Humor

Több
18 éve 9 hónapja #278762 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor

Daeron írta: Frodó: Nem tudom elolvasni ezeket a lángoló betűket.
Gandalf: De én igen, tünde betűkkel van írva mordori nyelven.
Frodó: És mit jelentenek?
Gandalf:"Made in Mordor."

Bocsi. :oops:


Ez nagyon ott van ;) :D

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278675 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Humor

Kar'sa írta: Ezt tegnap hallottam:

Megy a vámpír a sötét utcán, jön vele szemben egy ember és azt mondja:
-Harapjon rám, és fellélegezhet...

8O

Jajjne....... :mrgreen: :mrgreen: :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278510 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Humor
Ezt tegnap hallottam:

Megy a vámpír a sötét utcán, jön vele szemben egy ember és azt mondja:
-Harapjon rám, és fellélegezhet...

8O

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278507 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Humor
Frodó: Nem tudom elolvasni ezeket a lángoló betűket.
Gandalf: De én igen, tünde betűkkel van írva mordori nyelven.
Frodó: És mit jelentenek?
Gandalf:"Made in Mordor."

Bocsi. :oops:

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278089 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Humor

Ancalima Anarórë írta:

Belladonna írta: OFF: Amit mindig szerettem volna megkérdezni: mi az, hogy rúúlz? :oops:


Rulez (angol szleng)= kb cool, vagy zsír vagy ilyesmi. :D Ezt jelenti magyarul is... ;)

Csak kiegészítésként, nem okoskodni akarok: Ha jól tudom, a "rules" szó eltorzítása, aminek a jelentése "uralkodik". Ergo valamilyen dolog nagyon jó, szlenggel élve "király". :) ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278084 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Humor

Belladonna írta: OFF: Amit mindig szerettem volna megkérdezni: mi az, hogy rúúlz? :oops:


Rulez (angol szleng)= kb cool, vagy zsír vagy ilyesmi. :D Ezt jelenti magyarul is... ;)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278079 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Humor
Plaza nagyon jó! :itscool:
Huan állat! :biggrin2:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278078 Írta: Belladonna
Belladonna válaszolt a következő témában: Humor
Jó a Plaza! Még a hideg is kirázott...
Tápos félteler, Playelf... :lol:
OFF: Amit mindig szerettem volna megkérdezni: mi az, hogy rúúlz? :oops:

"és a Megye földje jó mély"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278036 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Akkor, hogy ne csak Így írtok ti légyen: egy jelenetecske.

Nevek most az eredetiek.

Tirion, hiperszuper új bevásárlóközpont.
Egy némileg megviselt, vörös hajú hölgy közeledik, mellette egy szintén vörös suhanc szlalomozik a bevásárlókocsival, körülötte három további kisebb-nagyobb gyerek, babakocsiban az ötödik, kis fekete baba, aki az ujját szopja és alszik. A nő pocakja elárulja, hogy még legalább két további poronty várható. Mellettük egy kölyökkutya üget.
Az ajtónál belefut egy másik kismamába, aki egy szőke kisfiút vezet kézen fogva, és szintén várja a következőt.
Nerdanel: Á, szia Earwen... látom, szaporodtok ti is...
Earwen: A nyomodba sem érek, drágám... most meg ikreket vársz?
N: De ez az utolsó eset... ha Curufinwe még egyszer a közelembe jön, hogy anyus, hancúrozzunk, van rajtam védőfelszerelés, alkalmasint megfojtom.
Ea: Hát, az enyém nem ilyen heves...
KicsiFinrod: Anyuuu, neked mért nincs annyi gyereked, mint Nerdanel néninek?
Ea: Hát igyekszem, igyekszem, de én nem születtem produktívnak...*
N: Hajaj! Hát hogy vagy, sógorasszony?
Ea: Én jól...
N: Én nem annyira...
/Mennek befelé/
Vörös suhanc (az egyik kicsihez): Tyelko, nem akarsz beülni a bevásárlókocsiba? Megtolom, mint aput a vezérkos tegnapelőtt...
Tyelko: Igeeen! Lakjál fel...
/eszeveszett korcsolyázás következik, bevásárlókocsival. A békés vanya bevásárlók riadtan húzódnak félre/
Egy vanya: Ezek a kölkek rosszul fogják végezni...
Vörös suhanc: Pletykás nyanya!
Vanya: Én vanya vagyok, és kikérem magamnak ezt a hangot, te kis pimasz... neked beszélek, Russandol!
Vörös suhanc: Beszótá a hajamra? Grrr...
N: Maitimo! Hagyd békén a nénit! És ne veszélyeztesd a vásárlók testi épségét...
M: A tündét sose hagyják kibontakozni...
Ea: Látod, Maitimo, az én kicsi Findarátóm milyen jólnevelt...
M: Mert tápos félteler! (elugrik a pofon elől)
Tyelko: Fussunk mééég...
Moryo: Engem is lakjál feeej...
N: RAKJÁL! Én nem tom, honnan örökölte mind a kettő a raccsolást...
A három kölyök eltűnik a játékos polcok irányába.
N: Reménytelenek...
Ea: Miért nem neveli meg őket Curufinwe?
N: Mert egy elkényeztetett apuci kedvence, azért!
Az egyetlen, Nerdanel szoknyája mellett maradt gyereke legyökerezik.
Gy: Ó, anyu, nézd... hangszerüzlet... vegyél nekem egy új lantot, léccilécci...
N: Makalaure, már legalább tíz van...
Mk: De anyuuu, ezek igaziak...
Tyelko (visszarohan egy képeslappal) Anyu, anyu, középföjdei kájtya... nézd, milyen szép csaj van lajta... ő volt a mújtkor a pajantílban, hogy híles táncosnő...
Ea: Ja, az Lúthien, az unokahúgom...
Ty: Majd ejveszem fejeségül...
Huan (magában) Vau... höhöhö...
N: Kihalok...
Ea: Kitartás!
M (visszarohan) Anyu, találtunk egy tök jó erotikus részleget, van bilincs meg korbács meg ilyenek... meg Playelf, Indis néni van a címlapon...
N: A szégyentelen! Hát én nem értem az apósomat...
Ea: Pimasz kölke, az nem is Indis, hanem egy középföldei... és különben is, mért érdekel téged a szex? Ha az anyád lennék, majd adnék neked bilincset!
Egy arra járó sötét alak: Ne fáradjon nagysád, majd én... /gonosz pillantást vet a fiúra/


*By Melkor

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278029 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Humor
hehe... Bűnhődés rúúúlz :twisted:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278028 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Akkor legyen most még vmi.


... A nolda ifjú egész nap idegesen rótta az erdőt. Hiába magyarázta magának, hogy azért a teler vénasszonyért igazán nem volt kár, és különben is, ő csupán a nyomorban élő öreg Mahtanovicson akart segíteni, meg a családján. Valami mégis piszkálta a bonyolult lelke mélyén.
És akkor, mikor épp ilyen zaklatott lelkiállapotban leledzett, és hazafelé indult volna, eléje toppant Thingolszkij.
- Nos? - kérdezte gonosz vigyorral, mintha mindent tudna, s a bűntudatos noldának úgy tűnt, szórakozik vele. - Hát hogy vagyunk, hogy vagyunk, bátyuska? Miért vág olyan komor képet? Tán fejbe csapott valami teler nénikét? - kacsintott rá, mire Fingon riadtan hátrahőkölt. Tudja! Hát persze, hogy tudja!
- Velem ne szórakozzék, hallja? - kiabálta.
- Na de bátyuska, hát miért olyan ideges? Nem szabad ilyen érzéknynek lenni, hiszen csak tréfáltam... ön természetesen ártatlan, ugye?
- Tudsz Alqualondéról, ne játszd meg mgad! - hörögte az elkínzott ifjú. - ne játsszon velem, Porfirij Thingolszkij. Tartóztasson le, ha van bizonyítéka!
- Az nincs... - mondta Thingolszkij, és jelentőségteljes pillantást vetett Fingonra. - Még...
S fütyörészve elment.
Fingon pedig feldúltan rontott be Nellaska, a szentéletű sinda utcalány szegényes odújába.
- Én részt vettem benne! - kiáltotta, és a leány lábához borult. - Gyilkos vagyok, Elelniel! Most mit csináljak?
- Hát... talán állj oda Thingolszkij elé, és kiáltsd világgá... - javasolta a lány.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277998 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
A múltkor akartam rád reagálni, de nem volt időm. Ha még nem késtem el, akkor most mondom, hogy a Biblia nagyon tetszett. Ha esetleg van még valami a tarsolyodban... :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277657 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Kaphatnék valami reagot is? Elég sok mindent írtam össze az utóbbi időben.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277539 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor

Noredhel (Voronwë) írta: Visszatééért... :lol: :lol: :lol: De rég voltál itt, Hajnal! Én anno csak visszaolvasva találkoztam veled...


hát igen jó rég voltam már erre.... de azért fel szoktam nézegetni... ;)

na meg hogy hozzak is valamit:

Andy Serkis-t, aki Gollamot/Szméagolt alakította Peter Jackson Gyűrűk Ura trilógiájában, a sikeres rendező ismét felkérte, hogy legújabb filmjében ő játsza el KingKong szerepét. A forgatás minden gond nélkül megkezdődött, az új-zélandi helyszíneket sorra átalakították - az időközben engedély nélkül letelepült fanatikus rajongókat (ideiglenesen) kizavarták a Megyéből, Lothlórien erdejéből sűrű őserdőt csináltak és kölcsön kérték Spielberg dinóit, akik hamar összebarátkoztak a kitelepített rajongókkal...
Csupán Andy Serkis-sel akadtak kisebb-nagyobb gondok. Mert már az első forgatási napján, KingKong-nak öltözve követelte az ő drágasszágát...

r.h.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277532 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Humor

Ardenis írta: SZiasztok! Én valmikor régen jártam ezen a fórumon, viszont most nagyon nem vagyok képben.... Valaki nem tudná megmondani, hogy hol találom meg azt a helyet, ahol legutoljára írtam? Mert egyszerűen nem tudom, hogy hol, és mit írtam utoljára... :|

Előre is köszi!

www.tolkien.hu/forum/search.php? ... or=Ardenis

Bár ez off, de ezen a linken megtalálod az összes hozzászólásodat, a topic nevére kell klikkelni, hogy a hozzászóláshoz ugorjon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 9 hónapja #277530 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Humor
SZiasztok! Én valmikor régen jártam ezen a fórumon, viszont most nagyon nem vagyok képben.... Valaki nem tudná megmondani, hogy hol találom meg azt a helyet, ahol legutoljára írtam? Mert egyszerűen nem tudom, hogy hol, és mit írtam utoljára... :|

Előre is köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277432 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Visszatééért... :lol: :lol: :lol: De rég voltál itt, Hajnal! Én anno csak visszaolvasva találkoztam veled...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277382 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Humor

Prérifarkas írta: Gimli: Oh, Galadriel! Minden hölgyek legszebbike!
Éomer: He? Az a lotyó ?
Gimli: Ez meg ki volt? Gyereeee, te! Állj ki velem életre-halálra!
Éomer: Jóvan! Gyere csak!
Gimli: öööö&#8230; Inkább beszéljük meg&#8230;

Banyapók: Gyertek kicsi husi falatoook&#8230;! Nem bánt a néni&#8230;
Frodó: öööö&#8230;.
Samu: köszönjük, majd inkább máskor&#8230;
Banya: Ne mááár! Mióta felfaltam a második férjemet, csak orkokkal találkoztam&#8230;
Legalább egy canastát játszatok le velem!&#8230;
Samu: Nemnem, mennünk kell&#8230;kéne&#8230; Hé, Frodó uram! Sikerült becsavarnom a villanykörtét!
Banya: Grrr&#8230;.

Faramir: &#8230;a völgyeinkben gyönyörű virágok nyílnak, s vannak leányaink, még szebbek&#8230;
Éowyn: Hé, öcskös! Döntsd már el, hogy kinek udvarolsz!


Az elmúlt fél órában hihetetlenül régi humoros történeteket olvastam át - már majdnem megfeledkeztem a saját baromságaimról :D :D :D De néhányat így újra olvasva - hát mit mondjak :D Látszik, hogy anno mennyire oxigén-hiányosak voltunk :)

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277250 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Legyen még egy darab az Így írtok ti-hez.

Szemelvények egy roppant hosszú történetből...

Ainu3,6
És szólott vala Ilúvatar, az Seregek Ura, és beszélt az ő szent szája imigyen:
Parantsolom, hogy az dallamból, mit nektek mutattam, Nagy Muzsikát formáljatok az én dicsőségemre.
(...)
5,7
Ám Melkor disszonancziája eluralkodván, Ilúvatar látá, hogy ez így nem jó. S felgerjede ő igen nagyon az ő szívében, s Melkort rendre utasítá. Ám az galád nem hallgata ő reá.

Vala34,6
És végezetül Melkor, ki az legfényesebb ainu volt, s most az Semminek mélységes űrjében lakozik, ám ne vágandjunk az cselekmény elébe.

Fin23,1
Finwë nemzé Fingolfint, Fingolfin nemzé Turgont, Turgon nemzé Idril Celebrindalt, Idril foganá Huor fia Tuortól, az ő hites urától Eärendilt, Eärendil így származa az eldáktól és az hildáktól egyaránt, a mint Erunak küldöttei rég megjövendölék vala.

Fea23,9
És kárhozatos esküt tevének Ilúvatar szent nevére, melyet kimondani sem szabad, ám őket még meg se kövezék, mert igen felbolydult vala a nép. És megesküvének Manwéra és Vardára, és mivel már benne voltanak, a Taniquetil Szent Hegyére, Ilúvatarra, a Mindenség Atyjára, és nem átallák lelküket az Örök Sötétséggel veszélyeztetni, mert még arra is megesküdtenek. És ahogy ott álltanak mind a heten atyjuk körül, az ég megdördüle Eru haragjától...

Fea25,17

És Mandos szeme lángolt, mint ama prófétáké, dühe Náhuméval* vetekedett, s szólott eképpen:
Az igaz nolda járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző telerek igazságtalansága és a gonosz valák zsarnoksága. Áldott legyen az, ki a haszonszerzés nevében átvezeti a gyöngéket a Helcaraxe jegén, mert ő igazán testvérének őrizője és az elveszett gyermekek megmentője. És én lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal, és azokra is, kik testvéreink ármányos elpusztítására törnek, és akkor majd megtudjátok, hogy én vagyok Ilúvatar, midőn szörnyű bosszúm lesújt rátok.**

EmbNyu2,20
Mikoron pedig megkérdezé Beor, az ember törzsfő Nómot, hogy ő vala volna-e, felelé az:
2,21
Bizony mondom néktek, nem vagyok vala, csupán az ő száműzöttjük.

BelBuk30,6
Így végezé hősi életét az nagy király, és Melkor mégsem örült az győzelemnek, mert azon naptól fogva sántíta de nagyon...

BerLuth42,57
És Beren szólott:
A te ajkaid hasonlatosak málnához,
A te lábaid karcsú oszlopok,
A te szemeid alkonyi árnygyűjtők,
Hasonlatos a te kebled Yavanna tehenének szent tőgyeihez...
42,58
És Lúthien eme ponton arczul üté Berent...

Nirn6,8
Fingon király pedig vitézül küzdött vala, ám a gaz eretnek szadduceus Gothmog szabálytalanul harcola!
6,10
És Fingon király elesett, ám azért elkiáltá magát, hogy az ő lelke úgyis az ő Urához menend...

TurT7,5
Beleg pedig igen ideges vala, így hát kardja megcsúsza kezében... Túrin pedig ordíta, mint amaz szamár, és levágá.
10,4
És Finduilas, a király leánya, szólott eképpen: Túrin, jöjj vélem az lugasba...
10,5
Ám Túrin felelé az parázna asszonynak: Nem!
14,6
És Níniel eképp megtudá az valót, és felette igen bánkóda az ő szívében. Annyira, hogy beleugra a Cabed-en-Arasba.
14,7
És Brandir lenézett utána, és így sóhajtott fel: Íme most elnevezhetjük eme helyet újra...
14,15
És Gurthang megszólala, minek hallatán szegény Túrin, ki erre igazán nem számíthata, felnyársalódott bele.

DorBuk6,9
És az bűnösök így összegzék gaztettük eredményét: Bizony sújt minket az átok, mert ímé megfogyatkozánk, és még Elwing is elszöke volt...

GonPuszt4,7
És akkor szóla ily szavakkal Ulmo: Huor fia Tuor!
4,8
Mire ő: Hallom szavad Uram!
4,9
Menj Gondolin rejtett városába, és... de hisz tudod jól.
8,7
Maeglin pedig setét vala az ő szívében, ám csúnyán megszívá, mivel letaszíttatott ama helyen, hol atyja megjósolá, és palacsintához lőn hasonlatossá.

EarUt20,1
Eonwe szólott:
AIYA EARENDIL, ELENION ANCALIMA!
20,2
Earendil pedig, ki Tuor méltó fia volt, felele imígy: HE?
20,3
Eonwe pedig hozzá vágá hírnöki botját, mert Ulmótól tudá, hogy a "HE" és a "Szia" szavak roppant veszélyt hordoznak eme családnál.***
25, 4
És Maglor mondá: Nem kéne kiegyezni?
Mire a bátyja tüstént felhördüle, hogy mi nem vagyunk megalkuvók!
25,16
És végezetül így szólt Maglor, immár az beachen búsongván: Én megmondtam! De szavam pusztában hangza el...
25,25
És a negyedik maia is megfújá a trombitát, és a tengerből kiemelkede egy nagy vörös fenevad, rajta ült Morgoth, az AntiEru, és a kezében egy naaagy, kilencélű kard****...
25,28
És kiveték Morgothot a Semmibe, és eljöve az Új Arda, meg a valák ezeréves királysága...

*l. Nyolcadik ecloga
**Ponyvaregény után szabadon, Ezékiel 25,17, fejből.
***Lásd a Forostaros Tuor-előadást.
****Amint azt már a Brian egyik prófétája is megjövendölé.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277175 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Addig is: mi lett volna, ha Feanor fiai dacolva az életveszéllyel, "végül is Thingol nem tudja, hogy nézünk ki" alapon beszemtelenkedtek volna Galadrielék esküvőjére?
Megírá: örök szerelmem, Vöröske (gy. k: Russandol)...
Szóval egy kimaradt lap Maedhros feljegyzéseiből.

Azzal kezdődött, hogy Caranthir nekiállt morogni:
-Hallottátok? Nerwen hozzámegy egy SINDÁHOZ!
Miután a megvető felhördüléseken túljutottunk, Maglor felvetette, hogy nászindulót ír.
Egy tündeként kaptunk a tőrünk után, majd szelíden közöltem vele, hogy amennyiben énekelni akar, szerezzen előbb beutalót nekünk valahová messzire.
Celegormnak jobb ötlete volt!
- Menjünk el mi is!
Erre megvertük, hogy ááállat, mi vagy te, teler ügynök, hogy a halálba akarod sodorni tulajdon véreid?
Ám Amrod (vagy Amras? A jó Eru tudja) felvetette, hogy: "De hát Doriathban nem láttak minket soha! Odamehetünk békés beleriandi polgárként..."
A dolog szöget ütött a fejembe, ami abban nyilvánult meg, hogy a jobb karomba nyilallani kezdett.
És a gondolatot tett követte, amit IC módra fogok előadni...

*Javában zajlott a hepaj, midőn Galadriel arra lett figyelmes, hogy valaki befogja hátulról a szemét. Megfordult, majd reflexből felnézett, mivel Maedhros állt mögötte. Meg az egész banda, hiánytalanul.*
-Felkérhetem egy táncra a menyasszonyt? *vigyorgott a vörös tünde.*
-Ti meg vagytok húzatva?! *vinnyogott fel szegény leány.* - Gyertek odébb a bokrok mögé...
*Majd imigyen esett nekik:*
-Hogy mertetek idejönni?
*Maedhros kedvesen mosolygott rá:*
-Minket nem riaszt az a rasszista vérsinda, és különben se mi kezdtük...
-Meg úgyse tudja, kik vagyunk... - kotyogott közbe Curufin.
-Hogyne! Csak megszólaltok, és máris nyilvánvaló... ide figyeljetek! Ha nem akartok világbotrányt, akkor quenyául egy szót se, antisindita szövegeket mellőzni, kardot hüvelyben tartani... világos?
*Maglor közben elsomfordált, és a háttérben Daeront fojtogatta. Kölcsönösen.*
*Ám Galadriel látta, hogy itt bajok lesznek! Félrevonta Finrodot is.*
-Jé, hát ti meg hogyan...
-Kuss, Finrod! El ne áruld őket, mert Thingol noldapaprikást vacsorázik, ha megtudja...
-De hát Melian Öve... - *értetlenkedett Finrod.*
-Most őszintén: van valaki, aki NEM ment még át azon az övön? *érdeklődött Celegorm.*
-Hát...
-Na ugye.
*Egy ideig úgy tűnt, a fiúk simán elvegyülhetnek. Ám sajnos ott tartózkodott Fingolfin és Fingon is. Előbbi elhűlt, majd félrevonult és halkan fetrengett, ám Fingon, leghívebb barátját meglátva, boldog sikkantással feléje iramodott, hogy üdvözölje...*
-Drága, egyetlen, hű...
-Kuss, te szerencsétlen, vagy Thingol megnyuvaszt minket... *próbálta lehűteni a szép rasztafrizurás tündét Curufin. Aki ott állt.*
*Maedhros kezdett gondban lenni, mert szeretett volna eljárni egy elfzert(*) Galadriellel, ám rájött, hogy kissé feltűnő lenne, ráadásul ott van még több rokona, akik óvatlanul megismerhetik...
...és Fingon üdvözült arccal ragyogott mellette, hogy "te olyan bátor vagy..."
Maglor közben hatástalanította Daeront (megkötözte, betömte a száját, és elvette a kedvenc selyemsálját, hogy biztosan megfázzon reggelre) majd odapenderült egyenest Thingol és Melian elé, közfeltűnést kelteni.
- Elen s... oppardon, csá mindenki, ha megengeditek, hogy egy messzi földről jött művész bemutassa a...
*Szerencsére ezen a ponton Finrod, mintegy véletlenül, nekirohant, és knockoutolta, majd sajnálkozott, és élesztgetés ürügyén elvonszolta, hogy nagyon megverje. Kivételesen egyik fivére se bánta a dolgot.*
-Szédült pacsirta... - *csóválták fejüket az ikrek.*
*Maedhros döntött! Felkérte Nerwenkét, menyasszonytáncra két csiszolt rubint dobott a tarisznyájába, atyai örökségből, és hamarosan kecsesen keringtek körbe.
A többiek is nekibuzdultak, és lecsaptak a helyi tündecsajokra. Caranthir nyomban kiszúrta Nellast, mire Saeros akadékoskodni kezdett, ám leütötték.
Celegorm pedig megbabonázva meredt egyetlen pontra: Lúthien dekoltázsára...*
-Ennek a lánynak bele tudnék szeretni a... lelkébe... * sóhajtott, és kitartóan fixírozott tovább.
Ám beütött a baj!
Maedhros megköszönte a táncot Galadrielnek, ám a már amúgy is gyanakvó Mablung beszólt:*
-Elszúrtad a nevesített függő feltételes szenvedő ható elbeszélő múltas szerkezetet...
*Maedhros némileg megijedt... hiába, még mindig nem tanult meg normálisan sindarinul.*
-Arról nem is beszélve, hogy láttatok ti már vörös hajú tündét Beleriandban? - *kérdezte ártatlanul Beleg.*
Galadriel, Finrod, a fiúk, valamint az összes jelenlévő nolda ledermedt...
-Hátizé... én ismerek egyet, aki végül is kicsit vörösesszőke, ha úgy esik rá Anor fénye... -*mondta egy hang.*
-De ez a fickó rokkant... - *vetette közbe Saeros, aki már magához tért.*
*Maedhros látta, hogy itt perceken belül lebukás forog fenn. Utána pedig...*
*Melian - milyen meglepő - hallgatott.*
-Na szólalj meg, jövevény! - *követelte Thingol.* - Mire véljük ezt?
*Maedhros - most már úgyis mindegy alapon - cifra quenya körmondatokban fejezte ki magát.
-Sérti a fülemet ez a hitetlen beszéd...(**) - *szólt Thingol.* - Hentesfajzatnak alítlak...
*A botrányt végül Galariel és Finrod könyörgése akadályozta meg. Ám Thingol utána sokáig puffogott, a fiúk viszont úgy párologtak el, mint athelas-főzetről a gőz, ha felelőtlenül hagyják kihűlni...*

(*) a walzer tünde változata
(**)c. by Darth Vader

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277166 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Noredhel (Voronwë) írta: Nam: Nerwenkehiányunk van!!! :lol:


De kedves vagy, köszönöm!

Elnézést kérek, de mostanában nem volt hozzá erőm, ócskaságot meg ha lehet, nem akartam írni.

Természetesen igyekszem pótolni a hiányt, és ez kötelességem is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277109 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Nam: Nerwenkehiányunk van!!! :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #277043 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: a múltkor a Te írásodhoz már nem volt időm véleményt fűzni.

Most viszont azt mondom, hogy egyszerűen frenetikus, különösen a vége- Nerdanel ahogy csábítja Feanort, az meg megy is.. ne én főleg ezen borultam meg!!! :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276972 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie írta: T. Noredhel!

Kifeküdtem...

Szegény Finrodot is jól "beszőkítetted" a pincében nem látja meg a napfelkeltét...

:P


Hát mit csináljon szegény, az volt... (off: mit nem adnék, ha a corinchanos emberke csinálna ikonokat a Szil-hez is...) bár itt inkább Beren a kis naiv.

Inkább May, különben. Winnetou, mint Finrod, Old Shatterhand, mint Beren, és gonosz komancs/sziú főnök mint Ork...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276957 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
T. Noredhel!

Kifeküdtem...

Szegény Finrodot is jól "beszőkítetted" a pincében nem látja meg a napfelkeltét...

:P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276954 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Noredhel: Mind nagyon tetszik!!! A TV műsor is, az indiánkönyv is (Cooper vagy Karl May?), az Ötödik pecsétet nem láttam, és nem is olvastam... sajnos. Köszönöm a nevettetést!

:lol: :mrgreen: :itscool: :biggrin2: :up: :hello:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276909 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Akkor nem az én agyam hagyott ki... :twisted:

Most pedig

Beren Erchamion: Finrod (nagyalakú, vastag, agyonolvasott könyvtári példány)
4. könyv: Finrod

Finrod mellettem feküdt, alaposan gúzsba kötve, és szunyókálni látszott, de én jól tudtam, hogy éberen figyel mindenre. Jómagam nem nyugtalankodtam, mivel tudtam, hogy még az éjjel szökünk. A szánalmas orkok nem tarthatnak sokáig markukban két ilyen beleriandi legendát, mint mi ketten.
Az ork törzsfő, kinek arca hadi színekre volt mázolva, mutatva primitívségét (bezzeg a nolda törzs tagjai nem ilyenek!) odaplántálta magát elénk, és gúnyolódni kezdett.
- Á, Nemsokára Félkezű Harcos! Bizonyára abban reménykedsz, hogy barátaid kiszabadítanak. Közölhetem, hogy ezt kár is remélned. Azt meg még kevésbé, hogy gyorsan meghalsz. Már rég kiterveltük a kínzásokat, és hamarosan örömmel meg is kezdjük, nagy varázslónk, Sauron, a Holtak Felverője parancsára...
Válaszra se méltattam a szerencsétlen hülyét, bár magamban megállapítottam, hogy lám, hova zülleszt egy nemes törzset Morgoth és az orktüzesvíz...
Látva, hogy velem nem jut semmire, Finrodot kezdte piszkálni.
- Á, a csíra Eru-kreálmány! A szőke harcos bizonyára reméli, hogy a kedves unokafivérei majd idejönnek, hogy kiszabadítsák, de azok gyáva asszonyok mind, kéne nekik a szilmaril, de lejsztolni, azt már nem... szerezze csak meg a balek halandó, meg a kínzócölöp után vágyó tünc testvérei, ők meg lefölözik a hasznot...
Az ork törzsfő beszéde időnként némi jelét adta, hogy a keletlakóktól megtanulta néhány civilizációs csecsebecse* nevét, meg egyéb fura szavakat is.
Ám visszavonultak, és minket ott hagytak megkötözve egy őrrel.
Nagyon vártam a szabadítót, ám Lúthien bizonyára nem akarta megkockáztatni az akciót éjfél előtt.
Ami baj volt, mert a farkas fél tizenkettőkor jött értem, ám ekkor Finrodot megszállta valami (ez tizenegykor történt)
- Testvérem! - szólt hozzám.
- He? - feleltem. Hiába, drámai helyzetekben önkéntelenül az aduni kifejezések tolulnak az ember ajkára.
- Én nem látom meg a napfelkeltét. - suttogta.
- Hát ebben a mély pincében nem is valószínű - értettem egyet.
Egy pillanatra lehunyta szép kék szemeit, és nemes vonású arcára árnyék vetült.
- Nazgulszárnyakat halok suhogni, melyek halálomat sugallják...
- De Finrod, olyan faj még nincs is...
Finrod felsóhajtott, és egy ideig hallgatott, csak a haja világított egyenletesen.
És fél tizenkettő lett, s jött a fenevad.
Ha szabad lett volna a kezem, megismertetem pusztító erejű öklömmel, ám nem volt szabad.
De Finrod...
Széttépte láncait, és puszta kézzel esett neki a setét gaznak. A farkas harapott, ám Finrod ajkát egyetlen szisszenés sem hagyta el, sőt, visszaharapott. Egy darabig elharapóztak, majd a farkas kinyúlt.
Finrod kissé lefáradva rogyott a padlóra mellém.
- Ó, testvérem... - érzékenyültem el. - Előtted nincs lehetetlen! Sokat fognak erről mesélni a tábortüzek mellett...
- Beren, Eru legyen veled... - nyögött fel.
- Finrod, mi van veled? - kérdeztem, s lelkembe rémület lopózott.
- Hát... elharapta pár fontosabb artériámat a farkas... - közölte nyugodtan.
- Finrod, neee!
- Testvérem legyen férfi! Ne sirassa Finrodot, mert az ő lelke Mandoshoz tér, de atyjával fog vadászni az örök vadászmezőkön...
Igyekeztem visszafojtani a könnyeimet, ám Finrod mosolygott, mikor lelke elhagyta...
Meg se hallottam Lúthient, aki laposkúszásban, nyomait gondosan eltüntetve érkezett Huannal együtt, és átvágta a kötelékeimet.
- Uff! - örült meg nekem. - Röpdöső Csalogány szíve örül, hogy látja kedvesét...

*l. Macskafogó

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276903 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Humor

Noredhel (Voronwë) írta: Gwindor teljesen oké, őt tudom. A testvéréről van szó.
Viszont vót egy másik Gelmir is, aki Arminasszal együtt Nargothrondba ment Túrin idejében...
Ezek véletlenül névrokonok?


Az egy másik Gelmir :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276897 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Humor
Ez az Ötödik pecsétes cucc tetszik... tényleg sikerült elkapni a hangulatát. És jó tudni, h más is olvasta/látta...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276777 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Felagund írta:

icke írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Közben rájöttem, hogy az nem is Gelmir volt, akire gondolok. De akkor hogy hítták a szerencsétlent? Teljesen kiment a fejemből a neve (a G biztos), a Szil meg otthon van, és nem tom megnézni...


Üdvözletem!

Bár nekem is odavan a Szilmarilok kölcsönbe, de Gwindor rémlik... :)

icke


Egyébként de, Gelmir volt, asszem...
Gwindor az ő testvére volt, akit elfogtak, de kiszabadult (aztán találkozott Túrinnal)


Gwindor teljesen oké, őt tudom. A testvéréről van szó.
Viszont vót egy másik Gelmir is, aki Arminasszal együtt Nargothrondba ment Túrin idejében...
Ezek véletlenül névrokonok?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.358 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére