Humor

Több
19 éve 5 hónapja #251459 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója
folytatás


99. Az orkok már sok jó dolgot betanultak. Tudnak például olyan rendbe állni, hogy az felülről feliratnak látszik. Amikor legutóbb felbukkant Thorondor, Manwe kéme, beállítottam ötezer orkot arra, hogy „HESS!”. Mondhatom, roppantul meglepődött.

100. Maeglin már egészen felnőtt. Nem mondhatnám, hogy túl önálló egyéniség lett. Egyre többet szoláriumozik Aredhel fényét kihasználva. Már egészen sötétnek látszik. Azt hiszem, Aredhel kezd unatkozni Nan Elmothban, újabban folyton Gondolinról áradozik a fiának, bár kétlem, hogy túl nagy sikerrel. ÁÁáálljunk csak meg. Mi a fene az a Gondolin?

101. A Gondolin azt jelenti sindarinul, hogy Rejtett Szikla. Nocsak-nocsak. Turgon bácsi elbújt előlünk? Ehhe-ehhe. Mert előlünk csak úgy el lehet bújni, mi? Höh. Höh. Kiküldtem egypár kémet, hogy kutassanak fel minden elrejtett sziklát.

102. Aredhel elbeszélése szerint Gondolinban sok szökőkút van. Maeglin, aki még nem látott ilyet, megkérdezte, hogy azért előbb-utóbb elkapják-e őket. Ami ezután történt azt leginkább családon belüli erőszak névvel lehetne illetni. Aredhel ugyanis egy trükkel tíz percre rózsaszínre festette Maeglin haját, mire az sikoltozva rohangált föl-alá.

103. Eol, hazatérve egy törp ünnepről, miután kijózanodott (újabban rákapott a törp pálinkára, csak nem azért mert a páncélja mindenféléket suttog neki néha? He. He. He. ) újfent erkölcsi tanításban részesítette Maeglint, hogy ő egy sötét tünde, és ne menjen ki a fényre mert lebarnul és nem lesz elég kontrasztos a fekete páncéljához. Utána látta, hogy Maeglin már lebarnult és kiabálni kezdett. Aredhel az ő haját is rózsaszínre festette, mire elájult.

104. Egyre több katonánk van. Lesz itt haddelhadd. (ez is biztos valami tünde kifejezés volt eredetileg. Olyasmi mint a Hadhafang.) Glaurung haspáncélja is igen vastag már, nem megy át rajta a nyílvessző.

105. Aredhel meglépett Eoltól amíg az ájult volt. Fogta Maeglint és meglépett. Először körbejárta a rokonokat, majd elindult egy úton ami nem tudom, hová vezet. Talán Gondolinba? Eol utánament, de rövidesen bebizonyosodott, hogy egy nolda herceggel szemben nem tud fennköltségi versenyt nyerni és kirakták. Egyre mérgesebben kergeti Aredheléket.

106. Megvan Gondolin!!!!! Maeglin páncélján át láttam! Megérkeztek egy nagy kapu elé amire ki van írva, hogy „Gondolin, de ez titok!”

107. Gondolinnak van egy csomó kapuja. Ha jól számolom hét. És több mint a fele tök felesleges, meg haszontalan. Ki az a marha aki aranyból csinál kaput? Hülye pozőr danolósok. Tisztelet a Kivételnek. (ha valaki találkozik ezzel a Kivétel nevű ürgével, kérdezze már meg, minek kell őt annyira tisztelni)

108. Aredhelt és Maeglint csak nagy nehezen engedték be, bezzeg Eol annyit mondott, hogy a pizzát hozta (ez valami törp kaja, kövön kell sütni. Sajnos lekvárt nem tesznek bele) és átengedték mind a heten. Aredhel addigra beadott Turgonnak egy mesét, hogy tulajdonképpen ő csak sétált és énekelt, Maeglint meg egy kosárban találta egy folyó partján, Maeglin meg, mivel egy szót sem tud quenyául, végig bólogatott. Ám ekkor megjelent Eol, visszakövetelte azt ami az övé. Turgon erre csúnyán nézett. Eol ekkor felajánlotta cserébe a pizzát. Turgon nem enyhült. Eol fifty-fifty-t ajánlott, és kézenragadta Maeglint, de Turgon közölte, hogy ő király, meg hogy ez az ő városa, meg egyébként is, és nem akarta odaadni. Eol dühbe gurult, ledöfködte Aredhelt, de ő sem járt jobban. Kitették valami sziklára. Taigetosz vagy mi a neve.

109. Meglátogattam Eolt a Taigetoszon. Köszöntöttem kedvesen, mire megdobált kővel.
- Menj innen! – mondta ő
- Látod, látod… - mondtam én
- Fulladj meg te meg az összes farkasaid!
- Csak Ön után. – szóltam udvariasan.
- Kopj le! Hagyj békében meghalnom!
- Eol, Eol, én megmondtam, hogy nem lesz neked jó véged. Ha Aredhelt békénhagytad volna, a te meséd is továbbtartott volna.
- És boldogan élek, míg meg nem halok?
- Miért, eddig tán nem ezt tetted?
- Megvolt mindenem. Szép, sötét erdőm, feleségem, fiam…
- Mondottam tünde, küzdj és bízva bízzál. Csak ne az asszonyban. Ne az asszonyban!
Otthagytam őt, hadd gondolkodjon szavaim igazságán.

110. Maeglin nem tétlenkedett míg én társalogtam, beleszeretett Turgon leányába. Pedig az harmadfokon a másod-unokatestvére vagy valami hasonló, a danolósok meg ilyen közeli rokonok között tiltják a házasságot. Idril egyébként nem rossz nő, csak folyton mezítláb jár és erre még büszke is. Pedig szerintem nem véletlenül találták fel a cipőt. Maeglin persze minden szaván csüng, és sajna egyre kevesebbszer veszi fel a galvorn-cuccait, és így nem kapok folyamatos információkat.

111. Indul a kitörés! Előszöris végigöntjük a tüzes folyadékot a mezőn ami a kapu előtt van, aztán jön Glaurung meg a többi lángvágó, és utánuk balrogok, orkok meg egyéb hadrafogható egyének. Kíváncsi vagyok, a danolósok hogy reagálnak erre.

112. Futótűzként terjedt el a támadásunk híre, ám a futótűz is futótűzként terjedt, így nemigen készülhettek fel a csatára. Az ellenség egyik fele már akkor elszaladt, amikor megpörkölődött a szemöldöke, a másik fele csatát állt, de hiába. Az új ork-modellek kiállták a próbát. Feanor fiai vereséget szenvedtek, Maedhros lekezelő modora is megváltozott (főleg kéz híján).

113. Valami tünde van itt, be akar jönni. Á, Fingolfin. A Főnököt hívja. Harcolni akar.

114. Rövid harc volt. Fingolfin számára tulajdonképpen ott veszett el, hogy elutasította az esélyek kiegyenlítésére felajánlott gólyalábat és létrát. Lehet, hogy a Főnököt összekeverte azzal a tüsszentős nevű illetővel? Hapcillész, vagy hogy hívják. Valami nolda volt, aki felvágózott Trój-Eresseán, hogy sebezhetetlen, de a sarkára léptek vascipővel és belehalt. De Fingolfin rajtavesztett, el is temettük volna, csak Thorondor elvitte a testét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251443 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Fyra, hajrá! Várjuk Eol tetteit az ojjektumban! Már előre vihogok! :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251433 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
:lol: :lol: :lol:
Na, ha Eol egyszer beszabadul az ojjektumba, lesz ott világ... :lol: :lol: :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251421 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Maeglin naplója!

8.

Egyszer mondta valaki (tekintve, hogy eddigi életemet Apu és Anyu mellett töltöttem, nem sok potenciális jelölt van, de nem baj), hogy minden jó dolognak vége lesz ebben a... életben. Na, de ha én halhatatlan lennék, vagy mifene? Akkor miért ne tarthatna örökké minden jó dolog? És azzal az elhatározással, hogy ez most igenis így lesz, boldogan feszítettem Turgon trónjának közelében.

( ...)

Kemény egy óra elég volt ahhoz, hogy dugába dőljön minden. Az életnek üzenem, hogy nagggyon szeretem...
Egy kék monoklis, felhasadt ajkú őr sántikált a terembe, és itt már éreztem, hogy valami baj lesz. Apunak vannak kék festékpatronok az öklén ugyanis.
- Uram... elfogtunk valakit. Azaz hogy... előtte leütötte és bántalmazta pár őrünket, de utána sikerült leállítanunk... izé, uram, az előcsarnok egy részén a fal vöröses árnyalatú lett, de egész szép mintázatú, hagyjuk fenn?
Turgon felemelkedett a székéből.
- Hagyd a falat! A fogolyról beszélj! Miért nem öltétek meg törvényeink szerint?
- Uram... nos... a fickó szerintem kicsit ködös állapotban van, de azt mondja, hogy Nan Elmoth erdejéből jött, Aredhelnek hívják, és Eol úrnő az asszonya...
Turgon erre kicsit összevonta a szemöldökét. Ami azt illeti, én is.
- Ó, jaj - sóhajtott fel Anyu, és a fénye picit megremegett. - Tehát követett minket, ahogyan sejtettem. De nagyon ügyesen tette, ha ki tudta kerülni az elszórt szögeket és a kifolyatott olajat. Kérlek, ne öljétek meg! Vezessétek ide... persze, ha Turgon is úgy kívánja.
Belesüppedtem a székbe, amit még délelőtt hoztak nekünk. Ahogy Turgon nagybácsit elnézem, talán még lenne is olyan rendes, hogy befogadná Aput az ojjektumába... de ahogy Aput ismerem, a sötét fejével első lendülettel félrelökne minden segítő jobbot. Sőt, még a segítő balokat is félrelökné.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251369 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Ancalima Anarórë írta:

Fyra Ithilwen írta:
Namarie, nagyon jó a 6. rész is!


Hatodik is van már? 8O Hoool?????


Itt:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1651

Nemsokára lesz még.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251280 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor
Lurtz hadnagy:mikor olvashatok újra Kamuról meg a többiekről?
Alyr: írj mééég!!! :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251266 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Humor
Toma gazda:Áldásom rá:D:D
Nem sorolom fel,de az utóbbi idők összes irománya nagyon tetszett:D

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251255 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Humor
Tindomiel ez teccik az eyiket ellopnám aláírásnak olyan jó :D :lol:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251252 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Maeglin: :lol: :lol: :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251190 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Köszönöm :oops: (Maeglin hétfőig szünetelteti magát...)

Namarie, nagyon jó a 6. rész is!

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251183 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor
Lurtz, Alyr, Tindomiel, Fyra :Gratula! :lol: :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251155 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Fyra: Kegyetlenül jó vagy! :lol:

Tindomiel: Ez meglepő... húha. 8)

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251107 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Humor
Pár hét pihi után tőlem csak erre futja:

Bombadil Toma,csempészek komája,
Whyskis üvegeknek jó nagy a csizmája.
Toma itt a keresztapa,elkaphatatlan,
Mert bandája erős, vitathatatlan.
*
Hejhó-hallihó,lala, nyitva a bárunk,
Serfőzők és tolvajok,szeretettel várunk.
Gyújtsunk rá együtt egy füves pipára,
Szép színes képek jönnek nemsokára.
Benne lesz kék lidérc, magas és fess törpök,
Apró, pici tündék- na itt már dühöngök...
Vén és csúf Aranymagból hármat is látok:
Milyen gonosz fű ez,átok szálljon rátok?!!
Aztán az egész avantgard kép lesz,
Mígnem már te is zöldeskékben fénylesz...
*
Hej,Toma,fuss ide,hagyd el a bárod,
Mi fontosabb neked:ital,vagy barátod?
Inkább ne válaszolj,csak gyere már végre:
Üveges szemekkel nézünk fel az égre.

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251088 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Alyr:
Sic transit gloria tünci.


No comment. :P :P :P :P :P :P

Niéla: jó ötlet, köszönöm, de megfontolom, mert lehet, a végére mutogatnék... :twisted:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251045 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Maeglin köszöni szépen mindenkinek, cipeli magával a naplóját, és írogat.
De mielőtt ezt feltenné a gépre, elmondja, hogy Szauron, Maedhros, Kamuék és Fëanorék nagyon királyak! :D

7.

Az ojjektum nagyon szép. A kerti törpe-tömeg mondjuk, kicsit zavar, mert térdig gázolok benne, és amelyiknél gereblye vagy ásó van, az nagyon döfködi a lábam, és már lassan kisebesedik. A kerti törpék alatt van valamennyi műfű, és sok-sok művirág... tehát ha huzat van, akkor úgy susognak, hogy semmit se lehet hallani.
A plafonon petróleum-lámpák égnek, amik talán Anyunál is élesebb fénnyel világítottak. Ez jó, itt tudok villogni a napszemcsimmel!
Ahogy átverekedtük magunkat a kerti törpék agresszív hullámain, egy cidrás képekkel ékesített masszív ajtóhoz értünk, melyet két barátságos kinézetű nolda őrzött. Itt egy pillanatra eszembe jutott, hogy mit szólna Apu, ha itt lenne... de hát nincs itt, a többi meg nem lényeg.
Az ajtók kitárultak, és egy hatalmas terem bejáratánál álltunk, melynek túlsó végében egy méretes kerti törpéből átalakított trónszékben szép arcú tünde ült, mellette pedig... mellette pedig egy bitang jó nő! Fúha... az arca olyan, mintha maga Varda mosolyogna, hosszú lábai Nessát idézik, alakja karcsú, mint Yavannáé, a melle meg... hűha.
- Ar-Feiniel... - mondta halkan a férfi, valószínűleg Turgon lehetett az. - Örülök, hogy újra köztünk vagy! - a szolgái felé fordult. - Fiúk, innen ki lehet vinni a lámpát! - átölelte Anyut. - Aredhel, drága húgom, tudod, milyen sok volt a villanyszámlánk, amíg nem voltál itt? De az élet mától újra szép lesz! - emelte égnek karjait, aztán észrevett engem. - Hát ez meg mi?
- Nem mi, hanem ki - karolt át Anyu. - Ő a fiam, Maeglin. Eol gyermeke.
- Eol gyermeke? - komorodott el Turgon, aztán végigmért, majd megvonta a vállát.
Ekkor, hogy kicsit bevágódjak a nagybátyónál, meghajoltam, és valami full-nemes esküt elmondtam, hogy még szerencse, hogy sírva nem fakadt. Ezek után egyértelműnek tűnt, hogy maradhatok. És itt leszek Idril mellett... jóóó sokáig.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250999 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Nem tudom, mit emeljek ki, annyira jók vagytok mindannyian! :lol: :lol: :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250959 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója
folytatás


88. A Főnök visszajött és leszidott mert kiengedtem a lángvágóját, névszerint Glaurungot. Pedig én igazán&#8230; No mindegy, inkább lekvárt főztem. Be kell vallanom, hogy egyre jobban megy. Némely tündék már önszántukból maradnak itt, mert kapnak lekvárt. Hehe.

89. Turgon eltűnt. Egyik pillanatban még békésen ült tengerparti csarnokában, a másikban meg népével együtt köddé vált. Szublimált. Elpárolgott. Igaz, a két pillanat között eltelt vagy száz év. De akkoris. Egy tündekirály ne tűnjön csak úgy el. Legalább szólhatott volna, vagy valami.
Viszont Galadriel kitálalt Thingolnak, aki le van döbbenve a gyilkolászós noldáktól. Remélem szokása szerint elhamarkodott intézkedéseket fog tenni. Mindenesetre kimegyek, hogy rásegítsek a dologra.

90. Kimentem. A sindák mostmár mindenféle szörnyűségekről suttognak a noldákkal kapcsolatban. Még kapóra jöhet&#8230;
Thingol, ahogy sejtettem, tett mindenféle intézkedést. Betiltotta a noldák nyelvét, meg miegyéb. Egyébként is olyan nyafogós nyelv volt.

91. Aredhel, Turgon húga felbukkant hirtelen. Nem tudom honnan. De ezek szerint Turgon népe mégsem szublimált, csak elbújt. Megjegyzendő. Aredhelt megfigyelés alatt tartom, hátha útbaigazít. Azt hiszem kicsit megkeverem a hölgyet. Biztos megérdemli.

92. Szél alakban a lova fülébe suttogtam. Sikeresen elszakadt a kíséretétől. Némi vándorlás után ki találta meg, na ki? Hát Eol, a faképnélhagyós tanítványom. Azóta is imádja a galvonrt és mindent abból csinál. De ahhoz az én lekvárom kell. És az én lekvárom az én hatalmam része. Látok vele, hallok vele&#8230; Eol minden udvariasságát összeszedve szó nélkül lecsapott Aredhelre és elrabolta. Az pedig, lévén elkényeztetett nolda hercegnő akinek a kutyáját is a helyettese simogatta, köpni-nyelni nem tudott, csak nézett ki a fejéből döbbenten.

93. Ez az Aredhel egész szép nő. Csak ne lenne olyan finnyás. Amikor rászólt Eolra, hogy csak a diétás lekvárt hajlandó megenni, kezdtem sajnálni szegény sötét danolóst.
Finrod rátalált az emberekre. Beült közéjük, felvágózott a hárfatudásával, (nem mondom, nagy kunszt, többezer év gyakorlás után) és azok meg gyűltek köré mint éjjeli lepke a szilmarilra. Mint kiderült, azok az emberek akik nem hallgattak a Főnökre, idejöttek, mert azt hiszik, itt nekik jó. Ha Feanor fiai mellé állnak, akkor komplett hülyék.

94. Komplett hülyék.

95. Odamentem szólni nekik, felvéve valami Imlach fia Amlach alakját. Elég sokan felfogták amit mondtam és elvándoroltak jó messzire. De szintén sokan maradtak és lettek másodhegedűsök a danolósok mellett. Önszántukból. Néha komolyan elmegy a kedvem attól, hogy itt uralkodjak vagy valami, mert ennyire hülye alattvalók felett nem éri meg. Kéne egy torony. Olyan fekete.

96. A Főnök mondta, hogy most ne lekvárt főzzek hanem valami éghető ám folyékony dolgot. Úgy sejtem, hamarosan kicsit átszabjuk Beleriand politikai térképét. Már egész sok lángvágó van készen. Az orkok is szaporodnak. A balrogok már formagyakorlatokat dolgoztak ki korbácsra.

97. Aredhelnek és Eolnak fia született, akit Maeglinnek neveztek el. Nem gondoltam volna, hogy Aredhel hajlandó lesz testi kontaktusra Eollal. Pedig lett. Még a végén szeretni fogják egymást vagy valami. Eol ma virágot szedett neki. Sic transit gloria tünci.

98. Maeglin egyre növekszik, s bár külsőre nolda, belül nem egészen. Reményteli. Sokat jár az apjával mindenhova, de az anyja titokban noldaságra tanítja. Megeszem a kalapom, ha normális lesz ennyire ellentétes neveltetéssel. Hoppá, nincs is kalapom.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250952 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Fyra: A Maeglin-napló meglepően nagyon jó. A LEP-es Aredhel színdarabot láttad?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250947 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Humor
:lol: :lol: Jaj a Meaglin nagyon... :lol:

Rejtelmes Erdő

Menő: hé. Ez nem a Fangorn!
Díszletmunkás: Oh. Bocsi. Díszletváltás!

A kicsit kevésbé rejtelmesebb erdő

Menő: Kamu! Ismered a napraforgót?
K.: A napraforgó az egy forgó, ami a nap felé be fordul, és ami a holdtól el-fordul.
M.: Az gyorsíthatja a sebet.
K.: Nem lassíthatja?
M.: Jaj olyan mindegy. Keresd. Szimat. Szimat. Jó kutya. Keresd, csak keresd.
Kamu elrohan a napraforgó mellett, de a Menő persze messziről meglátja. Elvetődik.
M.: Kommandó akció. Pszt.
Ráugrik a napraforgóra, levágja a fejét és visszamegy Frodóhoz. Ledobja a napraforgót, és ott adja a hobbitokat, akik körül bűzlik a levegő.
M.: Bocs de el kell mennem. Pontban 7-kor találkám van a csajommal. Egyébként ennyire féltek? *befogja az orrát*
Arwen: Üdv néked Aragorn Eckteliliom fia.
Menő.: Tényleg a nevem Aragorn! :) Nahát még ilyet. Egyébként üdv néked Arwen Elront fia. *észre sem veszi a nyelvbotlást*
Arw.: Grrrrrrrr
Arag.: Bocs. Ez egy óriási nyelvbotolás lehetett. Furcsa. Mióta Aragorn lettem, folyton megbolotlik a nyelvem.
Arw.: Te meg mit állsz itt. Vezess már Kokóhoz.
Arag.: Frodó. *vezet. Harry Potter Davidson.*
Frodó: *csak látja* Egy fekete Harry Potter Davidson bekanyarodik az úton. *gondol*Jajj ne a fekete motorosok. Igaz azok fehérek és lovasok de nembaj.*újjra lát* Leszáll egy bőrdzsekis nő.*hall* Arwen vagyok és visszahívlak a fényre.*megfordul, ott egy fehér lovas tőle hallja* Ne gyerevelem. A fény olyan vakító. Én átsegítelek a sötétségbe. /barátságosan mutogat egy Morgul-lepkét ami a pillangókés fejlett változata/*mondd* Kösz majd inkább máskor.*eltűnik minden............
Még mindig F.: ......... Magához tér hall /rádió/* Itt a középföldei tudósítónk. Box eredmények: Lutrz a vasöklű második menetbe megborította, az ellenfelét, akinek a neve Nemtommi, mert a nevét nem tudjuk, csak azt, hogy törp. De az se biztos.
Gandalf: *aki időközben megtünedezett* A fenébe. Mér megint nyert.
F.: Mi ki hol miért? Gandalf? Hol voltál. *Megint úgy néz Gandalfra, mintha meg akarná ölni.*
G.: Volt egy kis... hm... elintézni valóm.
Frodó, csak most veszi észre, hogy Gandalf csupa seb.
F.: *kárörvendően vigyorog, de a nevetését megpróbálja visszatartani.*
G.: Merengjünk egy kicsit a múltban
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
G.: Rövid helyzetjelentés: Szauron tornya felső emelet. Vagy Szarumán? Na sebaj. Úgyis majd jól megzavarunk titeket.
Szenilis Szarumán: Ükapám régi szép magyar tászólását örökőtem. Ne csodákozzatok, ha néha kicsit fúcsán böszélek, néha meg nómálisan, met azét ragadt vóna rám valami ebbő a szép magya nyevbő. Á! Gandalf!
G.: Elég a dumából ostoba vénember térjünk a tárgyra: Te egy bolond szenilis állat vagy.
Sz. Sz.: Montá valamit?
G.: Sorry.
Sz. Sz.: Nincs sorry! Szezán zárúj.* becsukódnak az ajtók*
Gandalf és a tájszólásos Szarumán, belekezdenek, egy felettébb változatos bunyóba.
Benyögések
Sz. Sz.: Ki a szeminis? Mit mondtam vóna?
G.: *a falról leesve* Te szenilis vénember hová tetted a varázserődet? *nekirepül a falnak* Visszavonom.
Sz. Sz.: Én ajánlottam néköd a segítő szóga szerepöt, de tö választottad, a hírt!
G.: Talán kínt?
Sz. Sz.: Igen azt.
G.: Kellet nekem megszólalni. *fetreng a földön*
Sz. Sz.: Pá-pá kicsi Gandesz.
G.: *repül fölfelé* Jaj ne. Csak a plafonra ne.
Plafon: Jaj ne! Csak Gandalfot ne!
Gandalf közelkerül a plafonhoz.
Sz. Sz.: Errő inkább nem számonák be.
Gandalf, csodás módon, nem ütközött, a plafonnak, hanem átrepült rajta.
Tetőn:
T: Egyszer kibírom.
Sz. Sz.: Na meggondoltad magad? Nem akkor lebegőátok. Wingardium lewiosa (persze, lehet, hogy nem így írják) Ó-ó. Elfelejtettem mit is csinálok. *megszűnik az átok*
G.: *zuhan lefelé* Tudok repülni, tudok repülni, tudok repülni* egy sas elkapja* megmondtam.
Sz. Sz.: Tehát a kaszást választod. H, a reggelim! Elfelejtettem levenni a tűzhelyről.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
F.: *Szívből nevet Gandalf vereségén*
G.: Így mondjak el neked valamit. Á! Itt van, Elront. Köszönj szépen Frodó.
E.: *Koromfekete arc égnek álló haj, látszólag felrobbantott valamit* Az... elektromossággal...ő... kísérleteztem, és hát... elrontottam.
F.: *Nevetése duplázódik.
E.: Az én nyílt tanácsom, ami elvileg titkos, de persze olyanok is lesznek ott, akik nincsenek meghívva, mert ezt az egész szervezést elrontottam.
G.+F.: Csodálkoztam volna, ha életedben valamit jól csinálsz.
Fin/The end/Vége a .....................................................................................6. résznek

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250891 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie írta: Alyr: dehogy menjen el a fenébe Szauron!! Folytasd, kérlek!
Fyra: jaaaj.... nagyon fáj!

Niéla: határozottan jó, élvezets, scak van bene egy baki: Nerwenke NEM a hajókkal, hanem a Helcaraxe- on keresztül jutott át Középföldére. Ő és Finrod voltak azok, akik végül is átvezették a népet. Terméászetesen Fingolfin is, de a Gyűrű Keresése alapján a két testvéré az ötlet.

Tündék a nyakamon 5.:

www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1 ... 32684d9d28


Írtam én, hogy a hajókkal ment? hiszen Feanor otthagyta! max. a Helcaraxéig elvitték a fiúk.

Én, ha Szegeden volnék, kiruccannék a tüncökkel Pusztaszerre... milyen jó kavarodás lenne ott...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250885 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Namarie, ilyen tündéket én is elviselnék a nyakamon :D
Nagyon jóóó!

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250884 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: dehogy menjen el a fenébe Szauron!! Folytasd, kérlek!
Fyra: jaaaj.... nagyon fáj!

Niéla: határozottan jó, élvezets, scak van bene egy baki: Nerwenke NEM a hajókkal, hanem a Helcaraxe- on keresztül jutott át Középföldére. Ő és Finrod voltak azok, akik végül is átvezették a népet. Terméászetesen Fingolfin is, de a Gyűrű Keresése alapján a két testvéré az ötlet.

Tündék a nyakamon 5.:

www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1 ... 32684d9d28

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250824 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Szívós-semmit-soha-fel-nem-adós Maeglin naplója folytatódik!

6.


Valamelyik nap Anyuval kilovagoltunk. Mivel Apu elvitte kedvenc lovamat, Celeb-et, én most egy félsánta igáslovon ültem, és már kezdett idegesíteni, hogy minden lépésénél belenyilall a hátamba a fájdalom. De tudtam, most jött el az idő, és nem foglalkoztatott fájdalom vagy kényelmetlenség.
- Anyu - szóltam komolyan, mire ő lenézett rám. Könnyen tette, mert az ő lova karcsú volt és magas, és nem póni ősöktől származott. Nekem szinte a lábam seperte a földet. - Dobbantsunk - javasoltam.
- Hogy? - kérdezett vissza Anyu.
- Menjünk az ojjektumba! Apu nem jó arc... én pedig unom már itt a létet.
Anyu csak egy pillanatig töprengett, aztán bólintott, és sebes vágtába kezdtünk. Mármint Anyu sebesen vágtázott, az én pónim meg bukdácsolt utána.
- A... nyu... A... nyu... - dadogtam, mert az a félhülye paci nagyon döcögött alattam. - La... la... las... síts...
Tehát Anyu lasított. Pár napon és éjen keresztül cammogtunk, egy idő után sikerült lerázni Apu szolgáit is (ami valóban nem volt nehéz, főleg miután szöget és olajat szórtunk magunk után), és ráérős tempóban megérkeztünk Gondolin kapujához, az ojjektum rejtett bejáratához.
Anyu megnyomta a kaputelefon hívógombját.
- Ki vagy?
- Ar-Feiniel Aredhel vagyok, a noldák Fehér Hölgye, Turgon húga!
- Na húzzál innen! - szólt vissza egy sercegő hang. Döbbenten meredtem Anyura, aztán a fülébe súgtam valamit, mire csengetett egyszer, aztán még egyszer.
- Ki vagy? - szólt az előbbi hang.
- A postás - felelte nyugodtan Anyu, mire odabentről hangok hallatszottak:
- Te, lehet, hogy igazat mond...
- Dehogy mond!
- De a postás mindig kétszer csenget!
- Ő már háromszor csengetett! - vetett ellent a másik.
- Küldj valakit az Úrhoz - hallatszott egy lemondó hang, aztán trappolás, majd hosszú szünet.
- Mondd, Anyu, ez mindig ilyen körülményes? - sóhajtottam. Szívesen leszálltam volna a póni nyergéből, mert már nagyon sajgott a ...
- Nem tudom, fiam. Még nem voltam kinn korábban.
- Nem? - kérdeztem meglepetten.
- Nem. És remélhetőleg már nem is kell kijönnöm többé... csak előbb be kellene jutnunk...
Újfent lábdobogás hallatszott odabentről, aztán egy harmadik hang:
- Turgon Úr legújabb kerti törpéjét hoztad, postás?
- Öm... igen! - felelt Anyu, mire az ajtó kitárult.
- Aredhel Úrnő! - tátotta el a száját az előttünk álló férfi.
- Igen. És mielőtt kérdeznéd, nincs nálam kerti törpe. Vezess bátyámhoz!
Így hát bebocsátást nyertünk Gondolinba.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250790 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor
Alyr, lesz valami új sorozat?? Tudom hogy ezt nem lehet előre tudni, de kiváncsi vagyok. :roll: :roll: :roll: :lol: 8)

Niéla: Gratulálok Maedhroshoz!!!!!

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250782 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Szeretjük Szauront és Maedhrost is :D
Niéla, ez a kilehelé tüzes lelkét nagyon aranyos lett :lol: Persze, gyászolunk.
Azért a hajótisztogatás sem semmi... :lol:
Maeglin holnap jelentkezik! (mert hát kitartó a srác...)

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250772 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
A Kaland befejezése felkerült. Nincs tovább, vége.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250768 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor
Alyrt én a Humor fejedelmének tartom, és én is szeretem Szauron naplóját!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250755 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Ancalima Anarórë írta:

Alyr Arkhon írta:
Jellemző. Szauron naplóstul elmehet a fenébe, mi?


NEEM!!! *rajongólány* Szeressük Szaurooont!!!!!! "törp lehet a dologban" váááá... :mrgreen: *pompomlány* (ponpon???)


*ütemes skandálás* SZAURON! SZAURON!

Hogyne szeretnénk, csak már szeretnénk Kalandot is...

Alyr: minél többet írsz, annál többet röhöghetünk...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250748 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:
Jellemző. Szauron naplóstul elmehet a fenébe, mi?


NEEM!!! *rajongólány* Szeressük Szaurooont!!!!!! "törp lehet a dologban" váááá... :mrgreen: *pompomlány* (ponpon???)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250747 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Lagoril/Niéla írta:

Alyr Arkhon írta: Niéla, ez igencsak jó lett.
:D :D :D


Te is alkothatnál egy kis Kalandot... *reménykedőnézés*


Jellemző. Szauron naplóstul elmehet a fenébe, mi?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.532 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére