Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában?

×

Szavazás: Melyik korban élnél szívesen Középfölde világában? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Az Első Kor előtti időkben (Eä teremtésétől a Nap első felkeltéig)
39 13.6%
Az Első Korban (A Nap első felkeltétől Beleriand pusztulásáig)
97 33.9%
A Másodkorban (Beleriand pusztulásától Szauron első bukásáig)
32 11.2%
A Harmadkorban (Szauron első bukásától a Gyűrű-őrzők távozásáig)
87 30.4%
A Negyedkorban (A Gyűrű-őrzők távozásától...)
31 10.8%
Szavazók száma: 37 ( NKristóf98, Hirannis, szenyán, Levedi, Ireth Tulckaleumä ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
18 éve 11 hónapja #270580 Írta: Míriel

Ygdrasil írta: A negyedkorra szavaztam. És miért? Amit rövid honlapon való látogatásom során tapasztaltam


Igen, gratulálok, vagy három napos a fórumon, és már előítéletekkel kezded.

Ygdrasil írta: , az az, hogy a legtöbbeknek könny gyűlik kis szemeikbe, ha a tündék elhajózása, és más, szerintük nagyobb személy Középföldéről való elkerülése kerül szóba, csak azt nem értem, mért?


Hát, ha nem érted, akkor valószínűleg Tolkien egész munkásságát nem értetted meg, kezdve például a Gyűrűk Urával, bezárólag az Elveszett mesékig. Csak merem remélni, hogy körülbelül sem lapoztad át őket, mert ez esetben gigantikus időveszteség ért.

Ygdrasil írta: A tündék elköltözésével nem áll meg egy világ élete, sorsa. Ez volt a rendje, már ha hűek maradunk ahhoz, amit ők maguk is vallottak erről a szükségszerű hajózásról. Talán az emberek kora kevesebbet ér a tündék jelenléte nélkül? Akkor az a kor már csak szürke, izgalmak híján tengődő valami? Figyelemre nem méltó, csak mert nem írnak róla regényt?


Lehet, hogy nem tűnt föl, de Tolkien úgy számol a Negyedkorral, hogy a miáltalunk ismert történelem zajlik akkor. Minek foglalkozzunk a "jelenünkkel"? Elég sokan megírták már így is, úgy is. Bár, gondolom, nem éppen tökéletesek tolkienita ismereteid.

Mellesleg nem az volt a kérdés, hogy melyik kor letűnte után hullatsz bő könnyfolyamot, hanem hogy melyik áll közelebb Hozzád.

Ygdrasil írta: Én lehetőséget látok benne, bár ez egyedi véleményem, és nem szándékozom senki érzületeit megsérteni, hogy az általa kedvesnek vélt fajt piszkálom.


Hát, köszönjük a hozzászólást, és ha már így nem próbálsz megbántani senkit, akkor légy oly' szíves, és keress másik avatárt, mert ez már foglalt.

Amúgy pedig a tündékkel kapcsolatban: remélem, nem hiszel valami olyasmit, hogy a tizenöt éves fórumtagok elhiszik a tündék létezését, és minden Angliába kiruccant tag attól repes, hogy végre eljuthat Valinorba...
Mert egy kissé blőd dolog lenne elhinni ilyeneket, és ez inkább Téged minősítene.

U. i.: még egy apróság: létezik egy olyan íratlan szabály, hogy netes fórumot előbb rendesen átböngészünk, csak utána eregetünk sértő megjegyzéseket. Kevesebb konfliktussal jár, és néha még a nem létező tekintélyed is megmarad.

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 órája #270532 Írta: Toma gazda

Ygdrasil írta: A negyedkorra szavaztam. És miért? Amit rövid honlapon való látogatásom során tapasztaltam, az az, hogy a legtöbbeknek könny gyűlik kis szemeikbe, ha a tündék elhajózása, és más, szerintük nagyobb személy Középföldéről való elkerülése kerül szóba, csak azt nem értem, mért?
A tündék elköltözésével nem áll meg egy világ élete, sorsa. Ez volt a rendje, már ha hűek maradunk ahhoz, amit ők maguk is vallottak erről a szükségszerű hajózásról. Talán az emberek kora kevesebbet ér a tündék jelenléte nélkül? Akkor az a kor már csak szürke, izgalmak híján tengődő valami? Figyelemre nem méltó, csak mert nem írnak róla regényt?
Én lehetőséget látok benne, bár ez egyedi véleményem, és nem szándékozom senki érzületeit megsérteni, hogy az általa kedvesnek vélt fajt piszkálom.



Hogy miért nem írtak róla regényt?
Mert már van róla egy nagyon hosszú végtelen történet.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 12 órája #270510 Írta: Aegnor / Helios
Az Első Kor előtti idők a legszebbek ! :D :D :D :D :D

Voltam és vagyok aki vagyok, nap szülötte, hold szerelmese, jövő hírnöke

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 napja #270383 Írta: Melian

Ygdrasil írta: A negyedkorra szavaztam. És miért? Amit rövid honlapon való látogatásom során tapasztaltam, az az, hogy a legtöbbeknek könny gyűlik kis szemeikbe, ha a tündék elhajózása, és más, szerintük nagyobb személy Középföldéről való elkerülése kerül szóba, csak azt nem értem, mért?
A tündék elköltözésével nem áll meg egy világ élete, sorsa. Ez volt a rendje, már ha hűek maradunk ahhoz, amit ők maguk is vallottak erről a szükségszerű hajózásról. Talán az emberek kora kevesebbet ér a tündék jelenléte nélkül? Akkor az a kor már csak szürke, izgalmak híján tengődő valami? Figyelemre nem méltó, csak mert nem írnak róla regényt?
Én lehetőséget látok benne, bár ez egyedi véleményem, és nem szándékozom senki érzületeit megsérteni, hogy az általa kedvesnek vélt fajt piszkálom.



Kedves Ygdrasil,

nem is kell, hogy értsd, miért gyűlik könny a szemünkbe a tündék távozása miatt.
Elég, hogy azok értik, akiknek ott van az a könnycsepp.


[size=9:1fb3afz2](természetesen legtöbbünk a teljes tolkien-i mitológiát magáénak érzi, nem csak a tündéket)[/size]

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 napja #270270 Írta: Ygdrasil
A negyedkorra szavaztam. És miért? Amit rövid honlapon való látogatásom során tapasztaltam, az az, hogy a legtöbbeknek könny gyűlik kis szemeikbe, ha a tündék elhajózása, és más, szerintük nagyobb személy Középföldéről való elkerülése kerül szóba, csak azt nem értem, mért?
A tündék elköltözésével nem áll meg egy világ élete, sorsa. Ez volt a rendje, már ha hűek maradunk ahhoz, amit ők maguk is vallottak erről a szükségszerű hajózásról. Talán az emberek kora kevesebbet ér a tündék jelenléte nélkül? Akkor az a kor már csak szürke, izgalmak híján tengődő valami? Figyelemre nem méltó, csak mert nem írnak róla regényt?
Én lehetőséget látok benne, bár ez egyedi véleményem, és nem szándékozom senki érzületeit megsérteni, hogy az általa kedvesnek vélt fajt piszkálom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #269426 Írta: Newra
/Me szeretné látni a két fát. :)

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #269402 Írta: Ízisz
Harmadkor - függetlenül a Szilmarilok olvasásától :roll:

A Negyedkorban túl szomorú lennék :cry:

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #269261 Írta: Arzeen
Én nem emlékszem mire szavaztam :roll: de azért Gil-galad nekem is az egyik kedvencem :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #269237 Írta: Narbeleth
Másodkor...
nem is tudom, különösebb logikus indok nincs hozzá, csak olyan érzés. Az egyetlen érv, amit fel tudok hozni mellette:
Gil-galaaaad! Lindooooon! :celeti:

(Szóval, jó lenne ott élni, amikor a fényes tüncuralkodó volt hatalmon...)

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #269218 Írta: Cirmos

olorin.papa írta: Ahogyan elnézem, a szilmarilok nagyon megragadta az itt lévő emberek és tüncök képzeletét... :roll: :D

ja persze és orkokét :oops: :P


Hát igen... de ez érthető... Aki még nem olvasta a Szilmarilokat annak NAGYON-NAGYON-NAGYON javaslom, hogy sürgősen pótolja!!! :D

adesso vieni qui
e chiudi dolcemente gli occhi tuoi
vedrai che la tristezza passera
/Ron/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #269209 Írta: Leguanember
Niph, azért nem volt az annyira békés... Középfölde világában élni(máshol nem is lehetett volna még akkoriban) a frissiben ébredt Gyermekekkel, de Melkor szolgáival is. És ugyan nem volt nagyon feltérképezve, nem is volt érdemes földméréseket végezni, mert elég gyorsan változtak a terep-, hő- és fényviszonyok.
Mindezek ellenére én is akkor szeretnék élni Középföldén, úgy találkozni sok-sok dologgal, hogy senki sem ismeri még, tündeként megtaníthatnám a fákat a beszédre, emberként láthatnék tündéket:-), törpként meg talán beszélhetnék Aulevel, és megmondhatnám neki, hogy figyeljen jobban a maiáira.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268950 Írta: Olorin.papa
Ahogyan elnézem, a szilmarilok nagyon megragadta az itt lévő emberek és tüncök képzeletét... :roll: :D

ja persze és orkokét :oops: :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268948 Írta: Niph
tERMÉSZETESEN AZ ELSŐ KOR ELŐTTI IDŐKBEN.....
Indok: akkor még minden jó és szép volt, a kezdet ketdetén amikor még csak a valák éltek......végül is látni ahogy teremtettek és sok hasonló dolgot, bár a csillagiok hiányoznának, emiatt aztán gondolkodtam hogy későbbi kort válasszak de végül is nekem, ez tetszett legjobban.....

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268728 Írta: Gilg (Gwindorn)
A kérdés eldöntetett... elsőként a Harmadkort jelöltem meg, annak békésebb időszakaira gondolva, de közben a gondolataim az Elsőkor csillagfényes éveire terelődtek és elbizonytalanodtam... és már emeltem a kezem, hogy visszavonjam a kijelölést amikor véletlenül beletenyereltem a billentyűzetbe, így hát maradt végül a Harmadkor. :D

Egyébként nehéz döntés lett volna, hisz minden kornak megvan a maga szépsége, amiért érdemes lenne az adott időben Középföldén élni... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268289 Írta: Estelio

Ben Kenobi írta:

Estelio írta: Nem hiába mondom, hogy a semmi is valami...

A semmi az nem van, hanem nincs. Mert ha semmi van, akkor nincs semmi. De ha nincs semmi, akkor semmi nincsen, akkor valami van! De a valami az nem semmi. (by Besenyő Pista bácsi :lol: elnézést az OFFért, de nem bírtam megállni ;) )

off: nekem tetszett :wink: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268250 Írta: Nimrocco mirimafea
Negyedkor.Mert akkor már viszonylag rendeződött minden.Béke honolt,nem volt komolyabb ellenség.Sztem.

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268197 Írta: Ben

Estelio írta: Nem hiába mondom, hogy a semmi is valami...

A semmi az nem van, hanem nincs. Mert ha semmi van, akkor nincs semmi. De ha nincs semmi, akkor semmi nincsen, akkor valami van! De a valami az nem semmi. (by Besenyő Pista bácsi :lol: elnézést az OFFért, de nem bírtam megállni ;) )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268195 Írta: Estelio

Ulmo írta:

Tinuviel/Lygia írta: Első kor... a másodkort utálom, a negyedkorban meg már nem volt semmi...


Nem volt semmi? Hm... végülis csak Aragorn és Éomer legyőzte Gondor és Rohan korábbi ellenfeleit, Aragorn kiterjesztette a királyság határait, és valamikor Eldarion uralma alatt ismét elkezdett sűrűsödni a Homály...

Nem hiába mondom, hogy a semmi is valami...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268090 Írta: Olorin.papa
Kár, hogy az első kor olyan rövid ideig tartott... :?
De azért szavazatom a szépséges Beleriandra adtam...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268066 Írta: Ulmo

Tinuviel/Lygia írta: Első kor... a másodkort utálom, a negyedkorban meg már nem volt semmi...


Nem volt semmi? Hm... végülis csak Aragorn és Éomer legyőzte Gondor és Rohan korábbi ellenfeleit, Aragorn kiterjesztette a királyság határait, és valamikor Eldarion uralma alatt ismét elkezdett sűrűsödni a Homály...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268043 Írta: Panni
Másodkor és Harmadkor. Nem tudnám megmondani miért. Mivel az előbbire kevesebb szavazat jutott, az győzött nálam ;)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #268040 Írta: Noredhel
Első kor... a másodkort utálom, a negyedkorban meg már nem volt semmi...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267831 Írta: Fyra Ithilwen
Az Első Kor előtti időkben... mert az a legelvontabb az összes közül, és kíváncsi lennék, milyen lehet csillagfényben élni ^^

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267824 Írta: Ulmo
Szvsz lénylegtelen, most hanyadik korban élünk. Középfölde Negyedkornál későbbi időszakáról semilyen írásos anyag nincs, így nem is lehet tudni, mi történt akkor.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267760 Írta: Alyr Arkhon

Aranill írta:

Ery írta: Valójában a hetedkorban élünk most.

Ery: Szeretném tudni, hogy jutottál erre az eredményre?
Hogy miért a negyedkort választottam? Realista felem szerint: mert most élek,
Romantikus felem szerint: az első három kor történetét Tolkien már megírta. :wink:


Nem Ery találmánya.
Nem tudom honnan származik, Trója bukásától számítják a Hetedkort. (továbbra se tudom mért pont onnan)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267744 Írta: Aranill

Ery írta: Valójában a hetedkorban élünk most.

Ery: Szeretném tudni, hogy jutottál erre az eredményre?
Hogy miért a negyedkort választottam? Realista felem szerint: mert most élek,
Romantikus felem szerint: az első három kor történetét Tolkien már megírta. :wink:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267741 Írta: Enna Silme
Reszemrol elso kor. Az a kedvencem...

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267698 Írta: Estelio

olorin.papa írta:

Estelio írta:

Aranill írta: Van 5 %-om, vajon a negyedkorra egyedül fogok maradni?

Már csak 4%-od van. De én azért remélem, hogy nem maradsz egyedül.
Egyébként, ha szabad megkérdeznem, mért pont a Negyedkort választottad?


Tulajdonképpen nagyon is lehetséges, hogy mi mindnyájan a Negyed Korban élünk, én hiszem, és akarom tudni ezt. :itscool:

Viszont még mindig vacillálok az Első Korok között...
"ÓÓÓ Beleriand! Tágas mezőid várnaak..."

Én is hiszek abban, hogy létezett "Tolkien" (az egyszerűség kedvéért írom így) világa.
De a szivem megszakadna, ha arra gondolnék, hogy az ember milyen szörnyűséget tett azzal a sok széppel és mennyire elrontott mindent beleértve saját magát is.
[size=9:105je8s8]Bocs ha már megint világfájó voltam, de szvsz ez az igazság.[/size]
Ezért inkább azt mondom (hiszem), hogy minden világnak van egy múltja, melynek az alapját Tolkien világa adja, csak sok minden máshogy alakult, mint ahogy ő leírta. Remélem elég érthetően fogalmaztam. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267686 Írta: Holtak vezére
én leginkább az első kor előtti időket választanám, mert akkor létezett a legtöbb olyan dolog ami jó. igaz h építettek sok szép várost/várat meg egyéb dolgokat később, de nem cserélném el azoknak a látványát a fák fényének látványára. szóval az még dicsőséges kor volt.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #267685 Írta: Ery

olorin.papa írta:

Estelio írta:

Aranill írta: Van 5 %-om, vajon a negyedkorra egyedül fogok maradni?

Már csak 4%-od van. De én azért remélem, hogy nem maradsz egyedül.
Egyébként, ha szabad megkérdeznem, mért pont a Negyedkort választottad?


Tulajdonképpen nagyon is lehetséges, hogy mi mindnyájan a Negyed Korban élünk, én hiszem, és akarom tudni ezt. :itscool:

Viszont még mindig vacillálok az Első Korok között...
"ÓÓÓ Beleriand! Tágas mezőid várnaak..."


Valójában a hetedkorban élünk most.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.940 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére