Filmzene

Több
21 éve 2 hónapja #129439 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Vilya írta: A második CD-n van valami extra, amit a gép le tud játszani?

Hát, van pár béna háttérkép, a Gollum's Song, meg persze a "titkos link"... :roll:
katt ide

Tényleg, mindjárt megkeresem a többi ilyen linket is.
Pl itt a link az első CD-ről, főleg a videókat érdemes megnézni:
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #129378 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Filmzene
Üdv! :hello:

Annyira örülök!! Megvan a Fotr film zenéje és mikor megláttam, hogy a szöveg is benne van néhány dalnak, melyekben énekelnek :arrow: [size=9:36q6w6xz](logikus 8) )[/size] nagyon örültem!! 8) :lol: :D :P
Ez a CD volt az uccsó a boltban. A Ttt filmzenéjét is megakartam venni (abból volt még rengeteg), de anyukám lebeszélt róla, hogy egyszerre sok lesz... :roll:
Majd kiadhatnák szép díszdobozban őket, bár akkor, aki már megvette (pl.: én) az nagyon rosszul járna, úgy hogy inkább ne! Vagy mégis? :roll: :wink:
A második CD-n van valami extra, amit a gép le tud játszani? [size=9:36q6w6xz](Mostanábban az az első, hogy ha megveszek egy cd-t rögtön agépbe teszem hátha van valami rajta zenén kivül. :) )[/size]


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128730 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmzene
Tudtátok, hogy van magyar Nightwish oldal? Sztem nem rossz, bár én nightwish T-mában elég kezdő vagyok, úgyhogy megfelel :)
( nightwish.uw.hu )

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127932 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Filmzene
Köszönet, Sil! :bawling:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127755 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Legolin: adúni nyelven van, az 1. rész zenéjéből (pl. The Black Rider), és innen származik:
katt ide
[size=9:2aeiwfxc]Hmm, úgy látom, Amani is segített nekik a fordításban... [/size]:)

Ugyanezen az oldalon fent van a 2. rész zenéjéből is az idegen nyelvű szövegek elemzése:
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127751 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Filmzene
Helio!
Nagyon jó a Nazgulok éneke! De ez honnan való? A 3. részben lesz?
És a szöveg milyen nelven van (talán morguli)? Egyébként ti hol tudtok ilyesmikre rábukkanni? (Szinte csak kérdésből állt az egész hozzászólásom :agree: )

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127721 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Mimy14 írta: Lehet, hogy hülye kérdés, vagy ilyesmi, de mikor ad j/t ák ki a TTT filmzenéjét???????????????

A Két Torony filmzenéjét Magyarországon 2002. dec. 10. óta lehet kapni Cd-n (bár eredetileg dec. 2-re ígérték :roll: ), kazettán viszont csak valamikor a két ünnep között érkezett meg kis hazánkba, ha jól emlékszem. Hogy még most is lehet-e kapni, nem tudom. (Január végén, amikor utoljára néztem, pl. nem volt már CD a Media Marktban, csak kazi... :? )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127674 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Filmzene
Nim: Óriási vagy!

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127642 Írta: Mimy14
Mimy14 válaszolt a következő témában: Filmzene
Lehet, hogy hülye kérdés, vagy ilyesmi, de mikor ad j/t ák ki a TTT filmzenéjét???????????????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127379 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Nimashilin írta: Emberek! Emberek! Hííí! Nazgulok éneke! Igen! Igen! :D

N


Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127362 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Elkészült a Dreamland-album! :dance: :hello:
Leadták a kiadónak, szóval most már tényleg közeleg az idő... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127112 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Filmzene
Akkor nem tudtam újat mondani. :oops:
Köszi a felvilágosítást. ;)
[size=9:1yklimdx]És azért priviben érdekelne a link ;) [/size]

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127080 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Ryana: hát, nem éppen metál... Megzenésített versek a könyvből, a dán Tolkien Ensemble előadásában. Ez a legújabb CD-jük. Van egy orosz oldal, ahonnan letölthető, de azt a linket csak priviben... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127077 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Filmzene
Syy!
Nemtom, nem épp filmzene :roll: , de ha a CB-ról is itt van dumálva, akkor ez is ide tartozik. :D
Szóval olvastam Metal Hammert (nemtom, olvas-e vki közületek), és megakadt a szemem egy ilyenen, hogy: The Tolkien Ensemble & Christopher Lee: At Dawn In Rivendell
Tudtok róla vmit? :?:
Nem lehet rossz, ha Hammerban van. ;)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127060 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Emberek! Emberek! Hííí! Nazgulok éneke! Igen! Igen! :D

N

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126818 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Filmzene
Mae govannen!
Szerintem is úgy lenne a legigazibb az a rész, ahogyan Gandalf írta, de elég kicsi rá az esély. (Bár ki tudja... a TTT-ben is van óangol szöveg)
Biztosan a Rotk zenéjére is kitalálnak vmit; mert én már az 1.rész után azt hittem, hogy ehhez hasonló zenét már nem lehet csinálni, :| és mégis..

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126573 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene
Gandalf: egyetértek Nimashilinnel, szép elképzelés, de vlsz. nem így lesz :roll:
Amúgy én biztos vagyok benne (kopp, kopp), h a Rotk zenéje is gyönyörű lesz. Az eddigiek minden elképzelésemet felülmúlták. A GyU filmekhez szervesen hozzátartozik a zenéjük, és sztem az (is) ad nekik vmi csodálatos középföldi hangulatot... nagyon remélem, h tartani fogják a színvonalat a RotKban is! Gondoljatok bele: a már említett szerelmi szál, Cirith Ungol, Banyapók, Minas tirith, Szürkerév, Végzet hegye (!), stb... huh, nem lesz semmi már a zene sem! ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126534 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Gandalf: szépen hangzik, de elég utópisztikus elképzelés... :wink:
Azt remélem még, h habár elég sok lesz a csata, nem lesznek annyira hasonlóak. Mert bár a FoTR zenéjét imádom a legjobban és vt idő, mikor naponta végighallgattam, máig nem tudom mindig az elején, h melyik szám megy. Gondolok itt a nazgulos témákra... A TTT eleje is eléggé egy kaptafára készült, remélem, ez nem így lesz.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126327 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmzene
Én úgy képzelem el, hogy van benne férfi és női kórus, az előbbi adúni nyelvű részeket énekel, az utóbbi meg rohír (óangol) nyelvűt, ezzel is szimbolizálva Gondor és Rohan összefonódását szerelmükben... s emellett még egy fő énekhang...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126301 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Kar'sa: sztem nem Enya lesz. Amit nagyon sajnálok. Mert ugye a TTT-hez mindenféle egymondatos szövegekhez külön "sztárokat" találtak, nem hiszem, h egy -általunk- fontosnak titulált jelenethez ugyanazt az énekest válasszák. Aztán lehet, hogy csak egy gyors puszi lesz az éppen futó győzelmi mámor-zenében... Na ez egy nagyon pesszimista feltételezés, remélem, h nem, csak...

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125930 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Filmzene
hát tényleg nagyon szomorú az uj Cross Borns anyag csúszása!de azért egyszer majd biztos megjelenik!bár már jó lenne hallgatni...
Sil:tudtad hogy dupla lesz? (bár biztos csak ha nem akkor mondom)

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125792 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Gandalf írta: Szerintetek Éowynnak és Faramirnak lesz külön szerelmi témája? s vajon ki(k) adja(/ák) elő?


Remélem Enya. (végül is Aragorn és Arwené is az övé volt, meg egyébként is.)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125771 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Filmzene
Szerintetek Éowynnak és Faramirnak lesz külön szerelmi témája? s vajon ki(k) adja(/ák) elő?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125763 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Nem szeretek magammal beszélgetni, de már megint be kell írnom... :roll:
A Cross Borns honlapján végre olvasható - a Story résznél -, hogy miért is csúszik a Dreamland-album megjelenése... :cry: Elég megdöbbentő történet... Mintha átok ülne az albumon... :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125594 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Találtam egy kicsit nagyobb helyet a honlapomnak, így feltettem pár Blind Guardian-számot is... :wink:
sil.fpn.hu/guardian.htm

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125479 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Mivel már köröz itt egy ideje a hír a Gyűrűk Ura musicalváltozatáról (és elég nagy a felháborodás, ami nem meglepő, 11 millió eurós produkciós költségek ide vagy oda...), gondoltam, írok róla egy kicsit.
Először is, itt a hivatalos honlapja:
www.thelordoftheringsmusical.com

A német honlapon igen érdekes dolgokat lehet olvasni a musicalről. Azt írják, volt már egy musicales próbálkozás, ami igencsak balszerencsésen sült el. 1993-ban kezdődött a történet, amikor is egy Bernd Stromberger nevű zeneszerző (akinek a neve a jelenlegi csapatban is szerepel!!!) demófelvételeket készített, és megkezdte a tárgyalásokat a lehetséges producerekkel. Ez évekig elhúzódott (és közben olyan "nagyszerű" ötletekkel jöttek elő a producerek, mint pl. Rudi Carell - német slágerénekes... - mint Bilbó vagy Gandalf... :? ), míg végül 98-ban igent mondott egy produkciós cég. De még ekkor sem ment minden simán, nem kaptak engedélyt a sátor építésére, nem fizették időben a béreket, többször elhalasztották a bemutatót technikai okokból, stb... Végül 1998. december 11-én került sor a bemutatóra, ami katasztrofálisan sikerült. Először is áramkimaradás volt, és a fűtés sem működött a sátorban - mínusz 11 fokos hidegben... Aztán a közönségnek rá kellett jönnie, hogy nem a Gyűrűk Urát kapták, hanem a Hobbit egy feldolgozását... :roll: ... amihez ráadásul a zene, a jelmezek és maga a dramaturgia sem sikerült túl fényesen. A beígért, méregdrága speciális effektusokból alig látszott valami, a hangosítás katasztrofális volt, ráadásul 2 millió euróval többe került a produkció, mint a mostani... Az eredmény: totális bukás. :twisted: Az utolsó előadás 1999. március 3-án volt...
És csak remélhetjük, hogy Bernd Stromberger tanult a történtekből... :? A németek szerint most igazán professzionális csapat áll mögötte. De ez persze mit sem ér, ha egyszerűen reménytelen vállalkozás a Gyűrűk Urát egy 3 órás musicalbe belegyömöszölni... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125251 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Attól még, hogy más háttér zenével, de szerepel ez a motívum nem lesz ugyanaz. Hasonlítsd össze a BoF-ot és az StB-t... Azon az alapmotívumon kívül minden más. Szürkerévnél is szeretném, ha szerepelne, bár nem az lenne a fő hang.
Azért mondtam, hogy "kinek mi" és az "is" szavakat. :?
Akkor is elválnak. És a következő találkozásukat már csak sejthetjük és nem látjuk... És, ha látnánk, tudnánk, akkor sem olyan lenne, mintha Frodó csak egy vakációra ment volna és Samu odalátogat egy kicsit... :? De ez már OFF.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125246 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Szméagol írta: ...Szerintem nem "lerágott cont". :? Az a zenemotívum Frodóhoz és Samuhoz tartozik és mindig megborzongok akárhányszor hallgatom... Olyan gyönyörűen, csodálatosan, zseniálisan és átfogóan fejezi ki a Samu és Frodó közti barátságot és a hobbitok kicsiségét.
Márpedig Szürkerév "lényege" (kinek mi :wink: ) az ő elválásuk is...


Itt van egy-két "bibi"!

Nekem is tetszik (nem vagyok anti-emberke itt), de miért kell mindig ugyanazzal a témával végződnie a "filmnek" (mármint a képnek.)
Lehetne valami új. (hogy ne lehessen tudni, hogy már vége a filmnek!)

Egyébként pedig Szürkerév lényege inkább a tündéktől, és a harmadkortól való elválás. (mellesleg Samu pedig majd követi Frodót
(ld. függelék))

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125130 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Nimashilin írta: És kell még sok ilyen! Miért nincs több filmzene? :)

Van még, több órányi anyag, csak nem adták ki. :wink: Van, ami be sem került a filmbe sem... Talán majd valamikor a RotK után kiadnak majd valami hiper-szuper-extra változatot... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125127 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Egyetértek, Szméagol. A BOF elején az a hegedűtéma, mikor Samu elmerül... :cry:
A STB-nek az eleje tetszik nagyon, sztem a BOF jobb. És kell még sok ilyen! Miért nincs több filmzene? :)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.808 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére