Humor

Több
18 éve 7 hónapja #283354 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Továbbá: egy részlet a Szil színpadi verzióból, ugrottam, de majd csak összeáll egyszer az egész...

Szín: Thangorodrim. Erős szél.
Maedhros: Aúúú… azért smucig alak ez a Melkor, legalább kötött volna ki úgy, hogy ne lengedezzek itt, mint Villon az akasztófán… *elmondja a Négysorost, melyet úgyis kicsillagozna a gép, meg úgyis mindenki tudja.*
Fingon /lent, iszonyú hamisan/ Már minálunk babám, már minálunk babááám, az jött a szooookááásbaaa…
M: Azért EZT nem érdemeltem! /visszaénekel/ Nem szedik a meggyet, nem szedik a meggyet, fedeeeles kosááárba…
F: Hé! Ki vokálozott bele?
M: Na szerinted?
F: Maedhros! Mit csinálsz te ott fent?!
M: Épp szórakozom, tudod! Azért vagyok itt, mert baromi kényelmes!!!
F: Ja… akkor nem zavarlak…
M: Fingon!!! Szedj már le innen, te szerencsétlen…
F: De nem hoztam helikoptert!
M: Öreg hiba… akkor lődd el a bilincset!
F: Mi vagyok én, Tell Vilmos? Hátha beléd megy a nyíl!
M /rezignáltan/ Jó helyen lesz az ott is…
F: Mi? Nyírjalak ki?
M: Például.
F: Na jó… Manwë, lécci, segíts…
Csikőcsőr nagy szárnycsattogással berepül a képbe.
F: Hé! Te meg ki vagy?
Cs: Thorondor ma szabadnapos! Mellesleg nem hajoltál meg.
F: Bocsi… /meghajol/
Cs: És most szemezzünk…
F: De én nem vagyok zoofil…
Cs: Csak agyilag szőke… na gyere, kászálódj már fel!
/Felviszi/
F: Na, kapaszkodj belém, öregfiú… Csikó, megfognád nekem a szerszámosládát? Kösz… /nekiáll feszegetni a bilincset /
M: Aúúúúúúúúúúúú! Finomabban, te…!
F: Csikó, csavarhúzót… nem azt, a nagyot… ez nem megy… a még nagyobbat… kalapácsot… szikét… fúrót… reszelőt… feszítővasat… tolvajkulcsot… LÁNCFŰRÉSZT…
M: NE!!!
F: Ugyan már, olyan precíz vagyok én, mint a… hoppá.
M: JAJJJJJJJJ! Ááállat…
F: Na igen, kicsit megszaladt, de most legalább szabad vagy…
M: Ja… szabadon vérzem el.
F: Csikó! Irány a sürgősségi osztály…
M: Mért érzem úgy, hogy te fogsz a sírba vinni? /elájul/
/S Csikócsőr irányol/

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283341 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Namarie: Caranthirt is muszáj időként... (Milyen jól illett rá a "sötét" jelző... meg aztán, ha azt mondják, csíra félteler, azzal szidják Earwent... egyébként Nerwenkét szeretnék. Mi lesz Annatarral és Celebrimborral? (Tudom... Sienkiewicz-ista brutális legyakás)

Szóval Celi fekete. Jó... ész szééép... Akarok írni egy ficet róluk, hogy hogyan vergődtek haza a Berenes eset után, meg hogy haltak meg Doriathban...


Egyébként: Finduilas

Augusztus 20.
Kedves hazament az állami ünnepre, ugyanis a tűzijátékot a világért se mulasztaná el. Megígértette velem, hogy náluk töltöm a telet. Imi nélkül. (Azt nem mondta, hogy Dönci nélkül is, de érezhetően gondolta…)

Szeptember 15.
Dönci már remekül járja a Pinnach Gelin-i frisscsárdást. Mondtam én, hogy az orkok nevelhetőek!
Apunak szülinapja van ma, így felöltöztettem Döncit ünnepi köntösbe és csokornyakkendőbe, hogy Döncikém, kérd fel táncolni a mamát! A haját is szépen lenyaltam pomádéval.
Este
Ööö… talán nem ez volt a legjobb ötletem életemben.
Dönci ugyanis szereti az egeret, melyet élve szokott fogyasztani. Nos, a kirittyentett ork berakott néhányat a csillámos köntös zsebébe is, hátha megéhezne az ünnepség alatt…
Igen jólnevelten felkérte Anyut, mindenki csodálta, majd orkhoz képest szokatlan keccsel kezdé forgatni, de irgalmatlanul… aztán rájöttünk, hogy a mind hevesebbé váló forgómozgás Anyutól ered.
Dönci egerei ugyanis bemásztak az estélyije kivágásába…
Anyunak van lélekjelenléte. Addig pörgött, míg az egerek ki nem estek alul…
Ioreth szimplán elájult. A többi nő a székekre ugrált, illetve némelyek, minden fizikai törvényt meghazudtolva, a falra másztak. Hiába, a Dol Amroth-iak igazi tengeri medvék!
Ekkor Dönci meg Imrahil nekiálltak egeret fogni.*
Sajnos a terem falaiban számos lyuk volt…
Dönci és Imrahil eleinte veszettül kapkodtak utánuk, különös tekintettel a farkincájukra...
Aztán udvaroltak nekik.
Aztán pöcköket hoztak.
Aztán üvöltöttek, mert rávertek az ujjukra a kalapáccsal.
Végül lemondóan legyintettek. Erre nyomban előszaladt az összes egér…
Ioreth, akit időközben fellocsoltak, visszaájult.
Ám ekkor Dönci diadalmas ordítással ráborított az egerekre egy szoknyát, melyet történetesen anyámról tépett le, aki ezúttal nem verte hátba, mert szükség törvényt bont.
Mozgalmas nap volt, és éjjel kettőkor arra ébredtem, hogy egy egér, akinek sikerült túlélni a Dönci-Imrahil Dzsihadot, a hálóingemben keresett menedéket… nem bántottam, tök ari… csak most dugdosnom kell Dönci elől. Luke-nak hívom.

*Hofi és Koós nyomán

November 7.
A nagy októberi szo… szolmizálás!
Ma elindultam Minas Tirithbe. Kíséretem: tizenkét válogatott dalia, köztük egy derék ifjú, bizonyos Baranor, valamint hű Döncim és a keblembe rejtett Luke.
Délután
Hm. Mintha a kísérők eddig tizenketten lettek volna, nem tizenhárman…*
Este
Tudtam. Imrahil.
Kezdem megérteni Fëanort. A kardomat már elkezdtem élezni.

*A Narn i hîn Húrin nyomán

November 10.
Útközben mindössze egy kóbor olifánttal találkoztunk, ezt befogtuk, hogy „jó lesz a gondori állatkertbe!”. Olyan aranyos, barátságos állatka.
- Finduilas maharani jól utazik? – bömbölt fel nekem Imrahil. Ő nem volt hajlandó felülni rá.
- Imrahil szahib csak gyalogoljon! – vigyorogtam vissza kajánul.
Az olifánt nevén még gondolkozom.

November 16.
Megérkeztünk Minas Tirithbe.
Echthelion figyelmesen végignézte a hattyús egyenruhában feszítő Döncit, aki mellett Lohengrin kismiska volt, valamint Pannit, az olifántot, sőt, éles szeme észrevette a zsebemből kikandikáló Luke-ot is.
Aztán gyorsan benyugtatózta magát, mielőtt sík ideg lenne.
Denethor vigasztalta:
- Gondold el, atyám, lehet, hogy a következő egy sárkány vagy egy balrog lesz…
Szerencsétlen Helytartó erre nem szólt, inkább visszavonult infarktust kapni.
Denethor rögtön elkezdte imádni Luke-ot!
- Kispatkány… - rebegte.
Hiába magyaráztam el neki – meg a lelkesen hallgatózó fél Városnak – az egér és a patkány közötti rendszertani eltéréseket, Luke-on nyomban rajta ragadt a „kispatkány” jelző.
A polgárok angyali mosollyal hallgattak, és örvendeztek, hogy „megjött Finduilas kisasszony, megint felpezsdül az élet…”

December 6.
Beállított egy szürke ruhás, idősebb homlesz. Kedvesen fogadtam, és adtam neki meleg levest – ugyanis mindenki vadászaton volt, én őriztem a Várost.
- Szóval Denethor menyasszonya vagy?
- Igen… – ragyogtam a bácsira.
- Hát nem tudom, mi lesz ebből, de jó biztos nem…
Aztán közölte, hogy „a Homály növekszik” „a Névtelen ébredezik” „az Ellenség szeme rajtunk pihen” „Gondor, az emberiség utolsó bástyája” meg hasonló marhaságokat.
Addig dumált, míg meg nem jött Denethor, vállán egy elejtett szarvassal, amit rutinból Mithrandirhoz vágott.
- Megállj, gaz cenk! – kiáltotta, és már kapott volna a kardja után. – Már a menyasszonyom fejét is a valinori humbugoddal tömöd?!
- Ostoba kölyök! – replikázott Gandalf. – Semmit sem értesz a transzcendens dolgokhoz!
- És az eresseai vízilabdakupa, az smafu?!
- Nehogy azt hidd, hogy nem tudom, mit csinálsz stikában!
- Nehogy azt hidd, hogy tudod, amit én tudok, mivel ha tudnám, hogy tudod, hogy én tudom…*
- KUSS! – ordítottam le őket, magam is meglepve. Előkaptam a dekoltázsomból Luke-ot, Denethor kezébe nyomtam, hogy foglalkozzon vele, aztán karon ragadtam az öreg Hókuszpókot, és elrángattam, hogy nézze meg Pannit.
Néha olyan nehéz ezekkel a misztikus hajlamú egyénekkel.

*A Macskafogó után szabadon

December 31.
Mithrandir elment, és olyasmit morgott, hogy majd ideküld valakit.
(Denethor utána vágott egy kisebb kőtálat a falról, ám sajnos elhibázta.)
Pannit egészen megkedvelte a nép, csak szegény nem szereti a ketrecet… Kispatkány ellenben teljesen átpártolt a vőlegényemhez, és állandóan az ő zsebében alszik.
Ecthelion kihirdette, hogy szilveszteri buli lesz, kabaréval!
A kabarét kedves, Imi, Dönci és én szolgáltattuk. Denethor Orsós apuci hajdankori megfelelőjét, Fëanort adta elő. Testhezálló szerep volt neki…
„És ákkor á legkisebb közsépső fiam azt mondja á kisebbik nagyobbiknak, hogy kussoljá má gádzsó, mer’ tök hámis, és megtákárlák… mer tuggyák, ázs én fiam igázsi muzsikus… és bizstos prímás les! És közsbesól á nagyobbik kisebbik, de ázs is lehet, hogy á kisebbik kisebbik vót, mer tök edzsformák… közsbesól, hogy akkó én is lecsaplak tezsvér…” Ezen igazodjon el valaki.
Imi közvéleménykutatott, Dönci fizikai munkást alakított, én viszont melkoros vicceket meséltem… „Ismeritek a tíz kiéhezett ork és egy tünde fogoly történetét?” „Ja, és azt, mikor Melkor megkérdezi Húrintól, hogy…” „És akkor Melkor felállt, lassan állt fel a trónjáról, és beleremegett a föld, és akkor vette Melkor a légycsapót…”
Az igazi kabaré persze éjfélkor kezdődött. Dönci koccintás után köhögőrohamot kapott, és köpködte ki a pezsgőt, hogy fúj, mi ez, valami tündelötty, neki orkpáleszt adjunk! Echelion leült a trónjára, és mondta, hogy látja, kezdődik az műsor… és borúlátása beigazolódott, mert Denethor az új év örömére meg akart csókolni engem, hogy „már tíz éves lesz idén, és már nem annyira liliomtiprás” mire Imrahil nekiment, és elkezdte csépelni, hogy mit képzelsz, te szatír… erre kispatkány előmászott kedves köntöséből, és megharapta Imit, aki visítva rohangált körbe-körbe a teremben, hogy szedjük le róla! Luke közben vitézül és kitartóan csimpaszkodott. Dönci előzékenyen üldözni kezdte, hogy megkaparintsa az egeret, én meg sikítva utána, hogy DönciNEMSZABAD!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ecthelion pedig ábrándosan nézett minket, és megjegyezte, hogy egész este várt valami ilyesmit…
Végül is Denethor oldotta meg a helyzetet, elgáncsolta Imrahilt, és mielőtt Dönci odaért volna, villámgyorsan zsebe legmélyére süllyesztette a halálra rémült Luke-ot… ám Dönci ezt nem látta, és Imire vetette magát, én meg szépen elbotlottam bennük…
Eredmény: kicsi a rakás! felkiáltással vőlegényem is közénk vetődött, mire szegény Imrahil, aki legalul volt, teljesen kilapult…

2960 tavaszi napforduló:
Hazaindultunk, és Denethor is velünk jön. Dönci, aki közben rájött, hogy nála van az egér, állandóan körülötte sündörög, és olvatag pillantásokat vet rá… és folyton a ruhájában kotor Luke után.
- A kispatkány az enyém! – kiabálta, mikor nagy nehezen, és többszöri, eredménytelen „NEM MÉSZ INNEN” meg „ANYÁDAT TAPEROLD” után rájött, hogy nem megrontani akarja őt az ork, csak éhes.
Imrahil kajánul röhögött, míg meg nem rúgtam.

(folyt. köv.)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283304 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Humor
Figyelem! Minden kreatív és/vagy exhibicionista fórumlakó figyelmébe!

Mint azt tudjátok, idén is megrendezésre kerül a hagyományos Farsangi Bál. Az eddigieknek megfelelően idén is lenne egy műsoros blokk, melybe várjuk rövidebb-hosszabb, zenés, táncos, énekes, verses, szóval, szórakoztató produkcióitokat. Amennyiben tehát kedvet éreztek egy kis szerepléshez, kezdjetek el rajta gondolkodni, mit adnátok elő szívesen. A jelentkezés hamarosan megnyílik (amint eldől, ki szervez pontosan), addig lehet ötletelni.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283284 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Országgyűlés és hanganyag rúlz!!! Feldobtátok a napomat! Köszönöm szépen! :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283040 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Humor
Igen, valóban nem teler volt, hanem egy bámulós vanya, saját kezűleg tekertem ki a nyakát, csak nem elég hamar. Ennek ellenére Celegorm biza fekete volt.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283034 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Nolda országggyűlés: végre bírok nevetni.

De Finrod fivérem erőszakos ábrázolását kikérem magamnak!!!!! :P

nem vert ő fejbe senkit, pár orkon kívül, azokat meg muszál volt! :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283014 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Humor
a teler postást Nerdanel nevében kikérem magamnak...egyébként feltehet&#337;leg nem sz&#337;ke... vagy akkor nagyon recesszív a szerencsétlen...miután Curufin is fekete volt, megszavaznék Celegorm-nak is egy pajkosan hullámzó éjszín sörényt :)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283008 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor
A Narnia Krónika és a Parlamenti közvetítés is nagyon jó. fevidulást jelentett az agyonhajszolt napokon.

Mivel már mindenkit lezártam ezért álljon itt egy újabb szösszenet. Részlet a MOHA (Mordori Országos Hang Archivumból). Közvetlen előzménye ITT olvasható!

Barad Dur Irányító: Gyerekek! Mi történt a Nyolcassal?
Nazgul Vezér a Barad Dur Irányítónak: A 8-as elmélyedt Minas Tirith történelmében...

Barad Dur Irányító: Nazgul Vezér! Magyarázza meg!
Nazgul Vezér a Barad Dur Irányítónak: A 8-as becsapódott a Könyvtár épületébe. Az anyagi kár és a hátas tetemes. Muhahahaha
Barad Dur Irányító a Nazgul Vezérnek: Nemértem mi ebben a vicces! Hozzátok ki a 8-ast valahogy!
Nazgul Vezér a Barad Dur Irányítónak: Értettem!
Nazgul Vezér a Nazgul 2-nek és Nazgul 7-nek: Kövessetek! mentőakció indul! A hátas végveszélyben!
Nazgul 2 a Nazgul 7-nek: A hátas? Nem a 8-ast kell kiszabadítani?
Nazgul 7 a Nazgul 2-nek: Zuhanjak le ha értem. Bár a 8-as tud magára vigyázni. A kórusban is neki van a leghamisabb sikolya, lehet, hogy a könyvtárosokat is elriasztja...
Nazgul 2 a Nazgul 7-nek: Nem is tudom. Azért a fellegvár örségénél csak a könyvtár örsége lehet keményebb. Nem akaszkodnék össze velük...
Nazgul 4 a Nazgul 2-nek: Miért? Olyan kemény harcosok?
Nazgul 2 a Nazgul 4-nek: Nem picinyem. Hanem mert olyan bürokraták (megjegyzem ezt tőlünk szedték). Próbáltál már te könyvet kölcsönözni vagy levéltárban kutatni? Esküszöm, hogy ezektől még a szőr is feláll a hátamon. Talán még a Főnök is tart tőlük.
Barad Dur Irányító a Nazgul 2-nek: Még egy ilyen lázadó beszólás és máris mehetsz büntetőfeladatra takarítani!
Nazgul 2 a Barad Dur Irányítónak: Hová? Az orkokhoz latrinát pucolni? Az nem büntetés! Körberöhögöm őket és olyan fényesre pucolják, hogy Középfölde összes bámulósa odasereglik mert azt hiszik, hogy tükör!
Barad Dur Irányító a Nazgul 2-nek: Nem gyermekem. Nem az orkokhoz mész takarítani, hanem a Mordori Országos Levéltárba...
Nazgul 2: Jajj ne... Kegyelem...
Nazgul Vezér a Barad Dur Irányítónak: A nyolcast nem tudjuk kihozni! Intenzív a légvédelem. Csak gyalog megy, de négy kapu van addig.
Barad Dur Irányító a Nazgul Vezérnek: És? Hol itt a probléma?
Nazgul Vezér a Barad Dur Irányítónak: A könyvtár túl messze van...
Barad Dur Irányító a Nazgul Vezérnek: Nem érdekel! A Grond úton van! Törjétek be a Főkaput!
Nazgul Vezér a Barad Dur Irányítónak: Értettem! Földi akció indul! Lemegyek személyesen!
Nazgul Vezér a Nazgul 3-asnak: Átadom a légi parancsnokságot!
Nazgul 3 a Nazgul Vezérnek: Értettem!
Nazgul 3 a többi Nazgulnak: Na gyerekek, góré lettem! Szóval ki terjeszti rólam azt az undorító pletykát, hogy...

a felvétel itt megszakadt

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282997 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
"- Én Király vagyok. - mondta Aslan.
- Cicaaaaa! - mondta Kislány."

Na ezen kihaltam... (Amúgy tegnap láttam, zsííír.)

Leguan testvér: én komolyan kérdeztem, milyen haja volt annak a szerencsétlennek! Elvégre a Te fiad... valaki segítsen már rajtam. Szőke vagy fekete? (Fanfic miatt kell, elvégre nem mindegy, hogy jeges szőke tincsek, vagy pajkosan hullámzó éjszín sörény...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282907 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Humor
Alyr, nagyon jót mulattam! Jó nyomon jársz!

Kicsit megszakítom a krónikákat, remélem a közjó érdekében. A Középfölde topikban találtam, a szerzőtőlnem kértem engedélyt a másoláshoz, de szerintem nem fog tiltakozni. Majd hanyattestem az ötlettől:

Noredhel (Voronwe) írta:

Én most azon kezdtem gondolkodni, hogy ugyebár "Celegorm the fair". Most szőke volt (ahogy lefordítják) vagy csak szép? (Mert ugyebár fekete apától és vörös anyától... hacsak nem segített be egy teler postás...)

Az ábrázolásain is ingadozó a hajszíne...


TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282815 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Narnia Krónikái
A nagy sörényes cica
A Varázsló Néni
és a Tulipántos Láda

VIII.
Tumnus háza előtt.
Valami mozog.

- Valami mozog! - mondta Susan.
- Hehh. - mondta Stephen.

Előjön egy hódnak látszó lény.

- Egy móóókuuuus! Deariii! - mondta Kislány.
- Gyere ide, jólvan, aranyos - mondta Peter.
- Mókus biz' a nénikéd. Én haód vagyok. - mondta Hódpapa, tájszólással.
- Olyan állat nincsen. Én felnőtt vagyok és tudom. - mondta Peter
- És nem is tud beszélni. - mondta Susan.
- Süssük meg vacsorára - mondta Stephen
- Inkább gyertek hozzájam, együtt fogyaszthatjuk vacsoránk ha leszáll az éj leple. - mondta Hódpapa választékos tájszólással.
- Juteszembe, Kislány, van egy tárgy a birtokomban, amelynek birtokosa valószínűsíthetően te vagy, jóllehet ez még nem biztos. - mondta megintcsak Hódpapa és átnyújt egy zsebkendőt.
- Óóóóóó. - mondta Kislány.
- Elkobozták vala Tumnustól. Kínvallatásnak vetették alá, de nem felelt. Lehet hogy azér', mer csak egy zsebkendő.



IX.
Hódék házában
- Hát gyertek, vacsoráljunk együtt szépen! - mondta Hódmama.
- Mi van vacsorára? - kérdezte gyanakodva Stephen.
- Halfalatkák. - mondta Hódmama.
- Lekvár. - mondta Hódpapa.
- Hal és lekvár? Pirítós nincs? Hemendeggsz*? - kérdezte Peter mert tudta, hogy a felnőttek mindig hemendeggszet esznek.
- Hát bizony száz éve nem volt tavasz, száz éve nem nőtt búza, 99 éve nincs pirítós.
- Na ez logikus. - mondta diadalmasan Susan.
- És akkor lekvár honnan van? - kérdezte Stephen.
- Honnan vóna, hát gyümölcsből! - mondta Hódpapa nevetve.
Susan összeomlik.

X.
A Varázsló Néni kastélyában
Stephen sétál a szoborparkban. A királynő ellenségei vannak ott jégkővé fagydermedve. Vadul vicsorgó tigris, kifejlett, nem egészen két hetes példány. Sarokbaszorított patkány. Vagy tucatnyi csiga.
Egyszercsak felugrik egy hóbucka és kiderül, hogy farkas.
- Mondd ki vagy, vagy nagyon kileszel. - közli vicsorgva.
- Stephen King vagyok. Azt hiszem ez az élmény nagyban fogja befolyásolni további munkásságomat. A királynő már vár.
- Persze be is vegyem! Az igazat mondd, vagy széjjeltéplek! - mondta a farkas újfent.
- Muszáj rám lehelned? Iszonyatosan fokhagymaszagú a leheleted. Ember vagyok!
- Miért nem ezzel kezdted? Királynőnk új kegyeltje.
Felmennek a trónhoz.
- Elhoztad a tesóidat? - kérdzte a Varázsló Néni.
- A Hódnál vannak. - mondta Stephen.
- Mókuska! Menejetek és kapjátok el őket! - mondta A Varázsló Néni.
Farkasok el.
- Már értem, miért nem írja alá a nevét. - mondta Stephen.


XI.
A pusztán.
- Jaj, jön egy szán mögöttünk. - mondta Kislány.
- Hátha csak teherszán. Éppen a főútvonalon megyünk ugyanis. - mondta Hódpapa.
- De hátha nem! - mondta Hódmama.
Futnak.

XII.
A télapóval.
- Te nem is létezel. - mondta Susan és csúnyán nézett.
- Nem hiszek benned. - mondta Peter.
- Jó akkor ti nem kaptok ajándékot.
- Ajándééék - mondták a nagyobb gyerekek.
- Hehe. - mondta a Télapó.

XIII.
A folyónál
-Majd én előremegyek és kitapasztalom. - Mondta Hódpapa.
- Én meg utánad mert én felnőtt vagyok- Mondta Peter.
- Hogy jön ide, hogy felnőtt vagy, és miért itt megyünk át, amikor... - mondta Susan.
- Ne okoskodj folyton. - mondta Peter szavába vágván.

Kis idő múlva.

- Ne közelíts, te farkas, mert én bizony ezzel a karddal, ezzel a karddal bizony én... - mondta Peter
- Mondd csak, emberkölyök, mondd! Életlen a kardod, semmire nem mész vele. - mondta a farkas (aki továbbra sem mutatkozott be)
- Én bizony... Megkenlek lekvárral!
Ekkor repedni kezd a jégtábla.
- Ajaj. - mondta Kislány.
- Jöttetek volna a hídon, most vizes lesz a frissen dauerolt bundám. - mondta a farkas.
- Én mondtam, hogy menjünk a hídon! - mondta Susan.
- Nembaj! Leszúrom a jeget, aztán nézhet! - mondta Peter.
Leszúrja.

XIV.
Aslannál.
- Aslant keressük, a királyt. - mondta Peter.
Kijön Aslan a sátorból.
- Én Király vagyok. - mondta Aslan.
- Cicaaaaa! - mondta Kislány.

később a domboldalon.

- Nézz a messzeségbe, Peter. - mondta Aslan
- Jó. - mondta Peter.
- Mit látsz?
- Tengert.
- Kicsit balra.
- Hegyet, rajta fák.
- Kicsit jobbra.
- Nagy ház, falakkal.
- Kastély.
- Ja, tényleg!
- Két Paralelogramma, a négy matematikai trónus kastélya.



Folytatása következik.

*= ham and eggs

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282785 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Humor
Jöhet bizony. :D Kérünk még. :)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282682 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: Sirály :D Jöhet még ilyen.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282677 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Humor
Alyr!
Persze hogy jöhet még... :D
Alig várom a folytatást... :up:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282639 Írta: Nelyafinwë
Nelyafinwë válaszolt a következő témában: Humor
Alyr uram: ezek után fix, hogy megnézem... :twisted: :lol:

Noredhel (csak most látom, te az én lányom vagy? Az a galád Eithelwen, nem szólt volna...)´ez gonoc volt. :twisted: :twisted: :twisted:

Vader: Én vagyok az apád!
Iokaszté: Én vagyok az anyád!
Norman Bates: Én vagyok az anyám!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282625 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Narnia krónikái
A nagy sörényes cica
A varázsló néni
És a tulipántos láda

I.
A négy gyermek, Peter King, Susan King, Stephen King és a Kislány csendben ültek a vonaton.
- Játszani akarok! - mondta a Kislány
- Én nem. - mondta Peter, nagyobb testvérhez illő fensőbbséggel.
- Rémregényt akarok. - mondta Stephen.

És ültek tovább.

II.
A lovaskocsi begördült az állomásra.
- Mrs. McReedy? - kérdezte Peter.
- Attól tartok. - mondta Mrs. McReedy.
- Paciiii! - Mondta Kislány.
- Háromszázhuszonnégymillió-kétszázötvennégyezer- hatszázhuszonkettő szál szőre van. - Mondta Susan, mert ő okos.
- Fel kéne boncolni. - mondta Stephen.

És mentek a Professzorhoz, aki éppen a könyvén dolgozott, ami egy kicsi emberkéről szól, és egy ékszerről.

III.
- Találtam a ládában egy másik országot, és van benne egy faun és meghívott teázni, meg mindeeen! - kiabálta Kislány.
- Nekem nincsen fantáziám. Én már felnőtt vagyok. - mondta Peter.
- Fizikailag képtelenség. - mondta Susan.
- Nekem gyermeki szívem van. Az asztalomon tartom egy befőttesüvegben. - Mondta Stephen*.

Kislány sírva elrohan.


IV.
- Professzor úr, a húgom azt hiszi, hogy egy ország van a ládában, de majd megzabolázzuk. Van a háznál ostor? - Mondta Peter, a Professzor szobájában.
- Logikával kell gondolkodni. - Mondta Susan.
- A legkisebbek is megváltoztathatják a sorsot, vagy valami ilyesmi, Zsákos Frodó. - mondta a Professzor, és elégedetten hümmögött.

V.
Stephen Narniában.
- Állj mellém és kapsz fagyit. Csokit, vaníliát, epreset, banánosat, kókuszosat, satöbbi. - mondta a Varázsló Néni, királynőien.
- Fagyit? Télen? Törökcsemegét kérek. - mondta Stephen
- Nincs.
- Törökméz?
- Nincs.
- Török kávé?
- Nincs.
- Akkor mi van?
- Fagyi. Jégkrém. Parfé. Jégkása.
- Torokgyulladást fogok kapni.
- Akkor csak simán állj át a sötét oldalra. Te lehetsz Narnia királya, és uralkodhatsz gonoszan.
- Sötétség? Félelem? Vérzivatar?
- Naná.
- Megbeszéltük.


VI
Mind Narniában.
- Én itt is felnőtt vagyok. Öltözzetek föl melegen. - mondta Peter.
- Logikailag.. izé... - modta Susan.
- Hmmm... - mondta Stephen.

VII. Tumnusnál
- Pedig itt lakott! - mondta Kislány.
- Faunok nincsenek is. - mondta Peter.
- Biológiailag képtelenség. - mondta Susan.
- Jé, papír. - mondta Stephen.

"Jelen ház lakóját. Tumultus faunt előállíttatás céljából beleegyezése nélkül, erőszak alkalmazásával elszállítuttuk.
A Rendőrkapitány
Éljen soká Jedi királynő."




Siker estén folytatása következik.

*= Stephen King tényleg mondott ilyet.





"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #282609 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Csak legyek túl az utolsó vizsgámon, és máris... addig is: nolda országgyűlés, érkezés után nem sokkal

Házelnök (na vajon ki?) Uraim... esetleg csend, vagy ilyesmi...
Mindenki kórusban üvölt.
Fingolfin: Mint miniszterelnök, szeretnék... na de kérem!!!
Házelnök: Maglor, légy szíves, de fortissimo legyen...
Maglor /feláll, üvölt/ NOLDÁK NÉPE!!! KUSS!!! A MINISZTERELNÖK SZÓLNI AKAR!
Hirtelen csend, kábé két percig.
Fingolfin: Tisztelt Ház, ugyebár meg kell tárgyalnunk a külpolitikai...
Fingon hadügyminiszter (a házelnök mellett ül, és fontos aktákból jó kemény papírgalacsinokat gyúr, aztán leteszi az asztalra) Ez az apa, mindent bele...
Az ellenzék ordítani kezd: "Nem kell! Le vele! Bitorló!"
A házelnök felkap egy papírgombócot, és közéjük vágja.
Curufin: Ezt még gyakorolni kell, bátyám... mit vétett neked az a lámpa itt mellettem?
Fingolfin: Angrod külügyminiszter úr kívánja előterjeszteni...
Caranthir: Az a félteler csak ne terjesszen rólunk semmit!!!
Finrod odamegy, fejbe üti.
Házelnök: Uraim! Próbáljunk már középföldei módon viselkedni... ne úgy, mint az orkok...
Külügyminiszter: Beszéltem Thingol szóvivőjével, Melian nagykövet asszonnyal, és...
Celegorm: LE VELE!!!
Külügym.: Van egy szép lánya is...
Celegorm: Nem szóltam...
Külügym: Tehát Thingol gyanakszik, hogy a Tiszta Noldákért Mozgalom - int a hét jómadár felé - valami svindlit csinált, ám ezt cáfoltam...
Házelnök: Nem térne a lényegre?
Angrod: Hát Thingol azt mondja, hozzá csak azt mehet, aki szőke (öntelt vigyor) a többi maradhat, idézem, "ahun van", de őt hagyják békén, meg a sindákat is...
Curufin: Hooogyne.
Caranthir: És voltaképpen mit akar az a csíra sötét? Talán ő itten az isten, vagy mi?
Házelnök: Képviselő urak! Még egy ilyen benyögés, és ülés után úgy megverlek titeket...
Caranthir: Mivel?
Finrod odamegy, fejbe üti.
Házelnök: Köszönöm, Finrod...
Finrod: Kérlek...
Angrod: Minket itt megsértett az ellenzék!!!
Caranthir: Vizet... kösz...
Finrod: Úgy van! Javaslom, hogy a kormánypárt vonuljon ki az ülésről...
Fingolfin: A miniszterelnök kivonul, és a hadügyminiszter is... Hozzád beszélek, Fingon! Mellesleg jobb dolgod is lehetne, mint hogy lövedékeket csinálsz a házelnök úrnak...
Fingon: Én csak segítek neki!
Fingolfin: Kuss! Mindenki kivonul!
A többség kivonul.
Házelnök: Na, akkor most... segítene valaki felgyűrni az ingujjamat, mielőtt félholtra verlek titeket?
/adásszünet következik.../

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282541 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Humor

Aragond írta: Szerintem érdemes elolvasni. Vannak benne nagy poénok, és nem tiszteletlen könyv. Már az előszó(,,Amit a szerzőkről és a mű hátteréről tudni kellene") is haláli. Egyébként a Bambit, vagyis a Babó paródiája is jó. Mondjuk nem annyira, mint a Gyűrűkúra. Toma karaktere külön tetszik.


Végre valaki akinek teccik! :D
Jaja, Toma a nagy füves! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282507 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Humor
Szerintem érdemes elolvasni. Vannak benne nagy poénok, és nem tiszteletlen könyv. Már az előszó(,,Amit a szerzőkről és a mű hátteréről tudni kellene") is haláli. Egyébként a Bambit, vagyis a Babó paródiája is jó. Mondjuk nem annyira, mint a Gyűrűkúra. Toma karaktere külön tetszik.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282287 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Humor

Lugdús írta: Azér vannak benne nagy poénok meg a nevek!
Aragorn=Arcagond
balrog=balhorog
Boromir=Baromúr :D


Nemtom, nekem ezek így első ránézésre sem tűnnek valami viccesnek... :P


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282284 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel: Finduilas nagyon jó, légyszi folytasd!!! :lol: :lol: :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282128 Írta: Nelyafinwë
Nelyafinwë válaszolt a következő témában: Humor
Jajj... :lol: :lol: :lol: Finduilas rúlz.

Vader: Én vagyok az apád!
Iokaszté: Én vagyok az anyád!
Norman Bates: Én vagyok az anyám!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281973 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Lugdús írta:

Alyr Arkhon
Jelen topic tartalma általában sokkal magasabb színvonalú annál a könyvnél. Vannak benne persze jó poénok, csak nem annyira.


Azér vannak benne nagy poénok meg a nevek!
Aragorn=Arcagond
balrog=balhorog
Boromir=Baromúr :D


Már nem azért, de abban a Gyűrűkúrában amit én olvastam Aragorn helyett Aragond van, a balrogot meg nem is igen nevezik nevén.


De neked melyik változata van meg mert nekem a 2. bővitett kiadás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281960 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Lugdús írta:

Alyr Arkhon
Jelen topic tartalma általában sokkal magasabb színvonalú annál a könyvnél. Vannak benne persze jó poénok, csak nem annyira.


Azér vannak benne nagy poénok meg a nevek!
Aragorn=Arcagond
balrog=balhorog
Boromir=Baromúr :D


Már nem azért, de abban a Gyűrűkúrában amit én olvastam Aragorn helyett Aragond van, a balrogot meg nem is igen nevezik nevén.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281762 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Na, akkor egy újabb hosszabb vállalkozás kezdete...

Az amrothi Finduilas feljegyzései

1. nap (2955. július 7.)
Erukám, ekkora káoszt!
Nos, hogy az elején kezdjem: még csak ötéves vagyok, és tudok írni, ami igazán nem kunszt, elvégre nem olyan családból származom én, hogy tapló legyek, meg diszlexiás, meg ilyenek. Na, erre idejön Apu kedvenc gondori golfpartnere, aki egyébként foglalkozására nézve Helytartó, és elcsodálkozik, hogy jéééééééé&#8230; és elmondja, hogy az ő egy szem gyereke ilyen korában még olyan helyesírási hibákat vétett, hogy szerencsétlen tanára csak fogta a fejét, és próbálta elmagyarázni a kölöknek, hogy nézd kicsikém, a tüzet nem kell csupa nagybetűvel írni&#8230;
Szóval a bácsi, akinek nem tudom kiejteni a nevét, oda volt tőlem meg vissza. Igazán pompás! Imrahil (a bátyám) nyomult is rögtön be a szobámba, mintha nem lettünk volna elegen, és nagy örömömre a gondori nagyfőnök kísérete is bejött szájtátni. A fiát nem hozta el, merthogy otthon van, és vigyáz a Városra. Képzelem azt a vigyázást!
A káosz abból lett, hogy Anyu berontott, hogy ő most átfésül, mert három szál hajam kicsúszott a copfomból, és a nagy lendülettől sikerült fellöknie Ectheliont, és rajta landolnia&#8230; Apu vörösödött rendesen, a népek vigyorogtak, Anyu meg zavarba jött, és oldalazott volna kifelé, sűrű bocsánatkérések közepette, mire a Helytartó csak még kedvesebben mosolygott rá, hogy szívesen máskor is&#8230; Anyunak égett a feje, és kifelé menet rittig belefarolt a korlátba, át &#8211; placcs egyenest a vízbe, ugyanis a terasz a tenger fölött van&#8230; úszni persze tud, mint nálunk mindenki&#8230;
Ám Ecthelion, aki némileg külföldi volt, ezt nem tudta&#8230; és lovagiasan utána ugrott, hogy ne aggódj hölgyem, kimentlek&#8230; ehhez képest úgy úszott, mint ama bizonyos, éltesebb fejsze. Úgyhogy inkább Anyu mentette őt&#8230;
Imrahil, aki remek érzékkel tudja, hogyan lehet a zűrt fokozni, gyorsan elkapott engem is &#8222;Meleg van, és Finduilas úgyis szeret fürdeni&#8230;&#8221; felkiáltással, és magával rántott, hogy mindketten start fejest ugrottunk. Nagyszerű, már az egész gondori küldöttség szakadt a röhögéstől &#8211; Ecthelion is, amikor időnként levegőhöz jutott &#8211; mi meg majd elsüllyedtünk.
Este Apa bocsánatot kért Ectheliontól, aki vigyorgott, és közölte, hogy bőven megérte az a kis tengervíz, amit benyelt, egy ilyen jelenetért&#8230; Anyu később leszidott minket, hogy azért titkoljuk már el jobban a gondoriak elől, hogy kivétel nélkül futóbolondok vagyunk, mert még azt hiszik, pártfogás kell (értsd: ápolás), és fuccs az autonómiánknak&#8230; Erre Imrahil feltette az alábbi szemtelen, ám találó kérdést:
- No és ki volt az, idesanyám, aki elsőnek zúgott az öbölbe?
A pofon elől ügyesen elugrott&#8230;

Két héttel később:
Ecthelionék hazamentek, pedig nagyon maradtak volna még, mondván, hogy itt nem unalmas az élet. Hát nem!
Elmentünk a bácsival lovagolni egyik nap. Imi, meg én. Anya inkább itthon maradt, Apa meg elfoglalt volt.
Imrahil az első kanyarban megkérdezte:
- Ecthelion bácsi, igaz az, hogy Szauron ébredezik?
- KIMONDTAD A NEVÉT, TE SZERENCSÉTLEN! &#8211; sikkantottam.
- Most mondjam végig azt, hogy Ő, akit nem nevezünk a nevén? Ezt nem is lehet egy levegővel&#8230;
- De igenis lehet&#8230;
- Jól van, ifjú barátaim, csak nyugalom&#8230; - állított meg minket a Helytartó. &#8211; Hát igen, rossz szomszédság, török átok&#8230; a fiam is állandóan Tudjátokkivel van elsózva. Hogy tuti akkor fog támadni, mikor ő lesz hatalmon!
- Mondd meg neki, uram, hogy ha akarja, majd én odamegyek, és jól fejbe ütöm&#8230; - javasoltam.
- Finduilas, mérséklődj&#8230;
Ecthelion magában jót kuncogott. Nyilván elképzelte, amint a tizenöt kilómmal, fehér ruhácskában odaállok Szauron elé, és megverem&#8230;

Novemberben: Elkezdtük Aput fűzni, hogy menjünk mi is látogatóba Minas Tirithbe, mert Ecthelion bácsi annyira invitált minket. Azt mondta, most nem, mert egy árnyék s egy fenyegetés kezd úrrá lenni gondolatain. Csak tudnám, honnan szed ilyen szövegeket, mert hogy nem a saját fejéből, az biztos&#8230;

2958 május: Végre! Apu engedett, és magával vitt minket Minas Tirithbe! Gyönyörű, bár olyan, mint egy esküvői torta, tetején fallikus szimbólumal. Apu szerint nekem az ilyesmit még nem kéne tudnom.
Ecthelion bácsi nagyon örült nekünk, és csodálkozott, hogy jééé, mekkorát nőttem (három év alatt az én koromban nem csoda!), ha így folytatom, hamarosan mehetek Szauront megruházni.
Egyelőre inkább mentünk Imivel a helyi gyerekekkel szembekötősdit játszani. Egy kisfiú, bizonyos Húrin, első nyúlásra elkapott, úgyhogy rám került a kendő, és nekiálltam futkározni. A többiek röhögve húztak előlem!
Na, miután beletrafáltam egy pocsolyába, és nyakig vizes meg sáros lettem, tapogatóztam tovább, és belerohantam valakibe.
- Juhééééééééé! &#8211; kaptam el a ruháját, nehogy megszökjön. &#8211; Most te vagy a cica! &#8211; És levettem a kendőt, majd kezdtem szépen vörösödni, mert egy felnőtt ifjú állt előttem, derékig érő fekete lobonccal, ami úgy nézett ki, mintha gazdája az imént jött volna be a szélből. És nézett rám, de olyan perzselően, hogy attól még vörösebb lettem.
- Te tünde vagy? &#8211; nézett rám ábrándosan, aztán csak állt, és bambult.
- És te? Túrin Turambar vagy? Mert kábé ő lehetett ilyen kócos, mikor is Saeros előzékenyen felkínálta neki a fésűjét&#8230;
Vigyorogtunk egymásra. Tetszett nekem a suhanc!
Egy darabig elbeszélgettünk. A végén ráállt, hogy megfésüljem&#8230; Ennek neki is láttam, ám sajnos pont arra jött Apu meg a Helytartó&#8230;
Kész&#8230; totális katasztrófa&#8230; össznépi röhej.
- Ejnye, Denethor, hát nem kinézted magadnak a kiscsajt? Korai lenne még&#8230; - vélte az apja.
Erre mindketten fülig pirultunk. Megállapítottam, hogy nem csak én vörösödöm minden semmiségért&#8230;
- Tudod mit, atyám, igenis el fogom venni, csak nőjön meg&#8230;
- Ezt megbeszéltük &#8211; csaptam a kezébe, amúgy válogatott kosaras-módra.
Apu csak fogta a fejét&#8230;
- Majd gyere el hozzánk! &#8211; kiabáltam búcsúzóul.

Másnap
Denethor felvitt a tetőteraszra, hogy megmutassa a kilátást. Imi persze utánunk sompolygott. Nem is ő lett volna.
- Vigyázok a húgom erkölcseire! &#8211; húzta ki magát, mind a tizenegy évének öntudatával.
Erre kapott egy barackot, és felülhetett a korlátra. Engem nem hagyott. Alig láttam ki, mert a mellvéd túl magas.
- Tériszonyos volt a tervezője&#8230; valami Solnessnek hívták&#8230; - mesélte Denethor.
- Jó szakmát választott úgyis. &#8211; Erre felemelt, hogy lássak is valamit.
- Jé, az ott a távolban Mordor?
- Messzebb is lehetne&#8230; &#8211; azt a gondterhelt pofát!!!
- Én majd elverem Szauront, ha megnövök&#8230;
- Most meg te mondtad ki a nevét&#8230; - kotyogott közbe Imrahil.
- Kuss, tesó, ne zavard a randinkat&#8230; - intettem le.
- Finduilas, azért számolj a Fekete Lovasokkal is&#8230; lehet, hogy zokon vennék, ha a Gazdát megverné valaki&#8230; - mosolygott a Helytartó fia.
- Nem probléma!
Nem is. Aki már látott engem igazán felpaprikázódni, az tudja.

Egy hét múlva
Sikerült leráznunk Imrahilt, és átlovagoltunk Ithiliába.
Apu aggodalmaskodott, hogy &#8222;de semmi tettlegesség&#8221;, mire Denethor kiakadt, én nem értettem, Imi vinnyogva röhögött, a Toronyőrök pedig azt se tudták, hová nézzenek, csak ne ránk.
Mintha az én drágám olyan lenne!
Ithilia szép, csak ne lenne itt annyi kóbor ork. Denethor elintézett párat, amúgy rutinból, majd ártatlanul közölte, hogy a helyzet jelentősen javult. Máskor átlag húsz ork jut egy fél mérföldre.
Egy orkot én is elvertem. Aránylag kicsi volt, de úgy tűnt, fejébe vette, hogy elrabol. Kedves épp két másiknak magyarázta némi erőszakos nyomatékosítás kíséretében, hogy mi is az a diplomácia, meg a határok tiszteletben tartása, ez meg lekapott a lovamról, mire eszközöltem egy rúgást az érzékeny részére. Na, erre lett nagy vinnyogás, az ork eldobott, és fetrengett. Egészen megsajnáltam szegényt, és megígértettem vele, hogy ezentúl jó lesz. Ha láttad volna, kedves naplóm, milyen lelkesen fogadkozott!
Igen ám, csakhogy Denethor odajött, hogy bántottad a menyasszonyomat, te kis patkány, most levágom a fejed&#8230; meg talán mást is&#8230;
- Kedvesem, ez az ork már fogadalmat tett nekem! Nem volna illendő bántani. Inkább hazaviszem megnevelni.
- Ööö&#8230;
Azokat a fejeket, mikor én beállítottam a szelídített orkommal Minas Tirithbe!
Apu azt hitte, túl sokat ivott. Ecthelion finoman szólva sík ideg lett, de mivel kedvel engem, ezt leplezte. Imi meg mondta mindjárt, hogy na ugye, kellett Finduilast felügyelet nélkül elengedni!
A Helytartó viszont, mivel engem nem akart megszidni, a fiát kezdte nagyon keményen leckéztetni.
- &#8230;Ebben a Városban még soha nem volt élő ork, és mibe, hogy ebből óriási felfordulás lesz, meg még az kéne, hogy a szövetségeseink kiakadjanak&#8230;
Végeredmény: Dönci, az ork maradt&#8230;

Három héttel később
Na, itthon vagyok megint!
Dönci, Imi meg én hármasban sikeresen a feje tetejére állítottuk Minas Tirithet. Időnként segített Denethor is, már amikor ráért, mert szerinte Eresseán vízilabdabajnokság volt, és azt nézte&#8230; csak tudnám, miben?!
Dönci igen kedves és jó modorú ork a maga módján, csak hát az emberek előítéletesek. Ioreth, a fiatal nővérke az Ispotályból, egyszer felmászott a fára előle, pedig Dönci csak a szeretetét próbálta kimutatni iránta. Sajnos, kommunikációs nehézségek léptek fel&#8230;
Dönci hamarosan a gondori gyerekek kedvence lett. Pompásan tudta ijesztgetni az idősebb, erényes hölgyeket, ugyanis üdvözlésül mindenkiről barátságosan letépi a szoknyát, és vicsorog. Rólam már nem, mert én vagyok az Úrnő. Szerinte.
Amikor hazaértünk, Anyut is a szokott módon üdvözölte, aki előbb megkérdezte, hogy &#8222;ez meg hogy kerül ide?&#8221; majd mikor Apu rezignáltan közölte, hogy &#8222;Finduilas védence&#8221; lemondóan legyintett, és egy erélyes mozdulattal visszaszerezte a szoknyáját.

2959 április
Denethor eljött meglátogatni!
Nyomban azzal kezdte, hogy felkapott, összepuszilt (a háttérben Imrahil komoran lesett minket), aztán megkérdezte, hogy haladok Döncivel.
- Úrnő barátja! &#8211; bömbölte boldogan az ork, mikor előhívtam, és szegény gyanútlan vőlegényemet majd megfojtotta az ölelésével. &#8211; Dönci mindenkit szeret, aki Úrnőt szereti!
- Dönci, légy szíves, engedd el&#8230; köszönöm&#8230;
- Aranyos kis házi ork &#8211; mondta Denethor, mikor újra kapott levegőt. &#8211; Te mindenkit meg tudsz szelidíteni&#8230;
- Dönci igen sokat fejlődött. Leszokott a szoknyatépésről&#8230; most tánc- és illemtanórákat adok neki. Már tud kézcsókkal üdvözölni hölgyeket! Kivéve Anyut, neki rendületlenül letépi a cuccát, Anyu válaszul barátságosan hátra veri az első keze ügyébe kerülő tárggyal, egyébként nagyon kedvelik egymást&#8230;
Denethor közölte, hogy ő is nagyon kedvel engem (a háttérben leselkedő Imrahil erre megdobta egy kővel, de szerencsére fél méterrel mellette zúgott el), és hogy kár, hogy a númenori lányok későn érnek.
Apu szegény ideges volt, hogy Anyu, Imi meg én megint veszélyeztetjük Dol Amroth politikai helyzetét a viselkedésünkkel. (Pedig Anyu csak minden másnap borította a kávét menetrendszerűen a vőjelöltjére, és minden alkalommal motyogva elnézést kért, Denethor meg már előre élvezte, hogy na, holnap nincs kávé, holnapután van&#8230; Imi féltékenységi rohamaiban mindent megtett, hogy Denethor és én a lehető leggyakrabban a kikötő vizében kössünk ki, amennyiben &#8222;romantikázni&#8221; merünk, ilyenkor Dönci üvöltve utánunk vágta őt is&#8230;)
Denethor kedélyesen megnyugtatott minket, hogy ők Gondorban ugyanilyen életveszélyesek, annyi különbséggel, hogy igyekszenek ezt palástolni, nehogy a rohírok megszólják őket.

Június 24.
Na, ma bebizonyosodott, hogy a gondoriak csakugyan életveszélyesek&#8230;
Kedves kitalálta, hogy Nyárközép napjának tiszteletére legyen éjszaka örömtűz! Naivul belementünk&#8230;
Akkor még nem tudtam, hogy Denethor százméteres körzetéből el kell távolítani minden, gyújtogatásra alkalmas szerszámot, mert a tűzre valahogy úgy reagál, mint bika a VÖRÖSre&#8230;
Csak a fél kert kapott lángra, akkora tüzet rakott. Még jó, hogy itt a tenger egy köpésre, így aztán oltottunk, csuromvizesen és fülig kormosan. Meg is jegyezte, hogy édesen nézek ki tűzoltósisakban, kezemben locsolócsővel&#8230;
Imrahil erre megdobálta parázzsal. A keze azóta elég ramatyul van, mert annyi esze nem volt, hogy kislapáttal szedje fel a parazsat&#8230; Kedvesnek megvarrtam a köpenyét, ahol kiégett, és közben együtt énekeltük, hogy &#8222;Tüzet viszek, ne lássátok, ég a ruhám, ne hagyjátok&#8221; ami szerinte az Óidőkből származó nolda népdal&#8230;
(Ja! Egyenesen Fëanor írhatta a szövegét, Maglor pedig hangszerelte három üstdobra, basszusgitárra és xilofonra!)
- Noldák ám a te őseid, drágám, viszont mostanában nem engedlek tűzközelbe, az biztos&#8230;

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281662 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie
Nekem, ami kifejezetten nem tetszik,, az Eowyn megjelenítése. Szvsz jobban is ráállhatott volna a Brünhilde- vonalra.


Persze persze nem sikerült minden olyan jól de azér vannak benne olyan nagy pozitiv értelemben vett marhaságok h hajaj! Valamikor nagyon sikerült elkapnia a dolgot az irónak ilyenkor naon "izgalmas" de amikor nem akkor nehezen mennek az oldalak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281633 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor

Rochgil írta: egy humor-képregény oldalt jöttem ajánlani, ami ugyan nem az én művem /kiv a Bree-s alaptörténet :wink: / de 1ik ismerősömé =)) és sztem noonjó =)) ésnemttok róla h be lett már téve ;) külön szépsége a garfika :P :)

szal: sötét (!) lovasok gportal.hu/gindex.php?pg=902591 8)


Jaaaj, ez nagyon nagy volt! :lol: :lol: :lol:
Nem bírom abbahagyni a nevetést!
Gratulálok mindenkinek, aki csinálta!!!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281534 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Lugdús írta:

Alyr Arkhon
Jelen topic tartalma általában sokkal magasabb színvonalú annál a könyvnél. Vannak benne persze jó poénok, csak nem annyira.


Azér vannak benne nagy poénok meg a nevek!
Aragorn=Arcagond
balrog=balhorog
Boromir=Baromúr :D


olvastam a könyvet, elég pszichedelikus. Nem leszólni akarom, de ha nem tudnám a címét, és a neveket megmásítanák, bizony nem nagyon jönnék rá, hogy mit is akar parodizálni, vagy inkább átírni.

Nme azért, én se mindig írok valami hej de jót, sőt, fogjam be, mert mostanában nem igazán termeltem, holott megígértem.

Ahhoz képest, amekkorra lehetőségek vannak a GyU-ban, a Gyűrűkúra nagyon nehézkesen használja ki, sok helyen erőltetetett, persze a neveknél benne van a fordító keze is. Az angol verziót nem olvastam.

Nekem, ami kifejezetten nem tetszik,, az Eowyn megjelenítése. Szvsz jobban is ráállhatott volna a Brünhilde- vonalra.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281520 Írta: Zaknafein Do'Urden
Zaknafein Do'Urden válaszolt a következő témában: Humor
Üdv!

Hát ez a topic NAGYON :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Végigolvastam, beletelt pár hétbe...

vinny.

Többször azért már nem halok meg!

Zak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281309 Írta: Rochgil
Rochgil válaszolt a következő témában: Humor
egy humor-képregény oldalt jöttem ajánlani, ami ugyan nem az én művem /kiv a Bree-s alaptörténet :wink: / de 1ik ismerősömé =)) és sztem noonjó =)) ésnemttok róla h be lett már téve ;) külön szépsége a garfika :P :)

szal: sötét (!) lovasok gportal.hu/gindex.php?pg=902591 8)

önreklám: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.953 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére