedvelem legjobban, de az itt nincs felsorolva, úgyhogy....

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279232 Írta: Toma gazda
A kezdetekben Tolkien nem tesz róluk említést ezért valószínűleg nem teremtette őket külön fajnak.

Ezért valahová az emberek rokonságához kapcsolhatóak. Szerintem Mikor az emberek vándoroltak nyugatra ők is le le ragadtak valamerre egy békés környezetbe középfölde egy meg nem ronottt részére ahol kialakították kúltúrájukat barlangházaikat, de még az is szóüba jöhet hogy anno barlanglakók voltakmert elbújva éltek teltek múltak az évek és eme közösség nem érintkezett másokkal ezért lehetséges hogy öszzementek :P . Mert ugye tudunk fehér szemű emberekről Keleten pl.
És hogyhogy nem előkerültek mint egy emberrel rokon faj.

Vagy ember törpe keverékek

nekem kb ez az elméletem

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279102 Írta: Kiszhobbit
Tod'Samu drága,az volt a vita tárgya,hogy léteztek-e hobbitok az első korban... :frodorobin: amugy,ha visszább mész 1 kicsit, szrol szra ott van az egész... :lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279095 Írta: ZöldSamu

Lego Inglorion írta:

Kiszhobbit írta:

Toma gazda írta: Hobbitok embercsoport akik leváltak az emberektől nemtudni mikor és aztán újkar előbukkantak mint hobbitok


De ha nemtudni mikor,akkor lehetett akár az első korba is!!!!!!!!!!!! :evil:
mostmár tényleg nem értem. :roll:



Mostmár ez tényleg kezd bonyolulttá válni. amugy sztem is vhogy így volt... :wink:


NA MOSTMÁR VALAKI MAGYARÁZZA EL EZT A BIZGENTYÜT,MERT NEM ÉRTEM!!!!!!!!!! Lehet,hogy én vagyok hülye,de ez már nekem magas... :?

Zöld mindenekfelett!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279094 Írta: Lego Inglorion

Kiszhobbit írta:

Toma gazda írta: Hobbitok embercsoport akik leváltak az emberektől nemtudni mikor és aztán újkar előbukkantak mint hobbitok


De ha nemtudni mikor,akkor lehetett akár az első korba is!!!!!!!!!!!! :evil:
mostmár tényleg nem értem. :roll:



Mostmár ez tényleg kezd bonyolulttá válni. amugy sztem is vhogy így volt... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278989 Írta: Kiszhobbit

Toma gazda írta: Hobbitok embercsoport akik leváltak az emberektől nemtudni mikor és aztán újkar előbukkantak mint hobbitok


De ha nemtudni mikor,akkor lehetett akár az első korba is!!!!!!!!!!!! :evil: mostmár tényleg nem értem. :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278984 Írta: Toma gazda

Kiszhobbit írta: Na,skacok,újra itt vagyok,hoztam egy zsák infót. Sztem ebből megint bazi nagy vita lesz,de mindegy...
naszóval: ,,Nem vitás,hogy a hobbitok voltaképpen a rokonaink. (...) De hogy pontosan milyen fokú ez a rokonság,ma már nem deríthető fel. A hobbitok eredete messze visszanyúlik az Óidőkbe, amelyek nyomtalanul eltüntek,és feledésbe merültek. :lol: (...) annyi mindenesetre biztos, hogy a h-k már régóta éltek háborítatlanul Középföldén, amikor a többi nép tudomást szerzett a létezésükről..."
na ehhez mit szóltok? :lol:


Hobbitok embercsoport akik leváltak az emberektől nemtudni mikor és aztán újkar előbukkantak mint hobbitok

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278974 Írta: Kiszhobbit
Na,skacok,újra itt vagyok,hoztam egy zsák infót. Sztem ebből megint bazi nagy vita lesz,de mindegy...
naszóval: ,,Nem vitás,hogy a hobbitok voltaképpen a rokonaink. (...) De hogy pontosan milyen fokú ez a rokonság,ma már nem deríthető fel. A hobbitok eredete messze visszanyúlik az Óidőkbe, amelyek nyomtalanul eltüntek,és feledésbe merültek. :lol: (...) annyi mindenesetre biztos, hogy a h-k már régóta éltek háborítatlanul Középföldén, amikor a többi nép tudomást szerzett a létezésükről..."
na ehhez mit szóltok? :lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278594 Írta: Toma gazda
de osszad meg velünk mindenklépp mert én is kíváncsi vagyok az igazságra

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278593 Írta: Kiszhobbit
Mostmár csakazértis utánanézek mégegyszer.... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278589 Írta: Toma gazda
igazából nemtudom csak rémlik ez a dolog hogy az első korban hobbit népcsoport nem volt regisztrálva a hivatalokban, de nem biztos.

Azt én is olvastam hoyg az emberekkel rokonok, lehetségesnek tartom mint valamien kisebbség kiváltak egy emberi nemzetségből és mint belterjes közösség mutálódtak, vagy valahogyan így :)

szóljatok ha valami hibádzik :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278497 Írta: Estel Adániel

olorin.papa írta: Valahol olvastam, (azthiszem a GyU valamelyik oldalán) Hogy félig-meddig rokonok az emberekkel, és azok, mint tudjuk, a tündék után ébredtek... Így ők sem létezhettek előttük.

Szerintem is a GYU valamelyik oldalán, méghozzá a bevezetőben... nos, ez mindszép-mindjó, de az emberek ébredésével még bőven nincs vége az első kornak... ;)

Kiszhobbit: Rendben. Maradjunk. :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278473 Írta: Kiszhobbit
Valahol olvastam, (azthiszem a GyU valamelyik oldalán) Hogy félig-meddig rokonok az emberekkel, és azok, mint tudjuk, a tündék után ébredtek... Így ők sem létezhettek előttük.[/quote]


Ebben lehet valami...mintha én is olvastam volna. De maradjunk annyiban,hogy ez a kérdés eldöntetlen marad azok számára,akik nem az első korban élnek.

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278374 Írta: Olorin.papa

Estel Adániel írta:

Toma gazda írta: tudtommal hobbitok még nem léteuztek az első korban

Ez így ebben a formában azt jelenti, hogy tudomásod van a nemlétükről az első korban... nos, engem érdekelne, honnan. ;)


Valahol olvastam, (azthiszem a GyU valamelyik oldalán) Hogy félig-meddig rokonok az emberekkel, és azok, mint tudjuk, a tündék után ébredtek... Így ők sem létezhettek előttük.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278371 Írta: Alcarcalimo
Egyértelműen a Noldák:) Számomra ők testesítik meg legjobban azt, amit a GYU jelent nekem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278356 Írta: Kiszhobbit

Estel Adániel írta:

Toma gazda írta: tudtommal hobbitok még nem léteuztek az első korban

Ez így ebben a formában azt jelenti, hogy tudomásod van a nemlétükről az első korban... nos, engem érdekelne, honnan. ;)


Engem is.

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278302 Írta: Estel Adániel

Toma gazda írta: tudtommal hobbitok még nem léteuztek az első korban

Ez így ebben a formában azt jelenti, hogy tudomásod van a nemlétükről az első korban... nos, engem érdekelne, honnan. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278288 Írta: Toma gazda
tudtommal hobbitok még nem léteuztek az első korban

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #278284 Írta: Kiszhobbit

Lego Inglorion írta:

Took Peregrin írta: Szegény orkokat nem szereti nagyon senki, pedig oan kis cukik... És nem ők akarták, hogy ilyenek legyenek...


______________________________________________-
Ja,igazad van...most nem tehettek róla,hogy ilyennek születtek... ja meg sokak reakciója:,,jaj,****** orkok,bántják az embereket!" de szerintem az emberek se különbek. akkor minek ítélkezünk,megmondaná valaki?? :?


na,ez meg a másik. nem azért,de miért az ember kérdezi mindig,hogy ki az állat? sztem az emberek is simán bántották volna az orkokat,ha ők lettek volna felül (idézőjelben) Amúgy én is üdvözöllek,Lego.

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.784 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére