Csevegés

Több
14 éve 2 hónapja #389520 Írta: Tintin
Tintin válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok!
Király Dóri vagyok, 18 esztendős, leginkább a Dóri meg a Riika elnevezések valamelyikére hallgatok (régen regisztráltam ide, és sajnos nem tudom megváltoztatni a Tintint :P ) Tolkien mester műveivel úgy 7-8 évvel ezelőtt ismerkedtem meg, at MTT-ről, és így a táborról is a TLV-ken hallottam először.
Szeretek sok mindent kipróbálni, nagyon lelkesen részt is veszek mindenben, amíg nem találok egy érdekesebb dolgot. Szóval ha valamit félbehagynék nyugodtan szóljatok rám, hallgatok a jó szóra ^^ Szeretek új emberekkel megismerkedni, beszélgetni, teázni, ördögbotozni, kirándulni, sportolni /harcos rendbe megyek ^^/ A fantasy mellett még az ázsiai, azon belül is főleg a kínai és a japán kultúrák nagyon vonzzanak.
Én sajnos különböző okok miatt soha nem járhattam lovagolni, de nagyon szeretem a lovakat, szóval örülök, hogy ide kerültem :)
A hárfát majd én is kipróbálhatom esetleg? :roll: (Egyébként régebben gitároztam, most basszerozom, azt mondjuk szerintem nem viszem le, erősítő nélkül sokat úgysem ér :P ) Azt hiszem egyelőre ennyi ^^

Sick of crying, sick of lying inside I'm dying but all you see is me smiling =)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389498 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Csevegés
Akkor hozom őket. :-D (mármint az ír kottákat)
A nehéz meg az, hogy jókor meg is talál őket.. :-P tapasztalatom szerint.. :-D viszont azon tanítás már nem, csak gyakorlás segít... :-S

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389452 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Csevegés

Ingwea írta: Aeglos: Hárfán sztem nincs sok tanítani való, csak hogy melyik húr melyik.. ;-) De azt biztos bármelyikünk szívesen megutatja... :-)
Missy: Eddig csak olyan óriási koncerthárfán játszottam, tehát nem lesz 3,5 évnyi előnyöm a kelta hárfán ;-) ; viszont fejből nem nagyon tudok semmit :-( , te tudsz? Ír kottákat tudok hozni, és abból játszani vmit, de az identitásunkhoz szerintem az annyira nem passzol. :-P Neked van valami megfelelőbbed?


Hozd csak el az ír kottákat, nincs olyan , hogy valamelyiket valamire ne lehetne felhasználni egy kis átalakítással. Abból is inkább a komolyabb vagy szomorúbb cuccokat tudnánk használni, vagy az indulókat. Főleg az indulókat.
Fejből tudok néhányat, de az is olyan 3-4, de július közepéig majd meglátom még.

+ az ír hárfacuccok azért jók még, mert kevesen ismerik őket(rajtunk kívül szerintem senki, de aki igen, annak nagyon örülök!!!! :P ). Tehát teljesen mindegy, hogy most a Scarborough fair-t játszom le lassabban és méltóságteljesebben vagy a Brian Boru egyik változatát, a különbség(hogy az egyik egy szerelmes dal/ballada a másik meg egy halotti induló) nem fog feltűnni így.
Meg egyik-másik O' Carolan szerintem inkább passzol hozzánk, mint mondjuk egy Pachelbel. Jameg a skótok.

Hárfa:Persze, nagyon szívesen, akárki gyühet. ;) És tényleg csak az a nehéz, hogy melyik húr melyik. De akkor mit szenvedek én vele annyit? :?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389440 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Csevegés
Aeglos: Hárfán sztem nincs sok tanítani való, csak hogy melyik húr melyik.. ;-) De azt biztos bármelyikünk szívesen megutatja... :-)
Missy: Eddig csak olyan óriási koncerthárfán játszottam, tehát nem lesz 3,5 évnyi előnyöm a kelta hárfán ;-) ; viszont fejből nem nagyon tudok semmit :-( , te tudsz? Ír kottákat tudok hozni, és abból játszani vmit, de az identitásunkhoz szerintem az annyira nem passzol. :-P Neked van valami megfelelőbbed?

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.
Téma zárolva.
  • Byris
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 2 hónapja #389423 Írta: Byris
Byris válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok!

Farkas Dóra vagyok de itt most csak simán Byris.Bár remélem nem,de eddíg én vagyok a legfiatalabb tagja a csoportnak :D 18 leszek talán majd egyszer 4 év mulva,sőt biztos :lol: Örülök hogy ebbe a rendbe/csoportba kerültem mert nagyon szeretem a lovakat,lovagolok 4 éve,1 éve meg kézilabdázok is :D Szeretek mozogni épp ezért jelentkeztem a harcos rendbe,ebből kifolyólag türelmem nagyon nincs ellenben kitartásom az van bőven(szerintem) :D A nevem jelentéséről csak annyit,hogy nincs neki,de ha van ötletetek szívesen fogadom mert mindíg kérdezik mi is ez.A táborba most jövök életemben először remélem és biztos is vagyok benne hogy jól fogom érezni magamat. :mrgreen:
Üdvözöllek benneteket:az eddígi legfiatalabb Éothéod ember 8-)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389386 Írta: Hírilorn
Hírilorn válaszolt a következő témában: Csevegés
Halihó!

Hírilorn vagyok, polgári nevemen Lutor Alexandra. Szeptemberben leszek 18 éves, és jelenleg Székesfehérváron tanulok. 13 éves koromban olvastam először a Gyűrűk Urát, és teljesen magával ragadott, azóta is sokszor elolvasom Tolkien valamelyik könyvét. Sokféle fantasy-könyvet szeretek, nagy kedvencem pl. az Örökség-sorozat Christopher Paolinitől. Ékszerkészítő rendbe jelentkeztem, mert imádok kreatívkodni, csomózni, drótozni, stb. Néha verset is írok. Nevem jelentése a "Fák Királynője", azért választottam ezt, mert nagyon természetbarát vagyok. Persze nem csak a fákat szeretem, hanem az állatokat is, főleg a macskákat. Egy ideig én is lovagoltam, de sajna bezárták a lovardát, ahova jártam. Ez lesz a második táborom, tavaly szintén Idhren csapatában voltam, és nagyon élveztem! :)

Csak csöndben a szó,
csak éjben a fény,
csak elmúlásban a lét:
sebes röptű sólyommadár
a tiszta égen át.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389381 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Csevegés

Missy írta:
Jaj, ugye nem értetted félre? Ez nem neked vagy nektek esés volt, csak csipkelődés. Azért raktam be a végére eztet itt no: :twisted: Nem kell az ilyeneket tőlem komolyan venni. Ne mááár emberek...

Ha valami csúnyát akarok írni, annak a végére nem rakok majd szmájlit. De miért akarnék olyat? :roll: ;) 8-)



jaj dehogy, tudok a smiley-kból olvasni:D csak szeretünk Totóval beszólogatni egymásnak:P ez a szerelem:D:P
de viccet félretéve komolyan el akarom olvasni legalább a Szilmarilokot, csak előtte még két könyvet mindenképp meg kell ejteni (az egyiket meg is kell találni:P)
azt a kelta hárfát majd én is kipróbálhatom? *bociszem*

"Sane is boring"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389374 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Csevegés

Aeglos írta: az egyszikű virágokat

ez annyira jóó :D

amúgy ez tényleg hihetetlen, hogy ö 2 ember is van a csapatban aki hárfázik! :) én asszem nem hozom a zongorámat, bár szinti úgyis lesz. : P

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389352 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok Éothéodok!

Missy, Ingwea: tanítsatok meg játszani azon a kelta hárfán! Régi nagy álmom valósulna meg!! :shock:
Nem is gondoltam volna, hogy bárki a környezetemből tanul hárfázni, azt meg végképp, hogy kelta hárfája lesz valakinek, szóval hűűű!

Mil: szerintem a zsugorka jó ötlet medálnak, mert nagyon szép dolgokat lehet vele összehozni. Én nagyon örülnék, ha készítenél nekünk, de ha van rá lehetőség és idő, együtt is csinálhatjuk a táborban.

Pár sort magamról:
Aeglos vagyok tolkienita berkekben, egészen a 2003-as velemi tábor óta, de szólíthattok Barbinak is. Ez lesz életem 8. Tolkien-tábora és ahogy leírom szinte el sem hiszem.
Az 'aeglos' kétféle dolog lehet a tolkieni mitológiában: az egyik tulajdonnévként Gil-Galad lándzsájának a neve, a másik egy hótövis nevű fehér virágnak a sindarin neve. Én szívesebben vonatkoztatom magamra a második értelmezést.

Az ELTE TTK-ra járok és ha nagy leszek, biológus leszek.

Az "alapművek" témában azt hiszem, én csodabogárnak számítok, mert Tolkien művei közül a Szilmarilokat olvastam először, amibe elsőre azonnal beleszerettem és a varázs egészen az MTT-ig sodort, csak jóval később kerül a kezembe a Gyűrűk Ura, a Hobbit és egyéb művek a szerzőtől.

Szeretek/(m)...
énekelni, kirándulni, az 1000 m-nél magasabb hegyeket, a marcipánt, a napsütést, alkonyatkor azt a fél órát, amikor minden kék, fotózni, olvasni, olvasni, olvasni, messzire elutazni, új emberekkel találkozni, élményeket gyűjteni, az egyszikű virágokat, a gyíkokat, gekkókat és kaméleonokat.
Az utóbbiból van is egy fiatal nőstény példányom, ki a Lancelot névre hallgat és rendkívül szép. Ezen kívül egy madárpókom is van, aki bizonyos szemszögből szintén szép...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389339 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Csevegés

Ingwea írta: Most hogy mindenkinek a bemutatkozását végigolvastam, én is bemutatkozom. :-D
Első reakció:
Hárfa!!!!!!!!!! :-D Mindenképpen hozd el, Missy!!! :-D 4 éve hárfázom, de most nyár van, és nincs saját hangszerem :-( , és ilyenkor mindig hiányzik... (Missy:hozd a hárfát!! ;-) )


4 éve!!! aaaaaaa :o
Én meg fél éve...és ne nevezném az enyémet hárfázásnak.. Viszem, de játszani lehet te fogsz rajta ezek után...4 éve jesszus. Ugye nem röhögsz ki? :(
Viszem Drágaszág viszem...én még olyan kis kezdő vagyok, te meg 4 éve!!!! Tessék majd megdicsérni, hogy milyen ügyes vagyok, jó? :P

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389338 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Csevegés
Most hogy mindenkinek a bemutatkozását végigolvastam, én is bemutatkozom. :-D
Első reakció:
Hárfa!!!!!!!!!! :-D Mindenképpen hozd el, Missy!!! :-D 4 éve hárfázom, de most nyár van, és nincs saját hangszerem :-( , és ilyenkor mindig hiányzik... Egyébként meg soksok éve fuvolázom, anélkül kb. sehova nem megyek, tehát ide is viszem, bár az eddigi tapasztalataim alapján ez egy olyan tábor, ahol nincs túl sok időm rá. :-P
És akkor a rendes bemutatkozás ;-) : 2006-ban hallottam először az MTT-ről valami levelezős versennyel. LEP-en találkoztam először mttésekkel, aztán táborba is mentem azon a nyáron... 17 éves vagyok, egyelőre gimnazista, de emellett nagyon lelkesen
zenélek és táncolok (főleg írsztepp, meg néptánc), és szabadidőmben varrogatok, kézműveskedem. Szerintem mióta megszülettem lovagolni akartam, a szüleim szerint csak kb. 7 éves korom óta. :-P Éothéod szerettem volna lenni amint megláttam, hogy van ilyen nép is idén, pont azért mert ők olyan 'lovas nép'. :-D A nyarat mindig azzal töltöm, hogy próbálom az évközben kihagyot lovazást/lovaglást bepótolni, tehát nagyon örülnék egy lónak a táborban! :-) Mit írjak még?... Ja, a táborba sajnos csak 25.én (vagy 26.-án) csatlakozom, mert addig tánctáborom van. De onnantól teljes lelkesedéssel! :-D Idén a szakácsrendbe jelentkeztem, nagyrészt rábeszélésre :-P ; szeretek sütni-főzni, de otthon is eleget csinálom... :-)
Egyébként budaörsi vagyok, 5 testvérem van, és az, hogy milyen vagyok az nagyrészt attól függ, hogy mennyire ismerem a körülöttem levőket. :-D A hobbitot 6 évesen, a GyU-át ~9 évesen olvastam, a Szilmarilokat pár évvel később, de azóta sokszor. Szerintem eyelőre ennyi.. (Missy:hozd a hárfát!! ;-) )

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389322 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Csevegés

Athramien írta:

Missy írta: És a Szilmarilok????! :evil: :evil: :twisted:


azért írtam, hogy egy hónap hosszú idő, majd igyekszem pótolni a lemaradást:)

kedves Antathor, én valamiért úgy emlékszem, hogy TE adtad a kezembe az FR könyveket rögtön A hobbit után... netán rosszul emlékszem?


Jaj, ugye nem értetted félre? Ez nem neked vagy nektek esés volt, csak csipkelődés. Azért raktam be a végére eztet itt no: :twisted: Nem kell az ilyeneket tőlem komolyan venni. Ne mááár emberek...

Ha valami csúnyát akarok írni, annak a végére nem rakok majd szmájlit. De miért akarnék olyat? :roll: ;) 8-)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389309 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Csevegés
Jajj tudod hogy érted bármit :D
meg hogy szent legyen a béka. öpardon, béke. :D


Missy: A hárfa... hűű... nagyon jó lenne ha lehoznád, mindig is szerettem volna kipróbálni, meg nagyon csodálom... fúú, most picit irigy vagyok :)

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389300 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Csevegés
Ehh Reni annyira tudtam, hogy valami hasonlót fogsz reagálni:P:D
jólvan, világbéka, Totó köszönöm, hogy bevezettél Tolkien világába, Mil meg a villámhárításért:)

"Sane is boring"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389297 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Csevegés
Na nehogymár rögtön itt egymás torkának essünk, ejnye! :P ;)

szerintem a Szilmarilok jó, de azért valljuk be, az általános köztudatban egyáltalán nem található meg annyira, mint a Gyűrűk Ura és szerencsés esetben a Hobbit... szerintem mellesleg kifejezetten nehéz olvasmány, de ha az ember meglátja a szépségét, sokkal több időt tud eltölteni a társaságában, szemezgetve a különböző fejezetekből. amúgy én asszem az első pár táborom alatt szerettem meg, mert amikor előadást csináltunk belőle és "megéltük", az teljesen más mint csak úgy elolvasni :)

na, azért pöttyentek egy bemutatkozást is, hamár ittvagyok. Milendoria, 20, szeretem egybeírni a szavakat és imádok táncolni. ez jelenleg főleg írszteppet takar, kortárs írtáncot, és jazzbalettet. mellette lelkes turizmus-vendéglátás szakos hallgató vagyok, az Anthator (Totó)val egy egyetemen. :P :twisted:
ja, és én nagyon sokat lovagoltam kiskoromban, mániákusan gyűjtöttem a lovas könyveket, matricákat, posztereket és ágyneműhuzatokat :D szóval szerintem mi hárman abszolút értően fogjuk tudni kezelni az éotheod-témát :D
ha éppen nem táncolok, akkor pólótfestek, karkötőtcsomózok, vagy ékszereket gyártok, ami éppen megtetszik. legújabb kedvencem a zsugorka, amiből ha meg szavazzuk akkor akár medált is készíthetek számotokra, ilyen kis közös jelképként. na? :)

ööö ennyi elég rólam egyenlőre. idővel úgyis megismertek mennyire lökött vagyok :) *világbéke*

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389295 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Csevegés

Missy írta: És a Szilmarilok????! :evil: :evil: :twisted:


azért írtam, hogy egy hónap hosszú idő, majd igyekszem pótolni a lemaradást:)

kedves Antathor, én valamiért úgy emlékszem, hogy TE adtad a kezembe az FR könyveket rögtön A hobbit után... netán rosszul emlékszem?

"Sane is boring"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389278 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok!

Én Ring vagyok, 21 éves, és azzeltén tanulok magyart és biológiát, hogy egyszer végre valahára tanár lehessek. MTT-nek alapító tagja vagyok, 13 éves korom óta vagyok a társaságban.
Én is sokat lovagoltam, nagyon szerettem vágtázni nyílt terepeken a pacikkal!! csak sajna ez már régen vót. de fíling az éothéod indentitáshoz asszem megvan. : ))
Ha jelentkeztem volna céhbe valószínűleg a táncost, énekest vagy a szakácsot választom, de én most egy kicsit többet szeretnék lazulni. : ) Szabadidőmben én is írszteppelek, akárcsak Sziszi vagy Mil, meg lassan a hobbimmá válik a minél többféle rakott krumpli receptek gyűjtése.
Hmm mit mondjak még.. az elmúlt 2 táborban csapatvezető voltam, meg most is ugye az leszek, mert nagyon jól éreztem magam!!
Hát önnyi.

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389265 Írta: Antathor
Antathor válaszolt a következő témában: Csevegés
Ezt Athramiennek mond ne nekem :) én már mondtam neki :lol:
Szerintem is alap ;)

- Charm is a learned art.
- So is murder.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389264 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Csevegés

Antathor írta: Sziasztok,

és szerintem A Gyűrűk Ura meg A Hobbit igenis "kötelező" darabok ;)


És a Szilmarilok????! :evil: :evil: :twisted:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389263 Írta: Antathor
Antathor válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok,

Totó vagyok aka Antathor, és 2 évvel ezelőtt a LEP-en ismertem meg az MTT-t és most a tábor kapcsán nyertem nagyobb bepillantást a közösségbe Milendoriának és Ringnek köszönhetően. 24 éves egyetemista vagyok; és szerintem A Gyűrűk Ura meg A Hobbit igenis "kötelező" darabok ;)

Nagyon szeretem a fantasyt, ami nálam Tolkiennel kezdődött és Forgotten Realms-el folytatódott és tart :) Szeretek olvasni, szerepjátékozni, Warhammert festegetni, sokat enni (imádom a jó kajákat és most már szerencsére 1-2 el is tudok készíteni úgy-ahogy :) ) ezért jelentkeztem a szakács céhbe is de végül első helyen harcművészetet választottam (ahhoz még ennyire se értek de lelkes vagyok és volt a kezemben már íj meg dobócsillag ;) )

Nagyon várom már a tábort tuti nagyon jó lesz :D !

- Charm is a learned art.
- So is murder.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389257 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Csevegés

Missy írta:

Idhren írta: De én nagyon bízom benne, hogy elenyésző lesz a kellemetlen pillanat a táborban, neadjisten rossz...
Én legalábbis nagyon fogok igyekezni :D
A hárfa kúl!!!


Szívesen. 8-) De már miért ne lennék őszinte. Érted? :P Simán. A rossz pillanatok meg 90%-ban miattam vannak és a maximalizmusom miatt. Pl.: Ha valamit elrontok. Főként olyat, amiben nem csak az én munkám van benne. Na egy ilyen után lehet nekem bármit mondani, nem sokat fog érni... De ez nem a te igyekezeteden múlik (amúgy aranyos vagy, köszönöm), egyéni hülyeség, majd kinövöm.


Jól van :)
(A maximalizmist mindig nagyon tudtam tisztelni az emberekben. Nálam ez sajna hangulat- és motivációfüggő:( Emiatt rossz nekem az egyetem.)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389253 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Csevegés

Idhren írta: De én nagyon bízom benne, hogy elenyésző lesz a kellemetlen pillanat a táborban, neadjisten rossz...
Én legalábbis nagyon fogok igyekezni :D
A hárfa kúl!!!


Szívesen. 8-) De már miért ne lennék őszinte. Érted? :P Simán. A rossz pillanatok meg 90%-ban miattam vannak és a maximalizmusom miatt. Pl.: Ha valamit elrontok. Főként olyat, amiben nem csak az én munkám van benne. Na egy ilyen után lehet nekem bármit mondani, nem sokat fog érni... De ez nem a te igyekezeteden múlik (amúgy aranyos vagy, köszönöm), egyéni hülyeség, majd kinövöm.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389248 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok, örülök nektek :)

Elder! Éothéodnak kell is hiperaktívnak lenni, csak gondolj bele :)
Számítok rád, mint hardcore tolkinistára :D :D:D

Missy, köszönjük, hogy őszinte vagy hozzánk, és ami még jobb, magadhoz, mert így majd tudjuk, mi miért történik.
És valóban nem lehet mindig csak a jót mutatni, mert belegebed az ember :)
De én nagyon bízom benne, hogy elenyésző lesz a kellemetlen pillanat a táborban, neadjisten rossz...
Én legalábbis nagyon fogok igyekezni :D
A hárfa kúl!!!

Sziszi/Athra, remélem nagyon jól fogod érezni magad, sztem a társaság meg lesz hozzá :D
Lovasíjászat rúlz, ha olyan ló lesz ott, aki nyugodt, majd lovasíjászkodunk jól. Már próbáltam, és nem ment rosszul, de sajna sima íjászkodásban nem vagyok olyan menő.
Nem baj, hogy nem vagy perfekt Tolkienből, sokan nem azok, én sem, bár persze sok mindenre emlékszem, de sok mindenre nem :) A mearák amúgy lovak. :D

Mese: Jó, nem sima lovak, hanem a rohirok történelmében (azaz nekünk éotheodoknak a jövőben) egyszer Éorl apja talált egy gyönyörű csikót, akit megpróbált betörni, de levetette, és meghalt, Éorl meg vérdíjat követelt a láthatóan intelligens lótól, hogy most ő(Felaróf volt a neve amúgy) és utódai ezért örökre szolgálni fogják Éorl házát. A mearákat csak a király ülhette meg ezek után, egyedül Keselyüstök hágta át ezt a szabályt, mikor hűséges társa lett Gandalfnak. Ebből következően Keselyüstök is meara volt. Később volt egy olyan legenda, hogy Orome (aki egy vala/"isten" volt, a vadászatot kedvelte)adta nekik Felarófot.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389232 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Csevegés

Missy írta:

Elder írta: Omar Mollah! XD
Elder szolgálatra jelentkezik! ;)
Ha van kérdésetek nyugodtan tegyétek fel!


Hozol majd csokit? :mrgreen: Adok érte sütit.



IGEN!!!! Kapsz csokit!
SÜTIIIII!!!!!!! :shock: :twisted:
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389223 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Csevegés

Elder írta: Omar Mollah! XD
Elder szolgálatra jelentkezik! ;)
Ha van kérdésetek nyugodtan tegyétek fel!


Hozol majd csokit? :mrgreen: Adok érte sütit.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389221 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok!

Sziszi vagyok, de bizonyos körökben Athramiennek hívnak (aka Athra). Gyakorlatilag 21 leszek nemsoká, de jelenleg csak 17+++ vagyok. Jelenleg naplopóként tevékenykedek^^, de elvileg szeptembertől tájépítészetet fogok tanulni.
Kellőképpen új vagyok itt, de lelkes kiscserkész:D, mert most megyek először táborba... Mil és Ring elcsábítottak:P Egy-két LEP-en már voltam korábban, és a dolog hangulata tetszett.

Egyébként a táncos céhbe megyek, ahhoz van némi affinitásom - ír szteppelek, mint itt még néhányan -, de másodiknak én is a harcost választottam, az íjászat nagyon vonzz. Az Éotheodok véletlenül nem nyilaznak a lovaik hátáról:)?

A fantasy világba 2-3 éve csöppentem bele, meg is kaptam A Gyűrűk Urát és A hobbitot "kötelezőnek", de aztán más világban folytattam a kalandozást, így az a kor, amiben most leszünk, nincs meg. Bár egy hónap az hosszú idő:) Mindenesetre előre is bocsánat az olyan kérdésekért, hogy kik azok a Maerák, meg ilyenek:)

Üdv^^

"Sane is boring"
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja - 14 éve 2 hónapja #389220 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok!

Itt a fórumon Missyként ismerhet az, aki ismer, aki nem, annak pedig így leszek ismerőse már. Apám után Bankovics vagyok, anyám után pedig Veronika, és Júlia is, de az utóbbit tanszéke és szituációja, meg az épp aktuális kedvem válogatja.Talán annyit érdemes még megemlíteni, hogy 2007 óta hallgatok Egyiptológiát az ELTE-n (igen, mint Lamy, csak ő már régebb óta), minorként pedig Vallástudományt.
Először érdemben a 2007-es farsangon láttam MTT-tést/-eket/-t, utána pedig táborban, majd megint táborban és aztán egy év kimaradt.

Kreatívkodni én is szeretek, az már más dolog, hogy több kevesebb sikerrel.Van egy csomó jó ötletem, meg egy csomó rossz is, meg egy csomó értelmetlen is-ami "néha" kicsúszik- :P , ezekkel majd "néha" bombázlak benneteket.
Fél éve pötyögtetek hárfán , van is egy kis keltahárfám ( Ingrid), a(m)(k)inek ha végre lesz tokja, akkor leviszem táborba is. Tulképp. akkor is leviszem , ha nem lesz tokja. :)
Az éotheod mentalitás annyiban áll közel hozzám, hogy valami hihhhetetlen módon vagyok büszke és makacs(meg a többi felsorolt tulajdonság), maximalista a végletekig (értsd. ha valami nekem nem felel meg, nem éri el az általam kitűzött szintet, akkor nem érdekel mi az ára, ill. mennyi időt és energiát fektettem bele,ki hogy érvel ellene vagy mellette, kezdem újra, méghozzá az alapoktól. Ha az egész házat kell szétvernem hozzá, akkor szétverem. Ezt persze annak teljes tudatában mindig, hogy éppen kikre vagyok hatással a munkámmal. Aszerint is mérséklem a dolgot. Azt hiszem erre szokták volt azt mondani, hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is megmaradjon.

Szeretek még olvasni is, meg lehet táncolni is, meg picit énekelni is és filmet nézni kotyvasztani. (A kotyvasztásról annyit, hogy első este kaphattok tőlem majd sütit, ha nem felejtek el sütni.) Meg..segíteni. 8-) ;) :)
Teljesen és végérvényesen beleszerettem a Közel-keleti kultúrákba,a keltákba mind ékszerekben, mind pedig ételben.

Ami talán fura lehet majd.
Egyszer repkedek és csacsogok és nem lehet lelőni se,és olyan szeleburdi vagyok, mint egy kétéves gyerek és játszom, aztán valami beúszik a képbe, bevillan hirtelen, és szinte az egyik pillanatról a másikra tudok csendes és visszahúzódó lenni, rossz esetben pedig teljes letargiába zuhanni(hogy néhány perc múlva újra önfeledten kacarásszak.)
Ezzel sajnos nem tudok mit csinálni, ilyen vagyok. Esetleg annyit megtehetek, hogy a negatív periódusokban elvonulok, de soha nem fogom a szemedbe hazudni, hogy jól érzem magam és jó kedvem van, ha éppen nincs. És azt sem szeretném, ha te ezt tennéd. (És nem csak azért, mert nagyon látszik. ;) )
Néha bizony hajlamos vagyok az egoizmusra is-főleg mikor megcsíp a cecelégy-, és történt már olyan, hogy emiatt nem vettem észre több embernek a gondját, baját. Ha ilyen tünetet látsz rajtam, nyugodtan, egy perc késedelem nélkül kérdezd meg miért csinálom és akkor észbe kapok majd. Bár remélem ilyen nem fog idén előfordulni.
Hajlamos vagyok még a menekülésre is, ez általában -mit általában-főleg, csapatelőadások keretein belül szokott előfordulni. Ha észreveszed, akkor örömmel veszem, ha megintcsak megkérded, hogy miért csinálom. És akkor újra észbe kapok majd, és a többi éothedért megteszem azt is, amit egyébként nem tennék meg. ;)


Hát, ennyi lennék röviden. Remélem nem lett túl negatív-nem annak szántam- de 11 napig leszünk együtt, és ez nem fog úgy menni, ha már az elején csak a pozitív és előnyös oldalamat mutatom és nem az egészet, ami valójában vagyok.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389217 Írta: Elder
Elder válaszolt a következő témában: Csevegés
Omar Mollah! XD
Elder szolgálatra jelentkezik! ;)

Bemutatkozás:
-az első számú hiperaktív tolkinista!
-éjjel is tok fotoszintetizálni!
-aki nem ismer az majd megfog ismerni! :evil:
-sok agyat kis idő alatt is le lehet fárasztani!
-tudok normális is lenni (néha)

Nah picit komolyabban:
Polgári nevem Kozár Benjámin, 18 éves vagyok. Az MTT-vel először a 2007-es táborban ismerkedtem meg. És azóta is velük vagyok! Budapesten idegenvezetést tanulok.
Szeretem a harcművészeteket, a filozófiai és ezoterikus dolgokat.
Egyesek szerint hiperaktív vagyok, lehet, én nem érzem magam annak. :D Visszajelzést majd kérek!
Ééééésss asszem ennyi volna. :P
Ha van kérdésetek nyugodtan tegyétek fel!
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389201 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Csevegés
No mivan, eltűnt mindenki? :)
Hát ezért siettünk a topiknyitással?

Kezdem én a bemutatkozást.

Idhren vagyok, civilben Kutassy Zsófia, de az utóbbi időben sokan "Béláznak"... :P
Pécsett tanulok pszichológiát, túl régóta.
2005ben találkoztam az MTTvel, mikor is elmentem a Táborba, senkit nem ismertem, és iszonyú jó élmény volt talán épp ezért, vagy ennek ellenére. :)
A tánc, az ének, és a kreatívkodás közel állnak hozzám, eddig mindig táncrendbe jelentkeztem, kivéve idén, most kipróbálom a harcos rendet :D
Lovagoltam is régen, ezért az Éotheod életforma nagyon közel áll hozzám (másért is, kedvenc népem a rohir/éotheod, mert szeretem a kultúrájukat, egyszerű, egyenes életmódjukat).
Tavaly voltam először táborszervező, szintén nemzetségvezető, és hihetetlen élmény volt, imádtam az egészet. Ezért álltam be végül Dreamer helyére, aki nem tudott végül táborba jönni. (Amúgy tiszteletbeli éotheod ő is, úgy döntöttünk, ő az otthonmaradott éotheod király, én meg a lánya :) )
Sok táncot csináltam már az MTTben, meg szervezkedtem is, és nem tudom mit írjak még, ha érdekel vmi, szívesen válaszolok, de magamtól már nem jut több eszembe :)

Ennyi voltam én, Ti jöttök!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
14 éve 2 hónapja #389161 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Csevegés
Sziasztok Néép!! 8-)

Én is jelentkezem, Ring, a másik család/éored vezetője!
Drága dicső népem ti is jelentkezzetek, hogy mihamarabb cseverészhessünk! :)

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.485 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére