Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Több
20 éve 2 hónapja #202831 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Holdas: ő Tarathradiel itt a fórumon, de elég régen nem járt erre.
Itt a profilja: katt ide
És a többi rajza, szvsz érdemes megnézni: katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202787 Írta: Holdas
Üdv mindenkinek!
Segítséget kérek! (főleg a rajzpályázat lebonyolítól)
Szeretném ,,megtalálni" és írni egy biozonyos Barabás Orsolyának. Ha esetleg valaki ismeri (netán ő maga olvassa ezt a levelet) vagy meg tudja adni a címét igazán hálás lennék.
Előre is köszönök mindent:
Holdas

Örök az ég és örök a föld.Azért örök az ég s a föld,mert nem önmagukért élnek,ezért nem fogy bel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202213 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Köszi,sikerült! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202176 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Ranamarth írta: Nekem az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet a Tolkien.hu-t beállítani kezdőlapnak? :roll: :oops: :wink:


Eszközök :arrow: Internetbeállítások :arrow: Általános: ennek a tetejére írd be be a TolkienHU címét kezdőlapként :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202174 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Nekem az lenne a kérdésem,hogy hogyan lehet a Tolkien.hu-t beállítani kezdőlapnak? :roll: :oops: :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #201987 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Samwise írta: A Pécsett tartott Tolkien-konferencia anyagai hol találhatók meg? Sajnos arra nem tudtam elmenni :( Ha bárki tud, segítsen. Köszönettel, Samwise


Sehol. Az ügyben Lamorakot érdemes keresni: lamorak@tolkien.hu

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #201971 Írta: Artemisz

kicsiboszi írta: Addig is, segitenetek nekem kiokoskodni egy tundenevet kezdetnek?

Küldtem Neked privátot! :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #201900 Írta: kicsiboszi
Sziasztok! Kb tiz perce talaltam az oldalt, es regisztraltam, ugyhogy elore is bocs, ha nagyon ostoba dolgokat kerdezek! Tolkienben is ujonc vagyok meg: a filmeket lattam, de olvasni meg csak most kezdtem el a GyU-t. Szoval majd sokszor jovok es jol elovasgatok mindent, ami eddig irdűodott, hogy fejlodjek! :) Addig is, segitenetek nekem kiokoskodni egy tundenevet kezdetnek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #201522 Írta: Samwise
A Pécsett tartott Tolkien-konferencia anyagai hol találhatók meg? Sajnos arra nem tudtam elmenni :( Ha bárki tud, segítsen. Köszönettel, Samwise

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #201140 Írta: Aeglos
A főoldal galériájában a Találkozók menüpont alatt található képek 3/4-e (a frissebb képek) eltűntek, vagy nem megjeleníthetőek!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200901 Írta: Artemisz

Gandalf írta: És ha általánosabban fogalmaznánk?


Nyaaaaa, Gandalf,a te témád már megjelent! :evil:

Kicsit hagyj engem is érvényesülni! :wink:


Tehát szvsz, a legfontosabbak: (Kincső, ezer bocs! :oops: )

- Bombadil Toma és az Öreg-erdő kihagyása

- Glorfindel felcserélése Arwennel

- Tündék a Helm-szurdokban

- Halbarad és a kószák kihagyása

- Denethor halálának körülményei

- Faramir jellemének "kifordítása"

- A Megye megtisztításának kihagyása

- A varglovagokkal vívott csata a TTT-ben

- Elrond kardvivő szerepe

- Szarumán halála

- A fölösleges hangsúlyeltolódások a cselekményvezetésben.

Ez csak 11!

A Valás szavazárnál, ha jól emléxem, több lehetőség is volt! :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200881 Írta: Gandalf
És ha általánosabban fogalmaznánk?
pl:

Mi zavart Téged a legjobban A GyU megfilmesítésében?
-Hogy rengeteg jelenetet és szereplőt kihagytak, ami a könyvben volt.
-Hogy hozzáraktak olyan jeleneteket, amelyeknek semmi közük a könyvhöz.
-Hogy megváltoztatták a szereplők jellemét és viselkedését.
-Hogy sok jelenetet átírtak.
-Hogy egyes szereplők nagyobb hangsúlyt kaptak, mint a könyvben, mások meg kevesebbet.
-Hogy nagy hangsúlyeltolódások voltak a történetben.
-Ezek közül mindegyik baromira zavart.

És néhány humoros kiegészítés:
-Hogy a végén nem Szauron győzött.
-Hogy nem mutatták, ahogy Samu maga alá gyűri Rozit.
-Hogy Frodó nem elég szőke.
-Hogy Gollam leukémiás volt.
-Hogy Legolas egy b***.
-Hogy egyáltalán filmet csináltak belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200872 Írta: Ankalimon
hm.
Akkor legalább a legfontosabbakat...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200281 Írta: Dínchamion

Ankalimon írta: Na, akkor szedjük össze, és ha minden együtt van, ezt a szavazást is elindítjuk.


Nem bírná a szerver a választási lehetőségeket... :? Sajnos, annyi van. :(

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #200264 Írta: Ankalimon
Na, akkor szedjük össze, és ha minden együtt van, ezt a szavazást is elindítjuk.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199784 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Kincső írta: Artemisz, hogy hagyhattad ki Faramir változását?? :roll: *permí gondolkozik hogy megsértődjön-e, de inkább nem teszi*
És én hozzátenném a lembasledobálást és hogy Frodó visszaküldi Samut!! :roll:
Persze biztos van még...

Jé, tényleg... 8O Pedig ezek közül valamelyikre nagy valószínűséggel szavaznék...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199782 Írta: Kincső
Artemisz, hogy hagyhattad ki Faramir változását?? :roll: *permí gondolkozik hogy megsértődjön-e, de inkább nem teszi*
És én hozzátenném a lembasledobálást és hogy Frodó visszaküldi Samut!! :roll:
Persze biztos van még...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199767 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Ankalimon írta: Viszont van egy-két felvetés, amit nem értek:
Pontosan mi a gond Elrond szerepével?

Miért nem stimmelnek a hajszínek?

Artemisz Elrond kardvivő szerepét írta: tehát hogy Elrond a filmben személyesen szállította le az Andúrilt Aragornnak a rohír táborba, míg a könyvben ugye nem megy sehova, annál is inkább, mivel Völgyzugoly mintha ostrom alatt állna... [size=9:3dng9wri](Megjegyzem, ez a megoldás még mindig jobb, mint ha pl Arwen vitte volna a kardot, és mint Elrond-rajongó, tökéletesen helyeslem, hogy minél többet szerepeljen... :P )[/size]

A hajszínek: a könyv szerint Frodó "szőkébb a többinél" (míg ugye a filmben pont ő a fekete hajú a hobbitok közül), Faramir és Boromir pedig fekete hajú (és szürke szemű... stb...), hiszen a Helytartók vérvonala is a númenori örökséget hordozza, semmiképp sem szőkék... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199669 Írta: E. Eia Ayna

Ankalimon írta: Miért nem stimmelnek a hajszínek?

Cak Frodóéra tudok válaszolni: Tolkien azt írta, h Frodó volt a legszőkébb a társaságban (filmben meg mintha pontnem 8) )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199664 Írta: Ankalimon
Artemisz: Ez egy nagyon jó szavazás téma, csak még dolgozni kellene kicsit a válasz lehetőségeken.

Egy csomó más változtatás is van, amit be lehetne tenni:
Faramir visszaviszi Frodóékat Osgiliathba.
Kimarad a Bakföldi epizód.
A Holtak Serege egyedül nyomja le az egész mordori sereget.
Szarumán tul korán hal meg.
Kimarad a megye megtisztítása.
stb.


Viszont van egy-két felvetés, amit nem értek:
Pontosan mi a gond Elrond szerepével?

Miért nem stimmelnek a hajszínek?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199615 Írta: Morgana
Svinnek rakat dolga van, sztem ne türlemetlenkedjetek. H
Ha erre jön - márpedig szokott - valamelyik site admin, biztos lépni fog.
Csókolom. :)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199612 Írta: Artemisz
De komolyan!

Melyik filmbeli változtatás háborított fel leginkább?

- Bombadil Toma kihagyása

- Glorfindel felcserélése Arwennel

- Tündék a Helm-szurdokban

- Halbarad és a kószák kihagyása

- Denethor halálának körülményei

- Boromir, Faramir és Frodó könyvtől eltérő hajszíne

- A Megye megtisztításának kihagyása

- A varglovagokkal vívott csata a TTT-ben

- Elrond kardvivő szerepe


Sviiiiiin! :closed: :closed: Léégyszilégyszilégyszi!!! *perme próbál szépen mosolyogni*

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199607 Írta: Gandalf
Nem rossz! Vagy:

Szerinted ha megfilmesítenék A hobbit című könyvet, kine kéne játszania Bilbót?

1. Természetesen Sir Ian Holmnak, mint A Gyűrűk Urában!
2. Elijah Woodnak, hiszen fiatalnak kéne lennie, s a hasonlóság Frodóra csak a rokonság tényét erősítené!
3. Orlando Bloomnak, mert ő olyan széééééééééééép!
4. Egy ismert, fiatal színésznek, aki már számos szuperproducióban bizonyított.
5. Egy ismeretlen fiatal tehetségnek, akit most fedeznek fel!
6. Nem mindegy? Csak kezdjenek mán végre bele abba a filmbe!
7. Ki az a Bilbó?

Na, milyen? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199603 Írta: Artemisz

Sil írta:

Gandalf írta: Új szavazást!!!

Témajavaslat?

Pl:

"Melyik filmbeli változtatás háborított fel leginkább?"

Hogy hangzik? :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199602 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán

Gandalf írta: Új szavazást!!!

Témajavaslat?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
20 éve 3 hónapja #199547 Írta: Estel Adániel
Szerintem bármelyik értelmes embernek csak arra kell rájönnie, hogy mindezen szabályok nem ellene, hanem érte vannak, és máris nincsen semmi gond velük... ;) a megfogalmazás pedig igencsak ízlés dolga - jelen esetben nyilván a hivatalosabb hangvételű a tanácsos. :D akiknek pedig elfogadhatatlanok ezek a szabályok, azokra biztos, hogy szükségünk van? Szvsz Te sem vesződnél szívesen velük... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199498 Írta: Ankalimon
Nézd Dín,

A Tolkien.hu-nak volt egy hőskora, amikor valóban néhány lelkes aktivista és egy formálódó közösség működtette. Ahogy a magyar Tolkien mozgalom is korábban egy önszerveződő kis közösség volt.

Azonban ez megváltozott. Ahogy a real world közösség is némiképpen formálisabb lett az MTT megalakulásával, úgy a virtuális fórumok is kicsit zártabb keretek közé szorulnak.
Elfogadjuk, hogy az MTT formalizáltságából sok hátrány adódik, ám mérhetetlen előnyök is (LEP, Tudományos Konferenciák) amelyek sohasem jöhettek volna létre a formális szervezet hiányában. Ugyanígy el kell fogadni, hogy a Tolkien.hu is formalizálódott: az MTT által biztosított gépen, az MTT által kötött szerződéses internet szolgáltatónál működik. A népszerűsítést szolgáló hirdetésekről és megállapodásokról is a társaság gondoskodik. Az anyagi és szellemi hátteret a működéshez az MTT biztosítja.

De ez nem jelent semmiféle kizárást. Az MTT sem zár ki senkit, amikor Tolkien rendezvényeket szervez, sőt az a célja, hogy minél több szimpatizánst bevonjon. Mégsem okozott senkinek sem problémát, hogy a LEP plakátokon mindenhol ott volt az MTT logó, és a Tolkien születésnapi rendezvény hivatalos MTT rendezvény volt, ahol az MTT által meghatározott szabályok szerint zajlottak az események, noha a résztvevők töredéke, és még a szervezőknek is csak egy része volt MTT tag.

Ugyanez van itt is. A Tolkien.hu-t az MTT működteti, hogy a magyarul beszélő közönség Tolkien iránt érdeklődő tagjai számára adjon információkat, illetve interaktív kommunikációs lehetőségeket. Mindenkinek joga van részt venni benne, és a közösség tagjaként befolyásolhatja is azt. Ám minden olyan esetben, ami formális döntést, a keretek meghatározását érinti, ott az MTT megfelelő szervének kell a hivatalos lépést megtenni. Ezért alkotta meg a szabályzatot és nevezte ki a fórum felügyeleti csoportjait az MTT elnöksége.

Ezzel semmi más célja nem volt, csak (ahogy Sil már írta), hogy írásba foglalja azt, amit a közösség eddig kialakított.

Szerintem, a kifogások, amiket leírtál túl elméletiek. Az eddigi gyakorlat ezeket a kétségeket nem igazolta, és pusztán a szabályok pontokba szedése, és közzététele nem fogja negatívan befolyásolni a fórum életét.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199495 Írta: Dínchamion

Sil írta: Szvsz mondd meg, konkrétan melyik pontokkal van gondod.


Te akartad. ;)

Íme:

A Magyar Tolkien Társaság közösségi portáljához tartozó Fórum rendszer
Működési Szabályzata


Jobb helyeken ezt GYIK-nek vagy tanácsgyűjteménynek hívják. :roll:

A Tolkien.hu internetes közösségi portált a Magyar Tolkien Társaság üzemelteti, a működési szabályokat a Magyar Tolkien Társaság elnöksége fogadja el.


... a fórumot és az oldalt a teljes internetes közösség használhatja és használja, akik egy része valószínűleg nem ért egyet az MTT-alapelveivel, ergo a szabályzatával és autoritásainak elismerésével sem.

1. A fórum nem piactér
A Tolkien.hu-t és a hozzátartozó fórumrendszert a Magyar Tolkien Társaság üzemelteti. Az itt elhelyezett topikok J.R.R. Tolkien műveinek, az általa kitalált mitológiának, az abból született különböző adaptációkkal kapcsolatos eszmecserének, illetve a Magyar Tolkien Társaság tagjai és szimpatizánsai közösségi életének kíván teret biztosítani.
Tartózkodj az egyes topikok témáitól eltérő, az ott folyó diskurzustól idegen tartalmú hozzászólásokat írásától!

2. A fórum nem chat:
A Fórum célja, hogy az egyes hozzászólások egy-egy téma komolyabb kifejtését szolgálják, ahol, minden egyes felhasználó átgondoltan fogalmazza meg a gondolatait, úgy, hogy a különböző időben belépő többi felhasználó számára valódi információ nyújtson.
Ne írj csak töltelék jellegű, csak a társalgás fenntartására szolgáló üres hozzászólásokat, kerüld a személyek közötti közvetlen, valós idejű párbeszédre emlékeztető kommunikációt. Erre a célra használd a tolkien.hu hivatalos chat szobáját.


Ez rendben van. De azért kicsit finomabban lehetett volna fogalmazni, mert elég riasztó ez az "így van és kész"-hozzáállás.

3. A fórum nem hirdetőtábla:
A tolkien.hu közösségi portálként működik, és semmiképpen nem célunk, hogy azt különböző burkolt vagy nyílt kereskedelmi propaganda terepévé tegyük.
Ne írj bármilyen egyértelműen reklámnak minősülő, egy-egy termék vagy szolgáltatás értékesítését ösztönző hozzászólást. (Nem számít reklámnak az egyes topikok témáihoz kapcsolódó információs jellegű, figyelemfelhívó írás.) Amennyiben terméked vagy szolgáltatásod van, amit reklámozni szeretnél az oldalunkon, írj a webmaster@tolkien.hu címre.


Jó, ne spammeljünk, de azért ez a szabályozás nem kicsit mutat túl a spam általános fogalmán.

4. A fórum nem politikai nagygyűlés:
A Magyar Tolkien Társaság és a Tolkien.hu fórum deklaráltan nem foglalkozik politikai kérdésekkel, különösen nem folyik bele a magyar pártok belpolitika vitáiba.
Ne írj semmilyen közvetlenül, vagy áttételesen a politikai témájú hozzászólást. Amennyiben ezirányú nézeteidet szeretnéd kifejteni, használd az Origo vagy az Index ilyen témájú fórumait


Megintcsak: nem kell állandóan kiemelni az MTT-t. Visszatetsző.

5. A fórum nem kocsma
Ez a fórum egy kulturális egyesület moderált kommunikációs csatornája, ahol nemcsak a tartalom, de a stílus is lényeges. Kerülendő a kulturált, folyamatos társalgás feltűnő és szándékos akadályozása, megzavarása.
Mellőzd az alpári, trágár tartalmú hozzászólásokat, tartózkodj a mások tudatos provokálásától, más fórumozók személye (és nem véleménye) ellen irányuló támadásoktól, becsmérlő vagy megalázó megjegyzésektől. Tilos vitapartner személyes lejáratása, durva szidalmazása, hozzátartozók tiszteletlen emlegetése, és általában szexuális, erőszakos, vagy trágár tartalmú szövegek publikálása.


Ez nagyon tág. És szintén az internetes fórumok többségén van hely az ilyesmire is -- ugyanis a flame elfogadott jelenség. Lehet szeretni és nem szeretni, attól még elfogadni el kell. Ha van erre hely, akkor csak az olvassa, akit érint.

6. Ez a fórum egyben közösség is
A tolkien.hu fóruma bizonyos mértékben alapvetően különbözik az Internetes fórumokon megszokott viszonyoktól. Itt az emberek jelentős része személyesen is ismeri egymást, és egy nagyobb, szoros emberi közösség is kialakult a fórumozók (az MTT tagjai és szimpatizánsai) között.
Kérünk, hogy vedd figyelembe e közösség belső értékeit, és hozzászólásaiddal ne sértsd meg azokat.


Ez egy az egyben elitista, egy kicsit érzékenyebb newbie ennél a pontnál fogja feladni az egészet.

7. A fórum nem bűntanya
A Magyar Tolkien Társaság és az általa üzemeltetett Tolkien.hu a Magyar Köztársaság területén működik, és tevékenységét teljes körűen a hatályos jogszabályoknak megfelelően igyekszik végezni.
Tilos bárkinek valós, vagy virtuális fenyegetése, rágalmazás, emberi méltóság és jó hírnév megsértése, bármilyen faji, vallási, nemi, szexuális irányultságra, vagy világnézeti meggyőződésre vonatkozó diszkrimináció, faji, vallási, szexuális irányultságú kisebbség elleni támadás. Az üzenetek nem kelthetnek megbotránkozást, súlyos vagy széleskörű ellenállást, nem szíthatnak faji, vallási, világnézeti vagy politikai ellentéteket. Tilos a Magyar Köztársaság és az Európai Unió hivatalos jelképeinek, illetve más nemzeti, vallási, világnézeti jelképek megsértése. Tilos az érvényes büntető törvényekbe ütköző bármilyen egyéb megnyilvánulás, törvénysértő cselekedetekre való felhívás, vagy ilyenek pártolása.


Haha. Ezt pont az interneten kell elsütni? Ne nevettessük már ki magunkat -- mondjátok a víznek, hogy ne legyen vízszintes...

8. A fórum nem játékszer
A fórumot sok ember, egy egész közösség használja napi szinten kommunikációs csatornaként, a közösségi élet egy speciális szintereként. Ezeknek az embereknek ez a közeg nagyon fontos.
Tilos a fórum szabályos működését technikai értelemben akadályozó tartalmak (összetett HTML kódok, automatikusan induló file letöltések, átirányítások, túlságosan nagyméretű képek) elhelyezése a hozzászólásokban. Tilos más fórumozó nevében belépni, magadat más személynek kiadni, és ilyen helyzetekkel visszaélni.


Ez is oké.

A fórum felügyelete


Ez megint az MTT iszonyú mértékű autorizálása, és annak sugalmazása, hogy aki nem MTT-s, az nem is teljes jogú tagja a fórumnak. Pedig nem így van.

A jogi szabályozás


Ezen is lehet sírni is meg nevetni is. Én a magam résézről erősen szélmalomharcnak és halál fölöslegesnek tartom, mert úgysem fogja figyelembe venni senki -- de remekül kiegészíti az eddigiek merev stílusát... :roll:

Így elsőre ennyi.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199491 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz a Tolkien.HU kapcsán
Dín, az oldal Tolkienről szól, és az MTT is Tolkienről szól, a tolkieni elveket képviseli. Senki sem kényszerít senkit, hogy belépjen az MTT-be. Mindössze arról van szó, hogy a szabályok egy amúgy elenyésző része (és a jogi formulák) azért kerültek be a szabályzatba a jelen formában, az eddigieknél konkrétabban (pl a politikamentesség, a gyűlöletbeszéd és a diszkrimináció tiltása), mivel a MTT egy társadalmi szervezet, amit kötnek a Magyar Köztársaság törvényei. Nem mintha ezek nem lennének maguktól értetődőek egyébként is.
Szvsz mondd meg, konkrétan melyik pontokkal van gondod.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.767 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére