Humor

Több
19 éve 5 hónapja #250746 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta: Niéla, ez igencsak jó lett.
:D :D :D


Te is alkothatnál egy kis Kalandot... *reménykedőnézés*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250741 Írta: Galmir
Galmir válaszolt a következő témában: Humor
Ez nagyon komoly :D DDDDDD
:lol: :lol: :lol: 8) 8) :wink:

Hallgatni arany.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250737 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Niéla, ez igencsak jó lett.
:D :D :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250734 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Fyra: Maeglin továbbra is ász! :lol:

Akkor: nehogy már a félteler buzgóbb legyen, mint a tiszta vérű nolda:

Maedhros naplója (újabb adag)

13.
Sajnos, nagypapit tényleg kinyírta Melk... Morgoth.
Apu nekiállt hisztizni, s oda sem engedte hozzá Fin1-et és Fin2-t, ahogy ihletettebb perceiben hívja az öccseit.
Az összes jelenlévő nolda (vagyis apa, Fin1, Fin2, valamint mi heten) ropantul felháborodott, és apa végül kitalálta, hogy ő most Tirionba megy és puccsot kísérel meg a valák ellen.

14.
Fëanor az összes noldát felhajkurászta Tirion utcáin, majd kivonultunk a Szent Hegyre, mint plebejusok.
- Barátaim! Noldák! Földieim! - kezdte emelkedetten.
- Fúúúúúúúj! Le veleeeeee! - bömbölték a Fin 1. és 2. példányok, valamint gyermekeik. Nerwenke nem.
- Menjünk innen!!!
- Okéééé! - ordítottuk mi heten, meg akiknek a nyakához bicskáinkat tartánk vala.
- Esküszöm, hogy megbosszulom az apámat!!! - folytatta Fëanor. - És viszaszerzem a szilmarilokat!
- Mi is, apu, mi is... - pattantunk lelkesen, és letettünk egy igen nyakatekert esküt, amit nem tudnék még egyszer elismételni, mert a fele kiment a fejemből...
Végül eldöntöttük, hogy megyünk...

15.
Pakolunk.
Apu úgy tervezte, hogy kölcsönkéri a sógorék hajóit.
Na ebből lett egy apróbb nézeteltérés...
... Miután felmostuk a vért a fehér hajókról, vígan vitorlát bontottunk, és énekeltünk (mi, Fëanor-sarjak...)
"Heten a teler hajóján, johohó, meg egy üveg rum!"
Persze Maglor vitte a prímet, egészen adig, míg Nerwenke el nem kezdte fojtogatni.
Majd hirtelen megjelent Mandos, és nagyon hátborzongató átkot mondott ránk, merthogy testvérgyilkosok vagyunk, vagy mi.
Nem emlékszem, hogy apu valaha is említette volna, hogy voltak balkézről való teler gyerekei...

16.
Van ez a Hexenclare... Kekszenkarak... Helmkár... nem jön össze. Lényege, hogy hideg. De nagyon.
Elkezdtünk tanakodni, hogy ki menjen előbb a hajókkal, mert persze Fingolfinék megint többen vannak a kelleténél.
Végül cselesen elkötöttük a hajókat, és sikeresen partot értünk Középföldén, ahonnan a nagypapa anno elindult.
Kérdeztem aput:
- Ki jöjjön a második turnussal? A vitéz Fingon?
Sajnos apu nem kedveli az én drága imádott barátomat.
- FITYISZT! - közölte, amit korábban sohasem hallottam tőle. - Senkit sem hozunk át!
- Nerwenkét sem? - próbáltam trükközni.
Ettől elpirult, és elhatározta, hogy kemény lesz.
- Gyújtsátok fel a hajókat! - parancsolta.
Hát lett egy kis díszkivilágítás...
A parton ültem és búslakodtam. A Lekvárárus elárult minket, Fingon pedig biztos azt hiszi, hogy én is ellene vagyok... szipp... ó, pedig ha tudná...
Miután a hajók elégtek, nekiálltunk orientálódni új hazánkban. Apu tévedhetetlenül Angband felé vette az irányt, de olyan tempóban, hogy lemaradtunk.
Mire utolértük, nagyjából ki volt nyírva. Enyhén megpörkölték, meg kicsit agyonszurkálták. Hiába, lassan járj, tovább érsz...
Néhány balrog igyekezett lelket verni belé (legalábbis én úgy láttam) azonban közeledtünkre elinaltak.
Hát fogtuk, és odébb vittük...
Majd hirtelen megszólalt:
- Ahhh! Fiaim!
Majdnem szívbajt kaptunk, mert azt hittük, már meghalt...
Az, hogy leejtettük, szvsz már nem ártott neki különösebben.
- Ugye az eskütökre emlékeztek?!
- Hooogyne... - mondtuk.
- Mondjátok csak el!
- Öööö...
Erre szegény atyánk megjósolta, hogy ilyen hozzáálllással a noldák sosem fogják bevenni Angbandot. És megátkozta Morgothot még párszor, amúgy rutinból, majd kilehelé tüzes lelkét.
Abban a minutában porrá omlott!
- Latiatuc feleym szumtuchel, mic uogmuc, isa pur es chomuv uogmuc - kezdte volna a gyászbeszédet Maglor, ám tapintatosan leütöttük.
Így történt, hogy Finwë fia Fëanor megspórolta a saját temetését... dicséretes szokás, remélem, mások is követik majd...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250669 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Szauron jó fej! :lol: ORK 2.0 :lol:

Maeglin naplója 5.

Három-orkos szekér hozta a meghívót a törpöktől Apunak. Két ifjabb (ifjabb?! A ránctengerben először meg sem találtam a szemgödrüket, fúj) törp nyújtotta át a kőtáblára cidrás rúnákkal vésett hivatalos levelet, mely szerint idén is számítanak rá a napforduló alkalmából rendezett örömünnepélyen (ez annyit tesz, hogy leisszák magukat a drágaköves talajig, netán a balrogos tárnákig) Nogrodban. Apu nagyon örült, egészen addig, amíg rá nem ejtette a lábfejére a meghívót. Azért még annyi ereje volt, hogy megköszönje az invitálást, és jól beszívjon a törpökkel, csak utána kezdett el szövegelni, hogy Éles Pillantásommal megbűvöltem, hogy ejtse el a kőtáblát, mert nem akarom, hogy bulizzon (azaz kultúrálisan kikapcsolódjon) egy oltári nagy banzájon (vagyis egy meghitt ünnepélyen). Nem sok kellett hozzá, hogy a pofájába röhögjek, de nem akartam nagyon megbántani, inkább felajánlottam, hogy segítek bepakolni az Adidas-utazótáskájába. Ezen megint felkapta a vizet, hogy ő igenis a Budmilt fogja vinni, mert hogy én bizonyára holmi érzékeny robbanószerkezetet rejtettem a másikba (megjegyzés: a Budmilból kivenni a C4-est, mielőtt Apu pakolni kezd).
Anyu nagyon szomorú volt, amikor Apu elment. Azt mondta:
- Sajnálom azt a szegényt, hogy napokig a hátán kell hordoznia azt az állatot.
Vissza szerettem volna kérdezni, hogy miért, mi baja van Celeb-nek, kedvenc lovamnak, hogy Eolnak kell cipelnie, de akkor leesett, hogy Anyu nem Apu miatt bánkódik, hanem a paci miatt. Ez azért picit fájt. Mert valóban, én se bírtam az utóbbi időben Apu búráját, de Apu sem az enyémet, és ezzel kész, ja, meg Eol fater rendszeresen hülyének nézi Anyut, de attól függetlenül szereti, legalább is én azt hiszem. De ha Anyu őt nem szereti viszont, az szomorú. De legalább könnyebb lesz elmenni.
Mikor sötét lett (tehát hangsúlyozottan lett, és nem litván) elkezdtem kidolgozni a Nagyon Titkos Tervet, tehát az NTT-t. Ezzel az egésszel csak az volt a baj, hogy annyira sötét volt (tehát nem watt), hogy nem tudtam Nagyon Titkosan csinálni, mert Apu a múltkor kicsapta a biztosítékot, emlékszem, nagyon hülye hangokat adott ki, és a haja is az égnek állt azután a fura tánc után, amit levágott. Most épp Anyu mellett üldögélek, mert ő felér egy 100 W-os égővel, és mellette látok írni.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250585 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Fehér Szarumán írta: Már nem bírom kivárni A Kalandot :bawling: :bawling: !!!!!!!! Siess, ahogy csak tudsz... :lol: 8) :lol:


visszakeresheted a nem extended verziót...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250583 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor
Már nem bírom kivárni A Kalandot :bawling: :bawling: !!!!!!!! Siess, ahogy csak tudsz... :lol: 8) :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250575 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Szauron titkos naplója
folytatás


76. A noldák követeket küldtek Thingolhoz. Van remény, hogy Thingol nekik esik. Én neki drukkolok. A felesége, Melian egyébként is kollégám (még ha nem is akar tudni ilyesmiről) és mielőtt ezzel a Thingollal összeszűrte a levet, egész normális volt.

77. Thingol nem esett nekik. Úgy tűnik ezek itten békében letelepszenek és boldogan énekelgetnek tovább. El is kezdték kiépíteni az országaikat, Finrod valami barlangokban lakik, Caranthir meg betegre keresi magát a törp kereskedőkön, akiktől pedig mithrilt kéne vennem a fekete anyagomhoz. Nem jó ez így. Szóltam a főnöknek is, hogy ne hagyjuk, hogy ezek itt olyan boldogok legyenek. Egyelőre azonban mindenféle jelentéseket hallgat a keleti felderítőitől.

78. Főnök elment megnézni valamit keleten. Enyém a vár! És enyém a Lekvár is! Hurrá!

79. A Főnök megtalálta az embereket! Hozott néhányat kísérletezni, majd később kiderül, mire is jók. Más részről azt mondta, megfontolja a danolósellenes ötletemet. Lesz itt némi csetepaté…

80. Azt hiszem, elkezdek dolgozni néhány újabb ork-modellen. A jelenlegiek ugyanis semmi kihívást nem nyújtanak a tündéknek. Kiküldtünk vagy húszezret, a danolósnépség meg méretre vágott darabokban küldte őket vissza. Mellékeltek egy levelet, hogy be is csomagolnák, csak nincs elég egyforma csomagolópapírjuk. Naagyon vicces.

81. Az emberekről a következők derültek ki:
1. Halandók. De nagyon. Öregszenek is. Ez elég vicces.
2. Szakálluk nő. Én egyedül a törpökön láttam ilyet, meg Círdanon némi borostát ( megjegyzem, amikor elterjesztettem, hogy törp lehet a dologban, két hétig nem mert kijönni a házából)
3. A hatalom lenyűgözi őket. Ha az ember köhint egy olyat, mint a mennydörgés, máris leborulnak előtte. Tök vicces. Bár azért száz körül már kezdenek fáradni.
4. Sokkal gyorsabban szaporodnak a tündéknél. (bár azért meghalni is könnyebben tudnak, úgyhogy ez kb kiegyenlítődik)
5. Hallgadnak az okos szóra. A Főnök már el is kezdett némi propagandát.

82. Papírra vetettem néhány új ork-modell terveit de egyelőre várok a dologgal. A danolósok valami ostromzáron dolgoznak, de az Északi kijáratot nem tudták körülzárni. Bénák. Viszont így nem kell messze menni ha ki akarok próbálni valami új találmányt.

83. Kezdek unatkozni. Bár a főnök első lángvágója egész szépen fejlődik, de még sok idő, mire hadra fogható. Egyelőre egy egyszerű csillogó tárgy elvonja a figyelmét bármiről. Nem lehet, hogy az egyik összetevője egy szarka volt?

84. Elkészült az ORK 2.0. a Főnök tervezte de egynémely dologban kikérte a véleményem. Ha például megnézzük a bal felső szemfogát, picit hegyesebb, mint a jobb alsó. Meg félhomályban 12 és fél lépésről a hangjuk hasonlóbb egy farkaséhoz, mint egy ugyanilyen feltételek mellett figyelt vörösbegyé.

85. A maradék ork 1-es típust kiküldtük, hogy próbálják elkapni Fingolfint, mert kíséret nélkül mászkál, de sajnos le lettek vágva. Megkezdtük a 2.0 sorozatgyártását. Nem tervezünk belőle sokat, mert máris készülnek az újabb típusok. És a fegyverzetet is fejlesztem. A lángvágó már elég nagyra nőtt, de még mindig túlságosan vonzódik a fényes tárgyakhoz. Ha egy nagyobb kupacot összeszed belőlük, rájuk ül és elégedetten néz, mit sem törődve a parancsokkal.

86. Szerintem ki kéne küldeni a lángvágót, mert kint nincsenek fényes cuccok, viszont van sok ellenség. De még várok. A Főnök határozottan ellenzi. El akar menni Valinorba, hogy megnézze, mi a helyzet.

87. A Főnök elment Valinorba,* én meg véletlenül nyitva hagytam a kaput. A lángvágó kiment, és a danolósok fejvesztve menekültek. Szó szerint. De aztán ott termett egy csomó lovas, Fingon vezetésével (ő volt aki levágta az utolsó ork 1-eseket) és telelőtték fénylő nyilakkal szegény lényt. Az meg örvendezve lefeküdt, hasában a nyilakkal. Szegénykét napokig ápoltuk utána.








*= erről ld Melkor titkos naplóját

Kaland majd jön nemsokára.



"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250514 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
:D

Maeglin naplója 4. (ezt még ma beteszem, mert nagyon kurta lett :cry: )

Kicsit szomorú vagyok, mert úgy érzem, Apu már nem bízik meg bennem. A múltkor épp egy kardot próbált összeszerencsétlenkedni a műhelyében, de fáradt is volt már meg azt hiszem, be is szívott valamivel, és mivel megsajnáltam a sötét fejét, felajánlottam, hogy adja ide azt a kalapácsot, segítek. Már épp nyújtotta volna felém a szerszámot, aztán körbejárt a tekintete, valami olyasmit rebegett, hogy én meg akarom ölni, és kizavart. Nem vettem nagyon komolyan, mert közben habzott a szája, de azért mélyen legbelül ez nagyon fájdalmasan érintett...

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250484 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Maeglin aranyos!!!!

"anyu világított a sarokban..." :arrow: :lol: :lol: :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250448 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Fehér Szarumán írta:

Phaedra/Namarie írta: Tündék a nyakamon 4.:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1632


Még sokára várható a következő rész? :P :D :lol:


Igyekszem....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250441 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Maeglin kitartó...

3.

Megharagudtam Anyura. Tudom, hogy ő is vissza szeretne menni Gondolinba! És már én is szeretnék kitörni ebből a sötét erdőből, mert itt nem tudok vagánykodni a napszemcsimmel a csajok előtt, mert nekisétálok az első útbaeső fának. Bár Anyu felvilágosított, hogy itt legfeljebb az őzcsajok előtt adhatnám a lazagyereket, de akkor is...
Tehát elkezdtem fűzni Aput, hogy a legközelebbi Nagy Családi Túrát ne az erdő közepén heverő medve-tetem mellé szervezzük, hanem inkább Turgon nagybácsi ojjektumába. Apu pedig idegbeteg módon kezdett el viselkedni - mint általában.
- Te Eol házából való vagy Maeglin fiam... - kezdett bele Apu valami hosszú monológba, de én közben azon töprengtem, hogy miért nevezi ezt a viskót háznak, és én miért lennék ebből való, amikor ez egy ház, én meg elda vagyok, így lemaradtam Apu beszédéről, és már csak a villogó tekintetét láttam.
- He? - kérdeztem vissza halkan. Apunak (mily meglepő) elsötétült a tekintete.
- Azt mondtam, itt maradsz, és nem mész sehova! Nem találkozhatsz véreink gyilkosaival!
És ezt a jelenetet Anyu csendben nézte végig, csak világított ott csendben a sarokban, mintha egy élettelen villanykörte vagy petróleumlámpa lenne.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250410 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie írta: Tündék a nyakamon 4.:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1632


No nemsokára jön ennek a résznek Ery féle kommentárja!
Namarie engedélyével.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250387 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie írta: Tündék a nyakamon 4.:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1632


Jajistenem... Ne kínozz... Grat, nagyon jó! :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250354 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie írta: Tündék a nyakamon 4.:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1632


Még sokára várható a következő rész? :P :D :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250309 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Köszi, még két rész kész van, de azt majd csak holnap teszem be ;)
Még írok hozzá :D

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250306 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Fyra: Maeglin naplója rulez! Folytasd minél hamarabb! Kíváncsi vagyok! :D

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250298 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Maeglin naplója folytatódik...


2. Anyu mindig azt mondja, hogy mintha valamelyik felmenőjét látná bennem (a felmenőnek csak a menő részét értem, de az tetszik), de ha megszólalok, már is nyilvánvaló, hogy Apu fia vagyok (tehát sötétnek is tart, és ez nem tetszik).
Amúgy az utóbbi pár évben rájöttem, hogy Apu nem is olyan jófej, ráadásul elegem van, hogy mindig bánt, amikor megjegyzést teszek származására, kinézetére, vagy értelmi képességeire (mert hát ugyebár ezeket egyetlen szóval kifejezhetem). És most már azt is tudom, hogy Anyu nem is olyan elkényeztetett, überszőke úrilány, mint ahogy Apu beállította, sőt, ha hagyják kibontakozni, amihez annyi kell, hogy Apu ne legyen a közelben (ami mostanában gyakran megesik, mert Apu általában törpökkel kocsmázik, vagy beszív a döglött orkok vérének aromájával, és akkor napokig fekszik valahol az erdőben), akkor egész érdekes kis történeteket tud mesélni. Persze, előfordul, hogy bátorítanom kell pár hordónyi jó évjáratú Gondolini Aszúval.
Kiderült, hogy Anyu ősei marhára vagány legények, amikor éppen nem gyilkolják le Apu rokonságát, vagy nem játszanak kalózosdit, hogy lenyúlják a legjobb hajókat. De itt van például, Anyu bátyja, Furgon... jaj, nem, Turgon, szóval ő baromi menő manó lehet, nincsenek nagy balhéi, csak egy kis üldözési mániája van, mert egy ojjektumban bújkál, valahol a föld alatt, és ott zoxigént állít elő, és házi teremfoci bajnokságot szervez... és állítólag nincs utódja!
Mikor az Anyunak beadagolt bor túl soknak bizonyult, és lefordult a székről, elkezdtem töprengeni. Igen, Apuval ellentétben én azt is szoktam néha. Kicsit megfájdul tőle a fejem, de azért előfordul, mint most is például! És arra jutottam, hogy mivel Turgon nagybácsinak a neje már meghalt, és csak egy lánya van, nincs trónörökös. És itt lennék én, a király húgának a fia... tehát az egyetlen hímnemű unokaöccs... hmm...

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250268 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Humor
Tank vari matcs. Igaz nem így kéne írni, de mindenkinek köszi. A helyesírást, mostmár tudom ellenőrizni. azt hiszem ez látszik. Ha nem is míndíggg. :)

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250258 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Ery írta:

Lagoril/Niéla írta:
:lol: :lol: :lol:

Ez a Feanoros előadás mi volt? Megvan vhol a szövege???


Feanor - a fények kovácsa című komoly darabot a 2004-es LEP-en adtuk elő. A galérián van pár kép is róla. Szövege talán még megvan a gépemen...


Linkeld beeee... *leborulósikon*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250255 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor

Lagoril/Niéla írta:
:lol: :lol: :lol:

Ez a Feanoros előadás mi volt? Megvan vhol a szövege???


Feanor - a fények kovácsa című komoly darabot a 2004-es LEP-en adtuk elő. A galérián van pár kép is róla. Szövege talán még megvan a gépemen...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250254 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor

Phaedra/Namarie írta: Tündék a nyakamon 4.:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1632


:lol: :lol: :lol:

Ez a Feanoros előadás mi volt? Megvan vhol a szövege???

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250249 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Tündék a nyakamon 4.:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1632

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250227 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
:lol: :lol: :lol:
Lurtz: egyre jobb! A helyesírás is... :twisted:

Maeglin: :twisted: :twisted: :twisted: Ezek a gyakori atyai pofonok Baba Fittre emlékeztetnek... :D :P :lol:

Maedhros lesz...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250207 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Humor
Nem tudom, van-e már Maeglinnek (-nak?) naplója, mindenesetre... :)

Maeglin naplója

1.

Nan Elmoth erdejében születtem, amiről azt kell tudni, hogy sötét. Csakúgy, mint Apu. Persze, amikor ezt megmondtam neki egyszer, leintett egy balhoroggal, tehát többször nem hoztam fel.
Aput Eolnak hívják, és sötét-elf. Kívül-belül, de egy újabb füles után ezt nem hangoztatom tovább. Apu a telerek leszármazottja, és Thingol rokona, de nem szerette Melian Övét, ezért elköltözött Thingoltól. Hogy milyen Melian Öve, azt nem tudom, de lehet, hogy Aput sokszor elverték vele, azért jött el. Nagyon sokáig egyedül élt, és elkerülte a noldákat, mert őket sem csípte túlzottan, mert legyilkolták a rokonainkat, a telereket, meg Apu szerint az ő hibájuk, hogy Morgoth, aki talán még nála is sötétebb, újra szabadon cselekedhet. Apu többnyire törpökkel barátkozik, és tőlük tanult sok mindent... aztán felfedezett egy fémet, a galvornt, amiből nagyon-nagyon sötét dolgokat tudott készíteni, hogy öltözéke illeszkedjen a... aúú, ez fájt!
Aztán Apu erdejébe betévedt Anyu, aki fényt hozott ebbe a marha nagy sötétségbe. Apu először azt hitte, hogy a rendőrségi reflektorok azok, de aztán valamennyire visszanyerte a látását, és rájött, hogy nem. Első látásra megszerette Anyut, Aredhelt. Anyu Gondolinból jött, az ő apja Fingolfin volt, bátyja pedig Turgon... és hát, izé, Anyu nolda. Tehát amikor a TV-ben BL-selejtező van, mindig nagyon komoly drukker-csaták folynak a nolda-teler mérkőzések alatt. Általában Anyu örülhet, mert a noldák köztudottan jobb focisták, annak ellenére, hogy a telereknek ott van David Beren. Persze, a meccsek után a rendőröknek igen nehéz dolguk van, mert a selejtezők egy Valinortól nem messze levő szigeten vannak, és a noldák mindig a telerek hajóival akarnak haza menni, és elég véres küzdelmek bontakoznak ki.
Kisebb koromban Anyu Lómien-nek hívott, ami azt jelenti, hogy Félhomály Gyermeke. Ennek nagyon örültem, mert mondjuk, ha Sötétség Gyermeke lettem volna, akkor tisztára Apura hajaznék... jajjj, a fejem, jaj-jaj... de aztán Apu átkeresztelt Maeglin-nek, ami Éles Pillantást jelent. Ha már itt tartunk, talán Reklámtáska is szívesebben lettem volna, de mindegy, ez is megteszi.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250195 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Fehér Szarumán: ne haragudj, de ennyit, ha lehet, kérlek, ne idézz. Irtózatosan foglalja a helyet. (nehezen olvashatóvá teszi a topikot)

Lutrz: kezdesz javulni, majd alakul az és helyesírásra EZER szemed!!!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250091 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor
Lutrz hadnagy:

Tévedtem...Ez a legjobb írásod!!!!! :itscool: :itscool:
NAGYON JÓ LETT!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249964 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Humor
Folytatom:

A Bee vidék csöndes Beeje

Frédi: Kik zörgetnek alacsonyszinten? 7 alacsonyszintű hobbit.
K.: Kis malac kis malac engedj be.
F.: De előbb tanulj meg számolni.
Frédi: Tanultam én emberséget beengedem a kis vendéget(ket)
Ajtó: Te Frédikém le kéne szerelni, és újra föltenni egy kicsit megújítva. He?
Frédi: Isten hozott Beeben. A megtestesült kultúrában...
Répás ember: Büfög. Undorítóan csámcsog egy répát.
Ku.: Igen látjuk. Ez maga a megtestesült kultúra.
Fogadó Hájas Póni/Gandalf elvileg várakozási helye.

F.: Keresünk egy személyt ó, aki mindig eljátssza, hogy ló halálában érkezik.
Egy ló: Meghalok!!!
Gan.: Sziasztok. Én nem vagyok itt, csak Szarumán idesugározta honolgrafikus képem vagy fene, tudja mim. Na a lényeg: Penész János: rám gondolnak. Na pá!
Penész János: Ja ő! Nem láttam már egy perce.
Húsz: És ezelőtt mikor láttad?
Jancsi: Holnap lesz a szülinapom... kettő meg négy az 40... két hónapja nem láttam.
F.: Rendben kérünk egy alacsonyfekvésű szobát. A földszinten legyen. Nem akarom azzal fárasztani a Fehérlovasokat, hogy felmásszanak az emeletre
Penész: micsoda elme. Neve?
F.: Will Turner
Pen.: Neme?
F.: Lány
Pen.: Év?
K.: Mint Pán Péteré.
Pen.: Fáradjanak a kajaterembe. A teremben ékszer használata és bűvészmutatványok előadása szigorúan tilos!
Terem

K.: Frodó. Az az alak folyton téged figyel. Azaz biztos nem téged mert ha így lenne, már kiáltott volna: Meghalok a szörnyűségtől! De ezek szerint a gyűrűt nézi.
F.: Hé! Penész! Ki az ott a sarokban?!
Pen.: Egy a jövő menőinek.
Ku.: Zsákos Frodó Zsákos Frodó Zsákos Frodó merre jársz... Ott van. Az unokahúga nagynénjének a férjének az ükapja testvérének unokaöccse vagyok. Mármint Másodfokon.
F.: Csillagok csillagok had menjek hozzátok. Felhúzza a gyűrűt, ám nem a csillagokhoz repült, hanem, a Mordori Torony előtt, és ott pattogott. Amikor fölpattant, Szauron lábujja, mindig szólt hozzá egy szót:
Sz: Elkezdtem az előkészületeket.........Elkészítettem a gyűrűt....... segíteni akartam mindenkin.........Én a drága lélek én szép "hm nem vagyok egy kicsit egoista?".................... Tehát így buktam meg.
F.: Köszönöm az érdekfeszítő előadást. Most sajna mennem kell. De remélem, találkozunk még.
Sz.: Én is remélem. Rég volt ilyen kellemes társaságom. Emlékszem...
Frodó gyorsan lehúzza a gyűrűt az ujjáról, mielőtt Szauron újabb regélésbe kezdene.
Sz.: Neveletlen kölök.
A jövő menője: Szervusz Frodó. Ne kérdezd, honnan tudom a neved. Mert én se tudom.
A jövő menőjének szobája

Menő: Nézzétek fehérlovasok. Rég volt dolgom velük.
F.: Kik ezek?
Menő: Hajdan emberek voltak. A múlt menői. Az emberek kis királyai. Aztán a koporsóban megfehéredtek, és feltámadtak mint zombik. Na most már mindent tudtok róluk. Indulás Széltetőre.
Széltető

Jövő menője otthadja a fehérlovasoknak Frodóéket.
Frodót leszúrja egy pár fehér lovas.
F.: Didereg.
Menő: Havas pengével szúrták meg. Az én tudásom eddig nem terjed.
K.: A te tudásod semeddig nem terjed.
Fin/The end/Vége az ..................................................................................... 5. résznek

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249958 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Humor

Lagoril/Niéla írta: Maedhros naplója (folytatás)

7.
Ma nagy balhé volt. Fingolfin audienciára ment a nagypapihoz, és ezen apu teljesen felhúzta magát, hogy biztos megint őt fúrta. Erős a gyanúm, hogy Melkor mondott neki ilyeneket...
Ráadásul Fingolfin Curufinwének nevezte, pedig köztudottan utálja ezt a nevet...
Tüzeslelkű atyánk nyomban kardot rántott, kizavarta Fingolfint a teremből, majd az ajtóban életveszélyesen megfenyegette. Ami nem lett volna baj, ha nem hallja fél Valinor. A vanyák persze rohantak Manwéhoz szörnyülködni.
Ezután a következő beszélgetés zajlott le:
Manwë: Fëanor! Mit hallok? Fenyegetted az öcsédet?
Fëanor: Én nem is!!!
Manwë: Tanúk vannak rá!
Fëanor: Persze, már megint a kedvenc vanyáidnak hiszel!!!
Aulë: Nana... én pl. noldapárti vagyok, de ami tény, az tény...
Fëanor: Na jó! Igenis fenyegettem! És ha mé sokat pimaszkodik, kinyííííííííííírooooooooooom!!!!!!!!!
Fingolfin: Vagy én téged!
Fëanor: Te ne szóljá, teeee... félvanya...
Fingolfin: Szidtad az anyámat?
Na itt kezdték el egymás haját tépni, és később fojtogatni egymást. Ekkor Mandos felállt, odaballagott, mindkét kezével felemelt belőlük egyet-egyet, és elgondolkozva szemlélte őket.
Mandos: Haj, haj!
Fëanor: Hogy jön most ide Nerwenke?
Fingolfin: Sztem nem rá gondolt.
Mandos: Vigyázzatok! Ha kinyírjátok egymást, a maradék testvér röpül Középföldére... izé... azt hiszem, ez képzavar...
Nienna: Mért ölik egymást... ez olyan szohomorúúúú... brühühüüü...
Manwë: Elég! Ide figyelj, Fëanor! Most szépen elmész Tirionból. TÍZ ÉVRE. És senki nem öl meg senkit.
Fëanor: Affranc. Pedig már kezdtem belejönni.

8.
Eddig nem tudtam, milyen az, mikor egy nyolctagú család költözik. Most már tudom.
Sőt, nagypapa is velünk jött, mert annyira szerelmes Fëanorba, hogy nem bír létezni tüzesszemű gyermeke nélkül. Apu megnyugtatott minket, hogy nem veszélyes az öreg, és különben is csak képletesen szerelmes. Pedig Caranthir már kezdett fantáziálni...
Melkor sehol, pedig Tulkas nagyon szeretni elbeszélgetni vele.

9.
Apu depressziós, mert Nerwenke Tirionban maradt, és nem látogathatja.
Finwë játssza a szegény száműzött királyt. Mikor vihar van, kijár a pusztába, és szaval. Bolond gyanánt rendszerint Curufin kíséri, aki remek érzékkel tud a tünde agyára menni.
Én jól elvagyok itt, bár Melkor néha hiányzik.
Vagy inkább a Lekwar.

10.
Remek, megjött Melkor! Maglor közben rájött, hogy a Lekwar nem jó a szépséges tenorjának, úgyhogy csak mi többiek zabáljuk.
Nem is hizlal...
Maglor naphosszat a szobájában ül, és furcsa jeleket firkál papírra, miközben bőszen nyüvi a lantot. Azt mondja, feltalált egy jelrendszert, amivel zenét lehet rögzíteni. Most épp nagyoperát komponál a Nagy Útról.
A hőstenor természetesen Finwë, aki rengeteg duettet énekel Míriel nagyival. Melkort jó érzékkel beleírta, mint negatív basszusszereplőt. Nagy jelenete a Lekvárária c., 18 perces szóló, amit a Sauronnal való Lekvárduett követ.

11.
Idejött Melkor, és a kapuban dumcsizott apával. Óvta a valáktól, és mondta, hogy tuti a köveit akarják. Erre felhördült:
- Teeeee... Mandos kutyája! Látom a szemedben, hogy neked is a szilmariljaim kellenek! De abból nem eszel!!!!
Melkor vigyorgott és elhúzott.

12.
A valák úgy döntöttek, legyen buli.
Apu rögvest kijelentette, hogy juszt se öltözik fel rendesen, és direkt a legszakadtabb kovácscuccában ment.
Finwë itthon maradt szilmarilokat őrizni.
A buli megnyitója a következő volt:
Manwë: Tisztelt egybegyűlt vanyák, noldák, és az a pár teler aki nagy nehezen ideért... (jellemző, hogy mindig késve érkeznek, már amelyik nem ragad le útközben valahol...)
Azért gyűltünk itt össze, hogy tanúi legyünk két testvér kibékülésének...
Fëanor! Fingolfin! Tessék szépen kezet fogni.
- Legyünk jóban! - javasolta Fingolfin, miközben apu nyakába ugrott.
Apu válaszul morgott valamit.
Javában ment a hepaj, mikor hirtelen sötétség borult ránk...
- Áramszünet? - tűnődött Oromë.
- Szabad a csók! - rikkantotta Tulkas, és nyomban elkapta Yavannát.
Engem összesen négyen smároltak le, de fogalmam sincs, kik... na jó, az egyik talán Aredhel kuzin volt, mert virított a fehér ruhája, ez még oké...
na de a többi? Örök rejtély marad.
Aztán már kezdtünk gyanakodni, hogy vmi nem oké.
Kb. két óra után Yavanna felsikoltott:
- A Fák!!!
Hoppá...
Mi volt ez? Sáskák? Minden letarolva...
Fák félhóttan...
A valák beültek a Végzet Körébe, és elkezdtek gondolkodni.
Nienna - milyen meglepő - sírt.
Tulkas a falat kaparta, hogy induljunk már Melkort ölni.
Mandos hallgatott.
Végül kiszúrták szegény aput, aki ott ácsorgott a közelben:
- Hohó, hiszen a szilmarilokban benne van a fény! Hoci csak ide, és újraéleszhetjük a fákat.
Fëanor sikoltva pattant fel.
- A szilmarilokat nem! Azok az enyémek! A sajátjaim! A Drágaszágaim!!! Ha bajuk esik, nyomban megszakad a szívem!
- Nana, ne túlozzunk... - morogta Mandos.
Erre sajnos befutott egy hírnök otthonról.
Hírnök: Ahh! Borzalom! A szó elhal ajakimon! Halld, Valinor dicső népe! Árulás!
Valák Kara: Mi történt? Szólj, derék hírnök!
Hírnök: Valami nagy fekete izé jött, meg a Lekvárárus. Minden épeszű tünde elrohant, de Finwë odaállt a kincstár ajtaja elé, hogy: "NEEEEEEEEEEEM! Csak a testemen keresztüüüül!" Erre Melkor megszánta és lesújtott rá... majd fél kézzel betörte az ajtót, és telepakolta cucctáskáját... majd jobbjában tartva a szilmarilos dobozt, eltávoza a fekete izével együtt... csal utólag vettük észre, hogy Celegorm házának kerítése nyomtalanul eltűnt... na jó, egy-két morzsa azért maradt... a helyzet válságos.
Fëanor: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!!!!! Ez nem lehet!!!!!!!!!!! Apááááám!!!!!!!!!!! Átok reád, Lekvárárus! Mától Morgothnak foglak hívni!!!! Ami egy nagyon csúnya szitokszó!!!
Majd elrohant. Igyekeztünk utána loholni.


Azért idézgetek, hogy ne csak ott lent, hanem feljebb is meglegyen e remek mű.
A mű kritikája: Niéla, egy borzasztóan nagy hiba van benne. Görcsöt okoz. NEVETŐgörcsöt. :P 8) :P :P :P :lol: :lol: :lol: :D :P
(bocs, ha túl nagy ez az idézet) :cry: :wink: :roll:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249947 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Niéla: Már nem is találok szavakat! Ez szenzációs!!! Még, még, még! :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.396 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére