Humor

Több
18 éve 7 hónapja #285367 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta:

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta:

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta: Lenne egy kérdésem: milyen írásokat lehet ide beírni? Tehát muszáj, hogy saját legyen, vagy lehet más honlapról letöltött, angol nyelvű lehet-e, és parodizáción kívül mást is lehet írni? Csak azért kérdezem, mert nem szeretnék több száz oldalt végigböngészni. :D


Legjobb a saját írás, de persze nem muszáj, amennyiben más honlapról szeded le, akkor érdeklődd meg a szerzőtől, hogy beteheted-e ide, illetve mindig tüntesd fel az eredeti írót.
Angol nyelvű elvileg lehet, de akkor számolnod kell azzal, hogy a fórumozók többsége nem fogja érteni.
Parodizáción kívül mi az a más amit írnál?

UI: A vitát töröltem, aki kéri annak elküldöm a lementett verziót.




Bármi ami a humorba belefér...


Akkor más szavakkal: nálad mi fér bele a humorba?



pl.: viccek, vicces történetek, stb. Nem GyU témájút lehet?


Vicceket ne, hacsak nem Középföldei témájúak.
Nem GyU téma erős fenntartásokkal mehet, legjobb lenne ha valamilyen szinten kapcsolódna a Műhöz.
(A Narnia több szálon is kapcsolódik, pl)

Jaigen, szalonképtelen szavak és kifejezések ne legyenek benne.


oksi, értettem, majd igyekszem

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285366 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Heledir írta:

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta:

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta: Lenne egy kérdésem: milyen írásokat lehet ide beírni? Tehát muszáj, hogy saját legyen, vagy lehet más honlapról letöltött, angol nyelvű lehet-e, és parodizáción kívül mást is lehet írni? Csak azért kérdezem, mert nem szeretnék több száz oldalt végigböngészni. :D


Legjobb a saját írás, de persze nem muszáj, amennyiben más honlapról szeded le, akkor érdeklődd meg a szerzőtől, hogy beteheted-e ide, illetve mindig tüntesd fel az eredeti írót.
Angol nyelvű elvileg lehet, de akkor számolnod kell azzal, hogy a fórumozók többsége nem fogja érteni.
Parodizáción kívül mi az a más amit írnál?

UI: A vitát töröltem, aki kéri annak elküldöm a lementett verziót.



Bármi ami a humorba belefér...


Akkor más szavakkal: nálad mi fér bele a humorba?



pl.: viccek, vicces történetek, stb. Nem GyU témájút lehet?


Vicceket ne, hacsak nem Középföldei témájúak.
Nem GyU téma erős fenntartásokkal mehet, legjobb lenne ha valamilyen szinten kapcsolódna a Műhöz.
(A Narnia több szálon is kapcsolódik, pl)

Jaigen, szalonképtelen szavak és kifejezések ne legyenek benne.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285363 Írta: jbworld
jbworld válaszolt a következő témában: Humor
Nos, olvassátok első ide leírt művemet, remélem tetszeni fog:

A Két Kék

Ahogy az meg lett mondva, a Valák elküldték követeiket Középföldére. Öten voltak ők, kik illendő sorrendben Saruman, Gandalf, Radagast, Alatar és Pallando. Gandalf és Radagast nyugaton maradt, ilyenformán ők kilépnek történetünk fonalából. Ám Szarumán velük tartott. A Kék Mágusok és Szarumán elindult hát Középfölde keleti részére. Amikor kiértek Forodfölde kietlen síkságára, Szarumán megállt.

Sz: Mi az hogy a nagyfiúk ideküldenek bennünket?! Megfagy a s***** ebben a rohadt fehér köpenyben!
P: Ne nyávogj! Vettél volna fel te is ilyen szupi kék pulcsit!
Sz: De én Szarumán vagyok, a FEHÉR!
A: Na és? A hó is fehér, mégsem nyávog miatta!
Sz: Én lelépek innen... Megyek, bérelek egy kényelmes meleg lakást valahol Délen!
P: Menj csak! Mindig mi végezzük el a munka nehezét, te meg learatod a gyümölcsét!
Sz: Szent isten ha ezt Radagast hallaná! Learatni a gyümölcsöt!
P: Jaj ne legyél úgy oda! Csak mert Radagastot Yavi küldte még nem biztos hogy ő is olyan...
Sz: Milyen?
A: Tudod, olyan stréber mint a többi!
Sz: Na jó én húztam innen... Ha akarjátok építsetek hóembert vagy amit akartok, de én itt nem maradok!
A és P: Viszlát!
Sz (halkan): Rohadt kis...

Folyt. Köv.

Nai hiruvalyë Valimar. Nai elyë hiruva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285358 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Ery írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Melkor Nagyúr: most már tudom, mi hiányzott nekem! De még valami hiányzik: Melkor reakciója a maradék két Szil körüli huzavonára és dobálózásra... meg úgy általában, jó lenne egy még bővítettebb Melkor Összes...


Elviekben a Napló egy adagban van fent a főoldalon.

Kérésed számora kérés. Mivel ma 4 témazárót is irattatam, ezért a Mi lett a két szilmarillal munkacímű mű megszületett. Bezzeg ha a diákok tudták volna mit körmölök olyan vadul :twisted:
Beírása következik.


Várjuk, Tanár Úr... Melkorból sosem elég... meg némi nazgulból... :twisted: (Szegény Maedhros, már mióta is lóg?)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285353 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor

Noredhel (Voronwë) írta: Melkor Nagyúr: most már tudom, mi hiányzott nekem! De még valami hiányzik: Melkor reakciója a maradék két Szil körüli huzavonára és dobálózásra... meg úgy általában, jó lenne egy még bővítettebb Melkor Összes...


Elviekben a Napló egy adagban van fent a főoldalon.

Kérésed számora kérés. Mivel ma 4 témazárót is irattatam, ezért a Mi lett a két szilmarillal munkacímű mű megszületett. Bezzeg ha a diákok tudták volna mit körmölök olyan vadul :twisted:
Beírása következik.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285329 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta:

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta: Lenne egy kérdésem: milyen írásokat lehet ide beírni? Tehát muszáj, hogy saját legyen, vagy lehet más honlapról letöltött, angol nyelvű lehet-e, és parodizáción kívül mást is lehet írni? Csak azért kérdezem, mert nem szeretnék több száz oldalt végigböngészni. :D


Legjobb a saját írás, de persze nem muszáj, amennyiben más honlapról szeded le, akkor érdeklődd meg a szerzőtől, hogy beteheted-e ide, illetve mindig tüntesd fel az eredeti írót.
Angol nyelvű elvileg lehet, de akkor számolnod kell azzal, hogy a fórumozók többsége nem fogja érteni.
Parodizáción kívül mi az a más amit írnál?

UI: A vitát töröltem, aki kéri annak elküldöm a lementett verziót.



Bármi ami a humorba belefér...


Akkor más szavakkal: nálad mi fér bele a humorba?



pl.: viccek, vicces történetek, stb. Nem GyU témájút lehet?

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285277 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Heledir írta:

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta: Lenne egy kérdésem: milyen írásokat lehet ide beírni? Tehát muszáj, hogy saját legyen, vagy lehet más honlapról letöltött, angol nyelvű lehet-e, és parodizáción kívül mást is lehet írni? Csak azért kérdezem, mert nem szeretnék több száz oldalt végigböngészni. :D


Legjobb a saját írás, de persze nem muszáj, amennyiben más honlapról szeded le, akkor érdeklődd meg a szerzőtől, hogy beteheted-e ide, illetve mindig tüntesd fel az eredeti írót.
Angol nyelvű elvileg lehet, de akkor számolnod kell azzal, hogy a fórumozók többsége nem fogja érteni.
Parodizáción kívül mi az a más amit írnál?

UI: A vitát töröltem, aki kéri annak elküldöm a lementett verziót.


Bármi ami a humorba belefér...


Akkor más szavakkal: nálad mi fér bele a humorba?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285239 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Heledir írta: Lenne egy kérdésem: milyen írásokat lehet ide beírni? Tehát muszáj, hogy saját legyen, vagy lehet más honlapról letöltött, angol nyelvű lehet-e, és parodizáción kívül mást is lehet írni? Csak azért kérdezem, mert nem szeretnék több száz oldalt végigböngészni. :D


Legjobb a saját írás, de persze nem muszáj, amennyiben más honlapról szeded le, akkor érdeklődd meg a szerzőtől, hogy beteheted-e ide, illetve mindig tüntesd fel az eredeti írót.
Angol nyelvű elvileg lehet, de akkor számolnod kell azzal, hogy a fórumozók többsége nem fogja érteni.
Parodizáción kívül mi az a más amit írnál?

UI: A vitát töröltem, aki kéri annak elküldöm a lementett verziót.


Bármi ami a humorba belefér...

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285207 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Esetleg fordítani is...

Melkor Nagyúr: most már tudom, mi hiányzott nekem! De még valami hiányzik: Melkor reakciója a maradék két Szil körüli huzavonára és dobálózásra... meg úgy általában, jó lenne egy még bővítettebb Melkor Összes....

Még egy crossover.

Csillagidő 346741.7
Endor rendszer, Beleriand szektor

Az Enterprise hídja.
- Oda nézzetek! – szólt Fëanor kapitány, szakadt pulóverén megigazítva a Csillagflotta jelvényét. – Egy űrkikötő!
- Nem mondod, Jim! – ténykedett Caranthir alakjában Spock egy csomó, ismeretlen rendeltetésű gomb előtt.
- Ismeretlen tárgy előttünk! – jelentette Uhura, aki némileg csodálkozott, hogy most akkor hová került ő, és hol vannak a többiek.
- Képernyőre! – rendelkezett a tündévé vált James Tiberius Kirk.
- Olyan kockaszerű – vélte Sulu, Curufinként. – Csak azt nem értem, hogy Spocknak hogy nőtt meg ilyen hirtelen a haja.
- Talán kiköthetnénk azon a bázison, aztán megnézhetnénk a kockát! – javasolta Maedhros, úgy is, mint Scotty.
- Kikötésre felkészülni! Sárga riadó! Mindenki a parancsnoki hídra! – ordibált Kirk-Fëanor.
A kikötés meg is történt – mindössze a tányér szakadt le, mivel Olwe, a teler navigátor korábbi bevetés során elhunyt, és igazán senki nem tudott rajta kívül elvezetni egy ekkora űrhajót…
Ám a rejtélyes KOCKA továbbra is közeledett.
- Küldjünk békejelzéseket – mondta Maglor, aki furcsa módon a replikátor alakját vette fel.
- Békejelzéseket? – hörögte a kapitány. – Ezeknek? Ott a kockán az angbandi csillagjelzés!
- Talán klingorkok! – vélte Uhura.
- Nem! Ez a BORG! – vélték az ikrek, akik Picard-rá és Locutussá változtak, és most csodálkozva néztek egymásra. A többiek meg rájuk, majd megállapították, hogy valaki megint piszkált az idővel.
- Sugározzunk le Losgar állomásra! – szólt Kirk-Fëanor. – Uhura, magáé a híd! A fiaim, meg maga, mellékszereplő hadnagy, velem jönnek.
- Na, köszönöm! Rasszista banda, mindig nekem hagyják az unalmas részt… - dohogott a hölgy, miközben a nyolc jómadár, valamint a mellékszereplő hadnagy lesugárzott. A BORG még nem ért oda, ám különösen agresszív klingork egységek vették őket célba, melyeket maga Morgoth, alias Kahn küldött. Ám a derék űrtündék kapták a fézert, s mivel a klingorkok csupán primitív íjakkal voltak felfegyverkezve, hamar visszaverték őket. Csak a mellékszereplő hadnagy esett el.
- Na ugye! Most vegyük őket üldözőbe! – mondta a kapitány.
- És a hajó? Megtámadta a BORG! – figyelmeztették fiai.
- Küldjük gyorsan vissza a jövőbe a vitéz Worfért, ő majd legyakja őket! – javasolta Scotty, úgy is, mint Maedhros.
- NEM! Inkább beindítjuk az önmegsemmisítőt! – a kapitány, jelvényét megérintve, felszólt Uhurának. – Izé! Kapcsolja be az Enterprise önmegsemmisítőjét. Ja, és mindenki hagyja el a fedélzetet.
- Apu, neeee! – esett ki a szerepéből Scotty, ám visszarakták.
Az Enterprise néhány perccel később – miután Uhura is lesugárzott Losgarba – felrobbant, és darabjai az űrben kóvályogtak. Látták ezt Worfék a jövőben, és látta Geordi is, ami eléggé szokatlan dolog volt nála.
Ám ekkor Kirk-Fëanor rohanvást a menekülő klingorkok után vetette magát, egy szál fézerrel, s a legénység lemaradt mögötte.
Mire odaértek, bekövetkezett a katasztrófa. A kapitány pulóvere a szokottnál is szakadtabb állapotban leledzett, és körülötte több balBORG azzal foglalatoskodott, hogy asszimilálja.
Spock-Caranthir lenyilazott kettőt, ám nyomban adaptálódtak. Szerencsére a kollektívától visszahívó parancs érkezett, így Kirk-Fëanor ott maradt, asszimilálatlanul, ám halálosan megsebesülve.
- Ugyan már, a főszereplők sose halnak meg ebben a filmben – bizakodott Sulu, alias Curufin.
- De itt most össze vagyunk keveredve valami mással, és lehet, hogy abban meghalnak! – vélte Spock.
És igaza is lett, mert Kirk kapitány, úgy is, mint Fëanor, megszólalt:
- Ugye a BORGon bosszút álltok?
- Az nem lenne diplomatikus – vélték az ikrek, mint Picard és Locutus.
- Esküdjetek meg újra…
- Ah, Jim!!! – szólt érzelemmentes hangon Spock. – Esküszünk!
- Mire?
- Hát… - kórusban - a Csillagflottára, az Enterprise-ra, a Földre, és a Fekete Lyukat hívjuk magunkra, ha eskünket meg nem tartanánk, miszerint sem ember, sem vulkanita, sem klingon, sem romulán, sem BORG, sem ferengi, sem egyéb humanoid nem menekülhet az Enterprise legénységének üldöző haragjától, ha meglel, felszed, megtart, kidob, vagy csak megnéz egy szilmarilt…
- De mi is az? – kérdezte Uhura, aki nem változott át.
- Nem tudom, de valamiért fontos aaarrrggghhh… - és Kirk-Fëanor e szavakkal elhunya.
Spock önmaga legnagyobb meglepetésére quenyául búcsúztatta…

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285174 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Heledir írta: Lenne egy kérdésem: milyen írásokat lehet ide beírni? Tehát muszáj, hogy saját legyen, vagy lehet más honlapról letöltött, angol nyelvű lehet-e, és parodizáción kívül mást is lehet írni? Csak azért kérdezem, mert nem szeretnék több száz oldalt végigböngészni. :D


Legjobb a saját írás, de persze nem muszáj, amennyiben más honlapról szeded le, akkor érdeklődd meg a szerzőtől, hogy beteheted-e ide, illetve mindig tüntesd fel az eredeti írót.
Angol nyelvű elvileg lehet, de akkor számolnod kell azzal, hogy a fórumozók többsége nem fogja érteni.
Parodizáción kívül mi az a más amit írnál?

UI: A vitát töröltem, aki kéri annak elküldöm a lementett verziót.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285158 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Humor

Theala Vandron írta: Mennyi újak jöttek most így hirtelen! Üdvözöllek benneteket a Humor topikban!

Heledir: Szerintem böngészd végig a témát, ha nem is mind a négyszáz nemtomhány oldalt, de úgy tizet érdemes lenne végignézni. Már csak a jókedv maitt is... Egyébként a kérdésedre válaszolva: ide humoros, saját (vagy a nem regisztrált barátaid által írt és megengedett), magyar nyelvű írásokat tehetsz be (alánlani persze lehet angol oldalakat is, én személy szerint nagyon örülnék neki).


Köszi, majd igyekszem megfelelő dolgokat írni, addig is egy angol oldal (lehet, h. már ismeritek):
www.ealasaid.com/misc/vsd/

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285122 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Mennyi újak jöttek most így hirtelen! Üdvözöllek benneteket a Humor topikban!

Heledir: Szerintem böngészd végig a témát, ha nem is mind a négyszáz nemtomhány oldalt, de úgy tizet érdemes lenne végignézni. Már csak a jókedv maitt is... Egyébként a kérdésedre válaszolva: ide humoros, saját (vagy a nem regisztrált barátaid által írt és megengedett), magyar nyelvű írásokat tehetsz be (alánlani persze lehet angol oldalakat is, én személy szerint nagyon örülnék neki).

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285115 Írta: jbworld
jbworld válaszolt a következő témában: Humor
Sziasztok!

Elkezdtem irogatni én is a humor szekcióba. Szeretném ha segítenétek nekem, és elmondanátok mi a véleményetek, mert csak úgy tudom hogy miben hibáztam.

Üdv: JB

Nai hiruvalyë Valimar. Nai elyë hiruva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285109 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Humor
Lenne egy kérdésem: milyen írásokat lehet ide beírni? Tehát muszáj, hogy saját legyen, vagy lehet más honlapról letöltött, angol nyelvű lehet-e, és parodizáción kívül mást is lehet írni? Csak azért kérdezem, mert nem szeretnék több száz oldalt végigböngészni. :D

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #285046 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: tömören: még. :twisted:

Nerwenkét ígértek nekünk vagy két hete, és még nincs! Elvonási tüneteink viszont vannak, úgy ám, drágaszág... :cry: (Bár lementegettem a eddigieket, és huszadszor is vinnyogva röhögök a csalánon, a kaktuszon, a medúzán meg a kecskés akción...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #284990 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Narnija Krónikái
A Nagy Sörényes Cica
A Varázsló Néni
és a Tulipántos Láda


XVIII.
-Brühü, brühü, Aslan meghalt. - mondta Kislány
-Ne is próbáld meggyógyítani, meg se forduljon a fejedben, hogy csak eszméletlen. - mondta Susan
- Brühühühü. - mondta Kislány. - Nézd, patkányok eszik a madzagot!
- Ez kezd olyan lenni mint a Kút és Inga. - mondta Susan.

XIX.
- De most hogy mondjuk meg Peterékenk, hogy Aslan meghalt? Ők a hegyen túl laknak én meg fáradt vagyok. - mondta Kislány.
- Hát... - mondta Susan.
- És kérek kakaót. Meg lekvároskenyeret.
- Hogyha tudnánk telefonálni...
- Üzenjünk a széllel! Szél elszáll, a lábam megmarad!
- Hát...

XX.
A táborban
- Peter! - mondja egy hang
- He hö hu! Kettéváglak! Ki vagy te? - mondja Peter
- Én vagyok a virágszorimlány. Hírt hoztam. - mondja a virágsziromlány.
- Nem kellett volna megennem a tizenhetedik pirítóst... - mondja Peter nyögve
- Aslan meghalt. - mondja a lány
- Főleg nem azzal a gyanús izével amire azt mondták, vadalmalekvár...

XXI.
A táborban még mindig

- Tényleg eltűnt. - mondja Peter.
- Akkor te vezeted a sereget a mai csatában. - mondja a kentaur.
- Ööööö... - mondja Peter.





"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284797 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Még némi Így írtok ti, vagy inkább crossover.

... és akkor Dr. Gollam árulása következtében Sauron gonosz pribékjei felkapták a Gyűrűhordozót s hű társát, majd a nazgulok szárnyasai elrepítették őket igen messze délre, majd a nagy haradi sivatagban kirakták őket.
És Khamúl galád, visszataszító, ám láthatatlan képén feltételezhető gonosz vigyor ült, majd felszállt, és otthagyta a két derék hobbitot... semmi víz, semmi védelem...
- Hát, azt hiszem, ezt hívják szívásnak, Frodó uram - vélte Samu. - Frodó uram? Hová merült el szép (gülü)szemed világa?*
- Víííz... - mondta Frodó értelmes arccal.
- Hol?
- Vííííz...
Samu vakarta intenzíven a kobakját, mert látta, hogy Frodó, mint mindig, használhatatlan. Márpedig itt ők frankón szomjan fognak halni...
Hely: a mélysivatag.
Idő: Harmadkor, az Utolsó Dzsihad után 3019 standard évvel.
A szín alatt közeleg: egy fontos szereplő.

Frodó továbbra is idült elmebajos arckifejezéssel bambult, ám Samu felidézte ősi hobbit kiképzési módszereit, melyet még Csavardi Cövek Bódi Tisztelendő Atya tanított neki. És ellazult.
Ám Frodó sajnos nekiállt a Gyűrűt bámulni, és közben ütemesen rugdosta a homokot.
Na EZT nem kellett volna.
Hirtelen csak azt vették észre, hogy valami naaagy és ijesztő dolog tör elő a földből, és kitátja a száját. Közben valamely narancsszínű por kavargott körülöttük, melytől Frodó nyomban repülni kezdett, és szép éneklő madarakat látott. Ám ekkor!
Az egyik bucka mögül előbukkant egy burnuszos, vékony fickó, és odaállt a naaagy ijesztő elé.
- Én vagyok a tér és az idő! - kiáltotta misztikusan.
- He? - reagált Samu, ám a mutáns földigiliszta meghátrált a misztikus elől, és visszabújt a földbe.
A burnuszos figyelmesen szemügyre vette őket kék szemével, és mikor Frodó szemét meglátta, elhűlt.
- Ez Ő!!!
- Ki? - érdeklődött Samu.
- Velem jöttök a sziecsbe!
- Mit csináltam? - ijedezett Samu, aki nem értette a kékszeműt.
- A társad a Kiválasztott, ki egyszerre van baromi sok helyen, s képes volt magához szólítani a Mestert!
- Mi vaaan... - éledezett Frodó, a Gyűrű után kaparászván.
- Az Ummák szimbolikus hypallagé-tudatának transzcendenciája! Az Egy Vízkarika! - hördült fel csodálkozva a burnuszos, majd leborult Frodó elé. - Liza, a Galiba! Tényleg ő az! Most kövessetek, ó, hatalmas idegenek! A mi vizünk a ti vizetek!
- Ez errefelé egy házassági fogadalom? - érdeklődött kedvesen Frodó.
- Mahdi, hát nem ismered a Vízkarika-verset?

"Három karika ragyogjon a Shai-hulud kezén (ha lenne neki),
Hét a nemes Atreidesek jussa, kiknek háza vízben áll,
Kilencet a fremenek ujján csillantson a fény,
Egyet hordjon a Sötét Harkonnen, szolganyájat kef... akarom mondani terelő,
Giedi technós földjén, posztmodernek mezején,
Egy Karika víz felett, Egy Karika kegyetlen,
Egy a homokba zár, bilincs az Egyetlen,
Giedi technós földjén, posztmodernek mezején."

/folyt. lehet, ha tecc/

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284790 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Humor
Second-Hand AKCIO

TESCO gazdasagos urikopeny kek-feher szinben, muanyagpatkannyal a zsebeben(kek vagy feher) gondori kiranyi divat utan keszitve alig hasznaltan elado
Erdeklodni lehet a Rohani patkanyok nevu fogadoban este 9ig
ar megeggyezes szerint,alkudhato :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284694 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Na és mi lesz Nerwenkével meg a Varázsló Nénivel? :lol:

Addig: Finduilas

Április 1.
Baranor nem jött haza velünk! Stikában MT-ben maradt, mert becsajozott.
Ioreth viszont, akit első MT-i látogatásomról hoztam haza, mert a kíséretem egyik tagjával gabalyodott össze, most hazament, mert ő mégis inkább marad lány. Ja. Vénlány.
A mai nap örömére Imi titokban megfűzte Döncit, hogy tréfálják meg a népet, és átfűrészelték az újonnan felavatandó móló cölöpeit&#8230; eredmény: fél Dol Amroth a kikötőben lubickolva, vőlegényem, amint Luke-ot magasan feltartja, merthogy az egér nem tud úszni, továbbá ő sem, viszont magára nem gondol, így kis híján megfulladt, mire kirángattam, továbbá sokkot kapott a víztől, ezért jobb híján ágyba dugtam, ahol is nyomban megélénkült, és addig könyörgött nekem, míg be nem gyújtottam a kandallóba (tavasz kellős közepén!), hogy, mint mondta, a lángok látványától megnyugodjon a lelke&#8230;
- Nem vagy piromániás, drágám, egyáltalán nem &#8211; korholtam, de tud a fene haragudni rá, mikor olyan megigézve bámulja azt a tüzet&#8230;

2967 nyári napforduló:
Hát telnek az évek, ha minden jól megy, egy évtized se kell már, és összeházasodhatunk&#8230; már kezdek egész nőies lenni (tizenhét éves vagyok!), ami númenori nőben egész korai serdülésnek számít&#8230; lehet, hogy hamarosan meg is jön?

Szeptember: megjött. Sajnos nem számítottam rá, így végigvéreztem fél MT-t (mert persze megint itt vagyok), míg elértem az Ispotályt, hogy az ég szerelmére, adjanak már valamit! Denethor persze csak azt látta, hogy valami óriási baj lehet velem, mert az apja elfelejtette felvilágosítani annak idején, főleg a nőkről. Szerencsétlen falfehéren koslatott utánam, és kiabált, hogy segítsen már valaki. Luke a zsebéből vinnyogott, én meg ordítva igyekeztem csendre inteni, hogy ha lehet, ne zavarja már fel az egész Várost eme csendes hajnali órán, miközben hálóingben és kócosan rohantam az Ispotályba&#8230; erre ő, hogy de felzavarja, mert biztos, hogy ragályos mordori lépfenét kaptam, és ennek ellenére nyomult, mert ő is meg akarja kapni, ha már én itten meghalok&#8230; így kergetőztünk körről körre, míg végül &#8211; fél Gondor szeme láttára &#8211; bőgve berontottam az Ispotályba, ahol szegény Ioreth rutinosan elájult, mikor meglátott, a füvesember nekiállt nemestündéül hablatyolni, ezt lebokszoltam, aztán hál&#8217;Erunak a legöregebb gyógyító asszony gondjaiba vett, és egy pofonnal észhez térítette kétségbeesett és enyhén hisztérikus vőlegényemet, megnyugtatva, hogy nincs semmi bajom, majd mikor ellátott, belém diktált némi gyógyteát és szétkergette a szájtátókat: &#8222;kifelé, nincs itt semmi látnivaló&#8221;, a makacsabbak közé vágott egy lavórt, majd nyakon öntötte egy vödör vízzel jobb sorsra érdemes kedvesemet, aki a nyugtatásnak szánt pofontól kissé még szédelgett, és ráförmedt:
- Uram! Most leülsz ide, végighallgatsz, és nem ájulsz el közben!!!
Aztán felvilágosította szegényt. Roppantul megkönnyebbült, mikor rájött, hogy nem kaptam semmiféle ragályt, és nem fogok meghalni&#8230;
Ezen a ponton jött be Ecthelion, aki hallotta, hogy már megint teljes káoszt csináltunk, ugyanis a nép még Denethornál is rosszabbakat képzelt, hogy mi bajom lehet. Persze ki is tárgyaltak engem jó hangosan az ablak alatt.
- Én láttam, úgy futott, mint a nyúl!
- Lehet, hogy csak fel akarta pezsdíteni Denethort!
- Szerencsétlen nem pezsdült fel túlságosan&#8230; én mondom, ha ez a leány itt van, mindig történik valami&#8230;
- De mi van, ha Finduilas fertőző kolerát kapott!
- Te barom, attól nem vérezne így! Lehet, hogy hemofíliás!
- De azt csak férfiak kapják meg&#8230;
- Na de az baj, mi lesz a fiaival, mert a recesszív izé kijöhet&#8230;
- Ugyan már, mind marhaságokat beszéltek, én mondom, sárgalázt kapott!
- Mért, szerinted sárga?!
- Á, biztos bubópestis! Karantént köll elrendelni!
- IDE FIGYELJETEK, TI BARMOK!!!!!!!! &#8211; üvöltött ki az ablakon a sík ideg Ecthelion. &#8211; Semmi baja, csak nővé vált, és most mindenki hazamegy!!!
- Ne már, Uram, mikor Finduilas olyan érdekes&#8230;
- MONDOM HAZA!!!!!!!!!!!!!
Szegény Ecthelion&#8230; néha komolyan sajnálom. Mindig baja van miattam.
- Nem miattad, kislányom, hanem a hülye pletykás nép miatt, meg az én bolond fiam miatt, aki a bolhából is olifántot csinál!
- De atyám, hát te nem láttad, hogyan vérzett szegényke! Én tényleg azt hittem, meghal! És azt nem élném túl!
- Teljesen pihent vagy, édesem, de azt hiszem, ezért szeretlek&#8230; &#8211; nyugtáztam a dolgot.
Néha azért örülnék, ha nem lennék ilyen érdekes&#8230;

November 14.
Nem tudtam, mi hiányzik Denethornak ahhoz, hogy teljesen kiakadjon&#8230; most már tudom.
Idejött egy fickó Rohanból, valami Estel, és állítólag Elrond lányával jár, meg azért jött, mert Gondornak szüksége van rá. A baj abból lett, hogy Ecthelion kedvesen fogadta, és megengedte neki, hogy itt maradjon, pedig Mithrandir küldte (igaz, mintha célzott volna rá pár éve, hogy majd küld valakit).
Kedves kapásból utálja a képét, körülbelül olyan szinten, mint Maeglin Tuort. Esetleg kicsit jobban.
- Gyüttment csavargó!
Estelt a nép sürgősen elkeresztelte Thorongilnak, és fél MT leányai úgy bámulják, mint valami tünde sztárt az Óidőkből. Hát igen, mutatott egy régi dagerrotípiát Berenről, és némileg hasonlít is rá&#8230; ha kisebb lenne az orra, meg őszebb a haja, kiköpött Beren lenne.
Sajnos Thorongil elkövette azt a hibát, hogy miközben a képet mutogatta nekem, túl közel húzódott, és állandóan a dekoltázsomat bámulta.
Erre Denethor és Imi teljes egyetértésben (ilyet se láttam még!) megragadták, és Dönci segítségével úgy belevágták a szökőkútba, hogy nem szólt, csak elmerült. Mikor ki akart jönni, az ork kedélyesen képen rúgta, és visszanyomta. Ez többször megismétlődött. Senki nem akadályozta ebben, mert Dönci már szinte családtag mind nálunk, mind itt Gondorban&#8230;

December 12.
Denethor olyasmit csinált, amivel sikeresen kiakasztotta atyját, valamint a Vének Tanácsát. Gondori állampolgárságot adott Döncinek, és &#8222;hű orkunkat&#8221; a Toronyőrök közé fogadta. Végül is joga volt hozzá, mert az apja azt mondta, szülinapján bármit megenged (harminchét éves a drága!), bár konkrétan nem erre gondolt&#8230; A szemrehányásokra azt felelte, hogy Dönci megérdemli az elismerést, és legközelebb egy félszerzetet fog hűbéresévé fogadni, hadd szörnyülködjön a Tanács. (Erre Thorongil: &#8222;és honnan tudod, mik azok a félszerzetek?&#8221; Kedves: &#8222;semmi közöd hozzá!&#8221;)
A dolog egyetlen szépséghibája az volt, hogy Dönci, miközben az esküszöveget, egyre a Denethor zsebéből kikandikáló Luke felé bámult ábrándozva&#8230; erre szerencsétlen Ecthelion nekiállt siránkozni, hogy egy komoly, felelős államférfi nem hordhat kispatkányt a zsebében, mert kiröhögik&#8230;
- Luke a barátom! &#8211; szólt bőszen, és körülnézett, mer-e valaki röhögni, majd hozzávágta Imrahilt Thorongilhoz, és méltóságteljesen elmondta az orknak a válaszesküt. Ekkor már mélységes kuss volt, s a csendbe váratlanul belehasított Panni trombitálása&#8230;

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284452 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel, ez megint nagyon jó volt! :lol: 'Négy Kibelezett Ork', meg 'Osse Papucsa'... De nagyon jót nevettem!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284320 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Idril Celebrindal. írta: Noredhel: Barthes Derrida és társai... Értem, hogy Finrod Felagund miért akart folyton röld alá bújni... én ezt tanulom... jájj.


Azért Szoszürr se kutya. Langue, meg parole... ebből élek három éve a vizsgáimon.


Még Rejtő.

A monszun súlyosan ülte meg a kikötőt, és a vastag, sárga ködben szinte eltűnt a Négy Kibelezett Ork nevű vendéglátó-ipari egység, melynek vendégei aznap szokatlanul idegesek voltak. Hiába, az időjárás! Ilyenkor mindenki hamarabb késel.
A Tüzes Lélek, aki egy közismert csibész volt, a hetedik félliteres korsó pálinkáját hajtotta fel, és komoran dohányzott. Olwe, a Kapitány, szótlanul keverte a cinkkel szakszerűen ellátott, töredezett lapokat, és határozott nemtetszéssel pillantott a vele szemben ülő vagányra.
Meg a mögötte leledző bandájára.
-Most már talán rátérhetnénk az üzletre! - javasolta Feanor rekedt hangon, és rutinosan a fiai közé vágta a poharát, mert nagyon zajosan voltak. Itt kérem komoly alku folyik!
-Oszt mi kéne? - kérdezte a nagydarab csempészkirály. - Mert hajó nincs.
-Nincs?! Ott az egész teler flotta!
-Felét javítjuk, fele karanténban van - közölte Olwe rendíthetetlen nyugalommal, ám titkon már a bicskája után tapogatózott. Feanor pedig látszólag ártalmatlan vakarózó mozdulatokkal araszolt az ólmosbotja felé, miközben csevegő hangon kérdezte:
-Hát a Kancsal Cet?!
-Azt nem ajánlanám. Előbb látod meg vele a Zöld Pofát, mint Középföldét - szólt jó szándékúan Olwe, ám ekkor Fingolfin közbeszólt: - Lopok én olyan cirkálót&#8230; volt már rá eset a világtörténelemben&#8230;
Erre többen meg akarták verni.
Közben Maglor a zongoránál állt és szeretett volna gitározni, ám erről nyomatékosan lebeszélték.
-De miért nem megyünk potyautasként? - kérdezte a részeges kardalos, miután testvérei összeszedték a fal tövéből, ahová a lebeszélés következtében repült. Próbálták elhallgattatni, ám utat tört Olwéhoz. - Drága sztrovacsek barátom! Hát miért nem akartok segíteni nekünk?
Erre Fingon rutinosan lekevert neki egyet. Öten mentek volna rá, ám Maedhros elé állt.
-A kölyök az én védencem! - közölte, és milyen bölcsen tette, ugyanis Fingon, az alvilágban merőben szokatlan módon, hálás típus volt.
Feanor és Olwe továbbra sem tudtak zöld ágra vergődni, és különben is nagyon vágytak mindketten egy kis verekedésre&#8230;
Feanor hát előrántotta az ólmosbotot, egy jól irányzott suhit tervezve, ám Olwe elugrott, és hozzávágta a bárpultot, ám nem hajolt el elég gyorsan a válaszként érkező biliárdasztal elől, aminek következtében később sokáig beteg volt.
Ekkor Celegorm kecses mozdulattal leverte a lámpát, kapta a sörösüveget, és belevetette magát a harcba. Hiába voltak a derék tengeri medvék gyakorlott verekedők, a Formenosból szökött nehézfiúkkal nem bírtak. Előkerült több bicska. A kantinos süket nagybátyja közben teljes lelki nyugalommal harmonikázott, míg fejbe nem találta egy likőrösállvány, a sarokban pedig egy idős, trachomás, félhülye igazhívő a verekedéssel mit sem törődve, leborult kelet felé, mert csalhatatlan időérzéke imára szólította. Erről később lerúgták a turbánt, amire üvöltve és a Próféta nevét kiabálva hasba szúrt néhány matrózt.
A dolog kezdett elfajulni, ám egyik felet sem olyan fából faragták, hogy megijedjen. Maglor, aki egy véletlenül ráborított vödör víznek köszönhetően kijózanodott, épp igyekezett meggyőzni egy fogatlan, rókaképű teler kalózt, hogy ha már úgyis mindnyájukat körözik, hát fuvarozza el őket&#8230; a kalóz a meggyőzés következtében később évekig csuklott, mert Maglor, amikor nem volt részeg (ilyesmi évente mintegy kétszer fordult elő, akkor is véletlenül), tulajdonképpen nagy pofonokat tudott osztogatni&#8230;
Az egyik teler matróz becsmérlő megjegyzést tett Fingon hajviseletére, mondván, hogy &#8222;olyan, mint egy bennszülött majom&#8221;. Meglepődött, mikor nekivágódott a falnak, és visszapattant róla, majd elült. Maedhros, aki az iménti fejedelmi pofont kiosztotta neki, közben már az Osse Papucsa legénységét aprította finom, mintegy húszcentis bicskájával, miközben atyja sem tétlenkedett, hanem kidobálta az ablakon azokat, akik a verekedést megneszelve bejöttek.
Amikor a noldák befejezték ténykedésüket, igen kevés teler maradt életben, ezeket kórházba szállították, ám még ott is tisztelettel elemezték a fejüket csóváló, kecskeszakállas professzoroknak a noldák tanítani való pofonjait&#8230;
A banda pedig nem vesztegette az időt, hanem nemes egyszerűséggel elkötötte a teler flottát. Ilyen még nem volt!
Addigra már minden rádiósávon körözték őket, ám a rablóknak nyoma veszett. Egy idős, állandó alkoholmérgezésben szenvedő teler halász szerint Araman felé hajóztak, majd eltűntek egyenest a Valacirca irányában, és a hajókról kísérteties zene is szólt. (Maglor játszott tangóharmonikán, miután a pár percnyi józanságából eredő sokkot sikerrel kezelte egy ötliteres demizsonból.)
Valinorban még ma is mesélik a legendát a köddé vált flottáról, Mandos pedig, aki tud egyet-mást, hallgat&#8230;

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284101 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Idril Celebrindal./Fenrir válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel: Barthes Derrida és társai... Értem, hogy Finrod Felagund miért akart folyton röld alá bújni... én ezt tanulom... jájj.

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283977 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie írta: Noredhel:bravó!

És a riporter Celebornt is meginterjúvolta
-melyik operát utálod?
-Mozart: Don Giovanni

Jövő héten jön Galadriel naplója. Most már tényleg.


Hogy utálhatja a világ legszebb operáját?! Ízlésficamos... :twisted: Talán a Don emlékezteti valamelyik kedves, aranyos rokongyilkosra?

Amúgy írtam egy ficet Maedhrosról, bár nem humoros www.tolkien.hu/view.php?m=32&c=1&a=1948
a Novellák topicba kérnék kritikákat, vagy priviben. (A második fele engedély alatt.)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283867 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel:bravó!

És a riporter Celebornt is meginterjúvolta
-melyik operát utálod?
-Mozart: Don Giovanni

Jövő héten jön Galadriel naplója. Most már tényleg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283808 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel, az utóbbi időben nagyon belelendültél! Finduilas rúlz, Maedhros megszabadítása rúlz, kedvenc könyvek/filmek rúlz... Csak az utóbbit nehéz olvasni a rózsaszín betűk miatt...

:itscool: :up: :mrgreen: :agree: :biggrin2: :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283805 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor

Noredhel (Voronwë) írta:
Hogy milyen filmeket szerettünk az Első Korban? (Avagy Kityrákotty R.I.P.)
Melkor: Őrülttudósos-mutánsgányolós, Thangorodrimet tündetárolásra használós, vendégmarasztalós!


Esetleg még: Vaskoronás világleigázós, Ékszerrablásos-menekülős...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283802 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel! Remek, sokszor vissza fogom olvasni, még nem mindegyiket fejtettem meg. :D

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283714 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Ma gonosz leszek.


Kedvenc irodalmi művek: (Szil)

Ilúvatar: Na, mondjuk a Tragédia elmegy&#8230;
Manwe: Elfújta a szél
Varda: A csillagszemű juhász
Ulmo: Hát a Moby Dick az nem rossz&#8230;
Aule: A Távolban egy fehér vitorla, meg az Ifjú Gárda, meg minden, ami mozgalmi-partizános-elftársas
Yavanna: Hátizé&#8230; Növénytani Nagyatlasz?
Nienna: Nekem mindegy, csak lehessen rajta bőgni&#8230;
Mandos: Nem nyilatkozom. (Titokban falja Robert Merle-t)
Morgoth: A Márki összes művei
Finwe: A Bigámia Nagykönyve&#8230;
Feanor: Ady: A Tűz csiholója, a Tűz Márciusa, meg a Dózsa György unokája&#8230;
Maedhros: Utálom Karinthyt, utálom, utálom&#8230; ja, amúgy a Vesztegzár a Grand Hotelben&#8230;
Maglor: Hát minden, ami népi, zenés, eposz, izé&#8230; meg a folklórgyűjtemények&#8230; (Riporter: Mondj már valami konkrétumot, tünde!!!) Hm&#8230; például a Mindvégig Aranytól&#8230;
Celegorm: Valamelyik Csokonais Lúth&#8230; Lillás!
Caranthir: HE?
Curufin: Van olyan könyv, hogy Kill Beren?
Amrod & Amras: Két Lotti rulz!
Fingolfin: Ady: Harc a Nagyúrral
Fingon: Szerintem Verlaine és Rimbaud versei szépek&#8230; meg a Tonio Kröger&#8230; ugye, Maedhros?
Turgon: MacLean: Kémek a Sasfészekben&#8230;
Eol: Saint-Exupéry: Éjszakai repülés
Aredhel: Bovaryné, Anna Karenina, meg ilyesmik.
Finarfin: Descartes: Szőke vagyok, tehát vagyok&#8230;
Finrod: De apu, olyan mű nincs is&#8230; nekem? Jakobson, Barthes, Szoszürr*, Derrida&#8230;
Amarie: Az elhagyott menyasszony&#8230; ja, az opera.
Galadriel: Bármilyen meglepő, nekem a Szilmarilok&#8230;
Thingol: Keresztapa rúlz&#8230;
Melian: *hallgat* (és stikában a PNP-t (Pucér Nolda Pasik) tanulmányozza)
Lúthien: Hrabal: Táncórák idősebbeknek és haladóknak
Törpök: Ja! A Hrabal az jó! Sööööööööööööör!
Dior: Kassák: A ló meghal, a madarak kirepülnek
Daeron: Arany: Letészem a lantot
Mablung: Mindegy, csak bokszolós legyen, vagy bikaviadalos&#8230; esetleg háborús&#8230; és esőben meghalós.
Beleg: Arany: Tetemre hívás
Gwindor: Charriére: Pillangó
Beren: Az Eddából, mikor Tyrnek leharapja a kezét Fenrir.
Túrin: Hát a Kalevalából a Kullervós részt azt csípem.
Finduilas: Az Elfújta a szél nekem is bejön&#8230;
Nienor: Nekem a Szent Péter esernyője&#8230; nem tudom, miért.
Morwen: Ibsen: Peer Gynt (Aase rúlz)
Húrin: Lear Khirály rúlz!
Huor: Nem tudok olvasni, mióta kilőtték a szemem!
Tuor: Robin Hood rulez!
Idril: Mindegy, csak legyen benne mezaliansz!
Maeglin: Miller: Az ügynök halála
Earendil: Joyce: Ulysses
Elwing: 2001 Űrodüsszeia&#8230; végül is dettó.
Elrond: A víg özvegy! Ja, hogy az nem könyv? Akkor a Láthatatlan Légió! Gornit is azon neveltem fel. Innen jött neki a Holtak Ösvénye-ötlet&#8230;
Elros: A Finnegan&#8217;s Wake, mert azt Maglor nem értette, és majdnem kidobta! Ugyanis nem talált benne kottát&#8230;

Hogy milyen filmeket szerettünk az Első Korban? (Avagy Kityrákotty R.I.P.)
Ilúvatar: Világ keletkezős, dinoszauruszos-hibernálós, XX. Században feltámadós, szerintem!
Manwë: Szélviharos kataszrófás, barátelvesztős, de-a-terhesnő-megmenekülős!
Varda: Csillagközi utazós, művészes, majmoktól-időalagútigos!
Ulmo: Tengerészes-albínó cethal üldözős, de hiába, mert az Osse&#8230;
Aule: Törpös bányás Hófehérkés.
Yavanna: Természetvédős-gyerekes-medvebocsos-orvvadászok ráfázós.
Mandos /hallgat/ /Riporter erősködik: de mégis, milyen?/ Hét őrült egy egész koron át ámokfutós, amíg mind hozzám nem jövős, és hagyj már békén!
Nienna: Esős repülőteres-szerelmesek elválós, polgárháborús-végénhősnőtotthagyós, szibáriás nősdokis szerelmes, partizános szerelmes hídrobbantós-végén hős önfeláldozós!
Tulkas: Brúszlís-rugódozós, csaknorriszos-verekedős, sztivenszegálos-karatéjozós&#8230;
Oromë: Vadásztársaságos-háborúba menős-orosz rulettes-barátok elszakadós-de a végén társért visszamenős
Irmo: Háborúellenes parkbantáncolós betépős virággyerekes!
Vairë: Szövőgyáras- ír munkáslázadásos-hőselbukós-de erkölcsi diadalos
Vána: Tavaszos-méhzsongásos-szerelmes&#8230;
Este: Betépős-századfordulós-szimbolistaköltős&#8230;
Nessa: Táncos-zenés-johntravoltás!
Melkor: Őrülttudósos-mutánsgányolós, Thangorodrimet tündetárolásra használós, vendégmarasztalós!
Finwë: Arab sejkes-háremes-eunuchos&#8230; /Mandos: ja, azt kellett volna csinálni a fiadból, még idejében&#8230;/
Fëanor: Szeparatistás terroristás, kikötői balhés, hajós road-movie&#8230; ja, és hajófelgyújtós, mert TŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰZ!
Fingolfin: Az te jó édes anyád&#8230; ja, hogy a kérdésre? Dávidésgóliátos-Grondrafelkenődős&#8230;
Finarfin: Visszaszompolygósz-egész életemben az asszony szemrehányásait hallgatós&#8230;
Nerdanel: Válóperes-gyerekelhelyezős-egymásttépős&#8230;
Earwen: Sógort meg a kölykeit megfojtós, csak egyszer kerülnének a kezembe&#8230;
Olwë: Látod, ebben igazad van, kislányom&#8230; ja? Ööö&#8230; hajózós tengeribeteg noldás!
Maedhros: Alcatrazból megszökős-rendszeresen rokongyilkolós-de a végén mégis ráfázós&#8230;
Maglor: Ez a te esetedben erős képzavar, egyébként költős-világfájdalmas-nyavalygós-amíg Ulmo meg nem unja és le nem szed&#8230;
Celegorm: Banditás-nőrablós-kutyás-orvlövészes&#8230; és nem én voltam&#8230;
Caranthir: Páncélos csajszis-kommandós-törpnyúzó uzsorással összejövős&#8230; /Haleth: Ja! Álmodik a nyomor!/
Curufin: Berent széttrancsírozós, felaprítós, megnyúzós, megfőzős, megevős&#8230; /Dr. Hannibal Lecter: Hé! Az az én asztalom!/
Amros & Amras: Ikres személycserés&#8230; szerintünk&#8230;
Fingon: Lassú baltás balrog elől gyorsan menekülős-mégis meghalós&#8230; /Maedhros: Muszáj pont ezt felemlegetned?!/
Turgon: Nemkívánatos egyéneket röppályára küldős, szigorú királyos&#8230; /Eol: KÖSZ!/ Nincs mit&#8230;
Aredhel: Egy ágyban az ellenséggeles
Eol: Fényérzékenyes-lámpát rutinból leverős
Maeglin: Intrikusos szerelmes, árulós, gyönyörű ívben repülős&#8230;
Beor: Ágybanmeghalós-siránkozós tündékkel körülvevős&#8230; /mi bajuk van ezeknek?!/
Marach: Még a nyavalyás Házamat se rólam elnevezős&#8230;
Hador: Na ja.
Haleth: Optimistán hozzáállós-Caranthirt elhajtós-orkgyakós-Thingolnak beszólós.
Thingol: Baltás feleséggyilkosos. Szerintem.
Celeborn: Szerintem is!
Melian: Mabos-Viviánás-Morgánás-Merlines-Artúros&#8230;
Lúthien: Táncdalfesztiválos-kultúraközi szerelmes&#8230;
Beren: Félkézelvesztős-fénykardos-apádvagyokos&#8230;
Dior: Nagyképű-ékszerrelpáváskodós, de a kedves rokonok levágós&#8230;
Galadriel: Fetisiszta hajmániásos, naná!
Finrod: Börtönlázadásos-pozitívhősmeghalós-de azért Curufinékat szívesen felpofoznám&#8230;
Orodreth: Bátyám levetett váraiban lakós-marhára unós&#8230;
Angrod & Aegnor: Tűzviharos katasztrófás-Melkor szokás szerint magával nem bírós&#8230;
Saeros: Mindenkinek beszólós-míg pofán nem dobnakos!
Nellas: Leselkedős-Tanús, mert én láttam, hogy vót&#8230;
Mablung: Galadrielt leláncolós, hogy nyugton maradjon&#8230;
Beleg: Saját kardba nem túl viccesen felnyársalódós&#8230; (kösz, Túrin&#8230; máskor nézz az orrod elé&#8230;)
Túrin: Barátgyilkolászós-tündecsajtszédítős-sajáthúgotfelcsinálós-sárkányölős-karddal diskurálós-deavégénbeledőlős
Finduilas: Á&#8230; /legyint/
Nienor: Amnéziás idegbajos, de a végén visszaemlékezős&#8230;
Morwen: Most erre mit mondjak? Inkább semmit&#8230;
Húrin: CsakazértisMorgothszaldacolós-sorscsapásos-végén versenyszerű vízisportot űzős&#8230;
Gwindor: Túrintpokolbakívánós-mértnemhaltammeges.
Gelmir: Vazulos!
Huor: Filmet nézni se tudok, mióta kilőtték a szemem.
Tuor: Ulmós-parancsos-tündetársas-road movie&#8230;
Voronwë: Szökött hercegnős-Rómás-szerelmes idegenvezetős-motorozós-de a végén mégis elválós
Idril: Gazdaglányos-csórófiús-mégisösszejövős
Eärendil: Gyerekekkel nem törődős-hajózósmintaveszettfene
Elwing: Idegbajos szalmaözvegy vízbe ugrálós-de Ulmo közbelépős
Elrond: Félhülye danolóstól felnevelős-mégis egész rátermetté levős&#8230;
Elros: Emberkirályos-hitványutódokos&#8230;
Círdan: Én tán itt se vagyok?! Tengerészes-kalandos-kardozós&#8230;
Gil-galad: Pán Péteres-még mindig nemtom hogy haltam meg-es.
Szerintem.*
Celebrimbor: Hülye fejjel Szauronban megbízós-jólmegszívós-karóbahúzós. /Mi vagyok én, vámpír vagy pogány rosszfiú Sienkiewicznél?!/
Szauron: Mindenkit többször jól átverős-Melkort időnként cserbenhagyós-Lúthientutálós.
Aldarion: Hajózós-feleségnemegyPénelopés.
Erendis: Tudod mit, drágám? (innentől folyamatos sípszó)
Ancalimë: Feministás-népet tejföllel traktálós&#8230; **
Tar-Atanamír: Má nem emlékszek, alanyoszkám, meg a fogszolom sze találom, melt tisztála hülye meg impotensz vagyok&#8230;
Tar-Palantir: Meggondolatlan ősös-későn megbánós
Ar-Pharazon: Ha valaki még egyszer Parizernek nevez, én&#8230; ja, amúgy Szodoma és Gomorrás.
Elendil: Noés bárkás.
Isildur: Fényesz cecebecét megszerzősz.

*Giling-galang.
**Aki ott volt a táborban, emlékezhet a Királynő eme haditettére&#8230; /blehh&#8230; legalább piritóst adtak volna hozzá&#8230;/

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283437 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
:twisted: :twisted: :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283374 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Narnia krónikái
A nagy sörényes cica
A Varázsló Néni
és a Tulipántos Láda


XV.
A két lány a folyónál
- Csini a ruhám, mi? - kérdezte Susan.
- Olyan vagy benne, mint anya. - válaszolta Kislány.
- Olyan vagyok, mintha negyvenéves lennék?! - kérdezte riadtan Susan.
- Mostanában olyan uncsi vagy- mondta Kislány.
- Defenesztráció. - mondta Susan. - Küklopsz. Historia est magistra vitae. Ablakon kihajolni tilos.
- Pont erről beszéltem.
- Éhes vagyok. Fáradt vagyok. Szálka ment a mancsomba. Nyűgös vagyok. - mondta a farkas.
- Van itt egy kis puszedli... - mondta Susan remegő hangon.
- Húúús! - mondta a farkas, de addigra Susan pont elérte a kürtöt.

Megjelenik Aslan és Peter.
Peter vadul kardot ránt.
- Ne szurkálj, nem gombostű az! - mondja a farkas
- Menj innen, vagy leváglak! - mondta Peter.
- Aha. Persze. Mese habbal.

Ugrik, de megbotlik egy gyökérben, és beleesik a kardba.
- Töröld le a kardod, Farkasölő Peter King. - mondta Aslan, aki felmérte, hogy ez a maximális vitézség amit az ijedtségtől félájult Petertől elvárhat.


XVI.
Stephen a beszélgetés után.
- Mostmár minden rendben, Stephen bűnét elfelejtjük, Stephen jó kisfiú.
- Stephen jó kisfiú vagyok. - mondta Stephen, szemében még ott csillog a döbbenet, amit Aslan nagy sárga fogai váltottak ki belőle, amikor közölte, hogyha nem áll mellé, hamarosan elfogy az ételutánpótlása.

Ekkor azonban felbukkan a küldöttség.

- Utat Jedi királynőnek! Az Erő Úrnőjének, a keleti éls nyugati végek kormányzójának, az északi és déli nem-annyira-végek irányítójának, a szigetek helytartójának, a hófehérség rend alapítójának és a Jégségverseny örökös győztesének!
- Heló Aslan, rég láttalak. - mondta a Varázsló Néni.
- Mit akarsz itt, te fehér izé? - kérdezte Aslan.
- Mindig is becsültem a hatalmas szókincsed, posztkirály. A kisgyerekért jöttem, akit elraboltál, és fenyegetéssel a magad oldalára térítettél.
- Hööörrrrrg.
- Még mindig áll, amit a szókincsedről mondtam.
- Négyszemközt akarok veled beszélni.

Bemennek a sátorba, tárgyalnak, majd Varázsló Néni elmegy.


XVII.
Az áldozás
Aslan megy a gonosz lények tömegébe, Kislány és Susan meg lesik.
- Heló Aslan! - mondja a Varázsló Néni, aki egy női mivoltát kihangsúlyozó bundában áll a kőasztalon.
- Hmmm. - mondja Aslan.
- Vágjátok le a sörényét! - mondja a Varázsló Néni gonoszul.
- Ez nem volt benne a megállapodásban. - mondja Aslan.
- Na és? Én gonosz vagyok, megtehetem. - mondja a Varázsló Néni.
- Kiskanállal vágom le a sörényed, Aslan! - mondja a törpe.
Levágják Aslan sörényét életlen késekkel.
- Hozzátok ide! - mondja aztán a varázsló néni.
- Lám, most aztán jól meghalsz, te hülye oroszlán. - mondja a Varázsló Néni.
És Aslan jól meghal.

folyt köv.





"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.360 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére