Boromir (Sean Bean)

Több
22 éve 3 hónapja #61151 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Ugye majd kölcsönadod? :roll: :roll: :roll:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61144 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Oké, reménykedjünk! :x :x

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61141 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Majd megkérdezem! Nekem a GYU megvolt jaanuár végén, a srácnak meg már korábban, úgyhogy nem kizárt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61137 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Basszus, már nem bírom ki azt a hét hónapot, ami hátra van! Nem lehet megszerezni a kalózverziót? :D :D

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61134 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Az lehet, Minerva! Vagy Boromir mint őrangyal? Mondjuk a harmadik részben? Hogy rá gondolnak, s mintha ott lenne... Meg amikor Denethor megzakkan... Erre jutottam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61129 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Sztem úgy lesz, hogy lesz egy csomó visszaemlékezés. Nem? Pl. mikor Boromir álmot lát, aztán Faramir is ugyanazt látja etc.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61126 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Ez egy jó kérdés Undómiel!Ezen már én is sokat gondolkoztam.Mer az egy Dolog, hogy Arwen, Galadriel benne lesz, de hogyan oldják meg Borot?Olyan lesz mint a Dallasban, hogy az egész halél-dolgot csak álmodták?Vagy Boro megjelenik Faramir álmaiban?Tud v.ki erről v.mit? :?: :?: 8O

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61034 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
sztem csak az, ami a könyvben is írva vagyon...
vagyis Rauroson gondolom Framir fogja őt látni...
de hogy a harmadik részbe... :?:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60848 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Tudja valaki pontosan, hogyan keveredik Boromir a második és harmadik részbe? Lesz valami PJ-féle új dolog, vagy csak ami a könyvben is írva vagyon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60712 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Persze csak Mortensen baby után... hehe :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60709 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Most néztem meg az Oscart, sztem Elwood is +érdemelne egy Oszit...

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59702 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Téves! Ők érdemeltek volna szerintem Oscart! Kedvencem mindenki, kivéve talán Livet! Ja, és Cate kimaradt a listáról!!! Bár az ő szerepe elég rövid volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59701 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Hogy neked mindig igazad legyen! Nekem rajtuk kívül még Mortensen és Lee a kedvencem! Esetleg Wood!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59690 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
A filmben rengetegen megérdemeltek volna egy Oscar-t..nem csak McKellen és Sean!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59683 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Sil! Sean tényleg nagyon jól játszott! szerintem ez vitathatatlan! Azt mondod, Gríma jó lesz? Én csak a trailerben láttam róla képet, azt is csak egy pillanatra, de elég élethűnek tűnt! De azt hiszem, gonoszságban nem érhet majd fel Lee-vel! Én őt is imádom!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59560 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én sem azt mondtam, hogy McKellen nem érdemelte volna meg az Oscart. De szerintem Sean is nagyot játszott. Van, hogy kifejezetten az ő részeit nézem csak meg a filmből, pedig nem vagyok Sean-rajongó.

Már alig várom a második részt. Christopher Lee nagyon dicsérte Grima játékát... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59516 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Cicafül: [i]Aragornt érzésem szerint nem Arwen iránti érzelmei motíválták tetteiben. Sokkal inkább a tudat, hogy ő Isildur örököse. Ezzel az örökséggel együtt járt, hogy helyrehozza őse hibáját. Bizonyítani akart - legfőképp saját magának.

Boromirt viszont hazája és népe iránti elkötelezettsége és szeretete hajtja. Az ő "királynője" Gondor volt, a fehéren fénylő tornyaival, ragyogásával. És talán apjának is akart bizonyítani... [/i]


B-s résszel egyetértek...Aragornossal is, de azért Arwennek is volt szerepe ebben....mintahogy Erunis írta.
egy másik topicban (melyikben, melyikben, melyikben, melyikben?) volt arról szó, hogy Aragorn miért állt be a kilencek közé...majdnem ugyanez a kérdés....megkeresem valahol volt...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59462 Írta: Erunis_
Erunis_ válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Hááát... T-mánál vagyunk.
A Sean-Russel összehasonlításhoz nincs jogom hozzászólni, mert bár
ciki, de nem láttam a Gladiátort :oops: :oops: :oops: meg kéne már nézni, nem? Na mind1. Más.

Aragornt Arwen motiválta, Elessart pedig a béke, a célja, Gondor, az Ő birodalma, amiért küzdenie kell, és bizony küzdött is. Aragorn mégis egy Elessarral, ha éles benne az ellentét, akkoris. Aragorn mondta, talán Gandalfnak, de ez már nem biztos, hogy fiatal kora óta Arwenre vár, és ezért küzdött. Tehát igenis nagy szerepe volt Arwennek a győzelemben, ugyanúgy, mint a Gondor iránt érzett, hm, hogy fejezzem ki magam, tehát a Birodalomért való harcnak.

És itt jön a képbe Boromir. Mert egyik barátnőmmel már megvitattuk ezt egyik fizikaórán :wink: hogy mennyire hiányolom Boromir mellől a Társat, aki ha nem is védi, de mellette áll mindig mindenkor, együttérez vele és segíti, mert Boromir (ezentúl "B.") tulajdonképpen egész életében
mást se tett, mint hogy megfelelt az elvárásoknak. Az anyja már kicsi korában meghalt (mármint B.-nak...), egy fő forrása távozott vele együtt a szeretetnek. Ámbár van még egy öccse. Persze hogy van, aki felnéz rá, tiszteli, és mindezzel együtt szereti is, de mégis vannak vele szemben elvárásai, talán anélkül higy ő maga tudna róla, de mégis vár valamit a nagy és erős bátytól (így kell írni? Mind1.), aki saját elmondása szerint is keményebb nála, B.-nak meg felelnie neki. Ugyanúgy, mint az apjának. Aki bár szintén nagyon szereti, talán jobban is a kelleténél, és ezért lehet, hogy többet vár el tőle, mint kéne, Gondor Helytartójának fia...egy Birodalom orra előtt nő fel, mindenki azt várja, hogy úgy cselekedjen, ahogy ők elvárják. És talán ezért, talán saját feje miatt megy Isildur Végzete után, és hogy megtatlálja a Kettétört Kardot, és mit talál? Egy koszos kószát egy újjákovácsolt karddal, aki azt mondja: sorry, de ha minden jól megy én leszek a király. B. tehát itt is úgy tesz, ahogy mindenki elvárja, beáll a Kilencek közé, hogy bizonyítson, és velük leli végzetét, ami egy Isilduréval.
Ezért a szerelme, a kedvese, a királynője, nevezzük bárhogy is B.-nak Gondor, és Minas Anor, később Minas Tirith, mert ő volt az egyetlen, aki megérdemelte B. szeretetét, bár talán viszonzás nélküli, de ez volt a legszebb és a legigazabb szerelem, ami csak lehetett.

Ne elégedj meg azzal, ami vagy, hanem törekedj azzá, ami lehetnél!
/falfirka az Arsenal öltözőjéből/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59445 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én is Undómiellel értek egyet.
Amúgy abban is ugazatok van, hogy Boromirt a hazaszeretet motíválta, meg szerintem egy kicsit az is, hogy megfeleljen az apjának.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59368 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59345 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Cicafül! Persze, hogy vitatkozhatsz! Azért vagyunk itt! Többek között! Azt mondod, volt akkora Sean játéka, mint Russellé a Gladiátorban. Legyen. De abban már nem egyezünk, hogy azért a teljesítményért, amit abban a filmben Russell nyújtott, Oscar jár. Csak éppen ő tűnt a legkisebbik rossznak. Az Egy Csodálatos Elmében bebizonyította, hogy sokkal több van benne, mint amit a Gladiátorban meg tudott mutatni! Ha viszont megnézzük az idei mezőnyt, Russell nem kapta volna meg a díjat a Gladiátorért!

Egyébként ez a Russell-hasonlat nem pont a legjobb, mert ugye nekünk a legjobb férfi mellékszereplőről kellene beszélnünk! Az idei jelöltek között Sean nem rúghatott volna labdába! Már csak azért sem, mert bár nagyon jól játszik és én is imádom őt, keveset mutatott a többi jelölthöz képest, akik mind vén rókák a filmvásznon! És nagyon tudnak! Ez Seanban is megvan, és nem kételkedem abban, hogy pár év múlva a legjobb főszerepért járó szobrocskát tartja majd a kezében! De még nem!!! És Gandalf szerepéhez képest az övé... És ekkora erővel mondhatnánk, hogy miért nem Viggo Mortensent jelölték! Szerintem ez így volt jó!

Hogy Gandalfé mennyire hálás szerep, azon megint lehetne vitatkozni! Nem tűnik a szerep túl bonyolultnak, amikor arról beszélünk, hogy Gandalf saját jelleméből mennyit ismerhettek meg a szereplők a könyv alapján. Nem sokat! Viszont aki megnézi a film első 10 percét, hogy abban mekkorát játszott, nem kérőjelezheti meg a jelölést!!! Nem az volt a kunszt, hogy ekkora, meg akkora tetteket lássunk Gandalftól! Hanem az, hogy a varázsló életre keljen a filmvásznon! És Gandalf, az én és még sokunk varázslója lett Sir Ian tolmácsolásában a vásznon! Ő A VARÁZSLÓ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59336 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Undómiel írta: Az mondjuk szerintem kicsit durva, hogy Seant kellett volna Oscarra jelölni, de valóban, színészi játék tekintetébe le a kalappal előtte! Amit csinált, az igen, az valami!


Ezzel egy picit vitatkozhatok?? :roll:
Szerintem igenis Oscar-díjas alakítás volt. Ha mondjuk a Gladiátorból indulok ki. (Leszögezem: imádom azt a filmet, és Rossell Crowe zseniális volt ebben a filmben) Tehát Mr Crowe játékával - amit ugye szobrocskával jutalmaztak - felér.
És szerintem - teljesen laikus szemmel - nehezebb egy ennyire nehezen megfogható figurát alakítani, mint Gandalf szerepét, amihez valamit nagyon el kell szúrni, hogy ne egy hálás szerep legyen. És ezzel nem Ian McKellent akartam lebecsülni - Isten ments! :!: :wink:

Undómiel írta: Viszont Aragornnal szemben az én érzéseim nem változtak meg! Kicsit a harmadik könyv vége felé, mert nagyon nem szeretem, ha Viggo Mortensen nősül... :oops: Szóval szerintem sokkal szebb lett volna, ha Aragornnak nincs királynője! Ezen sokat gondolkodtam! Úgy tűnhet, hogy Aragornt kizárólag az Arwen iránti érzelmei motiválják, míg Boromirt valami egészen más! Még nem jöttem rá, hogymi, de ha van ötletetek, légyszi, szóljatok! Ebből a szempontból nekem Boromir jobban teszik!


Aragornt érzésem szerint nem Arwen iránti érzelmei motíválták tetteiben. Sokkal inkább a tudat, hogy ő Isildur örököse. Ezzel az örökséggel együtt járt, hogy helyrehozza őse hibáját. Bizonyítani akart - legfőképp saját magának.

Boromirt viszont hazája és népe iránti elkötelezettsége és szeretete hajtja. Az ő "királynője" Gondor volt, a fehéren fénylő tornyaival, ragyogásával. És talán apjának is akart bizonyítani... :roll:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59329 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Az mondjuk szerintem kicsit durva, hogy Seant kellett volna Oscarra jelölni, de valóban, színészi játék tekintetébe le a kalappal előtte! Amit csinált, az igen, az valami!

Én Boromirt nemcsak a filmben, hanem a könyvben is megsirattam! Hozzám is ő áll, mármint természetre a legközelebb! És én nem éreztem bukottnak, amiért nem tudott ellenállni a Gyűrűnek, inkább meglepődtem, hogy ilyen sokáig bírta! Viszont ha választanom kellene, nem biztos, hogy ember lennék, mindezek ellenére...

Viszont Aragornnal szemben az én érzéseim nem változtak meg! Kicsit a harmadik könyv vége felé, mert nagyon nem szeretem, ha Viggo Mortensen nősül... :oops: Szóval szerintem sokkal szebb lett volna, ha Aragornnak nincs királynője! Ezen sokat gondolkodtam! Úgy tűnhet, hogy Aragornt kizárólag az Arwen iránti érzelmei motiválják, míg Boromirt valami egészen más! Még nem jöttem rá, hogymi, de ha van ötletetek, légyszi, szóljatok! Ebből a szempontból nekem Boromir jobban teszik! És Cicafülnek megint igaza van! Az ember csodás kevercse rossz s nemesnek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59083 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Mily furcsa! Itt mindenki azt mondja, hogy csak a film alapján, Sean játéka után tudta megszertni Boromir figuráját. Velem ez egyáltalán nem így volt! (Ezzel nem Seant akarom lebecsülni - őt imádom, és olyan tökéletes volt, hogy Tolkien se játszhatta volna el jobban)

Tehát nekem már a könyv alapján is szimpatikus volt! Erős, bátor és mégis emberi! Aragornt (Völgyzugolyból való távozásuk után) valahogy már egyáltalán nem éreztem közelinek magamhoz. A tündéket - számomra - mind körüllengte egy megmagyarázhatatlan "felsőbbrendűségi érzés" (a szó nem a legnegatívabb értelmében), a törpök egy teljesen más világot képviseltek, és talán még a hobbitok lettek volna, akik a szívem csücskét birtokolják, de Trufa és pippin jellemét annyira nem lehetett kiismerni - ill. túl kölykök voltak -, Frodó túl tündés volt nekem, egyedül Samu lett volna, aki az igazi...

De akkor jött Boromir, a maga emberi mivoltával, és teljesen úgy éreztem, hogy ez én is tudnék lenni. Minden egyes mozzanatába bele tudtam élni magam. Amellett, hogy esendő volt, nagyon érzékeny is! Gondoskodott a hobbitokról is Móriánál. Csak magasztosan és mély tisztelettel tudok Róla beszélni. (Madách után szabadon :P ) "Furcsa kevercse az ember jónak és rossznak" - ez az amit Boromirban maximálisan megtaláltam!

És erről eszembe jut, egy beszélgetésünk Svinnel: megkérdezte, hogy mi szeretnék lenni ha Középföldén születek, én meg kapásból azt mondtam rá, hogy 'ember', és erre ő teljesen meg volt lepődve.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58999 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Milyen furcsa nem ,hogy attól, hogy életre kelt Boromir figurája egyszerre megértettük őt. Valószínűleg ez Sean Bean fantasztikus játékának köszönhető főleg. De az is igaz, hogy PJ nagyon szájbarágósan akarja megmutatni a nézőknek Boromir jellemét. ( ami persze kell is egy filmben). Másrészt meg azt is érzem, így hogy látjuk őt, sokkal könnyebben érthető. hogy miért gyászolták meg őt úgy a társai.


Hétvégén beraktam a filmet a videóba, és elkezdtem tekerni. Nem is néztem a számlálót, úgy állítottam meg. És mit gondoltok hol állt meg? Pontosan ott, ahol Boromir megjelenik rohanva, hogy Trufa és Pippin segítségére siessen. :D Persze akkor már megnéztem a végéig. Furcsa, hogy még így is teljesen meghatott, pedig csak úgy belenéztem.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58983 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
lesz, benne lesz a harmadik és második részben is! (ha jól informálódom...)
Az bizt, hogy Sean tette Boromir szerepét szerethetővé... mikor meghal....mik az utolsó szavai?
"my captain...my King..." ezt Aragornnak mondja (nahát! meglepett felkiáltás![size=9:qdnewrr8]ironikus voltam :D [/size])
ez olyan megható.....mostmár abszolúte megértettem Boromir szerepét a könyvben...Tolkien vele írta le a halandó, és esendő ember szerepét...az összes ember(kivéve ugyebáh a kósza dúnadánokat *vigyor*) engedett volna a Gyűrű kísértésének..(Isildur, vagy vegyük csak Denethort, ő a palantírnak engedett, pedig az nem is olyan nagy hatalmú, mint az Egy)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58951 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Én meg mivel (a sors különös szeszélye folytán...) a középső könyvet olvastam először, nem éreztem őt ellenszenvesnek (nem is adott abban a részben semmi okot rá... :D ), bár aztán, amikor az első rész is a kezembe került, vesztett egy kissé a "jóságából", pl. a tanácsnál, meg Lórienbe menet, és főleg Amon Hennél... de akkor is meg tudtam őt érteni, hiszen egyáltalán nem volt rossz ember, csak hát ember volt, és megingott a Gyűrű hatására... ("elkapta at őrület", ahogy ő kiáltotta később) ...de végül győzelmet aratott önmagán... "kevesen arattak még ekkora győzelmet", és testvére, Faramir is látta az arcán, hogy jó halála volt, mert szebb volt arca, mint életében... apropó, remélem, ezt még mi is látjuk majd a Két Toronyban... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58943 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Ragoran írta: Esgalfanawen: teljesen egyetértek! A könyvben Boromir ellenszenves volt, de a Filmben Sean nagyon jól jáccot! Teljesen megdöbentem! Innentől már más szemmel néztem Boromirra, mert a Gyűrű Szövetségébe csupa bátor, erős, rendkívüli tulajdonságú ember(törpe, kósza, hobbit...) tartozik. Viszont Boromir testesíti meg a halandó embert akit megkisért a Gyűrű... Sean naon jól játszott!

Igen, én a könyvben többszöri olvasásra sem értettem, hogy miért gyászolják meg annyira ezt a kifejezetten ellenszenves figurát a többiek. A film óta pedig a kedvenceim közé tartozik. Ha nincs is időm megnézni a filmet, a Tanács-jelenetet azért akkor is megnézem újra és újra. És Lothlórienben is nagyon jó. Sean végig jól játszik. Őt kellett volna Oscarra jelölni.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58771 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)
Esgalfanawen: teljesen egyetértek! A könyvben Boromir ellenszenves volt, de a Filmben Sean nagyon jól jáccot! Teljesen megdöbentem! Innentől már más szemmel néztem Boromirra, mert a Gyűrű Szövetségébe csupa bátor, erős, rendkívüli tulajdonságú ember(törpe, kósza, hobbit...) tartozik. Viszont Boromir testesíti meg a halandó embert akit megkisért a Gyűrű... Sean naon jól játszott!
_________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58767 Írta: Esgalfanawen
Esgalfanawen válaszolt a következő témában: Boromir (Sean Bean)

Azt tudjuk, hogy Boromir elvesztése Denethornak óriási fájdalmat jelentett. Itt megint felmerül egy kérdés. Egyrészt szerintem Denethor tiszta szívből szerette a fiát, kicsit a fiatalkori önmagát látta benne. De az még mélyebbé tehette szenvedését, hogy a másodhegedűs, az általa kevésbé szeretett és uralkodásra alkalmatlannak és kevesebbnek tartott másodszülötte lett kizárólagos utódja!

Én úgy éreztem amikor olvastam a könyvet, hogy Denethor Boromirt szerette igazán, Faramirt puhánynak tartotta és elítélte a Gandalffal való kapcsolatát.
Amikor először olvastam a könyvet, nem értettem, hogy' kerül a Szövetségbe Boromir. A többiek mind olyan bátrak és erősek voltak (még a hobbitok is :wink: ) Boromir pedig esendő. Amikor meghalt, én is úgy gondoltam: Hál' istennek! Ez sem zavar többet senkit! Aztán láttam a filmet.................... Nagyon meglepett először, mert teljesen más szemszögből mutatta Boromirt, mint ahogy én elképzeltem. Megértettem őt. Sőt! Megszerettem! Megéreztem a harcát a Kísértéssel. És amikor meghalt nagyon megsirattam. Sean Bean megmutatta nekem az esendő EMBERT, azt aki a legjobban hasonlít hozzám. Mert csak az ő játéka alapján jöttem rá, hogy lehet, hogy én is elbuktam volna a "próbán", talán előbb mint ő.

"Minden megérint.
-Úgy látszik, sose nő be
a szívem lágya."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.685 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére