Filmzene

Több
21 éve 3 hónapja #125116 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Kar'sa írta: Remélem jó lesz, de nem a BoF, meg StB témával lesz vége, mert szerintem az már lerágott csont (most komolyan, nem? :?: )
Enya, sajnos nem hinném hogy lesz benne mert ő (szerencsére) éppen albumon dolgozik (Nicky és Roma Ryan-nel egyetemben.)


Szerintem nem "lerágott cont". :? Az a zenemotívum Frodóhoz és Samuhoz tartozik és mindig megborzongok akárhányszor hallgatom... Olyan gyönyörűen, csodálatosan, zseniálisan és átfogóan fejezi ki a Samu és Frodó közti barátságot és a hobbitok kicsiségét.
Márpedig Szürkerév "lényege" (kinek mi :wink: ) az ő elválásuk is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125032 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Szméagol írta: Sziasztok!

A RotK-os topicban felvetődött a kérdés, hogy milyen lesz A Király visszatér zenéje...
...remélem, hogy azzal a motívummal fejeződik be, mint a FotR-on a Breaking of Fellowship(17) és a TTT-n a Samwise, the Brave(18 )...
...Remélem, hogy a záródal megint Enya lesz. Ehhez ő tudná a legszebbet énekelni, akárki akármit mond. :wink: ...
Szóval én ezek miatt "aggódok" a legjobban. :?


Jó és rossz hírek:
Remélem jó lesz, de nem a BoF, meg StB témával lesz vége, mert szerintem az már lerágott csont (most komolyan, nem? :?: )
Enya, sajnos nem hinném hogy lesz benne mert ő (szerencsére) éppen albumon dolgozik (Nicky és Roma Ryan-nel egyetemben.)
De nagyon-nagyon remélem, hogy majd ráér pár (tucat) számra.
(és aki hallotta már tőle a Tempus Vernumot, meg a Cursum Perficiot, az tudja, hogy tud ijesztő (félelmetes :?: ) zenét is írni (meg szomorút is.)

[size=9:26jespb0]huhh!!![/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #125029 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta: Látsz itt te kiírva olyat, hogy "Reklám topic?" :roll:
Egyébként ha bármilyen kicsi köze lett volna a filmzenéhez, maradhatott volna... :wink:


Látsz te akárhol a fórumon olyat, hogy "reklám topic"?

Egyébként majd fel lesz téve az egész filmzene ( :P )

[size=9:9gkv5bj1]Csak lassan haladok.[/size]

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124922 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Hellóka!
Tudom, h nem tartozik annyira a témához, de nagy sokk ért ma...
Szal egy bnőm CD-i között rátaláltam egy The sound of Enya nevezetű albumra. Áll. Enya dalok feldolgozásai voltak rajta. Elkértem ,elkezdtem hallgatni... Az eleje egész szépen volt megcsinálva, aztán az 5. szám környékén egyre jobban változtatták a szöveget és a dallamot. A Marble Halls pl. olyan volt, mint egy karácsonyi dal. A kedvencem mégis az Only If francia Je voudrais voler-vokálja volt. Kb így hangzott: -Zső lódébálé, commejzó détálé. Á zsőjúdébálé, cóm ejvázó tájétájé... Szal... nem értettem meg először a szöveget az eredetiben sem, csak a je voudrais voler-t, de ez aztán... Egyáltalán nem az. Teljesen hallás alapján mondják és rémes. :evil: :cry:
Köszönöm, h meghallgattatok. :D

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja - 21 éve 3 hónapja #124897 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

A RotK-os topicban felvetődött a kérdés, hogy milyen lesz A Király visszatér zenéje. Ti milyennek képzelitek el?
Én remélem, hogy mikor Frodóék Mordorban mennek és szenvednek valami szívdobogásszerű motívum lesz, egy ilyen háttér hangnak. (Szép magyar monsdat...Ccc.)
És Szürkerév... Legyen benne valami komolyabb, szomorúbb jelleg az elmúlás hangja, de remélem, hogy azzal a motívummal fejeződik be, mint a FotR-on a Breaking of Fellowship(17) és a TTT-n a Samwise, the Brave(18 )... Húú.
Remélem, hogy a záródal megint Enya lesz. Ehhez ő tudná a legszebbet énekelni, akárki akármit mond. :wink:
Szóval én ezek miatt "aggódok" a legjobban. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124703 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: Sil: GONOSZ VAGY!!! Az reklám volt. Brühühü. :?

Látsz itt te kiírva olyat, hogy "Reklám topic?" :roll:
Egyébként ha bármilyen kicsi köze lett volna a filmzenéhez, maradhatott volna... :wink:

Más: ugyan nem Tolkien-vonatkozású zene, csak kelta hatású, de itt is sokan szeretik:
Loreena McKennitt hivatalos honlapjának MAGYAR nyelvű része...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123878 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta: Topicgazdai feladataimnak eleget téve az offok törölve (ill. áthelyezve a Beszélgetős topicba).


Sil: GONOSZ VAGY!!! Az reklám volt. Brühühü. :?

Mondom szinte csak nektek írtam még eddig: itt ismernek egyedül
(úgy-ahogy)

Sil -> :twisted:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123671 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Topicgazdai feladataimnak eleget téve az offok törölve (ill. áthelyezve a Beszélgetős topicba).

Viszont véletlenül egy olyan hozzászólás is törlődött, aminek nem kellett volna... :oops: Netrunner, légyszi írd be még egyszer, és ezer bocsi... :oops: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. :cry:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122303 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: Filmzene
tudom,hogy az Angels fall first az album!én is azt mondom:))
a nymphomaniac fantasia az egy szám az Angels fall firstről.....elég érdekes a szövege......hmmm....
A Century Child az jó.az a legújabb......de a Wishmaster a legjobb sztem
Úgy van meg a filzene,hogy le van töltve netről





Car

"everybody’s changing and I don’t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122257 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Filmzene
Carnimirie: az Angels Fall First is egy album ;) .

Arden: én megyek SummerRocks-ra, Nightwishre, de sztem ez inkább a találkozásokba tartozik.

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122242 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Filmzene

Carnimirie írta: meg van az Angels fall first album is,vagy csak a Wishmaster?


Nekem csak a wishmaster, a cetury child meg valami nymphomaniac fantasia :P van meg (ez utóbbi azt hiszem valami best of...)

Carnimirie írta: Nekem megvan a 2 .filmzene cd,másolva,és boltban még nem láttam sehol


Az hogy lehet?

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122151 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: Filmzene
Amúgy az Elvenpath is nagyon jóóó! annak a szövegéban benne van Bilbo.......meg az egész a fantasyról szól.....
meg van az Angels fall first album is,vagy csak a Wishmaster?

Nekem megvan a 2 .filmzene cd,másolva,és boltban még nem láttam sehol

car

"everybody’s changing and I don’t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122053 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Filmzene
Most olvastam vissza a fórumban.
Nem is tudtam hogy ezeknek ilyen dalszövegeik vannak, pedig már régóta hallgatom őket. :)
Azt hiszem most meghallgatom mégegyszer a wishmastert-t. :)

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122052 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Filmzene

Arden Borough írta: sziasztok!
jön vki SummerRocksra Nightwish koncertre?


SummerRocks? Az mi?
Mert amúgy a Nightwish érdekel. :)

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121935 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Filmzene
sziasztok!
jön vki SummerRocksra Nightwish koncertre?

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121915 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
A Cross Borns oldaláról letölthető újabb két részlet (Álomföld, Csak egy élet), valamint a teljes Dreamland album dalszövege... Érdemes meghallgatni, eszméletlenül jó. (És ez még csak az ízelítő! :D )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121742 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
A Gangs of New York még nem ért ide a világvégére (kívácsi leszek, mikor fog...), úgyhogy még nem tudok véleményt mondani a zenéjéről. :cry: De az Oscar-showról úgy emlékszem, épp a zenéje volt az, ami miatt elhatároztam, hogy meg fogom nézni... :wink:

Addig is, hoztam egy klipet (az oldal megér egy bővebb körülnézést is!): a filmből összeollózott klip, alatta pedig a Blind Guardian: The Lord of the Rings... (Van még két másik BG klipem is, meg pár újabb albumom, ha valakit érdekel, találtam még pár érdekes linket...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121667 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Filmzene

Elanor írta: Kicsit visszatérnék a filmzenére, pontosabban annak alkotójára.
Tegnap láttam a Gangs of New Yorkot, aminek szintén Howard Shore szerezte a zenéjét. Hát komolyan, volt néhány részlet, amikor mintha a GyU zenéjét hallottam volna! 8O Azt olvastam, hogy nagyon gyorsan kellett megcsinálnia a zenét, mert az uccsó pillalnatban menesztették az eredeti zeneszerzőt. Biztos néhány részletet átollózott a GyUból ;)
Najó, ez csak vicc volt, de a hangzás, stílus, és néhol még a dallamok is kísértetisesen hasonlítanak!

Én egy másik fórumon olvastam kritikaként,hogy vki megnézett egy olyan filmet(nem emléxem a címére,de vagy 2-3 hónapja olvastam ezt a hozzászólást... :oops: :oops: ),aminek szintén Howard Shore volt a zeneszerzője és,hogy ott is volt pár teljesen hasonló részlet... :roll:
Sztem ez nem olyan nagy baj,bár lehet,hogy engem is zavarna egy kicsit... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121666 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Filmzene

Elanor írta: Kicsit visszatérnék a filmzenére, pontosabban annak alkotójára.
Tegnap láttam a Gangs of New Yorkot, aminek szintén Howard Shore szerezte a zenéjét. Hát komolyan, volt néhány részlet, amikor mintha a GyU zenéjét hallottam volna! 8O Azt olvastam, hogy nagyon gyorsan kellett megcsinálnia a zenét, mert az uccsó pillalnatban menesztették az eredeti zeneszerzőt. Biztos néhány részletet átollózott a GyUból ;)
Najó, ez csak vicc volt, de a hangzás, stílus, és néhol még a dallamok is kísértetisesen hasonlítanak!

Én egy másik fórumon olvastam kritikaként,hogy vki megnézett egy olyan filmet(nem emléxem a címére,de vagy 2-3 hónapja olvastam ezt a hozzászólást... :oops: :oops: ),aminek szintén Howard Shore volt a zeneszerzője és,hogy ott is volt pár teljesen hasonló részlet... :roll:
Sztem ez nem olyan nagy baj,bár lehet,hogy engem is zavarna egy kicsit... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121587 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene
Kicsit visszatérnék a filmzenére, pontosabban annak alkotójára.
Tegnap láttam a Gangs of New Yorkot, aminek szintén Howard Shore szerezte a zenéjét. Hát komolyan, volt néhány részlet, amikor mintha a GyU zenéjét hallottam volna! 8O Azt olvastam, hogy nagyon gyorsan kellett megcsinálnia a zenét, mert az uccsó pillalnatban menesztették az eredeti zeneszerzőt. Biztos néhány részletet átollózott a GyUból ;)
Najó, ez csak vicc volt, de a hangzás, stílus, és néhol még a dallamok is kísértetisesen hasonlítanak!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121531 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

_Neo írta: Sil unszolasara irnek egy rovid kis ismertetot a Nightwish nevu zsenialis zenekarrol.


És hogy miért is kértem erre Neo-t, hoztam pár idézetet:

_Neo a Beszélgetős topicban írta: Szeressetek a Blind Guardian-t (en is azt teszem), de mindenek felett szeressetek a Nightwish-t! ß)

"Grey havens, my destiny"

Nightwish: Wishmaster


És:

_Neo írta: Aiya!

Sil: hippy.csoma.elte.hu/~neo/
osszes dalszoveg fent van ß) de meg keszulget az oldal...

ha kell, megvan osszes, ami megjelent (ami nem, az is 8) )

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster

Elbereth
Lorien


A dreamy-eyed child staring into night
On a journey to storyteller`s mind
Whispers a wish speaks with the stars the words are silent in him
Distant sigh from a lonely heart
"I`ll be with you soon, my Shalafi"
Grey Havens my destiny
Master!...

Silvara
Starbreeze

Sla-Mori the one known only by Him
To august realms, the sorcery within
If you hear the call of arcane lore,
Your world shall rest on Earth no more
A maiden elf calling with her cunning song
"Meet me at the Inn of Last Home"

Heartborne will find the way!

Master!...

Wishmaster
Crusade for Your will
A child, dreamfinder
The Apprentice becoming...

Master!..."

LotR faneknek ajanlott meg az Elvenpath c. szam is az Oceanborn albumrol. Marco Hietala, az egyuttes basszistaja nagy Tolkien fan ß) ajanlom tiszteletbeli tagnak


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121503 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Minerva írta: Sil, mikor kapjuk meg a tagsági kártyát??? A Szigetre meglesz?

Jó kérdés, még én sem kaptam. Pár hete mondták, hogy most már lassan ki fogják postázni. :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121502 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta: Wow, jó híreim vannak:

Feca a Cross Borns fórumán írta: Tisztelt Szövetségi tagok!
Üdv, üdv Cimborák!!!

Annyira klassz, hogy életképes a CB Szövetsége és mindjárt így rögtön mondanám is a lényeget. Sziasztok: Feca


Sil, mikor kapjuk meg a tagsági kártyát??? A Szigetre meglesz?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121498 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Wow, jó híreim vannak:

Feca a Cross Borns fórumán írta: Tisztelt Szövetségi tagok!
Üdv, üdv Cimborák!!!

Annyira klassz, hogy életképes a CB Szövetsége és mindjárt így rögtön mondanám is a lényeget. A Szigetes koncerten minden megjelenő CB Szövetségi tag ajándék frissítőt kap a koncert előtt. Természetesen, hogy lehessen iszogatni, meg egymást locsolni a nagy melegben. Ugyancsak a Szigeten a koncert napján lehet először kapni a CB ÁLOMFÖLD pólóját és azt ugyancsak a koncert előtt az érvényes 20% kedvezménnyel átvehetik a Szövetségi tagok. Ja igen és a legfontosabb: júniusban a megjelenés napján, valóban postázásra kerül számotokra a DREAMLAND/ÁLOMFÖLD dupla CD.
Addig is ezer hála és köszönet, vagy ahogy a legnagyobbak szokták mondani: Egy Csillag ragyogott találkozásunk felett.

Sziasztok: Feca


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121285 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Filmzene

olorin.papa írta: Egy gyermek őszinte véleménye a filmzenéről (unokahugom 5 éves) "kapcsold le nem szeretem olyan félelmetes" vagyis ez egy jol elkészitett mű!


Legifjabb ocsem (4): "Kapcsold be, nem tudok ilyen csondben elaludni!" -Edorasnal mar horkolt. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121146 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta: Hát igen, a komolyzenei feldolgozások... :wink: A kőhegyi táborban én se voltam nagyon odáig tőle (bár a Beren and Luthien szép... :o ), de megvan a hangulata, nekem pl. azóta tetszik, amióta egyszer Ancalimon kocsijában ülve hallottam, amikor utaztunk keresztül a városon, estefelé... Akkor annyira megfogott az a hangulat... :roll: De komolyan ajánlom pl. a Dawn in Rivendellt (ez az új album), sokat dob rajta Christopher Lee szereplése... :wink:

Én nem is tudom. WinMX-en kívül mivel tudnám még it letölteni? DCPussal?
A Dawn in Rivendell is Tolkien Ensemble?
Majd ráveszed magad, hogy leírd nekem azt amit akartál? Illetve le is írtad, csak nem jött össze.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121065 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Filmzene
Aiya!

Sil unszolasara irnek egy rovid kis ismertetot a Nightwish nevu zsenialis zenekarrol.

Az egyuttes 1996 nyaran, egy tabortuz mellett, ejfelkor "szuletett", ekkor meg csak Tarja, Tuomas es Emppu voltak a tagok. Elso nehany szamukat is meg csak harman vettek fel, aztan Jukka is csatlakozott es 1997 novembereben kiadtak az elso albumukat, melynek cime Angels Fall First.
'98-ban eleg keveset jatszottak, Jukka es Emppu sorkatonai szolgalatat toltotte, Tarja pedig tanult. Sami csatlakozott a bandahoz, mint basszista. 1998-ban megjelent az Oceanborn c. albumuk, mely oriasi sikert aratott. A 2000-ben megjelent Wishmaster albumot a nemet Rock Hard magazin juniusban a honap lemezeve valasztotta (hozzatennem, hogy abban a honapban jelent meg ket reg vart lemez, egy az Iron Maidentol, egy a Bon Jovitol...). Az Oceanborn aranylemez lett, csakugy mint a Sleeping Sun, a Walking in the Air es a Sacrament of Wilderness single. A Wishmaster egybol a finn toplista elen kezdte hosszu-hosszu meneteleset... Jo izlesuk van a finneknek ß) Negyedik studioalbumuk szinten igen sikeres, cime: Century Child es 2002 nyaran jelent meg (aki ott volt tavaly a Szigeten, biztos emlekszik, egy rakat szamot jatszottak rola). Nemregiben tortent egy basszistavaltas az egyuttesben, Sami ment, Marco Hietala jott, es ennekk nekunk nagyon kell orulni, mert Marco nagy Tolkien rajongo ß) jeloljuk tiszteletbeli tagnak? ß)

tagok:
Tarja Turunen (1977.08.07.) enek
Tuomas Holopainen (1976.12.25.) billentyu + dalszovegek
Emppu Vuorinen (1978.06.24.) gitar (regebben basszus is) + dalszovegek
Jukka Nevalainen (1978.04.21.) dob
Marco Hietala (1966.01.14) basszusgitar + dalszovegek

albumokat felsoroltam...
kerdesekkel batran fordulhattok hozzam ß)
Szeressetek oket

OFF: // BG legjobb szama a Time Stands Still ß) //

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121055 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Dace írta: A The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel tetszik, de nem annyira, mint a filmben lévő rész. Nem hinném, hogy a tündék népében volt(esetleg van valahol, nagyon messze...) egy bögyös kis operaénekesnő. :? De azért tetszik.

Hát igen, a komolyzenei feldolgozások... :wink: A kőhegyi táborban én se voltam nagyon odáig tőle (bár a Beren and Luthien szép... :o ), de megvan a hangulata, nekem pl. azóta tetszik, amióta egyszer Ancalimon kocsijában ülve hallottam, amikor utaztunk keresztül a városon, estefelé... Akkor annyira megfogott az a hangulat... :roll: De komolyan ajánlom pl. a Dawn in Rivendellt (ez az új album), sokat dob rajta Christopher Lee szereplése... :wink:

Dace írta: De a B. G. sajnos nem. Hát igen. Mondjuk még csak egy számot töltöttem le. :? Úgyhogy nem ítélkezek.

Melyik volt ez a bizonyos szám? :? :hein: Próbáltad pl. a következőket: Nightfall, Into The Storm, Noldor, The Eldar, Time Stands Still (hogy csak egy párat említsek...)? [size=9:2jb1910q]Nehezemre esik, hogy a kedvenceim között ne soroljak fel legalább 10-et, csak erről az albumról... :roll: [/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120965 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
A Cross Borns honlapjáról letölthető az első részlet az új albumról (Dreamland), a Leonardo álma c. számból. :itscool: Ezenkívül már azt is lehet tudni, hogy a Szigeten júl. 30-án 19 órakor, a Metal Hammer színpadon lehet majd őket hallani... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120820 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Dace, én még aznap válaszoltam, de épp akkor halt meg a Fórum, és nemcsak hogy elveszett a hozzászólásom, de fel se tudtam utána lépni az oldalra... :cry: Azóta még nem volt erőm újra beírni az egészet, talán majd holnap... :roll:

Arden: lehet(ett) kapni, de valószínűleg nem tartják alapból mindenhol (nálunk még decemberben azt mondták, hogy megrendelésre hozatnak, ha kell, de drágább). Sőt, egy somogyi barátnőm mondta, hogy náluk a helyi könyvtár véletlenül az extra CD-t vette meg... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.818 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére